Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

poruka: 111
|
čitano: 25.781
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r".
12 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Ja sam mislio da su otočani pametni ljudi....eh...

 

Ali ovo treba popratiti :

 

"Najavili su i da će Gradsko vijeće Grada Hvara osnovati svoju radnu skupinu, koja će u narednih šest mjeseci pokušati istražiti uzročno-posljedičnu vezu između svih izvora zračenja i karcinoma."

 

No comment

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 15:16 (DarthMarkus).
Moj PC  
29 0 hvala 0
14 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok sa

Na sljedećoj sjednici očekujem odluku da, za svaki slučaj, nabavljaju 1000 komada "5G BioShielda", USB uređaja koji bi trebao štititi od 5G zračenja 

A pod točkom Razno će biti odluka da se jahtama u vlasništvu Bill Gatesa zabrani uplovljavanje u hvarski akvatorij do daljnjega ....

 
17 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Izgleda da 5G mrežu prati loša reputacija, mada ima logike da se nova kemikalija, zračenje itd. ispitaju prije masovne upotrebe bez obzira šta se šuška.

 
6 3 hvala 0
15 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Free 5G vs. 5G Free

morrisoN
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
DarthMarkus kaže...

Ja sam mislio da su otočani pametni ljudi....eh...

oprezni i nepovjerljivi.

svaka cast.

lokalna vlast je reagirala na inicijativu gradjana. 

 

mada, ne treba ti puno mozga da zakljucis da je pametnije ne graditi mrezu i antene jer je ova turisticka sezona ionako vec ugovnjala, a ako lokalci zapale bilo sto - sto im izgleda sumnjivo, moze nekome izgoriti i kuca i pola otoka. sasvim logicna i mudra odluka.

 

ono sto mene vise zabrinjava je glupavi i tendenciozni naslov. naime nije samo brisel obustavio 5G dok se ne ispitaju posljedice na zdravlje ljudi, vec i "glupava" zeneva i najsmjesnije - "glupa" silikonska dolina.

vise od preseransa s riplyjevskim podnaslovom bilo bi pametnije, ako se ova novina/reklamni pano smatra informatickom - da se ispita direktno za razloge i vise informacija kod aktera i same grupe koja je inicirala akciju.

 

a ovo konstantno, iritantno guranje u gluteus vauveju i prodavanje oglasnog prostora pod bubrege odistinski vec debelo ide na iste u bugu - na ustrb nekom neutralnom, nesenzacionalistickom informiranju.

zutilo u trosmislju te rijeci. pa jel dotle doslo?

 

zaboravili ste tagirati clanak "PROMO"

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Možda privuku više turista ako se reklamiraju kao 5G free. To je samo pretpostavka, nisam istražio tržište. Ali postoji mogućnost zbog te priče o štetnosti 5G, utemeljene ili ne. Takođe u vrijeme turističke krize možda ne moraju hrliti prema bržoj mreži jer neće imati ko da je zaguši.

 
3 5 hvala 0
14 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

očekujem da se pripadnike radne skupine podijeli u dvije grupe, te ih se veže za antene 4G odnosno 5G odašiljača uz istu pokrivenost korisnika na recimo mjesec dana...

 

nakon toga bi obje skupine imale testove općeg znanja i kognitivnih sposobnosti:

 

naizust diskografija MP Thompsona

 

glazbeni recital djela njemačkih romantičara

 

popravak Golfa dvice dizlo

 

nabrajanje HDZ/SDP afera

 

...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
19 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
nikola kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja sam mislio da su otočani pametni ljudi....eh...

oprezni i nepovjerljivi.

svaka cast.

lokalna vlast je reagirala na inicijativu gradjana. 

 

mada, ne treba ti puno mozga da zakljucis da je pametnije ne graditi mrezu i antene jer je ova turisticka sezona ionako vec ugovnjala, a ako lokalci zapale bilo sto - sto im izgleda sumnjivo, moze nekome izgoriti i kuca i pola otoka. sasvim logicna i mudra odluka.

 

 Vijeće turbo nepristranih genijalaca će u 6 mjeseci napraviti studiju koja će posrati sve studije do sada.

 

Ne samo da su mudri nego su i turbo ambiciozni  .

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

A koje su kvalifikacije te radne skupine? Jesu svi iz redova gradske skupštine?

 

U ovo predizborno vrijeme zbilja svašta čovjek čita...

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Inovator kaže...

A koje su kvalifikacije te radne skupine? Jesu svi iz redova gradske skupštine?

 

U ovo predizborno vrijeme zbilja svašta čovjek čita...

Došao sam nekako do liste te radne skupine :

 

deba grle bili žile manga krkan crni cigo šef rus čoki riba štrla stripy kinez johnny kare kina

 

i mali zeus

 

Sorry na malim slovima.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 15:51 (DarthMarkus).
16 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Da im netko objasni da onda više ne izlaze vani po danu, jer na zemlju pada elektromagnetsko zračenje u opsegi 1-800 THz (infracrveno i vidljivo svjetlo) i to snage 1 kW/m2 .

Ili da kod kuće ne pale svijetlo, jer zapravo palje odašiljač snage 100W u istom opsegu 1-800THz i to samo 2 metra od glave, koji je toliko jak da osjete toplinu na svojoj koži.

Od toga će im sigurno narasti tumor u glavi...

 
16 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Kako oni to mogu zabraniti? Radi se o privatnim odašiljačima za koje je državna agencija izdala koncesiju. Mogu eventualno lijepo zamoliti da oni ipak to ne bi, pošto se radi o testnoj fazi.

 

Čudi me da u nekim mjestima još nisu zabranili srpsku trofaznu struju dok se ne dokaže da nije opasna.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
15 2 hvala 0
5 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Rezolucija Vijeća Europe br. 1815/2011 („Potencijalne opasnosti za elektromagnetskih polja i njihov utjecaj na okoliš“).

 

Više turizam utječe na "okoliš" pa nikom nije palo na pamet da ga zabrane...do daljnjeg bi Hvar tribao bit u potpunosti izoliran od bilo kakvog EM zračenja.

 

Ti isti genijalni zabrinuti idioti obilato koriste 4G...3G...2G...Sunce definitivno izaziva tumor kože

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Sasoon kaže...

Da im netko objasni da onda više ne izlaze vani po danu, jer na zemlju pada elektromagnetsko zračenje u opsegi 1-800 THz (infracrveno i vidljivo svjetlo) i to snage 1 kW/m2 .

Ili da kod kuće ne pale svijetlo, jer zapravo palje odašiljač snage 100W u istom opsegu 1-800THz i to samo 2 metra od glave, koji je toliko jak da osjete toplinu na svojoj koži.

Od toga će im sigurno narasti tumor u glavi...

 Ako pada kiša to ne znači da ti ne bi smetalo da te neko zapiša.

5 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

zabrinuti građani,a izbori blizu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Zabrinutost mrežom 5G ??? A što čemo sa gomilom satelita kaj nas već godima prže sa neba? 

 

 https://www.wmo-sat.info/oscar/satellitefrequencies

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
DarthMarkus kaže...
Došao sam nekako do liste te radne skupine :

 

deba grle bili žile manga krkan crni cigo šef rus čoki riba štrla stripy kinez johnny kare kina

 

i mali zeus

 

Sorry na malim slovima.

 

a drle?

 

15 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

nadam se da će svoj "nalaz" proslaviti hvatanjem, termičkom obradom i konzumiranjem pripadnika neprijateljskog plemena iz susjedne neumjesne zajednice, uz nastupe klapa i lokalnih "sakupljača narodnih običaja". (doduše, imam frendicu/kolewgicu još s faksa u jelsi pa bi mi bilo žao da baš nju blaguju ali što ćemo, život je štetan i okrutan) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 16:43 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Mad-Max-X kaže...

Izgleda da 5G mrežu prati loša reputacija, mada ima logike da se nova kemikalija, zračenje itd. ispitaju prije masovne upotrebe bez obzira šta se šuška.

Urađeno. Više puta. Ali ne može niko uraditi onoliko studija, koliko puta neko može ponoviti: "Još jedna naručena studija sa naručenim rezultatom."

 

Buhaha kaže...

Zabrinutost mrežom 5G ??? A što čemo sa gomilom satelita kaj nas već godima prže sa neba? 

 

 https://www.wmo-sat.info/oscar/satellitefrequencies

Ma pusti ti sateli(te)te (copyright deda jednog fakultetskog kolege), šta nam radi svakodnevno ovaj WiFi što je svuda oko nas?! Pa ljudi moji, pa kanali 2.4GHz Wifi signala, a to su WiFi signali po standardima 802.11b, g, n i ax, se nalaze u opsegu od 2.4 do 2.5 GHz, a to je tačno opseg u kome radi mikrotalasna rerna, pa mi se svi svakodnevno pomalo kuvamo, a da ni ne primećujemo, poput one žabe što se stavi u hladnu vodu pa polako zagreva! I još jedno: 802.11b standard je iz 1999. godine, i od tada nam kreću SARS, ptičji i svinjski grip, MERS i sad SARS2, tj COVID19!  

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 16:43 (Ivan(4)).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
Što je slijedeće? Zabranit će cijepljenje u lokalnoj bolnici dok radna skupina Toni Cetinski, Dejan Lovren i Krešimir Mišak ne utvrdi koliko točno čipova ima u jednoj dozi cjepiva i mogu li se ti čipovi overklokirati pošto imaju krvno hlađenje?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
25 0 hvala 1
14 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Neka odmah ugase 3G i 4G, i ostale odašiljače za svaki slučaj 

 
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Za sve one koji kažu da su radio valovi moguće kancerogeni, evo jedan mali kviz znanja: http://www.varljiv.org/a/kancerogeno

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
nikola kaže...
DarthMarkus kaže...
Došao sam nekako do liste te radne skupine :

 

deba grle bili žile manga krkan crni cigo šef rus čoki riba štrla stripy kinez johnny kare kina

 

i mali zeus

 

Sorry na malim slovima.

 

a drle?

 

 Drle guli 3 do 5 zbog paljenja 4g odašiljaća u Splitu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
DarthMarkus kaže...

 Drle guli 3 do 5 zbog paljenja 4g odašiljaća u Splitu.

 ma pustit ce ga ko cigu - za vikend, reko dena :-)

15 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Kaj će Hvar napraviti (ili neće) s 5G baš me briga. Drago mi je da ne moram tamo živjeti i biti na javnim raspravama o za i protiv. Poštujem njihovu želju da si oni to "istraže", no za njihove potrebe, da i ne uvedu 5G, hoće li ikoga biti briga u idućih 5-10 godina?! 

S 5G mrežom, možda bi se netko i doselio na takav otok i radio neke poslove koji su sad sci-fi za takav kraj. Prekrasna okolina, mir (većinu godine), blizina Splita (aerodroma)... Nekak mi izgleda čist vredu, ali s 4G mrežom ipak ne mogu raditi tamo, jer znam sigurno da ne bi došao do 40-50Mbit brzine. Možda kad bi svi otišli spavati.

Ja se samo nadam da se panika neće proširiti i među mojim Gruntovčanima.

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Ovo mi više izgleda kao da trebaju nekoga uhljebiti pa da izmisle radna mjesta. Ipak se bliže izbori. Ti likovi bi trebali napraviti nešto, a vjerojatno niti nemaju pojima što im je posao...

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Sta ce njima 5g, imaju turizam...ups

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, do
DarthMarkus kaže...
..

 

"Najavili su i da će Gradsko vijeće Grada Hvara osnovati svoju radnu skupinu, koja će u narednih šest mjeseci pokušati istražiti uzročno-posljedičnu vezu između svih izvora zračenja i karcinoma."

 

No comment

 


odlicno primjećeno, odma se zna da nema veze sa znanosti tj da se radi o politickim glupostima.

4 godine
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

Novo Bibinje?

 

Treba im trajno zabranit upotrebu mobilnih mreža na otoku. Nek se dovikuju. Kao nekad.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Grad Hvar zabranio uvođenje 5G tehnologije, dok "r

zbilja zabrinjava razina zaguljenosti na ovom forumu.

 

na stranu pitanje o samoj stetnosti mreze. koga zanima pronaci ce na netu dovoljno informacija. 

 

nepobitna cinjenica je da 5G tehnologija ne proizlazi kao odgovor na pravu potrebu, vec ju guraju telco kompanije. ko ume da cita, u velikoj je prednosti:

https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/IDAN/2019/631060/IPOL_IDA(2019)631060_EN.pdf

 

ergo, bez obzira da li se na otoku zele uhljebiti novi paraziti, dolaze li izbori kajgod - svi koji se sprdaju s bodulima zaboravljaju jednu vrlo vaznu cinjenicu, a ta je:

 

gradjanska inicijativa je uspjeli zaustaviti projekt ogromnih kompanija - u razloge ne moram ni ulaziti (a mogu sasvim mirno prihvatiti sve gore navedeno, to uopce ne igra ulogu). 

jeste culi kad za "demokraciju"?

 

to je po meni, sasvim valjani razlog da se svi kriticri ovdje pokriju usima.

 

kad gradonacelnik hoce graditi crkvu/shopping centar na djecjem igralistu, beograd na vodi na velesajmu i hipodromu, onda se uglavnom ckomi i laganini mi se cini da velika vecina zagrepcanaca i nije nesto hepi zbog novog rotora, zicare koja samo sto nece, podzemne samo sto nije isl.

 

kad covjek nosi kriz od rijeke do zagreba, onda se od svih vas "gradjanina" pojave samo novinari.

 

"kad poltronisanjem zalivaš njivu
najbolje uspijevaju diktatori"

 

 
4 8 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice