Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.373
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

....nego pusti ti to, kaj sam ja ono bil rekel prije pola godine, da se nebute cijepili tak skoro, pa me zanima Bitanga, inace dosta ok kolega za rasprave, jesi se cijepil?

 

Nisam, nisam se još prijavio. Pošto sam prebolio čekam da i vi ostali prebolite tu prehladicu pa će biti mir. ;-)

Bio nedavno kod doktorice po drugoj temi pa sam se malo interesirao, nije se ni ona cijepila. Veli da bude kad dođe Johnson & Johnson cjepivo.

Stari mi se cijepio Pfizerom, a majku još nisu zvali.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 15:16 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Populacija je sačinjena od hrpe pojedinaca.
Ne vidim načon na koji mogu pomoći populaciji tako da se cijepim.

Pa educiraj se. Nije da moraš završiti medicinu.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pri tome mislim na ono "misli na druge, cijepi se!". Na koji način mogu nekoj bitangi pomoć tako da se ja cijepim?
Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Pri tome mislim na ono "misli na druge, cijepi se!". Na koji način mogu nekoj bitangi pomoć tako da se ja cijepim?

Ima dobra petlja, repeat - until...

Educiraj se.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jel ti to odgovor kad nemaš odgovora?
Life is meant to die. Accept your fates.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Molim odgovor @Causticu. Kako njegovo cijepljenje pomaže drugima. Nismo se cijepili protiv gripe koja je puno teza bolest u koju nismo trebali računati umrle od raka ili cak saobracajnih nesreća ako im je pcr test rekao da su zaraženi. Dakle gripa ubija sama. Zašto bi se ja morao cijepiti protiv gripe? Da, nisam morao. A zašto bi morao protiv covida? Vi koji ste se cijepili ste sigurni, što to ima sa mnom? Dakle tko hoće neka se cijepi. Ja cu radje preboliti. Evo potpisujem da ako obolim sam plaćam liječenje, HZZO ne treba dati niti kunu. Tisuće puta je sigurnije za moj imunitet kratkoročno i dugoročno. Bez uvrede i nisam antivaxer, al moraš biti moron da se cijepis protiv covid19 kao doslovno pokusni kunić. Evo čak se priznaje smrt kao nuspojava AZ cjepiva, a što ce tek biti kad krene za Pfizer i Modernu gdje posljedice idu dugoročno.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

zanimljivo kako imaš potrebu isticat da nisi antivakser, a u cijelom postu to pobijaš. krasno!

 

s vama rasprave po ovom pitanju nema, apsolutno vam ništa neće promjenit mišljenje jer ste potpuno imuni na činjenice što je naravno odlika "onih koji razmišljaju svojom glavom"

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 18:23 (Del_Boy97).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Jel ti to odgovor kad nemaš odgovora?

Pa odgovor i je "educiraj se".

Ili je to tako teško?

Hoggy kaže...
Molim odgovor @Causticu. Kako njegovo cijepljenje pomaže drugima. Nismo se cijepili protiv gripe koja je puno teza bolest u koju nismo trebali računati umrle od raka ili cak saobracajnih nesreća ako im je pcr test rekao da su zaraženi. Dakle gripa ubija sama. Zašto bi se ja morao cijepiti protiv gripe? Da, nisam morao. A zašto bi morao protiv covida? Vi koji ste se cijepili ste sigurni, što to ima sa mnom? Dakle tko hoće neka se cijepi. Ja cu radje preboliti. Evo potpisujem da ako obolim sam plaćam liječenje, HZZO ne treba dati niti kunu. Tisuće puta je sigurnije za moj imunitet kratkoročno i dugoročno. Bez uvrede i nisam antivaxer, al moraš biti moron da se cijepis protiv covid19 kao doslovno pokusni kunić. Evo čak se priznaje smrt kao nuspojava AZ cjepiva, a što ce tek biti kad krene za Pfizer i Modernu gdje posljedice idu dugoročno.

Za tvrdog antivaksera mi je čudno kad se deklariraš da nisi.

Kako i zašto cjepivo funkcionira, zašto je bitno cijepiti čim više ljudi i sve ostalo je poznato već stoljeće. To bi stvarno trebalo biti opće znanje iz osnovne škole.

Uspoređivati covid s gripom je glupo - gripa (iako realno teška bolest) je u pravilu lakša od covida, s manjom smrtnošću, manjom stopom zaraze, imamo planirana cjepiva, neke lijekove, a i sezonska je bolest.

Imaš li para za liječenje? Npr. dan na respiratoru u našim bolnicama je oko 30.000 kn, a prosječan boravak na njemu oko dva tjedna. Dan na intenzivnoj ti ide od cca 15.000 do i preko 70.000 kn. Imaš li okvirno pola milijuna kuna za potrošiti samo tako?

Pokusni kunići su davno prošli, nuspojave cjepiva su za sada ekstremno male, praktički se samo AZ spominje, a ukupan broj nuspojava je u odnosu na "tradicionalna cjepiva" iznimno nizak. Npr. "slavni" Imunološki je veći problem imao 2010 s jednim cjepivom (MoPaRu) nego mi sad sa svim protiv covida na tržištu.

Reći da je sigurnije preboliti je isto jako glupo, kratkoročno su mogući puno teži simptomi, dugoročno je ograničen imunitet i potencijalno dugoročne ili trajne posljedice.

3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

"Misli na one koji nemaju, troši pare!"

Life is meant to die. Accept your fates.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...

"Misli na one koji nemaju, troši pare!"

To i radimo. Baš me zanima na koliko neodgovornih je potrošeno koliko točno para iz HZZO-a.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@Old Iggy, sva moja djeca su normalno cjepljena po kalendaru pa zašto bi onda bio antivaxer? Zato što mi nije normalno da netko eksperimentira na ljudima genskom terapijom koju zove cjepivo? A ako je covid opasniji od gripe koliko je ljudi umrlo od kovida, a da nisu bolovali od drugih bolesti u RH? 0! Zašto je moj susjed u terminalnoj fazi raka umro od kovida koji mu pokazao pcr test dva dana pred smrt iako bez i jednog simptoma kovida? PCR testa s vise od 35 iteracija sad se i WHO odriče. Zašto je brat mog kolege iz Londona poginuo u saobraćajnoj na rubu Londona umro od Covida na bazi pcr testa napravljenog 25 dana ranije bez ikakvih simptoma ikad? Da su tako brojali gripu bili bi deseci miliona mrtvih. Lako je tako pumpati mrtve. Zašto svi od covida umiru u bolnici? S druge strane naš kolega je umro 4 dana nakon Pfizera doma inače zdrav ko dren, bez ikakvih poznatih alergija, drugi dan mu je trnulo lice, četvrti dan su dan našli mrtvog doma ujutro. Naravno tvrde da se ne može se reci da je cjepivo, nego slučajnost, al se za saobraćajnu tvrdi da je covid? E pa lako je tako pumpati broj mrtvih kad se obdukcije uglavnom ne rade. Ljudi su ko ovce u toru za klanje. Evo moja prijateljica, doktor molekularne biologije tvrdi da je suludo cjepiti se glasnickim rnk cjepivom. Postoji znanih N stvari kod toga kako stvari mogu poći po zlu. A više je onih o kojima se jos ne zna. Sad je ona koja je život posvetila cjepivima antivaxer? Ne samo je farmaceuti ne financiraju pa kaže sto misli na bazi znanstvenih argumenata. Prva je ona rekla da je ovo obična bolest koju većina od 99% preboli bez simptoma naročito ljeti i da nismo imali nikakve mjere sad bi svi bili imuni prirodno. Je kako si sam rekao brzo se siri. Takve smo imali svakih par godina bez svega ovog. Prirodni imunitet je i više nego dovoljan za većinu, a osjetljive zaštititi kao i svih godina do sada.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Caustic kaže...

"Misli na one koji nemaju, troši pare!"

To i radimo. Baš me zanima na koliko neodgovornih je potrošeno koliko točno para iz HZZO-a.

 

Duboko izvinjenje, odgovorni.

Jel su u ove neodgovorne izbacio ove što piju, puše, jednu slatko i sl. ili si ih ostavio?

Nije valjda da su oni koji se ne žele cijepiti krivi za sve?

Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Caustic kaže...

"Misli na one koji nemaju, troši pare!"

To i radimo. Baš me zanima na koliko neodgovornih je potrošeno koliko točno para iz HZZO-a.

Hdz više pokrade u mjesec dana nego kaj se potroši na liječenje svih ljudi u godinu dana. 

 

Sustav nije opterećen pacijentima, već dugovima i svakodnevnom krađom.

 

Iskreno se nadam da veledrogerije neće popustit i da će sve bolnice ostat bez lijekova na čim duže vrijeme.

 

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
@Old Iggy, sva moja djeca su normalno cjepljena po kalendaru pa zašto bi onda bio antivaxer? Zato što mi nije normalno da netko eksperimentira na ljudima genskom terapijom koju zove cjepivo? A ako je covid opasniji od gripe koliko je ljudi umrlo od kovida, a da nisu bolovali od drugih bolesti u RH? 0!

Na stranu sve ostale gluposti... Sam si napisao svoj opis sebe kao antivaxera u detalje.

Cjepiva nisu genska terapija i nemaju veze s njom.

Koliko ljudi umre od gripe, a ne od drugih bolesti? Nula. Koliko ih je umrlo direktno od covida? Ja znam sa sigurnošću za četvoricu. Od toga dvojica bez ikakvih bolesti od 42 i 55 godina, a za još desetak bez ozbiljnijih bolesti.

Caustic kaže...
Old Iggy kaže...

To i radimo. Baš me zanima na koliko neodgovornih je potrošeno koliko točno para iz HZZO-a.

 

Duboko izvinjenje, odgovorni.

Jel su u ove neodgovorne izbacio ove što piju, puše, jednu slatko i sl. ili si ih ostavio?

Nije valjda da su oni koji se ne žele cijepiti krivi za sve?

Naravno da ne, samo oni i doprinose proračunu (npr. pušači su jako veliki prihod državnog proračuna i odavno je borba za prijenos tih sredstavan prema HZZO-u, kao i u manjoj mjeri alkohol).

Uveo bi ja i bonus i malus modele, dapače. Kao i kod svakog drugog osiguranja.

foofajter kaže...
Old Iggy kaže...

To i radimo. Baš me zanima na koliko neodgovornih je potrošeno koliko točno para iz HZZO-a.

Hdz više pokrade u mjesec dana nego kaj se potroši na liječenje svih ljudi u godinu dana. 

 

Sustav nije opterećen pacijentima, već dugovima i svakodnevnom krađom.

 

Iskreno se nadam da veledrogerije neće popustit i da će sve bolnice ostat bez lijekova na čim duže vrijeme.

 

Čak ni HDZ nije u stanju spaliti par milijardi mjesečno.

A ako želiš mjesečno dodatne na tisuće mrtvih, to je rješenje...

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da se cijela država okupi na jednom mjestu ne bi bilo tisuće mrtvih mjesečno od korone, garantiram.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Da se cijela država okupi na jednom mjestu ne bi bilo tisuće mrtvih mjesečno od korone, garantiram.

Kakve korone?

4 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

 

Čak ni HDZ nije u stanju spaliti par milijardi mjesečno.

 

 Istina, HDZ to radi na tjednoj bazi... 

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Eh, nemojmo pretjerivati.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@Old Iggy, Doduše ove godine si u pravu. Od gripe je umrlo 0 ljudi. Prosječno par stotina, od toga pola bez drugih bolesti npr dječak u Metkoviću je poznat slučaj zbog nemara struke. Probaj stati pred njegove roditelje i ponoviti "Nula". A ja sam konačno dobio odgovor prije dva mjeseca da nije dokazan slučaj smrti od covida bez drugih bolesti.Eto moze biti da nisu znali za tvoje slučajeve.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Od gripe praktički ne umre nitko. Od posljedica (upale pluća i slično) nešto.
Covid je tu puno gori.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Od gripe praktički ne umre nitko. Od posljedica (upale pluća i slično) nešto.
Covid je tu puno gori.

 

Ni od COVID-a se ne umire, kao ni od AIDSa.

Oni samo povuku okidač, ali metak te ubije, ne?

Life is meant to die. Accept your fates.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
😀Evo novog bisera, slusam izjavu doktora mislim iz Srbije:" I cjepljeni mogu umrijeti od Kovida, ali sa lakšom klinickom slikom" 😂😂😂.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Opet krivo. Od HIV-a, ne AIDS-a.
S tim da je danas HIV manji problem.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Opet krivo. Od HIV-a, ne AIDS-a.
S tim da je danas HIV manji problem.

 

COVID-19 je bolest od virusa SARS-CoV-2 kao što je AIDS(SIDA) bolest od virusa HIV-a.

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19

 

S tim da možeš imati HIV, ali ne i AIDS. Kao što možeš imati SARS-CoV-2 ali ne i COVID-19.

 

 

COVID-19 != SARS-CoV-2;

AIDS != HIV

Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 22:36 (Caustic).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bravo.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Od gripe praktički ne umre nitko. Od posljedica (upale pluća i slično) nešto.
Covid je tu puno gori.

 

Old Iggy kaže...
Bravo.

 

Napisao si COVID, a ne SARS-CoV-2.

Precizno se izrazi. To barem očekujem od stručnjaka tvog kalibra :}

Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne, napisao sam samo covid.
Ako treba, samo da idiotima budd jasnije pisat ću korona.
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Može mi netko objasniti samo zašto je Caustic protjeran?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
S tim da je danas HIV manji problem.

 Ne bi HIV zvao "manjim problemom"... To što postoje supresori ne znači da ti preuranjena smrt nije zagarantirana, a i sama efikasnost istog uvelike ovisi o stadiju bolesti nakon dijagnoze... 

Sa druge strane smrtnost oboljelih od COVID-19 je oko 3%, također za SARS Cov2 imaš cijepivo dok za virus HIV ne...

Osobno biram SARS Cov2 svaki puta, bez razmišljanja... :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 9:53 (NoDe31).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Može mi netko objasniti samo zašto je Caustic protjeran?

 Zato sto su mu odlucili oduzeti pravo glasa. Odi to raspraviti sa njime na Parleru. Ako ga i tamo nisu protjerali.

Usput, koliko ljudi ima nuspojave od AZ cjepiva? Sve vijesti po tom pitanju su iz UK, zemlje koja je cjepila 40 milijuna ljudi. Broj ljudi u UK sa nuspojavama? 79 od kojih je 19 preminulo. Broj ljudi u RH koji su imali koronavirus - 282000; preminulih - 6150.

Ne znam, mozda sam samo ja imao matematiku u OŠ, ali cini mi se kao da je broj ljudi sa nuspojavama cca - 0.0002%, od kojih preminulih - 0.000045%, dok je broj preminulih cca 2,3%. Jedan broj veci, drugi broj manji, sto bi to moglo znaciti? Mozda nam BigConspiracy ipak ne govori sve sto trebamo znati dok nam pokusavaju prodati knjige, tecajeve i politicke platforme na kojima ce se kandidirati :O

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice