HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

poruka: 221
|
čitano: 66.993
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n".
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

Pa napisao sam, kupio sam LG 32LM6300PLA. 

 

Da, automatsko traženje je na početku našlo 116 TV kanala (pozicije su bile razbacane). Od tih 116 kanala, većina je se ne može gledat (nemam evoTV CI modul). Te kanale bih htio obrisati, da ih nemam na listi, ali kanale se izgleda ne može brisati (iz nekog razloga). Mogu ih samo preskakati, zaključati i to je to. Glupo mi je i to što kada tipkam broj, ti kanali se normalno pokazuju, a ja ne želim da mi se pokazuju. 😁

15 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

- izaberi ako se nudi samo FTA (nekodirane) kanale.

- RTFM :) .. ili na ćoravo stisneš red-button (veća šansa da je crveni nego plavi-zeleni-žuti.. koji obično služe za sortiranje i sl.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Kupio si TV, sad častiš. Ako je slika mrak, onda nije dobro. Jbg trebao si nam odmah reći da ti treba sortiranje kanala, nema model taj tu opciju 😂. Evo ti kanali pa to napravi ručno:
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Dodatak:Popis_programa_po_digitalnim_regijama
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
ihush kaže...

- izaberi ako se nudi samo FTA (nekodirane) kanale.

- RTFM :) .. ili na ćoravo stisneš red-button (veća šansa da je crveni nego plavi-zeleni-žuti.. koji obično služe za sortiranje i sl.)

Takva opcija se ne nudi; samo Antena, Kabel, Satelit. Ništa više. Crveno je za zaključati TV kanale, zeleno za preskakanje, žuto za poredak, plavo za zamjenu kanala. Kada prebacim na ATV, tamo je uredno opcija za brisanje (plavo).

bugovac222 kaže...
Kupio si TV, sad častiš. Ako je slika mrak, onda nije dobro. Jbg trebao si nam odmah reći da ti treba sortiranje kanala, nema model taj tu opciju 😂. Evo ti kanali pa to napravi ručno:
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Dodatak:Popis_programa_po_digitalnim_regijama

Snaći ću se nekako. Ali mi je glupo da LG i još Smart TV nema opciju brisanja kanala; doslovno osnovna opcija. 

 

Drugi problem koji imam, ne znam koji TV kanal dolazi s kojeg DVB-T2 kanala. Vidim samo što je na programu, ne i jačinu signala. To vidim samo kada odem na testiranje signala, ali opet, ne vidim da li je HRT 1 s 40. kanala ili s 43. kanala. Pokušavam pronaći način kako da to vidim.

10 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Samo odabereš preskakanje, sortiraš i zaboraviš, vrlo jednostavno i više se ne pokazuju neželjeni kanali.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 12:39 (gil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

To i radim. Sve evoTV kanale i one koji nemaju signala postavljam na poziciju od 900, pa na dalje, zaključavam ih, te postavljam da ih preskače. Onda kad upišem broj 9, tek se onda pojave na dnu liste. 

 

Još da mi je nekako skužiti s kojeg kanala dolazi koji TV kanal i sve 5.

10 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Ne treba zaključavati niti mjenjati broj kanala, samo ih preskočiš, a sortirani kanali ti idu po sortiranom redoslijedu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

Mijenjam broj kanala jer ako stisnem broj 3, ne želim da su oni pod istim. Pošto rijetko kad stiskam broj 9, ne smeta me da su ispod.

5 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...

Imaju ovaj novi android sharp sada i na zutiklik.hr

 

https://www.zutiklik.hr/sharp-led-televizor-40bl5ea-android-uhd-tv-40

 lega, koliko te znam s "naše" teme ti se ipak razumiješ u teveje i nemoj mu nuditi to govance jer vjerojatno kao i Markov ima 1 Gb rama i kako će to tjerati android ne mogu shvatiti.. Jedino može gurati s USB filmove i to je to...

 

I puno skuplji tv s androidom nisu savršeni a gdje bi ovi budget kao ovaj sharp, slažem se:)

 

Tko kupuje u tom platnom razredu a hoće kakav takav brand, 40", 4K i pripadajuće tunere a tu je i android 9 onda nema baš previše toga za kupit.

 

A tko čeka android s 4/64 GB u tv-u s pripadajućim novim chipsetom (a ne želi plaćati velike novce za sony ili ne daj Bože filips   ) onda treba pričekati ove najnovije xiaomi tv 5 pro da stignu u EU.

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/ecfb1fc

 

 

13 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Ako netko ima Quadro LED TV, neka ne kupuje Opticum Nytrobox. Kupio ga danas i to dvoje se ne "podnose". Daljinski od Nytroboxa i Quadra koriste iste kodove; na Nytroboxovom daljinskom, tipka OK pojačava zvuk na televizoru, a tipka dolje stišava. Tipka za pojačavanje na Nytroboxovom daljinskom je broj 7 na daljinskom od Quadra, pa stalno izlazi poruka "nije moguće". Sutra ga moram vratit i kupit neki drugi. 😄

 

Neka preporuka za Strong?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko a da ti prvo pročitaš uputstvo za uporabu za NytroBox? Samo gornje desne četiri tipke (zaokružene) su za TV, ali i njih moraš 'naučiti'. Pročitaj uputstvo kako se to radi, jednostavno je. ALI nemoj se predati ako ne uspije iz prve ili prvih desetak puta. Imam 2 s dva različita TV i nekad treba ponavljati proceduru i tridesetak puta. Ali to ionako radiš jednom. Nakon toga sve super funkcionira, nemaš potrebe vraćati. Niti jedan drugi nema TV funkciju.
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
bugovac222 kaže...
Marko a da ti prvo pročitaš uputstvo za uporabu za NytroBox? Samo gornje desne četiri tipke (zaokružene) su za TV, ali i njih moraš 'naučiti'. Pročitaj uputstvo kako se to radi, jednostavno je. ALI nemoj se predati ako ne uspije iz prve ili prvih desetak puta. Imam 2 s dva različita TV i nekad treba ponavljati proceduru i tridesetak puta. Ali to ionako radiš jednom. Nakon toga sve super funkcionira, nemaš potrebe vraćati. Niti jedan drugi nema TV funkciju.

Znam ja to da se te tipke programiraju, ali meni tipke koje su namijenjene isključivo za prijemnik (kao npr., one gore, dolje, lijevo, desno, tipka OK, te brojčane tipke) upravljaju TV-om. Isto se događa ako recimo stiskam tipke na daljinskom od televizora, prebacuju se kanali na prijemniku ili ulazi u postavke.

 

Onih pet tipki za televizor što se programiraju sam programirao nakon par pokušaja i to nije problem. Problem je što tipke kojima se upravlja uređajem rade razne stvari na televizoru. Kažem, stiskam tipku dolje (za promjenu kanala na prijemniku), meni pojačava zvuk na TV-u. Stiskam tipku OK, na televizoru se smanjuje zvuk. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 20:00 (Marko :D).
15 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Marko, kad se ženiš?

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko :D kaže...

...Još samo kupit Mi TV Box S, ali to mi nije hitno. 

 

Ako nisi kupio mozda ti ovo dobro dođe...

 

 

Xiaomi Mi Box S (53€) - http://bit.ly/2PKooa9
Kupon (promotivni kod): 46XRJIJY

EU dostava: Moguća samo u zemlje članice EU (HRV, SLO….)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
djigibao kaže...
Marko :D kaže...

...Još samo kupit Mi TV Box S, ali to mi nije hitno. 

 

Ako nisi kupio mozda ti ovo dobro dođe...

 

 

Xiaomi Mi Box S (53€) - http://bit.ly/2PKooa9
Kupon (promotivni kod): 46XRJIJY

EU dostava: Moguća samo u zemlje članice EU (HRV, SLO….)

 

Nisam ga još kupio, ali planiram ga kupiti kod nas zbog garancije, pa makar i cijena bila nešto viša. Uostalom, ponuda vrijedi još jedan dan što mi je prekratko.

4 godine
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Mi smo evo sretni što je DVB/T2 stigao, a počela je i prodaja prijemnika i distribucija u sasvim novom standardu, pa ćemo opet biti vjerojatno na začelju za 4-5 godina:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/ATSC_3.0

 

 

 
0 2 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Naravno da nećemo biti na začelju, jer se ATSC uopće ne koristi u Europi. Osim toga ATSC 3.0 kasni za DVB-T2 i nije ništa napredniji unatoč broju 3. ATSC 2.0 nikada nije ni pokrenut u praksi, samo je bio planiran. Trenutno nema ništa novije od DVB-T2 i HEVC.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 18:21 (bugovac222).
4 godine
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

Možda nisam dovljno stručan, no kako to da se tek sad pojavljuju na CES-u?
Još i navode full 4K 60fps HDR mogućnosti untuar ATSC 3.0 standarda, pa me to navelo na razmišljanje.

 

13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
tomsag kaže...

Možda nisam dovljno stručan, no kako to da se tek sad pojavljuju na CES-u?
Još i navode full 4K 60fps HDR mogućnosti untuar ATSC 3.0 standarda, pa me to navelo na razmišljanje.

4K možeš emitirati i preko DVB-T2 standarda, nije to ništa specijano. Rai 4K se emitira još od 2016. godine, u jednoj regiji preko DVB-T2.

15 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
tomsag kaže...

Možda nisam dovljno stručan, no kako to da se tek sad pojavljuju na CES-u?
Još i navode full 4K 60fps HDR mogućnosti untuar ATSC 3.0 standarda, pa me to navelo na razmišljanje.

 

 -preko bilo koje komunikacijske linje možeš prenjeti bilo koji sadržaj, ograničenje je jedino brzina-propustnost tj vrijeme za odgovarajuću količinu podataka, pa se tako nekad ebu-eu signal prenosio preko 64 isdn kanala (malo brže nego nekadašnji faxmodemi..). Problem je samo što ti za takvu rezoluciju i refresh treba odgovarajuća propustnost tj raspon kanala, tj umjesto jednog 4k.. možeš emitirati 4-8 normalnih, pa to ovisi o operateru-cijeni-isplativosti.. ne o tome što se (ne) može, jer sve se može...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
CES je u Americi, a ATSC 3.0 je američki standard koji dolazi sa zakašnjenjem za DVB-T2 standardom pa logično da pričaju o njemu. Ubacili su, kad već kasne, i jednu novost a to su hibridni prijemnici tako da će se zrakom prenositi base layer klasične kvalitete a IP protokolom (internetom) enhancement layer za dodatnu kvalitetu slike. Što se samog zračnog prijenosa tiče ne vidim da je išta napredniji od DVB-T2, a sad koliko će taj hibridni način zaživjeti u praksi ostaje da se vidi.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

i internet je dio novih tvbt2-hevc prijemnika tj bbtv (kako se već naziva) tj smart-internet kao yt-netflix i sl. interaktvina tv. to već radi kod nas, tad da su ameri u kamenom dobu :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
bugovac222 kaže...
CES je u Americi, a ATSC 3.0 je američki standard koji dolazi sa zakašnjenjem za DVB-T2 standardom pa logično da pričaju o njemu. Ubacili su, kad već kasne, i jednu novost a to su hibridni prijemnici tako da će se zrakom prenositi base layer klasične kvalitete a IP protokolom (internetom) enhancement layer za dodatnu kvalitetu slike. Što se samog zračnog prijenosa tiče ne vidim da je išta napredniji od DVB-T2, a sad koliko će taj hibridni način zaživjeti u praksi ostaje da se vidi.
ihush kaže...

i internet je dio novih tvbt2-hevc prijemnika tj bbtv (kako se već naziva) tj smart-internet kao yt-netflix i sl. interaktvina tv. to već radi kod nas, tad da su ameri u kamenom dobu :)

Tako, recimo, HRT može emitirati 4K sadržaj preko interneta, ubaciti u svoj HbbTV i eto; svi imamo 4K preko DVB-T2 i HbbTV. 😂

 

Gledam jučer na RTV SLO kanalima HbbTV. Napravljen je, puno, puno bolje od onog na Novoj TV (SD; HD verzija nema HbbTV). Ne samo da možeš gledati što si propustio na TV-u, nego možeš i slušati njihove radijske postaje. Doduše, mogao sam gledati samo Dnevnik i te neke njihove emisije budući da je ostatak programa bio dostupan samo u Sloveniji, ali sve radijske postaje su normalno radile.

 

Ne samo da je njihov HbbTV funkcionalniji, nego je i obavijest da je HbbTV dostupna, manja i na dnu ekrana. Za razliku od Nove TV čiji HbbTV nema puno mogućnosti i ima ogromnu obavijest da je HbbTV dostupan (s desne strane na sredini).

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 10:36 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Pozdrav, imam grundig 32 vle 5523 bn. Kad sam ga kupovao gledao sam da podrzava dvb t2. Prije nekih mjesec dana sam probao pronaci nove hd programe jer sam procitao da je pusten signal, no tv ih ne raspoznaje. Citao sam da tv mozda ne podrzava h.265 no moze li mi neko iz prve ruke reci.

Hvala 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

Ako ne vidi uopće snagu signala, onda je vjerojatno problem u anteni ili antenskom sustavu (ako si u zgradi, možda su postavljena kanalna pojačala), a ako nalazi singal, ali ne može očitati kanale, onda vjerojatno ne podržava hevc.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Pozdrav svima, vidim da se dosta pisalo o problemima za zgrade koje koriste zajednički anzenski sustav no nisam vidio što je potrebno napraviti kako bi riješili problem. 

 

S obzirom da je i kod mene isti taj problem jer mi je svuda jačina signala na 100%, kada stavim na kanal 43 odmah pada na 0%, pa pretpostavljam da je to problem. 

 

Molio bih nekoga tko se razumije ako nije problem samo pojasniti što treba napraviti da se problem riješi? 

 

Hvala unaprijed.

 

Damir

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Gyorke kaže...

Pozdrav svima, vidim da se dosta pisalo o problemima za zgrade koje koriste zajednički anzenski sustav no nisam vidio što je potrebno napraviti kako bi riješili problem. 

 

S obzirom da je i kod mene isti taj problem jer mi je svuda jačina signala na 100%, kada stavim na kanal 43 odmah pada na 0%, pa pretpostavljam da je to problem. 

 

Molio bih nekoga tko se razumije ako nije problem samo pojasniti što treba napraviti da se problem riješi? 

 

Hvala unaprijed.

 

Damir

Pitanje broj 14.

➡️ https://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/prelazak-dvb-t2-hevc-signal--po/272788.aspx

 

Problem kod ZAS-a je što je on namješten da prima određene kanale. Svaki puta kada dođe novi kanal (pa makar i unutar postojećeg multipleksa), isti se mora namještati. To, naravno, suvlasnici ne mogu namjestiti sami nego je potrebno pozvati majstora koji će to napraviti.

Ono što suvlasnici stanara mogu napraviti jest kupiti i koristiti vlastitu antenu, ili sobnu ili vanjsku. Tada nisi ograničen na broj kanala i ne moraš za svaku promjenu čekati majstora da namjesti ZAS.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Ako se ne varam kanali će se još mijenjati do kraja potpunog prelaska, pa je pitanje mogu li penzići u zgradi podnijeti (financijski i psihički) da se dva puta plaća majstor.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Visak kaže...
Ako se ne varam kanali će se još mijenjati do kraja potpunog prelaska...

Hoće. Nacionalni kanali odlaze u MUX M1, a lokalni ostaju u MUX M2.

Visak kaže...
...pa je pitanje mogu li penzići u zgradi podnijeti (financijski i psihički) da se dva puta plaća majstor.

Mogu. Održavanje antenskog sustava se inače plaća iz pričuve; sumnjam da će suvlasnici stanara nešto dodatno plaćati. Zadnji puta kada sam gledao listu radova u zgradi, majstor je dolazio redovito.

15 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko :D kaže...
..

Mogu. Održavanje antenskog sustava se inače plaća iz pričuve; sumnjam da će suvlasnici stanara nešto dodatno plaćati. Zadnji puta kada sam gledao listu radova u zgradi, majstor je dolazio redovito.

 -pričuvu uplaćuju stanari.. ili misliš da je to neki državni fond i puni se čarobnim prahom? :) .. i zato majstor dolazi više puta (ne jednom, jer svaki put novi račun).

 

* pa malo pametovanja  kao vezano uz temu.. :)

 

ali neobično je da realno razumljive stvari kao antena-kabel-signal ljudi razumiju bez posebnog objašnjavanja po stoti put.. antena prima signal, ako nema antene/signala prijemnik nema što primati-priokazivati tj to je preduvjet. Koja antena, kako je postavljena, kuća-zgrada.. to svatko za sebe zna (osim onih koji misle da su u zidu mali vilenjaci... tamo gdje je utičnica), kao i pokrivenost zemaljskog signala odašiljačem dok to ugl jednako pljuckaju ZG koji 'ima sve a oni ništa'.. u pravilu iz nenznanja. Drugi dio kojima nije jasna razlika antenski-zemaljski FTA signal s odašiljača ili kabelski-bnet ili iptv-operater preko tel.parice-linije.. tri odvojena-različita sustava, kao i mobilna mreža i korisnici na nekom kablu-žici koji imaju pretplatu gledaju preko operatera, ne preko prijemnika za FTA i tad nije stvar ovo promjene na državnom nivou nego svaki tv kanal-operater-paketi.. može biti u nekom drugom kodeku ili rezoluciji tj ovisi što se plaća npr hbo i hd su dvije odvojene opcije tj hd kanali mogu biti zaseban paket i nema nikekve veze s FTA-dvbt2-hevcom samo što će naravno i operateri postupno preći na reemitiranje hd-fta jer svi prenose fta kanale tj ubrajaju ih u pakete jer je tad veći broj (zavaravajuće jer to korisnik može i bez njih.. osim u ovakvom slučaju kad treba antenu ili novi prijemnik.. no nije stvar paketa-pretplate..)

 

.. OK i nije tako jednostavno kad ja to natipkam.. :))) ali ipak, nije ni nerazumljivo. Ako se želi dvbt prijemnikom loviti signal, mora se imati antena i mora biti adekvatno postavljena pa i tad netko ovisno o lokaciji možda ne može loviti signal ili neke druge smetnje (kao italija..) no to je tad izuzetak za tog korisnika, ne pravilo za ostale. Torrente je to riješio tako da je okrenuo antenu u suprotnom smjeru (nepoznatom) :) .. i tako eliminirao smetnju dok je željeni signal i dalje dovoljno jak za čist prijem.

- + možda važno, snaga signala je skoro nevažna, važno da je čist, bez smetnji i stabilan.. + zaliha za lošu vidljivost kao nevrijeme.. i pojačalo može pojačati ali ako nije čist signal tad istovremeno pojačava smetnje. U pravilu ne treba pojačalo, treba čist signal, obična 'riblja kost' + antenski kabel, složeno u trgovini cca 50kn.. (izbjegavati sobne s pojačalima jer su par puta skuplje i često smeće.. ali ok, manje su i namjenjene sobnoj upotrebi.. riblja kost se osim na krov, balkon i sl može staviti na neki ormar, tj i sobnu negdje moramo staviti a često je mjesto gdje nam odgovara loše za signal (nosite malo antenu po stanu, okrećite.. i vidjet ćete razliku, metar lijevo-desno/gore-dolje može biti velika razlika i to je tako, to je konkretna lokacija i osim preseljenja nema pomoći .. :) + ostali kućanski aparati i el.instalacije koje mogu stvarati smetnje kao i automobili s (lošim) svjećicama na ulici.. no to su smetnje, ne realan problem odašiljača, prijemnika ili nešto što korisnik može promjeniti (zaustaviti promet ili isključiti susjedov bojler s druge strane zida u zgradi ..).

 

-kao što je torrente otkrio koja pozicija antene mu odgovara može probati svatko.. a upute za to nema, malo snalažljivosti + elementarnih pravila (dobra natena, pojačalo samo kad je potrebno a to odavno nije.. filteri su bolji no ni to se odavno ne koristi tj iz vremena kad se lovila austija i sl.. a danas to nije potrebno ili se koristi satelit..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice