Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.459
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Da, ako je pravilo "... popušta(ju)".

Izvedeno iz:
Do not argue with a fool. He will drag you down to his level and beat you with experience.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

Da,  treba znati čitati, kamo li tek razumjeti.

A gle, stvar je perspektive, ja pretpostavljam da je tebi smrt osobe od 80 godina sa 3 komorbiditeta smrt od korone. Meni je takvo razmišljenje neprihvatljivo i ne slažem se. Korona definitivno je faktor koji takvu osobu "pogura", ali nije jedini faktor. U službenim brojkama je velika većina takvih osoba. Dakle ključno neslaganje odmah tu, tebi je broj X prema kojem računaš umrle, meni je Y. Što sad, moj je pogled kriv, tvoj je točan?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 18:34 (josipva).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

jebo listu bez izbornika. gdje ti je hoggy?

Ubacit ćemo ga večeras... sad se moram odjaviti. I sve poisključivati sa PC-a. Moram predavanje održati. O mrežama a ne o cjepivu. 

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Otkad je Andrija Jarak prešao u drugi tabor, umjesto
"Dabogda ti Jarak izvještavao ispred kuće"

upotrebljava se

"Dabogda te Hoggy zafrendao"

 
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Zechina kaže...

Da,  treba znati čitati, kamo li tek razumjeti.

A gle, stvar je perspektive, ja pretpostavljam da je tebi smrt osobe od 80 godina sa 3 komorbiditeta smrt od korone. Meni je takvo razmišljenje neprihvatljivo i ne slažem se. Korona definitivno je faktor koji takvu osobu "pogura", ali nije jedini faktor. U službenim brojkama je velika većina takvih osoba. Dakle ključno neslaganje odmah tu, tebi je broj X prema kojem računaš umrle, meni je Y. Što sad, moj je pogled kriv, tvoj je točan?

 

Da, bar dokle god je tebi "smrt osobe od 80 godina sa 3 komorbiditeta smrt od cjepiva protiv covid-19"

...prihvatljiva kao učestalija od

"smrt osobe od 80 godina sa 3 komorbiditeta smrti od covida-19".


Nego, kako si "Daleko je to od idealnog društva" pretvorio u "pozitivan primjer društvenog ustroja" ? 

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nisam ja antivaxer, BTW,

Ali nisam cijepljen, iz istog razloga što još uvijek vozim auto. Zašto? mislim da je pre mala to šansa ugroze za bilo kakvo djelovanje.

Radije se u ladovini ladim, blejim i malo dremam.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 19:01 (Theophilus Ruy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
To je ono što se (za razliku od Zapada) dešava u KIni: mi to površno vidimo kao totalitarizam, društveni interes ispred i spram osobnog.

U stvarnosti, riječ je o sinergiji ta dva gledišta, gdje je doista boljitak zajednice često ispred boljitka ("prava") pojedinca (što je logično, kao i kod svih sustava); no individualnost se itekako poštuje, potiče i nagrađuje (ne i ekstremne anomalije).

 Evo, ja ovo vidim kao nepoznavanje dubljeg Kineskog ustroja te plitak pozitivan pogled na boljitak društva ispred individualca s kojim se poprilično ne slažem. Kroz povijest se više puta pokazalo da je poziv na boljitak društva ispred individue vrlo opasna i lako pervertirana ideja.

 

Ja nemam nekakav veliki problem s cjepivom kao takvim. Imam problem sa namećanjem cjepiva kao nečim obaveznim. Smatram da je neopravdano i s risk/benefit strane vrlo dvojbeno kao i glavnina epidemioloških mjera.

 

Ako imaš državu koja ima pravo nametnuti cjepivo za cijelih 100% pučanstva. Dobio si to da si procjepio sve, "spasio" si malo veći broj ljudi nego inače. Također si dobio da si zakonom velikih brojkih "sjebao" život nekome tko je potpuno zdrav i vjerojatno mu nebi bilo ništa od korone. Tko odgovara za tako nešto, tko odgovara za mogućnosti malverzacije gdje država uopće ima pravo da nameće takve stvari na području cijelog pučanstva?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 19:09 (josipva).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Uuu, ovo će biti pravi sukob Zechina i ihush.

Za oboje mislim da postaju nekoherentne plahte teksta.

Ček idem kokice napravit.

- ne, nema sukoba, meni' su zecovi onak slatki (il' gulaš..) :)

- koherentnost se nazire u determinističkom kaosu, pa tako u svakom ludilu ima i nešto .. ok, nema, ali moglo bi biti :))

 

- problem zeke je što misli da me treba recimo uvjeriti u vaxing.. ili što osporava studije :) pa mu 2x 50% nije 100%.. što demonstrira bacanjem kocke 1/6 i čudi se što je nakon 6-og bacanja statistička šansa 100%, tj morat ću kontenplirat uz radler što je time mislo, ako je mislio ili samo reflex kao panični tikovi :))

 

-  problem što se uz neke forumaše primjećuje 'nervoza', frustracija, gubitak koncentracije ili demencije.. možda samo sparina, možda prolazno, no čvrsta ruka i ustroj su indikatori koji ipak kažu da to nije slučaj ili nešto prolazno nego ipak ozbiljnije. Mali fireri, ostali su stoka, mozak 2 marke itd.. kokice? ne, ovo nije zabavno, ovo je ozbiljno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Zechina kaže...
To je ono što se (za razliku od Zapada) dešava u KIni: mi to površno vidimo kao totalitarizam, društveni interes ispred i spram osobnog.

U stvarnosti, riječ je o sinergiji ta dva gledišta, gdje je doista boljitak zajednice često ispred boljitka ("prava") pojedinca (što je logično, kao i kod svih sustava); no individualnost se itekako poštuje, potiče i nagrađuje (ne i ekstremne anomalije).

 Evo, ja ovo vidim kao nepoznavanje dubljeg Kineskog ustroja te plitak pozitivan pogled na boljitak društva ispred individualca s kojim se poprilično ne slažem. Kroz povijest se više puta pokazalo da je poziv na boljitak društva ispred individue vrlo opasna i lako pervertirana ideja.

 

Ja nemam nekakav veliki problem s cjepivom kao takvim. Imam problem sa namećanjem cjepiva kao nečim obaveznim. Smatram da je neopravdano i s risk/benefit strane vrlo dvojbeno kao i glavnina epidemioloških mjera.

 

Ako imaš državu koja ima pravo nametnuti cjepivo za cijelih 100% pučanstva. Dobio si to da si procjepio sve, "spasio" si malo veći broj ljudi nego inače. Također si dobio da si zakonom velikih brojkih "sjebao" život nekome tko je potpuno zdrav i vjerojatno mu nebi bilo ništa od korone. Tko odgovara za tako nešto, tko odgovara za mogućnosti malverzacije gdje država uopće ima pravo da nameće takve stvari na području cijelog pučanstva?

Upravo obrnuto, kroz povijest se pokazalo kako je nametanje društvenih ispred osobnih benefita bitno važnije.

Zato je bitno jesi li više ljudi "spasio" ili "ubio". Koliko se sjećam kod nas još nitko nije umro od cjepiva.

I zato država može (što odavno i radi) nametnuti cjepivo pod obavezno.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Zechina kaže...
To je ono što se (za razliku od Zapada) dešava u KIni: mi to površno vidimo kao totalitarizam, društveni interes ispred i spram osobnog.

U stvarnosti, riječ je o sinergiji ta dva gledišta, gdje je doista boljitak zajednice često ispred boljitka ("prava") pojedinca (što je logično, kao i kod svih sustava); no individualnost se itekako poštuje, potiče i nagrađuje (ne i ekstremne anomalije).

 Evo, ja ovo vidim kao nepoznavanje dubljeg Kineskog ustroja te plitak pozitivan pogled na boljitak društva ispred individualca s kojim se poprilično ne slažem. Kroz povijest se više puta pokazalo da je poziv na boljitak društva ispred individue vrlo opasna i lako pervertirana ideja.

 

Ja nemam nekakav veliki problem s cjepivom kao takvim. Imam problem sa namećanjem cjepiva kao nečim obaveznim. Smatram da je neopravdano i s risk/benefit strane vrlo dvojbeno kao i glavnina epidemioloških mjera.

 

I sad ti ja opet kažem da treba znati čitati i razumjeti (ako već namjerno krivo ne interpretiraš).

 

Sažetak onog što sam napisao jest da UNATOČ tome što Kina (kao i ostale zemlje) stavlja boljitak većine ispred boljitka (neke) jedinke...

... njeguju se i poštuje individualnost (boljitak pojedinca).
Znači, ne "jedno ispred/umjesto drugog" (kao što ti tvrdš), već "i jedno i drugo", gdje je to moguće i komplementarno.
Ili: sinergija osobnog i zajedničkog interesa. A ne isključivost.

 

I opet: KIna to ispravno pokušava, ali daleko je to još od zadovoljavajućeg.
"Namećanje" je nepostojeća riječ. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Upravo obrnuto, kroz povijest se pokazalo kako je nametanje društvenih ispred osobnih benefita bitno važnije.

 Tako je, zato su razni oblici socijalističkih ustroja društva bilo tako uspješni. Pitanje obaveznog cjepiva za nešto što je desetljećima dokazano i uspješno nije isto kao i novo cjepivo za relativno bezopasnu bolest (većini stanovništva)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 19:18 (josipva).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
I sad ti ja opet kažem da treba znati čitati i razumjeti (ako već namjerno krivo ne interpretiraš).

 

Sažetak onog što sam napisao jest da UNATOČ tome što Kina (kao i ostale zemlje) stavlja boljitak većine ispred boljitka (neke) jedinke...

... njeguju se i poštuje individualnost (boljitak pojedinca).

 I ja tebi kažem da ni ti ne razumiješ

 

Kina njeguje perspektivu da njeguje boljitak pojedinca. 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 

1.) 2x50% != 2*50% šansi (vjerojatnosti)

2.) gradivo osnovne škole, 7. razred:
https://edutorij.e-skole.hr/share/proxy/alfresco-noauth/edutorij/api/proxy-guest/226d6c49-0a91-496d-a86c-aeffd08fabf8/html/4826_Racunanje_vjerojatnosti_slucajnog_dogadaja.html

3.) pošto ti je primjer s kockicom prekompliciran:

ako bi imao u prvom slučaju 50% vjerojatnosti, a po tebi 2*50%=100% šansi, onda bi u bacanju novčića (pismo-glava) već u drugom pokušaju imao 100% šansi da dobiješ (što si već odabrao)?

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo obrnuto, kroz povijest se pokazalo kako je nametanje društvenih ispred osobnih benefita bitno važnije.

 Tako je, zato su razni oblici socijalističkih ustroja društva bilo tako uspješni. Pitanje obaveznog cjepiva za nešto što je desetljećima dokazano i uspješno nije isto kao i novo cjepivo za relativno bezopasnu bolest (većini stanovništva)

I ne samo komiunistički.

Rusi nikad ne bi pobijedili Nijemce s gledanjem na pojedinca, kao ni Ameri Japance, Turci osvojili pola Europe...

Ne bi išli u svemir gledajući benefit pojedinca, istražili svijet ni bilo što drugo.

 

Cjepivo je testirano više nego ijedno u povijesti (na stranu što nije relativno novo bilo ni kad je nastalo, kamoli danas), Covid se kao opasna (ne relativno bezopasna) zarazna bolest ekstremno brzo i proširio i ubio milijune ljudi, jedino što možemo za obuzdati ga na bilo koji način jest cjepivo.

6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ovako pocinje gradjanski rat, Francuska sada:

 

https://www.bitchute.com/video/35J9OJAYzMif/

 

Sve je to za Vase dobro

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
.. jedino što možemo za obuzdati ga na bilo koji način jest cjepivo.

- za sad ne, tj nedovoljno. Imamo cijepivo, imamo rast. Procijepljenost? .. izrael itd.

- tad su mjere ono što moramo, ne kao riješenje nego nemamo drugo-bolje uz cijepivo, nova cijepiva itd.

- a što je uzrok smrti milijuna ljudi.. bolje ostaviti za drugu temu, previše je svaka smrt ako se ikako može spriječiti, dok je za virus to stvar imuniteta. ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
I ne samo komiunistički.

Rusi nikad ne bi pobijedili Nijemce s gledanjem na pojedinca, kao ni Ameri Japance, Turci osvojili pola Europe...

Ne bi išli u svemir gledajući benefit pojedinca, istražili svijet ni bilo što drugo.

 

Cjepivo je testirano više nego ijedno u povijesti (na stranu što nije relativno novo bilo ni kad je nastalo, kamoli danas), Covid se kao opasna (ne relativno bezopasna) zarazna bolest ekstremno brzo i proširio i ubio milijune ljudi, jedino što možemo za obuzdati ga na bilo koji način jest cjepivo.

 E jebiga sad već širiš propagandu, reci mi na račun kojih to brojki smatraš covid iznimno opasnim za većinu stanovništva? Covid smrtnost je za stare osobe oko 5%. Za sve relativno zdrave i ne pretjerano stare ljude Covid je apsolutno bezopasan s obzirom na ostale postojeće bolesti.

 

Kojim to cjepivom mi obavezno cijepimo djecu sada, a da bolest ima isti faktor opasnosti za djecu kao korona?

 

Povlačiš paralele sa rusima koji su ubijali vlastite ljude da bi ih gurali u marš ili amere koji su bacili atomsku bombu (što nije ni približno tako očito opravdana odluka kao što misliš). Apsurdno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 19:38 (josipva).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo obrnuto, kroz povijest se pokazalo kako je nametanje društvenih ispred osobnih benefita bitno važnije.

 Tako je, zato su razni oblici socijalističkih ustroja društva bilo tako uspješni. Pitanje obaveznog cjepiva za nešto što je desetljećima dokazano i uspješno nije isto kao i novo cjepivo za relativno bezopasnu bolest (većini stanovništva)

 

Pa primjeri uspješnosti su ti hendlanje covida, odašiljanje satelita i sondi na Mars, lebdeći vlakovi, to što Kna gradi Pelješki most ovdje (a ne obrnuto)...
Kina provodi uspješnu sinergiju "socijalnog kapitalizma"*: iskorijenili su siromaštvo, pitanje je trena kad će njihova ekonomija nadmašiti američku (odn. sve ostale).
U postotku, imaju nevjerojatan i stupanj i omjer rasta obrazovanosti / obrazovanih spram većine država (unatoč ogromnom stanovništvu).

U čemu bitno failaju: "individualnim slobodama".

Ti imaš npr indiividualnu slobodu da maltretiraš druge glupostima poput tvrdnje da je covid-19 relativno bezopasna bolest.

Da, u Kini bi vjerojatno bio upozoren da ne kakaš (a u Americi bi ti sigurno zamrznuli fejsbuk, tviter itd zbog toga, kao i Trumpu, unatoč virtualnim "individualnim slobodama").

 

*socijalističkog kapitalizma, kapitalističkog socijalizma, kako god. Kapitalizam je forma; zadatak države nije "bogaćenje" koga-god već "boljitak drištva". Društvo = community, isti korijen riječi kao i "komunizam".

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-strašno.. policija, batinaši.. ili kad služe u deložacijama. No samo su slušali naredbe, vlast, država.. poznato?

-ima li policija pravo? -ima, zakon + naredba.. jer vlast određuje-donosi-tumači zakone.

- a što kad to eskalira? lako kad su navijači kao bbboysi.. tad 'znamo' da je policija ok, pa čak ako netko u masi pogrešno dobije pendrekom.. a ovo?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

 

Pa primjeri uspješnosti su ti hendlanje covida, odašiljanje satelita i sondi na Mars, lebdeći vlakovi, to što Kna gradi Pelješki most ovdje (a ne obrnuto)...
Kina provodi uspješnu sinergiju "socijalnog kapitalizma"*: iskorijenili su siromaštvo, pitanje je trena kad će njihova ekonomija nadmašiti američku (odn. sve ostale).
U postotku, imaju nevjerojatan i stupanj i omjer rasta obrazovanosti / obrazovanih spram većine država (unatoč ogromnom stanovništvu).

U čemu bitno failaju: "individualnim slobodama".

Ti imaš npr indiividualnu slobodu da maltretiraš druge glupostima poput tvrdnje da je covid-19 relativno bezopasna bolest.

Da, u Kini bi vjerojatno bio upozoren da ne kakaš (a u Americi bi ti sigurno zamrznuli fejsbuk, tviter itd zbog toga, kao i Trumpu, unatoč virtualnim "individualnim slobodama").

 

*socijalističkog kapitalizma, kapitalističkog socijalizma, kako god. Kapitalizam je forma; zadatak države nije "bogaćenje" koga-god već "boljitak drištva". Društvo = community, isti korijen riječi kao i "komunizam".

 Aha, znači Kina je uspješno hendlala covid jer Kina kaže tako. Kina je iskorijenila siromaštvo? Kako da ne. Ajde ja ću završiti više sa tim usporedbama, a tebi dobronamjerno savjetujem da malo manje sisaš kinesku propagandu.

I da, covid je za većinu ljudi koji nisu bolesni i stari relativno bezopasna bolest.

 

Glavni čovjek kineskog amazona nestane sa lica planete na par mjeseci jer se zamjerio krivima i on meni govori o boljitku društva na kineski način

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 19:44 (josipva).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...

 

Sofizam je bilo koju smrtonosnu bolest nazvati "relativno bezopasnom".

 

Flynn se okreće u grobu, upravo sada.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
josipva kaže...

 

Sofizam je bilo koju smrtonosnu bolest nazvati "relativno bezopasnom".

 

Flynn se okreće u grobu, upravo sada.

 A gle, mogu i ja bacati imena, Nosophobia?

 

Meni se iskreno neda baš toliko ulaziti u dubinu s lokalnim fobičarima no s obzirom da vas većina izgleda gaji želje prema bliskoj "čizmi" majčice Rusije ili Kine, meni je problem očit. Određeni dio populacije jednostavno ima submisivnu osobnost i izvode određenu satisfakciju iz toga.

 

Ja s tim nemam problema no ekipa molim vas da takva razmišljanja ne namećete svima nego se držite svojih spavaćih soba. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 20:32 (josipva).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...

Glavni čovjek kineskog amazona nestane sa lica planete na par mjeseci jer se zamjerio krivima i on meni govori o boljitku društva na kineski način

 

Još jedan dokaz da nisi dobro pročitao ni razumio što pišem.
Upravo zato sam i naveo Alibabu i Jacka Ma, kao i studentske kineske prosvjede protiv istih.
Ukratko: KIna kažnjava "epidemijske multiprofitere" (Alibaba, Tecent...), USA - NE (Amazon). 

 

A kad hapse Todoriće, Mamiće, ... to je što:

1) čudan kineski način

2) dokaz "belosvecke zavere"

3) pokušaj uređenog društva da kazni ekstra profit zbog utaje poreza i monopolizma?

Znači, KIna po tebi nije ishendlala epidemiju već su to... što točno?

Podaci WHO-a i svih relevantnih institucija su - kineske manipulacije? Kako bi se to ( i zašto?), točno, uopće izvelo? Čipiranjem od  Huaweia? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
Podaci WHO-a i svih relevantnih institucija su - kineske manipulacije? Kako bi se to ( i zašto?), točno, uopće izvelo? Čipiranjem od  Huaweia? 

 Na isti način kao što ni Černobil nije bio problem nikome unutar SSSR-a. Standardna komunistička propaganda i zakapanje problema. Nije nov pojam, obrazuj se.

 

Tebi je Alibaba pozitivan primjer, meni nije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 20:03 (josipva).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
josipva kaže...

 

Sofizam je bilo koju smrtonosnu bolest nazvati "relativno bezopasnom".

 

Flynn se okreće u grobu, upravo sada.

Nemam svjezu sluzbenu  informaciju vec staru par mjeseci, ali kod nas do tada nitko nije umro OD covida dokazano (obdukcijom.)

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
...

Nemam svjezu sluzbenu  informaciju vec staru par mjeseci, ali kod nas do tada nitko nije umro OD covida dokazano (obdukcijom.)

 

 -ajd da vidimo i te 'sluzbene informacije' koje imaš, svježe ili stare.. tj trenutno mi zekin postulat o statističkim šansama zvuči bolje nego ovo :)

 

odnosno, što je kriterij, dokazano ili zagrada-obdukcijom, drugim mišljenjem-provjerom itd? kao 100% i više (ako može, po zeki možda..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Old Iggy kaže...
I ne samo komiunistički.

Rusi nikad ne bi pobijedili Nijemce s gledanjem na pojedinca, kao ni Ameri Japance, Turci osvojili pola Europe...

Ne bi išli u svemir gledajući benefit pojedinca, istražili svijet ni bilo što drugo.

 

Cjepivo je testirano više nego ijedno u povijesti (na stranu što nije relativno novo bilo ni kad je nastalo, kamoli danas), Covid se kao opasna (ne relativno bezopasna) zarazna bolest ekstremno brzo i proširio i ubio milijune ljudi, jedino što možemo za obuzdati ga na bilo koji način jest cjepivo.

 E jebiga sad već širiš propagandu, reci mi na račun kojih to brojki smatraš covid iznimno opasnim za većinu stanovništva? Covid smrtnost je za stare osobe oko 5%. Za sve relativno zdrave i ne pretjerano stare ljude Covid je apsolutno bezopasan s obzirom na ostale postojeće bolesti.

 

Kojim to cjepivom mi obavezno cijepimo djecu sada, a da bolest ima isti faktor opasnosti za djecu kao korona?

 

Povlačiš paralele sa rusima koji su ubijali vlastite ljude da bi ih gurali u marš ili amere koji su bacili atomsku bombu (što nije ni približno tako očito opravdana odluka kao što misliš). Apsurdno.

Nijedna bolest do sada nije "opasna za većinu stanovnoštva". Opasna je za dobar dio stanovništva.

Smrtnost od 5% je enormna, s tim da umiru i bitno mlađi. E sad, koliki je postotak tebi "dovoljan" da se uvode mjere? O dužim posljedicama da ne govorimo. Koliko se sjećam, globalno gledano je Covid šesta smrtonosna bolest u svijetu (po broju mrtvih), a apsolutni broj jedan od zaraznih bolesti (što je ključno).

 

Djecu cijepimo s dosta cjepiva za bolesti koje nisu smrtonosne u ozbiljnijem obliku (npr. tuberkuloza, difterija, hripavac, tetanus, ospice) i koje su k tome i izlječive. Ideja je ne samo liječiti, nego i spriječiti bolest.

 

Rusi ubijali svojih 2x milijuna ljudi u borbi s Njemačkom? Ameri i atomska bomba, o čemu ti? Em jako opravdana odluka, em su žrtvovali stotine tisuća svojih pojedinaca u borbi protiv Japana.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Nijedna bolest do sada nije "opasna za većinu stanovnoštva". Opasna je za dobar dio stanovništva.

Smrtnost od 5% je enormna, s tim da umiru i bitno mlađi. E sad, koliki je postotak tebi "dovoljan" da se uvode mjere? O dužim posljedicama da ne govorimo. Koliko se sjećam, globalno gledano je Covid šesta smrtonosna bolest u svijetu (po broju mrtvih), a apsolutni broj jedan od zaraznih bolesti (što je ključno).

 

Djecu cijepimo s dosta cjepiva za bolesti koje nisu smrtonosne u ozbiljnijem obliku (npr. tuberkuloza, difterija, hripavac, tetanus, ospice) i koje su k tome i izlječive. Ideja je ne samo liječiti, nego i spriječiti bolest.

 

Rusi ubijali svojih 2x milijuna ljudi u borbi s Njemačkom? Ameri i atomska bomba, o čemu ti? Em jako opravdana odluka, em su žrtvovali stotine tisuća svojih pojedinaca u borbi protiv Japana.

A gle, smrtnost gripe među populacijom starijom od 60 je slična koroni (možda i veća), gdje povlačimo granicu, zbog čega je ovo posebno, jer se širi više? Zato ubijamo siromašne sa glađu, stavljamo u zatvor ostatak pučanstva i zaboravljamo na ostale bolesti?

Jeli ti to tvrdiš da je tuberkuloza ili ospice više opasna za djecu od korone, na račun kojih to brojki?

Što se tiče ubijanja vlastitih ljudi od strane rusa i opravdanosti atomske to je duboka priča i kao što sam rekao, ne tako dobar izbor kao što ti misliš da je.

 

Jednostavno pitanje gospoda paničari. Mislite da je brojka spašenih ljudi našim prividnim mjerama veća nego učinjena šteta? Ja ne mislim i meni ste vi ljudi bez empatije, spašavate jednu baku na račun par malih crnaca. Licemjerno

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 20:29 (josipva).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Zechina kaže...
josipva kaže...

 

Sofizam je bilo koju smrtonosnu bolest nazvati "relativno bezopasnom".

 

Flynn se okreće u grobu, upravo sada.

 A gle, mogu i ja bacati imena, Nosophobia?

 

Meni se iskreno neda baš toliko ulaziti u dubinu s lokalnim fobičarima no s obzirom da vas većina izgleda gaji želje prema bliskoj "čizmi" majčice Rusije ili Kine, meni je problem očit. Određeni dio populacije jednostavno ima submisivnu osobnost i izvode određenu satisfakciju iz toga.

 

Ja s tim nemam problema no ekipa molim vas da takva razmišljanja ne namećete svima nego se držite svojih spavaćih soba. Hvala.

 

Još jedan dokaz da nisi dobro pročitao ni razumio što pišem.

 

1) Nije ime, već naziv (riječ je o Flynnovom efektu).

 

2) U postu koji si citirao objasnio sam što je Flynnov efekt.
Da si pogledao poveznicu koju si sad citirao, bilo bi ti na hrvatskom, od tjednika koji nije "udbaško-komunističk"i, a ako su ti s istom temom Jutarnji list ili Slobodna Dalmacija "previše lijevo", evo čak se i na HercegBosna.org forumu raspravljalo o tome.

 

3) Odakle si sad Rusiju uvukao u kontekst?

 

4) "submisivna osobnost" - ako pro-vaxeri imaju "submisivnu osobnost" (?), znači li to da anti-vaxeri imaju "dominantnu osobnost" (to je opozit od prvog)?

Pristojniji a i primjereniji način bi bio reći: ako su neki podložni tuđim mišljenjima (prvenstveno autoritetu), znači li to da su ljudi koji se ne žele cijepiti naprosto - tvrdoglavi?
Indirektno vrijeđaš i ljude koji se ne žele cijepiti, sigurno nsu svi tvrdoglavi.
(Osobno: načelno, da:  smatram da nam društveno fali više poniznosti i poštovanja spram neupitne logike i autoriteta, a da previše i nepotrebno njegujemo tradiciju svojeglavosti i dišpeta.)

5) Nitko ovdje ništa ne nameće, dobrovoljno sudjeluješ u raspravi. Tvoj pokušaj prijetnje sa "držite (se) svojih spavaćih soba" je preformulirano "pričajte što hoćete, ali u svoja četiri zida", i to u prijetećem tonu. Bez obzira na cinično "molim" i "hvala" ispred/iza tog; što ne mijenja bit poruke.
To nije tvoja sloboda i upravo si prekoračio granice vlastite slobode.

16 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja sam pomorac na kruzerima Pricess Cruises-a već 15 godina. Posljednjih 10 godina cijepljenje protiv gripe je, za sve osobe koje su u kontaktu sa putnicima, OBAVEZNO. To znaći da SVI koji su na brodovima se MORAJU cijepiti. Jedino se možeš izvući ako si alergičan na jaja, koja su valjda dio cjepiva, ili na neki drugi satavni dio cjepiva. I to nije na "majke mi", to treba dokazati lječničkom potvrdom. I BTW, Princess ti besplatno daje cijepivo, jednom godišnje, za odgovarajuću mutaciju virusa.

I to nije samo na Princessu. Sve velike kruzing kompanije to traže. I ja nisam čuo nikoga da govori da je to prisila, teror, fašizam. A posada je iz svih krajeva svijeta, od Amerikanaca pa do Britanaca, Francuza, Italijana, Portugalaca, Šveđana, Norvežana ....! Stvar je u tome da ti kompanija daje izbor: ili se cijepi ili traži kompaniju koja to ne traži. Vrlo jednostavno.

Svaka kompanija ima pravo tražiti od svojih zaposlenika neka pravila. Ako ti se ne sviđa, traži drugu firmu. 

Ja sam za cijepljenje jer tako štitim i sebe i druge. Država mi je besplatno omogućila da se cijepim, pa zašto nebi. U BUG-u 340 je fenomenalno opisano sve u vezi cjepiva (SVAKA ČAST DEČKI). Ja vjerujem da je cjepivo OK. A svako cjepivo, svaki ljek ima nuspojave. Pogledaj nuspojave koje ti dođu uz Asporin, Paracetamol.

A da se mene pita, ja bi to riješio ovako: država ti daje cjepivo besplatno, omogućuje ti preventivu i ako se ne želiš cjepiti moraš potpisati da ćeš svako lječenje, ako si zaražen Coronom, platiti sam, iz svog žepa, kompletno lječemje i boravak u bolnici. I ako ne želiš potpisati, a ako nisi na listi cijepljenih, ista stvar. Ljude možeš natjerati na nešto jedino ako ih opališ po đepu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 20:37 (seas).
 
2 4 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice