Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.982
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivan dragi kaže...
Caustic kaže...
Nego, što mislite što će biti s tužbom protiv Stožera, Vlade? Vidim da je podnesen neki zahtjev za mirenje koji će vjerojatno biti odbijen pa onda ide tužba.

 Isto kao i u svim državama na svijetu koje su uvele restrikcije. Kome ćeš se tužiti i zašto? 

 

ivan dragi kaže...
Caustic kaže...
Državi koja bi trebala funkcionirati?
Koliko znam, Hrvatska ima trodiobnu vlast
- Zakonodavna
- Sudbena
- Izvršna

Znači, sudbena/sudska je odvojena i trebala bi funkcionirati bez ostale dvije, samostalno

Da I?

 

Kakve veze ima to sa donošenjem mjera protiv korone? Koja država ima "trodiobu vlasti", a da nije uvela gotovo identične mjere kao i sve ostale države, pa i HR.

 

Gore markirano pitanje je postavljeno u tonu kao da je sudstvo = država, što nije.

To što drugi ne dižu tužbe ne znači da moramo i mi tako.

Life is meant to die. Accept your fates.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Razumijem na što misliš, no tko koga da tuži i kome?

 

Npr, moj posao je vezan uz Sloveniju, Austriju, Njemačku, Švicarsku, Češku, Poljsku, Švedsku i Slovačku, i na te zemlje odnosi mi se 97% poslovanja. 

 

Koga da ja tužim zbog ove ili one mjere, zabrane, ograničenja, zatvaranja granica... i pred kojim sudom? Zbog Angele Merkel imam pad prihoda iz Njemačke 15%. Nije Plenković zatvorio Njemačku granicu.

 

Možda zvuči razumno da neka teretana tuži državu, možda i kafić.. ali nema ustavnog suda na kojem bi takve tužbe prošle. Sud je lani donio odluku da su mjere ustavne jer imaju za cilj zaštitu života u pandemiji, a tužitelji nisu uspjeli dokazat (na njima je teret dokazivanja) suprotno, niti će igdje moći.

 

Ono što se može, a i mora, je postaviti okvire za neke buduće pandemije - vjerojatno na razini EU, pa i UN-a, ali suditi Njemačku, Švicarsku ili Hrvatsku vladu zbog nekih možda i pogrešnih odluka je nonsens.

 

Oke, nikome se ne sviđa ni HDZ ni stožer ni pandemija ni zatvaranje granica po cijelom svijetu. Jedno je iskazivati bunt i građanski neposluh protiv mjera kao mjeru predostrožnosti (npr da i u ovoj "legalnoj" zabrani ne dođe do ekstremnih situacija), ali na sudovima suditi državama zbog ove ili one "greške", to sud niti ne može, a ni neće osuditi.

 

Naravno, neke sitnice će se vrtjeti po medijima, neki će salon za masažu dokazivati da nije isto kao kozmetički salon i takve gluposti - ali načelno - sud nakon činjenice da je očuvanje života građana "nad zakon" ostalim zakonima - redom će odjebavati sve ozbiljne tužbe.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

O cijeloj toj korona histeriji najbolje je pisao Nenad Bakić.

Slabije ili gotovo nikakve mjere dugoročno spašavaju živote i gospodarstvo.

Da su lockdown idioti u pravu, danas BiH nebi postojala, svi bi bili mrtvi, u BiH kafići i restorani normalno rade, mjere ne postoje a smrtnost nije nista posebno veća.

Ovaj svijet je stvarno u lošem stanju kada jedna BiH ispada najnormalnija država..

 
6 8 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

je ,baš je BiH normalna država

 

Po broju smrtnosti na milijun stanovnika u zadnjih pola godine krećemo se od 2-5 mjesta na svijetu ,kompanije sa večim brojem uposlenika u ovom trenutku imaju na bolovanju zbog zaraze 25-40% uposlenika

 

 

Osobno usljed posljedica covida još uvijek sam na bolovanju preko dva i pol mjeseca ,pluća nikako da se potpuno oporave ,i u vrijeme  teške upale bio sam negativan sa antitjelima jer sam prebolio zarazu bez simptoma  i nisam znao da sam zaražen,to je utvrđeno serološkim testom.

 

Nemamo vakcina ,za koji mjesec ostajem bez prirodnog imuniteta i nek me opet neko neodgovorno đubre koje negira epidemiju i opasnost virusa zarazi,mogu se slobodno pozdraviti sa životom ,obzirom na  trenutno stanje pluća ,a do prije Decembra bio sam potpuno zdrav odličnog kondicionog i zdravstvenog stanja .

waaagh ;
 
4 4 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
warhammer kaže...

 

Nemamo vakcina ,za koji mjesec ostajem bez prirodnog imuniteta i nek me opet neko neodgovorno đubre koje negira epidemiju i opasnost virusa zarazi,mogu se slobodno pozdraviti sa životom ,obzirom na  trenutno stanje pluća ,a do prije Decembra bio sam potpuno zdrav odličnog kondicionog i zdravstvenog stanja .

jbg, na ovo boldano nemas utjecaja, nema ti druge nego izbjegavati ljude dok se ne cijepis..

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Tko god je bio u Domovima Zdravlja sigurno zna da je nemoguće biti distanciran  obzirom na masu koja stoji u redovima,pritisnuti sa svih strana ,kad bi stajali propisno red bi zauzeo pola općine u dužini 

waaagh ;
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...


Da su lockdown idioti u pravu, danas BiH nebi postojala, svi bi bili mrtvi, u BiH kafići i restorani normalno rade, mjere ne postoje a smrtnost nije nista posebno veća.


Je li to ona Bosna koja sad ima veliki rast, a u prosjeku maje zaraženih nego kod nas, ali više mrtvih?

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Bosn i Hrvatska imaju kontra zakon spojenih posuda:

 

kod njih nema korone zimi, a kod nas ljeti...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Stric_Jura kaže...

Bosn i Hrvatska imaju kontra zakon spojenih posuda:

 

kod njih nema korone zimi, a kod nas ljeti...

To ti je zato jer nema para pa ne ide ni na skijanje ni na ljetovanje...

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

kako ozbiljno shvatit čovjeka koji propagira ideje nenada bakića. pa taj čovjek je esencija gluposti i zločestoće

 

hvala bogu da je netko napokon krenuo protiv njegovih gluparija

Moj PC  
5 6 hvala 0
9 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

osnove bakologije LOL sigurno onaj panj Barilar stoji iza toga

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Del_Boy97 kaže...

kako ozbiljno shvatit čovjeka koji propagira ideje nenada bakića. pa taj čovjek je esencija gluposti i zločestoće

 

hvala bogu da je netko napokon krenuo protiv njegovih gluparija

 Nenad Bakic je pametan covjek, ali takoder na LinkedInu brise sve gdje je bio u krivu (sto je bilo jasno iz aviona), i jos brise komentare ispod koji ga konstruktivno kritiziraju.

 

Taj nema sta radit u ozbiljnim poslovnim krugovima, nadam se da mu je to jasno...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Naslovna slika dovoljno govori o stručnosti admina te stranice. Naime, Bakić često uspoređuje grafove novozaraženih i stringency indexa. Sama korelacija nije dokaz uzročni-posljedične veze. Da Bakić tvrdi da strože mjere uzrokuju rast novozaraženih, ta sprdnja bi bila opravdana, međutim, on to ne tvrdi, on tvrdi da strože mjere ne sprječavaju rast.

Kod korelacije je stvar da, iako korelacija nije dovoljan dokaz uzročno-posljedične veze, ona je nužna posljedica uzročno-posljedične veze.

Dakle, ako na grafovima broja novooboljelih ne možeš ustanoviti korelaciju pada ili sporijeg rasta sa strogoćom mjera, to je jak argument za tvrditi da nema dokaza da strože mjere uzrokuju pad ili usporavaju rast novooboljelih, ali korelacija rasta i strogoće mjera nije dokaz da mjere uzrokuju rast.

Onaj tko je radio tu sprdnju, ili ne shvaća razliku između ovoga što sam gore opisao, ili shvaća, ali diskreditiranje Bakića mu je bitnije od činjenica.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Bakic konstantno zaboravlja na lurking varijable, ali svejedno posta jer drka na broj lajkova komentara itd. kojeg dobiva od ljudi koji ne razumiju sto on pise, nego zvuci pametno.

Covjek je danima usporedivao London/UK i Zagreb/HR, efekte Tier 4 itd., a zaboravio je na jedno 5-6 bitnih varijabli za usporedbu, od gustoce stanovnistva pojedinih kvartova Londona do iznimne razlike u kvaliteti zivota izmedu tih. Najgori kvart Londona je pandan Kozari boku, a opet je testiranje i ljecenje bitno bolje u tim kvartovima u UK nego u HR.

Efekti lockdowna koje on istrazuje se po meni nece uopce vidjet u iducih 18 mjeseci niti u broju slucajeva, vec u devijacijama od prosjecnog broja smrti, ocekivane zivotne dobi te u potraznji za novim kronicnim zdravstvenim ljecenjima respiratornog oblika.

Testiranje i contact tracing jednostavno nije dovoljno "savrseno" nigdje u svijetu, pogotovo u urbanim mjestima s niskom medijalnom dobi jer mladi ne zele cinkat druge, kao sto je bio slucaj u Floridi, Austinu-TX i americkim college kampusima. I onda bilo kakva tehnicka analiza grafova jednostavno pada u vodu.

Bakic ima nevjerojatnu opsesiju ovom temom, a s druge strane se promovira kao entrepreneur koji od 2000. nije objavio koristan poslovni clanak ili plan/analizu koja izlazi izvan MBB consulting krugova.






Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 20:09 (Mitch).
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Svijet je prevelik i previse ovisimo jedni od drugima da bi mjere zatvaranja imale nekakav dugoročni pozitivni efekt...

Negdje sam stavio jer bilo je u nekim nezavisnim medijima koliko se pregleda manje napravilo cca 30 do 50 posto sto znači  da ce vise ljudi umrijeti jer se pregledi nisu odradili i prevencija i dijagnostika nije odrađena  na vrijeme nego od strasnog virusa... 

Od tumora gušterače mozga pluća odlaziš ali ima tumora autoimunih poremećaja  raznih drugih bolesti koji ako su dijagnosticirani ljudi prezive i kvalitetno zive...  Ali jbg korona je odlična izlika da se pod tepih gurne nesposobnost politike očajno vodstvo bolnica vecina totalno nekompetetnih doktora usrana ekonomija i tako dalje...  Na to sve se samo naljepi naljepnica corona was here i sve se zaboravlja jer jbg nema veze što nemas posao nema veze sto je ducan preskup pa kupujes otpad iz europe na akciji nema veze sto placa traje 15 20 dana nema veze sto sebi nemozes priuštiti nista... Nema veze ako ti se pregled odgada 6 mjeseci nema veze ako privatni sektor nepostoji jer ko ce ti dat pare da potplatis sve dađbine drzavi.  Nema veze glavno da brzo dolazi povrat poreza te sad krece masovno cjepivo ali to i dalje nije gotovo jer sad imamo timbuktu soj koji ce przit sljedecih 3 4 mjeseca pa ce nakon ljeta doc soj iz sibira koji je mutirao da prezivi na ekstremno niskim tem.  I tako cemo se vrtiti u krug a poanta je da prosjecan hrvat nema posla ili mu je posao potplacen novac ne vrijedi nista jer je sve skupo zdravstvena zastita ne postoji osim na papiru jer sve ozbiljnije se ide privatno te ono sto preostaje je ic vani u potrazi da ddostojanstvenim životom.  Dakle ne luksuzni bogati zivot vec pristojan zivot kojeg je vecini ova korona sjebala...  Mislim i prije korone je bilo sranje ali sad je to na eksponencijalnom rastu... 

I za sve je kriva korona neimanje maski i nedrzanje 2m razmaka... 

Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
warhammer kaže...

je ,baš je BiH normalna država

 

Po broju smrtnosti na milijun stanovnika u zadnjih pola godine krećemo se od 2-5 mjesta na svijetu ,kompanije sa večim brojem uposlenika u ovom trenutku imaju na bolovanju zbog zaraze 25-40% uposlenika

 

 

Osobno usljed posljedica covida još uvijek sam na bolovanju preko dva i pol mjeseca ,pluća nikako da se potpuno oporave ,i u vrijeme  teške upale bio sam negativan sa antitjelima jer sam prebolio zarazu bez simptoma  i nisam znao da sam zaražen,to je utvrđeno serološkim testom.

 

Nemamo vakcina ,za koji mjesec ostajem bez prirodnog imuniteta i nek me opet neko neodgovorno đubre koje negira epidemiju i opasnost virusa zarazi,mogu se slobodno pozdraviti sa životom ,obzirom na  trenutno stanje pluća ,a do prije Decembra bio sam potpuno zdrav odličnog kondicionog i zdravstvenog stanja .

 Slovenija sa teškim lockdownom 10.500 smrtnih slučajeva, BiH bez ikakvog lockdowna 5.500 smrtnih slučajeva.

Znam da vam je teško priznati da ste ispali budale slušajući struku, ego vam je povrijeđen jer su oni kojima ste se cijelo vrijeme rugali ispali pametni.

Ali brojke su takve da vam ne idu u korist, sto slabiji lockdown, to je više preživjelih.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

 Slovenija sa teškim lockdownom 10.500 smrtnih slučajeva, BiH bez ikakvog lockdowna 5.500 smrtnih slučajeva.

 Slovenija ima 3800 umrlih. 

 

MadDogMattis kaže...

Znam da vam je teško priznati da ste ispali budale slušajući struku, ego vam je povrijeđen jer su oni kojima ste se cijelo vrijeme rugali ispali pametni. 

 Ako misliš da si ti ispao pametan onda griješiš još i više nego s onim gornjim brojevima.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
MadDogMattis kaže...

 Slovenija sa teškim lockdownom 10.500 smrtnih slučajeva, BiH bez ikakvog lockdowna 5.500 smrtnih slučajeva.

 Slovenija ima 3800 umrlih. 

 

MadDogMattis kaže...

Znam da vam je teško priznati da ste ispali budale slušajući struku, ego vam je povrijeđen jer su oni kojima ste se cijelo vrijeme rugali ispali pametni. 

 Ako misliš da si ti ispao pametan onda griješiš još i više nego s onim gornjim brojevima.

 

 Istina, moja greška, zamjenio sam smrtne i aktivne slučajeve.

Kako god okreneš, znam ljude iz BiH i ljude iz Slovenije.

Ovi u BiH žive normalno, dok u sloveniji proklinju sve živo.

Da je stanje onakvo kako govori "struka", BiH bi potpuno izumrla.

Oni su za blagdane imali pune crkve, ljudi su se normalno okupljali, cijelo vrijeme kafići i restorani rade normalno, noćni život je isti.

Pa vi sada razmislite dali je imalo smisla sve zatvoriti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

Ovi u BiH žive normalno, dok u sloveniji proklinju sve živo.

Da je stanje onakvo kako govori "struka", BiH bi potpuno izumrla.

Oni su za blagdane imali pune crkve, ljudi su se normalno okupljali, cijelo vrijeme kafići i restorani rade normalno, noćni život je isti.

Pa vi sada razmislite dali je imalo smisla sve zatvoriti.

 BiH je 9. u svijetu po broju umrlih (0.15% populacije) od 200 zemalja. To govori koliko su loši u borbi s koronom. 

 

Da, Slovenija je još gora, ali to ne čini BiH uspješnom. Ako ti sin padne razred s tri jedinice, a susjedov s pet, nije tvoj sin zbog toga uspješan.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

U BiH postoje zakonski propisane epidemiološke mjere kojih se nitko ne pridržava ,institucije koje bi se trebale pobrinuti da se mjere poštivaju ne rade svoj posao .... jer smo moralno posrnulo,sebično,latergično pseudo religijskom korumpirano društvo duplih standarda i u ovom momentu bosanci i hercegovci plaćaju visoku cijenu disfunkcionalnosti svojim zdravljem i životima.

 

U Sarajevskom Kantonu  bolnički covid odjeli su od sredine prošlog tjedna  su popunjeni  , čak i u Općoj Bolnici gdje je uprava smirena i nije sklona panici daje apele da se građani uozbilje i ne zajebavaju ignoriranjem opasnosti od epidemije .

 

 

 

waaagh ;
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

A daj reci mi prosječnu dob umrlih od tog virusa?  75?

Koliko ce ih umrijeti zbog manjka prevencije u zdravstvenoj zaštiti?  Kolika je tu dob?  35 40?

Jeli bolje da se izrazim pederski ali lijepo da umire 300 starcadi ili 300 mladih i mladih ljudi koji su mogli bit spaseni? 

Mjere su totalno za onu stvar jer recimo od 100 ljudi 5 ih se ne drzi sve to pada u vodu...  Ne znam kako neki imaju vise muda pricat o tome da ce zbog covida doc slom zdravstva ovog onog...  Prije covida svaki doktor je radio sa strane zaradivao miljune i dan danas sa covidom iste stvari radi...  Tako da sto sam gore napisao je brutalna realnost ali umrijeti ce neki ljudi slicni meni koji nisu mogli dobiti pregled jer 90% hrvatske osim zagreba i jos par gradova ima zdravstvenu zastitu na razini austrougarske a u vecini kbcova si samo stoka pred klanje ako nemas lovu u kuverti za doktora ili da ti je neko veza... 

Ali da nas je sjeba covid...  Kad cujem te tvoje konstatatacije bude mi lose jer ti zivis u nekom svome fancy elvira in wonderland svijetu...  

Zalosno je sto Bosna nakraju jedna od normalnijih drzava u ovom stanju globalne manipulacije i sranja.  I evo po splitu su reklame za webinar za psiholosku pomoc jer znas sto ljudi pucaju po savovima ne zbog korone nego zbog nemogucnosti da normalno rade da donesu djeci hranu na stol da plate dugove.  Da imas takve probleme jebalo bi ti se za koronu i oce od nje umrijeti ionako stare biljke sa 1001 kronicnom bolesti.  Umiru umirali su i umrijeti ce se uvijek ali da netko radi ovaku strku za 0.15% u najgorom scenariju daj me nemojte prcat...  Nakon toga umrijeti ce mladi u prosjeku od 0.30% ... Treba malo povecat paniku idu novi sojevi sa ogromnom smrtnosti i sadasnja cijepiva nisu ucinkovita?  Sto je iza toga?  Mediji su najveci krivci i ljudi koju rade paniku ako ih je strah toliko neka stoje kuci a nas neka puste sa sansama 99.85 ...

 

Moj PC  
10 2 hvala 4
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Meni je također taj "slom zdravstva" nejasan, ali iz perspektive kako "svi u bolnici rade 100 na sat od medicinskih sestara do doktora zbog korone, rade neki 24h smjene, moraš pljeskat na balkonu svaku vecer u 8".

Ok, vjerujem da ima osoblja i specijalista koji su zakoceni, ali implicirat da su SVI 24/7 na nogama zbog korone je horse-sh*t. Veliku većinu korona pozitivinih jednostavno pošalju doma u samoizolaciju, šta drugo med osoblje može oko nekog ko je pozitivan na koronu?! Operirat koronu? Ništa, vecina preleži i progori kroz to. Doslovno nitko koga znam nije ostao ležat u bolnici niti išao na ikakve dodatne pretrage zbog korone, ukljucujuci mene.

A termin u KBCu za nesto dobit je lutrija, tak da po cemu tocno SVI pucaju po šavovima? Ako išta ubijaju se ovi što rade testiranja na punktovima i ovi što su na odjelu gdje su respiratori i kisik.

Bitno da mediji prikazuju kao da svi doktori spavaju na podu operacijske sale, stvarnost je puno drugacija.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 18:18 (D3lBoy).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Meni je također taj "slom zdravstva" nejasan, ali iz perspektive kako "svi u bolnici rade 100 na sat od medicinskih sestara do doktora zbog korone, rade neki 24h smjene, moraš pljeskat na balkonu svaku vecer u 8".

Ok, vjerujem da ima osoblja i specijalista koji su zakoceni, ali implicirat da su SVI 24/7 na nogama zbog korone je horse-sh*t. Veliku većinu korona pozitivinih jednostavno pošalju doma u samoizolaciju, šta drugo med osoblje može oko nekog ko je pozitivan na koronu?! Operirat koronu? Ništa, vecina preleži i progori kroz to. Doslovno nitko koga znam nije ostao ležat u bolnici niti išao na ikakve dodatne pretrage zbog korone, ukljucujuci mene.

A termin u KBCu za nesto dobit je lutrija, tak da po cemu tocno SVI pucaju po šavovima? Ako išta ubijaju se ovi što rade testiranja na punktovima i ovi što su na odjelu gdje su respiratori i kisik.

Bitno da mediji prikazuju kao da svi doktori spavaju na podu operacijske sale, stvarnost je puno drugacija.

 

Pa opterećeni su oni kapaciteti zdravstva koji se brinu o takvim bolesnicima. I oni imaju svoj maksimum.

A što te briga za dermatologa ili oftalmologa. Kod mene u gradu rade sasvim normalno kao i inače.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jadni oni konačno nesto moraju radit...  Zabranilo im da rade duple privatne smjene pa sad kmece... Prije je bilo ujutro drzavno popodne privatno i zanimljivo bi bilo da dodes na kontrolu pregled pa doktor kaze nemoze to u drzavnu bolnicu to popodne u mene privatno onda sutra ujutro opet u državnu bolnicu... 

Ajde zdravo.

Inace svaka im cast ali vecina doktora su korumpirani ne mare za pacijente te si im samo broj osim ako nemaju monemonetarnu iskoristivost...  I to je ono najgore jer danas mi se cini da samo najgori zavrsavaju medicinu jer znam neke sad dr koji su zavrsili ili zavrsavaju specijalizaciju i mogu rec samo da ko drustvo nazadujemo... 

Inace evo ja gledam sebe 

Zubar privatno

Oftamolog privatno

Gastroenterolog privatno

Jedino sto radim je vadim krv i seroloska testiranja koja mi doktor opce prakse rece a slusaj nisam specijalist pa ti necu komentirat pricaj sa njim inace posao dr opce prakse mmoze obavljat i bolje trenirani majmun jer bilo sto evo ti uputnica ajde mene ne gnjavi ili evo ti gutaj tablete pa ako ti nije bolje evo ti uputnica... I eto to je realno stanje stvari. 

Inace dosao sam do drzavnog doktora koji je vrhunski (ali prvo sam bio privatno na prvom pregledu)  imam uputnice za kontrolu i za to napravit nemojte me krivo shvatit ali prije cu na mjesec nego napravit 3 pregleda u drzavnoj bolnici...  I to je realnost a to sto vili beros i mediji prikazuju doktore koji rade 12 sati i padaju u komu od umora rekao bi im da odu na brod nekad radit pa ce vidit sto je krvavi rad (jos ako je putnicki brod di si odgovoran za zivote putnika i posade)... Ali kazem korona je za sve to kriva do 1.3 2020 sve je bilo savršeno a nakon tog datuma jbg...

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

Jadni oni konačno nesto moraju radit...  Zabranilo im da rade duple privatne smjene pa sad kmece... Prije je bilo ujutro drzavno popodne privatno i zanimljivo bi bilo da dodes na kontrolu pregled pa doktor kaze nemoze to u drzavnu bolnicu to popodne u mene privatno onda sutra ujutro opet u državnu bolnicu... 

Ajde zdravo.

Inace svaka im cast ali vecina doktora su korumpirani ne mare za pacijente te si im samo broj osim ako nemaju monemonetarnu iskoristivost...  I to je ono najgore jer danas mi se cini da samo najgori zavrsavaju medicinu jer znam neke sad dr koji su zavrsili ili zavrsavaju specijalizaciju i mogu rec samo da ko drustvo nazadujemo... 

Inace evo ja gledam sebe 

Zubar privatno

Oftamolog privatno

Gastroenterolog privatno

Jedino sto radim je vadim krv i seroloska testiranja koja mi doktor opce prakse rece a slusaj nisam specijalist pa ti necu komentirat pricaj sa njim inace posao dr opce prakse mmoze obavljat i bolje trenirani majmun jer bilo sto evo ti uputnica ajde mene ne gnjavi ili evo ti gutaj tablete pa ako ti nije bolje evo ti uputnica... I eto to je realno stanje stvari. 

Inace dosao sam do drzavnog doktora koji je vrhunski (ali prvo sam bio privatno na prvom pregledu)  imam uputnice za kontrolu i za to napravit nemojte me krivo shvatit ali prije cu na mjesec nego napravit 3 pregleda u drzavnoj bolnici...  I to je realnost a to sto vili beros i mediji prikazuju doktore koji rade 12 sati i padaju u komu od umora rekao bi im da odu na brod nekad radit pa ce vidit sto je krvavi rad (jos ako je putnicki brod di si odgovoran za zivote putnika i posade)... Ali kazem korona je za sve to kriva do 1.3 2020 sve je bilo savršeno a nakon tog datuma jbg...

 

Obožavam ovakve odokativne procjene. U mom gradu u bolnici nisam još naletio ni na jednog doktora koji "ne mari za pacijente". Ali zato u Zagrebu jesam.

 

A kao društvo svakako nazadujemo, to je istina. A što je najgore nazadujemo i puno brže jer ostali u međuvremenu napreduju. Da nismo ušli u EU i da nas oni nisu natjerali na bar neke promjene zakona i praksi, bili bi još gori.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Osvrnimo se malo i na mantru "Misli na druge, cijepi se". Sad bedževe nose i tv voditelji, pa eto moram malo i o tome.

Ovih dana svi dr. mr. sci. prim.žblj. po televizijama trube da iako cjepivo ne štiti od toga da se zaraziš koronom, ono ipak štiti 100% od teških oblika bolesti. Znači, nema respiratora za tebe ako se cijepiš, 100%.

E to je problem, jer je u suprotnosti s "Misli na druge". Zašto bi ja mislio na druge i cjepio se, ako taj drugi može primiti cjepivo i biti 100% siguran od respiratora? Čak i da ga zarazim, on je 100% siguran da neće umrijeti, nego možda biti na bolovanju 1 tjedan. 

Sad ćete mi spomenuti one koji ne mogu primiti cjepivo...e pa njima nema spasa ionako, jer ako cjepivo (pa da se naš svi koji ga možemo primiti i procijepimo) štiti samo 90% od zaraze, onda će ovi koji se ne smiju cjepiti popušiti prije ili kasnije zarazu.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

Osvrnimo se malo i na mantru "Misli na druge, cijepi se". Sad bedževe nose i tv voditelji, pa eto moram malo i o tome.

Ovih dana svi dr. mr. sci. prim.žblj. po televizijama trube da iako cjepivo ne štiti od toga da se zaraziš koronom, ono ipak štiti 100% od teških oblika bolesti. Znači, nema respiratora za tebe ako se cijepiš, 100%.

E to je problem, jer je u suprotnosti s "Misli na druge". Zašto bi ja mislio na druge i cjepio se, ako taj drugi može primiti cjepivo i biti 100% siguran od respiratora? Čak i da ga zarazim, on je 100% siguran da neće umrijeti, nego možda biti na bolovanju 1 tjedan. 

Sad ćete mi spomenuti one koji ne mogu primiti cjepivo...e pa njima nema spasa ionako, jer ako cjepivo (pa da se naš svi koji ga možemo primiti i procijepimo) štiti samo 90% od zaraze, onda će ovi koji se ne smiju cjepiti popušiti prije ili kasnije zarazu.

 

Ja se nikad nisam cijepio radi drugih, nego radi sebe. I kad dođe vrijeme za cijepljenje, sigurno se neću cijepiti radi drugih nego radi sebe, jer sam iskusio covid i nije mi uopće bio zabavno iskustvo iako je bilo relativno blago.

A s obzirom da vidim da ima hrpa budaletina oko mene, onda je bolje da se cijepim jer je velika šansa da ću ga opet popušit, za razliku od gripe koju lako izbjegnem u mojoj sredini.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
guslac kaže...

Osvrnimo se malo i na mantru "Misli na druge, cijepi se". Sad bedževe nose i tv voditelji, pa eto moram malo i o tome.

Ovih dana svi dr. mr. sci. prim.žblj. po televizijama trube da iako cjepivo ne štiti od toga da se zaraziš koronom, ono ipak štiti 100% od teških oblika bolesti. Znači, nema respiratora za tebe ako se cijepiš, 100%.

E to je problem, jer je u suprotnosti s "Misli na druge". Zašto bi ja mislio na druge i cjepio se, ako taj drugi može primiti cjepivo i biti 100% siguran od respiratora? Čak i da ga zarazim, on je 100% siguran da neće umrijeti, nego možda biti na bolovanju 1 tjedan. 

Sad ćete mi spomenuti one koji ne mogu primiti cjepivo...e pa njima nema spasa ionako, jer ako cjepivo (pa da se naš svi koji ga možemo primiti i procijepimo) štiti samo 90% od zaraze, onda će ovi koji se ne smiju cjepiti popušiti prije ili kasnije zarazu.

 

Ja se nikad nisam cijepio radi drugih, nego radi sebe. I kad dođe vrijeme za cijepljenje, sigurno se neću cijepiti radi drugih nego radi sebe, jer sam iskusio covid i nije mi uopće bio zabavno iskustvo iako je bilo relativno blago.

A s obzirom da vidim da ima hrpa budaletina oko mene, onda je bolje da se cijepim jer je velika šansa da ću ga opet popušit, za razliku od gripe koju lako izbjegnem u mojoj sredini.

 Ako si ti mizofob i hipohondar , zatvori se i ne izlazi iz kuce.

 

Nemoj bit fasist i nametat svoje misljenje

This time next year we'll be millionaires
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...
Bitanga kaže...
guslac kaže...

Osvrnimo se malo i na mantru "Misli na druge, cijepi se". Sad bedževe nose i tv voditelji, pa eto moram malo i o tome.

Ovih dana svi dr. mr. sci. prim.žblj. po televizijama trube da iako cjepivo ne štiti od toga da se zaraziš koronom, ono ipak štiti 100% od teških oblika bolesti. Znači, nema respiratora za tebe ako se cijepiš, 100%.

E to je problem, jer je u suprotnosti s "Misli na druge". Zašto bi ja mislio na druge i cjepio se, ako taj drugi može primiti cjepivo i biti 100% siguran od respiratora? Čak i da ga zarazim, on je 100% siguran da neće umrijeti, nego možda biti na bolovanju 1 tjedan. 

Sad ćete mi spomenuti one koji ne mogu primiti cjepivo...e pa njima nema spasa ionako, jer ako cjepivo (pa da se naš svi koji ga možemo primiti i procijepimo) štiti samo 90% od zaraze, onda će ovi koji se ne smiju cjepiti popušiti prije ili kasnije zarazu.

 

Ja se nikad nisam cijepio radi drugih, nego radi sebe. I kad dođe vrijeme za cijepljenje, sigurno se neću cijepiti radi drugih nego radi sebe, jer sam iskusio covid i nije mi uopće bio zabavno iskustvo iako je bilo relativno blago.

A s obzirom da vidim da ima hrpa budaletina oko mene, onda je bolje da se cijepim jer je velika šansa da ću ga opet popušit, za razliku od gripe koju lako izbjegnem u mojoj sredini.

 Ako si ti mizofob i hipohondar , zatvori se i ne izlazi iz kuce.

 

Nemoj bit fasist i nametat svoje misljenje

 

Pazi ovo, kaže lik na forumu - "nemoj nametat svoje mišljenje" :-D Nemaš pametnijeg posla? Zašto si ti ovdje?

Mizofob? Niti najmanje, volim liznut svašta. ;-) To i dalje ne znači da bih želio imati temperaturu 10 dan, tri mjeseca bez njuha i tko zna što još i biti nesposoban za život zbog budala koje ne znaju da se bolestan ne hoda okolo.

A danas odmah ujutro idem u omiljenu birtiju na kavu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 2:27 (Bitanga).
8 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Uff znao sam da se ne treba cijepiti, pogledajte ovu situaciju s astrazenecom... ljudi ce prije od toga umrijeti, nego od korone (gripe)...

 
5 6 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice