Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

poruka: 111
|
čitano: 25.799
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r".
8 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
ihush kaže...
CyberDemonVZ kaže...

.. Jesu počele ptice padati s neba?

 -ptice naravno padaju s neba, to je normalno.. nasuprot, da iskaču iz vode bio bi neobično, no imamo pingvine pa je pitanje što je 'normalno' ili (ne)prirodno.

 Pa naravno da iskacu iz vode, bilo bi blesavo da kad zarone ostanu u vodi, zar ne ? I to ne samo kod pingvina.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 11:09 (Santana).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Štulić je još osamdesetih pjevao o mrtvim fazanima što lete i ne padaju. Trebalo je izmisliti 5G da napokon počnu padati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
genije_čudo_prirode kaže...
zelenapaprika kaže...
... u Turskoj antene maskiraju u borove na nekim mjestima. Izgleda smiješno, ali se ne vidi da je ispod antena. Snimljeno 2013.

e ovo mi je nevjerojatno da to operateri u RH ne rade...ili možda rade pa ni ne znam za što sve te reklame političara po banderama služe, a kad je u njima u stvari skriven 5G i svi ostali G-ovi pa nas zrače godinama nakon što izbori prođu 

 Ne znam kako je u našim Nacionalnim parkovima. Drugdje se postavljaju visoki stupovi s antenama i sve je vidljivo. Primjer Visa: https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/hvarani-bracani-i-visani-u-ratu-protiv-5g-mreze-ako-treba-idemo-u-zagreb-prosvjedovati-pred-vratima-teleoperatera-1026291

 

Ova fotka iz Turske je snimljena na rubu jednog njihovog nacionalnog parka.

4 godine
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Možda na Hvaru više vole optiku...ali i da im poravnaju pješačke staze.

Uz 5G odašiljače koji su pretpostavljam jeftiniji od rovarenja, postavljanja kablova i opet asfaltiranja, zašto se uopće postavlja optika?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Eric Prydz kaže...
Možda na Hvaru više vole optiku...ali i da im poravnaju pješačke staze.

Uz 5G odašiljače koji su pretpostavljam jeftiniji od rovarenja, postavljanja kablova i opet asfaltiranja, zašto se uopće postavlja optika?

- zato jer signal nekako moraš prenjeti, ne po duhu svetom.. nego po žici-optici, do centrale. Žica (ili optika) je daleko bolji način ali i skuplji i to je razlog zašto operateri vole mobilnu mrežu + za sad još nema zakona koji bi ih najterao da poštuju ugovoreno kao na fixnoj liniji (70% nominalne brzine u vršnom opterećenju..) dok na odašiljaču dobiješ što dobiješ.. punu brzinu ili dio tj ovisi o bezbroj faktora, smetnji-udaljenost ali i (najvažnije) broju korisnika tj linija-opterećenju koje se npr u ljetnim mjesecima višestruko uveća ali cijena-zarada ostaju iste i zato to operateri vole. Ne vole žicu, jer ima cijenu-trošak + koliko napraviš toliko imaš tj definiran broj priključaka ograničen fizikom-prirodnim zakonima tj priključkom + zakon/hakom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Plus što na otocima optiku mogu prodati samo šačici lokalaca, a 5G hrpi turista koji ne štede da mali gleda YT i pusti ih da uživaju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Visak kaže...
Plus što na otocima optiku mogu prodati samo šačici lokalaca, a 5G hrpi turista koji ne štede da mali gleda YT i pusti ih da uživaju.

 Točno! A probaj ti smisliti poslovni model za otočane koji radi cijelu godinu, a investicija na otoku je bar 2-3 puta veća od bilo koje investicije na kopnu. Jedini način bi bio da kao što Ledo dovozi škrinje ljeti, tako bi i operateri trebali dofurati kontejnere sa kojom tonom 5G signala za ljeto 😂

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
genije_čudo_prirode kaže...

 Točno! A probaj ti smisliti poslovni model za otočane koji radi cijelu godinu, a investicija na otoku je bar 2-3 puta veća od bilo koje investicije na kopnu. Jedini način bi bio da kao što Ledo dovozi škrinje ljeti, tako bi i operateri trebali dofurati kontejnere sa kojom tonom 5G signala za ljeto 😂

 Čuo sam da su u početku, dok su bili knap s opremom, preko ljeta pojačavali odašiljače na otocima, a onda u jesen opremu vraćali na kopno.

 

Stvar je u tome da optika radi samo u kući, a gosti žele signal i na plaži, ulici, usidrenoj jahti, brodu koji plovi... Fiksna mreža ne može nikako biti dovoljna za turiste. Ali kad su iznajmljivači razmišljali o tome što turisti žele? Ostavi novac i lijepo nam zahvali što smo ti dozvolili biti tu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Palamudite vi do zore, ali ovaj odašiljač stvarno kvari vizuru grada. Tko to ne prizna taj ima problema sa očinjim vidom. A naravno da se mještani imaju pravo buniti, pa čak i protiv svojega dobra. Ne vidim razloga da im se nameće nešto što ne žele

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Odašiljač postoji i za 4G, tako da jedino mogu biti bez mobilnog signala ako žele sačuvati vizuru.

Naravno da se smiju buniti, a isto tako i mi smijemo reći da pričaju gluposti.

Pokrivenost mobilnim signalom je strateško državno pitanje i ne mogu očekivati da će se zbog njih raditi iznimke. Time što negdje živiš ne dobivaš apsolutistička prava na to mjesto, pogotovo vas pet kad se skupite, i drugi ljudi imaju nekakva prava.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Neuk kaže...

Palamudite vi do zore, ali ovaj odašiljač stvarno kvari vizuru grada. Tko to ne prizna taj ima problema sa očinjim vidom. A naravno da se mještani imaju pravo buniti, pa čak i protiv svojega dobra. Ne vidim razloga da im se nameće nešto što ne žele

 uklopite ga onda u nešta da ne kvari vizuru grada 

7 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Visak kaže...
Odašiljač postoji i za 4G, tako da jedino mogu biti bez mobilnog signala ako žele sačuvati vizuru.

Naravno da se smiju buniti, a isto tako i mi smijemo reći da pričaju gluposti.

Pokrivenost mobilnim signalom je strateško državno pitanje i ne mogu očekivati da će se zbog njih raditi iznimke. Time što negdje živiš ne dobivaš apsolutistička prava na to mjesto, pogotovo vas pet kad se skupite, i drugi ljudi imaju nekakva prava.

 
O čemu ti pričaš čovječe? Pusti sada na stranu priče o zavjerama i 5G signalima. Ima li pravo netko sa Hvara doći tebi u ZG i nametnuti ti neki repetitor (ili deponiju...etc) i usput ti reći da ti nemaš apsolutistička na taj prostor samo zato što živiš tu?

Ljudi pustite se palamuđenja bistrenja vode po forumima. Postoji svijet i izvan foruma. Ne ide to tek tako. Ja osobno nisam protiv tehnologije niti protiv 5G, ali mještani imaju svako pravo ako žele da žive i u kamenom dobu bez struje.

Ima krajeva u RH koji nemaju električnu energiju, opskrbu gradskom vodom, odvod otpadnih voda, organiziran odvoz smeća, razvijen javni prijevoz...itd koliko god tražili to. A sa druge strane misliš da imaš pravo nekome nametati repetitor iznad glave. I to ovakvo ruglo. Da su ga bar stavili na vrh brda ili ga malo zakamuflirali..

Ljudi koji tu žive imaju apsolutno pravo na participiranju u odlučivanju oblikovanja njihove životne sredine. Ako im ne treba mobilni signal, tko si ti da im kažeš da im treba? Ako ne žele el. energiju nego žele živjeti ko krapinski pračovjek u nekakvoj simbiozi sa prirodom, njihova stvar...

Preseli se na otok, promijeni prebivalište pa utječi na oblikovanje te životne sredine.

6 godina
protjeran
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Neuk kaže...
Visak kaže...
Odašiljač postoji i za 4G, tako da jedino mogu biti bez mobilnog signala ako žele sačuvati vizuru.

Naravno da se smiju buniti, a isto tako i mi smijemo reći da pričaju gluposti.

Pokrivenost mobilnim signalom je strateško državno pitanje i ne mogu očekivati da će se zbog njih raditi iznimke. Time što negdje živiš ne dobivaš apsolutistička prava na to mjesto, pogotovo vas pet kad se skupite, i drugi ljudi imaju nekakva prava.

 
O čemu ti pričaš čovječe? Pusti sada na stranu priče o zavjerama i 5G signalima. Ima li pravo netko sa Hvara doći tebi u ZG i nametnuti ti neki repetitor (ili deponiju...etc) i usput ti reći da ti nemaš apsolutistička na taj prostor samo zato što živiš tu?

Ljudi pustite se palamuđenja bistrenja vode po forumima. Postoji svijet i izvan foruma. Ne ide to tek tako. Ja osobno nisam protiv tehnologije niti protiv 5G, ali mještani imaju svako pravo ako žele da žive i u kamenom dobu bez struje.

Ima krajeva u RH koji nemaju električnu energiju, opskrbu gradskom vodom, odvod otpadnih voda, organiziran odvoz smeća, razvijen javni prijevoz...itd koliko god tražili to. A sa druge strane misliš da imaš pravo nekome nametati repetitor iznad glave. I to ovakvo ruglo. Da su ga bar stavili na vrh brda ili ga malo zakamuflirali..

Ljudi koji tu žive imaju apsolutno pravo na participiranju u odlučivanju oblikovanja njihove životne sredine. Ako im ne treba mobilni signal, tko si ti da im kažeš da im treba? Ako ne žele el. energiju nego žele živjeti ko krapinski pračovjek u nekakvoj simbiozi sa prirodom, njihova stvar...

Preseli se na otok, promijeni prebivalište pa utječi na oblikovanje te životne sredine.

 a tko brani mještanima da isključe struju i žive u kamenom dobu?

10 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do

Onda je sve OK..."vizura" se ne mora mjenjati , objekt sa uređajima može ostati isti , a i stub sa antenama 3G/4G , samo 3G antene zamjene sa "vizualno" istim 5G antenama

pa će imati 4G/5G (bez 3G).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Neuk kaže...
 

Pusti sada na stranu priče o zavjerama i 5G signalima. Ima li pravo netko sa Hvara doći tebi u ZG i nametnuti ti neki repetitor (ili deponiju...etc) i usput ti reći da ti nemaš apsolutistička na taj prostor samo zato što živiš tu?

Ne dolazi nitko iz Zagreba na Hvar, nego državna agencija, koja ima nadležnost nad cijelom državom daje dozvolu, a kompanija koja posluje na teritoriju cijele države montira opremu. U Zagrebu su ju već montirali, možda je među njima bio i netko s Hvara.

Neuk kaže...

Ima krajeva u RH koji nemaju električnu energiju, opskrbu gradskom vodom, odvod otpadnih voda, organiziran odvoz smeća, razvijen javni prijevoz...itd koliko god tražili to. A sa druge strane misliš da imaš pravo nekome nametati repetitor iznad glave. I to ovakvo ruglo. Da su ga bar stavili na vrh brda ili ga malo zakamuflirali..


Kakve veze ima to što neki nemaju vodu i kanalizaciju (evo ja sam u jednom takvom mjestu)? Zaboravio si spomenuti gladne u Africi.

O kojem točno ruglu pričaš? Ima neki 5G odašiljač da je sagrađen na Hvaru? osim toga oni se ne bore zbog ružnoće, nego zbog zračenja.

Neuk kaže...

Ljudi koji tu žive imaju apsolutno pravo na participiranju u odlučivanju oblikovanja njihove životne sredine. Ako im ne treba mobilni signal, tko si ti da im kažeš da im treba? Ako ne žele el. energiju nego žele živjeti ko krapinski pračovjek u nekakvoj simbiozi sa prirodom, njihova stvar...

 Imaju pravo onoliko koliko im zakon daje. Zakon ne ostavlja lokalnoj samoupravi da odlučuje o tome. Ovdje se skupilo pet-šest hlebinaca koji su pročitali nešto na internetu i sad blokiraju razvoj u ime cijelog mjesta. Oni su ti koji nemaju pravo onima koji žele brzu vezu to onemogućavati.

Neuk kaže...

Preseli se na otok, promijeni prebivalište pa utječi na oblikovanje te životne sredine.

Evo baš sam na otoku i radim zahvaljujući 4G vezi. Glavni problem otoka je što ima ljudi samo u dva ljetna mjeseca. S pametnijom politikom cijena mogli bi, pogotovo sada, privući mnoge zapadnjake da ostanu u posezoni raditi mjesec-dva na daljinu. Za to naravno treba brzi internet i pomak u glavi da pustiš gosta u kuću za manje od 100€ na noć.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
genije_čudo_prirode kaže...

 Točno! A probaj ti smisliti poslovni model za otočane koji radi cijelu godinu, a investicija na otoku je bar 2-3 puta veća od bilo koje investicije na kopnu. Jedini način bi bio da kao što Ledo dovozi škrinje ljeti, tako bi i operateri trebali dofurati kontejnere sa kojom tonom 5G signala za ljeto 😂

 Ne uključuju li i isključuju operateri opremu i sl. ljeti i zimi na obali i otocima u skladu s opterećenjem mreže? Pitam zbog sebe, a ne za prijatelja. :-)

4 godine
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Neuk kaže...

Palamudite vi do zore, ali ovaj odašiljač stvarno kvari vizuru grada. Tko to ne prizna taj ima problema sa očinjim vidom. A naravno da se mještani imaju pravo buniti, pa čak i protiv svojega dobra. Ne vidim razloga da im se nameće nešto što ne žele

 Vizuru kvare kojekuda i brojni dalekovodi i vjetroelektrane, pa to nitko ne spominje. Meni sve to skupa ne smeta.

4 godine
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Neuk kaže...
 

Ima li pravo netko sa Hvara doći tebi u ZG i nametnuti ti neki repetitor (ili deponiju...etc) i usput ti reći da ti nemaš apsolutistička na taj prostor samo zato što živiš tu?

Postavljaju bazne stanice kako im se svidi. Svi. Ako je netko htio o tome raspravljati, trebao je to učiniti još krajem 1990ih. Sada imamo pojedinačne pobune stanara obližnjih zgrada i tv priloge o tome.

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
zelenapaprika kaže...
genije_čudo_prirode kaže...

 Točno! A probaj ti smisliti poslovni model za otočane koji radi cijelu godinu, a investicija na otoku je bar 2-3 puta veća od bilo koje investicije na kopnu. Jedini način bi bio da kao što Ledo dovozi škrinje ljeti, tako bi i operateri trebali dofurati kontejnere sa kojom tonom 5G signala za ljeto 😂

 Ne uključuju li i isključuju operateri opremu i sl. ljeti i zimi na obali i otocima u skladu s opterećenjem mreže? Pitam zbog sebe, a ne za prijatelja. :-)

 po meni nema logike da nešto isključuju, kako ćeš isključiti kad ipak imaš njih 2-3 na briškuli u konobi koji moraju imati signal kad ih baba traži 

 

Operateri su kompanije koje traže povrat na svoju investiciju, isto kao i svatko od nas, osim ako si državna firma i baš te briga jer pare ionako nisu tvoje i nitko te za njih ne pita - sad imaš izbore pa nitko ne postavlja ijedno pitanje kako se pare troše, samo gdje si bio ili pjevao 91. Imao sam sličan pothvat gdje sam trebao investirati u infrastrukturu koja bi mi donosila 250% više para nego ista infrastruktura u Zagrebu no samo za ta 2 mjeseca i to mi se nije isplatilo pa sad kad to pogledaš iz stanovišta operatera gdje govorimo o milijardama ulaganja u hardver koji se troši koristio ti njega ili ne, razumijem zašto im se ne sviđa ulagati u nešto gdje povrat na investiciju ide u beskonačnost

 

Čak i kad imaš nešto prijenosno da postaviš, moraš dobiti dozvole i čuda, a uz to prijevoz na otoke je boli glava skup sport ako je bilo što što nije u gabaritima gepeka

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
zelenapaprika kaže...
Neuk kaže...

Palamudite vi do zore, ali ovaj odašiljač stvarno kvari vizuru grada. Tko to ne prizna taj ima problema sa očinjim vidom. A naravno da se mještani imaju pravo buniti, pa čak i protiv svojega dobra. Ne vidim razloga da im se nameće nešto što ne žele

 Vizuru kvare kojekuda i brojni dalekovodi i vjetroelektrane, pa to nitko ne spominje. Meni sve to skupa ne smeta.

 e vidiš meni to smeta ako nema smisla odnosno ako postoji mogućnost da se to bolje uklopi

 

Smeta mi i kad država dopusti gradnju hidroelektrana tamo gdje nisu isplative ili kad fotkaš neke pejzaže uz cestu pa je nevjerojatno da moraš imati strpljenja brisati stotine bespotrebnih znakova na cesti, a kad sam bio vani po npr Španjolskoj ili Italiji svega toga nema. Uđi u naš grad ili u npr talijanski i primijetiti ćeš da te kod nas napadaju sa svih strana stotine znakova koji te samo zbunjuju, a uopće ne pomažu kod sigurnosti prometa. Tako i ovdje kod operatera, država uzme lovu od koncesije i podijeli penzićima i kumovima, a nitko im nije rekao da možda moraju taj stup uklopiti u vizuru grada. Netko je ovdje čak i postao kako to normalno izgleda kad se potrude - pretpostavljam da je skuplje no dugoročno je to vjerojatno i bolje, a sve skupa ljepše izgleda i možeš se ponositi kada to vidiš na nekoj reklami za svoj grad.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
4 godine
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
genije_čudo_prirode kaže...

 

Čak i kad imaš nešto prijenosno da postaviš, moraš dobiti dozvole i čuda, a uz to prijevoz na otoke je boli glava skup sport ako je bilo što što nije u gabaritima gepeka

 Bilo je tih prijenosnih antena. I za vrijeme InMusica na Jarunu u Zagrebu i par puta na moru. Na nesreću nisam siguran da sam to fotkao, pa da to pošaljem ovdje.

 

Gabariti gepeka? Imaju one velike pick upove za teren, kao i prikolice.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice