Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 940.030
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Od covida umrlo 6.269 ljudi do sada.u Hrvatskoj.

Kompletan grad Mali Lošinj ili Donji Miholjac prema broju stanovnika.

Velika smrtnost preko 1.500 ljudi na milijun st.

Svi bi ti ljudi živjeli duže netko 2 dana, netko dvije a netko još 20 ili 30 godina da nisu umrli od covida 19. Koliko je invalida ? Sigurno puno više.

 
1 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ako je od tih 6269 ljudi 50% glasalo za hdz i sisalo proračun, to je onda dobra stvar.
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Norveška je najzatvorenija europska država u covid krizi. Totalni lockdown već dugo. Norvežani moraju u karantenu ako se vraćaju.u zemlju, a strancima je moguć ulazak u velike provjere.

 

Nemaju puno umrlih. Ne partijaju i ne druže se kao mi. 

Odolijevaju pritiscima za ublažavanje mjera unatoč dobrim rezultatima. Očito štite živote svojih građana i građani se odgovorno ponašaji. Manje naznalica i trolova. Cijepe se maksimalno i to je to.

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Mogu oni zatvarat kafane,ali popit ćemo više nego ikada hahaha

Bolje krepat od alkohola nego od laboratorijskog virusa

Da velika korist od toga moš mislit.To ti je otprilike isto, kad da ti eto pokušavaš ulovit divlju mačku i misliš da imaš dobre šanse za uspjeh.

 

Mladi ili mlađi ljudi, pokupovat če alkohola i recimo otič navečer na Jarun i nalijat se grupno do mile volje.S obzirom na stanje u hrvatskoj, ili kaj čeka mlade ljude u budučnosti nije niti čudno da im se onako fučka za sve+alkohol.

 

 

Za ovo zeleno Rusi ili svi koji se tak osječaju šalju tople pozdrave.

 

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Ako je od tih 6269 ljudi 50% glasalo 

 ne može biti 50% jer je to neparan broj ...

bolje imati velike rupe u znanju nego rupe u plućima 

9 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Norveška cijepi ali su prvi javno odustali od cijepljenja sa AZ osobe mlađe od 30god zbog nuspojava krvnih ugrušaka, s time da su Norvežani pokrenuli studiju rizika i dokazali da postoji ,a naši su rekli da je to isto kao cigarete i alkohol.

Koliko znam, i to od osobe iz zdravstvenog sustava, sve službe se cijepe Pfizerom.

Uglavnom, slažem se s tobom da se treba cijepiti, rizik ostati radno nesposoban nakon korone je velik.
A isto tako ne bih htio da nakon cjepiva umrem i da se to ne može dokazati kao nesretni događaj/komplikacija i onda moja žena ne dobije ništa novaca od osiguranja, nego ostaje udovica s djetetom.

Koliko je mene strah cjepiva, jedino je razlog zbog odgovornosti kao muž i roditelj.

Da sam samac, bacio bi novčić, stavio žvaku u usta i reko fuck it ravno na vakcinaciju čime god.
SSD koliko si mi života uštedio...
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Ne bojim se cijepiti. I cijepit ću se samo da me ne jebu s testovima ako ću morat preko granice. Ali ako se cijepim, onda me nemojte jebati s brnjicama i ostalim mjerama za koje je preočito da ne pomažu već odmažu.

 meni nikada nitko ne bi mogao prisiliti na nešto što ne želim po pitanju zdravlja i cijepljenja. suosjećam sa svima koji će se cjepiti jer su prisiljeni to je zbilja baš gadan osjećaš kao da pljuneš sam na sebe. ali bolje je da se što više ljudi cijepi.

 

cjepio sam se svojom voljom, educiran sam da je to korisno i jer sam tako zaštićen i štitim druge i smanjujem potencijalni pritisak na bolnice. Naravno da u ovako teškom trenutku gdje umiru desetci ljudi dnevno sve mjere moraju biti na snazi. Maske i distanca prije svega kada si u blizini ljudi. Pa neće netko tko o ničemu ne odlučuje, pa se cijepi samo zato jer mora odlučivati pravila svima. Takav nema niti znanje niti moralnu snagu za tako nešto, nego za savijanje leđa. Po meni moralna vertikala se ili cjepi ili ne cjepi i ne kuka poslije niti savija leđa nego stoji iza svoga postupka.

3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Norveška je imala sa Pfizerom probleme u početku prije nego sa AZ.  U Hrvatskoj je umrlo 9x više ljudi jer partijamo, družimo se, roštiljamo u konobama i ne držimo se mjera minimalnih.

 

Pfizer i AZ iste su nuspojave u dlaku samo se EU-politički "odrađuje" AZ jer prodaju po svijetu skuplje i slabo isporučuju Europi. Kao oblik pritiska oko trgovine. Ali to ili kužiš ili ne kužis. Ne bi više dalje o tome. Sva cjepiva su u dlaku jednako korisna osim što Rusi ne objavljuju rezultate za svoje. Sretno svima od srca.

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Tvojom logikom Norveška je ta bogata zemlja izvan EU koja je dobila cjepivo prije i sad im je krivo?? A imali su Pfizer i dobili su AZ.

Kužim za političko lobiranje ali gdje ima dima ima i vatre.

Ovi koji se druže i šire koronu su žrtve vlastitih odluka i prirodne selekcije.
SSD koliko si mi života uštedio...
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Jedna od bezbroj ničim potkrijepljenih tvrdnji je da će mjere povećati broj samoubojstava. U Americi je prošla godina bila najniža u zadnjih pet godina. Dok su svi ostali uzroci bili povećani u odnosu na prošlu godinu (osim respiratornih koji su neznatno manji), samoubojstva je bilo manje. Čak je i gripe/upale pluća bilo približno jednako.

To znači da ako su neke smrti lažno pripisivali koroni, onda su to bila samoubojstva. 

 

Ovo nas vraća na staru priču da se za dokazati korona rizike traži gomila znanstvenih radova na petu decimalu, dok je za utvrditi rizik od cjepiva dovoljna anegdota o susjedu (prije par stranica) ili samo lupiti da će biti više samoubojstava ili što već nekome padne na pamet.

Po čemu je baš Amerika relevantna? Pogledaj Japan:

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ministar kaže...

Po čemu je baš Amerika relevantna? Pogledaj Japan:

 Relevantna je kao veliki uzorak. Nisam tražio zemlju sa smanjenim brojem samoubojstava, nego sam naletio na ovaj podatak. A podatak govori protiv teze o povećanju i po tome je vrlo relevantan. Ako je teza o povećanom broju samoubopjstava točna oinda bi trebala vrijedi svugdje. Sad imamo dvije države s kontradiktornim podacima, dakle i dalje teza o povećanom broju i dalje nije dokazana.

 

A godinu dana se kao opravdanje za to što će milijuni umrijeti uzima taj nedokazani poorast samoubojstava. Čak i da je ovih 900 samoubijenih isključivo zbog korona mjera (a ne recimo same korone, jer je nekome umro netko blizak ili slično), to je još uvijek 10 puta manje od 9000 umrlih od korone. Da su Japanci imali korona smrtnost kao Amerikanci umrlo bi ih 200.000. Je li stvarno tih 900 umrlih gora varjanta od 200.000?

 

Osim toga tablica jasno pokazuje da se ostali uzroci smrtnosti u Americi nisu smanjili, što pobija tezu da su korona smrti lažno računate.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Normalno da je tak, ameri se prebacili sa samoubojstva na ubojstva 

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo, da vas obavijestim - day one of kung-flu! (tj moram na testiranje ali ono.... bio u kontaktu - dosla temperatura pa...)   ...ako me ne bude bilo za 14 dana znate sta se desilo :(

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 20:37 (VladRi).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

prekjučer dobio AZ cjepivo. Jučer popodne temperaturu dobio 37,5 i  osjećaj kao da me vlak pregazio. danas " ko novi".

Moj PC  
4 0 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

to je neki brzi vlak.

vele stručnjaki da jača reakcija donosi bolju zaštitu.

u svakom slučaju puno zgodnije nego proći oboje (kao ja)

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MV player kaže...

to je neki brzi vlak.

vele stručnjaki da jača reakcija donosi bolju zaštitu.

u svakom slučaju puno zgodnije nego proći oboje (kao ja)

 

Istina, kad umreš onda ti korona 100% ne može ništa :)

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Baš bratić priča kak se kod njega u Frankfurtu zatvaraju DM i Zara.

Fino su to koronaši odradili. Kak bi ostali trebali preživjeti ako takve dvije velike firme moraju zatvarat dućane.

E da mi je netko rekao da ću to doživjeti...
 
1 2 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

u Njemaćkoj zatvaranje malo jače već dugo i do daljnjega.

kod nas i dalje vrlo blage mjere i radi toga žrtava će biti previše.

 

 

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

day 2 - sljedeća dva tjedna su "krucijalna" :))))))

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mogu ti prognozirat bug prognoze

Ako ti nesta bude teze - "Eto pa se nemojte cjepit ubijate ljude"

Ako ti nista ne bude (nit ce ti ista bit) - "Tvoj uzorak nije reprezentativan, mozes ubit nekog drugog!"

Dakle aplikacija i covid pasoša amo, ocu vidit sve o svima! Tako necemo grip dobit, a ove sto se protive dat im minus na socijalne bodove za širenje straha, tako da npr. ne mogu koristiti javni prijevoz ili nešto. Takvo društvo nam treba

Battlelog: D3lBoy-00
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja idem na cjepljene čim budem od države imao garanciju o fiksnoj odšteti u slučaju ozbiljnije reakcije ili moja obitelj u najgorem scenariju. S druge strane ako odbijem cjepljenje bi morao platiti liječenje od posljedica te bolesti ukoliko je dobijem.

Pošteno? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ne, jer nitko ti ne vraca slobodu ni potencijalno zdravlje. Cijepljenje mora biti izbor, ako cemo odbijati lijeciti ljude zato sto nisu uzeli neko cjepivo (što je nehumano i ilegalno) onda necemo placati porez, koji iovako ide vecim djelom za jako bitne stvari tipa za place udruge mladih u Čačincima koji se bave izradom salveta od reciklirane konjske balege.

Ako se pokuša izvršiti sila, vratit cemo silu nazad, ima nas jos koji nismo hardcore konformisti i koji se ne vlažimo na diktaturu i uvjetovanje. Ratovi kroz povijest se vodili za slobodu (i kapital), a mi bi najrađe nazad na "EEE NEMA KOD PUTINA ;) ;) KAD STEGNE <3"

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

baš. gdje god pogledaš masovni oružani otpor cijepljenju.

ali gledaj bolje... nije. 😁

 

borbe se vode jedino online. a tu je lako, ne gine se. 😁

Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Stari (74 g.) prošlu subotu AZ - nikakve nuspojave, ni u tragovima (stari davež je od prije)...

 

Stara (73 g.) ovu subotu Pfizer - nikakve nuspojave...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Prijavio se prvi put preko uhljebske organizacije, a sad još jednom i preko cijepise, tolko sam 💪💪💪

Logika mi nalaže da među tisućama uhljeba čisto sumnjam da ću ja biti neki prioritet, pa onda bolje i ovak napravit prijavu s obzirom da se ljudi boje cijepit, pa od viška cjepiva mogli bi me puno prije nazvat.

Pa da vidimo, astra zenica vs foofajter. Ko jači taj kvači
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 11:44 (foofajter).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo, bio danas na testiranju... covid-free - ocito prehlada :)

 

' Frend koji je bio kod mene umire! Znači tip - ronilac na dah (tipa 20m i to) ne može govoriti a da ne zakašlje - temp 39.5 ...

 

anyway, ja avoidao metak - ZA SAD :D

 

ne znam...

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 19:02 (VladRi).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Stric_Jura kaže...

Stari (74 g.) prošlu subotu AZ - nikakve nuspojave, ni u tragovima (stari davež je od prije)...

 

Stara (73 g.) ovu subotu Pfizer - nikakve nuspojave...

 

Moji starci (64 i 66 godina) oboje AZ - stara se telila 2 dana od groznice, stari apsolutno nista.

 

VladRi kaže...

Evo, bio danas na testiranju... covid-free - ocito prehlada :)

 

' Frend koji je bio kod mene umire! Znači tip - ronilac na dah (tipa 20m i to) ne može govoriti a da ne zakašlje - temp 39.5 ...

 

Moj bratic teski alergicar prehodao covid bez i jednog simptoma. Ja sam se mucio nekih 4-5 dana - groznica i preosjetljivost koze su me mucili. Temperatura jedva preko 37 a boli me sve kao da cu umrijeti. Kad je postalo malo bolje onda sam izgubio okus i miris (isto kao i moja zena). Ali evo dva mjeseca kasnije jos uvijek muku mucim sa umorom. Nikako se ne mogu odmoriti, iz cista mira me umor savlada. Budim se umorniji nego sto sam legao bez obzira koliko spavam.

 

Bio u HR prije 3 tjedna i izmjedju ostaloga isao vaditi krv, kod zubara, kod kardiologa... Kaze mi tehnicar koji mi je vadio krv da je imao covid u 12. mjesecu. Inace redovito trci 20km. Sada hoda 5km, ne moze vise

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 19:15 (Friday).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Friday kaže...

 Ali evo dva mjeseca kasnije jos uvijek muku mucim sa umorom. Nikako se ne mogu odmoriti, iz cista mira me umor savlada. Budim se umorniji nego sto sam legao bez obzira koliko spavam.

 Inace redovito trci 20km. Sada hoda 5km, ne moze vise

 Ja sam onda koronu dobio prije dvadeset godina.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nema veze s bockanjem ali evo da se netko ne zaje*e kao što sam i ja: Ako ste prebolili covid PCR test će vam bit pozitivan narednih 6 mjeseci.

 

Tebao sam ići preko grane, moram imat negativan PCR. Odem se testirat - pozitivan. Nije mi jasno, zovem 113. Kažu pola godine nakon PCR može bit pozitivan. 

 

Ali eto.. Nisu mi to mogli reć ni epidemiolog, ni doktorica, ni mediji, ni ovi kod kojih sam se testirao.. Bitno da se parica vrti. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ma brutala kako neki ljudi stradaju, velim lik od 38 g. u 12 dana izgubi 20-ak kg...

 

nije problem to, nego padne kapacitet pluća na 30%...

 

i 5 mj nakon što je izašao iz bolnice ne može se popeti na kat u kući stepenicama a da ne stane na pola puta i odmara minutu-dvije....

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice