Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 948.457
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Skotska je objavila da je od 08.12.2020 do 11.06.2021 umrlo 5522 ljudi u roku od 28 dana od cjepiva ili 920 mjesecno.
Mozete reci, slucajnost, pa sto umrli bi i ovako. Ali kao referencu imate 866 ljudi mjesecno umrlo od strasnog covida u istom razdoblju. Jel bi i oni umrli ovako, pcr test je laz?Engleska nije htjela objaviti podatke, ali ekstrapolacijom na broj stanovnika to je oko 57500. Valjda zato sute.
 
1 3 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Samo da javim osim ak već netko nije napisao, da se covid potvrde automatski produžuju, ne trebate vadit novu. Spojio sam se na egrađani i vidim da mi je produljeno za dva mjeseca.

 

A u međuvremenu su naši stručnjaci uspjeli dodat opciju spremanja potvrde u aplikaciju covidgo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ja ne tvrdim da znamo da je cjepivo po tom pitanju štetno...

 

 još jednom, 'preporučivo je cijepiti osim ako ne planiraš potomstvo' itekako zvuči kao tvrdnja da jest štetno

 

MrBlc kaže...

Kaže studija da činjenica da u Švedskoj većina starijih ne živi s unucima ne predstavlja benefit. S druge strane, starački domovi veličine manjih naselja predstavljaju veći rizik.

 starački domovi nisu jedina stavka i sigurno nisu najbitnija stavka kod šveđana opće populacije po pitanju eksperimenta

 

Social distance, Swedish style – POLITICO

Skype-based relationships? No hugging? For Swedes, that’s not social distancing. That’s just life....In truth, we were practicing the coronavirus lifestyle long before the virus hit.

Dakle i dalje ćemo upirati na staračke domove kao 'značajan' faktor, al ćemo preskočiti ono najbitnije zašto je švedski eksperiment pokazao uspjeh u švedskoj i zašto ne znači da bi mogao uspjeti negdje drugdje

jer su starački domovi u švedskoj najbitniji faktor u njihovom eksperimentu, a ovo drugo je popratni i nebitan faktor, jelda

 

zato i kažem da je to tvoj modus operandi s kojim ti inače izmanipuliraš raspravu - izbjegni ono što ti ne paše bez obzira koliki je faktor važnosti toga po pitanju teme, ali nadrobi što više o onome što ti paše

kao što sam i predvidio - nastavljaš na isti način i dalje, ako treba, još na 220 stranica

 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Znači uvaženi ginekolog kojeg sam linkao tvrdi da opasnosti nema i to se ne komentira, ali se čudi ko puta dreku kad se kampanja prebaci na klaunove... 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Kaže studija da činjenica da u Švedskoj većina starijih ne živi s unucima ne predstavlja benefit. S druge strane, starački domovi veličine manjih naselja predstavljaju veći rizik.

 

https://adc.bmj.com/content/early/2021/03/17/archdischild-2021-321604

 i još jedna stvar oko domova i studije na koju se pozivaš.... 

 

Conclusion Between March and October 2020, living with young children was associated with an attenuated risk of any COVID-19 and COVID-19 requiring hospitalisation among adults living in healthcare worker households. There was no evidence that living with young children increased adults’ risk of COVID-19, including during the period after schools reopened.

 

kad kažemo da je prednost šveda što stariji žive usamljeno (odvojeno), ne znači da se to kaže isključivo zbog njihovog kontakta s djecom, nego zbog kontakta s ostatkom populacije jer je odvajanje najrizičnijih kod njih već napravljeno

studija pak govori o utjecaju života djece s odraslima, a među odraslima imaš skupine mlađih odraslih od 20-40, srednjih odraslih od 40-60 i starijih od 60 nadalje

i ti najbitniju pozitivnu stavku po pitanju starijih u švedskoj - njihovu odvojenost od ostatka populacije svedeš na studiju koja pokazuje koliko je bitan rizik djece u kućanstvu s odraslima

 

izvoli dati relevantnu studiju ako se već pozivaš na tako nešto kao dokaz, dakle studiju koja će nešto reći da li odvojenost starijih od opće populacije čini razliku ili ne, a ne ove studije kojima opet radiš po svojoj ustaljenoj praksi manipuliranja

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Skotska je objavila da je od 08.12.2020 do 11.06.2021 umrlo 5522 ljudi u roku od 28 dana od cjepiva ili 920 mjesecno.
Mozete reci, slucajnost, pa sto umrli bi i ovako. Ali kao referencu imate 866 ljudi mjesecno umrlo od strasnog covida u istom razdoblju. Jel bi i oni umrli ovako, pcr test je laz?Engleska nije htjela objaviti podatke, ali ekstrapolacijom na broj stanovnika to je oko 57500. Valjda zato sute.

 www.bbc.com/news/uk-scotland-57173286.amp

 

Naj dumet bzvz. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...
Hoggy kaže...
all_or_nothing kaže...
Hoggy kaže...
bruno1026 kaže...
SimeKZ kaže...

Ili netko ima znanja i mogucnosti propitkivat... Provodit zakljucke na znanju a ne na mlataranju i prepisivanju tudih cinjenica. Netko drugi trazi sebi potvrdne analize googlanjem i ne sagledava drugu stranu...

Odmah znas mentalni sklop kada se sam svrstavas u pametne jer propitkujes a ''ovce'' ne. 

 ovce slijepo i bez pitanja slijede pastira i na klanje ako treba. nije ti to životinja kojoj treba težiti.

 

prvo su se ismijavale covid potvrde, neće ih biti, to su teorije zavjere, pa gle ih sad. tvrdilo se da će ismijavana covid potvrda biti "ausvajs" za staronormalno, pa vidi kako su genijalci popušili. cjepivo će nas riješiti korone, pa vidimo kak je ta ideja prošla. pa se ismijavala i treća doza, a upravo se najavljuje. poslije svega što nam sv. stožer servira, ne znam baš kako nazvat osobu koja to sve nekritički guta, vraća se po još i nakraju traži račun. nije svaka istina za svakog. staronormalna izreka.

 

s tim da smatram da se svatko rodi glup i takav umre, tak da i ja sebe ne smatram baš jako pametnim, ali barem nisam ovca...

 Evo Plenki je rekao da je EU za 2022 te 2023 narucio vec sad 1.8 milijardi cijepiva samo od Phizera.

Kaze gradjane treba vec sad pripremati za redovno docjepljivanje.

Ah ti teoreticari zavjere. Koliko god nevjerojatno zvucalo sve postaje istina..

 

 i što ćeš ti učiniti glede toga?

ne, ozbiljno pitam. što ćeš ti točno učiniti da ih spriječiš?

 Ne trebam ja, ti ces. 

 

 ne filozofiraj.

ja ću što?

što ti misliš da ću ja to učiniti?

 

 Rado bi to rekao, al nije vrijeme. Da si ljudima na pocetku rekao da ces im sklepati na brzinu cjepiva i natjerati ih da se cijepe godinama svako malo zbog bolesti ranga gripe ili nece moc u ducan , tj nigdje rekli bi da si lud zar ne? Iz istog razloga ne mogu ti jos reci.

Ali dat cu ti natuknice. Ti nisi ni slican 95% svojih trenutnih istomisljenika na ovom forumu.

Covid plan podrzava skup ljudi razlicitih interesa

1) Skup bogazih i mocnih jer im je prodano da su genetske terapije nadomak  kljuca njihovog dugog zivota cak 200 godina, rjesavanje problema raka samo je sporo jer se ne moze ispitivati na ljudima. Zato trebas milijardu dobrovoljaca za ispitivanje i cjepljenja svako malo

sa razlicitim materijalom da to bude za njihovih zivota.Sad ih imas.

1.5) Brza zarada nekih.

2) Prezaduzenost drzava koje problem zele rijesti velikim ekonomskim resetom.

3) Ekstremni ljevicari koji zele iskoristiti za neokomunizam i unistenje kapitalizma.

3.5)"Pravednija raspodjela dobara", laz kojom su npr kupili papu.

4)Zelja politicara za moci i kontrolom ljudi u svim segmentima. Prilika za dresuru

5) Dio obicnih ljudi na drzavnim jaslama koji prima placu , stoji doma a nista vise ne radi. Manje odgovornosti. Sve je covid kriv.kratkovidni.

5.5) Ekipa koja vidi nesto ,al ne zeli vidjeti. Sindrom noja.

6)Posebna vrsta , ekipa  cije razloge ne mogu reci te jedan um izgleda stoji iza svega ima svoj plan koji nema veze sa prvih 5, ali koristi ljudsku glupost i pohlepu za moci. Dirigent koji je servirao svima da svatko u pocetku misli da ce dobiti sto zeli od covid plana i spojio razlicitosti.Koristi tastinu, svatko misli da upravo on dobija sto zeli, svi drugi su glupi.

 

Zapravo tocaka ima jos al sam skratio.

 U jednom trenutku razliciti interesi ce doc u sukob, ali plan je da bude kasno.

Zbroji dva i dva. Neke kad shvate ce savjest peci za svaku napisanu rijec.

Recimo Lauc je nesto poceo kuziti tj samo vrh sante leda.

Pa se pere zadnjih mjeseci i mjenja plocu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 14:41 (Hoggy).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
picajzla0707 kaže...
MrBlc kaže...

Ja ne tvrdim da znamo da je cjepivo po tom pitanju štetno...

 

 još jednom, 'preporučivo je cijepiti osim ako ne planiraš potomstvo' itekako zvuči kao tvrdnja da jest štetno

 

MrBlc kaže...

Kaže studija da činjenica da u Švedskoj većina starijih ne živi s unucima ne predstavlja benefit. S druge strane, starački domovi veličine manjih naselja predstavljaju veći rizik.

 starački domovi nisu jedina stavka i sigurno nisu najbitnija stavka kod šveđana opće populacije po pitanju eksperimenta

 

Social distance, Swedish style – POLITICO

Skype-based relationships? No hugging? For Swedes, that’s not social distancing. That’s just life....In truth, we were practicing the coronavirus lifestyle long before the virus hit.

Dakle i dalje ćemo upirati na staračke domove kao 'značajan' faktor, al ćemo preskočiti ono najbitnije zašto je švedski eksperiment pokazao uspjeh u švedskoj i zašto ne znači da bi mogao uspjeti negdje drugdje

jer su starački domovi u švedskoj najbitniji faktor u njihovom eksperimentu, a ovo drugo je popratni i nebitan faktor, jelda

 

zato i kažem da je to tvoj modus operandi s kojim ti inače izmanipuliraš raspravu - izbjegni ono što ti ne paše bez obzira koliki je faktor važnosti toga po pitanju teme, ali nadrobi što više o onome što ti paše

kao što sam i predvidio - nastavljaš na isti način i dalje, ako treba, još na 220 stranica

 

Naravno, kad izvadiš tu rečenicu, a zanemariš čitavu priču o inherentnom riziku od nedostatka podataka i malog benefita kod mlade i zdrave populacije, onda tu tvrdnju možeš pripisati nečemu što odgovara tvom narativu. Takav način vođenja diskusije ima svoj naziv...

 

Što se tiče Švedske, možda su imali manji kontakt starijih s ostatkom obitelji, ali imaš socijalne radnike koji obilaze starije, nose im potrepštine... Naivno je misliti da im vlastita djeca predstavljaju opasnost, a ljudi koji obilaze nekoliko desetaka staraca ne predstavljaju vektor širenja.

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
all_or_nothing kaže...
Hoggy kaže...
all_or_nothing kaže...
Hoggy kaže...
bruno1026 kaže...
SimeKZ kaže...

Ili netko ima znanja i mogucnosti propitkivat... Provodit zakljucke na znanju a ne na mlataranju i prepisivanju tudih cinjenica. Netko drugi trazi sebi potvrdne analize googlanjem i ne sagledava drugu stranu...

Odmah znas mentalni sklop kada se sam svrstavas u pametne jer propitkujes a ''ovce'' ne. 

 ovce slijepo i bez pitanja slijede pastira i na klanje ako treba. nije ti to životinja kojoj treba težiti.

 

prvo su se ismijavale covid potvrde, neće ih biti, to su teorije zavjere, pa gle ih sad. tvrdilo se da će ismijavana covid potvrda biti "ausvajs" za staronormalno, pa vidi kako su genijalci popušili. cjepivo će nas riješiti korone, pa vidimo kak je ta ideja prošla. pa se ismijavala i treća doza, a upravo se najavljuje. poslije svega što nam sv. stožer servira, ne znam baš kako nazvat osobu koja to sve nekritički guta, vraća se po još i nakraju traži račun. nije svaka istina za svakog. staronormalna izreka.

 

s tim da smatram da se svatko rodi glup i takav umre, tak da i ja sebe ne smatram baš jako pametnim, ali barem nisam ovca...

 Evo Plenki je rekao da je EU za 2022 te 2023 narucio vec sad 1.8 milijardi cijepiva samo od Phizera.

Kaze gradjane treba vec sad pripremati za redovno docjepljivanje.

Ah ti teoreticari zavjere. Koliko god nevjerojatno zvucalo sve postaje istina..

 

 i što ćeš ti učiniti glede toga?

ne, ozbiljno pitam. što ćeš ti točno učiniti da ih spriječiš?

 Ne trebam ja, ti ces. 

 

 ne filozofiraj.

ja ću što?

što ti misliš da ću ja to učiniti?

 

 Rado bi to rekao, al nije vrijeme. Da si ljudima na pocetku rekao da ces im sklepati na brzinu cjepiva i natjerati ih da se cijepe godinama svako malo zbog bolesti ranga gripe ili nece moc u ducan , tj nigdje rekli bi da si lud zar ne? Iz istog razloga ne mogu ti jos reci.

Ali dat cu ti natuknice. Ti nisi ni slican 95% svojih trenutnih istomisljenika na ovom forumu.

Covid plan podrzava skup ljudi razlicitih interesa

1) Skup bogazih i mocnih jer im je prodano da su genetske terapije nadomak  kljuca njihovog dugog zivota cak 200 godina, rjesavanje problema raka samo je sporo jer se ne moze ispitivati na ljudima. Zato trebas milijardu dobrovoljaca za ispitivanje i cjepljenja svako malo

sa razlicitim materijalom da to bude za njihovih zivota.Sad ih imas.

1.5) Brza zarada nekih.

2) Prezaduzenost drzava koje problem zele rijesti velikim ekonomskim resetom.

3) Ekstremni ljevicari koji zele iskoristiti za neokomunizam i unistenje kapitalizma.

3.5)"Pravednija raspodjela dobara", laz kojom su npr kupili papu.

4)Zelja politicara za moci i kontrolom ljudi u svim segmentima. Prilika za dresuru

5) Dio obicnih ljudi na drzavnim jaslama koji prima placu , stoji doma a nista vise ne radi. Manje odgovornosti. Sve je covid kriv.kratkovidni.

5.5) Ekipa koja vidi nesto ,al ne zeli vidjeti. Sindrom noja.

6)Posebna vrsta , ekipa  cije razloge ne mogu reci te jedan um izgleda stoji iza svega ima svoj plan koji nema veze sa prvih 5, ali koristi ljudsku glupost i pohlepu za moci. 

Zapravo tocaka ima jos al sam skratio.

 U jednom trenutku razliciti interesi ce doc u sukob, ali plan je da bude kasno.

Zbroji dva i dva. Neke kad shvate ce savjest peci za svaku napisanu rijec.

Recimo Lauc je nesto poceo kuziti tj samo vrh sante leda.

Pa se pere zadnjih mjeseci i mjenja plocu.

 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
11 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da da, okreni pilu naopako


Obilaze ih i nose im potrepštine, nemoj mi reć... aka isti kurac kao kad su dio opće populacije, jelda, benefit odvojenosti poništen
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Dex.amx kaže...
Old Iggy kaže...

Tih 160.000 kn je za seriju od 12 videa, ako se ne varam.

Što je u biti jako sitna lova i "glumci" vjerojatno rade "pro bono".

 

To je 13 333 tisuće i 33 lipe po videu 

Misliš da ne može jeftinije?

Može, ak' ja radim. Bar duplo.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...

 

* * *

Piše o Zakonu o Medicini (ne znam kako se točno zove) da si dužan da ako vidiš unesrećenog (primjerice udes) da mu pomogneš. 90% zakona u HR/BiH/SRB prepisano iz zakona bivše države. Zakon o Radu, Zakon o Krivičnom Postupku, ZOBS.. sve manje više isto.

 Kazneni zakon u HR.

Old Iggy kaže...
Envy kaže...

Piše o Zakonu o Medicini (ne znam kako se točno zove) da si dužan da ako vidiš unesrećenog (primjerice udes) da mu pomogneš. 90% zakona u HR/BiH/SRB prepisano iz zakona bivše države. Zakon o Radu, Zakon o Krivičnom Postupku, ZOBS.. sve manje više isto.

U našem zakonu o zdravstvenoj zaštiti ima slična odredba, no koliko se sjećam nema kaznenih mjera.

U Zakonu o sigurnosti prometa na cestama postoji odredba, no govori o obvezi pružanja pomoći u okviru svojih znanja i sposobnosti.

Problem je što se nestručnom pomoći može pogoršati stanje, zato se može pomoći u slučaju očiglednih stvari (tipa, izvlačenja osobe iz vatrom zahvaćenog vozila, obilnog krvarenja itd.), ali ne i micati osobe ukoliko nije potrebno, skidati kacigu motociklistu itd.

 

To je jako siva zona, u nekim državama vani uredno možeš biti tužen ako radi tvoje "pomoći" dođe do pogoršanja stanja. "Dobar Samaritanac" je negdje zaštićen, negdje ne.

 Članak 123. k.z.

(1)Tko ne pruži pomoć osobi u životnoj opasnosti, iako je to mogao učiniti bez veće opasnosti za sebe ili drugoga,

kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

(2)Tko ne pruži pomoć osobi u opasnosti koju je sam prouzročio, iako je to mogao učiniti bez veće opasnosti za sebe ili drugoga,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

 

U prometnim nesrećama je stvar drugačija jer zakon predviđa da su svi vozači "potkovani" pružiti osnovnu prvu pomoć, npr zaustaviti obilno krvarenje (svi imamo položenu prvu pomoć i osnovni "kit" u autu), no u praksi nazoveš hitnu i čekaš uputstva s druge strane. Da ne bi bilo "svi smo mi bajstenderi, promatrači". Ako se auto zapalio i postoji velika mogućnost recimo eksplozije ili da potpuno izgori, vadiš čovjeka van kako znaš i umiješ. Lakše živjet s činjenicom da si nehotice napravio invalida nego gledat kako živ gori u autu. No kako svi imamo položenu prvu pomoć, naravno da ćeš biti kažnjen ako motociklistu mičeš kacigu ili ako nekoga za ozljedom vrata/kralježnice vucaraš nepotrebno. Zato svi i polažemo prvu pomoć prije sjedanja za volan.

 

Zna se što je prva pomoć, provjera disanja, svijesti, krvarenja, procjena situacije i potencijalne opasnosti.

 

Dobivali su ljudi kazne, najčešće rad za opće dobro, ima hrpa presuda protiv "žurilo mi se" ljudi. Čak si dužan dati podatke osobi koja je bila u nesreći, da te pozovu kao svjedoka. Mislim da je to jedina zakonom dozvoljena legitimacija od strane ne-službene osobe.

 

Postoji i odredba u kojoj ti službena osoba može narediti da prevezeš osobu u prvu bolnicu, također si dužan procijeniti situaciju pa odvesti osobu sam (i bez naredbe) u bolnicu ako se time neće ugroziti osoba i ako će hitna biti sporija. Inače je zabranjeno micati se s mjesta nesreće, pomaganje unesrećenima je jedina iznimka.

 

Ima i u zaštiti o radu odredbe i pravilnici o pružanju prve pomoći na poslu ali to je druga tema.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivan dragi kaže...
 Članak 123. k.z.

(1)Tko ne pruži pomoć osobi u životnoj opasnosti, iako je to mogao učiniti bez veće opasnosti za sebe ili drugoga,

kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

(2)Tko ne pruži pomoć osobi u opasnosti koju je sam prouzročio, iako je to mogao učiniti bez veće opasnosti za sebe ili drugoga,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

 

U prometnim nesrećama je stvar drugačija jer zakon predviđa da su svi vozači "potkovani" pružiti osnovnu prvu pomoć, npr zaustaviti obilno krvarenje (svi imamo položenu prvu pomoć i osnovni "kit" u autu), no u praksi nazoveš hitnu i čekaš uputstva s druge strane. Da ne bi bilo "svi smo mi bajstenderi, promatrači". Ako se auto zapalio i postoji velika mogućnost recimo eksplozije ili da potpuno izgori, vadiš čovjeka van kako znaš i umiješ. Lakše živjet s činjenicom da si nehotice napravio invalida nego gledat kako živ gori u autu. No kako svi imamo položenu prvu pomoć, naravno da ćeš biti kažnjen ako motociklistu mičeš kacigu ili ako nekoga za ozljedom vrata/kralježnice vucaraš nepotrebno. Zato svi i polažemo prvu pomoć prije sjedanja za volan.

Yup, zato i kažem kako je to jako "siva" zona.

Osobna procjena na licu mjesta je jako subjektivna stvar.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
ivan dragi kaže...
 Članak 123. k.z.

(1)Tko ne pruži pomoć osobi u životnoj opasnosti, iako je to mogao učiniti bez veće opasnosti za sebe ili drugoga,

kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

(2)Tko ne pruži pomoć osobi u opasnosti koju je sam prouzročio, iako je to mogao učiniti bez veće opasnosti za sebe ili drugoga,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

 

U prometnim nesrećama je stvar drugačija jer zakon predviđa da su svi vozači "potkovani" pružiti osnovnu prvu pomoć, npr zaustaviti obilno krvarenje (svi imamo položenu prvu pomoć i osnovni "kit" u autu), no u praksi nazoveš hitnu i čekaš uputstva s druge strane. Da ne bi bilo "svi smo mi bajstenderi, promatrači". Ako se auto zapalio i postoji velika mogućnost recimo eksplozije ili da potpuno izgori, vadiš čovjeka van kako znaš i umiješ. Lakše živjet s činjenicom da si nehotice napravio invalida nego gledat kako živ gori u autu. No kako svi imamo položenu prvu pomoć, naravno da ćeš biti kažnjen ako motociklistu mičeš kacigu ili ako nekoga za ozljedom vrata/kralježnice vucaraš nepotrebno. Zato svi i polažemo prvu pomoć prije sjedanja za volan.

Yup, zato i kažem kako je to jako "siva" zona.

Osobna procjena na licu mjesta je jako subjektivna stvar.

 Ne razumijem po kojem kriteriju je to siva zona. Većina država ima "good samaritan law" u nekom obliku koji štiti "spasioce" od tužbi ili pak "duty to rescue", negdje je minimum obaveza "nazvati hitnu" ili pružiti pomoć u slučajevima kada osoba ne diše ili obilno krvari. Ali uglavnom je svugdje propisan barem minimum pa mi nije jasno na što misliš pod "siva zona". Sivo bi bilo nešto "off the books" ili upitne legalnosti. Ili misliš na nešto drugo?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivan dragi kaže...
Old Iggy kaže...

Yup, zato i kažem kako je to jako "siva" zona.

Osobna procjena na licu mjesta je jako subjektivna stvar.

 Ne razumijem po kojem kriteriju je to siva zona. Većina država ima "good samaritan law" u nekom obliku koji štiti "spasioce" od tužbi ili pak "duty to rescue", negdje je minimum obaveza "nazvati hitnu" ili pružiti pomoć u slučajevima kada osoba ne diše ili obilno krvari. Ali uglavnom je svugdje propisan barem minimum pa mi nije jasno na što misliš pod "siva zona". Sivo bi bilo nešto "off the books" ili upitne legalnosti. Ili misliš na nešto drugo?

Svako pružanje pomoći može biti kontraproduktivno. Mi imamo taj smiješan princip polaganja prve pomoći, ja sam to morao raditi nekoliko puta u životu, ali sasvim sigurno nisam osposobljen (na stranu što se niti sjećam 90% stvari niti 90% ljudi zna pravilno davati PP) davati to u stvarnosti.

 

Što u konkretnoj situaciji napraviti, jako je teško reći. I u ratu i u miru bio sam par puta u situciji kad je trebalo pružati pomoć, u tim situacijama 90% ljudi se ni ne usudi pružati pomoć, neki na silu pružaju bez pravila, pokušati sankcionirati oba ponašanja je teško.

 

Imaš tu stavku KZ-a, s druge strane imaš stavku ZSPC koja kaže pametnije, "u okviru znanja i sposobnosti". E sad, to je jako rastezljivo. Nasilno davanje masaže srca za vrijeme normalnog ritma, povezivanje udova bez potrebe (oboje vidio) i slično je jako opasno i može vući posljedice. O izvlačenju iz vozila bez potrebe, primjer s kacigom sam i sam vidio ("da čovjek ima zraka", na kraju svađa s drugim ljudima) itd. da ne govorim.

 

Ja u našim zakonima nisam vidio stavku "zaštite dobrog samaritanca".

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ja bih ukinuo sve mjere...ako se razboliš i moraš u bolnicu...ako nisi cjepljenje onda plaćaš...pa tko živ...tko mrtav
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
* * *
Old Iggy kaže...

Yup, zato i kažem kako je to jako "siva" zona.

Osobna procjena na licu mjesta je jako subjektivna stvar.

* * *

Svako pružanje pomoći može biti kontraproduktivno. * * *

1. Ne kažeš ti ništa. (1. sam slučajno izbrisao)

 

2. Ne mora svako pružanje pomoći biti kontraproduktivno. "može" je prije svega pojam koji nismo definisali, jer budući da ga nismo definisali onda stara "može metla puknuti kao top" itekako ima smisla. Samo joj na nekin način dovedi dovoljno statičkog elektriciteta i naglo ga isprazni... i zaista - metla pukne kao top.

Znači sve ti se mora nacrtati?

Imaš li ti vozačku? Ako da, na pervoj pomoći si učio da unesrećenog ne smiješ dirati.. i smiješ i ne smiješ.. učio si (ja sam ju položio prije 20 godina) i još uivjek se sjećam onog zahvata da da se krv zaustavi. Dakle zašto smo učili taj zahvat ako ga ne smijemo dirati?
Dalje ne smiješ pružati (niti da se doktor) prvu pomoć niti da si doktor u civilu, čekaš hitnu..
Eh sada da ili ne.. propadne kamion u zaleđeno jezero lik ti pruža ruku da mu pomogneš ti ćeš reći "oprosti, ti si unesrećn, svako moje pružanje pomoći tebi će biti kontraproduktivno, samo ti toni do kraja jezera, vidjet ćeš na lijevoj strani ulaz - eh tu će te Aquamen dočekati i otvoriti ti vrata Atlantide".

  

Na koncu, pitanje za tebe? (mater svih pitanja, kud ga se ranije ovdje ne sjetih).
Jesi li se ti cijepio ili nisi?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
* * *

 

Ja u našim zakonima nisam vidio stavku "zaštite dobrog samaritanca".

Ja vidim.. jedan od zakona kaže da se zdravstvena pomoć "dijeli na jednake dijelove". I evo ti primjera:

Ja državu koštao oko 200.000 kuna + osiguranje koje sam oderao. Da je ostala stara država nitko danas za neku operaciju ne bi tražio pomoć od 100.000 KM.

Moj djed živio i umro - nije kartona otvorio.

Moja drugarica ima 24 godine brdo love potrošila na dentalno. Državu je to koštalo - država je to platila, nije išla kod privatnika.

Ja imam 38 godina i nikada nisam niti jedan zub popravio i još uvijek nemam niti jedan pokvareni zub. Također pojam glavolja (osim mamurluka) je za mene nepoznat. A padao sam od Skateborda, trokolice, nekih kolica što se vuče nešto na njima, preko bivcikla, motorcikla, pa od auta do kamiona.. Znači kada budem u Avionu i jave da ima jedan preživjeli - to ću biti ja.

Još čekam odgovor, da li si se cjepio ili nisi?

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 15:29 (Envy).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
ivan dragi kaže...
Old Iggy kaže...

Yup, zato i kažem kako je to jako "siva" zona.

Osobna procjena na licu mjesta je jako subjektivna stvar.

 Ne razumijem po kojem kriteriju je to siva zona. Većina država ima "good samaritan law" u nekom obliku koji štiti "spasioce" od tužbi ili pak "duty to rescue", negdje je minimum obaveza "nazvati hitnu" ili pružiti pomoć u slučajevima kada osoba ne diše ili obilno krvari. Ali uglavnom je svugdje propisan barem minimum pa mi nije jasno na što misliš pod "siva zona". Sivo bi bilo nešto "off the books" ili upitne legalnosti. Ili misliš na nešto drugo?

Svako pružanje pomoći može biti kontraproduktivno. Mi imamo taj smiješan princip polaganja prve pomoći, ja sam to morao raditi nekoliko puta u životu, ali sasvim sigurno nisam osposobljen (na stranu što se niti sjećam 90% stvari niti 90% ljudi zna pravilno davati PP) davati to u stvarnosti.

 

Što u konkretnoj situaciji napraviti, jako je teško reći. I u ratu i u miru bio sam par puta u situciji kad je trebalo pružati pomoć, u tim situacijama 90% ljudi se ni ne usudi pružati pomoć, neki na silu pružaju bez pravila, pokušati sankcionirati oba ponašanja je teško.

 

Imaš tu stavku KZ-a, s druge strane imaš stavku ZSPC koja kaže pametnije, "u okviru znanja i sposobnosti". E sad, to je jako rastezljivo. Nasilno davanje masaže srca za vrijeme normalnog ritma, povezivanje udova bez potrebe (oboje vidio) i slično je jako opasno i može vući posljedice. O izvlačenju iz vozila bez potrebe, primjer s kacigom sam i sam vidio ("da čovjek ima zraka", na kraju svađa s drugim ljudima) itd. da ne govorim.

 

Ja u našim zakonima nisam vidio stavku "zaštite dobrog samaritanca".

 Nisi pojasnio u kojem smislu je to "siva zona". Imaš članak k.z. koji jasno definira svoje, zatim u ZSPC također postoji članak o tome, u sigurnosti na radu također.

 

Unutar propisa o pružanju prve pomoći je sve navedeno pa opet ne vidim gdje je to nešto siva zona. Ako si prilikom polaganja vozačkog prošao tečaj prve pomoći onda si prošao tečaj prve pomoći. To što se ne sjećaš kako ovo ili ono, čemu onda služi ikakva potvrda za išta. Što sa ljudima koji se ne sjećaju da na znaku od 40 treba usporiti na 40km/h jer su polagali pred 30 godina. Nije prva pomoć unesrećenima na cesti operiranje mozga na terenu nego provjera disanja, svijesti, krvarenja i procjena situacije. Mislim da su prve dvije točke koje učiš; ne odmaži-ne šteti i ne čini više no što se očekuje. Dakle ovdje govorimo o prometu i vozačima.

 

Imaš po svijetu odredbe gdje si zakonom obavezan pružiti prvu pomoć osobama o kojima skrbiš, npr roditelji, profesori, vrtići... Ovdje se govori o skrbi.

 

Poslodavac je primjerice dužan osigurati radnicima pružanje prve pomoći do dolaska hitne. Sjećao se on ili ne, poznavao propise ili ne. Tu govorimo o sigurnosti na radu.

 

Zato i kažem da postoje odredbe u više zakona koje se odnose na različite slučajeve. I dalje mi je nejasno misliš li samo na HR ili na neke države ili na što točno

 

Svi ovi zakoni služe da se izbjegne situacija gdje čovjek leži na podu pola sata i svi gaze preko njega (kao u Njemačkoj, slučaj u nekoj banci gdje su na kraju kaznili tri osobe). Dovoljno je nazvati hitnu, ako nisi siguran što treba, reći će ti osoba sa druge strane linije. A pomogao si i ako si samo nazvao hitnu. Nema tu ništa u sivoj zoni.

 

Razlikujmo činjenicu da svatko ima pravo tužiti bilo koga, ja tebe mogu tužiti jer si ružan i jer imaš dva G u imenu. Češće su to debunkani mitovi i legende Amerike poput "stavljaju žilete za Halloween djeci u slatkiše" ili produkt satiričkih novina (kao kod nas one tužbe bujaneca i news bara).

 

Daj mi nekoliko konkretnih primjera u HR gdje je netko nekoga tužio zbog pomaganja i pobijedio na sudu, može i bilo gdje u svijetu, osim u Kini (specifična situacija i problemi sa odštetama itd). Ne vidim svrhu "good samaritan" zakona ako imamo "duty to rescue". Ako si po zakonu dužan pomoći onda te zakon i štiti (npr ako razbiješ staklo na autu u kojem je zaključano dijete).

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Koliko je teško shvatiti proširenu složenu rečenicu da se radi o usporedbi inherentnog rizika zbog manjka podataka s malim benefitom kod mladih i zdravih žena?

 

Ja ne tvrdim da znamo da je cjepivo po tom pitanju štetno, već da nemamo dovoljno informacija za eliminirati rizik, što je točno i proizlazi iz službenog dokumenta proizvođača. Samo što ćeš se ti postaviti na trepavice za prikazati da ja tvrdim da je cjepivo štetno.

 

 Točno..

 

Ali, guranje pod nos da je cjepivo sigurmo i još bolje da unosimo zdravlje u sebe

 

Nedostatak informacija ide na ruku nekima, a tu se pokušava progurat kao da je sigurno, a nuspojave su standardne, ali, uz to što se cjepivo reklamira kao jako dobro, čak štoviše, poželjno, progurava se još neke stvari, a koje su ili će biti s vremenom osuđene na propast (covid propusnice, potvrde) fijasko je vidljiv iz aviona, bit će samo pitanje vremena, kad će se ovaj politčko-ekonomski plan raspasti na komade, a unatoč svim nelogičnostima, nesposobnošću vlasti, ispliva sve ono loše, a za koje smo već znali da postoji..

Masovni mediji dižu histeriju, ispiranje mozga kroz razne propagande programe, reklame, dizanje panike-straha kod ljudi izazivaju psih.probleme, a vrijeme će pokazat koliko je zapravo loše..

Doduše, u cijeloj toj farsi, vidim nekaj dobrog, ljudi će progledat i vidit sliku u cijelini.

 

Što se tiče cijepljenja, to je trebalo samo i isključivo ostat na dobrovoljnoj bazi, tko želi, taj će se cijepit, tko ne želi, taj neće i to je to.. Prijetnje, ucijene, teško da će proći, a ova farsa će se nastavit, neće nikad završiti, ukoliko to ljudi ne zaustave..

Ali kao što jedan novinar veli: "covid će trajat, sve dok se ne odluči drugačije" tu se nema kaj puno razmišljat..

 

Ne želim nikog vrijeđat, al moram ovo reći, ne znaš tko je gluplji u ovoj situaciji, ovi koji plasiraju te gluposti ili ovi koji gutaju te gluposti! Bez uvrede ikome.

 

A sad idem jedan brufen popit, a ono, za svaki slučaj, nikad se ne zna

 

E da, ugasit telku, komp, net i van na zrak i bildat imunitet, mislim za ono što je napravljen, jel

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 16:01 (zvonac).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zvonac kaže...
MrBlc kaže...

Koliko je teško shvatiti proširenu složenu rečenicu da se radi o usporedbi inherentnog rizika zbog manjka podataka s malim benefitom kod mladih i zdravih žena?

 

Ja ne tvrdim da znamo da je cjepivo po tom pitanju štetno, već da nemamo dovoljno informacija za eliminirati rizik, što je točno i proizlazi iz službenog dokumenta proizvođača. Samo što ćeš se ti postaviti na trepavice za prikazati da ja tvrdim da je cjepivo štetno.

 

Točno..

 

Ali, guranje pod nos da je cjepivo sigurmo i još bolje da unosimo zdravlje u sebe

 

* * *

 

Što se tiče cijepljenja, to je trebalo samo i isključivo ostat na dobrovoljnoj bazi, tko želi, taj će se cijepit, tko ne želi, taj neće i to je to.

 

A sad idem jedan brufen popit, a ono, za svaki slučaj, nikad se ne zna

 

* * *

Nije točno!

 

Ako ti ja doktor (ja - doktor informatike) kažem da je - sigurno - sigurno je.

 

Nikakva dobrovoljna baza. Ok može ali hoćeš u opštinu neki papir izvaditi pokaži test da si negativan ne stariji od 24 sata. Pa ćeš trčati da se cijepiš. Javiš kvar telecomu ili distribuciji, ok doći će ti ali uz test da si negativan.

 

Popio sam i ja i to onaj od 400mg, pola paracetamola, još dvije pive da mi se ohlade i idem da spavam k'o beba. Od 05h i to nedjeljom montiram klime.

 

A hoćemo li o Podravci i onim kockama pilećim ili junećim za supe. Pa ja ako nemam jedno 10 karcinoma koji kao ma OI čekaju pucanj da se lansiraju - nema nitko.

 

A sada pitanje za tebe?

Jesi li se ti cijepio ili nisi?

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Karma is Bitch

MUŠKARAC iz Kalifornije koji se na društvenim mrežama izrugivao cjepivima protiv covida i pandemiji općenito preminuo je u srijedu u bolnici nakon jednomjesečne borbe s virusom.

Stephen Harmon, član crkve Hillsong, bio je glasni protivnik cjepiva te se često šalio s time kako se nije cijepio, piše BBC
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...
Old Iggy kaže...

Imaš li ti vozačku? Ako da, na pervoj pomoći si učio da unesrećenog ne smiješ dirati.. i smiješ i ne smiješ.. učio si (ja sam ju položio prije 20 godina) i još uivjek se sjećam onog zahvata da da se krv zaustavi. Dakle zašto smo učili taj zahvat ako ga ne smijemo dirati?
Dalje ne smiješ pružati (niti da se doktor) prvu pomoć niti da si doktor u civilu, čekaš hitnu..
Eh sada da ili ne.. propadne kamion u zaleđeno jezero lik ti pruža ruku da mu pomogneš ti ćeš reći "oprosti, ti si unesrećn, svako moje pružanje pomoći tebi će biti kontraproduktivno, samo ti toni do kraja jezera, vidjet ćeš na lijevoj strani ulaz - eh tu će te Aquamen dočekati i otvoriti ti vrata Atlantide".

  

Na koncu, pitanje za tebe? (mater svih pitanja, kud ga se ranije ovdje ne sjetih).
Jesi li se ti cijepio ili nisi?

Ja sam položio PP za vozački prije skoro 35 godina. Ako misliš da se ičeg sjećam iz te "edukacije", teško.

Nije problem izvlačiti jednostavne primjere, problem je kad je situacija "siva". Budi siguran da nema pulsa i slično.

Naravno da sam se cijepio. Evo pozivan i druge na cijepljenje, sad će me i Lenovo tužiti...

Envy kaže...

Ja u našim zakonima nisam vidio stavku "zaštite dobrog samaritanca".

Ja vidim.. jedan od zakona kaže da se zdravstvena pomoć "dijeli na jednake dijelove". I evo ti primjera:

To nije to.

ivan dragi kaže...
Old Iggy kaže...
 

Imaš tu stavku KZ-a, s druge strane imaš stavku ZSPC koja kaže pametnije, "u okviru znanja i sposobnosti". E sad, to je jako rastezljivo. Nasilno davanje masaže srca za vrijeme normalnog ritma, povezivanje udova bez potrebe (oboje vidio) i slično je jako opasno i može vući posljedice. O izvlačenju iz vozila bez potrebe, primjer s kacigom sam i sam vidio ("da čovjek ima zraka", na kraju svađa s drugim ljudima) itd. da ne govorim.

 

Ja u našim zakonima nisam vidio stavku "zaštite dobrog samaritanca".

 Nisi pojasnio u kojem smislu je to "siva zona". Imaš članak k.z. koji jasno definira svoje, zatim u ZSPC također postoji članak o tome, u sigurnosti na radu također.

Za početak, samo to je siva zone.

Samim time što imaš ZSPC s kaznom koji definira jedno, izvlači KZ iz igre.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Envy kaže...


Na koncu, pitanje za tebe? (mater svih pitanja, kud ga se ranije ovdje ne sjetih).
Jesi li se ti cijepio ili nisi?

Ja sam položio PP za vozački prije skoro 35 godina. * * *

Naravno da sam se cijepio. Evo pozivan i druge na cijepljenje, sad će me i Lenovo tužiti...

Ništa, ispričavam se. Sad si u mom timu, što znači da si zaštićen kao polarni medvjed.

 

A Lenovo šta on hoće? Uzima kineski Nick a zna se kako Kinezi rade. Vrijedno i kvalitetno (vidi MOJ PC)

Hoćeš da ga svežemo za hrast i cijepimo ga ili da ga pustimo da priča što sloboda govora mu nalaže da smije pričati? Biraj 😂😂😂

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...
Old Iggy kaže...

Ja sam položio PP za vozački prije skoro 35 godina. * * *

Naravno da sam se cijepio. Evo pozivan i druge na cijepljenje, sad će me i Lenovo tužiti...

Ništa, ispričavam se. Sad si u mom timu, što znači da si zaštićen kao polarni medvjed.

 

A Lenovo šta on hoće? Uzima kineski Nick a zna se kako Kinezi rade. Vrijedno i kvalitetno (vidi MOJ PC)

Hoćeš da ga svežemo za hrast i cijepimo ga ili da ga pustimo da priča što sloboda govora mu nalaže da smije pričati? Biraj 😂😂😂

Nisam nisam, koliko trebam putovati ja sam stalni izvor opasnosti i ugrožen k'o malezijski tigar...

 

Ne diraj Lenovo!

Njega možeš.

9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jel kaze sto struka ako se cijepi taj i taj broj ljudi hocemo li prestati nositi maske? 

Nekako mi svakim danom sve vise i vise smeta odnosno tako se neprirodno osjecam i kad gledam oko sebe takoder neprirodan prizor kao da sam u filmu. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

Jel kaze sto struka ako se cijepi taj i taj broj ljudi hocemo li prestati nositi maske? 

Nekako mi svakim danom sve vise i vise smeta odnosno tako se neprirodno osjecam i kad gledam oko sebe takoder neprirodan prizor kao da sam u filmu. 

 

Jbt ako se do sada nisi navikao...

Teško da će ukinuti maske, posebno ako ponovno zagusti na jesen i u zatvorenim prostorima.

na otvorenom ionako nitko ne nosi mjesecima.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivan dragi kaže...

 Nisi pojasnio u kojem smislu je to "siva zona". Imaš članak k.z. koji jasno definira svoje, zatim u ZSPC također postoji članak o tome, u sigurnosti na radu također.

 

Nema on što tebi odgovarati. Nego ti imaš da odgovoriš na jedno pitanje:

Jesi li se cijepio ili nisi?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

Jel kaze sto struka ako se cijepi taj i taj broj ljudi hocemo li prestati nositi maske? 

Nekako mi svakim danom sve vise i vise smeta odnosno tako se neprirodno osjecam i kad gledam oko sebe takoder neprirodan prizor kao da sam u filmu. 

 

Maske su Cool. Ja dobio jednu od Sonya, jednu od Telefunkena i imama jednu.... tataraaaaaaaa... Ferrarijevu.

Nema mi ju veći gušt nositi po gradu. Kao i čarape i bokserice i sl. Imam i jednu Crnu i Jednu bijelu, ova crna mi se slaže sa majicom koju sam dobio od BFS od Mire a jednu od PhotoMatha.

 

Eh budući da sam curi prije nekoliko mjeseci održao dress u smislu 'biti ili ne biti' u vezi sa tim maskama, sada me jako ljubazno i sa poštovanjem pita mogu li skinuti masku jer ja zaboravim dok kupim pivu u dućanu.

 

Sada mater tih pitanja i za tebe:

Jesi li se ti cijepio ili nisi? Po tvom stavu mislim da nisi.

 

Kakva crna struka. Bacaš medicinskog biserja, sve je objasnio. Nešto ti nije bilo jasno? Ali prvo odgovori na zeleno markirano, ovo drugo me i ne zanima.

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Envy kaže...
Old Iggy kaže...

Imaš li ti vozačku? Ako da, na pervoj pomoći si učio da unesrećenog ne smiješ dirati.. i smiješ i ne smiješ.. učio si (ja sam ju položio prije 20 godina) i još uivjek se sjećam onog zahvata da da se krv zaustavi. Dakle zašto smo učili taj zahvat ako ga ne smijemo dirati?
Dalje ne smiješ pružati (niti da se doktor) prvu pomoć niti da si doktor u civilu, čekaš hitnu..
Eh sada da ili ne.. propadne kamion u zaleđeno jezero lik ti pruža ruku da mu pomogneš ti ćeš reći "oprosti, ti si unesrećn, svako moje pružanje pomoći tebi će biti kontraproduktivno, samo ti toni do kraja jezera, vidjet ćeš na lijevoj strani ulaz - eh tu će te Aquamen dočekati i otvoriti ti vrata Atlantide".

  

Na koncu, pitanje za tebe? (mater svih pitanja, kud ga se ranije ovdje ne sjetih).
Jesi li se ti cijepio ili nisi?

Ja sam položio PP za vozački prije skoro 35 godina. Ako misliš da se ičeg sjećam iz te "edukacije", teško.

Nije problem izvlačiti jednostavne primjere, problem je kad je situacija "siva". Budi siguran da nema pulsa i slično.

Naravno da sam se cijepio. Evo pozivan i druge na cijepljenje, sad će me i Lenovo tužiti...

Envy kaže...

Ja u našim zakonima nisam vidio stavku "zaštite dobrog samaritanca".

Ja vidim.. jedan od zakona kaže da se zdravstvena pomoć "dijeli na jednake dijelove". I evo ti primjera:

To nije to.

ivan dragi kaže...
Old Iggy kaže...
 

Imaš tu stavku KZ-a, s druge strane imaš stavku ZSPC koja kaže pametnije, "u okviru znanja i sposobnosti". E sad, to je jako rastezljivo. Nasilno davanje masaže srca za vrijeme normalnog ritma, povezivanje udova bez potrebe (oboje vidio) i slično je jako opasno i može vući posljedice. O izvlačenju iz vozila bez potrebe, primjer s kacigom sam i sam vidio ("da čovjek ima zraka", na kraju svađa s drugim ljudima) itd. da ne govorim.

 

Ja u našim zakonima nisam vidio stavku "zaštite dobrog samaritanca".

 Nisi pojasnio u kojem smislu je to "siva zona". Imaš članak k.z. koji jasno definira svoje, zatim u ZSPC također postoji članak o tome, u sigurnosti na radu također.

Za početak, samo to je siva zone.

Samim time što imaš ZSPC s kaznom koji definira jedno, izvlači KZ iz igre.

 Lol. Očito se pod "siva zona" trpa sve što nekome nije jasno. Evo, meni je recimo princip rada fuzijskog reaktora "siva zona".

Envy kaže...
ivan dragi kaže...

 Nisi pojasnio u kojem smislu je to "siva zona". Imaš članak k.z. koji jasno definira svoje, zatim u ZSPC također postoji članak o tome, u sigurnosti na radu također.

 

Nema on što tebi odgovarati. Nego ti imaš da odgovoriš na jedno pitanje:

Jesi li se cijepio ili nisi?

 Šta je tebi rofl. Klima ne radi? 

 

Naravno da sam se cijepio. Dobio pfajzera. Jesi se ti cijepio?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice