Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.505
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 8:36 (ccc2002).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Blinded eksperiment je kad subjekt ne zna jeli uzeo placebo ili pravu substancu, služi da se ukloni pristranost subjekta.

Double-blinded je eksperiment kad ni subjekt ni istraživač ne znaju što je placebo a što aktivna substanca. Služi da se ukloni pristranost znanstvenika i subjekta.

Taj dio znanstvene metode su čini se preskočili ovaj put, da bi ubrzali postupak kliničkih ispitivanja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 8:54 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Samo da te obavijestim, Sladoljev je dipl. ing. biologije. Nije imunolog.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Bio je voditelj Odjela razvoja i istraživanja Imunuloškog zavoda

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
juice21 kaže...

Bio je voditelj Odjela razvoja i istraživanja Imunuloškog zavoda

 Da. Nije imunolog. Za to treba završiti medicinski fakultet, specijalizaciju i sub-specijalizaciju.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Punti kaže...
juice21 kaže...

Bio je voditelj Odjela razvoja i istraživanja Imunuloškog zavoda

 Da. Nije imunolog. Za to treba završiti medicinski fakultet, specijalizaciju i sub-specijalizaciju.

 Copy pasterima citata nisu bitne činjenice. Citati su činjenice.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Koristeci njegovu logiku, i Stozer Civilne Zastite je najeduciraniji izvor za sve vezano za Covid jer su trenutni voditelji hrvatskog zdravstvenog sustava. Kako mislis ne? Zato sto ti ne guraju vodu na mlin pa njihovo misljenje ne smatras relevantno?!

Hah, cudno kako to funkcionira.

 
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...

Koristeci njegovu logiku, i Stozer Civilne Zastite je najeduciraniji izvor za sve vezano za Covid jer su trenutni voditelji hrvatskog zdravstvenog sustava. Kako mislis ne? Zato sto ti ne guraju vodu na mlin pa njihovo misljenje ne smatras relevantno?!

Hah, cudno kako to funkcionira.

 Treba malo mislit i izvan okvira, pa će ti biti jasno zašto ja osobno njihovo mišljenje ne uvažavam... al ustvari, tko sam uopće ja, ja sam skroz nebitan u toj cijeloj priči.

 Tko ima namjeru cijepiti se taj će to i napraviti i nitko drugi mu neće promjeniti mišljenje.

 Nek svatko napravi kako je njemu najispravnije,

 

 

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
juice21 kaže...

 Treba malo mislit i izvan okvira, pa će ti biti jasno zašto ja osobno njihovo mišljenje ne uvažavam...


 

 

Ali uvažavaš mišljenje karikatura kao Sladoljev, koji ni nije imunolog, vodio razvoj i istraživanje propalog IZ koji se nije razvijao i nije ništa istraživao?

Nažalost, maknuli smo te odredbe iz KZ, sad ga samo gone po prekršajnom postupku za par sto kuna kazne, trebali smo i mi kao srbi pa ih pozatvarati...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
juice21 kaže...

 Tko ima namjeru cijepiti se taj će to i napraviti i nitko drugi mu neće promjeniti mišljenje.

 Pametni ljudi uče, pa onda i mijenjaju mišljenje kada saznaju nove informacije.

 

juice21 kaže...

 Nek svatko napravi kako je njemu najispravnije,

 To je moj moto kad sjednem u auto, što meni ima netko ograničavati slobodu i govoriti kako da vozim. Osim toga zna se da naši prometni stručnjaci ništa ne znaju, pa je i to razlog više da radim po svome.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
juice21 kaže...

 Tko ima namjeru cijepiti se taj će to i napraviti i nitko drugi mu neće promjeniti mišljenje.

 Pametni ljudi uče, pa onda i mijenjaju mišljenje kada saznaju nove informacije.

 

juice21 kaže...

 Nek svatko napravi kako je njemu najispravnije,

 To je moj moto kad sjednem u auto, što meni ima netko ograničavati slobodu i govoriti kako da vozim. Osim toga zna se da naši prometni stručnjaci ništa ne znaju, pa je i to razlog više da radim po svome.

 

 Da li onda ti pametni ljudi koji saznaju nove informacija postaju glupi ukoliko se te nove informacije ( iako točne ) kose sa njihovim stavom i dosadašnjim uvjerenjima? Ili je lakše takve informacije proglasiti teorijom zavjere?

 

Sjedajući u auto nemaš ograničenje slobode nego si dobio odgovornost ne ugrožavanja imovine i života. Ne cjepeći se kontroverznim cjepivom ( budimo realni, trenutno je dosta zbrke oko cjepiva, dosta raznih tvrdnji o nuspojavama i skeptičnost postoji ) ne dovodiš u opasnost druge. Smanjiti mogućnost opasnosti možeš maskom, distancom itd,vozeći autom van pravila vožnje i prometnih propisa možeš ugroziti sve putem kojim se krećeš.

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
juice21 kaže...

 Tko ima namjeru cijepiti se taj će to i napraviti i nitko drugi mu neće promjeniti mišljenje.

 Pametni ljudi uče, pa onda i mijenjaju mišljenje kada saznaju nove informacije.

 

juice21 kaže...

 Nek svatko napravi kako je njemu najispravnije,

 To je moj moto kad sjednem u auto, što meni ima netko ograničavati slobodu i govoriti kako da vozim. Osim toga zna se da naši prometni stručnjaci ništa ne znaju, pa je i to razlog više da radim po svome.

 

 Ako nisi usmrtio barem troje ljudi i jednu tramvajsku stanicu, jesi li zapravo i zivio?

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Visak kaže...
juice21 kaže...

 Tko ima namjeru cijepiti se taj će to i napraviti i nitko drugi mu neće promjeniti mišljenje.

 Pametni ljudi uče, pa onda i mijenjaju mišljenje kada saznaju nove informacije.

 

juice21 kaže...

 Nek svatko napravi kako je njemu najispravnije,

 To je moj moto kad sjednem u auto, što meni ima netko ograničavati slobodu i govoriti kako da vozim. Osim toga zna se da naši prometni stručnjaci ništa ne znaju, pa je i to razlog više da radim po svome.

 

 Da li onda ti pametni ljudi koji saznaju nove informacija postaju glupi ukoliko se te nove informacije ( iako točne ) kose sa njihovim stavom i dosadašnjim uvjerenjima? Ili je lakše takve informacije proglasiti teorijom zavjere?

 

Sjedajući u auto nemaš ograničenje slobode nego si dobio odgovornost ne ugrožavanja imovine i života. Ne cjepeći se kontroverznim cjepivom ( budimo realni, trenutno je dosta zbrke oko cjepiva, dosta raznih tvrdnji o nuspojavama i skeptičnost postoji ) ne dovodiš u opasnost druge. Smanjiti mogućnost opasnosti možeš maskom, distancom itd,vozeći autom van pravila vožnje i prometnih propisa možeš ugroziti sve putem kojim se krećeš.

 

Zašto bi bili glupi? Stav i uvjerenja su subjektivni, koje to nove točne informacije su točno problematične?

 

Zakon ograničava slobodu vožnje u svrhu povećanja sigurnosti. Ista stvar je i s cjepivom, kontroverzi praktički nema, skepsa nije ni znanje ni informacija, a necijepljenje direktno dovodi u opasnost druge. Smisao cijepljenja jest zaštita opće populacije, ne pojedinca.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Han kaže...
Visak kaže...
juice21 kaže...

 Tko ima namjeru cijepiti se taj će to i napraviti i nitko drugi mu neće promjeniti mišljenje.

 Pametni ljudi uče, pa onda i mijenjaju mišljenje kada saznaju nove informacije.

 

juice21 kaže...

 Nek svatko napravi kako je njemu najispravnije,

 To je moj moto kad sjednem u auto, što meni ima netko ograničavati slobodu i govoriti kako da vozim. Osim toga zna se da naši prometni stručnjaci ništa ne znaju, pa je i to razlog više da radim po svome.

 

 Da li onda ti pametni ljudi koji saznaju nove informacija postaju glupi ukoliko se te nove informacije ( iako točne ) kose sa njihovim stavom i dosadašnjim uvjerenjima? Ili je lakše takve informacije proglasiti teorijom zavjere?

 

Sjedajući u auto nemaš ograničenje slobode nego si dobio odgovornost ne ugrožavanja imovine i života. Ne cjepeći se kontroverznim cjepivom ( budimo realni, trenutno je dosta zbrke oko cjepiva, dosta raznih tvrdnji o nuspojavama i skeptičnost postoji ) ne dovodiš u opasnost druge. Smanjiti mogućnost opasnosti možeš maskom, distancom itd,vozeći autom van pravila vožnje i prometnih propisa možeš ugroziti sve putem kojim se krećeš.

 

Zašto bi bili glupi? Stav i uvjerenja su subjektivni, koje to nove točne informacije su točno problematične?

 

Zakon ograničava slobodu vožnje u svrhu povećanja sigurnosti. Ista stvar je i s cjepivom, kontroverzi praktički nema, skepsa nije ni znanje ni informacija, a necijepljenje direktno dovodi u opasnost druge. Smisao cijepljenja jest zaštita opće populacije, ne pojedinca.

Gle, neda mi se sad sa tobom ulazit u kojekakve polemike, dovoljno mi je slijedeće: Zakon ograničava slobodu vožnje u svrhu povećanja sigurnosti. Slobodan si voziti koliko te volje i kamo te volja. Samo moraš poštivati prometne propise i pravila. Nikakve to veze nema sa slobodom vožnje/kretanja. Dalje: a necijepljenje direktno dovodi u opasnost druge.- koje druge i kako ih dovodi u opasnost? To što nije cijepljen? Pa sam bog capak beroš alemka ti tvrde da cjepivo nije garancija da se ne možeš zaraziti ili zaraziti druge. Šta misliš da ako se cjepiš da si "slobodan" od svih obveza prema društvu?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Da li onda ti pametni ljudi koji saznaju nove informacija postaju glupi ukoliko se te nove informacije ( iako točne ) kose sa njihovim stavom i dosadašnjim uvjerenjima? Ili je lakše takve informacije proglasiti teorijom zavjere?

Ako se nove točne informacije kose s tvojim stavovima i ne prihvatiš ih, onda ne postaješ, nego ostaješ glup. Nije te izloženost informaciji učinila glupim, nego si već bio takav, a to se samo ispoljilo.

 

Han kaže...

Sjedajući u auto nemaš ograničenje slobode nego si dobio odgovornost ne ugrožavanja imovine i života. Ne cjepeći se kontroverznim cjepivom ( budimo realni, trenutno je dosta zbrke oko cjepiva, dosta raznih tvrdnji o nuspojavama i skeptičnost postoji ) ne dovodiš u opasnost druge. Smanjiti mogućnost opasnosti možeš maskom, distancom itd,vozeći autom van pravila vožnje i prometnih propisa možeš ugroziti sve putem kojim se krećeš.

 

 I izlaskom iz kuće isto tako imaš određenu odgovornost prema drugima. Od toga da ne bacaš smeće po cesti, da ne prelaziš cestu bilo gdje, da ne kišeš ljudima u facu, da se ne dereš... Svaka interakcija nosi određenu odgovornost koju ne možeš ti sam određivati, nego postoje društvene norme. A posebno postoje u situacijama koje su potencijano opasne. Kod prometne nesreće, požara, potresa, rata, pa i pandemije nadležni propisuju posebne mjere kojima je cilj zaštiti populaciju i nije tvoj izbor hoćeš li ih poštivati ili nećeš, već obaveza.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Old Iggy kaže...

Zašto bi bili glupi? Stav i uvjerenja su subjektivni, koje to nove točne informacije su točno problematične?

 

Zakon ograničava slobodu vožnje u svrhu povećanja sigurnosti. Ista stvar je i s cjepivom, kontroverzi praktički nema, skepsa nije ni znanje ni informacija, a necijepljenje direktno dovodi u opasnost druge. Smisao cijepljenja jest zaštita opće populacije, ne pojedinca.

Gle, neda mi se sad sa tobom ulazit u kojekakve polemike, dovoljno mi je slijedeće: Zakon ograničava slobodu vožnje u svrhu povećanja sigurnosti. Slobodan si voziti koliko te volje i kamo te volja. Samo moraš poštivati prometne propise i pravila. Nikakve to veze nema sa slobodom vožnje/kretanja. Dalje: a necijepljenje direktno dovodi u opasnost druge.- koje druge i kako ih dovodi u opasnost? To što nije cijepljen? Pa sam bog capak beroš alemka ti tvrde da cjepivo nije garancija da se ne možeš zaraziti ili zaraziti druge. Šta misliš da ako se cjepiš da si "slobodan" od svih obveza prema društvu?

Slobodan si... dok voziš po ograničenjima. Contradictio in adjecto.

Sloboda je jako nedefiniran pojam. U pravilu si u uređenim društvima "slobodan" dok ne postoji mogućnost ugrožavanja drugih, što je opet (ugrožavanje) definirano zakonima.

Što se cijepljenja tiče, ne poznaješ osnove: što je cijepljenje, koji je smisao cijepljenja, zašto se ugrožavaju drugi. Cijepljenjem se trenutno ne "oslobađaš" ničega niti si cijepljenjem "zabranjuješ" nešto. No ukoliko se zakon promijeni, stvari se okreću naglavačke.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Han kaže...
Old Iggy kaže...

Zašto bi bili glupi? Stav i uvjerenja su subjektivni, koje to nove točne informacije su točno problematične?

 

Zakon ograničava slobodu vožnje u svrhu povećanja sigurnosti. Ista stvar je i s cjepivom, kontroverzi praktički nema, skepsa nije ni znanje ni informacija, a necijepljenje direktno dovodi u opasnost druge. Smisao cijepljenja jest zaštita opće populacije, ne pojedinca.

Gle, neda mi se sad sa tobom ulazit u kojekakve polemike, dovoljno mi je slijedeće: Zakon ograničava slobodu vožnje u svrhu povećanja sigurnosti. Slobodan si voziti koliko te volje i kamo te volja. Samo moraš poštivati prometne propise i pravila. Nikakve to veze nema sa slobodom vožnje/kretanja. Dalje: a necijepljenje direktno dovodi u opasnost druge.- koje druge i kako ih dovodi u opasnost? To što nije cijepljen? Pa sam bog capak beroš alemka ti tvrde da cjepivo nije garancija da se ne možeš zaraziti ili zaraziti druge. Šta misliš da ako se cjepiš da si "slobodan" od svih obveza prema društvu?

Slobodan si... dok voziš po ograničenjima. Contradictio in adjecto.

Sloboda je jako nedefiniran pojam. U pravilu si u uređenim društvima "slobodan" dok ne postoji mogućnost ugrožavanja drugih, što je opet (ugrožavanje) definirano zakonima.

Što se cijepljenja tiče, ne poznaješ osnove: što je cijepljenje, koji je smisao cijepljenja, zašto se ugrožavaju drugi. Cijepljenjem se trenutno ne "oslobađaš" ničega niti si cijepljenjem "zabranjuješ" nešto. No ukoliko se zakon promijeni, stvari se okreću naglavačke.

 Sloboda je jako dobro definiran pojam. Problem je što sloboda postaje privilegija pa ju je teško definirati.

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Old Iggy kaže...

Slobodan si... dok voziš po ograničenjima. Contradictio in adjecto.

Sloboda je jako nedefiniran pojam. U pravilu si u uređenim društvima "slobodan" dok ne postoji mogućnost ugrožavanja drugih, što je opet (ugrožavanje) definirano zakonima.

Što se cijepljenja tiče, ne poznaješ osnove: što je cijepljenje, koji je smisao cijepljenja, zašto se ugrožavaju drugi. Cijepljenjem se trenutno ne "oslobađaš" ničega niti si cijepljenjem "zabranjuješ" nešto. No ukoliko se zakon promijeni, stvari se okreću naglavačke.

 Sloboda je jako dobro definiran pojam. Problem je što sloboda postaje privilegija pa ju je teško definirati.

Sloboda je potpuno nedefiniran pojam, k tome je sam pojam jako subjektivan i promjenjiv čak i kad su zakoni u pitanju. I to čak u istoj državi, da ne govorimo o različitim državama.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ok "antivaxxeri" ugrozavaju svima slobodu i zdravlje, a sto je sa time da se zbog ne cijepljenja zdrave osobe cij je survival rate korone 99% ogranicava sloboda vecine? Prvo je bilo "pa nitko te ne tjera" pa sad trebao bi jer ces pobit babe, a na kraju ce se uvest covid iskaznice, i to ne samo za putovanje... A onda ce određeni biseri "pA šTa iOnAkO vEć iMaŠ oSoBnU, bAš sI tI neKom bItAn dA gA BrIgA zA to Di sE ti kRećEš!? xDd"

Sve sam najavio prije preko godinu dana i samo iz dana u dan gledam kako se odmotava.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 13:13 (D3lBoy).
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Han kaže...
Old Iggy kaže...

Slobodan si... dok voziš po ograničenjima. Contradictio in adjecto.

Sloboda je jako nedefiniran pojam. U pravilu si u uređenim društvima "slobodan" dok ne postoji mogućnost ugrožavanja drugih, što je opet (ugrožavanje) definirano zakonima.

Što se cijepljenja tiče, ne poznaješ osnove: što je cijepljenje, koji je smisao cijepljenja, zašto se ugrožavaju drugi. Cijepljenjem se trenutno ne "oslobađaš" ničega niti si cijepljenjem "zabranjuješ" nešto. No ukoliko se zakon promijeni, stvari se okreću naglavačke.

 Sloboda je jako dobro definiran pojam. Problem je što sloboda postaje privilegija pa ju je teško definirati.

Sloboda je potpuno nedefiniran pojam, k tome je sam pojam jako subjektivan i promjenjiv čak i kad su zakoni u pitanju. I to čak u istoj državi, da ne govorimo o različitim državama.

Slobodan=nezarobljen i to je definicija te riječi. I tu je početak. Svatko slobodu doživljava drugačije i nikada ne možeš biti poptuno slobodan jer uvijek postoji određeno ograničenje slobode u korist drugih, a samim time nauštrb sebe. I taj dio je dio tvoga odgovora. A onda nakon toga i de zaključak da sloboda postaje privilegija.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Ok "antivaxxeri" ugrozavaju svima slobodu i zdravlje, a sto je sa time da se zbog ne cijepljenja zdrave osobe cij je survival rate korone 99% ogranicava sloboda vecine? Prvo je bilo "pa nitko te ne tjera" pa sad trebao bi jer ces pobit babe, a na kraju ce se uvest covid iskaznice, i to ne samo za putovanje... A onda ce određeni biseri "pA šTa iOnAkO vEć iMaŠ oSoBnU, bAš sI tI neKom bItAn dA gA BrIgA zA to Di sE ti kRećEš!? xDd"

Sve sam najavio prije preko godinu dana i samo iz dana u dan gledam kako se odmotava.

 Da li se mozes ponovno zaraziti koronavirusom? Da, imunitet ti traje cca 6 mjeseci.

Da li se koronavirus moze istrijebiti bez kriticne mase imunih? Ne, potrebna je procijepljenost na barem 60%+ populacije da bi se mogao zaustaviti takav virus.

Zasto bi se koronavirus morao zaustaviti kada nismo zaustavili gripu? Zato sto je koronavirus uz sve mjere kojih se pridrzavao, a to su s obzirom na sto se smatralo "normalno", ekstremne mjere, sto je ocito iz toga da neki i dan danas tvrde da je to obamana i da su maske tu da te guse i jos stosta. I uz te mjere je preminulo 2,3% ljudi koji su dobili koronu, a jos je veci broj ljudi koji imaju ostecenja na plucima i drugim organima radi bolesti.

Ono sto tvoj komentar sugerira je "ja sam ok sa time da do kraja zivota nosim masku i drzim se striktnih mjera u namjeri da bi se sprijecila veca smrtnost mojih sugradana" ili, alternativno "ja se tih mjera vise necu drzati ali ne zelim ni preventirati bolest koja je ubila 2,3% svih mojih sugradana koji su ju dobili i jos vise njih je uzrokovala poteskoce koje bi mogle trajati dozivotno, zato sto smatram da je sve to laz".

Slobondo odaberi u koju grupu spadas.

I sve je to uz ocuvanje trenutnog stanja koronavirusa, bez novijih mutacija, bez kolapsa medicinskog sustava. Ali vjerojatno si toliko duboko u ovoj "okladi" da je jedino sto ti preostaje napraviti double down i drzati fige da ces ispasti u pravu prije nego apsolutno i potpuno moralno i intelektualno bankrotiras.

I to ide apsolutno sve antivaxere.

I pusa decku koji me zove izrodom i retardiranim jebenim idiotom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 13:27 (sexytoiletpaper).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pero Dinamit kaže...

Netko se osjeća prozvanim... No no srce, ne se vrijeđati! 

To je ono, kada ne ide argumentima onda ide ljutnjom i svađom.

 

Ali što jest, jest, ima poveznica između slabijeg obrazovanja i prihvaćanja teorija zavjera. Da si pametan, usvojio bi nova znanja. Ovako bananana.

 

Pusa pusica!

 Daj si pročitaj zašto i zbog čega je došlo do takvih "razmjena" riječi a ne donositi zaključke na temelju zadnjeg upisa. Pitam se kako bi ti svojim argumentima i usvajanjem novih znanja rješio nepotrebno spominjanje majke? Jel i to izraz i dokaz nečije inteligencije. Ako je, drago mi je da nisam toliko inteligentan. Kako je lijepo kada ti netko nepoznat na forumu argumentirano dokaže jednom rečenicom da si slabijeg obrazovanja i da si teoretičar zavjere. Hvala ti što si se školovao toliki niz godina i što si toliko dobar i društveno osjećajan da se brineš za moju pamet. Nadam se da ćeš daleko stići u svom životu pa da ćemo se nakon kojeg vremena sjesti i prisjetiti se mog slabijeg obrazovanja. Pusa i tebi ako ti je tako lakše prihvatiti.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Daj si pročitaj zašto i zbog čega je došlo do takvih "razmjena" riječi a ne donositi zaključke na temelju zadnjeg upisa. Pitam se kako bi ti svojim argumentima i usvajanjem novih znanja rješio nepotrebno spominjanje majke? 

 
U stvarnom svijetu takve stvari se rjesavaju odgojnom mjerom (samarcina), makar sam cvrstog misljenja da se 90% recenog u ovoj temi nebi reklo nekome u facu, bez obzira na misljenje ili bi se receno preformuliralo malo. Na internetu se to rjesava ignoriranjem kolega. Svi su jaki iza tipkovnice. Prvo ti je to napisal kaj ti je napisal, spustil te na svoj nivo forumske raspave, ti si mu poklonil par "lijepih" rijeci, i sad bus dobil prijavu i karton vrlo vjerojatno jer si si to dozvolil, ak me kuzis kaj ti hocu reci, dobronamjerno - sam si si kriv.

 

....nego pusti ti to, kaj sam ja ono bil rekel prije pola godine, da se nebute cijepili tak skoro, pa me zanima Bitanga, inace dosta ok kolega za rasprave, jesi se cijepil?

Try and fail, but never fail to try.
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Taj Srećko Sladoljev nije liječnik, političar je.

Radi se o retardu, bolesniku koji laže i antivakseru koji širi maloumne teorije zavjera. Govori da covid19 nije ništa, kao gripa još i bezopasniji.

 Proguglajte, nedavno je širio laž kako je zg ginekolog

poznati liječnik koji je umro mlad od korone, umro od cjepiva.

Svatko ima pravo diviti se budali, lažovu i kretenu, uskoro se može glasati za njega da bude novi gradonačelnik Zagreba, jer se lažov tu prijavio. U osnovi jako poremećena osoba sa svim ostvarenim elementima. Proguglajte kako opisuje svoje putovanje u Dalmaciju na otok. Ne znam kako se liječi duboka paranoja, ali ljudima koji su toliko bolesni kao Sladoljev trebalo bi stručno medicinski pomoći, ali on sigurno ne bio želi surađivati oko toga. Umjesto toga takvi rigaju neistine i rade štetu koliko god uspiju.

 
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...
Han kaže...

 Daj si pročitaj zašto i zbog čega je došlo do takvih "razmjena" riječi a ne donositi zaključke na temelju zadnjeg upisa. Pitam se kako bi ti svojim argumentima i usvajanjem novih znanja rješio nepotrebno spominjanje majke? 

 
U stvarnom svijetu takve stvari se rjesavaju odgojnom mjerom (samarcina), makar sam cvrstog misljenja da se 90% recenog u ovoj temi nebi reklo nekome u facu, bez obzira na misljenje ili bi se receno preformuliralo malo. Na internetu se to rjesava ignoriranjem kolega. Svi su jaki iza tipkovnice. Prvo ti je to napisal kaj ti je napisal, spustil te na svoj nivo forumske raspave, ti si mu poklonil par "lijepih" rijeci, i sad bus dobil prijavu i karton vrlo vjerojatno jer si si to dozvolil, ak me kuzis kaj ti hocu reci, dobronamjerno - sam si si kriv.

 

....nego pusti ti to, kaj sam ja ono bil rekel prije pola godine, da se nebute cijepili tak skoro, pa me zanima Bitanga, inace dosta ok kolega za rasprave, jesi se cijepil?

Lako meni za karton a i prijavu. Tak me boli briga... ionako je nažalost ovaj forum pretvoren u facebook ili index. Nema originalnosti a niti uvažavanja mišljenja kakva god bila. Svaka čast pojedincima koji su ostali prizemljeni.  Sve u svemu, hvala ti na dobroj namjeri.

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Ok "antivaxxeri" ugrozavaju svima slobodu i zdravlje, a sto je sa time da se zbog ne cijepljenja zdrave osobe cij je survival rate korone 99% ogranicava sloboda vecine? Prvo je bilo "pa nitko te ne tjera" pa sad trebao bi jer ces pobit babe, a na kraju ce se uvest covid iskaznice, i to ne samo za putovanje... A onda ce određeni biseri "pA šTa iOnAkO vEć iMaŠ oSoBnU, bAš sI tI neKom bItAn dA gA BrIgA zA to Di sE ti kRećEš!? xDd"

Sve sam najavio prije preko godinu dana i samo iz dana u dan gledam kako se odmotava.

Nije bitan samo survival rate (jer ne samo da je nedefiniran, trenutno je manji od 99%, prije 98%), imunitet nije trajan, kod mnogih su posljedice dugotrajne ili čak trajne, a gospodarske i ostale posljedice su drastične.

Ne bi me čudilo da se uvede obaveza cijepljenja (umjesto samo negativnog testa) za mnoge zemlje (cijepljenje za druge bolesti je kod nekih zemalja normalno), a covid iskaznica je puno "pitomija" od bilo kojeg drugog dokumenta. Državama je ipak dosta te bolesti i ne pada im na pamet da ovisi o odgovornosti pojedinca kad je očoigledno dosta pojedinaca neodgovorno.

Han kaže...
Old Iggy kaže...

Sloboda je potpuno nedefiniran pojam, k tome je sam pojam jako subjektivan i promjenjiv čak i kad su zakoni u pitanju. I to čak u istoj državi, da ne govorimo o različitim državama.

Slobodan=nezarobljen i to je definicija te riječi. I tu je početak. Svatko slobodu doživljava drugačije i nikada ne možeš biti poptuno slobodan jer uvijek postoji određeno ograničenje slobode u korist drugih, a samim time nauštrb sebe. I taj dio je dio tvoga odgovora. A onda nakon toga i de zaključak da sloboda postaje privilegija.

Sloboda kao pojam je i filozofski i društveno jako kompleksan, nejednoznačan i nije u direktnoj vezi s pojmom "nezarobljen".

Kako i zarobljen čovjek ima neke slobode, tako i slobodan ima zabrane.

Sloboda nije nikakva privilegija. Određene osobne slobode su prava definirana u svakoj državi, ali niti apsolutna niti jednoznačna.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Sad će ti ekipa s BUGa dovest pedijatra da ti pokaže koliko ti je post glup ;]
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Populacija je sačinjena od hrpe pojedinaca.
Ne vidim načon na koji mogu pomoći populaciji tako da se cijepim.
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Loše te je odgojila.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nemoj tako, g. Han je fino odgojen.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice