HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

poruka: 77
|
čitano: 22.628
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti".
14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BlackDog22 kaže...

 

ridealong kaže...

FFS...  Sad se vi pravite pametni "treba čitati ugovor prije potpisivanja"... Kakvo božje čitanje ugovora? HAKOM bi trebao biti taj koji određuje da u ugovoru s operaterom ni ne mogu pisati gluposti nego da svaka i najmanja promjena koja negativno utječe na krajnjeg korisnika za posljedicu ima mogućnost da on može raskinuti ugovor bez da plaća ikakve naknade.

 

Sigurno postoje ljudi koji skupo plaćaju IPTV usluge samo zbog par programa. I umjesto da je on zaštićen zakonom i čime već bi sad čovjek trebao nastaviti plaćati potpuno beskorisnu uslugu i natezati se po sudovima? Ma svaka vam čast.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 13:04 (Mirko935).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Mirko935 kaže...
BlackDog22 kaže...

 

ridealong kaže...

FFS...  Sad se vi pravite pametni "treba čitati ugovor prije potpisivanja"... Kakvo božje čitanje ugovora? HAKOM bi trebao biti taj koji određuje da u ugovoru s operaterom ni ne mogu pisati gluposti nego da svaka i najmanja promjena koja negativno utječe na krajnjeg korisnika za posljedicu ima mogućnost da on može raskinuti ugovor bez da plaća ikakve naknade.

 

Sigurno postoje ljudi koji skupo plaćaju IPTV usluge samo zbog par programa. I umjesto da je on zaštićen zakonom i čime već bi sad čovjek trebao nastaviti plaćati potpuno beskorisnu uslugu i natezati se po sudovima? Ma svaka vam čast.

 Ne znam točno gdje si se ti pogubio po putu no točno to i piše. I točno to i mi tvrdimo i točno to je i HAKOM napisao. Normlano da VIP-u to ne paše niti bi itko normalan i pomislio da bi oni to bez borbe samo tako prihvatili. Čitaj s razumjevanjem.

 

Ono što je jedino nejasno je zašto ljudi u Bugu, koji su donekle valjda pametni i obrazovni misle da netko u HAKOM-u jednim potezom pera može proglasit sve ugovore između dvije pravno sposobne osobe nevažećima, odnosno prekinutima. I zašto bi itko pametan i iole odgovoran uopće išao komentirat nekakvom općenitšću svaki pojedinačan slučaj. Jedina osoba koja to može danas na svijetu je možda Kim Jong-un kao predskednik SKAKOMA.

 

Osim ovog podebljanog dijela, tu si potpuno u krivu. Ali ono skroz. Ako želiš biti odrasla osoba s nekim pravima onda moraš preuzet i neke odgvornosti. U slučaju da imaš neke nesporazume s drugom odraslom i pravno sposobnom osobomonda to trebaš riješit na način na oje to rješavaju odrasla i odgovorne osobe, putem žalbi i suda, zato i postoje. Ako ne, možemo se ponašat prema tebi kao prema djetetu, pa kad ti nešto ne paše ti počni plakat, ali onda i u drugima stvarima se prema tebi treba ponašat kao prema djetetu pa ćemo ti odredit osobu koja će ti odredit što smatramo prikladno da smiješ gledati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 13:20 (BlackDog22).
14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BlackDog22 kaže...

 Ne znam točno gdje si se ti pogubio po putu no točno to i piše. I točno to i mi tvrdimo i točno to je i HAKOM napisao. Normlano da VIP-u to ne paše niti bi itko normalan i pomislio da bi oni to bez borbe samo tako prihvatili. Čitaj s razumjevanjem.

Nisam se ništa pogubio, nego pitam čemu onda služi HAKOM? 200 zaposlenih ljudi da jednom u tri mjeseca odu na stranice nekog operatera i copy-pasteaju mi dio ugovora koji sam i sam pročitao? A ostatak vremena provode tako da u u birtiji sjede od cca 10 do 13-14, radnim danom. Ne šalim se. Živim u blizini, par puta kad smo završavali faks frend i ja besposličarili, sjedili na bolesno predugoj kavi i gledali who the fuck su ovi ljudi u odijelima i gdje li to rade da mogu pola radnog vremena provesti u kafiću. Onda smo skužili šta im piše na iskaznicama. Strašno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Mirko935 kaže...
BlackDog22 kaže...

 Ne znam točno gdje si se ti pogubio po putu no točno to i piše. I točno to i mi tvrdimo i točno to je i HAKOM napisao. Normlano da VIP-u to ne paše niti bi itko normalan i pomislio da bi oni to bez borbe samo tako prihvatili. Čitaj s razumjevanjem.

Nisam se ništa pogubio, nego pitam čemu onda služi HAKOM? 200 zaposlenih ljudi da jednom u tri mjeseca odu na stranice nekog operatera i copy-pasteaju mi dio ugovora koji sam i sam pročitao? A ostatak vremena provode tako da u u birtiji sjede od cca 10 do 13-14, radnim danom. Ne šalim se. Živim u blizini, par puta kad smo završavali faks frend i ja besposličarili, sjedili na bolesno predugoj kavi i gledali who the fuck su ovi ljudi u odijelima i gdje li to rade da mogu pola radnog vremena provesti u kafiću. Onda smo skužili šta im piše na iskaznicama. Strašno.

 Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) sa sjedištem u Zagrebu je nacionalna regulatorna agencija za obavljanje regulatornih i drugih poslova u okviru djelokruga i mjerodavnosti propisanih  Zakonom o elektroničkim komunikacijama, Zakonom o poštanskim uslugama i Zakonom o regulaciji tržišta željezničkih usluga.

 

Ili ako ti je jednostavnije oni se brinu da rad kompanija poput VIP-a ili T-coma rade u skladu sa zakonom. 

 

VIP do sad još ništa nije napravio protuzakonito.

15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BlackDog22 kaže...
dado16 kaže...
ridealong kaže...
LunKraljPonoci kaže...
Je li ja nesto ne razumijem, zar ovdje nije sve rečeno :

"krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade"

"Pretplatnik će imati pravo na raskid ugovora bez obzira na razdoblje obveznog trajanja ugovora, odnosno bez naplate naknade zbog prijevremenog raskida, u slučaju za pojedinog pretplatnika značajnije izmjene pojedinog paketa programa koji se distribuira pretplatniku."

 Definiraj što znači "značajnije izmjene pojedinog paketa programa".

 To bi bilo da ti ukinu cijeli osnovni paket, vise od 50% programa...

 To ne znači to, to si ti sad pretpostavio i izmislio na temelju nekakvih svoji mišljenja koja nemaju apsolutno nikakvih uporišta niti u zakonu niti u sudskim odlukama. Na čemu temeljiš to da značajnije promjene znače više od 50% programa, a ne više od 48%? Ili više od 52%?

 Dao sam primjer...4 kanala nebi bila znacajnija izmjena ako ima u paketu 120 programa...primjer opet kazem...

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Mirko935 kaže...
BlackDog22 kaže...

 

ridealong kaže...

FFS... Sad se vi pravite pametni "treba čitati ugovor prije potpisivanja"...Kakvo božje čitanje ugovora?

 Sigurno će se naći netko tko će imati više strpljenja i volje objasniti ti kakvu odgovornost nosi potpisivanje ugovora i što to znači u svijetu odraslih ljudi. To je abeceda života.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 14:05 (ridealong).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
dado16 kaže...

 To ne znači to, to si ti sad pretpostavio i izmislio na temelju nekakvih svoji mišljenja koja nemaju apsolutno nikakvih uporišta niti u zakonu niti u sudskim odlukama. Na čemu temeljiš to da značajnije promjene znače više od 50% programa, a ne više od 48%? Ili više od 52%?

 Dao sam primjer...4 kanala nebi bila znacajnija izmjena ako ima u paketu 120 programa...primjer opet kazem...

 Na temelju čega ti to tvrdiš? Ja ti kažem da to nije istina jer 4 kanala od 120 čine više od 3% što je značajnija izmjena. Izvor wikipedija.

 

I to je razlog zašto HAKOM ne komentira općenito pojedinačne slučajeve i ne daje arbitrarna mišljenja, jer je besmisleno i neodgovorno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 14:17 (BlackDog22).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BlackDog22 kaže...

 Na temelju čega ti to tvrdiš? Ja ti kažem da to nije istina jer 4 kanala od 120 čine više od 3% što je značajnija izmjena. Izvor wikipedija.

 

I to je razlog zašto HAKOM ne komentira općenito pojedinačne slučajeve i ne daje arbitrarna mišljenja, jer je besmisleno i neodgovorno.

 Stovise, 5 komada, a ne samo 4. Znaci vise od 4%. 
I onda jos nadodat na to da oni mogu lipo provjerit koliko ja gledam te programe, i vidit da ih gledam debelo priko 80% vrimena. (zanemarujem ovih par standardnih koje imam bez pretplate - na antenu)
I onda je to u mom osobnom slucaju upravo "znacajnija" izmjena. 
Al ne, bagra je bagra. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BlackDog22 kaže...
Mirko935 kaže...
BlackDog22 kaže...

 Ne znam točno gdje si se ti pogubio po putu no točno to i piše. I točno to i mi tvrdimo i točno to je i HAKOM napisao. Normlano da VIP-u to ne paše niti bi itko normalan i pomislio da bi oni to bez borbe samo tako prihvatili. Čitaj s razumjevanjem.

Nisam se ništa pogubio, nego pitam čemu onda služi HAKOM? 200 zaposlenih ljudi da jednom u tri mjeseca odu na stranice nekog operatera i copy-pasteaju mi dio ugovora koji sam i sam pročitao? A ostatak vremena provode tako da u u birtiji sjede od cca 10 do 13-14, radnim danom. Ne šalim se. Živim u blizini, par puta kad smo završavali faks frend i ja besposličarili, sjedili na bolesno predugoj kavi i gledali who the fuck su ovi ljudi u odijelima i gdje li to rade da mogu pola radnog vremena provesti u kafiću. Onda smo skužili šta im piše na iskaznicama. Strašno.

 Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) sa sjedištem u Zagrebu je nacionalna regulatorna agencija za obavljanje regulatornih i drugih poslova u okviru djelokruga i mjerodavnosti propisanih  Zakonom o elektroničkim komunikacijama, Zakonom o poštanskim uslugama i Zakonom o regulaciji tržišta željezničkih usluga.

 

Ili ako ti je jednostavnije oni se brinu da rad kompanija poput VIP-a ili T-coma rade u skladu sa zakonom. 

 

VIP do sad još ništa nije napravio protuzakonito.

OMG...

 

ridealong kaže...
Mirko935 kaže...
BlackDog22 kaže...

 

ridealong kaže...

FFS... Sad se vi pravite pametni "treba čitati ugovor prije potpisivanja"...Kakvo božje čitanje ugovora?

 Sigurno će se naći netko tko će imati više strpljenja i volje objasniti ti kakvu odgovornost nosi potpisivanje ugovora i što to znači u svijetu odraslih ljudi. To je abeceda života.

OMG#2...

15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
dmestar kaže...
BlackDog22 kaže...

 Na temelju čega ti to tvrdiš? Ja ti kažem da to nije istina jer 4 kanala od 120 čine više od 3% što je značajnija izmjena. Izvor wikipedija.

 

I to je razlog zašto HAKOM ne komentira općenito pojedinačne slučajeve i ne daje arbitrarna mišljenja, jer je besmisleno i neodgovorno.

 Stovise, 5 komada, a ne samo 4. Znaci vise od 4%. 
I onda jos nadodat na to da oni mogu lipo provjerit koliko ja gledam te programe, i vidit da ih gledam debelo priko 80% vrimena. (zanemarujem ovih par standardnih koje imam bez pretplate - na antenu)
I onda je to u mom osobnom slucaju upravo "znacajnija" izmjena. 
Al ne, bagra je bagra. 

izbacite iz popisa od 120 sve slobodne kanale, hrt 12345, novatv, novatvHD, RTL-ove itd., satelitske kanale koje mozete sami srediti pa onda vidite udio. Da stvar bude bolja vecina kanala je smece i onda?

 

Da im ponuda valja nebi nitko bjezao od njih. Vecina ljudi koja ima maxtv ima ga upravo zbog arene, ostalo ih ni ne zanima previse. Tak i ovo, uzmu ti eurosport i ostaje ti sportska TV za koju ni ne trebas vip.

Linux, Arch Linux.
15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BlackDog22 kaže...
dado16 kaže...

 To ne znači to, to si ti sad pretpostavio i izmislio na temelju nekakvih svoji mišljenja koja nemaju apsolutno nikakvih uporišta niti u zakonu niti u sudskim odlukama. Na čemu temeljiš to da značajnije promjene znače više od 50% programa, a ne više od 48%? Ili više od 52%?

 Dao sam primjer...4 kanala nebi bila znacajnija izmjena ako ima u paketu 120 programa...primjer opet kazem...

 Na temelju čega ti to tvrdiš? Ja ti kažem da to nije istina jer 4 kanala od 120 čine više od 3% što je značajnija izmjena. Izvor wikipedija.

 

I to je razlog zašto HAKOM ne komentira općenito pojedinačne slučajeve i ne daje arbitrarna mišljenja, jer je besmisleno i neodgovorno.

 znaci vama je 3 do 5% znacajnija izmjena...Mi Hrvati smo glavni kad treba s*at, nitko nebi procitao ugovor do kraja, najvjerojatnije bi vam ispale oci...Jednostavno kad istekne ugovor drugi ne sklapas i to je to...drugi put bolje citaj....To je ko da i sklopis ugovor sa teretanom i dobijes jeftiniju cijenu kako to ide kod nas, i imas ugovor 12 mj, oni na 6 mj ugovora izbace 2 3 sprave koje si bas ti koristio, al imas ostatak koji mogu to zamjeniti, i ti sad trazis raskid ugovora...A pise u ugovoru da moze doci do izmjene sprava, i svjesno si to potpisao....

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Mirko935 kaže...

FFS... Sad se vi pravite pametni "treba čitati ugovor prije potpisivanja"...Kakvo božje čitanje ugovora?

 https://sysportal.carnet.hr/node/1282

 

https://www.vecernji.hr/lifestyle/duznost-je-klijenata-citati-i-mala-slova-na-dnu-ugovora-286256

 

a niti ovo nije ništa neobično kod nas:

 

https://www.24sata.hr/news/raskinite-mi-ugovor-prijetio-urlao-i-razbijao-usred-t-centra-373982

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 16:28 (ridealong).
14 godina
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Zašto uopće toliko ljudi ima ugovornu obvezu? Zato da bi iskoristili povlastice. Kad to potpisuješ moraš biti svjestan rizika. Ovako ispada da ste iskoristili povlasticu ali ne želite prihvatiti rizik koji s njom dolazi. Kad potpisuješ ugovor na 2 godine moraš biti svjestan da se svašta može dogoditi i uračunati koliko će te koštati raskid ili plaćanje usluge do isteka ugovora iako ju ne koristiš jer ti ne odgovara.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Ukidanje programa za vrijeme trajanja ugovorne obaveze, je kršenje istog. Hakom bi trebao postupati po službenoj dužnosti i prisilit operatera, da vrati ugovoreno ili da obešteti korisnika. Kad korisnik , hoće mijenjati uvjete ugovora to mu nije dozvoljeno, a ako prijevremeno raskine ugovor, onda plaća penale. Što bi sad oštećeni korisnici trebali, svi pojedinačno tužiti VIP, pa zar HAKOM ne postoji da štiti korisnike komunikacijskih usluga!?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
jozef kaže...

Zašto uopće toliko ljudi ima ugovornu obvezu? Zato da bi iskoristili povlastice. Kad to potpisuješ moraš biti svjestan rizika. Ovako ispada da ste iskoristili povlasticu ali ne želite prihvatiti rizik koji s njom dolazi. Kad potpisuješ ugovor na 2 godine moraš biti svjestan da se svašta može dogoditi i uračunati koliko će te koštati raskid ili plaćanje usluge do isteka ugovora iako ju ne koristiš jer ti ne odgovara.

 Zato što je cijena usluge, puno skuplja bez ugovorne obaveze.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
ivo454 kaže...

Ukidanje programa za vrijeme trajanja ugovorne obaveze, je kršenje istog. Hakom bi trebao postupati po službenoj dužnosti i prisilit operatera, da vrati ugovoreno ili da obešteti korisnika. Kad korisnik , hoće mijenjati uvjete ugovora to mu nije dozvoljeno, a ako prijevremeno raskine ugovor, onda plaća penale. Što bi sad oštećeni korisnici trebali, svi pojedinačno tužiti VIP, pa zar HAKOM ne postoji da štiti korisnike komunikacijskih usluga!?

 To bi bilo vrlo tesko izvodivo, jer svaki korisnik ima u drugo vrijeme sklopljen ugovor, pa se ne moze ni napraviti da se programi ukinu kad istekne ugovorna obveza, nekome se bas potrefilo da je istekla i sad se ugasilo i moze sta hoce, al drugima nije tako...Zato i stoji stavka u ugovoru da se u paketima moze mijenjati programi, i na temelju toga nema se pravo raskida ugovora... Hakom kolko je dobar za korisnike(obicne ljude) toliko je dobar i za operatere, jednostavno su neutralni i to je to

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 17:47 (dado16).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
dado16 kaže...

 To bi bilo vrlo tesko izvodivo, jer svaki korisnik ima u drugo vrijeme sklopljen ugovor, pa se ne moze ni napraviti da se programi ukinu kad istekne ugovorna obveza, nekome se bas potrefilo da je istekla i sad se ugasilo i moze sta hoce, al drugima nije tako...Zato i stoji stavka u ugovoru da se u paketima moze mijenjati programi, i na temelju toga nema se pravo raskida ugovora... Hakom kolko je dobar za korisnike(obicne ljude) toliko je dobar i za operatere, jednostavno su neutralni i to je to

 Može u ugovoru pisat i da CEO ima pravo prve bračne noći ako se slučajno budeš ženio za vrijeme trajanja ugovora i da prvog sina moraš nazvat Vipko i možeš ti to i potpisat. No sve što piše u ugovoru ne mora nužno biti u skladu sa zakonom. Zato je HAKOM tu da vidi i odluči da li je to što si ti stavio u ugovor u skladu sa zakonom, jer ako nije onda s tim ugovorom mogu obrisat guzicu.

15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BlackDog22 kaže...
dado16 kaže...

 To bi bilo vrlo tesko izvodivo, jer svaki korisnik ima u drugo vrijeme sklopljen ugovor, pa se ne moze ni napraviti da se programi ukinu kad istekne ugovorna obveza, nekome se bas potrefilo da je istekla i sad se ugasilo i moze sta hoce, al drugima nije tako...Zato i stoji stavka u ugovoru da se u paketima moze mijenjati programi, i na temelju toga nema se pravo raskida ugovora... Hakom kolko je dobar za korisnike(obicne ljude) toliko je dobar i za operatere, jednostavno su neutralni i to je to

 Može u ugovoru pisat i da CEO ima pravo prve bračne noći ako se slučajno budeš ženio za vrijeme trajanja ugovora i da prvog sina moraš nazvat Vipko i možeš ti to i potpisat. No sve što piše u ugovoru ne mora nužno biti u skladu sa zakonom. Zato je HAKOM tu da vidi i odluči da li je to što si ti stavio u ugovor u skladu sa zakonom, jer ako nije onda s tim ugovorom mogu obrisat guzicu.

 Onda HAKOM debelo kasni, jer je to vec barem 5 godina tako

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Prestanite mlatit praznu slamu, nego recite čime da se zamjeni VIP/B.net? Gdje se može gledat Eurosport (osim ma njihovom playeru)?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 19:18 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Ovo je Zakon :

"Sukladno članku 41. stavku 7. Zakona o elektroničkim komunikacijama (NN br. 73/08, 90/11, 133/12, 80/13, 71/14 i 72/17), ako su izmjene općih uvjeta poslovanja za krajnjeg korisnika nepovoljnije u odnosu na ugovorene, krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade. "

Onaj dio" značajnije izmjene" je iz dokumenta operatera.

Zakon kaze "nepovoljnije u odnosu na ugovorene". Znaci, bitno je sta je ugovoreno.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Svi tu baljezgate a nitko ništa ionak nece napraviti.... trosimo vrijeme bzvze :)
battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
markoBT kaže...

Prestanite mlatit praznu slamu, nego recite čime da se zamjeni VIP/B.net? Gdje se može gledat Eurosport (osim ma njihovom playeru)?

 

 

 

 Ako misliš legalno - onda EVO TV.

13 godina
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Mene uopće čudi da su napisali to priopćenje. Iskreno ne razumijem razlog. Jedino što mi pada na pamet je da su ih korisnici (čitaj vlasnik kanala koji se prestaju emitirati) pitali za mišljenje. Ako je to tako onda je njihovo priopćenje u potpunosti OK. Prva instanca kojoj se žališ/tražiš raskid ugovora je tvoj operater (u ovom slučaju B.Net). Ako ti oni ne odgovore ili ako si nezadovoljan njihovim odgovorom onda se žališ HAKOM-u. Kao netko tko će odlučivati o opravdanosti prgovora nije logično da unaprijed kažu kakva će biti njihova odluka. Zašto? Zato što nismo svi u istoj situaciji i nisu svima isti ugovori. Kao korisniku B.Net-a žao mi je što su prestali emitirati ove kanale (posebice Eurosport 1 i 2) ali se neću žaliti. Kada mi istekne ugovor, razmisliti ću o drugom operateru.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Prema zakonu o elektronickim komunikacijama, clanak 42. stavak 7. svi koji su pogođeni izmjenama ugovora imaju pravo na raskid bez sankcija. VIP je u stranom vlasnistvu, ali posluje u Hrvatskoj i mora poslovati u skladu sa hrvatskim zakonima.
https://www.zakon.hr/z/182/Zakon-o-elektroni%C4%8Dkim-komunikacijama

Pojedine programe su trebali ukidati kako je kojem korisniku ugovor istekao, kako bi oni korisnici koji su nezadovoljni ukidanjem mogli promjenit operatera ili otkazati uslugu.
Ovako ti ukinu program i jos te drze vezanog ugovorom.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
texas.bug kaže...

Pojedine programe su trebali ukidati kako je kojem korisniku ugovor istekao, kako bi oni korisnici koji su nezadovoljni ukidanjem mogli promjenit operatera ili otkazati uslugu.

 Daj pokušaj zamisliti pregovore s vlasnikom sadržaja: "Znate, imamo još 317 korisnika koji gledaju vaš program "Uzgoj crva za ribolov", pa ne možemo prekinuti njegovo emitiranje, ali niti ne želimo produžiti ugovor s vama".

15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

to je vipov problem, ne problem korisnika.

Linux, Arch Linux.
15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Zato nijedna tvrtka vise nece ni doci u HR, nenormalno smo zahtjevni ljudi...nista nije naš problem sve je tuđi problem
battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Ante kaže...

to je vipov problem, ne problem korisnika.

Baš je suprotno slučaj. To je problem pojedinaca koji su nezadovoljni korisnici. Operateri imaju dovoljno zadovoljnih korisnika, pa im poslovanje nije ugroženo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 15:00 (ridealong).
12 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
dado16 kaže...
Zato nijedna tvrtka vise nece ni doci u HR, nenormalno smo zahtjevni ljudi...nista nije naš problem sve je tuđi problem

 Ne bih rekao. Strani telekomi, banke, trgovački lanci, farmaceuti itd. rade jako dobre prihode ovdje i ne pada im napamet izlaziti odavde. Što se tiče zahtjevnosti poznato je da Henkel i Nestle nama lifraju robu niže kvalitete po istoj cijeni i ide bez problema. Jedino što ih može odbiti je preveliki reket politike. Kao kupci mi smo jako mirno i platišno stado.

15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
ante_etna kaže...
dado16 kaže...
Zato nijedna tvrtka vise nece ni doci u HR, nenormalno smo zahtjevni ljudi...nista nije naš problem sve je tuđi problem

 Ne bih rekao. Strani telekomi, banke, trgovački lanci, farmaceuti itd. rade jako dobre prihode ovdje i ne pada im napamet izlaziti odavde. Što se tiče zahtjevnosti poznato je da Henkel i Nestle nama lifraju robu niže kvalitete po istoj cijeni i ide bez problema. Jedino što ih može odbiti je preveliki reket politike. Kao kupci mi smo jako mirno i platišno stado.

 Je sve govna si nabrojao...ono sto vrijedi ne dolazi kod nas, tipa it tvrtke, neke bolje trgovine a ne jbni kauflandi gdje je svaki drugi proizvod pred istekom roka...Sve sto valja nije doslo kod nas, jer smo takvi kakvi jesmo....

battletag:MasnaKrvavic#2275
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice