Google početkom 2021. gasi Google App Maker

poruka: 11
|
čitano: 3.198
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google početkom 2021. gasi Google App Maker".
15 godina
neaktivan
offline
Google početkom 2021. gasi Google App Maker

Nema komentara na forumu...hmm zanimljivo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google početkom 2021. gasi Google App Maker

Još 5 i bit će ih 200

 

https://killedbygoogle.com

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google početkom 2021. gasi Google App Maker
Znatno je veca steta sto gase Angular nego ovo.
Mada opcenito Google koji ima ogromne resurse precesto gasi usluge koje su funkcionalne i korisne.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google početkom 2021. gasi Google App Maker
Od kuda ti to da gase Angular? Ugasili su AngularJS. Prvu verziju angulara. Znaš kako se kaže: "Prvi mačići se u vodu bacaju". Koliko znam Angular framework se i dalje masovno koristi i njegov razvoj je i dalje aktivan.
King in the castle, king in the castle ...
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google početkom 2021. gasi Google App Maker
Inovator kaže...
Znatno je veca steta sto gase Angular nego ovo.
Mada opcenito Google koji ima ogromne resurse precesto gasi usluge koje su funkcionalne i korisne.

A možda baš zato što prečesto gase usluge imaju ogromne resurse. 

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 3:10 (markoBT).
8 godina
offline
Google početkom 2021. gasi Google App Maker

Mene samo zanima nek se javi jedan korisnik ovdje kojem je firma i platila i još koristila Google App Maker.
A Google bi sad to valjda trebao gurati dalje uzalud, samo da Jure i Matan koji to nikad nisu ni neće koristiti, ne bi kakali po forumu.

Meni je fascinantno ovdje da autor članka riječju nije naveo da su iz Googlea omogućili alternative (a support je neupitan), npr

If you use App Maker to automate business processes: Use AppSheet, a new addition to our application development portfolio that has capabilities similar to App Maker. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google početkom 2021. gasi Google App Maker
tjodalv kaže...
Od kuda ti to da gase Angular? Ugasili su AngularJS. Prvu verziju angulara. Znaš kako se kaže: "Prvi mačići se u vodu bacaju". Koliko znam Angular framework se i dalje masovno koristi i njegov razvoj je i dalje aktivan.

Što znači ugasiti Angular ili AngularJS? Pa to su frameworci, a ne usluge. Imam nekoliko aplikacija deployanih na AngularJS-u i sigurno će raditi još godinama. Trenutno je u LTS-u koji traje još oko godinu i pola, a do onda tko živ, tko mrtav.

 

Što se tiče AppMakera mislim da je to ionako bio promašaj. Pokrenuti uslugu temeljenu na jQuery-u 2018.-e je teški fail. A baš da se Angular tako jako raširio ne bih se složio. React ga je višestruko premašio, a već se javljaju i druge alternative koje će uskoro preskočiti i jedno i drugo.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Google početkom 2021. gasi Google App Maker

Pa kaj znači ugasiti. Tvoje će aplikacije pisane u AngularJS (verzija 1) i dalje raditi. Ne mogu oni to "ugasiti". Misli se na to da ne žele da se nove aplikacije ne rade na staroj tehnologiji. Zato je logičan potez "ugasiti" (umiroviti) prvu verziju Angulara. Što se tiče App Makera, do ove vijesti nisam niti znao da to čudo postoji. Samo da se još nadovežem na komentar da jQuery nije aktualan u 2018., 2019. ili u budućnosti, to također ne stoji, po mom mišljenju. Koristim u svom radu moderne frameworke Vue, Angular, React ali su mi neke stvari bile draže u jQuery-u. Npr. validacija formi je pain in the ass u "modernim" framework-ima, dok je s jQuery-jem i Validate pluginom doslovno jedna linija koda ...

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 13:49 (tjodalv).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google početkom 2021. gasi Google App Maker
Slažem se da nove aplikacije ne bi trebalo započinjati sa AngularJS-om, no još manje sa jQueryem jer sa rastom aplikacije kompleksnost postaje teški pain-in-the-a...
Vidim da šaraš po frameworcima, no predlažem ti da se opredijelis za jedan i savladas ga u potpunosti. Rješenja za validaciju postoje, npr. za vue je jako dobar vee-validate, a sigurni postoje i za Angular i React slične opcije. Ako bas imaš žarku želju mozes i jQuery koristiti u SPA frameworcima, no ne vidim potrebu i ne bih preporučio. Ne želim da me krivo shvatiš, ali jQuery sam kod Angulara i vue-a smatrao korisnim u periodu kad nisam bas previše shvaćao mogućnosti frameworka.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Re: Google početkom 2021. gasi Google App Maker
southy kaže...
Slažem se da nove aplikacije ne bi trebalo započinjati sa AngularJS-om, no još manje sa jQueryem jer sa rastom aplikacije kompleksnost postaje teški pain-in-the-a...
Vidim da šaraš po frameworcima, no predlažem ti da se opredijelis za jedan i savladas ga u potpunosti. Rješenja za validaciju postoje, npr. za vue je jako dobar vee-validate, a sigurni postoje i za Angular i React slične opcije. Ako bas imaš žarku želju mozes i jQuery koristiti u SPA frameworcima, no ne vidim potrebu i ne bih preporučio. Ne želim da me krivo shvatiš, ali jQuery sam kod Angulara i vue-a smatrao korisnim u periodu kad nisam bas previše shvaćao mogućnosti frameworka.

 Zbog posla morao sam naučiti koristiti sve moderne frameworke i dosta dobro sam ih upoznao jer sam već odradio jako puno projekata (pogotova Vue i Angular, React nešto manje) i slažem se da oni dosta uvode reda u front-end aplikacije, ali mi kod tih frameworka nedostaje dinamička manipulacija DOM-a, kao što to radi jQuery. Znači ti iz svoje neke metode u angularu ili Vue-u ne možeš modificirati DOM, a neki puta to mnogo olakšava nego pisanje template (pogotovo kad pričamo o reusanju koda). Primjer sam ti naveo jQuery validate vs Vuelidate. Kod jQuery riješenja u svoj template moraš samo na elementu definirati kako želiš validirati input, kod Vue-a i ostalih modernih moraš definirati i kada će se prikazivati error poruke, moraš se baviti i prijevodom error poruka ...

King in the castle, king in the castle ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google početkom 2021. gasi Google App Maker
tjodalv kaže...
southy kaže...
Slažem se da nove aplikacije ne bi trebalo započinjati sa AngularJS-om, no još manje sa jQueryem jer sa rastom aplikacije kompleksnost postaje teški pain-in-the-a...
Vidim da šaraš po frameworcima, no predlažem ti da se opredijelis za jedan i savladas ga u potpunosti. Rješenja za validaciju postoje, npr. za vue je jako dobar vee-validate, a sigurni postoje i za Angular i React slične opcije. Ako bas imaš žarku želju mozes i jQuery koristiti u SPA frameworcima, no ne vidim potrebu i ne bih preporučio. Ne želim da me krivo shvatiš, ali jQuery sam kod Angulara i vue-a smatrao korisnim u periodu kad nisam bas previše shvaćao mogućnosti frameworka.

 Zbog posla morao sam naučiti koristiti sve moderne frameworke i dosta dobro sam ih upoznao jer sam već odradio jako puno projekata (pogotova Vue i Angular, React nešto manje) i slažem se da oni dosta uvode reda u front-end aplikacije, ali mi kod tih frameworka nedostaje dinamička manipulacija DOM-a, kao što to radi jQuery. Znači ti iz svoje neke metode u angularu ili Vue-u ne možeš modificirati DOM, a neki puta to mnogo olakšava nego pisanje template (pogotovo kad pričamo o reusanju koda). Primjer sam ti naveo jQuery validate vs Vuelidate. Kod jQuery riješenja u svoj template moraš samo na elementu definirati kako želiš validirati input, kod Vue-a i ostalih modernih moraš definirati i kada će se prikazivati error poruke, moraš se baviti i prijevodom error poruka ...

Pokušavam smisliti primjer gdje bi to trebo, ali ne shvaćam do kraja što konkretno dobivaš s time i koje imaš prednosti od jQuerya, no ako baš želiš možeš ga koristiti zajedno sa npr. vue-om. Kod vue-a možeš koristiti $refs za pristup DOM-u. Koliko sam bio sretan prije 10-ak godina što sam upoznao jQuery toliko sam više sretan da ga ne moram više koristiti

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 20:12 (southy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice