Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.761
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nemam pojma o epidemiologiji i može mi i Lauc i bilo tko prodati što god hoće (i iskreno ekipa poput njih stvara jako veliki šum u prostoru ako hoćeš stvarno doznati neku informaciju).

 

No ona njegova vratolomija sa prokruženosti me hebeno nasmijala. Kako rekoh o epidemiologiji ne znam, ali statistiku sam slušao na faksu i što je on tamo natrkeljao... Bilo mi je neugodno čitati. Danas stvarno svako može doći, lupiti nešto i ostati živ.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Piknuli me Pfizerom i sad sam na cekanju druge doze. Zivi bili pa vidjeli.
Injekciju sam dobil da nisam ni skuzil. Igla je tak ostra da nisam ni registriral dok nisam videl da mi stavlja flaster.

Sad je proslo nekih sat vremena i pocinjem osjecat laku bol u ramenu, bol je ko kad smo se ko klinci boksali u rame. Lagana nelagoda i za sad nist posebno.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mene su jučer. Ista stvar, ni ne skuziš. Dok mi je rekla da je gotovo, samo sam pital "i kaj to je to? Pa to sam mogel i sam doma napravit".

Danas lagana bol u ruci, donji dio leđa, guzovi. Ustvari, ista bol kao kad nakon par mjeseci vegetacije napravim 30 sklekova, dakle za pi*kice.

Ali sam baš prošli tjedan čuo od više ljudi da im nakon prve doze nije bilo ništa, tj slični bolovi, ali nakon druge su bili ubijeni od temperature i to dobra 2-3 dana. Jak čip, pa eto, čekam 14.6. da vidimo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 17:37 (foofajter).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Zato jer je anti koronaš, a koronaši u ovoj temi su posebno osjetljivi na spomen Bakića.

 Tko su koronaši, a tko antikoronaši?

Ja bih rekao za sebe da sam antikoronaš jer želim koronu ubiti i zaustaviti. A tko bi onda bili koronaši?

Valjda je Bakić antimjeraš onda? Pa kako imati neki razgovor ako je sve natraške.

Ako govorimo o vjerovanju da li koronavirus postoji... što da kažem. Tko misli da ne postoji je debil.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Malo sam ubio vrijeme s netflixom i pogledao dvije dokumentarne epizode iz serije "Explained"; The Next Pandemic i The Race for a Vaccine.

Poprilično su jednostavni da sam čak i ja kolko tolko shvatio kako funkcioniraju ova brzinski napravljena cjepiva za koronu, a uz to sam i pametniji za neke stvari. Skoro se osjećam ko Visak, nhf 😜

Ali to neće promijenit moje mišljenje da i dalje mislim da će mjere donešene zbog korone i uskraćivanje prava na normalan život imat puno veće posljedice od onih koje će korona ostavit.

Plus moja dobra stara, ljudi se rode, ljudi umiru, i dok se s tim svi pomire, bit će nam lakše 🙂
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Malo sam ubio vrijeme s netflixom i pogledao dvije dokumentarne epizode iz serije "Explained"; The Next Pandemic i The Race for a Vaccine.

Poprilično su jednostavni da sam čak i ja kolko tolko shvatio kako funkcioniraju ova brzinski napravljena cjepiva za koronu, a uz to sam i pametniji za neke stvari. Skoro se osjećam ko Visak, nhf 😜

Ali to neće promijenit moje mišljenje da i dalje mislim da će mjere donešene zbog korone i uskraćivanje prava na normalan život imat puno veće posljedice od onih koje će korona ostavit.

Plus moja dobra stara, ljudi se rode, ljudi umiru, i dok se s tim svi pomire, bit će nam lakše 🙂

 

Imaš pravo... zdravstvo je najveći teret svim državama. Potpuno ga ukinemo, pa tko živ tko mrtav, bit će nam lakše.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
To si ti rekao, ne ja.
3 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Danas u 18:00h, opaljen Pfizer Biontech Comirnaty.
Do sad mrvicu rame, nema boli kod uboda, traje kratko...
Upute, paziti se do iduceg kao da niste ni pomirisali prvu dozu.
15.06.21. idem po drugu dozu.

Update: 23:15
U gradu osvanuo i tcom 5g, mislim da mi vid slabi i rastu mi usi. Majka mi se predstavila upravo kao Elisabeth, zena ima oko sebe modrozelenu aureolu, u cerke zjenice poput gustera i naziva me Bill na sto ju majka potice i predlaze razvod braka.
Muda mi se objesise kao crkvena zvona, prikovan sam za krevet njima. Gubim li razum?
Mogu li statisticki u Excelu povezat zenu i Billa? Da nije to razlog zasto mala spominje Billa?
Ps5 se pali gasi kad razmisljam o njemu, cudno, ne djeluje na zarulje...
Help
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 23:10 (starblack).
Moj PC  
1 4 hvala 0
3 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Danas u 18:00h, opaljen Pfizer Biontech Comirnaty.
Do sad mrvicu rame, nema boli kod uboda, traje kratko...
Upute, paziti se do iduceg kao da niste ni pomirisali prvu dozu.
15.06.21. idem po drugu dozu.

Update: 23:03
U gradu osvanuo i tcom 5g, mislim da mi vid slabi i rastu mi usi. Majka mi se predstavila upravo kao Elisabeth, zena ima oko sebe modrozelenu aureolu, u cerke zjenice poput gustera i naziva me Bill na sto ju majka potice i predlaze razvod braka.
Muda mi se objesise kao crkvena zvona, prikovan sam za krevet njima. Gubim li razum?
Mogu li statisticki u Excelu povezat zenu i Billa? Da nije to razlog zasto mala spominje Billa?
Ps5 se pali gasi kad razmisljam o njemu, cudno, ne djeluje na zarulje...
Help
Moj PC  
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
starblack kaže...
.
Upute, paziti se do iduceg kao da niste ni pomirisali prvu dozu.


 Meni su dali upute nakon prve doze Pfizera da se samo prva dva tjedna nakon primanja moram striktno paziti kao da nisam cijepljen dok ne razvijem imunitet???

 

Znam čovjeka 1950. godište, srčani bolesnik i dijabetičar. Fensao Covid na nekom sprovodu, cijepljen jednom dozom Pfizera. Preventivno ga stavili u bolnicu, nije bio ni na kisiku, kamoli nešto gore. Sutra izlazi iz bolnice!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 1:14 (BlackMoon).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlackMoon kaže...
starblack kaže...
.
Upute, paziti se do iduceg kao da niste ni pomirisali prvu dozu.


 Meni su dali upute nakon prve doze Pfizera da se samo prva dva tjedna nakon primanja moram striktno paziti kao da nisam cijepljen dok ne razvijem imunitet???

 

Znam čovjeka 1950. godište, srčani bolesnik i dijabetičar. Fensao Covid na nekom sprovodu, cijepljen jednom dozom Pfizera. Preventivno ga stavili u bolnicu, nije bio ni na kisiku, kamoli nešto gore. Sutra izlazi iz bolnice!

 Makakve upute su ti dali kad dobiješ papir koji je potvrda o cijepljenju s uputama kako se ponašati.

I Pfizer i Moderna potvrda kaže da se moraš i nakon druge doze ponašati isto "S obzirom da manji dio cijepljenih osoba (svaka deseta cijepljena osoba) ne razvije odgovarajuću zaštitu, potrebno je i nakon cijepljenja pridržavati se osnovnih mjera za sprječavanje infekcije (fizički razmak, nošenje maske, respiratorna higijena, higijena ruku, izolacija u slučaju pojave znakova bolesti COVID 19)"

 

Onda što? NIsi to pročitao? I liječnik te savjetovao drugačije od toga? Neki liječnici printaju drugačije potvrde?

 

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlackMoon kaže...
starblack kaže...
.
Upute, paziti se do iduceg kao da niste ni pomirisali prvu dozu.


 Meni su dali upute nakon prve doze Pfizera da se samo prva dva tjedna nakon primanja moram striktno paziti kao da nisam cijepljen dok ne razvijem imunitet???

 

Znam čovjeka 1950. godište, srčani bolesnik i dijabetičar. Fensao Covid na nekom sprovodu, cijepljen jednom dozom Pfizera. Preventivno ga stavili u bolnicu, nije bio ni na kisiku, kamoli nešto gore. Sutra izlazi iz bolnice!

Mandor kaže...
BlackMoon kaže...
starblack kaže...
.
Upute, paziti se do iduceg kao da niste ni pomirisali prvu dozu.


 Meni su dali upute nakon prve doze Pfizera da se samo prva dva tjedna nakon primanja moram striktno paziti kao da nisam cijepljen dok ne razvijem imunitet???

 

Znam čovjeka 1950. godište, srčani bolesnik i dijabetičar. Fensao Covid na nekom sprovodu, cijepljen jednom dozom Pfizera. Preventivno ga stavili u bolnicu, nije bio ni na kisiku, kamoli nešto gore. Sutra izlazi iz bolnice!

 Makakve upute su ti dali kad dobiješ papir koji je potvrda o cijepljenju s uputama kako se ponašati.

I Pfizer i Moderna potvrda kaže da se moraš i nakon druge doze ponašati isto "S obzirom da manji dio cijepljenih osoba (svaka deseta cijepljena osoba) ne razvije odgovarajuću zaštitu, potrebno je i nakon cijepljenja pridržavati se osnovnih mjera za sprječavanje infekcije (fizički razmak, nošenje maske, respiratorna higijena, higijena ruku, izolacija u slučaju pojave znakova bolesti COVID 19)"

 

Onda što? NIsi to pročitao? I liječnik te savjetovao drugačije od toga? Neki liječnici printaju drugačije potvrde?

 

I onda takva osoba sudjeluje u raspravi i iznosi neke "argumente", a ne može s razumijevanjem pročitati 3 odlomka teksta 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ministar kaže...

I onda takva osoba sudjeluje u raspravi i iznosi neke "argumente", a ne može s razumijevanjem pročitati 3 odlomka teksta 

 Možda. Možda mu je netko drugačije rekao i možda je drobio drugačiji papir. Baš me zanima odgovor.

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 Predsjednik je debil. Već govori kako je pogriješio...

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Malo sam ubio vrijeme s netflixom i pogledao dvije dokumentarne epizode iz serije "Explained"; The Next Pandemic i The Race for a Vaccine.

Poprilično su jednostavni da sam čak i ja kolko tolko shvatio kako funkcioniraju ova brzinski napravljena cjepiva za koronu, a uz to sam i pametniji za neke stvari. Skoro se osjećam ko Visak, nhf 😜

Ali to neće promijenit moje mišljenje da i dalje mislim da će mjere donešene zbog korone i uskraćivanje prava na normalan život imat puno veće posljedice od onih koje će korona ostavit.

Plus moja dobra stara, ljudi se rode, ljudi umiru, i dok se s tim svi pomire, bit će nam lakše 🙂

 Kao pripadnik modernog društva ti automatski podliježeš nekim pravilima koje humano društvo postavlja, a među njima su i javnozdravstvene mjere. U društvima nema JA, nego mi.

 

Što znači "normalan" život ako ti je umro netko najbliži jer društvo u cijelini nije poduzelo korake da zaštiti svoje najslabije i sebe kao takvo. 

 

Nazovimo pravo na normalan život na koje se pozivaš pravim imenom - pravo na sebičan bezosjećajan život. Ako kao pripadnik društva nisi spreman napraviti neke korake kako bi zaštitio ljude oko sebe (i samog sebe), onda tebe trebamo smatrati opasnim i dapače ograničiti te koliko god je moguće.

 

Ne mjere neće imati veće posljedice od same smrti i boli koju prouzrokuje onim koji su izgubili nekog. Ne neće imati veće posljedice od trajne štete koja ta bolest ostavlja velikom broju ljudi. Godinu do dvije nošenja maski i ne lizanja po birtijama i koncertima neće nikog ubiti. Da ljudi će izgubiti posao, ali ne u toj mjeri u kojoj nas plaše. Ljudi će se zaposliti opet. I to dalje nije ni blizu posljedicama bolesti.

 

 

Da ljudi se rode i ljudi umiru, ali nije na nama da ubrzavamo taj postupak jer eto, birtije koncerti i ostale glupe floskule. 

Nadglednik dina
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hihihi kak jedva cekam ove kaj se razmahuju potvrdama o cijepljenju na a4 papiru da skuze kroz 2-3 mjeseca koliko im ta potvrda "puno" znaci  Isto ko mojim starcima AZ kartica ko "potvrda" o cijepljenju kaj su dobili hahaha

Jedva cekamo covid putovnice, a regulirat cemo ih potvrdom na a4 papiru...

 

btw cul sam da je beros napokon slozil cijepise platformu

https://www.index.hr/vijesti/clanak/lijecnica-naredjeno-nam-je-u-3-dana-pozvati-250-ljudi-na-cijepljenje-to-je-nemoguce/2273610.aspx

ljudi su poceli dobivat pozive  apsurdistan fijasko se nastavlja....

Try and fail, but never fail to try.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
foofajter kaže...
Malo sam ubio vrijeme s netflixom i pogledao dvije dokumentarne epizode iz serije "Explained"; The Next Pandemic i The Race for a Vaccine.

Poprilično su jednostavni da sam čak i ja kolko tolko shvatio kako funkcioniraju ova brzinski napravljena cjepiva za koronu, a uz to sam i pametniji za neke stvari. Skoro se osjećam ko Visak, nhf 😜

Ali to neće promijenit moje mišljenje da i dalje mislim da će mjere donešene zbog korone i uskraćivanje prava na normalan život imat puno veće posljedice od onih koje će korona ostavit.

Plus moja dobra stara, ljudi se rode, ljudi umiru, i dok se s tim svi pomire, bit će nam lakše 🙂

 Kao pripadnik modernog društva ti automatski podliježeš nekim pravilima koje humano društvo postavlja, a među njima su i javnozdravstvene mjere. U društvima nema JA, nego mi.

 

Što znači "normalan" život ako ti je umro netko najbliži jer društvo u cijelini nije poduzelo korake da zaštiti svoje najslabije i sebe kao takvo. 

 

Nazovimo pravo na normalan život na koje se pozivaš pravim imenom - pravo na sebičan bezosjećajan život. Ako kao pripadnik društva nisi spreman napraviti neke korake kako bi zaštitio ljude oko sebe (i samog sebe), onda tebe trebamo smatrati opasnim i dapače ograničiti te koliko god je moguće.

 

Ne mjere neće imati veće posljedice od same smrti i boli koju prouzrokuje onim koji su izgubili nekog. Ne neće imati veće posljedice od trajne štete koja ta bolest ostavlja velikom broju ljudi. Godinu do dvije nošenja maski i ne lizanja po birtijama i koncertima neće nikog ubiti. Da ljudi će izgubiti posao, ali ne u toj mjeri u kojoj nas plaše. Ljudi će se zaposliti opet. I to dalje nije ni blizu posljedicama bolesti.

 

 

Da ljudi se rode i ljudi umiru, ali nije na nama da ubrzavamo taj postupak jer eto, birtije koncerti i ostale glupe floskule. 

 Kaj pričaš ti? Po tvome pojedinac se mora dodvoravati većini i razmišljati i misliti kako to želi većina, ali ako pojedinac ima suprotno mišljenje ili stav onda ga većina ima pravo kazniti. Tko daje pravo toj većini odlučivati o pravu pojedinca?? Ista ta većina? Humano društvo postavlja neka pravila?? Isto to humano društvo je postavljalo puno puta u povijesti pravila ( inkvizicija, porobljavanje, genocide, protjerivanja, okupacije ) i vidi se kako ih današnje humano društvo osuđuje. Isto to današnje humano društvo i njihova pravila koja su postavili će danas sutra netko osuđivati.

 

Ovo mi je posebno jadno razmišljanje: "Što znači "normalan" život ako ti je umro netko najbliži jer društvo u cijelini nije poduzelo korake da zaštiti svoje najslabije i sebe kao takvo." - Ne možeš kriviti društvo ako ti je umro netko najbliži. Ne postoji jednoumlje i idealni svijet. Daj prihvati činjenicu da živiš u svijetu u kojem je svatko različit i gleda svoju guzicu. Da, nepoznate persone oko tebe su sebične i boli ih ona stvar za nekoga na drugom kraju grada, ulice. Da, tako funkcionira svijet. Nije svijet prepun dobročinitelja koji jedva čekaju da pomognu nekome... Ljudi svakodnevno stavljaju život na kocku jer mioraju živjeti, plaćati režije, kredite, školovati djecu. I kad su ljudi ugroženi onda gaze sve i čine sve jer su u strahu, nemaju, trebaju prehranit obitelj i vjeruj mi puca im ona stvar i za koronu i agoniju koja im se produžava već godinu dana. To su problemi koje nitko ne želi komentirati. Svima su vam puna usta cjepljenja, maski i brige za druge. Shvati da je ljudima došla voda do grla i to ne zbog brojki stožera nego do egzistencijalnih pitanja i ugroženosti budućnosti. Ne znam da li imaš odgovornost i čast brinuti se za obitelj i obvezu plaćati račune i poreze, ali ako imaš, pitam te što bi napravio da dobiješ otkaz, nemaš prihoda, ušteđevina se potrošila jer obveze ne pitaju, djeca se školuju, imaš vlastiti kafić koji ne smije raditi i onda ti netko kaže da se ne brineš za druge. Mislim da nebi dobro prošao da naletiš na takvu osobu. A takvih je svakim danom sve više i više. To je problematika a ne jebena statistika idiota po internetima i portalima.

 

Što se tiče ostaloga. Najači argument ti je "koncerti i lizanje po birtijama" . Ako nisi primjetio situacija je takva da nam najviše prihoda dolazi od turizma koji ujedno uključuju kako ih ti nazivaš "birtije" a i kultura u koju spadaju i koncerti. Strašno puno ljudi je vezano i za jedno i drugo. I u tim granama gospodasrtva je ogroman gubitak i problem ako ne rade mjesec,dva a kamoli dvije godine. Moglo se je drugačije regulirati rad tih djelatnosti a ne zabranom dok su trgovački centri otvoreni cijelo vrijeme. Tebi je očito to za sprdnju ali shvati da mnogo obitelji od toga živi. Ne gledaj samo konzumente, obrati pažnju i na pružatelje tih usluga, kafići, restorani, distribucija i proizvodnja, dostavljači i ostali vezani za kako ih ti nazivaš "birtije". Ako ti ne ideš na koncerte, ne odlaziš u restoran ili u kafić to ne znači da bi idrugi trebali. Ako prezireš ljude koji koriste takve usluge onda je problem u tebi. Zatvori se, ne izlazi, cijepi se i ne pametuj previše. Ako ti štogod nije jasno pročitaj dvaput.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 13:04 (Han).
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Hihihi kak jedva cekam ove kaj se razmahuju potvrdama o cijepljenju na a4 papiru da skuze kroz 2-3 mjeseca koliko im ta potvrda "puno" znaci  Isto ko mojim starcima AZ kartica ko "potvrda" o cijepljenju kaj su dobili hahaha

Jedva cekamo covid putovnice, a regulirat cemo ih potvrdom na a4 papiru...

 

btw cul sam da je beros napokon slozil cijepise platformu

https://www.index.hr/vijesti/clanak/lijecnica-naredjeno-nam-je-u-3-dana-pozvati-250-ljudi-na-cijepljenje-to-je-nemoguce/2273610.aspx

ljudi su poceli dobivat pozive  apsurdistan fijasko se nastavlja....

 Meni je bitnije što neću završit na respiratoru ako pokupim virus, nego to što imam potvrdu s kojom mogu mahat. Ja sam mislio da se ljudi inače cijepe zbog bolesti i da umanje teške simptome, a ne da mogu mahat s papirima.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
kameni_zg kaže...

Hihihi kak jedva cekam ove kaj se razmahuju potvrdama o cijepljenju na a4 papiru da skuze kroz 2-3 mjeseca koliko im ta potvrda "puno" znaci  Isto ko mojim starcima AZ kartica ko "potvrda" o cijepljenju kaj su dobili hahaha

Jedva cekamo covid putovnice, a regulirat cemo ih potvrdom na a4 papiru...

 

btw cul sam da je beros napokon slozil cijepise platformu

https://www.index.hr/vijesti/clanak/lijecnica-naredjeno-nam-je-u-3-dana-pozvati-250-ljudi-na-cijepljenje-to-je-nemoguce/2273610.aspx

ljudi su poceli dobivat pozive  apsurdistan fijasko se nastavlja....

 Meni je bitnije što neću završit na respiratoru ako pokupim virus, nego to što imam potvrdu s kojom mogu mahat. Ja sam mislio da se ljudi inače cijepe zbog bolesti i da umanje teške simptome, a ne da mogu mahat s papirima.

 Okej, a što i tko ti garantira da nećeš završit na respiratoru? To smeće, smućkano u par mjeseci ti to garantira? pa svaka čast ako tako misliš..

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pogledaj si ova dva dokumentarca sa netflixa koje sam gore naveo, možda ti pomognu da malo razbistriš mozak.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
juice21 kaže...

 Okej, a što i tko ti garantira da nećeš završit na respiratoru? To smeće, smućkano u par mjeseci ti to garantira? pa svaka čast ako tako misliš..

 Pa to je jedino što cjepivo radi. Možeš se ponovno zarazit, ali bi simptomi trebali bit puno blaži, a na respirator se ne bi trebalo završit, jer tako govore dosadašnja ISTRAŽIVANJA, ne Capak, Beroš i ekipa. 

 

Eto, ti znaš očito najbolje i svi smo mi primili obični placebo, fiziološku otopinicu, te nemamo nikakvu zaštitu. Respirator, here I come!

Live long and prosper.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
BlackMoon kaže...
starblack kaže...
.
Upute, paziti se do iduceg kao da niste ni pomirisali prvu dozu.


 Meni su dali upute nakon prve doze Pfizera da se samo prva dva tjedna nakon primanja moram striktno paziti kao da nisam cijepljen dok ne razvijem imunitet???

 

Znam čovjeka 1950. godište, srčani bolesnik i dijabetičar. Fensao Covid na nekom sprovodu, cijepljen jednom dozom Pfizera. Preventivno ga stavili u bolnicu, nije bio ni na kisiku, kamoli nešto gore. Sutra izlazi iz bolnice!

 Makakve upute su ti dali kad dobiješ papir koji je potvrda o cijepljenju s uputama kako se ponašati.

I Pfizer i Moderna potvrda kaže da se moraš i nakon druge doze ponašati isto "S obzirom da manji dio cijepljenih osoba (svaka deseta cijepljena osoba) ne razvije odgovarajuću zaštitu, potrebno je i nakon cijepljenja pridržavati se osnovnih mjera za sprječavanje infekcije (fizički razmak, nošenje maske, respiratorna higijena, higijena ruku, izolacija u slučaju pojave znakova bolesti COVID 19)"

 

Onda što? NIsi to pročitao? I liječnik te savjetovao drugačije od toga? Neki liječnici printaju drugačije potvrde?

 

 Pametnjakoviću, a otkud tebi pravo da napadaš čovjeka? Otkud znaš da je dobio kakvu potvrdu s uputama kako se ponašati? Možda su mu rekli samo usmeno 

 

Evo ja sam dobio neku karticu na kojoj piše datum prve doze i zalijepljen serijski broj bočice, zatim planirani datum druge doze, i prazno mjesto di će se upisat datum kad dobijem drugu dozu. To ti je kartica veličine starih vozačkih dozvola, nema nikakvih uputa na njoj.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Entry Point kaže...

 Kaj pričaš ti? Po tvome pojedinac se mora dodvoravati većini i razmišljati i misliti kako to želi većina, ali ako pojedinac ima suprotno mišljenje ili stav onda ga većina ima pravo kazniti. Tko daje pravo toj većini odlučivati o pravu pojedinca?? Ista ta većina? Humano društvo postavlja neka pravila?? Isto to humano društvo je postavljalo puno puta u povijesti pravila ( inkvizicija, porobljavanje, genocide, protjerivanja, okupacije ) i vidi se kako ih današnje humano društvo osuđuje. Isto to današnje humano društvo i njihova pravila koja su postavili će danas sutra netko osuđivati.

 

 Upravo si definirao moderan sjenovni komunizam koji nam leaka u drustvo iz dana u dan, a vec godinu dana ponavljam, cilj je da svi postanemo Kina. I tako ce i bit, Kina je dosta dobar pogled na buducnost zapada.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

 Meni je bitnije što neću završit na respiratoru ako pokupim virus, nego to što imam potvrdu s kojom mogu mahat. Ja sam mislio da se ljudi inače cijepe zbog bolesti i da umanje teške simptome, a ne da mogu mahat s papirima.

 

Hahaha i ja sam mislio, ali sam drek mislio... bome bi se iznenadio koliko ljudi se zeli cijepit, samo zato da mogu putovat i/ili ici na koncerte. Smanjivanje sanse za tezi oblik bolesti im je tamo negdje na zadnjem mjestu ili se ne spominje uopce. Necemo se valjda spustati na to da u temi to nije bilo spomenuto uopce? :-)

 

Ja nemam problem s tvojim razlogom cijepljenja, ali imam problem s gore navedenim razlozima, takvi ljudi prime cjepivo i kao sto je vise puta bilo spomenuto ovdje, razlog im je "da se mogu osjecat slobodnije", ici na koncerte, putovanja, neki putuju radi posla pa se zato zele cijepit, dijaspora placa PCR testove za putovanja u zemlje u koje mogu ici, 1 na ulasku u HRV jednom na ulasku u svabiju, irsku, "cijepit cu se da nemoram radit PCR testove" yeahhh right.... zato i kazem, jedva cekam da vide koliko im taj papir nis ne znaci :) Uostalom reko sam to jos prije par mjeseci ovdje, a bome vidi se vec sada :-)

 

Ti ljudi su razlog za covid putovnica price, i cesto su siritelji zaraze (po meni)... zato jer su glupi ko k.... prime cjepivo i ajmo sad sve po starom...

 

 

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Između onih koji se ne žele cijepiti, a žele sve po starom i onih koji se cijepe i žele sve po starom, bolji su ipak ovi drugi.

Kad bi se 90% ljudi cijepilo mogli bi doći blizu toga da bude sve po starom. Stvar je u tome da se na staro ne vraćamo kad se ja cijepim, nego kad su svi cijepljeni.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Mandor kaže...
BlackMoon kaže...
starblack kaže...
.
Upute, paziti se do iduceg kao da niste ni pomirisali prvu dozu.


 Meni su dali upute nakon prve doze Pfizera da se samo prva dva tjedna nakon primanja moram striktno paziti kao da nisam cijepljen dok ne razvijem imunitet???

 

Znam čovjeka 1950. godište, srčani bolesnik i dijabetičar. Fensao Covid na nekom sprovodu, cijepljen jednom dozom Pfizera. Preventivno ga stavili u bolnicu, nije bio ni na kisiku, kamoli nešto gore. Sutra izlazi iz bolnice!

 Makakve upute su ti dali kad dobiješ papir koji je potvrda o cijepljenju s uputama kako se ponašati.

I Pfizer i Moderna potvrda kaže da se moraš i nakon druge doze ponašati isto "S obzirom da manji dio cijepljenih osoba (svaka deseta cijepljena osoba) ne razvije odgovarajuću zaštitu, potrebno je i nakon cijepljenja pridržavati se osnovnih mjera za sprječavanje infekcije (fizički razmak, nošenje maske, respiratorna higijena, higijena ruku, izolacija u slučaju pojave znakova bolesti COVID 19)"

 

Onda što? NIsi to pročitao? I liječnik te savjetovao drugačije od toga? Neki liječnici printaju drugačije potvrde?

 

 Pametnjakoviću, a otkud tebi pravo da napadaš čovjeka? Otkud znaš da je dobio kakvu potvrdu s uputama kako se ponašati? Možda su mu rekli samo usmeno 

 

Evo ja sam dobio neku karticu na kojoj piše datum prve doze i zalijepljen serijski broj bočice, zatim planirani datum druge doze, i prazno mjesto di će se upisat datum kad dobijem drugu dozu. To ti je kartica veličine starih vozačkih dozvola, nema nikakvih uputa na njoj.

 Pametnjakoviću, nisam ga napao nego sam pitao i uploadao sam sliku papira kojeg sam ja dobio skupa s karticom na kojoj pišu datumi.

Zato pitam kako je on dobio nešto drugo i još bolje odakle mu drugačije upute za ponašanje.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Između onih koji se ne žele cijepiti, a žele sve po starom i onih koji se cijepe i žele sve po starom, bolji su ipak ovi drugi.

Kad bi se 90% ljudi cijepilo mogli bi doći blizu toga da bude sve po starom. Stvar je u tome da se na staro ne vraćamo kad se ja cijepim, nego kad su svi cijepljeni.

 U idealnom scenariju gdje je cjepivo dostupno svima, ok. A sada u ovom trenu, sa ovom brzinom cjepljenja? Ne, nikako se ne mogu sloziti s boldanim. Al dobro, svi imamo pravo na svoje misljenje :-) A o tome da cemo doci na staro... otom-potom, zivi bili pa vidjeli

Try and fail, but never fail to try.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

 

Hahaha i ja sam mislio, ali sam drek mislio... bome bi se iznenadio koliko ljudi se zeli cijepit, samo zato da mogu putovat i/ili ici na koncerte. Smanjivanje sanse za tezi oblik bolesti im je tamo negdje na zadnjem mjestu ili se ne spominje uopce. Necemo se valjda spustati na to da u temi to nije bilo spomenuto uopce? :-)

 

Ja nemam problem s tvojim razlogom cijepljenja, ali imam problem s gore navedenim razlozima, takvi ljudi prime cjepivo i kao sto je vise puta bilo spomenuto ovdje, razlog im je "da se mogu osjecat slobodnije", ici na koncerte, putovanja, neki putuju radi posla pa se zato zele cijepit, dijaspora placa PCR testove za putovanja u zemlje u koje mogu ici, 1 na ulasku u HRV jednom na ulasku u svabiju, irsku, "cijepit cu se da nemoram radit PCR testove" yeahhh right.... zato i kazem, jedva cekam da vide koliko im taj papir nis ne znaci :) Uostalom reko sam to jos prije par mjeseci ovdje, a bome vidi se vec sada :-)

 

Ti ljudi su razlog za covid putovnica price, i cesto su siritelji zaraze (po meni)... zato jer su glupi ko k.... prime cjepivo i ajmo sad sve po starom...

 

 

 Pa treba nešto i znat u životu. Biseri će uvijek ostat biseri. Meni je zdravlje ipak bitnije od putovanja, a kad su drugi puno pametni, neka ih. Tako i predsjednik danas priča pizdarije, da tko se cijepio može skinit maske. Kakav kreten trebaš bit za miješat se doktorsku struku i govorit pizdarije ovako, a nepoznavat materiju kako treba...

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...
Han kaže...
Entry Point kaže...

 Kaj pričaš ti? Po tvome pojedinac se mora dodvoravati većini i razmišljati i misliti kako to želi većina, ali ako pojedinac ima suprotno mišljenje ili stav onda ga većina ima pravo kazniti. Tko daje pravo toj većini odlučivati o pravu pojedinca?? Ista ta većina? Humano društvo postavlja neka pravila?? Isto to humano društvo je postavljalo puno puta u povijesti pravila ( inkvizicija, porobljavanje, genocide, protjerivanja, okupacije ) i vidi se kako ih današnje humano društvo osuđuje. Isto to današnje humano društvo i njihova pravila koja su postavili će danas sutra netko osuđivati.

 

 Upravo si definirao moderan sjenovni komunizam koji nam leaka u drustvo iz dana u dan, a vec godinu dana ponavljam, cilj je da svi postanemo Kina. I tako ce i bit, Kina je dosta dobar pogled na buducnost zapada.

 Cilje je da uživamo "slobodu" koju su nam dodijelili žrtvujući slobodu koju sada imamo. I to bez "ispaljenog metka". I još će nam spasonosno ponuditi da platimo te iste " neispaljene metke" kako bi imali slobodu.  Sve u svemu konfuzno za one koji ne čitaju između redaka i ne shvaćaju da se povijest ponavlja. Pozornica je ista samo su akteri i tematika drugačiji. Stotinu puta odigrano i svaki put publika viče još, još.... Ali ja sam samo kako neki kažu teoretičar zavjere.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 13:56 (Han).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice