Je li Greta Thunberg fejk?

poruka: 183
|
čitano: 33.616
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li Greta Thunberg fejk?".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
wyks kaže...

I ova tema i ova emisija idu na ruku samo onima koji proganjanjem "glumca" ignoriraju predstavu i kazaliste.

 Nisam baš shvatio cijeli post.

 

Greta je estradizirana, ali to ne govori ništa o njoj, nego o društvu u kojem djeluje. Postoje tisuće greta koje djeluju lokalno, ali nisu medijski zanimljive. Zbog površnosti medija (kojoj se Bug ovim prilogom pridružio) zanimljivi su samo frikovi. Pogledajte televizijski program, ili su serije o okrutnim ubojicama ili reality u kojima se debili natječu tko je veći. 

 

Greta sad iskače iz paštete jer su mediji ugođeni na niske ljudske porive, pa je autistična cura svima zanimljiva, no kako ne postoji loša reklama, kroz taj primitivizam se ipak prošverca i njezina poruka. Stavi 100 vrhunskih znanstvanika i nitko ih neće slušati dulje od sat vremena, niti će ih mediji prenositi, a Greta dobiva stotine sati. Medijskim eksponiranjem neke teme ona postaje relevantna i to je način kako se stvari danas rješavaju. Tako su se gejevi izborili za svoja prava, tako su i krediti u švicarcima riješeni.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Visak kaže...
Nisam baš shvatio cijeli post.

Idemo onda ustvrditi sto je meritum?

 

Je li Greta fejk? Je - mjenja li to "klimu"? Ne - mjenja li to "klimu"?

 

Zasto se onda to pitanje postavlja? Tj, zasto je TechRadar napravio emisiju o tome, umjesto da je inace cjenjenog autora Jarica Dauenhauera ugostio u emisiji sa nekim drugom gostom - a ne marketinskim ili komunikacisjskim strucnjakom.

 

(Slicna tema - Nacin na koji Kolinda govori vs. sto uopce govori)

Visak kaže...
Greta je estradizirana, ali to ne govori ništa o njoj, nego o društvu u kojem djeluje. Postoje tisuće greta koje djeluju lokalno, ali nisu medijski zanimljive. Zbog površnosti medija (kojoj se Bug ovim prilogom pridružio) zanimljivi su samo frikovi. Pogledajte televizijski program, ili su serije o okrutnim ubojicama ili reality u kojima se debili natječu tko je veći.

Ok, jest estradizirana, no sto nam to govori?

 

Idemo ustvrditi pozicije. Imamo borce protiv klimatskih promjena, i imamo one kojima odgovara sadasnje stanje iz ponajvise financijske koristi.

 

Kome pomaze ovo pitanje? Ne ulazim u legimitet pitanja, nego tvrdim da nebitno o odgovoru na pitanje - to pitanje nikako ne pomaze borcima protiv klimatskih promjena. I u tome je srz. Cim TechRadar u emisiju pozove marketinskog strucnjaka - tema vise nije znanost - a zagovarateljima industrije odgovara bas to.

 

Visak kaže...

Greta sad iskače iz paštete jer su mediji ugođeni na niske ljudske porive, pa je autistična cura svima zanimljiva, no kako ne postoji loša reklama, kroz taj primitivizam se ipak prošverca i njezina poruka. Stavi 100 vrhunskih znanstvanika i nitko ih neće slušati dulje od sat vremena, niti će ih mediji prenositi, a Greta dobiva stotine sati. Medijskim eksponiranjem neke teme ona postaje relevantna i to je način kako se stvari danas rješavaju. Tako su se gejevi izborili za svoja prava, tako su i krediti u švicarcima riješeni.

I iskakati ce iz pastete, jer postoji vecina koja iako nije pristrana, vise joj odgovara ad hoc rjesenje - pa makar to bilo za pitanje/problem koji nije trebalo biti ni postavljeno. Jer odgovorom na pitanje "Je li Greta fejk" dobijemo odgovor i to je zadovoljavajuce jer se "osjeti" neki napredak.

 

Javnost tu i nije "kriva" - jer mediji i iskuniji politicari uvijek predstave problem na taj nacin.

Jedno lazno prijavljivanje silovanja - nije rjesilo problem da je silovanje vise prisutno - iako ce taj jedan slucaj dobiti vise pozornosti nego 10 stvarnih.

 

Problem je sto se vecina izgubi veci kod whataboutizma - iako je to vrlo lako pobiti jednostavnom analogijom sa tvitera - ako je u mom tanjuru žohar, sto meni vrijedi cinjenica da je u nekom drugom restoranu isto zohar u tanjuru?

 

Zato je i "Green New Deal " kao ozbiljnija akcija i preteca gretizma jer je ipak bila na razini vlasti, populjvan kao fasizam i diskreditirana je AOC poimenice, jer je to ad hoc rjesenje dva problema:

 

1. Oni koji su protiv Green New Deala, fokus micu sa mertiuma tog Deala pa je krajnje i nepovratno nebitan

2. Javnost sa borbom za/protiv fasizma i AOC dobiva "problem" kojeg u glavi moze rjesiti.

 

Jer javnost tehnicki i ne moze pojmiti da moze rjesiti klimatske promjene.

 

Visak kaže...

Stavi 100 vrhunskih znanstvanika i nitko ih neće slušati dulje od sat vremena, niti će ih mediji prenositi, a Greta dobiva stotine sati.

To je problem kojeg bi ovakve emisije trebale rjesavati ili barem postavljati pitanje: Zasto 200 znanstvenika vec nije dobilo priliku da prica ispred UN-a?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?

@wyks

Rado bih se složio s tobom, ali ne mogu jer ne kužim što hoćeš reći.

 

Što god da ti je ihush dao baci u zahod i pusti vodu!!!

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Je li Greta Thunberg fejk?

-ah, napokon se u nekoj temi nađe poneka dobra rečenica.. i tad ste oftopic, oče to.. :)

-fejk? mediji i novinari, što će nam više...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Visak kaže...

@wyks

Rado bih se složio s tobom, ali ne mogu jer ne kužim što hoćeš reći.

Hajmo ovako onda.

Imamo problem - klima se mjenja.

 

Idemo postaviti pitanja:

 

1. Je li taj problem rjesiv? Ne znam, ja ne znam puno o klimi, ne znam puno o znanosti, ne znam puno o industriji, kemiji, bilogiji.

2. Je li to uopce problem? Ne znam - ne znam o znanosti dovoljno da bi potvrdio ili opovrgnuo tezu.

 

No hajmo postaviti nova pitanja:

A. Je li Greta Thunberk fejk? Je - mama ju iskoristava, otac je fasisticki antifa / Nije - mama joj je zlatna, otac Zlatan.

B. Je li AOC zivjela u elitnoj cetvrti? Je - ona je vise fejk i od najfejk grete / Nije  - ona je konobarica iz Bronxa, probila se do vrha radom

 

Da li pitanja A i B, ikako utjecu na problem? Ne? Ali smo ih rjesili!

 

Da li pitanja 1 i 2 utjecu na problem? Da - ali ne znam se svadjati o spajanju molekula metana i kisika, ali znam se svadjati o je li AOC prala podove ili je imala cistacicu.

 

Hocemo jos pitanja?

 

C. Je li moralno ispravno da se djeca bave aktivizmom?

D. Je li moralno ispravno da se namece njena dijagnoza kao olakotna/otegnuta okolnost?

E. Je li njen stav nametnut od strane roditelja?

D. Je li moralno upitno i licemjerno da o buducnosti djece govori dijete iz povlastene zemlje?

 

I sto ti ta pitanja govore?

 

(Osim da smo vec 6 pitanja udaljeni od osnovnog problema - mjenja li se klima)

 

Ovu metodu vec koriste politicari i kompanije, pa je Steve Bannon vec milijunas jer je postao - savjetnik za dobivanje izbora.

 

Visak kaže...

Što god da ti je ihush dao baci u zahod i pusti vodu!!!

Time bi zagadio okolis, pa bi dosao na nisan Grete!

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
wyks kaže...

I sto ti ta pitanja govore?

 

(Osim da smo vec 6 pitanja udaljeni od osnovnog problema - mjenja li se klima)

 

Ovu metodu vec koriste politicari i kompanije, pa je Steve Bannon vec milijunas jer je postao - savjetnik za dobivanje izbora.

 

 Osnovno za tu metodu je da imaš medije koji se ravnaju gotovo isključivo prema niskim strastima publike. U Jugi u 20:00 nisu išli filmovi i serije (ili božeprosti reality), nego politički magazini. Film ili serija su imali termin u 21 ili 21:30, koji je prethodna emisija uvijek probila, pa su i oni koje politika ne zanima bili prisiljenji pogledati bar zadnjih pola sata. A ako je nešto bilo važno onda se učilo i u školi. U ondašnjoj Jugi bi djeca već pisala na satu Hrvatskog pisma Greti. Zvuči grozno, ali daje bolje efekte od ove 'slobode izbora'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
wyks kaže...

Ono sto zabrinjava je da je proslo veoma malo vremena u kojem je "nas jedini heroj" prosla put od skolarke do "naseg jedinog heroja" - mozda bas zato sto je pocetna razumna pozicija bas i dovedena do apsurda jer je lakse postavljati ovakvo glupa pitanja, i postavljati "naseg jedinog heroja" na pozornicu UNa, nego 200 znanstvenika koji bi rekli istu stvar - ali bih ih bilo tesko diskredititrati i apsurdizirati.

 

EDIT - ovo je socijalni fenomen - jer je na istoj racionalizaciji Pernar usao u sabor - "on je bio najbolje sto imamo - nas jedini heroj" kojeg moramo prihvatiti usprkos upitnom moralnom statusu.

 

Za raspravu je Gretin tocan moralni status nebitan - bitno je da se o njemu raspravlja na nacin ili ona ili nista.

Meni se čini da si ti promašio temu rasprave. Za raspravu o klimi je točno - Gretin moralni status je nebitan. Međutim, tema emisije nije klima, pa čak ni ono što je Greta o klimi rekla, već se emisija upravo bavi Gretom kao socijalnim fenomenom i upravo zato je markentiški stručnjak adekvatan gost.

 

Sad, da li je je važnija rasprava o klimi ili o socijalnom fenomenu? Naravno, važnija je o klimi. Međutim, to nikako ne znači da ne smijemo pričati o socijalnom fenomenu ni o implikacijama koje isti ima na raspravu o klimi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 17:58 (MrBlc).
4 godine
protjeran
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Gadgeti kaže...

 

 Gledao sam ga na ted-u, brilijantno dijete. Treba nam vise takve djece.

 Slucajno sam dosao pitao curu jel zna tko je zena pa mi je ona rekla dijete s naslova.

 Sad sam malo informiran o cemu se radi, ali i dalje glupost. Po kvalitetan sadrzaj odem na ted talks.

15 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
MrBlc kaže...
Meni se čini da si ti promašio temu rasprave.

Istina - jer ja ne raspravljam o nivou grete, a ni teme emisije - vec o tome kako je pojedinac ad hominem postao meritum teme o klimi.

 

Jer emisija nije validna jer pocinje od krivih premisa i o krivom pitanju.

 

MrBlc kaže...
Međutim, tema emisije nije klima, pa čak ni ono što je Greta o klimi rekla, već se emisija upravo bavi Gretom kao socijalnim fenomenom i upravo zato je markentiški stručnjak adekvatan gost.

Igras se davoljeg odvjetnika, bas kako taj biznis i ocekuje od "kulturnijih" ljudi - jer se sa ovom emisijom, a i raspravom o fenomenu, a i ___________ (umetni bilo koje drustveno-moralno pitanje) nije dotakao meritum problema klimatskih promjena.

 

Ono sto ja tvrdim je da su mediji koji podupiru borce protiv klimatskih promjena - voljno ili nevoljno (nebitno) - opet isli na ruku zagovarateljima ekoloske deregulacije i prljave industrije jer se udaljavaju od sustine braneci nesto u izmisljenoj borbi.

 

MrBlc kaže...
Sad, da li je je važnija rasprava o klimi ili o socijalnom fenomenu?

Ne shvacas - izmisljeni fenomen - koji je hranjen iskljucivo trolanjem "grete" i preispitivanjem njenog moralnog statusa je izmisljena debata.

Jer bez akcije trolanja i laganja o greti - fenomen ne bi ni bio polariziran niti bi Huic imao o cemu pricati - jer bi fenomen bio iskljucivo pozitivan.

MrBlc kaže...
 Međutim, to nikako ne znači da ne smijemo pričati o socijalnom fenomenu ni o implikacijama koje isti ima na raspravu o klimi.

Ignoriras da je ista tema vec prozvakana u svim medijima kad je AOC predstavila Green new Deal - sad je samo drugacije obojana heringa ubacena kao "debata".

Kao i sto ce biti za godinu dana kada dodje nova Greta koja nije Greta - ali je _________ (umetni bilo koje drustveno-moralno pitanje).

 

Ne znam jesi li gledao intervju Ben Shapiroa na BBC-u, kad je optuzio Andrewa Neila za "ideoloski obojana" pitanja? Iako je Neil konzervativac, svejedno ga je pitao o progresivnim temama, ali mu je istaknuo i kontradikcije - sto je jako bitno. Jer dok god netko - u ovom slucaju Bannon i Breitbart imaju prednost da znaju da ce netko trositi vrijeme objasanjavajuci kako antifasizam nije fazisam - ponavljati ce se ista tema unedogled. Dok god novinari ne pocnu vise emisija posvecivati originalnom problemu - a ne problemu kojeg je netko kasnije izmislio.

 

Zato, nazalost (iako i ima koristi pricati o fenomenima), takav povodljivi pristup novinara ima opipljivo negativan utjecaj na pucanstvo.

 

Ako nisi uvjeren, procitaj sto su mediji pricali o AOC prije godinu dana - u potpunosti ista rasprava - samo sto su fokus specificnosti tih dviju osoba.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
BlueMax kaže...

 Btw, č i ć su jedno do drugoga na tipkovnici. Iako mi genetika otežava razlikovanje, ovaj put je bio tipfeler, ne isključujući mogućnost da nekad stvarno pogriješim.

 

Kad govorimo o fašizmu i antifažizmu onda govorimo o ideologijama a ne o debilima kakvih češ pronaći među skupinama ljudi. Ovo što ti radiš je ko da izjednačavaš sve navijače nekog nogometnog kluba s onima koji kradu po benzinskim stanicama, tuku ljude po ulicama i sl. Ekstremisti koje ne spaja antifašistička ideologija nego upravo njihov ekstremizam.

A poruku tih letaka očito nisi shvatio. Kakva je to straight parada? Budale koje ne paradiraju zbog svojih prava nego opet zbog diranja u druge. Letci su tu samo da oni koji paradiraju u takvoj povorci idiota shvate kako se letci koje oni dijele za vrijeme gay parada diraju u ljudska prava drugih. Da ti letci su nenormalni, ali nimalo nenormalniji od letaka "gay sex is rape" i rasističkih sranja. Namjerno su napravljeni nenormalnima ne bi li oni koji u plakatima "gay sex is rape" ne vide problem možda malo razmislili.

Evo ti prvi, vjerujem da se nikad kritički nisi osvrnuo niti pisao po forumima o letcima i plakatima "gay sex is rape", ali zato ti ovi smetaju. A ovi su napravljeni isključivo za paradu besmisla, jer kako drugačije nazvati paradu u kojoj degenerici paradiraju za prava koja im nikad nisu bila ugrožena.

 

They are fascists, 100%. How else are you going to get them to shut up? - iako ne podržavam nasilje, mislim da je lik u pravu. Ja takvima ne bi razbio glavu ali nimalo me ne čini tužnim kad im je netko drugi razbije.

 I komunizam je ideologija koja je na papiru super, praksu smo vidjeli. Antifašizam je isto tako super i potreban, samo što se sada našlo onih koji se zagrću njime da bi prodavali spiku da su oni u pravu dok su zapravo isti kao fašisti (tko nije samnom protiv mene je i treba đonom na njega). Gdje su onda pravi neiskvareni antifašisti da prozovu ove koji im prljaju ostavštinu? Zapravo tamo su gdje su zadnje bili potrebni, u povijesti. I to je upravo onaj problem o kojemu govorim, došli su ovi koji su uzeli antifašistički ogrtač, a nemaju niti a zajedno sa antifašizmom nego im je to samo maska. Ideologije su jedno, praksa je drugo.

 

Kakvu poruku je trebalo shvatiti iz letka koji kaže "Straight sex is rape, sex with withes is white supremacy"? I zašto ne bi postojao straight parade? Zar je zabranjeno biti straight? Glavna poruka koju su slali je "Make normalcy normal again". To je problem i loše? Bolje je posramljivati i bijelce i straight ljude nasuprot svih drugih? Zašto ne bi bila neka sredina. Zašto se treba sramiti ako nisi LBGTQ i još k tome bijelac? A to je poruka koju oni šalju. Rekao bih da nisi čitao o tom straight parade-u koji je napravljen od "običnih" ljudi, ne od nikakvih ekstremista tipa KKK i slični. A ako misliš da prava straight i bijelaca nisu ugrožena mislim da baš ne pratiš što se događa, pogledaj na youtube-u kanal od Tim Poolea, osim ako i njega ne smatraš ekstremistom.

 

Stric_Jura kaže...

OK, i jel Greta kriva?

 

jel si se ti pokajao što si bacao drkicu na Victoriu Silvstedt, koja je razvila sisu na bogatoj prehrani koju je Švedska omogućila njezinoj majci prodajom oružja čučubancima?

 

 Nije, za što bi bila kriva? Vjerujem da vjeruje u ono što priča. Drugi par opanaka da li ju je tko nabrijao na to i ako je zašto.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li Greta Thunberg fejk?

Naprosto je genijalno kako spomenes da je trosenje vremena na objasnjavanje zasto antifasizam nije fasizam upravo najmocniji alat Bannona i ekipe, pa netko doslovno u slijedecem postu napise kako je antifasizam - fasizam.

 

MrBlc  hocemo li sada do 2020 objasnjavati ovom debilu iznad zasto antifasizam nije fasizam? Ili da mozda snimamo emisije i pozovemoi Vladu Janica i Huica da nam to podrobnije objasne?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
MrBlc kaže...

Meni se čini da si ti promašio temu rasprave. Za raspravu o klimi je točno - Gretin moralni status je nebitan. Međutim, tema emisije nije klima, pa čak ni ono što je Greta o klimi rekla, već se emisija upravo bavi Gretom kao socijalnim fenomenom i upravo zato je markentiški stručnjak adekvatan gost.

 Ne, temu je pomašio Petric, kad je određivao koja će biti.

 

MrBlc kaže...

Sad, da li je je važnija rasprava o klimi ili o socijalnom fenomenu? Naravno, važnija je o klimi. Međutim, to nikako ne znači da ne smijemo pričati o socijalnom fenomenu ni o implikacijama koje isti ima na raspravu o klimi.

 Problem je što su emisije Tech radara isključivo ovakve banalne rasprave o socijalnim fenomenima, nije ovo bila neka posebna relaksiranija verzija. S time da se recimo za Ellu Dvornik nije oupće postavljalo pitanje je li fejk, ali se postavlja za curu koja ima crno na bijelom dijagnozu da to ne može biti. Osnova njezinog stanje je socijalno nesnalaženje, tako da je naslov monumentalni promašaj.

 

Rasprava o klimi ovdje nikada neće doći na red, bar ne neka ozbiljna, kao što ni rasprava o socijalnom fenomenu nije bila ozbiljna, odnosno kad bi krenula u tom smjeru Dragan bi sabotirao. Može pozvat Mišaka, njih dvojica bi mogli fino divaniti, nešto kao peti dan tobože vezan uz tehnologiju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
wyks kaže...

Jer emisija nije validna jer pocinje od krivih premisa i o krivom pitanju.

Visak kaže...

 Ne, temu je pomašio Petric, kad je određivao koja će biti.

Tema je ok, ono što se svakako mogu složiti jest da sami naslov emisije nije jer uključuje ogromnu dozu žutila. Da je naslov bio "Socijalni fenomen Grete Thunberg" tada ne bi bilo dileme.

 

wyks kaže...

 Ono sto ja tvrdim je da su mediji koji podupiru borce protiv klimatskih promjena - voljno ili nevoljno (nebitno) - opet isli na ruku zagovarateljima ekoloske deregulacije i prljave industrije jer se udaljavaju od sustine braneci nesto u izmisljenoj borbi.

Ne rade to samo mediji, već i mnogi borci protiv klimatskih promjena - jedino ne znam da li to rade nesvjesno ili misle da je i loša reklama i dalje reklama.

 

Isto tako i za samu Gretu, onaj tko je pogurao njene nastupe je mogao očekivati da će se javiti visoka polariziranost javnosti, ali je išao na to da se ili nitko neće usuditi kritizirati dijete ili da će upravo nastati ovakva rasprava jer je upravo ona uzrok Gretine viralnosti. Međutim, ta taktika ima jak backfire upravo u tome što se fokus rasprave miče sa glavnog problema. Po meni tu nije problem u medijima, već u PR agenciji kojoj je sam PR bio bitniji od samog problema zbog kojeg se PR radi.

 

Visak kaže...

 Problem je što su emisije Tech radara isključivo ovakve banalne rasprave o socijalnim fenomenima, nije ovo bila neka posebna relaksiranija verzija.

Ček, znači tvoj prigovor se na kraju svodi na to da je emisija upravo takva kakva je i koncpirana? Znaš da je emisija takva, ali od nje opet očekuješ nešto drugo? Da li od Farme očekuješ da ćeš naučiti kako uzgajati svinje ili očekuješ jeftin reality za zadovoljavanje najnižih pobuda?

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 20:08 (MrBlc).
16 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
wyks kaže...

Imamo problem - klima se mjenja.

Nemamo problem, jer problema nema. Klima se već mijenja miljunima godina i život skupa s njom. Prilagodi se ili izumireš.

Vjernici iz Crkve PResvetlog Zatoplenja imaju problema kako da iskomuniciraju svoja vjerovanja i praznovjerja sa nevjernicima. Prvo su krenuli sa GLOBALNIM ZATOPLJENJEM, pa su 'neuki kmetovi' rekli kaj nas briga toga je bilo i prije, pa najte nas zaj*bavati i pustite nas da na miru uživamo u gemišteku. Nakon par godina vidili crkvenjaci da ih niko baš ne doživljava, pa se hitno sastala kongregacija za nauk vjere ilitiga IPCC i donijeli proglas o tome da su sad na snazi KLIMATSKE PROMJENE. Naravno ni to nije prošlo baš najbolje kod 'prostog puka' i ismijavali su ih do besvjesti di su stigli; ono kako to oni misle klimatske promjene, pa i Štef sa 3 razreda osnovne škole zna da se klima mijenja od postanka svijeta i da tu nema ništa nova. Dajte najte nas nasmijavati. Opet se sastala kongregacija za nauk vjere i vrlo ozbiljno počeli pričat i sad je na snazi KLIMATSKA KRIZA. Naravno uvidjeli su da će tribat mobilizirat i staro i mlado u ovom odsudnom trenutku za uzdrmanu vjeru u nepogrešivost Crkve PREsvetlog Zatoplenja i njezine dogme. Nakone svega viđenog očekujem pokretanje rata za PResvetu Klimu i progon svih nevjernika ili bogohulnika.

1. Je li taj problem rjesiv? Ne znam, ja ne znam puno o klimi, ne znam puno o znanosti, ne znam puno o industriji, kemiji, bilogiji.

2. Je li to uopce problem? Ne znam - ne znam o znanosti dovoljno da bi potvrdio ili opovrgnuo tezu.

Ni na jedno to pitanje ni znanstvenici nemaju odgovor. Klima je još uvijek prevelik zalogaj za znanost

A. Je li Greta Thunberk fejk?

Pa svaki 'niškoristi kmet' zna o čemu je riječ.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
MrBlc kaže...

Ček, znači tvoj prigovor se na kraju svodi na to da je emisija upravo takva kakva je i koncpirana? Znaš da je emisija takva, ali od nje opet očekuješ nešto drugo? Da li od Farme očekuješ da ćeš naučiti kako uzgajati svinje ili očekuješ jeftin reality za zadovoljavanje najnižih pobuda?

 

 Pa da, i prigovor na KKK mi je da su upravo takvi kako su koncipirani. Nisam nijednog trenutka rekao da je problem u odstupanju od programske sheme, nego da je shema pogrešna.

 

Znam da ima i goreg sadržaja na svijetu i da nema smisla plakati nad svima njima, ali tu smo na Bugu jer su bugovci stvorili ipak jedan časopis, web i forum iznad prosjeka i meni srca puca svaki put kad vidim da se standardi spuštaju. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
MrBlc kaže...
wyks kaže...

Jer emisija nije validna jer pocinje od krivih premisa i o krivom pitanju.

Visak kaže...

 Ne, temu je pomašio Petric, kad je određivao koja će biti.

Tema je ok, ono što se svakako mogu složiti jest da sami naslov emisije nije jer uključuje ogromnu dozu žutila. Da je naslov bio "Socijalni fenomen Grete Thunberg" tada ne bi bilo dileme.

Tema moze pod nekim kontekstom biti ok - da se svi slazemo oko pocetne premise - da se klima mjenja. Ali se ne slazemo.

 

Ovako je tema dio konteksta koji i negira klimatske promjene - i taj kontekst je uspio jer:

1. Pod svjetlo je dosla rasprava da se klimatski aktivizam moze negativno iskoristiti u svrhu financijske koristi - cime se pucanstvo centra navodi na krivu stranu.

2. Ti i ja sad upravo raspravljamo o tome zasto se raspravlja o greti - sto je upravo i cilj negiranja klimatskih promjena, da se lijevica opravdava zasto misle da su siromasi srednje amerike glupi,  a da se makne svjetlo sa toga da je Trump rasist.

 

Tako i ti mene napadas zbog Huica - koji je marketinski strucnjak. A ne pricamo o osnovnom neslaganju ima li ili nema klimatskih promjena.

 

MrBlc kaže...
Ne rade to samo mediji, već i mnogi borci protiv klimatskih promjena - jedino ne znam da li to rade nesvjesno ili misle da je i loša reklama i dalje reklama

 

Mediji nisu strucni, a i njihova fraza "znastvenici tvrde" vise nema tezinu. Ali primjeti zasto je Bannon bas ciljano uspio i zasto se ljudi trgaju za njegove usluge?

 

Zato sto je dobro predvidio sto ce "neutralni centar" zamjeriti ljevici - vec spomenuta teza da su demokrati proglasili cijeli srednji zapad glupim. Kao i sto sad Biden sam kopa svoju jamu tezom da ce se micanjem Trumpa Amerika vratiti u normalu.

 

Sve je to isti krug ljudi - interes prljave industrije koji tehnicki nisu svi rasisti - ali su fenomenalno dobro (na nasu katastrofu) primjetili da rasisti jako uspjesno dereguliraju trazista u njihovu korist.

Zato su Carlson i Hannity na TV-u, jer velicanstveno dobro tjeraju "moralniji" puk da se konstantno pravda o svojoj moralnosti - kao sto se ja sad i tebi moram opravdati da je nacelno dobro da se o fenomenima prica u emisijama - ali ti ignoriras da tog fenomena ne bi ni bilo da netko nije navalio zlom hajkom na gretu.

Uopce nije bitno je li greta zla - bitno je da ti ovdje ustvrdis da je pucanstvo sklono tome da zle ljude reflektira na citav pokret, kojeg potom okarakterizira kao zlim -  cime gubimo svi osim onih koji zele deregulaciju i nastavak svoje prljave rabote.

 

Da, ti ces uistinu pobijediti u argumentaciji da trebamo emisiju o fenomenu grete! I sto sad? Gdje nastavljas sa te pozicije?

 

MrBlc kaže...
Ček, znači tvoj prigovor se na kraju svodi na to da je emisija upravo takva kakva je i koncpirana? Znaš da je emisija takva, ali od nje opet očekuješ nešto drugo? Da li od Farme očekuješ da ćeš naučiti kako uzgajati svinje ili očekuješ jeftin reality za zadovoljavanje najnižih pobuda?

Ovo je isto vid defetizama, jer zasto, ponavljam po treci put, nije 200 znanstvenika u toj emisiji i 200 znanstvenika na podiju UN-a? Jer si ti ocekivao farsu, pa odmahujes rukom, dok Banon tu isto odmahivanje unovcuje.

 

NAPOMENA: primjeti da cijelo vrijeme greta pisem malim slovima - zato jer je ona nebitna, i ovu raspravu mozemo voditi o bilo kojoj trenutno polarizirajucoj temi.

 

greta moze biti:

1. Zid prema meksiku, gdje se debatira o nemogucoj cijeni radova umjesto o ukorjenjenom rasizmu.

2. HVIDRA - gdje se raspravlja o povlasticama, umjesto o tome zasto gradjani toliko godina nakon rata trebaju povlastice da bi prezivjeli

3. Didaskalije - kako je predsjedinca komunikacijski i marketinski kiksala, umjesto da pricamo o meritumu njenog govora

4. LGBT - gdje je se vodi debata o uskracivanju prava hetero bijelaca, dok se uopce ne naglasava cinjenica da ne-hetero osoba je zakonski zdrava placati porez, i potpisatu bilo koji ugovor - ali nije zakosnki zdrava posvojiti dijete ili potpisati ugovor o braku.

 

Primjeti jos nesto - koliko taj lobi uspjesno shvaca sociologiju da nekako i zna koliko tocno treba apsurdizirati raspravu. Jer Trump zna da nikad nece napraviti zid - ali je ljevica potrosil milijune minuta kako bi njemu izracunala zasto ga ne moze sagraditi.

 

Problem je zasto nemamo vise emisija u kojem bi se taj lobi bez ustezanja nazivao zlim i kriminalnim, ili barem pitao pitanja kao u intervjuju Neila sa Shapirom - tad Shapiro nije "unistio" protivnika vec je poludio i pobjegao iz studija -> smanjeno mu je vrijeme na TV-u, sto je uspjeh za sve nas.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
memulica kaže...

1. Je li taj problem rjesiv? Ne znam, ja ne znam puno o klimi, ne znam puno o znanosti, ne znam puno o industriji, kemiji, bilogiji.

2. Je li to uopce problem? Ne znam - ne znam o znanosti dovoljno da bi potvrdio ili opovrgnuo tezu.

Ni na jedno to pitanje ni znanstvenici nemaju odgovor. Klima je još uvijek prevelik zalogaj za znanost

 

Znas koji je problem ovog tvog debilnog posta?

 

Zelis li zivjeti pored Koksare ili pored Rafinerije Nafte? Ne? A zasto pobogu ne zelis? Jer ces crknut jelda?

 

E sad, postoji mogucnost da se to oneciscenje siri i na lokacijama na kojima nema rafinerije- pa je nastao poziv na akciju da se to oneciscenje - pored kojeg ti ne zelis zivjeti jer si licemjerno govno - ukloni, ali da se ukloni svima jer nismo svi bas tolika licemjerna govna.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
memulica kaže...
wyks kaže...

Imamo problem - klima se mjenja.

Nemamo problem, jer problema nema. Klima se već mijenja miljunima godina i život skupa s njom. Prilagodi se ili izumireš.

 

 

 

 Pa u "prilagodi se ili izumireš" i je poanta. Čovjek aktivno sudjeluje u klimatskim promjenama čije posljedice kao vrsta neće preživjeti. Kad-tad bi do toga došlo i bez utjecaja čovjeka, to nije upitno. Samo bi u takvom scenariju imali punooooo više vremena za prilagodbu pa bi evoluirana vrsta mogla i opstati. Ovako će opstati samo Njonjo i zamisli kakva budućnost očekuje planetu kad se taj spari s nečim što je preživjelo.

16 godina
offline
Je li Greta Thunberg fejk?
wyks kaže...

... jer nismo svi bas tolika licemjerna govna.

 

Ajd smiri malo doživljaj, jer sam ja 'licemjerno govno' bi protiv raznih onečišćenja, bi član zelene stranke, još uvijek sam protiv tih zagađenja i tako živim. Problem je da CO2 nije zagađivač i on je osnova života na Zemlji. Paniči doma u svoja 4 zida i ne smetaj normalnim ljudima u normalnom životu.

 

BlueMax kaže...

 

Pa u "prilagodi se ili izumireš" i je poanta. Čovjek aktivno sudjeluje u klimatskim promjenama čije posljedice kao vrsta neće preživjeti. Kad-tad bi do toga došlo i bez utjecaja čovjeka, to nije upitno. Samo bi u takvom scenariju imali punooooo više vremena za prilagodbu pa bi evoluirana vrsta mogla i opstati. Ovako će opstati samo Njonjo i zamisli kakva budućnost očekuje planetu kad se taj spari s nečim što je preživjelo.

Prošli interglacijal je bi topliji od ovog, pa je doša zajebani glacijal u kojem se na kraju dogodila serija kataklizmičkih događaja u kojima je izumrla kompletna megafauna i ti nam imaš obraza ode pričat bajke za malu dicu. Daj malo počnite mislit svojom glavom, a ne ponavljat tuđe laži.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 21:34 (memulica).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Visak kaže...

 Pa da, i prigovor na KKK mi je da su upravo takvi kako su koncipirani. Nisam nijednog trenutka rekao da je problem u odstupanju od programske sheme, nego da je shema pogrešna.

Ovakav odgovor od tebe nisam očekivao - usporediti nacistički pokret s površno koncipiranim zabavnim programom (kojeg, usput, možeš uredno ignorirati).

 

wyks kaže...

Tema moze pod nekim kontekstom biti ok - da se svi slazemo oko pocetne premise - da se klima mjenja. Ali se ne slazemo.

Otvori temu o klimi, pa ćemo tamo pričati da li se mijenja ili ne. Onoga tko tamo krene o Greti kao socijalnom fenomenu ću ja prvi prijaviti za off-topic, ali ova tema nije o klimi, već o socijalnom fenomenu, pa tu isti nije off-topic. To što tebi smeta uopće postojanje ove teme nije moj problem niti ti ja tu mogu pomoći.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
memulica kaže...

Prošli interglacijal je bi topliji od ovog, pa je doša zajebani glacijal u kojem se na kraju dogodila serija kataklizmičkih događaja u kojima je izumrla kompletna megafauna i ti nam imaš obraza ode pričat bajke za malu dicu. Daj malo počnite mislit svojom glavom, a ne ponavljat tuđe laži.

 A odakle ti ovi podaci? Jesi bio tada tu i svjedočio tome ili vjeruješ znanstvenicima? Istim onim znanstvenicima koji upozoravaju na ljudski utjecaj na klimatske promjene i predlažu kako ih usporiti?

 

15 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
MrBlc kaže...

Otvori temu o klimi, pa ćemo tamo pričati da li se mijenja ili ne.

Ovime dajes kredibilitet apsurdnom pitanju kojem je pokret protiv klimatskih primjena zacetak, ali se pitanje postavlja na nacin i sam direktnom namjerom da diskreditira pokret.

Pokret moze bez tog pojedinca, pa je samim time i rasprava o pojedincu nebitna (jer sama greta nije cudovisno zla Sotona), ali je rasprava o pokretu srz rasprave o pojedincu.

 

MrBlc kaže...

Onoga tko tamo krene o Greti kao socijalnom fenomenu ću ja prvi prijaviti za off-topic, ali ova tema nije o klimi, već o socijalnom fenomenu, pa tu isti nije off-topic.

Ne shvacas. Ona jest dio rasprave, ali kao primjer koliko je pojedinac i njegov zivot nebitan jer tu licemjerje i nije bitno - ona cak i najgorim fejkanjem ne utjece na to da je klima losa ili dobra. Njenim osobnom boljitkom na racun fejkanja ne mjenja se stimulans i lobiranje prljave industrije, ali mice fokus sa prljave industrije koja grabi naprijed dereguliranjem ekoloskih standarda.

 

MrBlc kaže...
 To što tebi smeta uopće postojanje ove teme nije moj problem niti ti ja tu mogu pomoći.

I opet napadas mene iako sam i ja nebitan, kao sto je nebitno to sto ti tu nalazis neke off-topice i trazis nove teme.

 

Rekao sam ti gore da je i ova emisija i ova rasprava u nekom kontekstu ok, i da dobivas tu raspravu - no nisi odgovorio sto dalje? Ona je fejk? Nije?

Koja je tvoja pozicija kad odgovoris na to pitanje? Gdje kreces od tuda? Hoces li sutra istrazivati je li nova greta fejk? Jer je greta-prije-grete - AOC - isto vec dokazano fejk? Zasto onda postoji greta?

 

Ili - je li moralno korisiti djecu u svrhu aktivizma? Je li to pitanje rjesilo pitanje deregulacije prljave industrije? Ili je tema iskljucivo gretino fejkanje?

 

Eto pobjedio si mene u raspravi, jer mene nesto ljuti! A sto sad? I tu je greta djelomicno u pravu. Jer problem klime ne mozes odmahnuti kao sto si sad ovom recenicom odmahnuo mene i pobjedio u bitci umova koju nam je nametnuo desnicarski trol.

 

Ajmo malo sniziti raspravu. Onaj gore desnicarski debil, poteze za argumentaciju kako liberali ne bi smjeli vrijedjati rasiste i homofobe jer "kako se mogu nazivati tolerantnim ako grupu ljudi pogrdno nazivaju".

 

E sad:

- Ako se ja i ti posvadjamo da li "kulturniji dio ljudi" smije vrijedjati druge ako se zele nazivati kulturnim, da li to znaci da on prestaje biti rasist? Ili nam je rasist nametnuo apsurdno pitanje?

 

Korelacija na gretu -> ako ja i ti sad raspravljamo o validnosti teme i pitanja emisije - mjenja li to nacin poslovanja prljave industrije? No ti i dalje postupas kao da ti ja namecem nesto iako de facto branis nametnuto pitanje - koje ti ja nisam postavio, ali isticem tvoje pravo da se bavis validnim problemima, a ne trolovima, koji i racunaju na to da ti cinis njihov tezak posao - branis apsurdno pitanje za njih.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
BlueMax kaže...
memulica kaže...

Prošli interglacijal je bi topliji od ovog, pa je doša zajebani glacijal u kojem se na kraju dogodila serija kataklizmičkih događaja u kojima je izumrla kompletna megafauna i ti nam imaš obraza ode pričat bajke za malu dicu. Daj malo počnite mislit svojom glavom, a ne ponavljat tuđe laži.

 A odakle ti ovi podaci? Jesi bio tada tu i svjedočio tome ili vjeruješ znanstvenicima? Istim onim znanstvenicima koji upozoravaju na ljudski utjecaj na klimatske promjene i predlažu kako ih usporiti?

 

Bravo! Odlican komentar!

 

Trebalo bi i postaviti pitanje - kako mjerni uredjaji znaju koji je znastvenik podmiceni cuck hilari libtard sorosevac, a koji je u desnicar.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
MrBlc kaže...
Visak kaže...

 Pa da, i prigovor na KKK mi je da su upravo takvi kako su koncipirani. Nisam nijednog trenutka rekao da je problem u odstupanju od programske sheme, nego da je shema pogrešna.

Ovakav odgovor od tebe nisam očekivao - usporediti nacistički pokret s površno koncipiranim zabavnim programom (kojeg, usput, možeš uredno ignorirati).

 Vidiš, a ja ne mogu doći sebi da ti ne kužiš kako analogija funkcionira, mada mi je vjerojatnije da si se time htio izvući (što nije puno utješnije). 

 

MrBlc kaže...
wyks kaže...

Tema moze pod nekim kontekstom biti ok - da se svi slazemo oko pocetne premise - da se klima mjenja. Ali se ne slazemo.

Otvori temu o klimi, pa ćemo tamo pričati da li se mijenja ili ne. Onoga tko tamo krene o Greti kao socijalnom fenomenu ću ja prvi prijaviti za off-topic, ali ova tema nije o klimi, već o socijalnom fenomenu, pa tu isti nije off-topic. To što tebi smeta uopće postojanje ove teme nije moj problem niti ti ja tu mogu pomoći.

 Ako je postojanje ove teme, odnosno emisije, zapravo nasjedanje na smicalicu da se skrene pažnja s te druge teme, onda to je i tvoj problem, odnosno svih nas. Izbjegavaš suštinu onog što wyks govori i baviš se formom.

 

Ako je to globalni mehanizam funkcioniranja oko svih takvih stvari, onda otvaranje jedne teme o jednoj od tih stvari na nekom hrvatskom forumu nije rješenje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 0:49 (Visak).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Pitanje se nametnulo nametanjem Grete kao nekakvog spasioca, a za to nisu krivi ni mediji ni ljudi koji negiraju klimatske promjene, već upravo PR mašinerija iza Grete.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
MrBlc kaže...

 ova tema nije o klimi, već o socijalnom fenomenu

 Tema uopće nije o socijalnom fenomenu, nego o Greti na osobnoj razini. Pročitaj naslov još jednom. Više manje isto što je i Raspudić radio, samo drugačijim stilom.

 

MrBlc kaže...
Pitanje se nametnulo nametanjem Grete kao nekakvog spasioca, a za to nisu krivi ni mediji ni ljudi koji negiraju klimatske promjene, već upravo PR mašinerija iza Grete.

 Naravno da su mediji krivi, pa nije im nitko frkao ruku iza leđa. Tko je kriv ako netko iskače iz paštete, ako ne mediji? No ona je aktivistica, pa je prirodno da nastoji privući pažnju, samo što je njen cilj staviti u fokus klimatske promjene, a ne sebe, kao što mediji rade. 

 

No ti i dalje ignoriraš wyksovu tezu kako je bavljenje njom kao osobom zapravo efikasan način da se ne bavimo onim što ona govori.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
BlueMax kaže...
memulica kaže...

Prošli interglacijal je bi topliji od ovog, pa je doša zajebani glacijal u kojem se na kraju dogodila serija kataklizmičkih događaja u kojima je izumrla kompletna megafauna i ti nam imaš obraza ode pričat bajke za malu dicu. Daj malo počnite mislit svojom glavom, a ne ponavljat tuđe laži.

 A odakle ti ovi podaci? Jesi bio tada tu i svjedočio tome ili vjeruješ znanstvenicima? Istim onim znanstvenicima koji upozoravaju na ljudski utjecaj na klimatske promjene i predlažu kako ih usporiti?

 

Nisu isti. To su oni koji se bave znanošću, a ne političkim i pseudoreligijskim aktivizmom, širenjem straha i laži o Sudnjem danu. To je ona tiha većina znanstvenika koja rješava probleme, a ne stvara nove i nisu dio lažnog konsenzusa. Podaci se vrlo lako nađu, ako znaš di treba potražiti. Čak i oni iza 'paywalla' kojime su ogradili znanost od ostatka populacije.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Visak kaže...

No ti i dalje ignoriraš wyksovu tezu kako je bavljenje njom kao osobom zapravo efikasan način da se ne bavimo onim što ona govori.

Postoje daleko efikasniji načini - bavljenje Kristinom mandarinom, buljenje u bijelu točku na bijelom zidu....

 

Problem nastaje tek onda kad se rasprava o klimi pokuša skrenuti na Gretu, a to uredno rade i aktivisti, a novinari samo prate.

 

Ili da se vratimo na analogiji o fašizmu i antifašizmu. Kritika nasilnog incidenta na amtifašističkom prosvjedu je ne samo legitimna tema, već i dužnost, ali istovremeno taj incident ne može biti argument u raspravi protiv fašizma kojim bi se antifašizam i fašizam pokušali izjednačiti. Ova rasprava je kao da onome tko kritizira incident spočitavaš da oduzima medijski prostor antifašizmu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
memulica kaže...

 

Nisu isti. To su oni koji se bave znanošću, a ne političkim i pseudoreligijskim aktivizmom, širenjem straha i laži o Sudnjem danu. To je ona tiha većina znanstvenika koja rješava probleme, a ne stvara nove i nisu dio lažnog konsenzusa. Podaci se vrlo lako nađu, ako znaš di treba potražiti. Čak i oni iza 'paywalla' kojime su ogradili znanost od ostatka populacije.

 Nemaš ti blage veze o čemu pišeš. 97% znanstvenika iz polja direktno vezanih uz klimu potpisalo je konsenzus o ljudskom utjecaju na klimatske promjene. Naravno, lakše je potkupiti njih 97% nego onih 3%, jel tako? I naravno da novac za to imaju proizvođači solarnih panela a ne ugljena i nafte. Ili nije stvar u novcu nego ideologiji pa se čovjek zapita kako to da je toliki broj znanstvenika lijevo anti religijski orijentiran. Jesu li tako pametni jer su ljevičari ili su ljevičari jer su tako pametni?!

Btw, znanost nikad nije bila dostupnija širokim masama nego što je to danas.

10 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?

aktivist - čitaj "lupetam gluposti/istine i pametujem...no ništa ne radim po tom pitanju"

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice