Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 943.090
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
don4ld kaže...
Bilo bi fora da cjepiva ne djeluju pa da vidimo dal će i cijelu iduću godinu vrtit mjere i gluposti jer je očito da je taj virus nezaustavljiv i da se moramo pomirit s tim i prihvatit ga ko gripu.

Cjepiva se najavljuju ko da će uništiti virus i spasit čovječanstvo, a svako normalan zna da neće, ali to korona fanatici ne kuže, tipa dnovinari.

Molim za sve novinare koji će smanjenjem žrtava i zaraženih ostat bez posla jer neće imat o čemu pisat 🙏🙏🙏

 u ovih niti godinu dana razvio se ozbiljan biznis oko koronavirusa i interesne skupine to neće samo samo tako pustiti barem dok ne povrate investicije i zarade x10-x1000.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ako ništa drugo...mnogi Zemljani su odavno cjepljeni na mudrost

došlo je vrijeme da iskoristim svoje vjersko pravo na mito...i da nekako izvučem da budem prvi cjepljeni u županiji...tada bi ušao u povijest
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 12:24 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
HCMAA kaže...
s obzirom da spadam u onih 0,5% pravih vjernika a ne onih 85% licemjera u Hrvatskoj

život u grijehu je uzrok bolesti...međutim bolest može biti i nagrada...jerbo to znači ubrzano putovanje u nebesko kraljevstvo

aha, onda je ova ženska evangelistica ?

 

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zapovijed vam novu dajem: ljubite jedni druge; kao što sam ja ljubio vas tako i vi ljubite jedni druge. Po ovom će svi znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge."

Iv 13,31-33.34-35

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
HCMAA kaže...
Ako ništa drugo...mnogi Zemljani su odavno cjepljeni na mudrost

došlo je vrijeme da iskoristim svoje vjersko pravo na mito...i da nekako izvučem da budem prvi cjepljeni u županiji...tada bi ušao u povijest

 Sam si citirao bozje rijeci. Kako sad sam sebi proturjecis?

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ne proturječim...jerbo oni koji prate moje upise znaju da se koristim sarkazmom...

Kao što je sarkazam jedino cjepivo protiv gluposti...tako je i Biblija najbolje cjepivo protiv "vjernika"
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 12:35 (HCMAA).
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ne, ne

Pararera
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Meni je surealno čitati da su neki imali jednom(!) ili nikad gripu. Ja sam ju brat bratu pokupio pa sigurno 15-20 puta. Plus 10 godina uzastopce angine. I između ostale korona viruse, adenoviruse i slično 😁
Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nema razloga da se svi cijepe, nekima je to naprosto nepotrebno i može im samo naštetit, a takvi bi trebali znat spadaju li u tu kategoriju ili u bilo koju drugu. Ne namjeravan se cijepit jer san, nasreću, iznimno otporan na sve poremećaje i bolesti dišnog sustava, a gripu/upalu pluća/alergije/astmu nisam nikad doživio. Također nikad nisam ikoga zarazio prehladom, a to je jedino šta pokupin svake 3-4 godine, u trajanju 3-5 dana s najblažim simptomima, bez povišene temperature i bez gubitka okusa/mirisa. Time rečeno, ne osjećan se ugroženo niti smatran da ugrožavan ostale, a prilično san siguran da san bio u dužem kontaktu s mnogima zaraženima ovim virusom. Eto, zasad me je virus zaobiša u potpunosti. Zašto bi, stoga, bio prisiljen na cijepljenje? Za kakve sam se još bolesti dužan cijepit? U međuvremenu, ogroman broj ljudi obolijeva i umire svakodnevno od zagađenog zraka i okoliša te užurbanog i stresnog načina života na koji su u većoj ili manjoj mjeri prisiljeni. O tome malo tko govori jer se to stanje smatra normalnim, a u usporedbi s tim je ovaj virus ništa, beznačajan.

 

 

 

HCMAA kaže...
ne proturječim...jerbo oni koji prate moje upise znaju da se koristim sarkazmom... 

Kao što je sarkazam jedino cjepivo protiv gluposti...tako je i Biblija najbolje cjepivo protiv "vjernika"

 Kaže Patrick Jane da je sarkazam najniži oblik humora, ja se s njim slažem. Zašto se toliko često u svojim komentarima odnosiš s visoka? Pitanje je retoričko. Tko razvrstava pametne i glupe, zašto se smatraš pripadnikom prve skupine, položio si nekakav rigorozni tečaj i dobio licencu? Poteka si iz linije za pametne? Manjak inteligencije nije grijeh, netko mora i to bit, nije da si sami biramo.

 
10 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Gradani RH vas predsjednik Joe Biden je rekao da nece biti obavezno cijepljenje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kojeg smisla ima citiranje Starog zavjeta koji je u mnogim svojim dijelovima čista suprotnost Novom zavjetu na kojem se bazira kršćanstvo?

 

Iz ove tvoje jednadžbe ispada da je najbolje uzeti komad konopa i naći čvrstu granu.

 

 

Da sam pravi vjernik nikad u liječnika ne bi ni otišao jer je ionako sve božja volja.

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zanimljiv factchecking.

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zadnji put sam se cijepio u vojsci a to je bilo u prošlom stoljeću..tako da ću biti među prvima u svojoj županiji...svake godine imam problema sa virusima od prehlade...ali opalim kutiju aspirin plus C i za 2 dana budem novi kao iz tvornice...A gripu sam isto imao u prošlom stoljeću...visoka temperatura...buncanje...išo na WC i znam da sam na guzicu tresnuo od buncanja i mraka isprid očiju...nakon toga nikad nisam imao više gripu...ako i jesam to su
bili blagi simptomi

a što se tiče rizika...operacija žučnog kamenca spada u 99% bezopasne...a ja izvukao slamku skoro u onih 1%:)... bio na rubu...24h nakon operacije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

 Odgovornost je jedno vlasništvo drugo. Iz ostatka posta vidim da imaš manjak sposobnosti razumijevanja pa ću ti ovako objasniti. Kupiš npr. mobitel i on je tvoje vlasništvo. Možeš ga baciti u smeće (predviđeno za elektronički otpad) i nitko ti nema što prigovoriti.

Imaš bicikl i možeš ga prodati ili pokloniti nekome.

Možeš li dijete pokloniti, prodati ili baciti u smeće?

 

Za roditeljstvo bi trebalo polagati nekakav ispit, kao vozački. Ti i ovih 7 ispod koji ti daju za pravo ga definitivno ne bi prošli. 

 

Odgovornost proizilazi iz vlasništva.Ne mogu biti odgovoran za nešto sto nije moje.Ako ja nategnem ženicu ja plaćam alimentaciju jer sam suvlasnik djeteta.Ako poštar nategne moju ženicu, onda on plaća alimentaciju.Vrlo jednostavno.

 

Pa nismo mi mentalno bolesni norvežani koji aktivno vrše otimačinu djece od roditelja, čak i onih čiji nisu državljani.

 

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...
BlueMax kaže...

 Odgovornost je jedno vlasništvo drugo. Iz ostatka posta vidim da imaš manjak sposobnosti razumijevanja pa ću ti ovako objasniti. Kupiš npr. mobitel i on je tvoje vlasništvo. Možeš ga baciti u smeće (predviđeno za elektronički otpad) i nitko ti nema što prigovoriti.

Imaš bicikl i možeš ga prodati ili pokloniti nekome.

Možeš li dijete pokloniti, prodati ili baciti u smeće?

 

Za roditeljstvo bi trebalo polagati nekakav ispit, kao vozački. Ti i ovih 7 ispod koji ti daju za pravo ga definitivno ne bi prošli. 

 

Odgovornost proizilazi iz vlasništva.Ne mogu biti odgovoran za nešto sto nije moje.Ako ja nategnem ženicu ja plaćam alimentaciju jer sam suvlasnik djeteta.Ako poštar nategne moju ženicu, onda on plaća alimentaciju.Vrlo jednostavno.

 

Pa nismo mi mentalno bolesni norvežani koji aktivno vrše otimačinu djece od roditelja, čak i onih čiji nisu državljani.

 

 

Ne možeš biti vlasnik niti jedne osobe. Odgovoran si za osobu koju si napravio. Ali ni u kom slučaju nisi njen vlasnik. Barem ne u klasničnom smislu vlasništva. Mogao si /možeš jedino gdje je dopušteno ropstvo..

4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
love2ml86 kaže...

 

 

Ne možeš biti vlasnik niti jedne osobe. Odgovoran si za osobu koju si napravio. Ali ni u kom slučaju nisi njen vlasnik. Barem ne u klasničnom smislu vlasništva. Mogao si /možeš jedino gdje je dopušteno ropstvo..

 

Država može biti vlasnik mog djetete, a ja nemogu?

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...
BlueMax kaže...

 Odgovornost je jedno vlasništvo drugo. Iz ostatka posta vidim da imaš manjak sposobnosti razumijevanja pa ću ti ovako objasniti. Kupiš npr. mobitel i on je tvoje vlasništvo. Možeš ga baciti u smeće (predviđeno za elektronički otpad) i nitko ti nema što prigovoriti.

Imaš bicikl i možeš ga prodati ili pokloniti nekome.

Možeš li dijete pokloniti, prodati ili baciti u smeće?

 

Za roditeljstvo bi trebalo polagati nekakav ispit, kao vozački. Ti i ovih 7 ispod koji ti daju za pravo ga definitivno ne bi prošli. 

 

Odgovornost proizilazi iz vlasništva.Ne mogu biti odgovoran za nešto sto nije moje.Ako ja nategnem ženicu ja plaćam alimentaciju jer sam suvlasnik djeteta.Ako poštar nategne moju ženicu, onda on plaća alimentaciju.Vrlo jednostavno.

 

Pa nismo mi mentalno bolesni norvežani koji aktivno vrše otimačinu djece od roditelja, čak i onih čiji nisu državljani.

 

 

 

Ne lupaj, ako posudiš tuđi automobil i napraviš sranje na cesti ti odgovaraš kao vozač, a ne on kao vlasnik auta. Odgovornost za ponašanje automobila na cesti je tvoja, iako nisi njegov vlasnik.

Roditelj nije vlasnik djeteta. Društvo štiti djecu od roditelja debila.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 22:43 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...
love2ml86 kaže...

 

 

Ne možeš biti vlasnik niti jedne osobe. Odgovoran si za osobu koju si napravio. Ali ni u kom slučaju nisi njen vlasnik. Barem ne u klasničnom smislu vlasništva. Mogao si /možeš jedino gdje je dopušteno ropstvo..

 

Država može biti vlasnik mog djetete, a ja nemogu?

Mislim da brkaš pojmove vlasništva sa ostalim pojmovima. Dijete netko može prodati?

4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

 

 

Ne lupaj, ako posudiš tuđi automobil i napraviš sranje na cesti ti odgovaraš kao vozač, a ne on kao vlasnik auta. Odgovornost za ponašanje automobila na cesti je tvoja, iako nisi njegov vlasnik.

Roditelj nije vlasnik djeteta. Društvo štiti djecu od roditelja debila.

 

Znaći dijete je vlasništvo partije i naroda, a ne roditelja.Ti imas samo odgovornosti, a drugi samo prava.

 

 

love2ml86 kaže...

Mislim da brkaš pojmove vlasništva sa ostalim pojmovima. Dijete netko može prodati?

 

Da, država ga prodaje udomiteljima kada ga otme od roditelja.Prouci malo kako se to radi u norveškoj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 23:21 (Voltaren20).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
Louis Pluto kaže...

 kada bi se cijepila velika većina populacije, virus bi nestao ali neće jer antivaxeri

 Ne bi nestao ni da se cijepi 100% populacije jer dokazano prelazi na druge vrste. Teško da ćeš cijepiti sve životinje na planeti. Kad tad će se ponovo pojaviti ko i druge bolesti koje smo pobijedili cijepljenjem. Ovaj virus se smatra novim no nitko ne tvrdi kako već nije bio među populacijom a sad se vratio oblik koji je mutirao među drugim vrstama. Cilj je zaustavljanje epidemije.

 

Nisam još nigdje pročitao kako taj virus djeluje među šišmišima. Ako netko ima kakav link bio bi zahvalan.

 

 ok, on je zoonoza, u ovom obliku bi nestao među ljudima, nemojmo cjepidlačiti, kad bi toliko izmutirao da mora opet skakati među vrstama tad više niti ne pričamo o istom virusu, a da opet isti preskoči, bio bi to izdvojeni incident za kojeg već imamo cjepivo a i iskustvo iz kojeg će valjda nešto biti i naučeno

neki dan sam pročitao da bar još nekoliko koronavirusa samo što nije prešlo sa životinja na ljude...

 

btw. ako koga interesira, naravno da ću se cijepiti

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 23:47 (Louis Pluto).
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...

 

Znaći dijete je vlasništvo partije i naroda, a ne roditelja.Ti imas samo odgovornosti, a drugi samo prava.

 

...

 

Da, država ga prodaje udomiteljima kada ga otme od roditelja.Prouci malo kako se to radi u norveškoj.

 

Da, to je nezgodno kod živih bića, ne možeš s njima raditi baš što god hoćeš, iako imaju tvoje gene.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mozes ali ne smijes.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ima jedan (ima ih i vise) problem. Kada se cijepis, bilo bi vrlo nezgodno unutar deset dana pokupiti negdje virus. U tom slucaju ce bolest udarit punom snagom. S obzirom na virulentnost ovog virusa, to nije moguce.
Tako da mi se nekako cini da se bas i ne uzimaju sve okolnosti, sto je i razumljivo jer je svijet u izvanrednom stanju.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Inovator kaže...
Ima jedan (ima ih i vise) problem. Kada se cijepis, bilo bi vrlo nezgodno unutar deset dana pokupiti negdje virus. U tom slucaju ce bolest udarit punom snagom. S obzirom na virulentnost ovog virusa, to nije moguce.
Tako da mi se nekako cini da se bas i ne uzimaju sve okolnosti, sto je i razumljivo jer je svijet u izvanrednom stanju.

 

A i ako se ne cjepiš udarit će punom snagom :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 1:04 (Bitanga).
13 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Inovator kaže...
Ima jedan (ima ih i vise) problem. Kada se cijepis, bilo bi vrlo nezgodno unutar deset dana pokupiti negdje virus. U tom slucaju ce bolest udarit punom snagom. S obzirom na virulentnost ovog virusa, to nije moguce.
Tako da mi se nekako cini da se bas i ne uzimaju sve okolnosti, sto je i razumljivo jer je svijet u izvanrednom stanju.

 

Otkud ti to? Pa ne cijepiš se sa živim virusima. Cjepivo samo potiče naše stanice na proizvodnju "proteina šiljka" kakav nosi koronavirus kako bi potaknuo imuni sustav na sintezu protutijela i T-stanica za taj protein.

To potiču na razne načine (preko mRNK - glasničke RNK, ili izmijenjene i za ljude neškodljive adenoviruse), ali nijedno od njih ne sadrži žive viruse SARS-CoV-2.

to ima smisla.. s obzirom da se u dosta slučajeva daju kortikosteroidi da se malo "opusti" imuno-sustav zbog prejake reakcije, u ovom slučaju bi kod tih osoba reakcija bila još jača

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Navod u članku nije baš najtočniji, tj. cjepivo nije baš tu iza ugla. Hrvatska će dobiti prvu tranšu od 130.000 negdje u siječnju, a to je za 65.000 osoba. Znači efektivno samo za zdravstvene radnike i najugroženije, a s obzirom na trj tjedna razmaka ni oni nisu sigurni do veljače. Veće količine će stići do proljeća, ali opet upitno koliko.

 

Tako da niti smo jako blizu, niti će ga biti dovoljno za obavezno. Zapravo je dobro da velik broj ljudi ne želi, tako će biti manje problema za one koji žele.

 

Očekivao bih da se za obavezno cijepljenje zalažu i u prve redove guraju oni koji devet mjeseci plaču zbog neodlaska na koncerte i gladi koja je zavladala zbog propasti ekonomije. Ako se toliko žele vratiti u normalu bilo bi logično da propagiraju jedino rješenje koje to omogućava.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Da, budem se cijepio čim budem mogao.

Da, cjepivo treba biti obavezno, jer sloboda nekoga da se ne cjepi ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje.

 

Došla su vremena kada je nepismenoj ekipi dostupan Internetm, te gulgaju i traže ono što potvrđuje njihovo neznanje.

 

Nije teorija urote ono što ne razumijete. A, i dosta je tu niskih strasti, jer su ljudi iskompleksirani svojim neznanjem i nebitnošću, pa samo traže neki povod da ispadaju pametni i da budu u centru pažnje-

 

 

Budem se cjepio i komtra gripe, samo čekam cjepivo da mi dođe. A, samoincijativo ću se sa vremenom cjepiti i kontra pneumoka.

Slušam doktore medicine i ljude od znanja, a ne neurotične teretičare zavjera. Odnosno luzere.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 10 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PzKpfw kaže...

 

Da, budem se cijepio čim budem mogao.

Da, cjepivo treba biti obavezno, jer sloboda nekoga da se ne cjepi ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje.

 

Došla su vremena kada je nepismenoj ekipi dostupan Internetm, te gulgaju i traže ono što potvrđuje njihovo neznanje.

 

Nije teorija urote ono što ne razumijete. A, i dosta je tu niskih strasti, jer su ljudi iskompleksirani svojim neznanjem i nebitnošću, pa samo traže neki povod da ispadaju pametni i da budu u centru pažnje-

 

 

Budem se cjepio i komtra gripe, samo čekam cjepivo da mi dođe. A, samoincijativo ću se sa vremenom cjepiti i kontra pneumoka.

Slušam doktore medicine i ljude od znanja, a ne neurotične teretičare zavjera. Odnosno luzere.

 

 Necu se cijepiti. Nije obavezno niti ce biti. 

Doktor mi nije preporucio cijepiti se protiv gripe iako sam mogao umrijeti od nje,ne preporucuje mi ni vadenje ciste na sinusu zbog koje mi je svake zime isto. 

Da ne bude da sam se lijecio u Zanzibaru ne,u Zg kod "najboljih" lijecnika RH i jedan cak u svijetu. 

Kaj sad? Razlika od covjeka do covjeka? Pa da.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

@Kolacix

 

 

Hm, pa odeš po drugo mišljenje kod drugog doktora. 

Samo nemoj ići šamanu.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice