Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.431
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

.. ali informatika je i realni problem 'u raskoraku' s vremenom, tj dok se oformi katedra i izuče profesori već se promijeni generacija hw+sw do neprepoznatljivosti.

-u moje vrijeme se učila bušena kartica koja je tad bila u upotrebi samo u štrikačim mainama (neka talijanska firma)... danas uče python, no što će im trebati za +10 godina kad će biti na tržištu rada a prije 10g nije postojao.. itd.

-ono što sam ja učio nije neki programski jezik, nego kako.. neovisno o jeziku koji je tad bio basic, pa c, pa python.. tj ista stvar kao sjesti u novi auto ili novi tv-mobač..

tj želim reći, nije važno uče li u pitonu, tj ne uče piton nego programiranje, tj trebali bi učiti programirati ako će biti programeri, design ako su dizajneri, nabijati loptu ako će biti nogometaši ili kuhati-svirati, voziti bager itd. Nije važno na kojem autu se uči voziti, tako ne bi trebala biti ni platforma, odnosno, čisto zbog praktičnosti bolje da je sličnije-novije tj sličnije budućim potrebama koje su kao gatanje iz graha ...

 

-tako u nekoj školi, os-sred-fax.. više ovisiš o entuzijazmu osobe-profesora nego o formalnom papiru-planu i ekšli na taj način mi funkcioniramo ok, tj nismo uređeno društvo-sustava, nego adhoc-slučanost.. no u tome smo dobri, čak bolji od ostalih i ne vidim potrebu tad to popravljati (ako usporedimo naše uspijehe... programerske ili nogometne-skijaške.. isto je. Bi li Janica i Ivica biti to da ih stari Kostelić nije svaki dan trenirao? Kad će idući?)..

 

-binarni sustavi su zgodna stvar, danas nikome pretjerano potrebno ali nije loše kao bilo što drugo znati.. dok je KiBi pc-jevska baza a mi smo ipak u SI sustavu gdje je kilo=1000, što uzeti za učenje? -nevažno, mjera ko mjera.

-da, najgori ili najblesaviji su slikoviti mjerni opisi.. amerikanizacija svega, glupost ali tako je to s globalnom medijskom dominacijom pa su nam mjere postali američki baseball-futball stadioni mada europejac ne mora znati dimenzije.. tj da su barem nogometno-rukometni mjera :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ja sam osobno protiv vjeronauka u školama, ali, ruku na srce, osim jedne lude, imao sam razumne vjeroučitelje i u svakom trenutku mi je bilo jasno da je ono o čemu pričaju vjera, a ne činjenica.

 Kakve veze ima tvoje osobno iskustvo s pojedinim ljudima? Drugima spočitavaš anegdotalne 'dokaze', a sam ih neprestano koristiš. I ja imam dobra iskustva s nekim svećenicima i pravim vjernicim, no to ne mijenja činjenicu da je primarna svrha vjeronauka naučiti djecu pogrešno razmišljati? A pričamo o vjeronauku kao konceptu, ne o pojedincima. Kod tebe nije djelovalo? Super, znači li to da nije i kod drugih? Ne znači. Vjeronauk u školi je konceptualni problem jer mu je svrha nešto što je po društvo pogubno. Škola treba prvenstveno naučiti djecu razmišljati, a vjeronauk je po svojoj suštini tome prepreka, jer eksplicitno traži da ljudi ne budu 'oholi' i sve preispituju svojim manje vrijednim umovima, kad im je 'istina' već servirana. To je sjeme antiintelektualizma, koje je kao što vidimo jako dobro rodilo.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
picajzla0707 kaže...

 ako se ne varam, predmet se zvao marksizam i socijalističko samoupravljanje

ipak sam ja picajzla 

 Ne, bila su dva predmeta, Marksizam i Teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja (TIPSS).

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
picajzla0707 kaže...

 ako se ne varam, predmet se zvao marksizam i socijalističko samoupravljanje

ipak sam ja picajzla 

 Ne, bila su dva predmeta, Marksizam i Teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja (TIPSS).

 ne, bio je baš marksizam i socijalističko samoupravljanje, evo ti udžbenik

Marksizam i socijalističko samoupravljanje : udžbenik za II razred srednjeg usmjerenog obrazovanja (Book, 1989) [WorldCat.org]

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Kakve veze ima tvoje osobno iskustvo s pojedinim ljudima? Drugima spočitavaš anegdotalne 'dokaze', a sam ih neprestano koristiš. I ja imam dobra iskustva s nekim svećenicima i pravim vjernicim, no to ne mijenja činjenicu da je primarna svrha vjeronauka naučiti djecu pogrešno razmišljati? A pričamo o vjeronauku kao konceptu, ne o pojedincima. Kod tebe nije djelovalo? Super, znači li to da nije i kod drugih? Ne znači. Vjeronauk u školi je konceptualni problem jer mu je svrha nešto što je po društvo pogubno. Škola treba prvenstveno naučiti djecu razmišljati, a vjeronauk je po svojoj suštini tome prepreka, jer eksplicitno traži da ljudi ne budu 'oholi' i sve preispituju svojim manje vrijednim umovima, kad im je 'istina' već servirana. To je sjeme antiintelektualizma, koje je kao što vidimo jako dobro rodilo.

 

Anegdotalni dokazi su po pitanju statističkih podataka nebitni, ali pojedinačni slučajevi dokazuju da je nešto moguće.

 

Poanta je bila da je normalan vjeronauk kojem nije cilj naučiti djecu pogrešno razmišljati moguć. Primarni problem s vjerojaukom jest to što se radi o predmetu u školi za koje obazovni sustav nije nadležan. Od tu kreću svi problemi, te zbog toga određene struje od njega mogu raditi sredstvo za učiti djecu pogrešnom razmišljanju.

 

Mislim da bi svaki predmet nad kojim obrazovni sustav nema kontrolu imaju takav potencijal.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
picajzla0707 kaže...
Visak kaže...
picajzla0707 kaže...

 ako se ne varam, predmet se zvao marksizam i socijalističko samoupravljanje

ipak sam ja picajzla 

 Ne, bila su dva predmeta, Marksizam i Teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja (TIPSS).

 ne, bio je baš marksizam i socijalističko samoupravljanje, evo ti udžbenik

Marksizam i socijalističko samoupravljanje : udžbenik za II razred srednjeg usmjerenog obrazovanja (Book, 1989) [WorldCat.org]

Tehnički, prvo je bio TIPSS, kojeg je onda zamijenio MISS. Ja sam bio prva generacija MISS-a, ako se dobro sjećam...

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...
Visak kaže...
picajzla0707 kaže...

 ako se ne varam, predmet se zvao marksizam i socijalističko samoupravljanje

ipak sam ja picajzla 

 Ne, bila su dva predmeta, Marksizam i Teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja (TIPSS).

 ne, bio je baš marksizam i socijalističko samoupravljanje, evo ti udžbenik

Marksizam i socijalističko samoupravljanje : udžbenik za II razred srednjeg usmjerenog obrazovanja (Book, 1989) [WorldCat.org]

Tehnički, prvo je bio TIPSS, kojeg je onda zamijenio MISS. Ja sam bio prva generacija MISS-a, ako se dobro sjećam...

 ja posljednja. 😁

zgodno, profač se zajedno s nama pokušao prekvalificirati s marksizma na etiku ili kako se već zvala, ali nije uspio. dao je otkaz, propio se i za par godina propao skroz. šteta. bio je kul, a nije uopće bio ni posebno indoktriniran. 

bio je školovanjem specijaliziran za jedno i bilo što novo mu nije sjedalo. 

 

jedan koji se uspješno prilagodio je profesor povijesti. na prvom satu 'nove' povijesti monolog je započeo sa: djeco, sve što sam vas do sada učio, lagao sam... 😁😁😁

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 12:59 (all_or_nothing).
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-gori ste od 'crnobijelog svjeta'.. :) tj malo distrozije na ne tako davnu povijest.

-nema marksizma, odnosno ako ima u nekoj drugoj ex-yu rep. nakon raspada to se ne odnosi na nas..

 

npr par linkova. 1, 2, 3, 4, 5..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne, problemi kreću od toga da je izričiti cilj vjeronauka djecu naučiti da razmišljaju pogrešno, da prihvaćaju dogme i da se neke stvari naprosto ne propitkuju. Jer samo pogrešnim razmišljanjem je moguće prihvatiti religijske osnovne postavke.

Naravno da je problem i to što ministarstvo nema ingerenciju, što se propagira mržnja i sto drugih stvari, ali vezano uz ovu temu problem je to što uči krivom razmišljanju i u kontradikciji je s nekim znanstvenim spoznajama koje se uče iz drugih predmeta. To stvara konfuziju u nekim glavama i vodi razmišljanju kako su sve ideje ravnopravne, što je kasnije plodno tlo za teorije zavjere i ostale besmislice. Kad jednom naučiš pogrešno razmišljati to ćeš primjenjivati kasnije u raznim situacijama, nećeš se zadržati na Marijinom uznesenju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
 

npr par linkova. 1, 2, 3, 4, 5..

Digresija - tehnički odgoj još postoji, domaćinstvo bi vratio...

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Visak kaže...

Kakve veze ima tvoje osobno iskustvo s pojedinim ljudima? Drugima spočitavaš anegdotalne 'dokaze', a sam ih neprestano koristiš. I ja imam dobra iskustva s nekim svećenicima i pravim vjernicim, no to ne mijenja činjenicu da je primarna svrha vjeronauka naučiti djecu pogrešno razmišljati? A pričamo o vjeronauku kao konceptu, ne o pojedincima. Kod tebe nije djelovalo? Super, znači li to da nije i kod drugih? Ne znači. Vjeronauk u školi je konceptualni problem jer mu je svrha nešto što je po društvo pogubno. Škola treba prvenstveno naučiti djecu razmišljati, a vjeronauk je po svojoj suštini tome prepreka, jer eksplicitno traži da ljudi ne budu 'oholi' i sve preispituju svojim manje vrijednim umovima, kad im je 'istina' već servirana. To je sjeme antiintelektualizma, koje je kao što vidimo jako dobro rodilo.

 

Anegdotalni dokazi su po pitanju statističkih podataka nebitni, ali pojedinačni slučajevi dokazuju da je nešto moguće.

 

Poanta je bila da je normalan vjeronauk kojem nije cilj naučiti djecu pogrešno razmišljati moguć. Primarni problem s vjerojaukom jest to što se radi o predmetu u školi za koje obazovni sustav nije nadležan. Od tu kreću svi problemi, te zbog toga određene struje od njega mogu raditi sredstvo za učiti djecu pogrešnom razmišljanju.

 

Mislim da bi svaki predmet nad kojim obrazovni sustav nema kontrolu imaju takav potencijal.

 

Nama je na FERu Adalbert Rebić predavao izborni predmet Biblijsku teologiju. I to mi je bilo baš fora jer sam dosta naucio o znanstvenim pristupima istrazivanja religijskih spisa, i da se biblija ne moze citati kao beletristika, ni da to moze ispravno protumaciti laik bez razumjevanja puno drugih stvari iz tog vremena.

 

A vjeronauk u skoli je indoktrinacija jedne religije. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...
Visak kaže...
picajzla0707 kaže...

 ako se ne varam, predmet se zvao marksizam i socijalističko samoupravljanje

ipak sam ja picajzla 

 Ne, bila su dva predmeta, Marksizam i Teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja (TIPSS).

 ne, bio je baš marksizam i socijalističko samoupravljanje, evo ti udžbenik

Marksizam i socijalističko samoupravljanje : udžbenik za II razred srednjeg usmjerenog obrazovanja (Book, 1989) [WorldCat.org]

Tehnički, prvo je bio TIPSS, kojeg je onda zamijenio MISS. Ja sam bio prva generacija MISS-a, ako se dobro sjećam...

Ispravak netočnog navoda, TIPSS je: Marksizam, teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja.

 

Što se tiče učitelja/profesora i srodnoga zanimanja je da oni u današnje vrijeme nisu nimalo stimulirani za svoj rad te dobar dio toga počiva na njihovoj inventivnosti, dobroj volji te želji da na sasvim novi način novim klincezama i klincima predoče stvarnost novoga okruženja u kojem stasaju. Dok isti budu radili za šaku riže kao i sva ostala zanimanja koja su preživjela urušavanje ekonomije a pod time mislim na proizvodnju, tvornice za 1 kunu, devastacija svega iz čega se mogla izvući koja kuna u privatne džepove ili džepove stečajnih sudaca, rezultat je bolesno gospodarstvo kao i školstvo jer ne postoji želja za promjenama a i ako postoji živi u malom broju prije navedenih ljudi.

 

Začarani krug beznađa, korupcije, siromaštva i gluposti koja ispliva najviše prilikom svakih izbora da bi nam glavna zanimanja postala trgovina i turizam dok zadnjih godina i IT uspjeva isplivati iz toga nereda na površinu - naravno potplaćenost u svim sektorima osim u državnom gdje za nerad i nedolazak na posao godinama možeš biti nagrađen otpremninom a u nedavnim primjerima najmanje osiguranim sredstvima slijedećih 6 mjeseci kao gradonačelnik Dumbović ili naši vrli saborski zastupnici sa 6 + 6 (mamu im jebem lopovsku i odmah svima isprika zbog psovke, ponjelo me).

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 13:49 (dagoberhr).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
MrBlc kaže...
Visak kaže...

Kakve veze ima tvoje osobno iskustvo s pojedinim ljudima? Drugima spočitavaš anegdotalne 'dokaze', a sam ih neprestano koristiš. I ja imam dobra iskustva s nekim svećenicima i pravim vjernicim, no to ne mijenja činjenicu da je primarna svrha vjeronauka naučiti djecu pogrešno razmišljati? A pričamo o vjeronauku kao konceptu, ne o pojedincima. Kod tebe nije djelovalo? Super, znači li to da nije i kod drugih? Ne znači. Vjeronauk u školi je konceptualni problem jer mu je svrha nešto što je po društvo pogubno. Škola treba prvenstveno naučiti djecu razmišljati, a vjeronauk je po svojoj suštini tome prepreka, jer eksplicitno traži da ljudi ne budu 'oholi' i sve preispituju svojim manje vrijednim umovima, kad im je 'istina' već servirana. To je sjeme antiintelektualizma, koje je kao što vidimo jako dobro rodilo.

 

Anegdotalni dokazi su po pitanju statističkih podataka nebitni, ali pojedinačni slučajevi dokazuju da je nešto moguće.

 

Poanta je bila da je normalan vjeronauk kojem nije cilj naučiti djecu pogrešno razmišljati moguć. Primarni problem s vjerojaukom jest to što se radi o predmetu u školi za koje obazovni sustav nije nadležan. Od tu kreću svi problemi, te zbog toga određene struje od njega mogu raditi sredstvo za učiti djecu pogrešnom razmišljanju.

 

Mislim da bi svaki predmet nad kojim obrazovni sustav nema kontrolu imaju takav potencijal.

 

Nama je na FERu Adalbert Rebić predavao izborni predmet Biblijsku teologiju. I to mi je bilo baš fora jer sam dosta naucio o znanstvenim pristupima istrazivanja religijskih spisa, i da se biblija ne moze citati kao beletristika, ni da to moze ispravno protumaciti laik bez razumjevanja puno drugih stvari iz tog vremena.

 

A vjeronauk u skoli je indoktrinacija jedne religije. 

 

Nisi u pravu ja sam laik i pročitao sam Bibliju, Kuran sa vrlo jasnim razumjevanjem i nimalo mi nije sličilo na beletristiku no kada se takvo štivo ide čitati onda je potrebno presvičati mozak na sasvim drugi level što je teško te je potrebno isto čitati više puta da bi se eventualno shvatio pravi smisao izrečenog u tome štivu. Naravno poslije toga Carl Sagan je Politikin zabavnik.

veni vidi didici
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dagoberhr kaže...
Old Iggy kaže...

Tehnički, prvo je bio TIPSS, kojeg je onda zamijenio MISS. Ja sam bio prva generacija MISS-a, ako se dobro sjećam...

Ispravak netočnog navoda, TIPSS je: Marksizam, teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja.

 

Ne, to su odvojeni predmeti: teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja je jedno, a marksizam i socijalističko samoupravljanje drugo.

Čak su i programi različiti, kao i knjige (nismo mogli koristiti stare knjige iz TIPSS-a).

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ostavite se vjeronauka. Trenutna udarna vijest je da je u Sloveniji proglašen kraj epidemije. Ali mjere ostaju na snazi 😂😂😂😂😂

Znači naš stožer je spejs šatl po pitanju inteligencije naspram janeza
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Tehnički, prvo je bio TIPSS, kojeg je onda zamijenio MISS. Ja sam bio prva generacija MISS-a, ako se dobro sjećam...

moguće, ja se sjećam samo miss jer nam je profa bio odličan, starkelja koji se jedva spuštao niz stepenice jer nije vidio ispod sebe od trbušine, a nije tlačio s predmetom nego bi vodio debatni klub

a to je pasalo nama par, pogotovo margetiću (onaj što je malko prolupao kasnije) s kojim sam vodio vječne rasprave dok bi stari nidžo guštao

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bellatrix kaže...
Syke kaže...
Bellatrix kaže...

Dakle, samo googlajte Geert Vanden Bossche. Poslušajte što govori. Lik nije nikakav antivakser, već znanstvenik koji je pravio i razvijao vakcine. On govori da je vakcina pogrešno oružje u jeku pandemije. Da virus mutira i da nitko ne zna niti može znati kako će vakcina djelovati na druge sojeve, niti to kako će biti uspješna ta umjetna antitijela protiv novih sojeva virusa. Sve je fino objasnio i naravno nigdje nije objavljeno. A time je vjerojatno i srozao svoju reputaciju jer naravno ako nisi s njima, protiv njih si.

 

Znači proguglati malo istražiti.. Ne vjerovati stožerima i mainstream medijima slijepo. Njima je senzacija lova i posebno vole one naivne i lakovjerne.

 

Sjetim se uvijek Trumpa i njegove izjave sa dezinficijensom i trovanja po Americi nakon toga. A sve neka pametna nacija, civilizirani zapad. Haha

 

Pogledajte na worldometer, covid statistiku Kine. Ne štima nikako. Niti više tko Kinu spominje..mislite da se može cenzurirat 1.4 mlrd ljudi? Haha

 

Kakva su to umjetna antitijela?

 Evo LINKna članak a ispod se nalazi i video dokumentarac. Ova cjepiva stvaraju specifična antitijela. Ta antitijela su nusproizvod djelovanja vakcine. Kako mogu onda biti prirodna? U COVID cjepivu nije oslabljena verzija virusa kao kod klasičnih cjepiva...

 

Majko mila ajde nemoj više. Ovo je sramota. A linkovi i tekstovi sa kojekakvih portala gdje se likovi ne usude ni potpisati su teško smeće i uvreda svakom s pola mozga.

 

FYI, cjepiva stvaraju antitijela, tako rade. Da nauče tijelo da se bori s nečim novim.

12 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Kreator mRNA tehnologije, jučer izašlo. Ako vam ovo nije dovoljno da skužite da je ovo cjepivo smeće iskreno ne znam šta je.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 23:59 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Ostavite se vjeronauka. Trenutna udarna vijest je da je u Sloveniji proglašen kraj epidemije. Ali mjere ostaju na snazi 😂😂😂😂😂

Ovo povlači dva bitna pitanja:

1.) Na temelju čega mjere ostaju ako nije epidemija?

2.) Da li je dopušteno korištenje cjepiva koje ima CMA ako je epidemija (temeljem koje je dobilo CMA) završila?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nije li znakovito da konstantno krajevi u kojima pobjeđuje desno-konzervativna opcija imaju 'višu svijest' o opasnostima cjepiva? Od pet najprocjepljenijih županija u četiri HDZ ne može ni prismrditi na vlast, dok je u pet najneprocjepljenijih na vlasti. Jesu li stvarno glasači HDZa toliko bolje upućeni u medicinu i molekularnu biologiju, kao što neki ovdje tvrde, ili je nešto drugo u pitanju?

S time da jasna korelacija konzervativizam-necijepljenje postoji i u drugim državama.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Nije li znakovito da konstantno krajevi u kojima pobjeđuje desno-konzervativna opcija imaju 'višu svijest' o opasnostima cjepiva? Od pet najprocjepljenijih županija u četiri HDZ ne može ni prismrditi na vlast, dok je u pet najneprocjepljenijih na vlasti. Jesu li stvarno glasači HDZa toliko bolje upućeni u medicinu i molekularnu biologiju, kao što neki ovdje tvrde, ili je nešto drugo u pitanju?

S time da jasna korelacija konzervativizam-necijepljenje postoji i u drugim državama.

 

 Ha kako drugačije ljude podijeliti nego prema političkom opredjeljenju.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Koliko sela u kojima doktor dolazi povremeno imaš u Šibensko-kninskoj ili Ličko-senjskoj, a koliko u Gradu Zagrebu ili Istarskoj županiji?

 

Kakva je dobna struktura stanovništva u tim županijama? Da li je niska procijepljenost starijih zato što su antivaxeri i čitaju gluposti po netu, ili je ipak vlast ta koja je neuspješno iskomunicirala i organizirala cijepljenje starijih po raznim vukojebinama jer je ipak lakše napucati visoku procijepljenost na velikim punktovima u većim gradovima nego ići po selima s 3-4 babe od 80+ godina i njih cijepiti? Ok, te babe možda nisu u riziku jer žive u vukojebini, sve dok ne moraju otići u grad zbog nečeg drugog, a onda bi mogle lako umrijeti s koronom jer je to drugo u pravilu zdravstveni problem.

 

Šibenska županija je jedna od najstarijih u Hrvatskoj, tako da niska procijepljenost te županije korelira s niskom procijepljenošću starijih. Ujedno, ta županije je utvrda HDZ-a upravo zbog stanovništa u unutrašnjosti, gdje su velikom dijelom mala mjesta sa starijom populacijom...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Dobil drugu dozu Pfizera i nadam se nekoj temperaturi ili nečemu da se odmorim od posla. Baš bi mi pasalo da moram biti dva dana doma bolestan.

Kakva ste imali iskustva sa drugom dozom Pfizera?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 Ha kako drugačije ljude podijeliti nego prema političkom opredjeljenju.

 Naravno, ajmo odmah okrenuti na političku korektnost, a ignorirati činjenice.

 

Konzervativizam nije političko opredjeljenje, nego mentalni sklop. Imamo jaku korelaciju konzervativizma i glasanja za HDZ i konzervativizma i necijepljenja. To ne znači da su glasanje za HDZ i cijepljenje u direktnoj vezi, ali upućuje da sve ima isto ishodište. Mnogi desno-konzervativni političari su otvoreno skeptični, pa tu vjerojatno postoji i direktna veza.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

 

Šibenska županija je jedna od najstarijih u Hrvatskoj, tako da niska procijepljenost te županije korelira s niskom procijepljenošću starijih. Ujedno, ta županije je utvrda HDZ-a upravo zbog stanovništa u unutrašnjosti, gdje su velikom dijelom mala mjesta sa starijom populacijom...

 Pa nije stvar u jednoj ili dvije županije, radi se o njih devet. I sad ćeš za svih devet smislit neko opravdanje, kao što si smislio kad su podaci potpuno istu stvar pokazali na razini američkih država, kao i na razini okruga (što je ogroman uzorak). Nije tu naravno kraj, desničari posvuda divljaju oko korone, neonacistima temeljem toga raste popularnost. Uvijek i svugdje ta korelacija i uvijek ti smisliš neku priču koja bi trebala poništiti očito.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Dao sam ti primjer za županiju s najmanjom procijepljenošću jer je najdrastičniji.

 

Ali ta korelacija između demografije i udjela ljudi u zabačenim dijelovima s nižom procijepljenošću je jasna, kao i korelacija iste takve slike s glasanjem za HDZ.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Hazar kaže...

 Ha kako drugačije ljude podijeliti nego prema političkom opredjeljenju.

 Naravno, ajmo odmah okrenuti na političku korektnost, a ignorirati činjenice.

 

Konzervativizam nije političko opredjeljenje, nego mentalni sklop. Imamo jaku korelaciju konzervativizma i glasanja za HDZ i konzervativizma i necijepljenja. To ne znači da su glasanje za HDZ i cijepljenje u direktnoj vezi, ali upućuje da sve ima isto ishodište. Mnogi desno-konzervativni političari su otvoreno skeptični, pa tu vjerojatno postoji i direktna veza.

 I šta sad, nismo svi isti, nemamo svi isti svjetonazor. Ti misliš da je tvoj jedini ispravan, neki konzervativac misli da je njegov. Jel nebi ti kao liberal trebao biti više open minded.

4 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
Visak kaže...
Hazar kaže...

 Ha kako drugačije ljude podijeliti nego prema političkom opredjeljenju.

 Naravno, ajmo odmah okrenuti na političku korektnost, a ignorirati činjenice.

 

Konzervativizam nije političko opredjeljenje, nego mentalni sklop. Imamo jaku korelaciju konzervativizma i glasanja za HDZ i konzervativizma i necijepljenja. To ne znači da su glasanje za HDZ i cijepljenje u direktnoj vezi, ali upućuje da sve ima isto ishodište. Mnogi desno-konzervativni političari su otvoreno skeptični, pa tu vjerojatno postoji i direktna veza.

 I šta sad, nismo svi isti, nemamo svi isti svjetonazor. Ti misliš da je tvoj jedini ispravan, neki konzervativac misli da je njegov. Jel nebi ti kao liberal trebao biti više open minded.

 U tome i je problem, što se gleda kako se gleda na to, ljudi upijaju nepotkrijpljene informacije iz medija umjesto da se iznose jasne argumentirane poruke ljudima.
Od ćipova do dobivanja nagrada za cijepljenje te ostalih nebuloza jedino što vidimo da je došlo neko vrijeme u kojem nema nikakvog povjerenja u zdravstvo.
Još je gore kad se politika umješa u to.
Ali u svakom slućaju, svatko ima pravo na to da bira što unosi u sebe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 14:00 (Šima99).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Šima99 kaže...
Hazar kaže...
Visak kaže...
Hazar kaže...

 Ha kako drugačije ljude podijeliti nego prema političkom opredjeljenju.

 Naravno, ajmo odmah okrenuti na političku korektnost, a ignorirati činjenice.

 

Konzervativizam nije političko opredjeljenje, nego mentalni sklop. Imamo jaku korelaciju konzervativizma i glasanja za HDZ i konzervativizma i necijepljenja. To ne znači da su glasanje za HDZ i cijepljenje u direktnoj vezi, ali upućuje da sve ima isto ishodište. Mnogi desno-konzervativni političari su otvoreno skeptični, pa tu vjerojatno postoji i direktna veza.

 I šta sad, nismo svi isti, nemamo svi isti svjetonazor. Ti misliš da je tvoj jedini ispravan, neki konzervativac misli da je njegov. Jel nebi ti kao liberal trebao biti više open minded.

 U tome i je problem, što se gleda kako se gleda na to, ljudi upijaju nepotkrijpljene informacije iz medija umjesto da se iznose jasne argumentirane poruke ljudima.
Od ćipova do dobivanja nagrada za cijepljenje te ostalih nebuloza jedino što vidimo da je došlo neko vrijeme u kojem nema nikakvog povjerenja u zdravstvo.
Još je gore kad se politika umješa u to.
Ali u svakom slućaju, svatko ima pravo na to da bira što unosi u sebe.

 Za sad.

 

Čitam nešto u Moskvi obavezno cijepljenje uvode za sve.

 

Ako bude virus kod nas i dalje divljao, isto će uvesti i tu.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
MrBlc kaže...

 

Šibenska županija je jedna od najstarijih u Hrvatskoj, tako da niska procijepljenost te županije korelira s niskom procijepljenošću starijih. Ujedno, ta županije je utvrda HDZ-a upravo zbog stanovništa u unutrašnjosti, gdje su velikom dijelom mala mjesta sa starijom populacijom...

 Pa nije stvar u jednoj ili dvije županije, radi se o njih devet. I sad ćeš za svih devet smislit neko opravdanje, kao što si smislio kad su podaci potpuno istu stvar pokazali na razini američkih država, kao i na razini okruga (što je ogroman uzorak). Nije tu naravno kraj, desničari posvuda divljaju oko korone, neonacistima temeljem toga raste popularnost. Uvijek i svugdje ta korelacija i uvijek ti smisliš neku priču koja bi trebala poništiti očito.

 moj mozak je dešnjak i konzervativac. nije glasač hdz-a (ni ikoga, tako da mogu pljuckati po svima), a totalni sam vakser i lajkao sam ti polovicu postova.

lastane, što da radim? 😁

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice