Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.683
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

Svali sve na narod, zavadi pa vladaj.

 

A nego na koga, svi smo mi narod.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

Svali sve na narod, zavadi pa vladaj.

 

A nego na koga, svi smo mi narod.

 Zna se šta se misli kad se kaže narod.

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

Svali sve na narod, zavadi pa vladaj.

 

A nego na koga, svi smo mi narod.

 Zna se šta se misli kad se kaže narod.

 

Ja vidim narod koji prkosi svemu cijelo vrijeme, a vidim i narod koji doprinosi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Hazar kaže...
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

Svali sve na narod, zavadi pa vladaj.

 

A nego na koga, svi smo mi narod.

 Zna se šta se misli kad se kaže narod.

 

Ja vidim narod koji prkosi svemu cijelo vrijeme, a vidim i narod koji doprinosi.

 Gdje vidiš taj narod, na forumu gdje svi prigovaramo, a u stvarnosti se pridržavamo svega. Ja se ne sjećam kad sam u dućanu vidio čovjeka bez maske. Sve aktivnosti su zatvorene, nema dvorana, druženja u zatvorenom. To što postoje neki izolirani slučajevi jebiga, uvijek će ih bit. Uostalom, kako ne bi narod bio prkosan kad su ovi odozgora skroz pogubljeni. Crkve su otvorene cijelo vrijeme iako bi prema definiciji trebale biti zatvorene, ali jbg, od korone je napravljen politički virus. Virus koji je bio pobjeđen pred izbore, kojeg nema kad je sezona itd. Ja ne znam što vi više očekujete od ljudi. Naravno da će gunđat kad su zatvoreni cijelo vrijeme i ne znam tko može bit sretan živjet u ovakvim uvjetima. Ovaj zadnji vikend sam konačno uspio više vremena provesti na otvorenom s društvom i odmah se bolje osjećam. I dalje ću gunđat, ali me nećeš vidjet bez maske u dućanu, na nekakvim svatovima itd. Vi valjda hoćete da ljudi budu roboti koji bez ikakvog pitanja i komentara odobravaju naredbe koje od vlasti.

6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Horatio_Hornblower pitao sam nekoga, možda i tebe, nebitno, pitam opet. Zašto sve države imaju neki oblik restrikcija? Oni nemaju naš stožer. Zašto bi USA imala "lockdown" za doba velikog postotka zaraze? USA je kapitalizam "all the way" hrpa ljudi je ostalo bez posla, tvrtke su izgubile milijarde. Zašto bi Kina zatvorila svoje pčele radilice u njihove kaveze? Sad je drugačije kad je dosta ljudi u tim napučenim mjestima prebolilo bolest. Iskreno, sviđa mi se BIH pristup. Tamo je sve kao da nema virusa. E sad, što bih ja htio i što je pametno napravit, ne znam niti me ne zanima. Znam samo da je nekima lijepo bit jak za tipkovnicom ispred monitora, možda u kući/stanu poviknut koju na glas kada se popije par piva. Al ovo trkeljanje bez odgovora na jednostavno pitanje je neozbiljno. 
I odgovor zašto je u BIH sada ovako. Tamo žive ljudi koji se ne daju zajebavat.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 16:55 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
Bitanga kaže...
Hazar kaže...
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

Svali sve na narod, zavadi pa vladaj.

 

A nego na koga, svi smo mi narod.

 Zna se šta se misli kad se kaže narod.

 

Ja vidim narod koji prkosi svemu cijelo vrijeme, a vidim i narod koji doprinosi.

 Gdje vidiš taj narod, na forumu gdje svi prigovaramo, a u stvarnosti se pridržavamo svega. Ja se ne sjećam kad sam u dućanu vidio čovjeka bez maske. Sve aktivnosti su zatvorene, nema dvorana, druženja u zatvorenom. To što postoje neki izolirani slučajevi jebiga, uvijek će ih bit. Uostalom, kako ne bi narod bio prkosan kad su ovi odozgora skroz pogubljeni. Crkve su otvorene cijelo vrijeme iako bi prema definiciji trebale biti zatvorene, ali jbg, od korone je napravljen politički virus. Virus koji je bio pobjeđen pred izbore, kojeg nema kad je sezona itd. Ja ne znam što vi više očekujete od ljudi. Naravno da će gunđat kad su zatvoreni cijelo vrijeme i ne znam tko može bit sretan živjet u ovakvim uvjetima. Ovaj zadnji vikend sam konačno uspio više vremena provesti na otvorenom s društvom i odmah se bolje osjećam. I dalje ću gunđat, ali me nećeš vidjet bez maske u dućanu, na nekakvim svatovima itd. Vi valjda hoćete da ljudi budu roboti koji bez ikakvog pitanja i komentara odobravaju naredbe koje od vlasti.

 

Ja nosim masku u dućanu ne zato što me strah vlasti nego jer me sramota drugih sugrađana i susjeda i ne želim ispasti kreten pred njima. Jer sam osjetio što znači ta bolest, i znam puno ljudi koji su ju dobrano osjetili. A i nekoliko bližih rođaka mi radi u bolnici.

A na ulici ne nosim masku, idem kuda hoću gdje smatram da je trenutno primjereno i nema tu nikakvih problema. Živim kao i ranije osim što manje hodam po birtijama i shopping centrima. A u teretanu ionako nisam išao jer mi se gadila i prije ovoga, vježbam doma kad poželim (što nije baš prečesto :-D). Ne treba mi konzumersko društvo govoriti koje su moje slobode i što moram raditi da bi bilo normalno. Osim hrpe elektronike, to je ok :-P

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Hazar kaže...
Bitanga kaže...
Hazar kaže...
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

Svali sve na narod, zavadi pa vladaj.

 

A nego na koga, svi smo mi narod.

 Zna se šta se misli kad se kaže narod.

 

Ja vidim narod koji prkosi svemu cijelo vrijeme, a vidim i narod koji doprinosi.

 Gdje vidiš taj narod, na forumu gdje svi prigovaramo, a u stvarnosti se pridržavamo svega. Ja se ne sjećam kad sam u dućanu vidio čovjeka bez maske. Sve aktivnosti su zatvorene, nema dvorana, druženja u zatvorenom. To što postoje neki izolirani slučajevi jebiga, uvijek će ih bit. Uostalom, kako ne bi narod bio prkosan kad su ovi odozgora skroz pogubljeni. Crkve su otvorene cijelo vrijeme iako bi prema definiciji trebale biti zatvorene, ali jbg, od korone je napravljen politički virus. Virus koji je bio pobjeđen pred izbore, kojeg nema kad je sezona itd. Ja ne znam što vi više očekujete od ljudi. Naravno da će gunđat kad su zatvoreni cijelo vrijeme i ne znam tko može bit sretan živjet u ovakvim uvjetima. Ovaj zadnji vikend sam konačno uspio više vremena provesti na otvorenom s društvom i odmah se bolje osjećam. I dalje ću gunđat, ali me nećeš vidjet bez maske u dućanu, na nekakvim svatovima itd. Vi valjda hoćete da ljudi budu roboti koji bez ikakvog pitanja i komentara odobravaju naredbe koje od vlasti.

 

Ja nosim masku u dućanu ne zato što me strah vlasti nego jer me sramota drugih sugrađana i susjeda i ne želim ispasti kreten pred njima. Jer sam osjetio što znači ta bolest, i znam puno ljudi koji su ju dobrano osjetili. A i nekoliko bližih rođaka mi radi u bolnici.

A na ulici ne nosim masku, idem kuda hoću gdje smatram da je trenutno primjereno i nema tu nikakvih problema. Živim kao i ranije osim što manje hodam po birtijama i shopping centrima. A u teretanu ionako nisam išao jer mi se gadila i prije ovoga, vježbam doma kad poželim (što nije baš prečesto :-D). Ne treba mi konzumersko društvo govoriti koje su moje slobode i što moram raditi da bi bilo normalno. Osim hrpe elektronike, to je ok :-P

 

Vjerujem da je to na kraju do godina i konteksta u kojem određena osoba živi. Ne znam kakva je kod tebe situacija, ali vjerujem da ljudi koji žive miran obiteljski život gdje su se već skrasili i imaju ženu djecu itd da im ne smeta ovakav život. Vjerojatno mogu i više vremena provoditi s djecom. Ja sam eto u kasnim dvadesetima i fali mi druženja, cuganja, izlasci i itd. Pa s druge strane sport i teretana. Eto netko voli teretanu netko ne voli, ja volim i evo sad sam krenuo opet i stvarno mi dobro dođe i fizički i psihički. Tako da mislim da ipak sve ovisi.

11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja sam svoje misljenje o restrikcijama vec rekao.  Svaka drzava ima svoju politicku agendu uz zdravstveno

(ne)opravdani razlog zatvaranja.

Problem je danas sto kako vrijeme prolazi ljudi su voljni riskirat coronu zbog posla i "normalnog" nacina zivota.  Pogotovo jer se odluke koje su se donijele imaju neke kontraverze... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nego, što mislite što će biti s tužbom protiv Stožera, Vlade? Vidim da je podnesen neki zahtjev za mirenje koji će vjerojatno biti odbijen pa onda ide tužba.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.facebook.com/100002750890114/videos/3206973619404303/

 

Bolje imati trajne neuroloske posljedice i biti paraplegicar cijeli zivot, nego preboliti gripu 

 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...

https://www.facebook.com/100002750890114/videos/3206973619404303/

 

Bolje imati trajne neuroloske posljedice i biti paraplegicar cijeli zivot, nego preboliti gripu 

 

 Ima ovdje ljudi koji vjeruju u ovakve stvari?

 

Nemojte biti naivni, blage nuspojave su naravno moguće, a sve takve su bolje od hospitalizacije i eventualnih komplikacija prilikom zaraze virusom.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ne vjeruju nikome i ničemu(suprotno njihovog osobnog mišljenja), ali zato bez pogovora vjeruju random liku na internetu koji kaže da je to zbog cjepiva bez ijednog jebenog dokaza.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dmanz kaže...
Boixus Nois PS kaže...

https://www.facebook.com/100002750890114/videos/3206973619404303/

 

Bolje imati trajne neuroloske posljedice i biti paraplegicar cijeli zivot, nego preboliti gripu 

 

 Ima ovdje ljudi koji vjeruju u ovakve stvari?

 

Nemojte biti naivni, blage nuspojave su naravno moguće, a sve takve su bolje od hospitalizacije i eventualnih komplikacija prilikom zaraze virusom.

 Pa ako sam ja "prebolio" korona virus bez ikakvih simptoma, onda je meni i ta blaga nuspojava puno..

Ne postoji nikakav razuman razlog da se ljudi mlađi od 40 godina cijepe, osim ako nisu ugroženi zbog nekog drugog zdravstvenog problema.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Nego, što mislite što će biti s tužbom protiv Stožera, Vlade? Vidim da je podnesen neki zahtjev za mirenje koji će vjerojatno biti odbijen pa onda ide tužba.

 Isto kao i u svim državama na svijetu koje su uvele restrikcije. Kome ćeš se tužiti i zašto? 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

To jest i moja poanta.

 

Vise vjerujem ljudima koji imaju ovakve dokaze nego medijima koji nas godinama truju.

Svatko neka vjeruje u svoje. 

 

Za svaki dokaz ili snimku mozes sumnjati tako da je to osobna stvar.

 

Sumnjam ja da ce farmaceutske firme koje placaju milijune eura za razvoj cijepiva raditi neovisna istrazivanja pa opet ima ljudi koji vjeruje da je sve po PS.

This time next year we'll be millionaires
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...

 

Vise vjerujem ljudima koji imaju ovakve dokaze nego medijima koji nas godinama truju.

To ti se zove esencijalna glupost.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Državi koja bi trebala funkcionirati?
Koliko znam, Hrvatska ima trodiobnu vlast
- Zakonodavna
- Sudbena
- Izvršna

Znači, sudbena/sudska je odvojena i trebala bi funkcionirati bez ostale dvije, samostalno
Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dmanz kaže...
Boixus Nois PS kaže...

https://www.facebook.com/100002750890114/videos/3206973619404303/

 

Bolje imati trajne neuroloske posljedice i biti paraplegicar cijeli zivot, nego preboliti gripu 

 

 Ima ovdje ljudi koji vjeruju u ovakve stvari?

 

Nemojte biti naivni, blage nuspojave su naravno moguće, a sve takve su bolje od hospitalizacije i eventualnih komplikacija prilikom zaraze virusom.

 Postoje ljudi s imenom i prezimenom koji su nakon cijepljenja invalidi. Zdravko Škender ne može na noge stati, a Stevie Wonder je potpuno slijep. To su samo neki od milijuna sličnih.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Vi se cijepite slobodno, budiute testni kunici. 

Sve sto ne odgovara vasem uvjerenju je teorija zavjere, ali zato mediji koji su tu da mjenjaju javno misljenje i da nas programiraju su sveti gral informacija.

Dovoljno sam vidio (cca 20ak slucajeva) gdje nikom nista nije bilo od corone, tako da me nista jos ne moze uvjeriti da se cijepim.

 

Ovo cijepivo kao onaj vic.

-Mujo po Sarajevo zaljeva zelenom tekucinom travu

-Haso ga pita sto je to

-On mu odgovori sredstvo protiv krokodila

-Haso kaze pa vamo nema krokodila

-Mujo mu odgovori pa nema kad je prskam tekucinu

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
4 5 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...

Vi se cijepite slobodno, budiute testni kunici. 

Sve sto ne odgovara vasem uvjerenju je teorija zavjere, ali zato mediji koji su tu da mjenjaju javno misljenje i da nas programiraju su sveti gral informacija.

Dovoljno sam vidio (cca 20ak slucajeva) gdje nikom nista nije bilo od corone, tako da me nista jos ne moze uvjeriti da se cijepim.

 

Ovo cijepivo kao onaj vic.

-Mujo po Sarajevo zaljeva zelenom tekucinom travu

-Haso ga pita sto je to

-On mu odgovori sredstvo protiv krokodila

-Haso kaze pa vamo nema krokodila

-Mujo mu odgovori pa nema kad je prskam tekucinu

 

Svaka čast, 20 slučajeva se čini gotovo kao cijeli svijet. Ti si samouki genije statistike i činjenica.

Fascinantna je ta lakoća i elegancija kojom objašnjavaš procese oko nas.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...

Dovoljno sam vidio (cca 20ak slucajeva) gdje nikom nista nije bilo od corone, tako da me nista jos ne moze uvjeriti da se cijepim.

 

20-ak slučajeva čak? Ja znam više mrtvih. Plus toliko s težim posljedicama.

Je**na ti je statistika.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

 Pa ako sam ja "prebolio" korona virus bez ikakvih simptoma, onda je meni i ta blaga nuspojava puno..

Ne postoji nikakav razuman razlog da se ljudi mlađi od 40 godina cijepe, osim ako nisu ugroženi zbog nekog drugog zdravstvenog problema.

 Postoji, samo ga ti očito ili ne želiš ili nisi u stanju shvatiti.

10 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Boixus Nois PS kaže...

Dovoljno sam vidio (cca 20ak slucajeva) gdje nikom nista nije bilo od corone, tako da me nista jos ne moze uvjeriti da se cijepim.

 

20-ak slučajeva čak? Ja znam više mrtvih. Plus toliko s težim posljedicama.

Je**na ti je statistika.

Eto vidis. Sve je stvar percepcije.

 

Da si u mojoj situaciji sigurno ne bi zagovarao cijepljenje. Da sam ja na tvojoj mozda i bi. 

 

Inace ste valjdfa culi da su svakom tko je umro a da je zakasljao ikad u zivotu prisili da je umro od corone...

 

Statisika je kao bikini. Ja vjerujem onom sto vidim.

This time next year we'll be millionaires
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...
Old Iggy kaže...

20-ak slučajeva čak? Ja znam više mrtvih. Plus toliko s težim posljedicama.

Je**na ti je statistika.

Eto vidis. Sve je stvar percepcije.

 

Da si u mojoj situaciji sigurno ne bi zagovarao cijepljenje. Da sam ja na tvojoj mozda i bi. 

 

Inace ste valjdfa culi da su svakom tko je umro a da je zakasljao ikad u zivotu prisili da je umro od corone...

 

Statisika je kao bikini. Ja vjerujem onom sto vidim.

Potpuno je nebitna tvoja situacija. Uopće ne shvaćaš smisao cijepljenja.

Je**na ti je statistika kao i znanje ako vjeruješ samo onome što vidiš.

13 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Ivan(4) kaže...

 

Nisam dovoljno upućen kako je to kod vas izgledalo, ali...

 Od slova do slova isto, samo zamijeni SPC s KC.

 

Vjerujem da je u Bergamu i New Yorku obavljeno još manje preventivnih pregleda. Neki još nisu shvatili da zadnjih godinu dana postoji nekakva smrtonosna pandemija i da su određene posljedice neminovne i da samo biramo između lošeg i još goreg.

Nečije bake su manje vrijedne, pa ne smiju na preglede? Tko će odgovarati?

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@Boixus Nois
Frend trenutno radi na covid odjelu u zg-u. Kaze da je yebeno, a njemu vise vjerujem jer je na "prvoj crti" nego forumskim likovima.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Drugi su ti forumski likovi.
Ti si drugima forumski lik.
Life is meant to die. Accept your fates.
13 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pero Dinamit kaže...
@Boixus Nois
Frend trenutno radi na covid odjelu u zg-u. Kaze da je yebeno, a njemu vise vjerujem jer je na "prvoj crti" nego forumskim likovima.

a što to točno? imaju koliko, 30 covid pacijenata?

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Državi koja bi trebala funkcionirati?
Koliko znam, Hrvatska ima trodiobnu vlast
- Zakonodavna
- Sudbena
- Izvršna

Znači, sudbena/sudska je odvojena i trebala bi funkcionirati bez ostale dvije, samostalno

Da I?

 

Kakve veze ima to sa donošenjem mjera protiv korone? Koja država ima "trodiobu vlasti", a da nije uvela gotovo identične mjere kao i sve ostale države, pa i HR.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Sada mozda. Gdje si bio u 12.mjesecu npr?

Osim toga, kakve veze ima koliko ih je? Sranje je, kaze da nije ni malo lagano gledati te ljude u tom stanju.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice