Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 949.015
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
nastavak:(
crno nam se piše:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Eksperimenti na ljudima kao zločin protiv čovječnosti: od Nürnberškog medicinskog suđenja do predmeta Pfizer

 

https://hrcak.srce.hr/164184

 

Koga zanima, lako nađe cijeli znanstveni članak.

 

 

 

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 20:42 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Itekako ima veze, samo se tebi ne sviđa poruka, pa si se "trigerirao".

 Koja poruka :D

 

E, znam što ti fali. Nisi na kraju stavio ''pametnome dosta'' (s dva-tri uskličnika).

 

Što tebi znači trigerirao (triggered)? Misliš na to da sam doživio intenzivnu i kratkotrajnu emocionalnu reakciju na količinu percipirane gluposti koju si prosuo? Apsolutno jesam - mi ljudi tako funkcioniramo inače. 

 

Ajde, objasni sve faze genocida i kako misliš da to ima veze s ovom situacijom. Stavio si to, insinuiraš da je to nekako bitno i povezano s ovom situacijom i temom - objasni. 

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne moram ja tebi ništa objašnjavati.

A poruka je vrlo jasna.
Tko se ne cijepi, taj je krezuba seljačina. Takvima ćemo, za početak, ograničiti ustavom zajamčena prava i slobode (sloboda kretanja, sloboda misli, medicinski zahvat bez informiranog pristanka, cenzura, pravo na rad itd.)
Covid redare koji zatvaraju birtije smo već doživjeli.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Covid redare koji zatvaraju birtije smo već doživjeli.

 Imamo i redare buke i redare koji guraju sladoledarske skrinje sa ulice nazad u granice lokala.

 

Ja bi reko svi odreda Hitleri. Pametnom dosta.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jesu li za tebe Hitleri članovi uprave Pfizera, koji je djeci u Nigeriji davao bez ičijeg znanja eksperimentalni lijek, ne bi li dobili FDA odobrenje?
Dio djece je umro, dio završio s drugim težim posljedicama. Lijek je nakon inicijalnog FDA odobrenja zabranjen, kako u US, tako i u EU.

Tko čezne za Pfizer cjepivom, svakako preporučam da se malo informira tko i što je Pfizer, prije nego stane u red i zasuče rukav.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 21:25 (DeniZg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Ne moram ja tebi ništa objašnjavati.

A poruka je vrlo jasna.
Tko se ne cijepi, taj je krezuba seljačina. Takvima ćemo, za početak, ograničiti ustavom zajamčena prava i slobode (sloboda kretanja, sloboda misli, medicinski zahvat bez informiranog pristanka, cenzura, pravo na rad itd.)
Covid redare koji zatvaraju birtije smo već doživjeli.

 7 godina na forumu, brate. 7.

 

Kad staviš nešto na forum, događa se da te netko pita za objašnjenje. Ne moraš ti objašnjavati, al malo ispada glupo kad se tako trigeriraš na najnormalnije pitanje, na forumu :D

 

Btw, u 7 godina si mogao pročitati, i razumjeti, Dragine upute za kvalitetno diskutiranje, učestale greške u argumentaciji i sl.

 

Što se Pfizera tiče - čuj, svijet je jedno komplicirano mjesto. Ja se, evo, ne osjećam loše što vozim auto od firme koja je proizvodila vozila za njemačke vojnike u WWII. Mogu ti reći da je iskustvo čak i ugodno.

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Spominjati VW je čisto relativiziranje i whataboutizam.
Nije vrijedno komentara.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Spominjati VW je čisto relativiziranje i whataboutizam.
Nije vrijedno komentara.

 Slažem se. Nisi uspio ni skužiti da sam se spustio na tvoj nivo argumentacije i objašnjavanja pojava u svijetu :D

 

Btw, to se zove komunikacijski reciprocitet (znaš ono, ti šapćeš pa ja šapćem):P

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 22:16 (ElektričnaOvca).
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Ne moram ja tebi ništa objašnjavati.

A poruka je vrlo jasna.
Tko se ne cijepi, taj je krezuba seljačina. Takvima ćemo, za početak, ograničiti ustavom zajamčena prava i slobode (sloboda kretanja, sloboda misli, medicinski zahvat bez informiranog pristanka, cenzura, pravo na rad itd.)
Covid redare koji zatvaraju birtije smo već doživjeli.

 Tko se ne cijepi, ugrožava i druge i poništava efekt njihovog cijepljenja (dok snose i eventualni rizik toga cjepiva) jer jedan minimalni postotak populacije mora biti procijepljen kako bi se zaustavila pandemija.
https://qz.com/1941409/how-many-people-need-to-be-vaccinated-for-a-return-to-normal/

 

Ajmo opet potegnuti onu nekima omiljenu paralelu s autima: ako ti brane divljačku vožnju, nije to zato što žele ograničiti tvoje slobode i proglasiti te krezubom seljačinom, nego zato što svojim nerazumnim ponašanjem ugrožavaš druge i tu nema spora.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Jesu li za tebe Hitleri članovi uprave Pfizera, koji je djeci u Nigeriji davao bez ičijeg znanja eksperimentalni lijek, ne bi li dobili FDA odobrenje?
Dio djece je umro, dio završio s drugim težim posljedicama. Lijek je nakon inicijalnog FDA odobrenja zabranjen, kako u US, tako i u EU.

Tko čezne za Pfizer cjepivom, svakako preporučam da se malo informiratko i što je Pfizer, prije nego stane u red i zasuče rukav.

Eto malo prije su ispikali Đo Bidena. Ako recimo Đo odapne od nuspojava, baš me zanima koga če Ameri za odmazdu izbombardirat.

 

https://twitter.com/CNN/status/1341122566174384128

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
HCMAA kaže...
uspio sam se dočepati uzorak od svih cjepiva koje će biti u uporabi

izgleda da ovi koji se boje ugradnje chipova su bili u pravu

nakon analize fotonskom camerom obsurom dobio sam fotografije ovih sumnjjvih sastojaka kojima očito nije mjesto tu

 

Kad vidim ove elektrolitske kondiće, više se bojim da ih nisu naopako spojili nego što se bojim za čip :D

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Ne moram ja tebi ništa objašnjavati.

A poruka je vrlo jasna.
Tko se ne cijepi, taj je krezuba seljačina. Takvima ćemo, za početak, ograničiti ustavom zajamčena prava i slobode (sloboda kretanja, sloboda misli, medicinski zahvat bez informiranog pristanka, cenzura, pravo na rad itd.)
Covid redare koji zatvaraju birtije smo već doživjeli.

 

To bi definitivno bilo kršenje sloboda. Kako smo u EU, mislim da bi ona mogla reći ne takvoj politici.

Pogledaj recimo što je Poljskoj rekla na način na koji donose zakone.

Covid redari su najveća glupost koju su uspjeli smisliti, a bome tih gluposti ima na bacanje.

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ima na sliji i germanijskih tranzistora...nisam siguran jesul cccp proizvodnje:)

germanij se koristio prije silicija...za one koji ne znaju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 22:26 (HCMAA).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

germanij se još uvijek koristi za vojnu tehnologiju...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Dex.pwn kaže...
DeniZg kaže...
Ne moram ja tebi ništa objašnjavati.

A poruka je vrlo jasna.
Tko se ne cijepi, taj je krezuba seljačina. Takvima ćemo, za početak, ograničiti ustavom zajamčena prava i slobode (sloboda kretanja, sloboda misli, medicinski zahvat bez informiranog pristanka, cenzura, pravo na rad itd.)
Covid redare koji zatvaraju birtije smo već doživjeli.

 

To bi definitivno bilo kršenje sloboda. Kako smo u EU, mislim da bi ona mogla reći ne takvoj politici.

Pogledaj recimo što je Poljskoj rekla na način na koji donose zakone.

Covid redari su najveća glupost koju su uspjeli smisliti, a bome tih gluposti ima na bacanje.

 

 Sloboda kretanja je većini ograničena.

Sloboda rada, također dijelu stanovništva.

Sloboda misli je odavno načeta, a cenzura ne dozvoljava kontraargumente cijepljenju.

Zaziva se obvezno cijepljenje, što je suprotno pravu na slobodu odabira medicinskog zahvata.

Lako moguće da se po uvođenju cijepljenja dodatno ograniči necijepljenima navedene slobode.

Da, Ustav dozvoljava ograničenje tih sloboda radi zaštite zdravlja, ali srazmjerno opasnosti. Za zaraznu bolest koja ima 99% stopu preživljavanja, ovo nije srazmjerno (govorim globalno, ovo kod nas je predstava za javnost).

Lagano klizimo u diktaturu, a pola ekipe tome plješče.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 22:52 (DeniZg).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...

 Sloboda kretanja je većini ograničena.

Sloboda rada, također dijelu stanovništva.

Sloboda misli je odavno načeta, a cenzura ne dozvoljava kontraargumente cijepljenju.

Zaziva se obvezno cijepljenje, što je suprotno pravu na slobodu odabira medicinskog zahvata.

Lako moguće da se po uvođenju cijepljenja dodatno ograniči necijepljenima navedene slobode.

Da, Ustav dozvoljava ograničenje tih sloboda radi zaštite zdravlja, ali srazmjerno opasnosti. Za zaraznu bolest koja ima 99% stopu preživljavanja, ovo nije srazmjerno (govorim globalno, ovo kod nas je predstava za javnost).

Lagano klizimo u diktaturu, a pola ekipe tome plješče.

 

Ne znam baš... bio jutros u Lidlu tu kod mene... svih 6 blagajni je radilo.

Jučer u IKEI, gužva kao nikad do sad.

Pomolimo se!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 23:15 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
petarde zabranjene a nitko se nije pobunio:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Tek od iduće godine :)
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže... 

 Sloboda kretanja je većini ograničena.

Sloboda rada, također dijelu stanovništva.

Sloboda misli je odavno načeta, a cenzura ne dozvoljava kontraargumente cijepljenju.

Zaziva se obvezno cijepljenje, što je suprotno pravu na slobodu odabira medicinskog zahvata.

Lako moguće da se po uvođenju cijepljenja dodatno ograniči necijepljenima navedene slobode.

Da, Ustav dozvoljava ograničenje tih sloboda radi zaštite zdravlja, ali srazmjerno opasnosti. Za zaraznu bolest koja ima 99% stopu preživljavanja, ovo nije srazmjerno (govorim globalno, ovo kod nas je predstava za javnost).

Lagano klizimo u diktaturu, a pola ekipe tome plješče.

Sloboda kretanja je ograničena odavno, samo je sada ograničena zbog pandemije.

Sloboda obavljanja određenih aktivnosti na određeno vrijeme, ne rada.

Sloboda misli, wtf? 

Što se cenzure tiče, nadam se da imaš dobar vpn, da te ne bi u Gulag strpalo jer pišeš svoje misli po internetima.

Edukacija, pa čak i propagiranje stavova o benefitima cijepljenja nema nikakve veze sa slobodom odabira, već sa informiranim izborom.

Koje slobode će se dodatno ograničiti? Možda npr. ''slobodu'' da upišeš svoje dijete, koje nisi cijepio iz vlastitih uvjerenja, u vrtić među djecu od kojih neka nisu mogla biti cijepljena iz zdravstvenih razloga i tako ih potencijalno ugroziš - jel' to možda primjer neke od sloboda?

Uz zaraznost korone, smrtnost je vrlo značajna stavka - no, po stoti put, korona nije samo smrtnost među zaraženima, već ono što čini zdravstvenom sustavu (a onda i drugim sustavima).

Diktature uglavnom nemaju ovakvih problema, niti debata - jednostavno ne klizimo u tom smjeru.

 

Citirao sam te samo kako bi netko drugi (neodlučan) mogao vidjeti kakve gluposti pišeš i zbog ljubavi prema zdravom razumu. Nemoj odgovarati.  

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
HCMAA kaže...
petarde zabranjene a nitko se nije pobunio:(

 

Taj covid je sve ustvari radi toga da nam potiho ukinu petarde, oni, jebaimpasmater njima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
puzzle se pomalo slaže... Covid-19...5G...cjepljenje...chipiranje... petarde
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 23:37 (HCMAA).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Spominjati VW je čisto relativiziranje i whataboutizam.
Nije vrijedno komentara.

Možeš onda, recimo, prestati koristiti Bayerove lijekove, kao i lijekove niza drugih proizvođača...

Ne koristiti usluge liječnika koji su se školovali / koriste Pernkopfove atlase...

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
DeniZg kaže...
Spominjati VW je čisto relativiziranje i whataboutizam.
Nije vrijedno komentara.

Možeš onda, recimo, prestati koristiti Bayerove lijekove, kao i lijekove niza drugih proizvođača...

Ne koristiti usluge liječnika koji su se školovali / koriste Pernkopfove atlase...

A možeš i koristiti zatvorenike kao "dobrovoljne" donatore organa i potrpati cijeli narod u konc.logore da ti proizvode tenisice.

Zašto dozvoliti ljudskim pravima da stanu na put napretku i dobrobiti većine.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 23:49 (DeniZg).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...

A možeš i koristiti zatvorenike kao "dobrovoljne" donatore organa i potrpati cijeli narod u konc.logore da ti proizvode tenisice.

Zašto dozvoliti ljudskim pravima da stanu na put napretku i dobrobiti većine.

 

Zar ne bi većina upravo sad najrađe pobila starce da ne stanu na put napretku i dobrobiti većine?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne bi većina. Samo oni koji imaju ugovore o doživotnom uzdržavanju. :)
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ti kao da znaš da će necijepljeni ubiti starije. Baš si vidovit.
Ako ćemo tako, onda ti stariji glasaju za ADEZE pa nama mladima useru život. Štaš sad?
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Dex.pwn kaže...
Ti kao da znaš da će necijepljeni ubiti starije. Baš si vidovit.
Ako ćemo tako, onda ti stariji glasaju za ADEZE pa nama mladima useru život. Štaš sad?

 

Glupost ne dolazi nužno s godinama, više je posljedica okruženja :-)

Znam puno jako pametnih starih ljudi.

 

Uglavnom, potpuno je besmislena ova diskusija. Htio bih ju napustiti, al bug forum nema "unfollow" opciju pa me uvijek vuče da pogledam šta ima novoga u borbi dobra i zla :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
DeniZg kaže...
Spominjati VW je čisto relativiziranje i whataboutizam.
Nije vrijedno komentara.

Možeš onda, recimo, prestati koristiti Bayerove lijekove, kao i lijekove niza drugih proizvođača...

Ne koristiti usluge liječnika koji su se školovali / koriste Pernkopfove atlase...

a ti isti školovani liječnici se u velikoj većini neće cijepiti.. kako mogu biti školovani i antivakseri istovremeno? sad sam zbunjen

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

Uglavnom, potpuno je besmislena ova diskusija. Htio bih ju napustiti, al bug forum nema "unfollow" opciju pa me uvijek vuče da pogledam šta ima novoga u borbi dobra i zla :-)

 Hehe, nema natrag.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice