Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 943.173
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
Hoggy kaže...

Toliko ste brujali o mikrochipiranju kad ono

Izrael krece sa mikrochipiranjem djece.

Uvijek me iznenadi kako li ti teoreticari zavjera pogadjaju

koliko god nesto nemoguce i ludo izgledalo

https://www.bitchute.com/video/pkuQHcw22qK4/

Australija dobila novu mjeru,  izbjegavanje razgovora medju ljudima. Iz iskustva znaju sto je danas preporuka sutra je zakon.

Sve je to za nase dobro.

Inace kad se vrstu tjera na obrazce ponasanja koji joj nisu svojstveni to se naziva dresura. Tipa medvjed plese, ljudi ne komuniciraju.

Dakle dolaskom cjepiva ne da ne misle ukinuti mjere pa ko se cijepio cijepiio vec postaje sve ludje i ludje.

Zanimljivo je koliko ljudi misli da su inteligentna bica na kosmickoj ljestvici. Dok se ovdje raspravlja svijet tone dalje.

Kao i uvijek u povjesti, ono sto se prije godinu moglo zaustaviti samo izlaskom na ulice sada to vise nije moguce bez ljudskih zrtava.Jednostavno oni ce ici dalje jer mogu. Sutra ce trebati glupost platiti milioni zivota da ovo stane. Zanimljivo, izumili pismo i svejedno uvijek se ponavljaju vec vidjene tragedije cim umru protagonisti starih. 

 

 Svasta bih ti mogao reci, ali s obzirom da bug.hr ima moje ime i prezime, ne bih htio da me prijave policiji za govor mrznje prema ljudima sa intelektualnim poteskocama :)

 Eto opet neki " intelektualac" tipa radno odijelo radnim danom, sako vikendom.Da imas argumente ne bi ti trebao govor mrznje. Ponekad to je stvar intelekta, a ponekad jednostavno ne mozes imati argumente jer zivis u lazi koja je samo tebi osobno razumna istina.

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Svasta bih ti mogao reci, ali s obzirom da bug.hr ima moje ime i prezime, ne bih htio da me prijave policiji za govor mrznje prema ljudima sa intelektualnim poteskocama :)

 Eto opet neki " intelektualac" tipa radno odijelo radnim danom, sako vikendom.Da imas argumente ne bi ti trebao govor mrznje. Ponekad to je stvar intelekta, a ponekad jednostavno ne mozes imati argumente jer zivis u lazi koja je samo tebi osobno razumna istina.

Da bi nekom mogao reći da živi u laži, prvo bi morao izaći iz svoje zone laži.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Hoggy kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Svasta bih ti mogao reci, ali s obzirom da bug.hr ima moje ime i prezime, ne bih htio da me prijave policiji za govor mrznje prema ljudima sa intelektualnim poteskocama :)

 Eto opet neki " intelektualac" tipa radno odijelo radnim danom, sako vikendom.Da imas argumente ne bi ti trebao govor mrznje. Ponekad to je stvar intelekta, a ponekad jednostavno ne mozes imati argumente jer zivis u lazi koja je samo tebi osobno razumna istina.

Da bi nekom mogao reći da živi u laži, prvo bi morao izaći iz svoje zone laži.

 Kad god fact chekeri nemaju argumente prebacuju lopticu na osobni nivo, vrijedjanja i slicno. Da je sve to izbaciti tema bi imala tri put manje stranica.

Imas konkretan video. Zelis reci da je fake, napravljen od " teoreticata zavjera"?

Ako ne, razuman covjek bi svasta mogao reci na takav video samo ne mudrost koju prosipate ovdje.

 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nema druge nego crni čaj i dvopek. To zatvara.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

 Kad god fact chekeri nemaju argumente prebacuju lopticu na osobni nivo, vrijedjanja i slicno. Da je sve to izbaciti tema bi imala tri put manje stranica.

Imas konkretan video. Zelis reci da je fake, napravljen od " teoreticata zavjera"?

Ako ne, razuman covjek bi svasta mogao reci na takav video samo ne mudrost koju prosipate ovdje.

 

 

Valjda 5 puta smo te već ulovili da shareaš potpune izmišljotine.

Koliko puta još treba?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Old Iggy kaže...
Hoggy kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Svasta bih ti mogao reci, ali s obzirom da bug.hr ima moje ime i prezime, ne bih htio da me prijave policiji za govor mrznje prema ljudima sa intelektualnim poteskocama :)

 Eto opet neki " intelektualac" tipa radno odijelo radnim danom, sako vikendom.Da imas argumente ne bi ti trebao govor mrznje. Ponekad to je stvar intelekta, a ponekad jednostavno ne mozes imati argumente jer zivis u lazi koja je samo tebi osobno razumna istina.

Da bi nekom mogao reći da živi u laži, prvo bi morao izaći iz svoje zone laži.

 Kad god fact chekeri nemaju argumente prebacuju lopticu na osobni nivo, vrijedjanja i slicno. Da je sve to izbaciti tema bi imala tri put manje stranica.

Imas konkretan video. Zelis reci da je fake, napravljen od " teoreticata zavjera"?

Ako ne, razuman covjek bi svasta mogao reci na takav video samo ne mudrost koju prosipate ovdje.

 

 Kad ti se ne moze objasniti u 243 stranice, nece 244. pomoci mileni moj :) tako da jedino sto preostaje je smijati vam se i drzati fige da necete pomoci virusu da se pretvori u nesto jos gore kroz iducih godinu-dvije. Jer realno, kao i ravnozemljasi, ne postoji dokaz koji vas moze razuvjeriti u vase teorije zavjere, tim vise sto granice konstantno pomicete. 

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Old Iggy kaže...

Da bi nekom mogao reći da živi u laži, prvo bi morao izaći iz svoje zone laži.

 Kad god fact chekeri nemaju argumente prebacuju lopticu na osobni nivo, vrijedjanja i slicno. Da je sve to izbaciti tema bi imala tri put manje stranica.

Imas konkretan video. Zelis reci da je fake, napravljen od " teoreticata zavjera"?

Ako ne, razuman covjek bi svasta mogao reci na takav video samo ne mudrost koju prosipate ovdje.

 

Da bi netko mogao biti fact checker, morao bi ispred sebe imati fakte, makar i netočne.

Nažalost, ti svako malo izvališ ovakve gluposti. Ne shvaćam uopće kako dođeš do njih.

 

Konkretan video? Ozbiljno? Tebi su valjda i Ratovi zvijezda fakt jer je video...

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...

 Kad ti se ne moze objasniti u 243 stranice, nece 244. pomoci mileni moj :) tako da jedino sto preostaje je smijati vam se i drzati fige da necete pomoci virusu da se pretvori u nesto jos gore kroz iducih godinu-dvije. Jer realno, kao i ravnozemljasi, ne postoji dokaz koji vas moze razuvjeriti u vase teorije zavjere, tim vise sto granice konstantno pomicete. 

 

Fora su teorije kojima se govori da će virus mutirati isključivo u necijepljenima. Inače virus ne mutira.. kao što su u početku kolale informacije da se cijepiš i to je to. Virus prenose i cijepljeni, a mutirati može i kod cijepljenih. Eto nekidan izašao članak u nature magazinu da i kod cijepljenih mutira. Ne znam zašto ste tako zagriženi i napadate ljude koji imaju slobodnu volji i žele promisliti dva puta. Korona je opasna za starije. Zašto bih cijepio djecu protiv toga? Zato da netko proda cjepivo? Djeca su mi prebolila koronu u par dana, ja sam dva tjedna bio izvan funkcije, ali samo zbog bolova u leđima, glavobolja je prestala nakon par dana. Ne vidim razlog zašto to ne bih ponovno prebolio. Bio sam nekidan na sistematskom, inzistirao sam na snimci pluća i stanja poveznaog sa covidom te usporedbu sa prošlogodišnjim stanjem obzirom da sam sve radio i prošle godine, kažu da je sve tip top bez greške. Dakle, nikakve posljedice. Preboliti ću opet. Kada ću imati 60+ ili pušiti/piti ili imati 130kg otići ću doktoru, naručiti se za cjepivo i kraj priče.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 13:15 (zbuzanic).
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Za sve vas koji i dalje vjerujete da Bakić ima (btw samoproglašen) "jedini i najtočniji prediktivni model" kretanja epidemije u Hrvatskoj:
(objavljuje se na Lauc Bakićevom portalu "Pandemijski realizam" + twitter itd)
Niti je jedini, niti je najtočniji (već najgori), pitanje je da li je to uopće koherentni model (model uopće).

https://github.com/propitkivanjerealista/analiza_prva

Zaključci

Model kojim su generirani grafovi objavljeni na stranici pandemijskih realista nije jedini niti najbolji u predikciji broja COVID19 slučajeva u Hrvatskoj.

Model kojim su generirani grafovi objavljeni na stranici pandemijskih realista bio je najgori od svih evaluiranih modela kod prognoziranja broja novih COVID19 slučajeva u prvih tjedan dana od projekcije.

Model kojim su generirani grafovi objavljeni na stranici pandemijskih realista jedini je od svih modela konzistentno podcijenjivao budući broj novih slučajeva.

Neki znalac je napravio detaljan, kompletan obrnuti inženjering Bakićevog "tajnog modela" i - podijelio kod.
Bakićev model je evaluiran na European Covid-19 Forecast Hub - "portal koji ne samo da sadrži projekcije desetak dodatnih modela za Hrvatsku, već nudi i alate za njihovo objektivno uspoređivanje."

Odlično napisano i zanimljivo prikazano.
Krajnje projekcije (grafovi), odn. usporedba Bakićevih predviđanja sa onim kako se stvarno desilo je urnebesna.

Znao sam da natežu i muljaju s podacima ("epidemija je gotova"), ali ovo je baš blesavo.

npr: grafovi za 8.2. i 22.2 usporedba bakic-model i LANL-GrowthRate modela ...

 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zbuzanic kaže...

Fora su teorije kojima se govori da će virus mutirati isključivo u necijepljenima. Inače virus ne mutira.. kao što su u početku kolale informacije da se cijepiš i to je to. Virus prenose i cijepljeni, a mutirati može i kod cijepljenih.

 odgovorio bih samo na ovo, na drugo je već odgovoreno poveći broj puta...

 

trajanje bolesti je kraće kod cijepljenih pa se smanjuje vrijeme za moguće mutacije, što skraćuje vrijeme i za proliferirajuće mutacije koje bi mogle ubrzati stvaranje novih zaraznijih sojeva, common sense, ne trebaju ti čak ni statistike i podaci...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 13:35 (Louis Pluto).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

 odgovorio bih samo na ovo, na drugo je već odgovoreno poveći broj puta...

 

trajanje bolesti je kraće kod cijepljenih pa se smanjuje vrijeme za moguće mutacije, što skraćuje vrijeme i za proliferirajuće mutacije koje bi mogle ubrzati stvaranje novih zaraznijih sojeva, common sense, ne trebaju ti čak ni statistike i podaci...

Najveća zaraznost je neposredno prije pojave simptoma i u prvim danima nakon pojave simptoma. Tad je ujedno i najviše množenja virusa, a pojava mutacije u ranijoj fazi infekcije je daleko značajnija od pojave u kasnijoj (em je kasnije manji rizik prenošenja zaraze, em je broj potomaka mutiranog viriona manji u ukupnom viralnom loadu). Kad uzmeš u obzir da je i CDC zaključio da bi zaraženi cijepljeni mogli biti jednako zarazni kao i necijepljeni, jasno je da to objašnjenje ne drži vodu.

 

Istina je da se smanjuje rizik od mutacija jer cjepivo ipak štiti od zaraze, ali smanjuje samo onoliko kolika mu je efikasnost štite od zaraze.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
zbuzanic kaže...

Fora su teorije kojima se govori da će virus mutirati isključivo u necijepljenima. Inače virus ne mutira.. kao što su u početku kolale informacije da se cijepiš i to je to. Virus prenose i cijepljeni, a mutirati može i kod cijepljenih.

 odgovorio bih samo na ovo, na drugo je već odgovoreno poveći broj puta...

 

trajanje bolesti je kraće kod cijepljenih pa se smanjuje vrijeme za moguće mutacije, što skraćuje vrijeme i za proliferirajuće mutacije koje bi mogle ubrzati stvaranje novih zaraznijih sojeva, common sense, ne trebaju ti čak ni statistike i podaci...

slabo u računicu uzimaju u obzir da cjepivo u mnogim slučajevima sprečava i zarazu. bez zaraze - bez mogućnosti mutacija.

 

edit: sad vidim da isto piše i u postu iznad. lol

 

s jednom razlikom, ja smatram da je to značajan broj a mrBlc ga samo smatra. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 14:02 (all_or_nothing).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...
Louis Pluto kaže...
zbuzanic kaže...

Fora su teorije kojima se govori da će virus mutirati isključivo u necijepljenima. Inače virus ne mutira.. kao što su u početku kolale informacije da se cijepiš i to je to. Virus prenose i cijepljeni, a mutirati može i kod cijepljenih.

 odgovorio bih samo na ovo, na drugo je već odgovoreno poveći broj puta...

 

trajanje bolesti je kraće kod cijepljenih pa se smanjuje vrijeme za moguće mutacije, što skraćuje vrijeme i za proliferirajuće mutacije koje bi mogle ubrzati stvaranje novih zaraznijih sojeva, common sense, ne trebaju ti čak ni statistike i podaci...

 a možda bi se ta mogućnost mutacija mogla i multiplicirati u korist cjepljenih, jer slabo u računicu uzimaju u obzir da cjepivo u mnogim slučajevima sprječava i zarazu. bez zaraze - bez mogućnosti mutacija. 

 nisam siguran da sam te shvatio... kako god, ključna riječ je smanjenje, od broja virusa koji odašilješ, onih koji će te napasti do smanjenja vremena infektivnosti, manje = bolje i veća mogućnost da se tijelo obrani kod cijepljenih

 

tijelo je pripremljeno za bolest i vrijeme reakcije tijela/obrambenog sustava je kraće, kako god imat ćeš manje virulentnih čestica kojima ćeš zaraziti baku koja i ako nije cijepljena će se bolje nositi s njima a da ne govorim koliko bolje ukoliko je cijepljena

cijepimo se... ne jedimo vnago

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 14:06 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

editirao sam.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

 
OK, ako ti je Florida preapstraktna, imaš svježe, opširne i odlične podatke o LA County koje je jučer na ovom topicu podijelio kolegarambox, ovdje:
https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/hocete-se-cijepiti-protiv-covida-19/6395461.aspx


Pa da vidimo tvoju kreativnost na djelu u inkorporiranju "long lasting immunity" u stanje na terenu i ZAŠTO se, empirijski, tamo NIJE desio. 

 

p.s.

prestani mi imputirati - opetovano insinuirati -  da ne razumijem uporabu načela Occamove britve. (+ straw man, računanje reproduktivnog broja virusa itd).

Za razliku od tvog naštrebanog, bukvalnog i uskog shvaćanja tog termina, pročitaj si Foucaultovo klatno Umberta Eca: upravo tamo se sprda sa bukvalnom interpretacijom tog termina.
Dijalektičku raspravu (ovdje) nećeš dobiti znanstveno-šablonističkim, pa još populističkim makijavelizmom.

(editiranje: popravio sam samo par grešaka s formatiranjem i tipfelera)

To su službene brojke, zato sam ih stavil na podebljano dakle to nije apsolutna ili 10 000% provjerena istina.Brojke kao brojke, Korona radi svoje ali opčenito gledano opet imaš cirkus. Najbitnije je da eto državni aparat/buđet nije živo biče i nema osječaja.Kao što sam več ranije napisal, za žuto je vrlo poželjno da umiru večinom stari ljudi u mirovini.Mirovinski sustav je veliko opterečenje, a dalje se nema kaj komentirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/kada-zavrsiti-epidemija-koronavirusa-imamo-dob/275162.aspx?page=94&jumpto=6261534&sort=asc&view=flat

 

Ako malo bolje pratiš situaciju u Americi(i prije Korone), u Američkom cirkusu ili divljem zapadu tu je jedino bitno tko profitira u odrađenom kriznom razboblju.

 

Eto kaj su zakonski složili prije šest mjeseci, dakle radi Korona krize najmodavci u Americi nisu mogli neplatiše stanarine izbacit na ulicu.To je isteklo jučer, pa sad tek nastupa cirkus od kojeg samo veliki igrači imaju puno koristi.Puno ljudi nije namjerno plačalo stanarinu(po principu ako me ne može izbacit, e pa neču niti plačat), a još veči dio ljudi nije mogel platit stanarinu i sad če bit sranja.Koja se budala toga sjetila, ali eto u Americi je sve moguče.Daj si zamisli iste situacije u Njemačkoj, ili da su u Hrvatskoj probali gurnut isti princip.Sad kad je isteklo tih šest mjeseci, sad če imat velikog posla izbacivači(odvjetnici+sudovi)i svi oni koji inače zarađuju na takvim poslovima.Sad če krenut masovno izbacivanje ljudi na ulicu, a brojke dužnika nisu male nego ogromne.Biden je htio produžit taj zakon, ali eto nije prošlo baš se pitam zakaj.

 

"Data from the Census Pulse survey indicate that more than 10 million tenants are behind on rent"

 

https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/jul/29/the-eviction-moratorium-is-about-to-expire-and-the-situation-is-dire

 

Inače človek živi u Los Angeles-u, po zanimanju električar+u Korona krizi elektro materijal poskupio 100%.

 

 

Ne bi bilo loše, eto na svaku lokaciju za cjepljenje istaknut obavijest "ne dolazite sa ljubavnicama ili ljubavnicima itd."

 

https://radiosarajevo.ba/multimedia/video/dosao-sa-ljubavnicom-na-vakcinaciju-i-zatekao-suprugu-haos-ce-pamtiti-dok-je-ziv/425506

 

Ja se jučer ispikal drugom dozom Pfizera, a dalje bumo videli fučkaj ga sad.

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Isto i u Njemackoj. Samo ne mozes ne platiti ako imas. 

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

Isto i u Njemackoj. Samo ne mozes ne platiti ako imas. 

 Da to su Kruške i Jabuke, uostalom Amerika ne nosi badave od milja naziv "divlji zapad".Opet Los Angeles, velike zgradurine u pozadini to je poslovni dio grada.Beskučnika ko šalate.Danas na ulicama beskučnika ima vjerojatno između 70 000-80 000 tisuča tu negdje.U Njemačkoj nema takvih prizora, a dalje se nema kaj komentirat.Jubitu je pun takvih videa, centar filmske industrije eto prigodno zatrpan sa beskučnicima i šatorima.

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 15:20 (rambox).
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hoggy, zašto se ne cijepite - da nam možete, ako preživite, pričati o mukama, bolima i jadu koji ste preživjeli? 

 
3 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Već sam napisao pa ću opet.

 

Cijepljenje treba biti zakonski obvezno za sve isto kao što je po zakonu obvezno koristit pojas pri vožnji automobila.

 
1 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zbuzanic kaže...
.

..Dakle, nikakve posljedice. Preboliti ću opet. Kada ću imati 60+ ili pušiti/piti ili imati 130kg otići ću doktoru, naručiti se za cjepivo i kraj priče.

 -tvoj izbor.. no ipak po svemu je preporučljivo cijepiti se, + liječnik.. a za sad imaš izbor. Računati što će biti.. možda te zgazi tramvaj, možda virus nestane.. ne vrijedi nagađati, tj tad ćeš možda imati drugačije razloge pa i izbor ili odgovor kao što se možda sutra predomisliš :)

 

Zechina kaže...

Za sve vas koji i dalje vjerujete da Bakić ima (btw samoproglašen) "jedini i najtočniji prediktivni model" kretanja epidemije u Hrvatskoj:
(objavljuje se na Lauc Bakićevom portalu "Pandemijski realizam" + twitter itd)
..

-opsjednut bakić-laucem?

.. neću, previše bi odlutali. :)

 

Louis Pluto kaže...
zbuzanic kaže...

Fora su teorije kojima se govori da će virus mutirati isključivo u necijepljenima. Inače virus ne mutira.. kao što su u početku kolale informacije da se cijepiš i to je to. Virus prenose i cijepljeni, a mutirati može i kod cijepljenih.

 odgovorio bih samo na ovo, na drugo je već odgovoreno poveći broj puta...

 

trajanje bolesti je kraće kod cijepljenih pa se smanjuje vrijeme za moguće mutacije, što skraćuje vrijeme i za proliferirajuće mutacije koje bi mogle ubrzati stvaranje novih zaraznijih sojeva, common sense, ne trebaju ti čak ni statistike i podaci...

- da. (jedino što kad zastupaš struku-znanost-metodologiju to ne tumačiš kao činjenicu nego pretpostavku, dok druga strana želi obrnuto.. pa ubijemo kriterije a to ne treba zaboraviti) .. +vjerojatno, možda, za sad, dok se ne provjeri, test-studije itd..

- recimo cijepivo je tu pola godine, već postoje studije koje kažu da tijelo pamti, T .. + godinu, što eliminira potrebu stalnog cijepljenja, ali upravo sad izrael ide na treće.. pa pitanje što će biti, za sad..

- kad ćemo znati točno ili točnije? uskoro? možda za pola godine? ... a što god danas znamo to se može tad promijeniti, može se i potvrditi.

 

all_or_nothing kaže...

..i...

slabo u računicu uzimaju u obzir da cjepivo u mnogim slučajevima sprečava i zarazu. bez zaraze - bez mogućnosti mutacija.

 

edit: sad vidim da isto piše i u postu iznad. lol

 

s jednom razlikom, ja smatram da je to značajan broj a mrBlc ga samo smatra

 -eto.. nijanse, semantika.. a činjenice? tj možemo tvrditi kad je nešo recimo činjenica, a kad je sve novo, kad se tek otkriva-utvrđuje-testira? .. tad je beskorisno s takvim razlikama objašnjavati recimo 'suprotne' stavove, koji zapravo i nisu suprotni, tj sličnije nego što su recimo ratkape na autu ako pogledaš na parkingu, mada su to sve isti kotači..

 

**

-u ovim postovima je recimo daleko blaža razlika, recimo mutacije, prijenos cijepljenih, .. normalniji stavovi u odnosu na klasične za-protiv koji moraju biti extrem umjesto objekrivni.

-pri tome nitko nije postao antivaxer ili vaxer, ravnozemljaš, genije, nešto.. no to je recimo normalna rasprava, logika i više ljudi uvijek više zna i može recimo doći do riješenja .. jedino što ovo neće ovisiti o nama jer smo kap u moru, ovo je pandemija, globalna, pa je skoro besmisleno tako se svađati a nemati ni činjenice ni utjecaj tj i sami znamo da su nam i trenutne 'činjenice' malo svježe, neprovjerene, nategnute možda više stvar propagande nego stvarnosti, kao što bi struka radije mjere dok vlada trenutno želi novac-turizam..

 

što mislite, bi li bilo barem jedan manje pozitivan da je recimo zrče zatvoreno, odnosno gdje su u dalmaciji žarišta? .. na pustom otoku ili tamo gdje je masa?

-tko to ne zna? struka-stožer i lokalne vlasti? .. prošli tjedan znaju i novinari po austriji, što je opet klasično žutilo s tko zna kojim interesima kao i ona dva talijana u taxiju koji prođu bez potvrde granicu..

 

-kako se širi virus? spriječava li covid-potvrda širenje? ako je kriterij virus, zašto tad nema testa kao primarnog kriterija?

-ako je kriterij turizam, zašto se želi prisiliti ljude što se inače ne preporuča, nije mudro, a ako je pandemija-kriza.. tad već znamo da možemo zatvoriti žarišta, uvesti testove i mjere strože provoditi. Malo strože mjere i bilo bi svaki dan barem desetak manje zaraženih.. možda jedan manje umrlih? to je opravdano novcem? ako je, tko tad želi obavezno ili prisilno cijepljenje umjesto da to odredi struka ako je nužno a tad ne može novac biti kriterij tj prvo se tad zatvara zrče... ili što radi australija? možda prejak-paničan odgovor? .. možda, zaboravljamo da su suprotno godišnje doba, tj smrtnost, pa je sad kod nas ljeto i umire recimo 1-2 osobe dnevno, da je zima, uz toliki promet, može biti nula više, može i dvije.. tj zimski mjesec pa se i od blažih virusa skupi par tisuća umrlih, što bi se desilo s covidom ili koliko je bilo prošle godine? .. zato se australija boji i reagira možda panično, .. no reagira kako struka misli da treba ako je pandemija ono što je problem, ako nije kao uk, tad je ukinu i kraj no razlika je u procjepljenosti + godišnje doba.

- .. ako sad ne umiru britanci, što će biti za pola godine? što ako tad počne? .. mislim da se australija boji tog scenarija a da to previđamo naprosto jer je nama ljeto a isti virus po zimi daje drgačije rezultate.

 

-cijepivo? prije godinu ga nismo imali.. sad imamo. po tome ne može biti gore, samo bolje no tad dođe novi soj-delta pa smo opet na početku.. ali ne baš, imamo nešto, imamo iskustvo i neki imunitet, cjepivo.. nije ništa, nije isto kao prije godinu. Samo je pitanje hoćemo li izbalansirati.. da sad ne skoče brojke, .. narančasto, oko 200 dnevno, ... nije 500, nije 1000 .. to je ok, izdrživo i izgleda da je čistoruki bio u pravu kao i vlada no još to nije baš zajamčeno.. možda, vidjet ćemo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže... 
Zechina kaže...

Za sve vas koji i dalje vjerujete da Bakić ima (btw samoproglašen) "jedini i najtočniji prediktivni model" kretanja epidemije u Hrvatskoj:
(objavljuje se na Lauc Bakićevom portalu "Pandemijski realizam" + twitter itd)

 

Nisam ja opsjednut nego daju pogonsko gorivo većini AV i ovdje. Kad npr MrBic veli "idiot Rudan" + još par imena, većini ništa ne znače... dok ne vidiš da je to identičan Bakićev "popis za odstrijel" (i identičan "epitet" Rudanu), i da se papagajski ponavlja naokolo. Našao sam i dijelove tvojih sintagmi u originalu :)
Sad kad ih je znanstvena zajednica odyebala, muljaju dok mogu i polako se pretvaraju u politički pokret. Dijele ljude na "oštromjeraše" i "realiste" (to su naravno oni), prijete, žicaju ljude da špijuniraju i prenose pisdarije o njima itd. Bakić je posttrojio svoj budući komitet - i uvrstio je i onog MrBicovog antivaxera Nakića...
Veli im neki follower: "Jja sam antivaxer, ali ne i cinkaroš!" :D
A inače sljedba im je sa jedva dvoznamenkastim IQ - lako je  s takvima manipulirati...


Jučer sam konačno išao vidjeti što je to "osnove Bakologije" i ...opako, gadno su ih razotkrili.

Pogledao sam onda L&B "Pandemijski realizam" - pa to je totalna muljaža i manipulacija. Prodaju da bi oni ukinuli rastrošni javni sektor - a samo Lauc guta 16K kn mjesečno za svoju plaćicu + puno veće cifre za svoje projektiće... mali Rimac LOL

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 23:09 (Zechina).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 20:37 (lmutak).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

Nisam ja opsjednut nego daju pogonsko gorivo većini AV i ovdje. Kad npr MrBic veli "idiot Rudan" + još par imena, većini ništa ne znače... dok ne vidiš da je to identičan Bakićev "popis za odstrijel" (i identičan "epitet" Rudanu), i da se papagajski ponavlja naokolo. Našao sam i dijelove tvojih sintagmi u originalu :)

Sad kad ih je znanstvena zajednica odyebala, muljaju dok mogu i polako se pretvaraju u politički pokret. Dijele ljude na "oštromjeraše" i "realiste" (to su naravno oni), prijete, žicaju ljude da špijuniraju i prenose pisdarije o njima itd. Bakić je posttrojio svoj budući komitet - i uvrstio je i onog MrBicovog antivaxera Nakića...

Ajde više sjaši trollu.

 

Nisam ja uvukao Lauca u raspravu, već sam reagirao na tvrdnje za koje znam da su bile podmetanje.

 

Po čemu je to Nakić antivaxer i što ja uopće imam s njim?

 

Rudan i još par imena većini ništa ne znače!? Radi se o likovima koji su iz paštete iskakali - mogu ti ništa ne značiti jedino ako si se barem 96% efikasno izolirao od medija. Zamisli, likovi koji zazivaju najstrože mjere i dobijaju nenormalnu količinu medijskog prostora smetaju i meni i Bakiću, pa sad to nešto znači...

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 8:45 (MrBlc).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ajde više sjaši trollu.

 

Nisam ja uvukao Lauca u raspravu, već sam reagirao na tvrdnje za koje znam da su bile podmetanje.

 

Po čemu je to Nakić antivaxer i što ja uopće imam s njim?

 

Rudan i još par imena većini ništa ne znače!? Radi se o likovima koji su iz paštete iskakali - mogu ti ništa ne značiti jedino ako si se barem 96% efikasno izolirao od medija. Zamisli, likovi koji zazivaju najstrože mjere i dobijaju nenormalnu količinu medijskog prostora smetaju i meni i Bakiću, pa sad to nešto znači...

 

 Hoćeš reći da Lauc i Bakić nisu skakali iz paštete? Odnosno nitko od njih nije skakao iz paštete, nego su tzv mediji objavljivali njihove facebook postove kad god su trebali nekog flejmati za par klikova više. Doduše Bakić i slični manipulatori s agendom su otišli korak dalje sa svojim stranicama, grupama i analizama.

Nadglednik dina
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

 Hoćeš reći da Lauc i Bakić nisu skakali iz paštete? Odnosno nitko od njih nije skakao iz paštete, nego su tzv mediji objavljivali njihove facebook postove kad god su trebali nekog flejmati za par klikova više. Doduše Bakić i slični manipulatori s agendom su otišli korak dalje sa svojim stranicama, grupama i analizama.

Bakić je tek nedavno počeo dobijati nešto prostora u mainstream medijima. Lauc je u početku, dok je još bio u panic modeu, bio čest gost u medijima, dok su ga nakon toga mediji počeli izbjegavati, također donedavno, osim ako računaš one članke "kako je netko od ovih paštetara komentirao Laucove izjave".

 

Vlastita stranica i FB grupe baš i ne spadaju u medijsko pojavljivanje - to možeš selektivno pratiti, odnosno, selektivno blokirati ako ne želiš da ti se prikazuje na zidu kad prijatelji dijele, likeaju i komentiraju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Entry Point kaže...

 Hoćeš reći da Lauc i Bakić nisu skakali iz paštete? Odnosno nitko od njih nije skakao iz paštete, nego su tzv mediji objavljivali njihove facebook postove kad god su trebali nekog flejmati za par klikova više. Doduše Bakić i slični manipulatori s agendom su otišli korak dalje sa svojim stranicama, grupama i analizama.

Bakić je tek nedavno počeo dobijati nešto prostora u mainstream medijima. Lauc je u početku, dok je još bio u panic modeu, bio čest gost u medijima, dok su ga nakon toga mediji počeli izbjegavati, također donedavno, osim ako računaš one članke "kako je netko od ovih paštetara komentirao Laucove izjave".

 

Vlastita stranica i FB grupe baš i ne spadaju u medijsko pojavljivanje - to možeš selektivno pratiti, odnosno, selektivno blokirati ako ne želiš da ti se prikazuje na zidu kad prijatelji dijele, likeaju i komentiraju.

 Hahaha koji si ti lazov MrBlc.

Bas si se srozao u ovoj temi.

- Psiho246
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
 
2 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Psiho246 kaže...

 Hahaha koji si ti lazov MrBlc.

Bas si se srozao u ovoj temi.

Javlja se osoba koja validnog argumenta nije iznijela, ali zato vrijeđa bez pardona...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

Toliko ste brujali o mikrochipiranju kad ono

Izrael krece sa mikrochipiranjem djece.

Uvijek me iznenadi kako li ti teoreticari zavjera pogadjaju

koliko god nesto nemoguce i ludo izgledalo

https://www.bitchute.com/video/pkuQHcw22qK4/

Australija dobila novu mjeru,  izbjegavanje razgovora medju ljudima. Iz iskustva znaju sto je danas preporuka sutra je zakon.

Sve je to za nase dobro.

Inace kad se vrstu tjera na obrazce ponasanja koji joj nisu svojstveni to se naziva dresura. Tipa medvjed plese, ljudi ne komuniciraju.

Dakle dolaskom cjepiva ne da ne misle ukinuti mjere pa ko se cijepio cijepiio vec postaje sve ludje i ludje.

Zanimljivo je koliko ljudi misli da su inteligentna bica na kosmickoj ljestvici. Dok se ovdje raspravlja svijet tone dalje.

Kao i uvijek u povjesti, ono sto se prije godinu moglo zaustaviti samo izlaskom na ulice sada to vise nije moguce bez ljudskih zrtava.Jednostavno oni ce ici dalje jer mogu. Sutra ce trebati glupost platiti milioni zivota da ovo stane. Zanimljivo, izumili pismo i svejedno uvijek se ponavljaju vec vidjene tragedije cim umru protagonisti starih. 

 

 Zašto si tako retardiran? Jel ti ko brani izlazak na ulicu? Bolje da si na ulici nego tu, možda te i netko zgazi.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Originalna objava:

https://www.imperial.ac.uk/news/227713/coronavirus-infections-three-times-lower-double/

 

Based on these data, the researchers estimate that fully vaccinated people in this testing round had between around 50% to 60% reduced risk of infection, including asymptomatic infection, compared to unvaccinated people.

 

Samo što to nije neka efikasnost po pitanju zaštite drugih...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice