Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.710
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Psiho246 kaže...

 Hahaha koji si ti lazov MrBlc.

Bas si se srozao u ovoj temi.

Javlja se osoba koja validnog argumenta nije iznijela, ali zato vrijeđa bez pardona...

 Ajde ne glumi patetiku poput balavca.

I ja i ti znamo da Lauc i Bakic iskacu iz pastete, kako te nije sram praviti se da nije tako?

 

Inace ja jesam iznosio nekoc argumente, samo ti nisi odgovarao na njih nego si lupao thumb downove.

Ja sam svoje u ovoj temi rekao, sada samo gledam shitshow.

- Psiho246
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Sva sreća paštetu ne jedem.

Tako da neznam tko su Bakić i Rudan.

Za Lauca znam jer je sudjelovao na bug tv.

A sad ponekad googlam Lauca da vidim kako šalje Covid paničare i širitelje straha, tamo gdje im je mjesto.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 11:53 (Theophilus Ruy).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ma naravno, svakom je svoj odraz u ogledalu najlijepši...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 Da ali sada su MOŽDA neplodni, MOŽDA će umrijeti, MOŽDA će imati neke dugoročne posljedice, MOŽDA im se promejni DNK, možda su chipirani, MOŽDA privlače metal, MOŽDA je Zemlja ravna ploča.

 

"#nemamo doljno informacija"

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 14:23 (forumaš).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

 Da ali sada su MOŽDA neplodni, MOŽDA će umrijeti, MOŽDA će imati neke dugoročne posljedice, MOŽDA im se promejni DNK, možda su chipirani, MOŽDA privlače metal, MOŽDA je Zemlja ravna ploča.

 

"#nemamo doljno informacija"

 bitno je ne cijepiti se, gunđati protiv mjera, kenjkati oko nošenja maski, pranja ruku, distance... i činiti sve kako bi se sabotiralo sve... ovako debilno se nisam ponašao ni kad sam bio panker i glumio anarhista... bitno je činiti sve suprotno od onoga što kaže bilo kakav autoritet, antuntunizam

 

k'o mak i zak...

 

nemoj gitaru direktno u struju

e baš hoću, ja nikog ne slušam...

...zzzznnsprž...

 

na 22:45

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 16:29 (Louis Pluto).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
forumaš kaže...

 Da ali sada su MOŽDA neplodni, MOŽDA će umrijeti, MOŽDA će imati neke dugoročne posljedice, MOŽDA im se promejni DNK, možda su chipirani, MOŽDA privlače metal, MOŽDA je Zemlja ravna ploča.

 

"#nemamo doljno informacija"

 bitno je ne cijepiti se, gunđati protiv mjera, kenjkati oko nošenja maski, pranja ruku, distance... i činiti sve kako bi se sabotiralo sve... ovako debilno se nisam ponašao ni kad sam bio panker i glumio anarhista... bitno je činiti sve suprotno od onoga što kaže bilo kakav autoritet, antuntunizam

 

k'o mak i zak...

 

nemoj gitaru direktno u struju

e baš hoću, ja nikog ne slušam...

...zzzznnsprž...

 Bitno je da su mjere iste za sve ljude bez iznimke u pandemiji.

Ne podnosim masku. U 100 eura da je mjenjam cesce nego ti.

Ako ti treba naglasavati da treba prati ruke a treba,tako velikoj vecini i dalje cu se buniti protiv debilizma.

Distanca mi je pod normalno. Oh kako bih zelio da ostane osobno pravo ne rukavati poslije ovog bez da budem "nepristojan".

Ajmo prvo cijepiti one najugrozenije skupine pa poslije se necemo gurati po redovima. 

U Hrvatskoj je nenormalno izvedeno. 

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...
Louis Pluto kaže...
forumaš kaže...

 Da ali sada su MOŽDA neplodni, MOŽDA će umrijeti, MOŽDA će imati neke dugoročne posljedice, MOŽDA im se promejni DNK, možda su chipirani, MOŽDA privlače metal, MOŽDA je Zemlja ravna ploča.

 

"#nemamo doljno informacija"

 bitno je ne cijepiti se, gunđati protiv mjera, kenjkati oko nošenja maski, pranja ruku, distance... i činiti sve kako bi se sabotiralo sve... ovako debilno se nisam ponašao ni kad sam bio panker i glumio anarhista... bitno je činiti sve suprotno od onoga što kaže bilo kakav autoritet, antuntunizam

 

k'o mak i zak...

 

nemoj gitaru direktno u struju

e baš hoću, ja nikog ne slušam...

...zzzznnsprž...

 Bitno je da su mjere iste za sve ljude bez iznimke u pandemiji.

Ne podnosim masku. U 100 eura da je mjenjam cesce nego ti.

Ako ti treba naglasavati da treba prati ruke a treba,tako velikoj vecini i dalje cu se buniti protiv debilizma.

Distanca mi je pod normalno. Oh kako bih zelio da ostane osobno pravo ne rukavati poslije ovog bez da budem "nepristojan".

Ajmo prvo cijepiti one najugrozenije skupine pa poslije se necemo gurati po redovima. 

U Hrvatskoj je nenormalno izvedeno. 

 

Sve je to stvar kulture. Rukovanje, ljubljenje s rodbinom... malo jugoistočnije od nas je recimo normalno da se ljudi skoro pa zagrle kad se rukuju.

Mi kojima je distanca normani modus operandi smo maltene antisocijalni u normalno vrijeme, ali barem sad smo normalni :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Sva sreća paštetu ne jedem.

Tako da neznam tko su Bakić i Rudan.

Za Lauca znam jer je sudjelovao na bug tv.

A sad ponekad googlam Lauca da vidim kako šalje Covid paničare i širitelje straha, tamo gdje im je mjesto.

 Lauc je meni skroz OK, priča logično, ne znam kome je stalo do nekih pre strogih mjera koje rade više štete nego koristi. Također lik je prebolio i nakon toga se cijepio sa dvije doze te to preporuča i ostalima.

 

9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Na sluzbenoj stranici "Koronavirus.hr" stoji: 

Cijepljeni s najmanje jednom dozom:1653601 

Sto to znaci? Ili je to onako libomeracku?

Moze odgovoriti netko tko zna kako ide cijepljenje i zna proizvodace istih za trenutnu situaciju? 

Usporedujem brojke,u drugim zemljama je jasno prikazano. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hmmm...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
U hrvatskoj cijepljenje ide ovako :

Comirnaty (BioNTech, Pfizer)
utrošenih doza : 2 185 003
2 doze potrebne
mRNA

Janssen (Johnson Johnson)
utrošenih doza: 52 562
1 doza potrebna
Viral vector

Spikevax (Moderna)
utrošenih doza : 301 710
2 doze potrebne
mRNA

Vaxzevria (Oxford, AstraZeneca)
utrošenih doza: 539 025
2 doze potrebne
Viral vector

Total : 3 078 300

Odstupanje od brojki s koronavirus.hr:
-20 909



Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 20:34 (Theophilus Ruy).
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Samo da se javim, još sam necijepljen, iz čiste zlobe prema vakserima. Nema otvaranja bunkeraši. Tako da ekipa koja se iz straha od korone cijepila da zaštiti svoju guzicu, može još malo prodavat svoju altruističnu laž kako su to napravili radi drugih. Uživajte u svom malom bunkeru.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ajde više sjaši trollu.

 

Nisam ja uvukao Lauca u raspravu, već sam reagirao na tvrdnje za koje znam da su bile podmetanje.

 

Po čemu je to Nakić antivaxer i što ja uopće imam s njim?

 
Fakat si pun ...  laži.

 

MrBic, čet 29.7.2021 8:16

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/hocete-se-cijepiti-protiv-covida-19/6394160.aspx

 

MrBlc kaže...

Međutim, i treća doza je upitna, možda čak i druga. Da ne pišem nadugo i naširoko, čovjek je iznio sasvim razumne dvojbe:

Otvoreno pismo Vladi RH: Kako sam postao ʼcijepljeni antivakserʼ 

 

Odakle ti link na Nakićev liberal.hr, član si i inače to čitaš?
I inače sudjeluješ u političkim projektima Bregleca i Nakića, ili ih samo ovdje reklamiraš?


Prenosiš "razumne dvojbe" propalog političara - HSLS liberala, Dražena Bregleca koji se ukrcava na novi populistički vlak.
Oni su tzv "cijepljeni antivakseri"; načelno "nisu" protiv cjepljenja - osimšto relativiziraju svaki aspekt cijepiva  (kao i  većinu epidemioloških mjera).


Sažetak Breglecovih "razumnih" dvojbi - takvima ih vidi MrBic:

"beskrajnim cijepljenjem njegov imunosni sustav će se potpuno preobraziti dok mokri snovi farmaceuta ne postanu službena politika mnogih vlada".

Ovog se ni Pernar ne bi posramio! :D

 

@liberal.hr:
To je pamflet propallih neoliberalnih stranaka, koji krajnje populistički dijeli ljude na "koronaše" i "realiste", a sad su gazde (Lolek i Bolek) promijeili tek vokabular -  podjela je na "oštromjeraše" i "realiste" (po Lauc Bakićevom nukleus portalu "pandemijski realizam").
Tko uopće čita glasilo političkih outsidera?

Najnoviji primjer svinjarija Marija Nakića - zadnji "članak" na tom smeću od "portala":

U novom manipulativnom uratku ismijava Dr. Ivana Đikića, kao propagatora cijepljenja i cjepiva, krivo iščitvajući jednu rečenicu iz članka o cjepivu od prije pola godine, ne samo stavljajući ga u isti koš sa prolupalim Srećkom Sladoljevim, već ispred njega po ludosti, na vrh "top liste"!
https://www.liberal.hr/mitovi-zablude-cjepivo-cijepljenje-ivan-djikic-srecko-sladoljev-322
U pamfletu naslova "Top 5 najluđih mitova i zabluda o cjepivu", ruga se rečenici iz SD (objavljeno ovdje):

Sva odobrena cjepiva protiv COVID-a 19 ... 100 posto su djelotvorna u uklanjanju simptoma bolesti, kao i u sprječavanju smrtnosti.

Tu će provokativnu rečenicu razumna osoba pročitati kakva i je; naime, tad se pitanje vodilo jesu li cjepiva uopće djelotvorna; svako koje je odobreno jest u potpunosti (100%) djelotvorno (nije vodica), ne postoji situacija (znači 0%) u kojoj cjepivo neće uklanjati simptome bolesti. To je (između ostalog) i bila svrha testiranja.
Za razliku od npr. klorokina i azitromicina (koje je i Bakić promovirao), koji u rijetkim slučajevima pomažu nešto, ali nikako u 100% slučajeva (i sigurno ne 100%). 
Dodatno, niti jedno cjepivo ne uklanja sve simptome bolesti, znači 100% - to se nije ni očekivalo i poznata je činjenica.

Zlonamjerno ili površno iščitavanje iste rečenice jest:

Sva odobrena cjepiva protiv COVID-a 19 ... su djelotvorna u uklanjanju 100 posto simptoma bolesti, kao i u sprječavanju smrtnosti.

To bi samo teška budala ili neznalica tvrdila (što Đikić sigurno nije).
Ali, time se može nisko i malicizno manipulirati masama koje vide ono što žele vidjeti (pa i ljude guštere).


I Lauc i Bakić su ispravno razumjeli smisao rečenice Dr. Đikića (kojeg smatraju svojim arhi-neprijateljem u hibridnom ratu kojeg vode), pa su prepustili trećerazrednom Nakiću da odradi prljav posao u njihovo ime. Naime, u intelektualnim i znanstvenim krugovima bi ispali idioti da to tvrde.
Požeška lola (da ne kažem lolita) se doista potrudio... ispred udruge (da, liberal.hr je udruga!), kojoj je cilj promicati ljudska prava, slobodu i ravnopravnost :D
A ne huškati.


Stvari postaju jasnije kad se vidi da su gospodarske djelatnosti udruge "usluga pisanja novinarskih članaka za druge" i "PR, oglašavanje i promidžba na društvenim mrežama".
Čovjek bi pomislio da je - da karikiram - 100 posto riječ o plaćenicima.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
Theophilus Ruy kaže...
...

A sad ponekad googlam Lauca da vidim kako šalje Covid paničare i širitelje straha, tamo gdje im je mjesto.

 Lauc je meni skroz OK, priča logično, ne znam kome je stalo do nekih pre strogih mjera koje rade više štete nego koristi. Također lik je prebolio i nakon toga se cijepio sa dvije doze te to preporuča i ostalima.

 

 

Evo kako Lauc "preporuča" (svježe, od prekjučer):

"Svatko tko se želi cijepiti, to nije opasna odluka. Rizik je vrlo mali. Preporučio sam cijepljene nećaku jer žele putovati. Rizik kod cijepljenja je vrlo mali za razliku od infekcije virusom koja je šest do deset puta veći rizik. I ja sam se cijepio. No osobno ne bih nikoga nagovarao jer postoje rizici.

 

1. Zašto bi cijepljenje bila (uopće) opasna odluka?  Zašto je uopće stavio opasnost u kontekst? Kakva je to uopće rečenica? Sigurno nije afirmativna (za razliku od zadnje koja je jasna i negativna prema cijepljenju). Da ne mulja, ne bi li mogao jasno reći "Svakome bi bilo pametno cijepitii se"? 
2. Zašto non stop spominje rizike? 

3. Preporučio je cijepljenje - zbog putovanja?  A ne zaštite zdravlja? Znači, fućkaš epidemiju, bitno je landrati...

Zvuči neozbiljno kao da sad neki Vladin savjetnik savjetuje da se za sezonu prekinu ep. mjere kako bi on mogao iznajmljivati skupi apartman (navodno čak 15 apartmana ok, nije sve na njega, dijele se na užu obitelj)... i da nitko tu ne viidi sukob interesa.
4. šest do deset puta veći rizik je naprosto laž. 30-3000 manji rizik bi bilo točnije, prema EMA-i (odavdje):

 

Ako ovo nije populistička manipulacija budalama, ne znam što je. Kao oni budalaši što ne dižu ruku u nacistički pozdrav već "samo mjere kukuruze"... 

 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
forumaš kaže...
Theophilus Ruy kaže...
...

A sad ponekad googlam Lauca da vidim kako šalje Covid paničare i širitelje straha, tamo gdje im je mjesto.

 Lauc je meni skroz OK, priča logično, ne znam kome je stalo do nekih pre strogih mjera koje rade više štete nego koristi. Također lik je prebolio i nakon toga se cijepio sa dvije doze te to preporuča i ostalima.

 

 

Evo kako Lauc "preporuča" (svježe, od prekjučer):

"Svatko tko se želi cijepiti, to nije opasna odluka. Rizik je vrlo mali. Preporučio sam cijepljene nećaku jer žele putovati. Rizik kod cijepljenja je vrlo mali za razliku od infekcije virusom koja je šest do deset puta veći rizik. I ja sam se cijepio. No osobno ne bih nikoga nagovarao jer postoje rizici.

 

1. Zašto bi cijepljenje bila (uopće) opasna odluka?  Zašto je uopće stavio opasnost u kontekst? Kakva je to uopće rečenica? Sigurno nije afirmativna (za razliku od zadnje koja je jasna i negativna prema cijepljenju). Da ne mulja, ne bi li mogao jasno reći "Svakome bi bilo pametno cijepitii se"? 
2. Zašto non stop spominje rizike? 

3. Preporučio je cijepljenje - zbog putovanja?  A ne zaštite zdravlja? Znači, fućkaš epidemiju, bitno je landrati...

Zvuči neozbiljno kao da sad neki Vladin savjetnik savjetuje da se za sezonu prekinu ep. mjere kako bi on mogao iznajmljivati skupi apartman (navodno čak 15 apartmana ok, nije sve na njega, dijele se na užu obitelj)... i da nitko tu ne viidi sukob interesa.
4. šest do deset puta veći rizik je naprosto laž. 30-3000 manji rizik bi bilo točnije, prema EMA-i (odavdje):
 

Ako ovo nije populistička manipulacija budalama, ne znam što je. Kao oni budalaši što ne dižu ruku u nacistički pozdrav već "samo mjere kukuruze"... 

 

 E jebi ga sad, ne želim se čuditi svemu tome ko pura dreku i tražiti teoriju zavjere.

 

Rekao je isto što bi ti rekao svaki normalni liječnik, za bilo koji medicinski postupak. Npr. da moraš vaditi mandule rekao bu ti da je svaka anestezija rizična i može biti kobna i ako je rizik vrlo mali. Nakon toga potpišeš papir da pristaješ na postupak.

Rekao bu ti zubar ako ga pitaš da možeš dobiti reakciju na anstetik pa biraj oš vađenje zuba sa ili bez, ali da je rizik vrlo mali. Uvijek ti svaki liječnik nabije na nos da ništa nije 100% sigurno ako ga pitaš. Ne postoji 100% sigurnosti za ništa.

 

1.Koristio je riječ opasnost jer neki se boje da je opasno, rekao je da nije opasno. Opasnost podrazumjeva veči rizik nego što je ovo cjepivo.

2.Jer danas svatko svakoga može tužiti za bilo što, a on istupa javno iza svog imena i prezimena.

3.Spomenuo je vlastiti primjer. Koliko mu nećak ima godina? Moguće da je vrlo mlad, svejedno preporučio mu je cjepljnje, moguće je dovoljan i negativan test za putovanje, nemam pojma....

4.nemam pojma koje su točno razlike, moguće da priča pogrešno, ne hvatam ga za svaki postotak. Kao laiku meni je 6-10 puta prilično velika razlika i dobar motiv za cijepljnje.

 

Čovjek stalno preporuča cijepljenje. Također mjere moraju biti balansirane i tražiti u njima manje zlo. Ljudi pate i čak se ubijaju zbog ekonomske propasti, neliječenja drugih bolesti, dolazi do psihičkih problema zbog izoliranosti i sl. 

Cjepivo je najbolje moguće rješenje za što manji rizik pojedinca unutar pandemije i općeg interesa da radimo, cirkuliramo i živimo normalno IMO.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 7:49 (forumaš).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
...

Ah liberal.hr. Blog, da prostite, nadrkanog wannabe nekog kao ekonomskog blogera. Malo bi bio(bili) libertarijanci, pa malo za slobodno tržište, pa malo autokrat(i). Sad im je očito funkcija biti antivaksersko glasilo. Jer tko bi uopće to čitao u normalnim okolnostima, treba privuči klikove, ljude i manipulirati.

 

Ukratko, komedija od portala.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
..


Prenosiš "razumne dvojbe" propalog političara - HSLS liberala, Dražena Bregleca koji se ukrcava na novi populistički vlak.
Oni su tzv "cijepljeni antivakseri"; načelno "nisu" protiv cjepljenja - osimšto relativiziraju svaki aspekt cijepiva  (kao i  većinu epidemioloških mjera).


Sažetak Breglecovih "razumnih" dvojbi - takvima ih vidi MrBic:

"beskrajnim cijepljenjem njegov imunosni sustav će se potpuno preobraziti dok mokri snovi farmaceuta ne postanu službena politika mnogih vlada".

Ovog se ni Pernar ne bi posramio! :D

...

Sva odobrena cjepiva protiv COVID-a 19 ... 100 posto su djelotvorna u uklanjanju simptoma bolesti, kao i u sprječavanju smrtnosti.

Tu će provokativnu rečenicu razumna osoba pročitati kakva i je; naime, tad se pitanje vodilo jesu li cjepiva uopće djelotvorna; svako koje je odobreno jest u potpunosti (100%) djelotvorno (nije vodica), ne postoji situacija (znači 0%) u kojoj cjepivo neće uklanjati simptome bolesti. To je (između ostalog) i bila svrha testiranja.
Za razliku od npr. klorokina i azitromicina (koje je i Bakić promovirao), koji u rijetkim slučajevima pomažu nešto, ali nikako u 100% slučajeva (i sigurno ne 100%)
Dodatno, niti jedno cjepivo ne uklanja sve simptome bolesti, znači 100% - to se nije ni očekivalo i poznata je činjenica.

Zlonamjerno ili površno iščitavanje iste rečenice jest:

Sva odobrena cjepiva protiv COVID-a 19 ... su djelotvorna u uklanjanju 100 posto simptoma bolesti, kao i u sprječavanju smrtnosti.

To bi samo teška budala ili neznalica tvrdila (što Đikić sigurno nije).
...


Stvari postaju jasnije kad se vidi da su gospodarske djelatnosti udruge "usluga pisanja novinarskih članaka za druge" i "PR, oglašavanje i promidžba na društvenim mrežama".
Čovjek bi pomislio da je - da karikiram - 100 posto riječ o plaćenicima.

 -gle, slažem se, manipulatori-političari.. polu-puna/prazna čaša itd..

+ ... ''ali'' .. kao što za sva cijepiva vrijedi '100%' (da nešto recimo pomažu) .. to možemo jednako reći za sve, za maskice, za pranje ruku, za distancu (kao službene mjere-preventive) pa čak i placebo (ako ne znaš, dokazano-znanstveno testirano-potvrđeno, djeluje..) .. tad jednostavno ne možeš ni osporiti (što se ekšli slažem) isto tumačenje-kriterij za klorokin itd. .. čak nije važno jel 1% može biti i promil.. može biti placebo učinak i tad imaš problem tj kriterij, kad dozvoliš takvu interpretaciju da svako odobreno cijepivo pomaže, tad isto to možeš reći za apsolutno sve što ti padne na pamet ako želiš imati jednak kriterij.. a tebi upravo to fali, jednak kriterij, .. i upadneš u takvu klopku, isključivost.. pa u ovom odlomku se čak i slažem, mislim isto-slično no to jednostavno ne možeš koristiti kao argument protiv druge strane, kao što protiv šovinizma ne možeš šovinizmom, protiv kriminala kriminalom.. tj ako se držiš pravila, tad se držiš, to što druga strana recimo krši ne daje tebi ''kao dobroj-pravednoj'' strani pravo na jednako kršenje.. tj ili si struka-znanost a tad imaš kriterij ili si ''isti koš'' kao oni koje kao prokazuješ, tj dvolični-muljatori itd.. odluči se. ??

 

-jednako nastavljaš..

 

Zechina kaže...
forumaš kaže...
Theophilus Ruy kaže...
...

A sad ponekad googlam Lauca da vidim kako šalje Covid paničare i širitelje straha, tamo gdje im je mjesto.

 Lauc je meni skroz OK, priča logično, ne znam kome je stalo do nekih pre strogih mjera koje rade više štete nego koristi. Također lik je prebolio i nakon toga se cijepio sa dvije doze te to preporuča i ostalima.

 

 

Evo kako Lauc "preporuča" (svježe, od prekjučer):

"Svatko tko se želi cijepiti, to nije opasna odluka. Rizik je vrlo mali. Preporučio sam cijepljene nećaku jer žele putovati. Rizik kod cijepljenja je vrlo mali za razliku od infekcije virusom koja je šest do deset puta veći rizik. I ja sam se cijepio. No osobno ne bih nikoga nagovarao jer postoje rizici.

 

1. Zašto bi cijepljenje bila (uopće) opasna odluka?  Zašto je uopće stavio opasnost u kontekst? Kakva je to uopće rečenica? Sigurno nije afirmativna (za razliku od zadnje koja je jasna i negativna prema cijepljenju). Da ne mulja, ne bi li mogao jasno reći "Svakome bi bilo pametno cijepitii se"? 
2. Zašto non stop spominje rizike? 

3. Preporučio je cijepljenje - zbog putovanja?  A ne zaštite zdravlja? Znači, fućkaš epidemiju, bitno je landrati...

Zvuči neozbiljno kao da sad neki Vladin savjetnik savjetuje da se za sezonu prekinu ep. mjere kako bi on mogao iznajmljivati skupi apartman (navodno čak 15 apartmana ok, nije sve na njega, dijele se na užu obitelj)... i da nitko tu ne viidi sukob interesa.
4. šest do deset puta veći rizik je naprosto laž. 30-3000 manji rizik bi bilo točnije, prema EMA-i (odavdje):
 

Ako ovo nije populistička manipulacija budalama, ne znam što je. Kao oni budalaši što ne dižu ruku u nacistički pozdrav već "samo mjere kukuruze"... 

 

 -upravo to sve možeš vidjeti u gornjem psotu, rečenica koju ti tumačiš kako ti želiš tumačiti.. koja se može tumačiti kako želiš.. a koncizan odgovor ti je u postu iza-forumašev..

-ponovimo, svaki liječnik, za svaki med.zahvat kao spomenute mandule-zubi.. će reći da posotji neki (minimalan) rizik, upozoriti.. jer to im je posao, ne 'obečavati 100%' .. jer to ne postoji, kao što ne postoji 0% za recimo ''odobrena'' cijepiva.. (zašto odobrena s navodnicima? .. jer po tom kriteriju i placebo je cijepivo, do je u ovom slučaju pandemije postupak bio skraćen-ubrzan-preskočen dok se s ruskim klasično oteže, tj stvar politike-birokracije, ne čisto struke-medicine ili pandemije.. kriteriji?...)

-pazi što etiketiraš kao LAŽ .. šest do deset puta veći .. ispravljaš kao 30-3000 manji rizik prema EMAi..  a tad pitanje, što smo malo prije rekli za sva cijepiva? ... ili kriterij. Pogubio si se, ''to je vuk, to je vuk!!!''.. peđa?

 

-jel sve politika? -je. .. ima li raznih interesa, oportunizma itd. -ima. Pričamo li o ljudima, politici.. ili o cijepivu, naslov? Koje je za sad izbor. .. kriterij?

+ i čak se slažem s recimo mišljenjem u ta dva posta, no ne s kriterijem ili da je to što si naveo nešto kao argument.. naprosto nije tj radiš grešku praktički identičnu-inverznu kao oni koje optužuješ, po istom kriteriju. .. u nekim stvarima nema minus * minus = plus.. u nekima je samo da ili ne dok je u nekima sve između 0-i-100 % tj jednako kao što ne postoji apsolutno sigurno-100% ne postoji čak ni najsmrtonosniji otrov koji u nekom slučaju ne pomogne pa ako ništa drugo čista slučajnost-sreća.. dok placebo provjereno-dokazano djeluje a tad i 'ništa' daje više od nula posto.

 

Entry Point kaže...
Zechina kaže...
...

Ah liberal.hr. Blog, da prostite, nadrkanog wannabe nekog kao ekonomskog blogera. Malo bi bio(bili) libertarijanci, pa malo za slobodno tržište, pa malo autokrat(i). Sad im je očito funkcija biti antivaksersko glasilo. Jer tko bi uopće to čitao u normalnim okolnostima, treba privuči klikove, ljude i manipulirati.

 

Ukratko, komedija od portala.

 -da, oportunizam, možemo čad kreći legitiman ili razumljiv, jer biz se radi ne samo kad si u pravu, npr odvjetnici su primjer suprotnog ..

-kad je nešto kao komedija, a tad smo mi tu što, pandan razumni? ... tad se recimo ne referiramo na takve portale, izvore.. podignemo obrvu i to je to, kao muha, ne nešto relevantno ako su baš tako 'komedija'.

-s druge strane, može se sve saslušati, čak i besmisice, tj i dalje se nastavlja problem kriterija kao kod zeke.. tj 'pravog' argumenta, to što netko ima loš, ne daje 'nama' takvo pravo ako je 'naš' kriterij recimo znanost, metodologija.. to se tad naprosto ne radi tako. + jing-jang, kao što sva cijepiva pomažu, pa tako i u svakoj recimo gluposti može biti nešto istine-pameti.. tj pamet ne isključuje bilo što, isključuju samo ograničeni, svojim ograničenim umovima, npr šovinisti-isiti.. nešto, tj to je kao lakmustest i tu se recimo prosijava kriterij i smeće...

-pitanje je samo tko u kojoj skupini želi biti dok želja ne postaje činjenica pukom željom, treba se to provoditi-činiti.. tad možda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 ode sve u k

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 16:17 (sinamapongole).
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.jpost.com/israel-news/covid-israel-registers-almost-4000-cases-as-cabinet-prepares-to-meet-675707

 

Eto Izrael, zemlja s visokim postotkom cijepljenih ljudi, nešto čemu drugi teže, možda ode u novi lockdown. Neke nove/stare mjere već stupaju na snagu uskoro.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

https://www.jpost.com/israel-news/covid-israel-registers-almost-4000-cases-as-cabinet-prepares-to-meet-675707

 

Eto Izrael, zemlja s visokim postotkom cijepljenih ljudi, nešto čemu drugi teže, možda ode u novi lockdown. Neke nove/stare mjere već stupaju na snagu uskoro.

 

Sreća pa živimo u HR.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

https://www.jpost.com/israel-news/covid-israel-registers-almost-4000-cases-as-cabinet-prepares-to-meet-675707

 

Eto Izrael, zemlja s visokim postotkom cijepljenih ljudi, nešto čemu drugi teže, možda ode u novi lockdown. Neke nove/stare mjere već stupaju na snagu uskoro.

 

Sreća pa živimo u HR.

 Ne znam čemu sarkazam, mislim da su naši mjere prilagođavali bolje nego većina. Ali to je naš poznati mentalitet

9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Fkt se zamislis zasto?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

https://www.jpost.com/israel-news/covid-israel-registers-almost-4000-cases-as-cabinet-prepares-to-meet-675707

 

Eto Izrael, zemlja s visokim postotkom cijepljenih ljudi, nešto čemu drugi teže, možda ode u novi lockdown. Neke nove/stare mjere već stupaju na snagu uskoro.

 

Sreća pa živimo u HR.

 Ne znam čemu sarkazam, mislim da su naši mjere prilagođavali bolje nego većina. Ali to je naš poznati mentalitet

 

Nikakav sarkazam to nije bio. Kažem "sreća što živimo u Hrvatskoj" pa me nimalo ne jebu pričice iz Izraela, Švedske ili Australije. Imamo mi svojih problema i previše.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hmm...

I want to believe
Moj PC  
3 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Hmm...

prdac je u "plinskom" stanju, a covid se prenosi u kapljicnom

 

tako da je puno teze kad pricas ili kihnes popljuvat nekoga sa maskom, nego bez nje

 

svakako sljedeci puta, nedaj boze, ako ides na operaciju reci doktoru da ne treba nositi masku, da ti brines zbog njega da moze disati, i da ne vjerujes da on to nosi zbog tebe da te ne inficira s necime 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ček, znači, ako netko stavi link na index (recimo članak NJD-a), on ima nešto s Matijom Babićem i trebao bi biti upućen u sve njegove stavove, afere s izbjegavanjem poreza i ostalo?

 

Ovo već izlazi ih okvira ad hominema, ovo ne znam niti kako bih nazvao...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ček, znači, ako netko stavi link na index (recimo članak NJD-a), on ima nešto s Matijom Babićem i trebao bi biti upućen u sve njegove stavove, afere s izbjegavanjem poreza i ostalo?

 

Ovo već izlazi ih okvira ad hominema, ovo ne znam niti kako bih nazvao...

 

Ajde prestani trolati, učlani se u stranku suverenih racionalista i tamo širi propagandu.

Evo, bešćutni egocentrik "general" Lauc sad sebe stavlja kao branitelja oslobodioca od "Oluje 2020"  

 
Sramotno, borac za svoj biznis sa rentanjem "Ville Jatice" i "spašavanje sezone" trebao bi razmisliti koliko je suodgovoran sa svojim krivim "prestancima epidemije" za naknadnih još barem 2000 od covida nepotrebno preminulih (od preko 8000), od 3. mjeseca naovamo.
A ne da nebitnik vrijeđa nas koji smo doslovce lili krv da bi on mogao danas maglu prodavati.
Svoj "Genos" je milijunski opremio dok je bio "član Nacionalnog vijeća za znanost" i vodio "Povjerenstvo Ministarstva znanosti za znanstvenu opremu".
Još će tražiti da mu se postrojavamo, dok on prodaje svoje čudotvorne GlycanAge.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?


Panika zbog kampanje #ostanidoma je spriječila 130,000 ljudi da dobiju potrebnu zdravstvenu skrb.

Lauc samo upozorava kao i mnogi ostali na taj zločin.

S razlikom da nije anonimac nego znanstveni savjetnik vlade.


Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 9:53 (Theophilus Ruy).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

višak smrtnosti od #ostanidoma kampanje? 

 

Ne relativiziraju oni samo lockdown, već i maske, i cjepiva... po potrebi .- kako je već popularno u datom trentuku.

 

Ako nisi do sad shvatio, Lolek i Bolek pripremaju političku kampanju na kostima umrlih.
I to tako da orvelijanski, dijametralno suprotno tumače što se desilo i što se dešava. Kockarski rizik, tipičan za mešetare dionicama poput Bakića - samo što oni ovdje manipuliraju ukupnom medijskom interpretacijom usprkos sve široj osudi zanstvene zajednice.
To, da prijete tužbama znanstvenicima jer pobijaju njihove pseudozaključke je međunarodni presedan, to čak ni Trump nije radio koliko znam.

Njihov predikcijski model niti je točan niti je znanstveno verificiran, ali su bombardiranjem krivim predikcijama unijeli nevjerojatnu pomutnju ovdje. 

2 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zechina pravi si onaj iskompleksirani hejter... jel te stid imalo žugat tako na sve i svakoga? Ne može niko ništa napisati od tebe, odma ga zalijepiš nekim "svojim" referatom. Ajde oladi malo ili budi konstruktivan za promjenu.

 
2 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice