Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 940.168
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
12 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...

-U moru antivaxerskih video klipova dokaza o teoriji zavjere,zašto nema niti jedan u HD formatu?

 

 To sam i ja primijetio. Sve koje sam ja gledao su bili u 4K.

16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

AZ cjepivo... Ma jel moguce da se toliko antivaxerskih clanaka objavljuje...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...
juice21 kaže..

Moj stari primjerice, on je 1965. godište, on kuži apsolutno sve, pozna sve povjesne događaje, sve što se bilo kad izdogađalo. 

Zna u detalje sve o domovinskom rado, o ustašama i četnicima (bio je u specijalnoj, oko 950 provedenih dana na terenu), ovima onima, sve u najsitnije detalje, svjestan je sve što se događa, ali on i dalje VJERUJE doktorima i medicini/ farmaciji općenito....

 

Nemam osobno ništa protiv tebe,ali ako neću vjerovati doktorima i znanstvenicima,trebam li onda tebi?SSS zidaru ili VSS hotelsko turističkom djelatniku?

Možda ti i jesi stručan,ali znaš li koliko teoretičara zavjere ja vidim svakodnevno na poslu?

Zanimljivo je to što su svi SSS ili NKV radnici,zanimljivo je to što oni svi znaju sve o Koroni,još zanimljivija mi je njihova studija kako je sve to jedna velika teorija zavjere koju puše SVI,doslovno SVI!

JBT,po prvi puta se i USA i Kina,Rusija...slažu oko nečega!
No nebitno,nemoj me krivo shvatiti,ja ću se cijepiti ako baš budem morao i osobno smatram da ovaj Capak i ekipa nemaju pojma,no zanima me jedno pitanjce:
-U moru antivaxerskih video klipova dokaza o teoriji zavjere,zašto nema niti jedan u HD formatu?Pa 21 stoljeće je,zašto su svi,baš svi snimani "gramofonskom pločom"?

-Isto vrijedi i za ravnu zemlju,ljude guštere...

 

 Bok Milka30, jebe mi se kakvo imaš mišljenje o koroni i viđenje situacije, ono što mi ide na živce i što me nervira su likovi kao ti koji vrijeđaju zidare i SSS, NKV radnike itd. , i automatski ih smatraju glupima i zavjerašima jer imaju nižu razinu obrazovanja. Titula obrazovanja i završene škole nisu dokaz o inteligenciji pojedinca. Shvati to i ne vrijeđaj zanimanja ljudi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Han kaže...

 Ovaj se puta Bitanga ne slažem sa tobom. A di je tu Jura??? Najbolji aparat za kavu i nije na listi

 

Istina, nisam sve nabrojao :-) Možda Jura ne sudjeluje u zavjeri, njima ne treba jer dobro zarađuju i ovako. Briju samo na elitu.

 Itekako sudjeluju, filteri im se troše nenormalno brzo, svako malo javlja da treba čišćenje tabletama... ma zavjera samo takva

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Batista kaže...

AZ cjepivo... Ma jel moguce da se toliko antivaxerskih clanaka objavljuje...

AZ ekipa, eto oni su kod Amera "kak ti slučajno" upropastili 15 milja konkurentskog cjepiva.Fučkaj ga sad, moš bit siguran da ovu vijest neš videl na HTV-u.

 

https://www.usnews.com/news/top-news/articles/2021-04-05/white-houses-removal-of-astrazeneca-covid-19-shot-production-from-emergent-plant-wont-affect-its-dose-output-official

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Milka30 kaže...
juice21 kaže..

Moj stari primjerice, on je 1965. godište, on kuži apsolutno sve, pozna sve povjesne događaje, sve što se bilo kad izdogađalo. 

Zna u detalje sve o domovinskom rado, o ustašama i četnicima (bio je u specijalnoj, oko 950 provedenih dana na terenu), ovima onima, sve u najsitnije detalje, svjestan je sve što se događa, ali on i dalje VJERUJE doktorima i medicini/ farmaciji općenito....

 

Nemam osobno ništa protiv tebe,ali ako neću vjerovati doktorima i znanstvenicima,trebam li onda tebi?SSS zidaru ili VSS hotelsko turističkom djelatniku?

Možda ti i jesi stručan,ali znaš li koliko teoretičara zavjere ja vidim svakodnevno na poslu?

Zanimljivo je to što su svi SSS ili NKV radnici,zanimljivo je to što oni svi znaju sve o Koroni,još zanimljivija mi je njihova studija kako je sve to jedna velika teorija zavjere koju puše SVI,doslovno SVI!

JBT,po prvi puta se i USA i Kina,Rusija...slažu oko nečega!
No nebitno,nemoj me krivo shvatiti,ja ću se cijepiti ako baš budem morao i osobno smatram da ovaj Capak i ekipa nemaju pojma,no zanima me jedno pitanjce:
-U moru antivaxerskih video klipova dokaza o teoriji zavjere,zašto nema niti jedan u HD formatu?Pa 21 stoljeće je,zašto su svi,baš svi snimani "gramofonskom pločom"?

-Isto vrijedi i za ravnu zemlju,ljude guštere...

 

 Bok Milka30, jebe mi se kakvo imaš mišljenje o koroni i viđenje situacije, ono što mi ide na živce i što me nervira su likovi kao ti koji vrijeđaju zidare i SSS, NKV radnike itd. , i automatski ih smatraju glupima i zavjerašima jer imaju nižu razinu obrazovanja. Titula obrazovanja i završene škole nisu dokaz o inteligenciji pojedinca. Shvati to i ne vrijeđaj zanimanja ljudi.

 Ohladi, ismijava tzv kauc-menadere. Ekipu koja nema edukaciju u necemu o cemu su veoma sigurni da znaju bolje od educiranih ljudi u tom polju. Ne mozda na najbolji nacin, ali nebitno.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
Han kaže...
Milka30 kaže...
juice21 kaže..

Moj stari primjerice, on je 1965. godište, on kuži apsolutno sve, pozna sve povjesne događaje, sve što se bilo kad izdogađalo. 

Zna u detalje sve o domovinskom rado, o ustašama i četnicima (bio je u specijalnoj, oko 950 provedenih dana na terenu), ovima onima, sve u najsitnije detalje, svjestan je sve što se događa, ali on i dalje VJERUJE doktorima i medicini/ farmaciji općenito....

 

Nemam osobno ništa protiv tebe,ali ako neću vjerovati doktorima i znanstvenicima,trebam li onda tebi?SSS zidaru ili VSS hotelsko turističkom djelatniku?

Možda ti i jesi stručan,ali znaš li koliko teoretičara zavjere ja vidim svakodnevno na poslu?

Zanimljivo je to što su svi SSS ili NKV radnici,zanimljivo je to što oni svi znaju sve o Koroni,još zanimljivija mi je njihova studija kako je sve to jedna velika teorija zavjere koju puše SVI,doslovno SVI!

JBT,po prvi puta se i USA i Kina,Rusija...slažu oko nečega!
No nebitno,nemoj me krivo shvatiti,ja ću se cijepiti ako baš budem morao i osobno smatram da ovaj Capak i ekipa nemaju pojma,no zanima me jedno pitanjce:
-U moru antivaxerskih video klipova dokaza o teoriji zavjere,zašto nema niti jedan u HD formatu?Pa 21 stoljeće je,zašto su svi,baš svi snimani "gramofonskom pločom"?

-Isto vrijedi i za ravnu zemlju,ljude guštere...

 

 Bok Milka30, jebe mi se kakvo imaš mišljenje o koroni i viđenje situacije, ono što mi ide na živce i što me nervira su likovi kao ti koji vrijeđaju zidare i SSS, NKV radnike itd. , i automatski ih smatraju glupima i zavjerašima jer imaju nižu razinu obrazovanja. Titula obrazovanja i završene škole nisu dokaz o inteligenciji pojedinca. Shvati to i ne vrijeđaj zanimanja ljudi.

 Ohladi, ismijava tzv kauc-menadere. Ekipu koja nema edukaciju u necemu o cemu su veoma sigurni da znaju bolje od educiranih ljudi u tom polju. Ne mozda na najbolji nacin, ali nebitno.

 A kaj si ti njegov glasnogovornik? Ti bolje od njega znaš što je on mislio? Jel se i trpate? Pročitaj si sa razumijevanjem što je napisao. Gleda niže kvalificirana ( po stručnoj spremi ) zanimanja i smatra ih manje vrijednima, jadnima itd... toliko o njegovoj inteligenciji i stručnosti. Gade mi se takvi ljudi. Misle da su najpametniji a ne znaju zabit čavao, promijenit žarulju ili nedo bog odštemat "šlic za metar-dva kabla pa to poslije pogipsat/pogletat itd.... u tom trenutku im onda treba taj nižerangirani, priglupi teoretičar zavjere aka zidar/električar po kojem pljuje....

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 14:24 (Han).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 

 Bok Milka30, jebe mi se kakvo imaš mišljenje o koroni i viđenje situacije, ono što mi ide na živce i što me nervira su likovi kao ti koji vrijeđaju zidare i SSS, NKV radnike itd. , i automatski ih smatraju glupima i zavjerašima jer imaju nižu razinu obrazovanja. Titula obrazovanja i završene škole nisu dokaz o inteligenciji pojedinca. Shvati to i ne vrijeđaj zanimanja ljudi.

 

A vidiš, diplome baš i služe tome, kao dokaz o pameti. 

 

Imaš hrpu tekstova i istraživanja gdje se pokazuje veza između obrazovanja i teorije zavjera.

 

S druge strane kad dugo radiš sa drugim ljudima iste razine obrazovanja teško možeš napredovati puno dalje od te klime.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Han kaže...

 

 Bok Milka30, jebe mi se kakvo imaš mišljenje o koroni i viđenje situacije, ono što mi ide na živce i što me nervira su likovi kao ti koji vrijeđaju zidare i SSS, NKV radnike itd. , i automatski ih smatraju glupima i zavjerašima jer imaju nižu razinu obrazovanja. Titula obrazovanja i završene škole nisu dokaz o inteligenciji pojedinca. Shvati to i ne vrijeđaj zanimanja ljudi.

 

A vidiš, diplome baš i služe tome, kao dokaz o pameti. 

 

Imaš hrpu tekstova i istraživanja gdje se pokazuje veza između obrazovanja i teorije zavjera.

 

S druge strane kad dugo radiš sa drugim ljudima iste razine obrazovanja teško možeš napredovati puno dalje od te klime.

 Jasno je meni da su ljudi nižeg obrazovanja naivniji kada treba progutati sve i svašta, ali nisu svi i stručna sprema ne garantira automatski visoki nivo inteligencije. To me ljuti, takvo generaliziranje. Pustimo zanimanje postrani u ovim temama. Imam dosta poznanika, prijatelja koji su eto pametni, inteligentni, sa VSS pa su eto konobari u sezoni, skladištari i vozači u Irskoj, pa eto susjed grafički dizajner trenutno vozi tramvaj u ZET-u, pa evo dvojica veterinara voze uber i tak...to ne znači da su glupi jer rade taj posao nego jednostavno se bore za život i prilagodili su se trenutnom životnom stanju. A to čemu i kome vjeruju je drugi par cipela....

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 14:40 (Han).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Bitanga kaže...
Han kaže...

 

 Bok Milka30, jebe mi se kakvo imaš mišljenje o koroni i viđenje situacije, ono što mi ide na živce i što me nervira su likovi kao ti koji vrijeđaju zidare i SSS, NKV radnike itd. , i automatski ih smatraju glupima i zavjerašima jer imaju nižu razinu obrazovanja. Titula obrazovanja i završene škole nisu dokaz o inteligenciji pojedinca. Shvati to i ne vrijeđaj zanimanja ljudi.

 

A vidiš, diplome baš i služe tome, kao dokaz o pameti. 

 

Imaš hrpu tekstova i istraživanja gdje se pokazuje veza između obrazovanja i teorije zavjera.

 

S druge strane kad dugo radiš sa drugim ljudima iste razine obrazovanja teško možeš napredovati puno dalje od te klime.

 Jasno je meni da su ljudi nižeg obrazovanja naivniji kada treba progutati sve i svašta, ali nisu svi i stručna sprema ne garantira automatski visoki nivo inteligencije. To me ljuti, takvo generaliziranje. Pustimo zanimanje postrani u ovim temama. Imam dosta poznanika, prijatelja koji su eto pametni, inteligentni, sa VSS pa su eto konobari u sezoni, skladištati i vozači u Irskoj, pa eto susjed grafički dizajner trenutno vozi tramvaj u ZET-u, pa evo dvojica veterinara voze uber i tak...to ne znači da su glupi jer rade taj posao nego jednostavno se bore za život i prilagodili su se trenutnom životnom stanju.

 

Ma naravno, pojedinačno nije uvijek slučaj, al statistički postoji veza, nažalost.

Ja cijenim majstore, jer treba se lova okretati, pa rađe platim nekome tko se kuži nego da se ja idem s tim baktati osim za neke osnovne stvari. A nije baš da ne bih mogao sam pofarbati zidove dok čekam da se pojave moleri za 2 mjeseca. Platim čovjeku koji se time bavi i ako mogu gledam kako radi da nešto naučim (no nažalost kako u to vrijeme i ja radim ne stignem puno gledati). Pa me onda nervira kad netko gluplji po nekoj drugoj temi isto tako ne želi naučiti nešto od nekog pametnijeg.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 14:44 (Bitanga).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Han kaže...
Bitanga kaže...
Han kaže...

 

 Bok Milka30, jebe mi se kakvo imaš mišljenje o koroni i viđenje situacije, ono što mi ide na živce i što me nervira su likovi kao ti koji vrijeđaju zidare i SSS, NKV radnike itd. , i automatski ih smatraju glupima i zavjerašima jer imaju nižu razinu obrazovanja. Titula obrazovanja i završene škole nisu dokaz o inteligenciji pojedinca. Shvati to i ne vrijeđaj zanimanja ljudi.

 

A vidiš, diplome baš i služe tome, kao dokaz o pameti. 

 

Imaš hrpu tekstova i istraživanja gdje se pokazuje veza između obrazovanja i teorije zavjera.

 

S druge strane kad dugo radiš sa drugim ljudima iste razine obrazovanja teško možeš napredovati puno dalje od te klime.

 Jasno je meni da su ljudi nižeg obrazovanja naivniji kada treba progutati sve i svašta, ali nisu svi i stručna sprema ne garantira automatski visoki nivo inteligencije. To me ljuti, takvo generaliziranje. Pustimo zanimanje postrani u ovim temama. Imam dosta poznanika, prijatelja koji su eto pametni, inteligentni, sa VSS pa su eto konobari u sezoni, skladištati i vozači u Irskoj, pa eto susjed grafički dizajner trenutno vozi tramvaj u ZET-u, pa evo dvojica veterinara voze uber i tak...to ne znači da su glupi jer rade taj posao nego jednostavno se bore za život i prilagodili su se trenutnom životnom stanju.

 

Ma naravno, pojedinačno nije uvijek slučaj, al statistički postoji veza, nažalost.

Ja cijenim majstore, jer treba se lova okretati, pa rađe platim nekome tko se kuži nego da se ja idem s tim baktati osim za neke osnovne stvari. A nije baš da ne bih mogao sam pofarbati zidove dok čekam da se pojave moleri za 2 mjeseca. Platim čovjeku koji se time bavi i ako mogu gledam kako radi da nešto naučim (no nažalost kako u to vrijeme i ja radim ne stignem puno gledati). Pa me onda nervira kad netko gluplji po nekoj drugoj temi isto tako ne želi naučiti nešto od nekog pametnijeg.

 Mislim da u ovome slučaju vrijedi ona: Pametan šuti, a budala uvijek ima nešto za reći.... ili tak nekaj... Sve u svemu, u tih svojih skoro 40 god sam radio sve i svašta bez obzira na stručnu spremu i izborio se da imam to što imam i zadovoljan sam time. Zato ne volim kad se omalovažavaju zvanja jer nisu VSS itd....

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mislim da gore nije bila riječ o zanimanju nego o zvanju.

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Jasno je meni da su ljudi nižeg obrazovanja naivniji kada treba progutati sve i svašta, ali nisu svi i stručna sprema ne garantira automatski visoki nivo inteligencije.

Pamet, inteligencija, stručna sprema i znanje nisu direktno povezani.

No znanstvene metode su definirane za sve isto. Bez obzira na znanje ili zanimanje.

99% liječnika u RH kojima covid nije u specijalizaciji ne može ništa posebno stručnije ili pametnije reći od onog što je već javno poznato, no zato će 99% teoretičara zavjere biti apsolutno sigurni u to da je zavjera, bez ikakve relevantne informacije.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Punti kaže...

Mislim da gore nije bila riječ o zanimanju nego o zvanju.

 Nebitno sada kada je razgovor otišau u smjeru zanimanja nakon nekoliko postova... sve u svemu, ostanite zdravi

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
sexytoiletpaper kaže...
Han kaže...
Milka30 kaže...
juice21 kaže..

Moj stari primjerice, on je 1965. godište, on kuži apsolutno sve, pozna sve povjesne događaje, sve što se bilo kad izdogađalo. 

Zna u detalje sve o domovinskom rado, o ustašama i četnicima (bio je u specijalnoj, oko 950 provedenih dana na terenu), ovima onima, sve u najsitnije detalje, svjestan je sve što se događa, ali on i dalje VJERUJE doktorima i medicini/ farmaciji općenito....

 

Nemam osobno ništa protiv tebe,ali ako neću vjerovati doktorima i znanstvenicima,trebam li onda tebi?SSS zidaru ili VSS hotelsko turističkom djelatniku?

Možda ti i jesi stručan,ali znaš li koliko teoretičara zavjere ja vidim svakodnevno na poslu?

Zanimljivo je to što su svi SSS ili NKV radnici,zanimljivo je to što oni svi znaju sve o Koroni,još zanimljivija mi je njihova studija kako je sve to jedna velika teorija zavjere koju puše SVI,doslovno SVI!

JBT,po prvi puta se i USA i Kina,Rusija...slažu oko nečega!
No nebitno,nemoj me krivo shvatiti,ja ću se cijepiti ako baš budem morao i osobno smatram da ovaj Capak i ekipa nemaju pojma,no zanima me jedno pitanjce:
-U moru antivaxerskih video klipova dokaza o teoriji zavjere,zašto nema niti jedan u HD formatu?Pa 21 stoljeće je,zašto su svi,baš svi snimani "gramofonskom pločom"?

-Isto vrijedi i za ravnu zemlju,ljude guštere...

 

 Bok Milka30, jebe mi se kakvo imaš mišljenje o koroni i viđenje situacije, ono što mi ide na živce i što me nervira su likovi kao ti koji vrijeđaju zidare i SSS, NKV radnike itd. , i automatski ih smatraju glupima i zavjerašima jer imaju nižu razinu obrazovanja. Titula obrazovanja i završene škole nisu dokaz o inteligenciji pojedinca. Shvati to i ne vrijeđaj zanimanja ljudi.

 Ohladi, ismijava tzv kauc-menadere. Ekipu koja nema edukaciju u necemu o cemu su veoma sigurni da znaju bolje od educiranih ljudi u tom polju. Ne mozda na najbolji nacin, ali nebitno.

 A kaj si ti njegov glasnogovornik? Ti bolje od njega znaš što je on mislio? Jel se i trpate? Pročitaj si sa razumijevanjem što je napisao. Gleda niže kvalificirana ( po stručnoj spremi ) zanimanja i smatra ih manje vrijednima, jadnima itd... toliko o njegovoj inteligenciji i stručnosti. Gade mi se takvi ljudi. Misle da su najpametniji a ne znaju zabit čavao, promijenit žarulju ili nedo bog odštemat "šlic za metar-dva kabla pa to poslije pogipsat/pogletat itd.... u tom trenutku im onda treba taj nižerangirani, priglupi teoretičar zavjere aka zidar/električar po kojem pljuje....

 Da sam napisao sta jedan ugledan astrofizicar govori o virologiji,ti bi napisao da ja vrijedam pametnoga intelektualca.I sam sam SSS serviser racunala i niti na kraj pameti mi nije bilo da omalozavam necije zanimanje,te da ga na taj nacin rangiram po intelekciji.Iako vise ne radim racunala,radim u skladištu i nitko mi ne moze govoriti nesta o SAP-u ili kako se vozi regalni vilicar..tako isto niti jedan dr.mr.ufolog😁(da ne uvrijedimo tvoje osjecaje),ne treba pametariti o covidu,nego se primiti svoga posla.To je bila poanta moga posta!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da je inteligencija dovoljna za bavljenje medicinom onda ne bi postojao šestogodišnji studij medicine i još par godina specijalizacije, nego bi najpametniji zidar u selu subotom primao bolesne i svojom nepogrešivom urođenom mudrošću im dijagnosticirao bolesti i propisivao terapiju.

Do većine znanstvenih spoznaja se ne može doći raspravljajući u birtiji, a neke su toliko neintuitivne da ih je i stručnjacima teško prihvatiti.

Neki su predoslovno shvatili da svi imaju pravo glasa, pa misle da svaki glas jednako vrijedi u svakoj situaciji.

Ironija je da prirodne znanosti smatramo egzaktnima, a društve ne, a upravo prirodni zakoni relativno često doživljavaju redefinicije, dok će recimo Donner Kruger efekt (uz Murphyjev zakon) vrijediti vječno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 2 hvala 1
11 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

da, zvali su me danas, u četvrtak se cijepim s AZ.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Tko se cjepio, AZ, Moderna, Pfizer,johnson, može review nuspojava?
Navedite tip cjepiva, i par nuspojava ukratko. Hvala.

Inače, ne planiram se cijepiti jer nemam dovoljno informacija.
Nemam povjerenja u razvoj cjepiva po kratkom postupku.

, ako budu korona putovnice uvedene snaći ću se i to me ne brine.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 17:26 (ccc2002).
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@ccc2002

 

Kak' buš se snašal vezano za C-19 pasoše? Bez da se cijepiš?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Tko se cjepio, AZ, Moderna, Pfizer,johnson, može review nuspojava?
Navedite tip cjepiva, i par nuspojava ukratko. Hvala.

Inače, ne planiram se cijepiti jer nemam dovoljno informacija.
Nemam povjerenja u razvoj cjepiva po kratkom postupku.

, ako budu korona putovnice uvedene snaći ću se i to me ne brine.

 Info iz prve ruke, profa se cijepio AstraZenecom, zdrav prav bio, trenutno bubrezi u jako losem stanju. Predavanje napustio uz slab vid i vrtoglavicu.

 

Prema informacijama iz medija ovo cjepivo ima izgleda najvece probleme.

PSN: user432b2b
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mene je 2x korona izvrnula u 4.5 mjeseca, a jos nemamo jeb... Vakcina ovdje u BiH, vakcinisem se prvom koja bude dostupna da bustam otpornost koliko toliko. Ovako nisam radio skoro 2mj u godinu dana, sto radi lockdowna, sto radi toga sto sam bio pozitivan. A ako ne radim onda i ne zaradim :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 22:21 (strawa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Moji starci...tata 79 g i mama 74 prije 3 zjedna cijepili sa AZ i sve ok,nikakvih nuspojava...(stari se zaj.... da mu se sad bolje diže...)

Bili sad prek Uskrsa na moru..stari normalno vozio...proluftali viksu,počistili i jučer se vratili doma...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 22:47 (Berkut).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Tko se cjepio, AZ, Moderna, Pfizer,johnson, može review nuspojava?
Navedite tip cjepiva, i par nuspojava ukratko. Hvala.

Inače, ne planiram se cijepiti jer nemam dovoljno informacija.
Nemam povjerenja u razvoj cjepiva po kratkom postupku.

, ako budu korona putovnice uvedene snaći ću se i to me ne brine.

Ja Pfizer u Americi u 1. i 3. mj, samo bol u ramenu 2-3 dana gdje sam se cjepio...kao da si odradio trening. Nakon druge doze umor.

Cura Moderna - ista situacija.

 

Starci i uza obitelj u HR - AZ stari temp. dobio, ostali svi super.

 

 

P.S. Svi smo imali COVID prosle godine, a trebalo bi kao imat vise nuspojava od toga. Inace eto, Indijci s kojima radim svi imaju AZ obje doze i boli ih kurac...nikakvih problema. Imam osjecaj da ovo u EU su kontaminirane doze ili nisu dobro administrirane. Embolija moze doc i od mjehura zraka u injekciji...a u HR su med. sestre obicno nervozne :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 22:54 (Mitch).
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

AZ nakon prve doze 10 dana.

Osjećam se odlično. Ne pada. Frizura postojana.

De facto je tako.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

Ja sam se cijepio i proklinjem dan kad sam ubrizgao to govno u sebe... Odkad sam se cjepio hemoglobin mi je pao na 95 da padne jos idem na transfuziju idem na pretrage sljeci tjedan da nije mozda zbog kronicne bolesti iako su svi pokazatelji PRIJE cijepljenja bili normalni... Sad u cemu je taj pad hemoglobina i opcenito teske anemije ne znam nisam jos u obradu isao ali interesantno je da mi se javilo tek nakon cijepljenja .... Mjesec dana prije postojala je jako blaga anemija koju vucem godinama zbog ljekova i kronicne bolesti a i dijelom genetike.

Kazem opet mozda nije cijepivo ali ja imam jako dobar osjecaj da je jer previse je sve indikativno... I tako sam popusio posao i sve zbog sranja cijepi se misli na druge bi ja preimenovao nemoj se cijepit misli na sebe....

 a koliko godina imaš da si se cijepio '

Jesi li medicinski radnik ?

 

Lekovi, kažeš.. uzimaš lekove ?

Ni ejdna vakcina nije 100% sigurna i uvjek će se javiti na određenoj populaciji nuspojave..to je tako sa svakom vakcinom.

Idi ti na pretrage jer tvoje stanje ne mora biti povezano s vakcinom a ti si već prokleo dan kad si se cjepio... ??!!

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
strawa kaže...
Mene je 2x korona izvrnula u 4.5 mjeseca, a jos nemamo jeb... Vakcina ovdje u BiH, vakcinisem se prvom koja bude dostupna da bustam otpornost koliko toliko. Ovako nisam radio skoro 2mj u godinu dana, sto radi lockdowna, sto radi toga sto sam bio pozitivan. A ako ne radim onda i ne zaradim :)

 A na koju foru si uspio 2x imat koronu u 4 i pol mjeseci, a mene već godinu dana niko neće stavit ni za kontakt pa da ne moram na posao 10 dana?

 

Baš su mi fascinantne neke stvari oko svega toga.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Tko se cjepio, AZ, Moderna, Pfizer,johnson, može review nuspojava?
Navedite tip cjepiva, i par nuspojava ukratko. Hvala.

Inače, ne planiram se cijepiti jer nemam dovoljno informacija.
Nemam povjerenja u razvoj cjepiva po kratkom postupku.

, ako budu korona putovnice uvedene snaći ću se i to me ne brine.

 koje informacije ti trebaju ?

sve su dostupne, osim onih koje ti očekuješ...

jedino ako ćeš da čekaš jedno 10 godina da vidiš kako su drugi regovali na vakcinu, ali tebe možda ne bude. 

razvoj cjepiva "po kratkom postupku" kako kažeš je danas potpuno normalna stvar sa ultrabrzim računalnim sistemima i medicinskom tehnologijom.

 

nisu ovo pedesete ...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
"ubrzani postupak" nije do bržih računala i medicinske tehnologije.

Nego se administrativno izmijenila metodologija kliničkih ispitivanja. Izmislili su adaptivni dizajn.

Googlaj Solidarity trial. Ili link na wiki. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Solidarity_trial

Ovaj citat s wikipedije :

"The design of the Solidarity trial is not double-blind – which is normally the standard in a high-quality clinical trial"

Svi koji znaju što je double-blind eksperiment i čemu služi trebali bi se zapitati...
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
malak kaže...
ccc2002 kaže...
Tko se cjepio, AZ, Moderna, Pfizer,johnson, može review nuspojava?
Navedite tip cjepiva, i par nuspojava ukratko. Hvala.

Inače, ne planiram se cijepiti jer nemam dovoljno informacija.
Nemam povjerenja u razvoj cjepiva po kratkom postupku.

, ako budu korona putovnice uvedene snaći ću se i to me ne brine.

 Info iz prve ruke, profa se cijepio AstraZenecom, zdrav prav bio, trenutno bubrezi u jako losem stanju. Predavanje napustio uz slab vid i vrtoglavicu.

 

Prema informacijama iz medija ovo cjepivo ima izgleda najvece probleme.

 dr. Srećko Sladoljev je jako dobro objasnio zašto je to tako...

 

On nije ni zidar, niti tesar, niti je obični SSS iliti klima instalater, već je jedan od najpoznatijih hrvatskih imunologa, dok s druge strane ja ne trebam imati medicinski fakultet (dovoljan mi je moj prehrambeni), kako bih bar shvatio poantu što je čovjek htio reći.

 

Ciiram:

 

Prije dvanaest godina javno sam upozorio na pogibelji cijepljenja protiv LAŽNE „svinjske“ PLANdemije koju je osmislio neizlječivo bolesni WHO. Za posljedice sam naveo više toga, između ostalog da će cjepivo izazvati pravu pandemiju rijetke autoimune neuromuskulane bolesti. To se i desilo. Sve se desilo. Zahvaljujući medijima, cijepilo se tada malo ljudi. Liječnici koji su hvalili cjepivo i mamili na cijepljenje, post festum bili su JAVNO javno prozvani, a ja dobio građanska priznanja.
Sada, kao i tada, upozoravam na pogibelji cjepiva protiv nove pandemije WHOa, ovaj put, STVARNE MEDIdemije!Međutim, mediji posljedice cjepiva sada ne prenose!? Rade upravo suprotno nego bi prema Zakonu o medijima morali raditi, a temeljem čega su i dobili dozvolu raditi u mojoj zemlji! Ukratko, smrtnost cijepljenih višestruko je veća nego je smrtnost opće populacije, a posebno je visoka kod mlađih od 65 godina! U Izraelu više od 200 puta. Pogođeni su ljudi sa SRČANIM PROBLEMIMA (1), a od kovid-19 obolijevaju upravo CIJEPLJENI (2)! Poseban problem je cjepivo AstraZeneka (3). Povlače ga pa vraćaju, pa ponovo povlače. Stožer i pričuvni znanstvenici ovo vam neće niti znaju objasniti.
Ukratko, da bi se lijek mogao staviti u promet, mora proći testove učinkovitosti i sigurnosti, lijeku se mora odrediti OPTIMALNA DOZA! Ako ga predozirate, svaki će lijek postati otrov, čak i hrana, voda i kisik! Ako udišete čisti, otrovati ćete se (što se na respiratorima i dešava!), međutim posljedične acidoze i edemi mozga ovdje nisu tema.
Kada su određivali dozu mRNK, i Pfizer i Moderna to su učinili napamet. Pfizer je stavio 30 mikrograma, a Moderna 100 mikrograma mRNK po dozi. Neka se nađe! Kako i jednostruka i trostruka doza mogu biti optrimalne doze? Razvojni istaživači cjepiva mogli su iz KOLIČINE mRNK (1), njene molekulske mase (2) i Avogadrovog broja (3) precizno izračunati BROJ molekula mRNK u jednoj dozi. Međutim, ono što oni nisu shvatili jest da mRNK u cjepivu NIJE DJELATNA FARMACEUTSKA TVAR u pogledu provokacije imunološkog odgovora! DJELATNU IMUNOPROVOCIRAJUĆU TVAR, tzv. spike proteine, naknadno će iz mRNK proizvesti stanice. Tko može izračunati koliko će tijelo primitkom cjepiva proizvesti spike proteina? Nitko! Niti približno. mRNK realizirati će spike protein prolaskom kroz ribosom, malu proteinsku tvornicu koja se nalazi u citoplazmi. Međutim, zbog štedljivosti ribosomi su u stanicama nanizani jedan do drugoga što omogućava da se mRNK više puta iskoristi za proizvodnju. Ribosomi mogu formirati čak i prsten, stvoriti beskonačni niz! Nije isto ako mRNK dospije u žljezdanu ili živčanu stanicu, mlađi ili stariji organizam. „Klasično“ (lipovektorsko) mRNK cjepivo proći će kroz postupak pojačanja (amplifikacije!) mRNK signala pri čemu će iz Y molekula mRNK nastati Y x n molekula spike proteina pri čemu je za svakog primatelja cjepiva "n" drugačiji (Slika 1) .
Pogledajmo što će se desiti nakon primitka Astrazenekinog cjepiva? . Ovo cjepiva zapravo je podvrsta mRNK cjepiva, DNK-adenovektorsko mRNK cjepivo. Ono je posebno KOBNO zbog DVIJE AMPLIFIKACIJE. Kada adenovirus s ubačenom DNK sekvencom spike proteina uđe u stanicu, a odatle u jezgru, DNK će se u jezgri višekratno prepisati u mRNK, onu istu koja je sadržana u u cjepivima Pfizera i Moderne. Brojne mRNK napustiti će jezgru, ući u citoplazmu gdje će na ribosomima proizvesti spike proteine. Kako ovdje odrediti DOZU ako će od Y molekula DNK nakon prve amplifikacije nastati Y x m molekula mRNK, a nakon druge amplifikacije Y x n x m spike proteina s tim da se „m“ i „n“ razlikuju od čovjeka do čovjeka?
I. Tek sada nastaje problem. Prisjetite se da je u samom početku „pandemije“ otkriveno kako spike proteini virusa imaju posebno opasne dijelove zbog sposobnosti da se vezuju i time blokiraju ACEII enzime neophodne za sintezu angiotenzina, hormona koji regulira arterijski tlak plućnog optoka važan za optimalni rad pluća! Smanjenje angiotenzina slabi plućne funkcije što tjera srce da pojačano radi. Epidemiološke studije otkrile su da je preko 75% umrlih od kovida-19 imalo srčane probleme, a muškaraca je bilo više nego žena. Gen za ACEII nalazi na X kromosomu, muškarci imaju jedan (jednu „tvorniicu“ ACEII!), dok žene imaju dva X, (dakle dvije „tvornice“ ACEII) pa su im šanse za preživljavanje veće.
Iz svega poznatog, jasno je da mRNK cjepiva uz proizvodnju imunoprovocirajućeg materijala važnog za stvaranje protutijela, stvaraju i opasan OTROV ZA SRCE. Običnom matematikom jasno je da ga najmanje proizvodi cjepivo Pfizera, više Moderne, a najviše cjepivo AstraZenece! Posljedice su vidljive. Liječnici kažu "umrli su od srca". Ja kažem, "ne nisu umrli od srca, umrli su od cjepiva!"
II. Odakle sklonost obolijevanja od kovid-19 nakon primitka cjepiva?Znanost je za neke od virusa prehlade (u koje spadaju i korona virusi!) otkrila tzv. ADE (engl. Antibody Dependent Enhancement) fenomen. Posebnost ovog fenomena je u tome što ADE protutijela ne djeluju na viruse neutralizirajuće, NE, već na zanimljiv način virusima pomažu UĆI U STANICE! To možda može objasniti činjenicu da prehlade nisu sezonska bolest kao gripa, već se javljaju u svako doba godine. Odrasli se prosječno godišnje prehlađuju 1 – 2 puta, a djeca čak 6 – 7 puta. Iako smo se svi mnogo puta u životu zarazili virusom korone, večina ljudi u serumu nema prirodnih protutijela protiv korone. Zašto? Možda prirodna otpornost protiv korone zbog ADE fenomena ovisi između ostalog I o tome što nemamo protutijela? Imunologija nije jednostavna. Posebno nije jednostavna kada na temelju činjenica nešto treba shvatiti (i odlučiti!) Stožer na čijem je čelu policajac.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 7:59 (juice21).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice