Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.872
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Hahahahha... ovak dobro se nisam nasmijao otkad je Tito umro. Ako struka smatra da se može riješiti relativno normalno čemu onda cijela godina kaosa??????

 Ne mora struka bit savršena, pogotovo vodstvo te struke, ali ipak se njih pita. Neće predsjednik jedne države tebe zvat i pitat što ti misliš, nego nekoga Beroša, Capaka i takve, face s vrha. Njih se pita, oni su ta struka, da, ma koliko god se ti smijao tome.

 

Kaos je što je taj vrh struke debilan i nesposoban. Problem je što su i dalje oni vrh struke i njih se pita, oni odlučuju o puno toga, ne ti, ne ja. 

 

Uostalom, nismo ni mi sami, mi smo dio EU, pa tako imamo i EU struku, propise, prijedloge i zahtejeve...

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Hazar kaže...

 Thx, ali mi ne drži to baš vodu, bune se i ovako i šta se dogodilo, ništa, ljudi malo gunđaju, ali na kraju naprave tako, u dućanima se nose maske, kad je uvedena zabrana kretanja isto su ljudi prigovarali, ali su uredno tražili propusnice. A ionako nije da se mali broj ljudi želi cijepiti, ovako bi samo prisilili ostatak. Stvarno sumnjam da je razlog da se boje reakcije javnosti.

 

I kako sad odjednom da je gora situacija možda bi se uvelo, pa jel nam nije zdravstveni sustav doživio kolaps, bar sam tako tu pročitao.

 Svašta krivo. Ne, nismo imali kolaps zdravstvenog sustava, iako su pojedine bolnice bile pune i na granici pucanja. Kolaps sustava je ipak nešto drugo i to bi uzrokovalo ogromne probleme u državi. Nije se dogodio. 

 

S obzirom da ipak imamo neke zakone i propise, a i dio smo EU, koja isto ima neke zakone i propise, a oni uključuju i ljudska prava, pravo na izbor i slično, ne možemo tek tako naredit cijepljenje, jer nismo totalitarna država, kao što je bila Jugoslavija. Ovo ti je demokracija na djelu. Korona nije za igrat se, ali bogami nije ni opasna kao ebola ili velike boginje. Da je neka puno gora pošast od Korone, onda bi se možda uvodile i veće mjere, stroži lockdown i obaveze cijepljenja. Ovako pokušavaju balansirat između ljudskih sloboda i zatvaranja, ali se ne usuđuju proglasit cijepljenje obaveznim. Možda da je cjepivo 100% učinkovito nakon jedne doze, uz nikakve nuspojave i da zaštita traje 10 godina, možda bi se neka država i odlučila uvest obavezu, ali situacija je drugačija. Za početak trebaju 2 doze cjepiva, pa cjepiva nema dovoljno, pa se ne zna do kad će trajat efekt cjepiva... Nije baš situacija za obavezno cijepljenje.  

 

Zakoni se moraju provodit koliko god je moguće. Zakone se može zaobići kad se proglasi ratno stanje. Situacija nije toliko zajebana da nam treba ratno stanje. Mi smo dio EU, pa sljedimo njihove primjere i preporuke. EU nije proglasila ratno stanje.

 

Thx, dobro objašnjeno, vidjet ćemo, ali svakako mislim da što ovo dulje traje to je veća mogućnost da se tako nešto dogodi, pogotovo kad vidimo da neke države već neke aktivnosti dozvoljavaju samo ljudima koji su se cijepili.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...

 Hahahahha... ovak dobro se nisam nasmijao otkad je Tito umro. Ako struka smatra da se može riješiti relativno normalno čemu onda cijela godina kaosa??????

 Ne mora struka bit savršena, pogotovo vodstvo te struke, ali ipak se njih pita. Neće predsjednik jedne države tebe zvat i pitat što ti misliš, nego nekoga Beroša, Capaka i takve, face s vrha. Njih se pita, oni su ta struka, da, ma koliko god se ti smijao tome.

 

Kaos je što je taj vrh struke debilan i nesposoban. Problem je što su i dalje oni vrh struke i njih se pita, oni odlučuju o puno toga, ne ti, ne ja. 

 

Uostalom, nismo ni mi sami, mi smo dio EU, pa tako imamo i EU struku, propise, prijedloge i zahtejeve...

 A nego kakva mora biti nego savršena, promišljena, odgovorna i odlučna?? Kaj tako lako se pomiriš sa time da su  4 osobe koje ti upravljaju životom ovih godinu dana nesposobne?? Koliko je potrebno smrti i pogrešnih odluka da bi vi zagovaratelji toga progledali??? Ako su osobe koje se nazivaju srhom struke u HR nesposobne i već godinu dana donose promašene odluke to ti ne smeta??? Struka koja u biti to nije jer i sam kažeš da je vrh te struke debilan i nesposoban upire prstom u 3.5 milijona stanovnika jedne Hrvatske pod parolom: mi se brinemo za vaše zdravlje. I ti to pušiš?? Ti pušiš te mjere, zabrane, licemjerje, dvoličnost, pronevjeru koliko milijona kuna, nepotizam i pljačku. Sve se piše pod koronu kaj ne! Vidim kakav profil razmišljanja imaš i možda ti je bolje da više ne pišeš. Jer svaki, ali baš svaki put ćeš ti, a i takvi kao ti naći i izokrenuti očito onako kako tebi odgovara.

I kakva EU??? EU je podbacila kao nikada do sada. To kaj HR pleše kako kaže Frau je druga priča. Ne vidiš niti zašto HR pleše kako Frau kaže. A pleše zato što je HR: dužna para u EU koje neće za 200 godina vratit, nema apsolutno nikakvu proizvodnju pa nemre niti maske proizvodit, ima zdravstveni sustav na papiru, sve ostalo opipljivo je u raspadu, ima još nekoliko nacionalnih interesa koje nije privatizirala i sad HR činovnici pljugaju kite vani da stignu i to prodat pošto poto. To je razlog zašto EU nas treba a ne zato što su im hrvati dragi. Shvati kako funkcionira odnos dužnika, a HR je najveći dužnik u cijeloj EU.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 12:21 (Han).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Hazar kaže...

 Thx, ali mi ne drži to baš vodu, bune se i ovako i šta se dogodilo, ništa, ljudi malo gunđaju, ali na kraju naprave tako, u dućanima se nose maske, kad je uvedena zabrana kretanja isto su ljudi prigovarali, ali su uredno tražili propusnice. A ionako nije da se mali broj ljudi želi cijepiti, ovako bi samo prisilili ostatak. Stvarno sumnjam da je razlog da se boje reakcije javnosti.

 

I kako sad odjednom da je gora situacija možda bi se uvelo, pa jel nam nije zdravstveni sustav doživio kolaps, bar sam tako tu pročitao.

 Svašta krivo. Ne, nismo imali kolaps zdravstvenog sustava, iako su pojedine bolnice bile pune i na granici pucanja. Kolaps sustava je ipak nešto drugo i to bi uzrokovalo ogromne probleme u državi. Nije se dogodio. 

 

S obzirom da ipak imamo neke zakone i propise, a i dio smo EU, koja isto ima neke zakone i propise, a oni uključuju i ljudska prava, pravo na izbor i slično, ne možemo tek tako naredit cijepljenje, jer nismo totalitarna država, kao što je bila Jugoslavija. Ovo ti je demokracija na djelu. Korona nije za igrat se, ali bogami nije ni opasna kao ebola ili velike boginje. Da je neka puno gora pošast od Korone, onda bi se možda uvodile i veće mjere, stroži lockdown i obaveze cijepljenja. Ovako pokušavaju balansirat između ljudskih sloboda i zatvaranja, ali se ne usuđuju proglasit cijepljenje obaveznim. Možda da je cjepivo 100% učinkovito nakon jedne doze, uz nikakve nuspojave i da zaštita traje 10 godina, možda bi se neka država i odlučila uvest obavezu, ali situacija je drugačija. Za početak trebaju 2 doze cjepiva, pa cjepiva nema dovoljno, pa se ne zna do kad će trajat efekt cjepiva... Nije baš situacija za obavezno cijepljenje.  

 

Zakoni se moraju provodit koliko god je moguće. Zakone se može zaobići kad se proglasi ratno stanje. Situacija nije toliko zajebana da nam treba ratno stanje. Mi smo dio EU, pa sljedimo njihove primjere i preporuke. EU nije proglasila ratno stanje.

 

A ovo za kolaps, tako su me ljudi tu uvjeravali, jbg, ali znači nije ga bilo, ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 12:18 (Hazar).
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 A nego kakva mora biti nego savršena, promišljena, odgovorna i odlučna?? Kaj tako lako se pomiriš sa time da su  4 osobe koje ti upravljaju životom ovih godinu dana nesposobne?? Koliko je potrebno smrti i pogrešnih odluka da bi vi zagovaratelji toga progledali??? Ako su osobe koje se nazivaju srhom struke u HR nesposobne i već godinu dana donose promašene odluke to ti ne smeta??? Struka koja u biti to nije jer i sam kažeš da je vrh te struke debilan i nesposoban upire prstom u 3.5 milijona stanovnika jedne Hrvatske pod parolom: mi se brinemo za vaše zdravlje. I ti to pušiš?? Ti pušiš te mjere, zabrane, licemjerje, dvoličnost, pronevjeru koliko milijona kuna, nepotizam i pljačku. Sve se piše pod koronu kaj ne! Vidim kakav profil razmišljanja imaš i možda ti je bolje da više ne pišeš. Jer svaki, ali baš svaki put ćeš ti, a i takvi kao ti naći i izokrenuti očito onako kako tebi odgovara.

 Aj se ti lipo momak ostavi mene i mog pisanja na miru. Čovjek je postavio pitanje i ja sam mu odgovorio najbolje što znam. Zašto se ti nisi potrudio pa mu detaljno odgovorio na postavljeno pitanje, nego me jebeš sad s pizdarijama? Šta to tebi nije jasno više? Da, vrh naše struke je debilan i nesposoban. Da, oni su ti koji odlučuju i koji političkom vrhu predlažu stvari. Po njihovim preporukama se donose političke odluke. Ovo nije moje mišljenje, nego ovako stvari zapravo funkcioniraju, zagospublaženuviše!

 

Ja ne čitam i ne pušim ono što NAŠA struka govori, nego što SVJETSKA struka govori. Ja se ne zabijam u malu mišju rupu zvanu Hrvatistan, nego imam internet i vezu sa svijetom, pa se globalno obrazujem i pratim globalna zbivanja. Zamisli, većinom se poklapaju naše mjere i EU mjere i svjetske mjere. Možda zato jer vrh naše "struke" prepisuje od drugih, pa je to jedino što im ide zarukom?

 

Sam zaključi šta očeš, a mene blokiraj molim te.

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
Filox kaže...
Hazar kaže...

 Thx, ali mi ne drži to baš vodu, bune se i ovako i šta se dogodilo, ništa, ljudi malo gunđaju, ali na kraju naprave tako, u dućanima se nose maske, kad je uvedena zabrana kretanja isto su ljudi prigovarali, ali su uredno tražili propusnice. A ionako nije da se mali broj ljudi želi cijepiti, ovako bi samo prisilili ostatak. Stvarno sumnjam da je razlog da se boje reakcije javnosti.

 

I kako sad odjednom da je gora situacija možda bi se uvelo, pa jel nam nije zdravstveni sustav doživio kolaps, bar sam tako tu pročitao.

 Svašta krivo. Ne, nismo imali kolaps zdravstvenog sustava, iako su pojedine bolnice bile pune i na granici pucanja. Kolaps sustava je ipak nešto drugo i to bi uzrokovalo ogromne probleme u državi. Nije se dogodio. 

 

S obzirom da ipak imamo neke zakone i propise, a i dio smo EU, koja isto ima neke zakone i propise, a oni uključuju i ljudska prava, pravo na izbor i slično, ne možemo tek tako naredit cijepljenje, jer nismo totalitarna država, kao što je bila Jugoslavija. Ovo ti je demokracija na djelu. Korona nije za igrat se, ali bogami nije ni opasna kao ebola ili velike boginje. Da je neka puno gora pošast od Korone, onda bi se možda uvodile i veće mjere, stroži lockdown i obaveze cijepljenja. Ovako pokušavaju balansirat između ljudskih sloboda i zatvaranja, ali se ne usuđuju proglasit cijepljenje obaveznim. Možda da je cjepivo 100% učinkovito nakon jedne doze, uz nikakve nuspojave i da zaštita traje 10 godina, možda bi se neka država i odlučila uvest obavezu, ali situacija je drugačija. Za početak trebaju 2 doze cjepiva, pa cjepiva nema dovoljno, pa se ne zna do kad će trajat efekt cjepiva... Nije baš situacija za obavezno cijepljenje.  

 

Zakoni se moraju provodit koliko god je moguće. Zakone se može zaobići kad se proglasi ratno stanje. Situacija nije toliko zajebana da nam treba ratno stanje. Mi smo dio EU, pa sljedimo njihove primjere i preporuke. EU nije proglasila ratno stanje.

 

A ovo za kolaps, tako su me ljudi tu uvjeravali, jbg, ali znači nije ga bilo, ok.

 Ma nema kolapsa, dapače, u HR se liječi pola EU stanovnika, imamo uređaje u bolnicama koji sami obavljaju preglede, sustav naručivanja nam je najbolji u EU, ministar zdravstva povećava vlastito bogatstvo svakodnevno, čak uspijeva i iz jurećeg auta spasiti policajca na markovom trgu. Ma sustav je ko po špagi. Evo čak i Naional Geographic snima dvosatni dokumentarac o uspjehu takvog samoodrživog sustava.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 

A ovo za kolaps, tako su me ljudi tu uvjeravali, jbg, ali znači nije ga bilo, ok.

 Vidi, bilo je gadno po bolnicama. Doktori i sestre su radili i rade prekovremeno, bio je manjak respiratora, nije bilo mjesta u bolnicama, ali sve se malo po malo pohvatalo, pregledi se ipak obavljaju po bolnicama, operacije se izvode, respiratora se nabavilo i sad ih ima dovoljno... Ima problema, nije lako, ali kad kažeš kolaps, onda se misli da je sve stalo, da je pukla bolnica skroz, nema pregleda, nema operacija, ljudi umiru ispred Hitne, a nema tko pomoći, nema kreveta, nema doktora... Tako gadno ipak nije bilo, tako da se ne može govorit o kolapsu sustava. Usporen, otežan, pod posebnim mjerama, to da, ali kolaps ipak ne.

 

I iako ovi neki neuki biseri tvrde drugačije, ja sam uredno bio na svoje naručene preglede u Zagrebu prije pola godine (i to nakon potresa, na Rebru koji je oštećen od potresa), nedavno sam bio na Hitnoj, uredno sve, pa na par pregleda, sad idem svaki dan na fizikalnu terapiju. Da je kolaps, ništa od nabrojanog ne bi mogao. Bolnički sustav funkcionira. Ne baš najbolje i najbrže, ali ide.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 12:31 (Filox).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...

 A nego kakva mora biti nego savršena, promišljena, odgovorna i odlučna?? Kaj tako lako se pomiriš sa time da su  4 osobe koje ti upravljaju životom ovih godinu dana nesposobne?? Koliko je potrebno smrti i pogrešnih odluka da bi vi zagovaratelji toga progledali??? Ako su osobe koje se nazivaju srhom struke u HR nesposobne i već godinu dana donose promašene odluke to ti ne smeta??? Struka koja u biti to nije jer i sam kažeš da je vrh te struke debilan i nesposoban upire prstom u 3.5 milijona stanovnika jedne Hrvatske pod parolom: mi se brinemo za vaše zdravlje. I ti to pušiš?? Ti pušiš te mjere, zabrane, licemjerje, dvoličnost, pronevjeru koliko milijona kuna, nepotizam i pljačku. Sve se piše pod koronu kaj ne! Vidim kakav profil razmišljanja imaš i možda ti je bolje da više ne pišeš. Jer svaki, ali baš svaki put ćeš ti, a i takvi kao ti naći i izokrenuti očito onako kako tebi odgovara.

 Aj se ti lipo momak ostavi mene i mog pisanja na miru. Čovjek je postavio pitanje i ja sam mu odgovorio najbolje što znam. Zašto se ti nisi potrudio pa mu detaljno odgovorio na postavljeno pitanje, nego me jebeš sad s pizdarijama? Šta to tebi nije jasno više? Da, vrh naše struke je debilan i nesposoban. Da, oni su ti koji odlučuju i koji političkom vrhu predlažu stvari. Po njihovim preporukama se donose političke odluke. Ovo nije moje mišljenje, nego ovako stvari zapravo funkcioniraju, zagospublaženuviše!

 

Ja ne čitam i ne pušim ono što NAŠA struka govori, nego što SVJETSKA struka govori. Ja se ne zabijam u malu mišju rupu zvanu Hrvatistan, nego imam internet i vezu sa svijetom, pa se globalno obrazujem i pratim globalna zbivanja. Zamisli, većinom se poklapaju naše mjere i EU mjere i svjetske mjere. Možda zato jer vrh naše "struke" prepisuje od drugih, pa je to jedino što im ide zarukom?

 

Sam zaključi šta očeš, a mene blokiraj molim te.

 Onda odi seri po SVJETSKIM internetima a ne po forumu u mišjoj rupi zvanoj Hrvatistan. Šta glumiš neki kurac a ne znaš napisati normalnu rečenicu. Ova država se zove Hrvatska i ako imaš njeno državljanstvo onda se tako i ponašaj. Puno ljudi je izgubilo SVE što su u životu stvarali i svoje najmilije,isto kao što ima i ovdje na forumu ljudi koji su stvarali tu državu i nekima su poginuli članovi obitelji i danas ne znaju gdjei kako, i to ih je poginulo puno više nego od ove opake bolesti korona i otkud ti pravo seljačino srati po zemlji koju je netko stvorio da bi ti, SVJETSKI čovjek srao po njoj. Gade mi se izrodi kao ti koji uživaju sva prava države u kojoj žive a seru po njoj nazivajući je Hrvatistan. Ima nas i ponosnih na ovu zemlju i ljude konju. Pola obitelji sam izgobio za vrijeme rata i nabijem na kurac to tvoje izrugivanje zemlje koju ne cijeniš . Odseli se ako je tu za tebe kako kažeš mišja rupa Hrvatistan. Sramota da te ne boli i ne smeta to što se događa narodu jer eto STRUKA je to. Započneš pričati o nečemu i kada dobiješ nepobitne činjenice i odgovore počneš se izmotavat i srat o nečemu desetome.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 12:35 (Han).
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Onda odi seri po SVJETSKIM internetima a ne po forumu u mišjoj rupi zvanoj Hrvatistan. Šta glumiš neki kurac a ne znaš napisati normalnu rečenicu. Ova država se zove Hrvatska i ako imaš njeno državljanstvo onda se tako i ponašaj. Puno ljudi je izgubilo SVE što su u životu stvarali i svoje najmilije,isto kao što ima i ovdje na forumu ljudi koji su stvarali tu državu i nekima su poginuli članovi obitelji i danas ne znaju gdjei kako, i to ih je poginulo puno više nego od ove opake bolesti korona i otkud ti pravo seljačino srati po zemlji koju je netko stvorio da bi ti, SVJETSKI čovjek srao po njoj. Gade mi se izrodi kao ti koji uživaju sva prava države u kojoj žive a seru po njoj. sramota da te ne boli i ne smeta to što se događa narodu jer eto STRUKA je to. Započneš pričati o nečemu i kada dobiješ nepobitne činjenice i odgovore počneš se izmotavat i srat o nečemu desetome.

 E je mi drago da sam te naživcirao. Evo moje srce je sad puno i ja sam sretan.

 

Aj još malo pjeni ovde sad, aj.

 

Da mogu uživat.

 

Lijepo sam ti rekao da me se ostaviš na miru. Ja sam napisao najnormalniji tekst nekome drugome, ti uletiš u priču i ti si taj koji nije ništa konkretno napisao, nego neke svoje nebuloze i razmišljanja.

 

Ti si taj koji sere po bolničkom sustavu ove države, pogledaj svoj post poviše, a sad se pjeniš jer sam ja napisao Hrvatistan? Koji si ti lik, da te nema trebalo bi te izmislit.

 

S obzirom na moju slobodu, pisat ću gdje god ja želim i ti tu ne možeš ništa.

 

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...

 Onda odi seri po SVJETSKIM internetima a ne po forumu u mišjoj rupi zvanoj Hrvatistan. Šta glumiš neki kurac a ne znaš napisati normalnu rečenicu. Ova država se zove Hrvatska i ako imaš njeno državljanstvo onda se tako i ponašaj. Puno ljudi je izgubilo SVE što su u životu stvarali i svoje najmilije,isto kao što ima i ovdje na forumu ljudi koji su stvarali tu državu i nekima su poginuli članovi obitelji i danas ne znaju gdjei kako, i to ih je poginulo puno više nego od ove opake bolesti korona i otkud ti pravo seljačino srati po zemlji koju je netko stvorio da bi ti, SVJETSKI čovjek srao po njoj. Gade mi se izrodi kao ti koji uživaju sva prava države u kojoj žive a seru po njoj. sramota da te ne boli i ne smeta to što se događa narodu jer eto STRUKA je to. Započneš pričati o nečemu i kada dobiješ nepobitne činjenice i odgovore počneš se izmotavat i srat o nečemu desetome.

 E je mi drago da sam te naživcirao. Evo moje srce je sad puno i ja sam sretan.

 

Aj još malo pjeni ovde sad, aj.

 

Da mogu uživat.

 

Lijepo sam ti rekao da me se ostaviš na miru. Ja sam napisao najnormalniji tekst nekome drugome, ti uletiš u priču i ti si taj koji nije ništa konkretno napisao, nego neke svoje nebuloze i razmišljanja.

 

Ti si taj koji sere po bolničkom sustavu ove države, pogledaj svoj post poviše, a sad se pjeniš jer sam ja napisao Hrvatistan? Koji si ti lik, da te nema trebalo bi te izmislit.

 

S obzirom na moju slobodu, pisat ću gdje god ja želim i ti tu ne možeš ništa.

 

 Tu slobodu su ljudi platili životima da bi ti zemlju koju je netko stvorio zvao mišja rupa Hrvatistan. Bravo! Ništa ti u životu nije sveto a tu se izdrkavaš i glumiš svima neku moralnu vertikalu. Odi se informiraj na SVJETSKE forume, oni su jedini u pravu i znaju istinu.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Tu slobodu su ljudi platili životima da bi ti zemlju koju je netko stvorio zvao mišja rupa Hrvatistan. Bravo! Ništa ti u životu nije sveto a tu se izdrkavaš i glumiš svima neku moralnu vertikalu. Odi se informiraj na SVJETSKE forume, oni su jedini u pravu i znaju istinu.

 Sveto? Ne. Ne patim od svetosti, nitko nije svetac, to su religijske gluposti.

 

Nisi ti jedini kojem se netko borio u ratu.

 

Ja ovdje živim i plaćam porez. Nisam utekao u Njemačku ni Irsku, nitko od mojih nije bio u Minhenskoj bojnoj, stojim tu, radim, plaćam sve što se od mene traži, glasam i ponašam se u skladu s normama i pravilima. Imam APSOLUTNO i potpuno pravo se izražavat kako god ja želim, jer je to moje PRAVO i SLOBODA govora. A pravo na kritiku imam jer sam i dalje tu, nisam utekao, stojim, radim i plaćam svoje dužnosti. Uzimam sebi za pravo da kritiziram državu. 

 

Živjela demokracija. Živjela sloboda govora.

 

Isto tako imaš i ti pravo kritizirat Stožer, taj vrh te "struke", naše političare, mjere koje su uveli, imaš pravo kritizirat sve to i to radiš već jako dugo. 

 

Živjela ljudska dvoličnost!

 

ŽIVJELA!!!

 

P.S.

Ljudi su svojim životima stvorili Hrvatsku, guba ju je pretvorila u Hrvatistan. Sad smo tu gdje jesmo.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 12:48 (Filox).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...

 Tu slobodu su ljudi platili životima da bi ti zemlju koju je netko stvorio zvao mišja rupa Hrvatistan. Bravo! Ništa ti u životu nije sveto a tu se izdrkavaš i glumiš svima neku moralnu vertikalu. Odi se informiraj na SVJETSKE forume, oni su jedini u pravu i znaju istinu.

 Sveto? Ne. Ne patim od svetosti, nitko nije svetac, to su religijske gluposti.

 

Nisi ti jedini kojem se netko borio u ratu.

 

Ja ovdje živim i plaćam porez. Nisam utekao u Njemačku ni Irsku, nitko od mojih nije bio u Minhenskoj bojnoj, stojim tu, radim, plaćam sve što se od mene traži, glasam i ponašam se u skladu s normama i pravilima. Imam APSOLUTNO i potpuno pravo se izražavat kako god ja želim, jer je to moje PRAVO i SLOBODA govora. A pravo na kritiku imam jer sam i dalje tu, nisam utekao, stojim, radim i plaćam svoje dužnosti. Uzimam sebi za pravo da kritiziram državu. 

 

Živjela demokracija. Živjela sloboda govora.

 

Isto tako imaš i ti pravo kritizirat Stožer, taj vrh te "struke", naše političare, mjere koje su uveli, imaš pravo kritizirat sve to i to radiš već jako dugo. 

 

Živjela ljudska dvoličnost!

 

ŽIVJELA!!!

 

P.S.

Ljudi su svojim životima stvorili Hrvatsku, guba ju je pretvorila u Hrvatistan. Sad smo tu gdje jesmo.

 Jedno je kritizirat državu i vodstvo a drugo je nazivat državu pogrdnim imenom. Struku, vodstvo i sve te uhljebe plaćamo mi, mi smo im poslodavac i imamo ih svi pravo kritizirati. J to radim od početka jer ne zatvaram oči pred očitime! Sve u svemu, boli me kurac kaj misliš i kaj ćeš mislit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 13:29 (Han).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Ne znam kako je kod tebe, ali ovdje ne idemo na cijepljenje kao po kruh, ne staneš samo u red, nego dobiješ poziv. Zašto su počeli pozivati i mlađe ne znam, ali mogu pretpostaviti da imaju problem s odzivom u rizičnim grupama, jer ima jedna kategorija ljudi koja im puni glavu s glupostima o cijepljenju.

Moja stara se prijavila i na cijepise i kod doktorice. TZ poziva turističke djelatnike da se cijepe, a stara mi još nije dobila nikakv poziv da je na redu. Prijatelj dobio termin preko firme. Očito ne ide po prioritetima i očito nije problem u odazivu jer bi se moja stara odazvala da je pozovu. Ona je u početku bila skeptična, ali sam joj objasnio da za njenu dobnu skupinu nema dvojbe da je cjepivo bolja opcija čak i ako je dopade AZ.

 

Visak kaže...

Ovo me podsjeća na 'vidjet ćemo na kraju godine je li korona opasna'. Vidjeli ste, a niste vidjeli.

 

Cijepljenje rizičnih može biti gotovo u roku par tjedana. Ništa u tako kratkom roku ne možeš vidjeti da zaključiš je li nužno cijepiti i ostatak populacije, to možeš sa sigurnošću zaključiti samo ako čekaš i riskiraš još gomilu oboljelih i umrlih, što će ti biti jedini pokazatelj. Zašto riskirati te žrtve kad imaš cjepiva za sve?

 

Ovo s motanjem kablova je teža glupost. Korona neće stati nakon jedne ture cijepljenja, jer ono čini se traje manje od godinu dana. Znači i cijepljeni rizični će ponovo postati rizični. Zato želiš ugušiti bolest u populaciji, a ne da slobodno kola među mladima. Vjerojatno će trebati neko vrijeme i više tura cijepljenja da se to postigne. A postići će se to brže što se veći postotak populacije cijepi.

Može biti? Možda ako vjeruješ političarima uz čije najave o dolasku xy doza cjepiva je čak i najluđe prognoze s obe strane djeluju relativno precizne.

 

P.S. Ako će nas memorijske stanice nakon gubitka imuniteta štititi od težih oblika bolesti, kao što je slučaj s ostalim respiratornim virusima, onda će to postati samo jedna sezonalna respiratorna bolest koja, kao i sve druge respiratorne bolesti, predstavlja opasnost samo za one kojima je već imunitet ugrožen, a u tom slučaju opće cijepljenje i restrikcije dalje nisu opravdani kao što to ne radimo za gripu i kao što za običnu prehladu nismo ni u stanju napraviti.

 

Visak kaže...

Za sezonu se pretpostavlja da će važan faktor odluke, osim broja zaraženih na destinaciji biti i postotak cijepljenih.

Aha, sad više ne spašavamo živote, već sezonu? 

 

Visak kaže...

 Ovo si super smislio, ako se cijepim nisam odgovoran jer sam 'uzeo' cjepivo rizičnima (iako ga sada ima dovoljno), ako se ne cijepim licemjer sam jer pričam jedno, a radim drugo.

Sad već fantaziraš. Nisi licemjer ako pustiš prve prioritetne skupine, licemjer si ako tvrdiš da spašavaš njihove živote, a guraš se u red ispred njih. Licemjer si i ako se odbiješ cijepiti onda kad tvoja skupina dođe na red, ali ne prije toga.

 

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 13:39 (MrBlc).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora? Pa to je nešto najbolje i najviše što ti tvoja zemlja može dati. Ne zablude o nekim svetinjama, uključujući i ime. Zato imamo "svetinje" koje su ogulile građane dok im oni i dalje ližu pod pod nogama. Jebla te svetinje.

 

Hrvatistan. Eto.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 13:37 (Entry Point).
Moj PC  
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora?

 Kako ne? Savršeno shvaća, kad mu odgovara. Nije on glup...

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora? Pa to je nešto najbolje i najviše što ti tvoja zemlja može dati. Ne zablude o nekim svetinjama, uključujući i ime. Zato imamo "svetinje" koje su ogulile građane dok im oni i dalje ližu pod pod nogama. Jebla te svetinje.

 

Hrvatistan. Eto.

Da, ja zemlju u kojoj živim volim i ne ližem nikome pod pod nogama. Meni to nije sramota reći. Najbitnije je da ti sve shvaćaš...

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Entry Point kaže...

Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora? Pa to je nešto najbolje i najviše što ti tvoja zemlja može dati. Ne zablude o nekim svetinjama, uključujući i ime. Zato imamo "svetinje" koje su ogulile građane dok im oni i dalje ližu pod pod nogama. Jebla te svetinje.

 

Hrvatistan. Eto.

Da, ja zemlju u kojoj živim volim i ne ližem nikome pod pod nogama. Meni to nije sramota reći. Najbitnije je da ti sve shvaćaš...

 Volim i ja svoju zemlju, ali ne i ono u što se pretvorila. Stojim ovdje u nadi da će sutra bit bolje.

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Entry Point kaže...
Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora?

 Kako ne? Savršeno shvaća, kad mu odgovara. Nije on glup...

 Uzmi si vremena i pogledaj moje postove na ovoj temi od početka: identični su i dosljedni, istog stava sam od početka. Ne mijenjam stav, mišljenje i narativ kada i kako meni odgovara ili ovisno o situaciji. Oni koji to rade njima plješćete! Sve u svemu ili ti ga na kraju krajeva, za par mjeseci će biti zanimljivo čitati ove komentare pa vidjeti u kojem smjeru se situacija odvijala. U smjeru koji ja pričam ili vi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 13:59 (Han).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

 Volim i ja svoju zemlju, ali ne i ono u što se pretvorila. Stojim ovdje u nadi da će sutra bit bolje.

 Brutalan treš. 

 

A bilo je toliko potencijala. Doduše narod je odabrao ovaj put, na žalost manjine, ali što je tu je. Demokracija, odnosno sve dalje od demokracije. Ali i to je narod odabrao. C'est la vie.

Nadglednik dina
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 uzmi si vremena i pogledaj moje postove na ovoj temi od početka: identični su i dosljedni, istog stava sam od početka. Ne mijenjam stav, mišljenje i narativ kada i kako meni odgovara ili ovisno osituaciji. Oni koji to rade njima plješćete! Sve u svemu ili ti ga na kraju krajeva, za par mjeseci će biti zanimljivo čitati ove komentare pa vidjeti u kojem smjeru se situacija odvijala. U smjeru koji ka pričam ili vi.

 Pošteno, živi bili pa vidili.

 

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...
Entry Point kaže...

Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora? Pa to je nešto najbolje i najviše što ti tvoja zemlja može dati. Ne zablude o nekim svetinjama, uključujući i ime. Zato imamo "svetinje" koje su ogulile građane dok im oni i dalje ližu pod pod nogama. Jebla te svetinje.

 

Hrvatistan. Eto.

Da, ja zemlju u kojoj živim volim i ne ližem nikome pod pod nogama. Meni to nije sramota reći. Najbitnije je da ti sve shvaćaš...

 Volim i ja svoju zemlju, ali ne i ono u što se pretvorila. Stojim ovdje u nadi da će sutra bit bolje.

 Onda reci jasno i glasno: govna vode ovu državu i vrijeme je da otvorimo svi jebene oči i steramo ih u tri pm., zakazali su i jebu nas već godinu dana a moglo se puno drugačije to odraditi. Pa nije da na 3.5 mil ljudi ova država ima 4 osobe koje su preko noći postali zakon odlukom kriminalne organizacije hdz. I to 4 osobe koje su toliko puta javno pokazale dvostruka mjerila da je već smiješno. A ne reći Hrvatistan.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Onda reci jasno i glasno: govna vode ovu državu i vrijeme je da otvorimo svi jebene oči i steramo ih u tri pm., zakazali su i jebu nas već godinu dana a moglo se puno drugačije to odraditi. Pa nije da na 3.5 mil ljudi ova država ima 4 osobe koje su preko noći postali zakon odlukom kriminalne organizacije hdz. I to 4 osobe koje su toliko puta javno pokazale dvostruka mjerila da je već smiješno. A ne reći Hrvatistan.

 A ne ne ne. U krivu si ovdje. Ovakvo stanje narod želi. Većina. Malo milostinje od lokalnih šerifa, neku benificiju, da mu malog zaposle u čistoći i slično. Nemoj se zavaravati da je ovako zbog 100-200 ljudi. Ne, ovako je zbog nas samih i kakvi smo kao narod. Pa svatko bi krao da mu se da prilika. U svakodnevnom životu možeš vidjeti kakvi smo na sitnim stvarima. Parkiranje po nogostupu, u pješačkim zonoma, guranje preko reda, povlačenje veza i vezica i tako dalje. Tu je korijen problema, a to smo mi, barem većina. I zato sa svakim pravom mogu reći Hrvatistan.

 

Politika samo dobro iskorištava takav mentalitet i stanje.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
MrBlc kaže...

A gdje je ekipa koja želi spašavati živote? Mladi i zdravi stoje u redu za cjepivo, iako rizične osobe, kojima bi to cjepivo vjerojatnije spasilo život, još nisu uspjele doći na red. Budite odgovorni i pustite starije i bolesne da se cijepe prvi.

 Ne znam kako je kod tebe, ali ovdje ne idemo na cijepljenje kao po kruh, ne staneš samo u red, nego dobiješ poziv. Zašto su počeli pozivati i mlađe ne znam, ali mogu pretpostaviti da imaju problem s odzivom u rizičnim grupama, jer ima jedna kategorija ljudi koja im puni glavu s glupostima o cijepljenju.

 Opći kaos. Liječnici ne dobivaju količinu cjepiva koja ima je potrebna za starije od 70, recimo. To je provjereno.

Ne znam kako dobiju. Možda koliko imaju pacijenata ukupno. 

Onda se trebaš prijaviti za cijepljenje da bi te zvali. Ako nema starijih prijava, cijepe mlađe.

Znači država, HZJZ, ministar... organizacija nula. Evo vam, cijepite, trebate prvo starije pa kako ispadne.

8 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Filox kaže...
Han kaže...
Entry Point kaže...

Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora? Pa to je nešto najbolje i najviše što ti tvoja zemlja može dati. Ne zablude o nekim svetinjama, uključujući i ime. Zato imamo "svetinje" koje su ogulile građane dok im oni i dalje ližu pod pod nogama. Jebla te svetinje.

 

Hrvatistan. Eto.

Da, ja zemlju u kojoj živim volim i ne ližem nikome pod pod nogama. Meni to nije sramota reći. Najbitnije je da ti sve shvaćaš...

 Volim i ja svoju zemlju, ali ne i ono u što se pretvorila. Stojim ovdje u nadi da će sutra bit bolje.

 Onda reci jasno i glasno: govna vode ovu državu i vrijeme je da otvorimo svi jebene oči i steramo ih u tri pm., zakazali su i jebu nas već godinu dana a moglo se puno drugačije to odraditi. Pa nije da na 3.5 mil ljudi ova država ima 4 osobe koje su preko noći postali zakon odlukom kriminalne organizacije hdz. I to 4 osobe koje su toliko puta javno pokazale dvostruka mjerila da je već smiješno. A ne reći Hrvatistan.

pa ova nasa drzava nije nista drugo nego hrvatistan, sta se toliko palis na to... trebao nas je netko jaci osvojiti, bilo bi nam sigurno bolje..

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...
Han kaže...
Filox kaže...
Han kaže...
Entry Point kaže...

Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora? Pa to je nešto najbolje i najviše što ti tvoja zemlja može dati. Ne zablude o nekim svetinjama, uključujući i ime. Zato imamo "svetinje" koje su ogulile građane dok im oni i dalje ližu pod pod nogama. Jebla te svetinje.

 

Hrvatistan. Eto.

Da, ja zemlju u kojoj živim volim i ne ližem nikome pod pod nogama. Meni to nije sramota reći. Najbitnije je da ti sve shvaćaš...

 Volim i ja svoju zemlju, ali ne i ono u što se pretvorila. Stojim ovdje u nadi da će sutra bit bolje.

 Onda reci jasno i glasno: govna vode ovu državu i vrijeme je da otvorimo svi jebene oči i steramo ih u tri pm., zakazali su i jebu nas već godinu dana a moglo se puno drugačije to odraditi. Pa nije da na 3.5 mil ljudi ova država ima 4 osobe koje su preko noći postali zakon odlukom kriminalne organizacije hdz. I to 4 osobe koje su toliko puta javno pokazale dvostruka mjerila da je već smiješno. A ne reći Hrvatistan.

pa ova nasa drzava nije nista drugo nego hrvatistan, sta se toliko palis na to... trebao nas je netko jaci osvojiti, bilo bi nam sigurno bolje..

 A tko nas je to osvojio?

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 A tko nas je to osvojio?

 Nitko, misli na to da nas je trebao netko osvojit, neka od jakih, odnosno jačih država. Nespretan izraz samo.

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...
Han kaže...
Filox kaže...
Han kaže...
Entry Point kaže...

Han i dalje ne shvaćaš slobodu govora? Pa to je nešto najbolje i najviše što ti tvoja zemlja može dati. Ne zablude o nekim svetinjama, uključujući i ime. Zato imamo "svetinje" koje su ogulile građane dok im oni i dalje ližu pod pod nogama. Jebla te svetinje.

 

Hrvatistan. Eto.

Da, ja zemlju u kojoj živim volim i ne ližem nikome pod pod nogama. Meni to nije sramota reći. Najbitnije je da ti sve shvaćaš...

 Volim i ja svoju zemlju, ali ne i ono u što se pretvorila. Stojim ovdje u nadi da će sutra bit bolje.

 Onda reci jasno i glasno: govna vode ovu državu i vrijeme je da otvorimo svi jebene oči i steramo ih u tri pm., zakazali su i jebu nas već godinu dana a moglo se puno drugačije to odraditi. Pa nije da na 3.5 mil ljudi ova država ima 4 osobe koje su preko noći postali zakon odlukom kriminalne organizacije hdz. I to 4 osobe koje su toliko puta javno pokazale dvostruka mjerila da je već smiješno. A ne reći Hrvatistan.

pa ova nasa drzava nije nista drugo nego hrvatistan, sta se toliko palis na to... trebao nas je netko jaci osvojiti, bilo bi nam sigurno bolje..

 

Nije još hrvatistan, ali možda za nekih 50 godina kada nam EU naseli afrikance i arape (karikiram) pa budu imali svoje stranke, ala sadašnji SDSS pa ih vladajući budu uzimali za koalicije 

Ipak ova vlada i dio naroda zaziva stare duhove iz prošlosti, ali barem ćeš s afrikancima dobiti crnu legiju pa su svi na win-win 

Sada je više Kroatischenreich 

 

Šala mala naravno.

 

Neznam koji je političar jednom davno rekao: "Duh nacije njezini su ljudi". Pametnom dosta...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 14:53 (Brki1994).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Visak kaže...

Ovo me podsjeća na 'vidjet ćemo na kraju godine je li korona opasna'. Vidjeli ste, a niste vidjeli.

 

Cijepljenje rizičnih može biti gotovo u roku par tjedana. Ništa u tako kratkom roku ne možeš vidjeti da zaključiš je li nužno cijepiti i ostatak populacije, to možeš sa sigurnošću zaključiti samo ako čekaš i riskiraš još gomilu oboljelih i umrlih, što će ti biti jedini pokazatelj. Zašto riskirati te žrtve kad imaš cjepiva za sve?

Može biti? Možda ako vjeruješ političarima uz čije najave o dolasku xy doza cjepiva je čak i najluđe prognoze s obe strane djeluju relativno precizne.

 

 Ne vjerujem političarima a priori, ali broj do sada procijepljenih i otvaranje novih lokacija za cijepljenje govori da cjepiva za ugrožene grupe ima sigurno dovoljno.

Zašto se zovu ljudi preko reda ne znam, ali sklon sam to pripisati nesposobnosti onih koji organiziraju sustav. U svakom slučaju ako ljudi dobivaju mailove dva dana prije cijepljenja i kad bi mladi masovno odustali teško je vjerovati da bi se stigli na njihovo mjesto pozvati stariji u tom kratkom roku. Znači odbijanjem cijepljenja ne pomažeš puno ugroženima, a samim cijepljenjem ipak pomažeš, pa ga je bolje prihvatiti.

 

MrBlc kaže...
 
Visak kaže...

Za sezonu se pretpostavlja da će važan faktor odluke, osim broja zaraženih na destinaciji biti i postotak cijepljenih.

Aha, sad više ne spašavamo živote, već sezonu?

 

 Sjećam sa da si ti svojedobno na ovakvu 'dilemu' napisao nešto u stilu: 'A oboje je nemoguće?'

No cilj je positgnut, okrenuo si na ad hominem i izbjegao meritum. Čestitam, toga se još nitko nije sjetio.

 

MrBlc kaže...

Sad već fantaziraš. Nisi licemjer ako pustiš prve prioritetne skupine, licemjer si ako tvrdiš da spašavaš njihove živote, a guraš se u red ispred njih. Licemjer si i ako se odbiješ cijepiti onda kad tvoja skupina dođe na red, ali ne prije toga.

 

 Ne fantaziram, jer me ovdje cijelo vrijeme prozivaju da zašto se ne cijepim, kad to već propagiram. Znači što god napravim netko od skeptika će mi zamjeriti, jer se naprosto nešto mora prigovoriti ovima koji misle da je cijepljenje dobra stvar.

 

Ne znam odakle ti da se guram ispred nekoga? Dobio sam poziv i odazvao sam mu se i mislim da je to svačija dužnost, a dužnost organizatora je da naprave jasne prioritete i tako pozivaju. Kako nismo u nestašici, jer i danas se tisuće ljudi cijepilo, nisam nikome 'oteo' cjepivo. I sutra i prekosutra će ga biti, a to što netko nije još pozvan je sasvim druga priča. Evo, za deset dana vi ćete izabrati Keruma ili Vucu, ne znam stvarno čemu se onda čudimo. Mi bi imali Bandića još 50 godina da nije žene sa zlatnom picom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

nazovite liječnika i zamolite da vas stavi na listu i odredi datum cijepljenja. čude me oni koji čekaju, kao da nisu do sada naučili da ništa ne dolazi samo. koliko god mi plaćali, zahtjevali, molili ili prijetili, uzaludno je. ovdje možeš čekajući dočekati jedino smrt. nazovite i za vaše starije. 

ako vas liječnik zajebava, recite mu da vas lovi panični napad zbog svih ovih mjera oko korone, da ne funkcionirate normalno, da vam je teško normalno raditi. ništa nećete slagati, svi smo na rubu. a i prioritet su trebali imati oni koji ne mogu izbjegavati kontakte, radni narod i mladi.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja se prijavio preko firme, a sad mi uletjela i od Badminton kluba pozivnica da se preko sporstkih klubova može cijepiti...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice