Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.865
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
9 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ako mi vrate građanske slobode, zakaj ne. Da je moguće bilo kakvo čipiranje, prvi bi stao u red, ak to znači da ne trebam okolo nositi, osobne iskaznice, putovnice, zdravstvene, bankovne i ine kartice i knjižice.  Ako nekome u životu znači Karla pratiti kud hoda, super, kajću mu ja 

Moj PC  
3 8 hvala 0
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ne odmah, ali kroz par tjedana vjerojatno, da. Šanse da se meni nešto dugoročno desi koliko čujem od bliskih osoba zdravstvenih djelatnika (u nekom obliku) su male, no starijim ukućanima bi to vjerojatno bilo zadnje.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
x18x05x kaže...

Običnu gripu nazvali korona, sad izmislili neki lijek, uh ostatak znate.. Geld, money, PARE..

 Imao sam gripe više puta, uključujući i svinjsku ali ni zbog jedne nisam završio na šest tjedana bolovanja kao zbog korne. Sve sam ih odradio, samo sam zbog svinjske bio tjedan dana na bolovanju. Ni zbog jedne gripe ne ostaneš bez oksa i mirisa, ni kod jedne gripe nisam dobio tešku upalu sinusa, upalu uha, izgubio 50 % čujnosti na to uho, 

kašljao skoro do gušenja, kašljem i šest tjedana iza, ni iza jedne gripe nakon tjedan dana nisam osjećao opći umor kao zbog korone, od koje sam tjednima spavao barem desetak sati dnevno. Dovoljno je bilo pogledati nešto na TV-u i to bi me umorilo pa spavnac par sati. Ni od jedne gripe se nisam ovako sporo opravljao.

Nadam se da ti ni itko tebi blizak neće imati po svemu blaže simtome kakve sam imao ja. O teškim simpomima za koje uvijek postoji realna opasnost, pa ti stvaraju dodatnu nervozu ne moram nio govoriti.

 

Kad kažeš da je to obična gripa, ako si ozbiljan, vrijeđaš sve koji su se mučili sa ovim virusom ili se muče.

 Uvijek se nađu neki koji će braniti nešto što ne postoji u tom obliku kojim se prestavlja.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ajoj hocu li moci tuziti onoga tko dode na posao bolestan jer je on/ona Hercules i ne moze ih bolest zaustaviti da rade? I naravno poslodavca?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
x18x05x kaže...

Običnu gripu nazvali korona, sad izmislili neki lijek, uh ostatak znate.. Geld, money, PARE..

x18x05x

Fakat lupetaš i ostaneš živ.

Jesi imao covid ili napamet bubaš.

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

njemu je virus/virus. bila to sida, korona ili gripa. sve je to isti k.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BUG kaže...
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pa u jednu ruku da, u drugu ruku ne

 

 

LOL: Crobrother
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mi koji ne smijemo primiti cjepivo neopravdano ispadamo teoreticarima zavjere, antivaxerima i slicno pri odabiru "Ne".
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@SupremeCommander znači, necijepišama ukinut zdravstvenu pomoć iako je besplatno i pravovremeno dobivaju čak i ubojice, silovatelji te najgori šljam. Prosječni necijepiša je gori od Srđana Mlađana, npr?

Što je s onima koji se ne cijepe jer ne smiju? Njima isto sankcije ili su ipak u vašoj milosti, Herr Commander?
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...
x18x05x kaže...
hummer0 kaže...
x18x05x kaže...

Običnu gripu nazvali korona, sad izmislili neki lijek, uh ostatak znate.. Geld, money, PARE..

x18x05x

Fakat lupetaš i ostaneš živ.

Jesi imao covid ili napamet bubaš.

 Kako ću imat nešto što ne postoji.?!

 Ne mozes se zaraziti u ducanu,crkvi.

 Netko tko ima neku bolest taj se bude zarazio u svom wc-u na wc školjki. Ljudi vole vjerovati da postoji korona i onda imaš ovakav fakt ap world.

 Kao od tamo od kud je sve krenulo sada nema ni jednog slučaja, maj es korona postoji.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

čovjek mlađi od mene, ali moje apolonske građe  185/100, u 10-ak dana izgubi 20-ak kg težine a plućni kapacitet mu padne na 30%...

dođe doma i stepenice od 10 stuba ne može savladati bez odmora na pola puta...

mislim, ima 36 g., ima još toliko života za živjeti, a sjeban je od KORONE...

 

kum mi veli, ma prvih 4-5 dana, to je gripica, malo ti je čudno nemati okus i miris, ali onda te počne škakljati po plućima i počinje cirkus, i kak ti grah padne, neovisno o godinama/komorbiditetu...

 

a ak ti i dalje tvrdiš da je to izmišljotina - onda molim te opravdaj statistiku Darwinove nagrade u Hrvata - cuclaj M-75 "kašikaru"....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

brijem da nas podjebava, nitko nije toliko glup.

Moj PC  
6 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Stric_Jura kaže...

čovjek mlađi od mene, ali moje apolonske građe  185/100, u 10-ak dana izgubi 20-ak kg težine a plućni kapacitet mu padne na 30%...

dođe doma i stepenice od 10 stuba ne može savladati bez odmora na pola puta...

mislim, ima 36 g., ima još toliko života za živjeti, a sjeban je od KORONE...

 

kum mi veli, ma prvih 4-5 dana, to je gripica, malo ti je čudno nemati okus i miris, ali onda te počne škakljati po plućima i počinje cirkus, i kak ti grah padne, neovisno o godinama/komorbiditetu...

 

a ak ti i dalje tvrdiš da je to izmišljotina - onda molim te opravdaj statistiku Darwinove nagrade u Hrvata - cuclaj M-75 "kašikaru"....

cura dva puta zakasljala - i to je to, njena najbolja frendica - trenutno ima upalu pluća... bas doslovno kako ti padne...

NULL!=NULL
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Tko se ne cijepi, naplatit mu liječenje od korone.
Tko puši, njemu naplatiti liječenje od karcinoma i plućnih bolesti.
Tko jede kolače i napolitanke, plaća inzulin.
Tko jede masno, plaća si liječenje od kardiovaskularnih bolesti.
Jedino tako je pošteno.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
6 15 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne bih rekao da je to posteno. Puno tih bolesti mozes dobiti iako se nisi ponasao rizicno, a uostalom kako ces ikome dokazati da voli napolitanke.

A isto tako, velik broj ljudi SOLIDARNO izdvaja svaki mjesec za zdravstvo mada nisu nikad bili na ikakvom lijecenju. Nas sustav je temeljen na solidarnosti, a ako cemo ici na americke modele onda neka mi prvo netko vrati sav uplaceni novac.

Sto se cjepiva tice, ekonomska korist je visestruko veca od bilo kakvih nuspojava. Ljudi gledaju kratkorocne nuspojave, a nitko ne zna postoji li dugorocne. Kao sto se i dalje ne zna kakve posljedice cekaju one koji su preboljeli covid-19.
Puno je pitanja otpocetka ove pandemija, a jako malo arguemntiranih odgovora, osobito kod nas.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 21:31 (Inovator).
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PESfanCRO kaže...

 Nema problema, nek mi onda prestanu uzimat za zdravstvo, a kad ću se trebat liječit onda bum išel kod privatnika (oni me ne budu odbili). I ovak i onak za hrpu stvari ak nećeš/ne možeš čekat mjesecima pa i više moraš otić privatniku i platit.

 A što kad ti taj privatnik kaže da se cijepiš? Onda ćeš otiči kod voodoo shamana? Zašto uopće ići kod liječnika ako ne prihvaćaš medicinska dostignuća? Najbolje da sam sebi odrediš terapiju jer ti znaš bolje od liječnika.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

brijem da nas podjebava, nitko nije toliko glup.

 Znači vrijeđanje ako se ne slažem sa tobom?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Stric_Jura kaže...

čovjek mlađi od mene, ali moje apolonske građe  185/100, u 10-ak dana izgubi 20-ak kg težine a plućni kapacitet mu padne na 30%...

dođe doma i stepenice od 10 stuba ne može savladati bez odmora na pola puta...

mislim, ima 36 g., ima još toliko života za živjeti, a sjeban je od KORONE...

 

kum mi veli, ma prvih 4-5 dana, to je gripica, malo ti je čudno nemati okus i miris, ali onda te počne škakljati po plućima i počinje cirkus, i kak ti grah padne, neovisno o godinama/komorbiditetu...

 

a ak ti i dalje tvrdiš da je to izmišljotina - onda molim te opravdaj statistiku Darwinove nagrade u Hrvata - cuclaj M-75 "kašikaru"....

Sin od kolegice na poslu, 30 god., zdrav čovjek inače... nakon 2 tjedna borbe s koronom prošla temperatura i slabost, osjećao se dobro. Otišao na posao i nakon tjedan dana opet mu postalo loše, dijagnoza virusna upala pluća s proširenjem srca. Tu u mom mjestu čovjek 50 godina , nikakvu povijest bolesti imao, jedino što je imao viška kila. Napalo mu pluća jako i umro je.

Pričao sam s nekoliko ljudi koji su preboljeli, neki sa slabim simptomima, neki sa jačim npr. bol u prsima kod disanja, apetit 0, nemaš snage za ništa, kuriš danima, neki imali osjet mirisa i okusa, neki ne. Jako čudna bolest i baš vrijedi ona ''kako te potrefi''. Također sam prije koji mjesec mislio malo jača gripa, ovo ono.... Više ne. Pošto imam u bližoj i daljoj obitelji ljudi s raznim bolestima nije mi svejedno.

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Volos kaže...

@BlueMax: A da tim ljudima onda vratimo i uplaćene doprinose za zdravstveno osiguranje, ili bar da ih oslobodimo budućeg plaćanja?

 

Inače, zdravstveni sam djelatnik, sva kalendarska cijepiva primio i ja i moja djeca, čak i cijepiva izvan kalendara sam im dao poput cijepiva za Rotavirus. Cijepim se redovno protiv gripe, a zbog profesije primio i Hepatitis B cijepivo. 

Smatram cijepivo pored antibiotika najvažnijim ljudskim postignućem na polju medicine, ništa drugo nije ni blizu. 

Ali ovo cjepivo protiv novinarskog virusa ću definitivno preskočiti, nisam rizična skupina, a samo cijepivo zbog utrke smatram da će prebrzo biti izbačeno na tržište, a ja ne želim biti ničija korisna budala. Tko voli nek izvoli, možda za godinu dvije kad se cjepivo pokaže učinkovito i sigurno, sada ne.

 

P. S. Srećko Sladoljev je budala. 

 Ne, dosadašnje doprinose su davali i bili osigurani. Isto da ja tražim lovu nazad od automobilskog osiguranja jer u 28 godina od kad registriram automobile nisam skrivio nikakvu štetu.

 

Pošto smo humano društvo i dalje ćemo im naplaćivati zdravstveno. Ne zbog njih nego zbog sebe jer je neugodno gledati ih kako crkavaju po pločnicima.

 

Prebrzo je također relativan pojam. Mrtvi se definitivno s njim ne bi složili.

 

Prebrzo zbog utrke? Ne nego zbog potrebe. 

 

Ako se za godinu dvije cjepivo pokaže učinkovitim i sigurnim (ni jedan kemijski pripravak to nije) onda se ni nećeš trebati cijepiti.

 

Sebičnost takvog razmišljanja na stranu, no ti upće ne uzimaš u obzir da ćeš se možda zaraziti i do tada biti mrtav? Ili prenijeti zarazu nekom drugom budućem mrtvacu?

Zamisli da svi imaju takav stav.

 

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Great Scott! kaže...
@SupremeCommander znači, necijepišama ukinut zdravstvenu pomoć iako je besplatno i pravovremeno dobivaju čak i ubojice, silovatelji te najgori šljam. Prosječni necijepiša je gori od Srđana Mlađana, npr?

Što je s onima koji se ne cijepe jer ne smiju? Njima isto sankcije ili su ipak u vašoj milosti, Herr Commander?

 Oni koji se ne smiju cijepiti su van ove rasprave i nema ih smisla u ovo uvlačiti. Ne smiješ i gotovo.

Nitko nije rekao da necjepiše treba slati u zatvor kao ubojice već im uskratiti ono što svakako sami ne priznaju. 

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Stric_Jura nesto slicno je moj kum prosao, doduse 8 kila izgubio i njega je rokalo 2 tjedna, s tim da je prvi tjedan njemu bilo najgore, drugi je vec bilo lakse.. al znam osobno ljude koji su imali tako teze slucajeve a i one di skoro pa i nije bilo simptoma. Zajeban je ovaj virus...

 

Od pocetka pandemije osobno se drzim svih mjera, cesto pranje ruku mi nije novost ali dezinficiranje je, i naravno maska. Imam antibakterijski gel u jakni, u autu, na poslu... tak da to mi je novost jer si prije stvarno nikad nisam tak cesto dezinficirao ruke tim gelom (priznam, koristio sam to svega par puta u zivotu), a sad zavrsim ducan/bilosta - gel u autu, pa pranje ruku doma, vec je postala neka rutina. A da se vratim na temu, moram napomenuti, nisam antivaxer... Sve to govorim jer, eto, zadnjih 3 stranice sam procitao, cim netko ima misljenje s kojim se druga strana ne slaze odma nastupa vrijedjanje.

 

Nikad se u zivotu nisam bavio antivaxerskim raspravama, ipak su neka cjepiva koja se koriste u opticaju jos od 40tih godina i prosla su dugogodisnja klinicka istrazivanja, tak da sam uvijek bio na strani cjepljenja. Za COVID su proizveli cjepivo za godinu i pol - tu sam vec bio bih-ne bih. Opce je poznato da proizvodnja jednog cjepiva traje godinama, no kad procitas ovak nesto: LINK, i kad jedno ministarstvo potvrdi ove tvrdnje, onda mislim da je skepticizam opravdan. Iskreno, strah me i ovih kaj bi se cijepili odma s prvim cjepivom, a strah me i ovih koji nebi i glavni razlog im je to kaj "cjepivo izaziva autizam"... i jedni i drugi guraju svoje na zapravo isti nacin. Posto cesto putujem avionom radi posla, mislim da se budem kad-tad morao cijepiti, ali skepticizam je tu, neki "zdrav razum" mi govori da se najradije ne bih cijepio, al jebiga, "zdrav razum", to je ono kaj svi misle da imaju, sad ti znaj :-)

 

Danas me opce strah reci da imam drugacije misljenje o necemu, iznad sam rekao da se na neko neslaganje odma vrijedja osobu, a da je internet okrutno mjesto to smo znali, no zalosno je da se to prenjelo i van interneta (a sve cesce to vidjam) da se dugogodisnja prijateljstva prekidaju radi ne slaganja o nekoj temi, bilo to politicka tema, covid tema, bilosta. Ljudi ko da su zaboravili vodit raspravu bez da neko nekog ne stera u rodno mjesto tokom prve nesuglasice. Zajebana vremena ljudi, i sad ti podizi djecu u tome..

Try and fail, but never fail to try.
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja ću se cijepiti ako mi država garantira dobru odštetu ako se pojave ozbiljnije nuspojave.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ovdje je problem što cijepljenje mora biti kolektivno ili od njega ništa. Svi mi koji smo spremni cijepiti se kako bi se pandemija suzbila znamo da će ta naša nekakva vrsta žrtvovanja (jer nikome nije svejedno, strah od cjepiva stvorenog po brzom postupku je sasvim opravdan i prisutan i kod onih koji će se sigurno cijepiti) biti uzaludna. Neću se cijepiti zbog sebe nego zbog zajednice. Da mislim samo na sebe ne bi se cijepio. 

Meni ljudi koji se boje cjepiva nisu problem. Oni koji se boje za svoju djecu još manje. Strah je prirodan. Problem nastaje kad se prema djetetu počneš ponašati kao prema svom vlasništvu. Kad si jedan konobar, vodoinstalater ili informatičar uzme za pravo određivati što je u medicinskom pogledu dobro za njegovo dijete a što nije.

 
8 8 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
love2ml86 kaže...

Ja ću se cijepiti ako mi država garantira dobru odštetu ako se pojave ozbiljnije nuspojave.

 Ako umreš u toj odšteti će uživati ljubavnik tvoje žene.

 

PS. ako samo ostaneš paraliziran onda ćeš ga morati gledati kako uživa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 22:49 (BlueMax).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Great Scott! kaže...
@SupremeCommander znači, necijepišama ukinut zdravstvenu pomoć iako je besplatno i pravovremeno dobivaju čak i ubojice, silovatelji te najgori šljam. Prosječni necijepiša je gori od Srđana Mlađana, npr?

Što je s onima koji se ne cijepe jer ne smiju? Njima isto sankcije ili su ipak u vašoj milosti, Herr Commander?

 pa upravo zbog takvih poput tebe se i cjepimo. Štitimo sebe, a tebe imunitetom krda.

 

nisi ti kriv što se ne smiješ cjepiti

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
veliki pero kaže...
Ocekujem navalu jednostanicnih organizama koji su se skolovali na YouTubeu.

Jako si jednostrani, školova sam se ja i na Facebooku te pračenjem mišljenja velikog broja stručnjaka koji se javljaju u komentarima na index.hr i narod.hr. 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
rjakopec kaže...
veliki pero kaže...
Ocekujem navalu jednostanicnih organizama koji su se skolovali na YouTubeu.

Jako si jednostrani, školova sam se ja i na Facebooku te pračenjem mišljenja velikog broja stručnjaka koji se javljaju u komentarima na index.hr i narod.hr. 

 Propuštaš jedan bitan izvor, 24 sata.

 

Inače na temu cijepljenja... cijepit ću se, barem ovaj prvi put dok se covid ne svede na sezonsku stvar kao gripa nakon koje će se morati cijepiti samo najugroženiji.

7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

cijepit ću se s ovolikom inekcijom pola sata...

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

...Problem nastaje kad se prema djetetu počneš ponašati kao prema svom vlasništvu. Kad si jedan konobar, vodoinstalater ili informatičar uzme za pravo određivati što je u medicinskom pogledu dobro za njegovo dijete a što nije.

 

Ako nije moje vlasnistvo  cije je, mozda drzavno.Tko odgovara ako prije 18te napravi neko sranje, ja ili drzava.Kada dijete oboli od cijepljenja odgovaram ja jer sam morao potpisati papir da nitko ne snosi odgovornosti za posljedice osim mene.

 

Kila mozga i dalje 2 njemacke marke, hrk pljuc.

 

 

P.S. Cije si ti vlasnistvo?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice