Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

poruka: 77
|
čitano: 14.399
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn".
16 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Postoji neki jednostavni nacin za prebacit sve slike sa G Photos na svoj HDD?

Select all -> copy...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Jesam ja jedini tko iskljuci upload na postavljanju mobitela?

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Jesi.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Kolacic , nisi jedini, i kod mene je u svim apk ugašen automatski upload.

Dio slika koje radim mobom je privremenog karaktera, i brišem ih sa uređaja nakon što ih pošaljem kome trebam.

Slike i filmići koji su mi bitni ručno poklikam i uploadam na gdisk, onedrive, box, Dropbox... Nemam potrebu trajno čuvati par stotina fotki sa neke svadbe, rođendana i sl,,,odaberem par slika koje su mi bitne za taj događaj i njih pohranim u cloud....

Općenito, nema nikaj džabe, samo je pitanje na koji način i koliko plaćamo ono što nam netko ustupi na privremeno korištenje. Svaki pružatelj usluge se u uvjetima korištenja debelo ogradi, tako da mi kao korisnici tih usluga ih ne smijemo uzeti zdravo za gotovo da bu vječno onako kako je bilo jučer...

Čuvanje nekakvog hard diska i njegovo nosanje planetom ( da bih uvjek mogao na njega backupirati ono kaj mi je bitno ) mi baš ne izgleda praktično. Mogu izgubiti taj disk, mogu mi ga ukrasti, može nastradati u nekom sudaru, požaru,potresu, može se i pokvariti, a prije ili posle bu crkel. Cloud nije uopće skup, plus kaj pružatelj usluge postupa tako da iste podatke uvjek drži na par lokacija ( na raznim kontinentima, baš zato da izbjegne istodobno uništenje ili kvar ), i dostupno mi je 24/365 sa raznih uređaja bez obzira gdje se trenutno nalazim...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 10:32 (bunker).
13 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Kolacic kaže...

Jesam ja jedini tko iskljuci upload na postavljanju mobitela?

 Nisi. Ja sam to isključio čim sam skužio da je uključeno po defaultu.

16 godina
neaktivan
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

ma posljednjih godina je sve to manje više pristupačno.  posebno te opcije 16kn mjesečno.

nakon cca 6-7g onedrivea (MS platforma mi je primarna za sve), zadnju godinu i kusur upogonio sa paralelno i Google sa 2 TB.

sve drugo je apstraktno smaranje, osim ako imaš viška vremena oko raid diskova, nasa i sl.

teško da će se igdje u današnjim vremenima erupcije privatnih zapisa, moći nabaviti dugoročno veliki besplatan prostor.

 

ja imam cloud fetiš 

 

 

..a ovo je bio potez samo takav...prije 2g i par mjeseci..imao neku hrpicu BTC-a.. te se dogodi nekakav skok preko noći..utrostručilo se.

kupim kod pclouda lifetime 2TB.  kao korisnik Onedrive, Gdrivea i pclouda dugi niz godina, mogu vam reći da je pcloud vrhunski proizvod.

čak ima masu opcija koje poznati dvojac nema.  preporuka svakom.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 12:04 (torrente).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Ima, zatražiš kopiju svojih podataka od Google-a, a imaš i download svega u zip-u. Ja tako svake godine napravim download. Obrišem kompletni photos i spremim na lokalne diskove (2 x 8TB u sync-u). Iako, generalno, od tih fotki, siguran sam da bih mogao probrati 400 fotki koje valjaju, a sve ostalo baciti... Kome uopće trebaju sve te fotke..

 

https://support.google.com/photos/thread/16357547?hl=en

4 godine
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Taman su me razmazili sa svime sto nude. 

Sad je odluka ili placat mjesecno il doma neki synology napucat

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
slitinabakra kaže...

Taman su me razmazili sa svime sto nude. 

Sad je odluka ili placat mjesecno il doma neki synology napucat

Imam ja doma Synology, ali prema zlatnim pravilima backupa, trebalo bi imati najbitnije i u cloudu.

4 godine
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
kerum kaže...
slitinabakra kaže...

Taman su me razmazili sa svime sto nude. 

Sad je odluka ili placat mjesecno il doma neki synology napucat

Imam ja doma Synology, ali prema zlatnim pravilima backupa, trebalo bi imati najbitnije i u cloudu.

 Reci mi jel imas onaj Synology Moments app, jel to cemu ili?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
kerum kaže...

Imam ja doma Synology, ali prema zlatnim pravilima backupa, trebalo bi imati najbitnije i u cloudu.

 3-2-1

 

3 identicne kopije podataka

2 razlicita medija/mjesta

1 offline/offsite 

za zadnje, ne mora nuzno bit online cloud, sasvim ce dobro posluzit i eksterni disk koje se fizicki nece nalazit na istoj lokaciji kao i ostale kopije i koji nece bit ukljucen stalno u struju i/ili mrezu. 

12 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Nisam probao Synology Moments jer na NAS spremam samo ono sto sortiram u albume za arhivu (nakon sto odaberem samo najbolje slike).

12 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
BlueMax kaže...
Q-Tip kaže...

Ja ne razumijem stvarno, 1,99 dolara vam je Google One sa 100 gb prostora. Nešto više od 12 kuna, a kladim se da je bar polovica vas spremna dati duplo svaki dan za kutiju cigareta.

 

Plaćam to odavno iako nisam morao. Nisam ni pola još iskoristio, a sve fotke backupiram tamo i za posao koristim Gmail, Drive, Sheets, Docs.

 A što ako sutra tih 12kn postane 120kn?

 

 

 

Nekoliko puta sam pročitao pitanje i još mi nije jasno koja je poanta. Ako mi postane preskupo, downloadat ću sve fotke u komadu i prebaciti se negdje gdje mi nije preskupo. Gdje je tu problem o kojem bih trebao razmišljati?

 

Trenutno je cijena smiješna i potpuno prihvatljiva za sasvim pristojnih 100 GB prostora. Čak razmišljam uzeti 200 GB, isto smiješna cijena. Iako mi realno ne treba, ali razmišljam i neke druge stvari osim fotki backupirati u cloud.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
kowach kaže...
Keso kaže...

2500kn uređaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=ds420J

4 x (4TB disk 815kn)

https://www.nabava.net/search.php?q=wd40efrx

= 12 TB storage-a za JEDNOKRATNO 5760kn.

I brzinom neusporedivo bržom i ne brineš kad će ti početi naplaćivati niti tko će kopati po tvojim podacima.

 To je iznos za koji možeš imati google pretplatu 30 godina :D znam da nije isto, ali onako radi uspredbe.

 

5760kn / 30 god / 12mj = 16kn za 12 TB prostora. Mislim da google ne nudi 12TB za tu cijenu. Nego, 120x manje. Odnosno 120 puta je jeftiniji synology od google drive-a. Naravno, ako ti je 100GB dosta onda je cloud sasvim ok. Ali čak i da ti novac nije bitan, za skinuti s clouda 12TB treba ti 20 dana (jer je internet veza 75Mbps jedno 15x sporija od LAN-a koji je 1000Mbps, da ne sponinjem sada 10gE koji je sada jako pojeftinio) nije baš zabavan sport, to je žestoki downtime skoro mjesec dana. I to ako imaš pristojnu vezu od 75Mbps, a mnogi nemaju, i ne koristiš internet više ni za što mjesec dana dok to downloadaš. Dakle - jako sporo i jako skupo. Upotrebljivo samo za male količine i za to ih i koristim. Za sve veće - synology. Odnosno za mali podskup bitnih stvari - oba mjesta.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Te aplikacije nisu baš nešto, ne bih se na njih oslanjao. Preporučam da koristiš Synology kao čisti file share nakoji složiš backup s kojim god softverom želiš, 3rd party. A njih ima poprilično. S moba čak ni ne sinkam ništa, nego s kompa. Kombinacija Veeam Agent (besplatan) koji na razini particije backupira samo promijenjene blokove (free je ograničen na 1 backup job koji može više particija backupirati pa nije problem), plus Free File Sync koji na razini datoteka backupira samo promijenjene datoteke podešen da čuva verzije (versioning). Moj account nema prava pisati po backup file share-u, samo read-only. Da ne bi kripto virus to pokriptao, samo jedan account ima write pravo, a to je win account pod kojim se vrti backup proces. Tako da kripto virus može samo gledat i plakat.

Evo i upute a na kraju je popis besplatnih backup alata: https://blog.sqlxdetails.com/crypto-virus-resistent-backup/

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 0:00 (Keso).
16 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

100GB je stvarno smijesno mali prostor za ikakav konkrentiji backup, pogotovo slika.

OneDrive je ok, al tamo bi placao stvari koje mi ne trebaju (office 365), iako sad imaju akciju za 65 eura/godina na amazonu, i jos na to imam 10% popust, zapravo nelosa cijena.

imam amazon prime koji daje unlimited photo storage (original quality), ali android app je kriminalno los i zapravo nikad nisam ni koristio uslugu.

isto tako imam strah kaj ak itko od providera odluci ugasiti account, zbog bilo kakvog razloga, ima poprilicno horor prica po internetu.. sjebe ti se (u slucaju googla) cijeli digitalni identitet ako imas hrpu usluga i registracija vezano za google acc, gdje jos i slike riskirat.

 

sve mi je vjerojatnija kupnja NAS-a i/ili 2-3 eksterna diska.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 0:02 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
nixass kaže...
...

sve mi je vjerojatnija kupnja NAS-a i/ili 2-3 eksterna diska.

 NAS, topla preporuka. Puno, puno luksuznije i lakše nego s diskovima. Od automatizacije do redundancije i više. Košta više jer plaćaš uređaj, ali vrijedi svake lipe.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Na taj način uspoređivati NAS i cloud je kao da kažeš da je bolje imati zračni jastuk nego biti vezan.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Nejasno je malo objasnjeno u tekstu. Dakle

 

1) ovo sto je gore ostaje gore i ne oduzima se od 15GB a nove stvari koje su dignute nakon 1.6.2021 se oduzimaju od 15GB

 

ili 

 

2) od 1.6.2021 se sve sto je dignuto na Google Phots oduzima od 15GB?

 

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
kowach kaže...
Keso kaže...

2500kn uređaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=ds420J

4 x (4TB disk 815kn)

https://www.nabava.net/search.php?q=wd40efrx

= 12 TB storage-a za JEDNOKRATNO 5760kn.

I brzinom neusporedivo bržom i ne brineš kad će ti početi naplaćivati niti tko će kopati po tvojim podacima.

 To je iznos za koji možeš imati google pretplatu 30 godina :D znam da nije isto, ali onako radi uspredbe.

 

5760kn / 30 god / 12mj = 16kn za 12 TB prostora. Mislim da google ne nudi 12TB za tu cijenu. Nego, 120x manje. Odnosno 120 puta je jeftiniji synology od google drive-a. Naravno, ako ti je 100GB dosta onda je cloud sasvim ok. Ali čak i da ti novac nije bitan, za skinuti s clouda 12TB treba ti 20 dana (jer je internet veza 75Mbps jedno 15x sporija od LAN-a koji je 1000Mbps, da ne sponinjem sada 10gE koji je sada jako pojeftinio) nije baš zabavan sport, to je žestoki downtime skoro mjesec dana. I to ako imaš pristojnu vezu od 75Mbps, a mnogi nemaju, i ne koristiš internet više ni za što mjesec dana dok to downloadaš. Dakle - jako sporo i jako skupo. Upotrebljivo samo za male količine i za to ih i koristim. Za sve veće - synology. Odnosno za mali podskup bitnih stvari - oba mjesta.

Pod pretpostavkom da isti izgura 30 godina zivota sto je malo vjerojatno.

14 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

1)

10 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Ovo prvo

15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Knez_007 kaže...
Keso kaže...

5760kn / 30 god / 12mj = 16kn za 12 TB prostora. Mislim da google ne nudi 12TB za tu cijenu. Nego, 120x manje. Odnosno 120 puta je jeftiniji synology od google drive-a. ...

Pod pretpostavkom da isti izgura 30 godina zivota sto je malo vjerojatno.

 Synology je tako građen da se ne bih čudio da izdrži 30 godina. Ali uzmimo da izdrži samo 10 ili čak samo 5 godina da idemo u krajnost. I opet je na 5 godina jeftiniji: 20x ! Plus daleko brži.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
Knez_007 kaže...
Keso kaže...

5760kn / 30 god / 12mj = 16kn za 12 TB prostora. Mislim da google ne nudi 12TB za tu cijenu. Nego, 120x manje. Odnosno 120 puta je jeftiniji synology od google drive-a. ...

Pod pretpostavkom da isti izgura 30 godina zivota sto je malo vjerojatno.

 Synology je tako građen da se ne bih čudio da izdrži 30 godina. Ali uzmimo da izdrži samo 10 ili čak samo 5 godina da idemo u krajnost. I opet je na 5 godina jeftiniji: 20x ! Plus daleko brži.

 

Ne vidim po čemu je brži ako imaš optiku 500/250. Gotovo sam siguran da prije uploadam u OneDrive nego što mi zapiše moj lokalni Synology. A za koju godinicu bude i 2000/1000 :-)

No nije problem u tome, problem su njihove zabagirane aplikacije, i inicijalni setup nije za svakoga, pogotovo za podesiti HTTPS što je must have. Synologyije za entuzijaste, a ne za obične ljude.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 23:08 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Bitanga kaže...
...AKO imaš optiku 500/250..

Većina ljudi nema ni blizu tu brzinu, jedva 10x sporije od toga. Ako si vrlo, vrlo, vrlo rijetki sretnik s optikom 500 Mbps, još uvijek si DUPLO sporiji od običnog jeftinog 1Gbps LAN-a tj najjeftinijeg Synology-a.

Da ne pričam o 10Gbps koji je postao cjenovno pristupačan kućnim korisnicima (pogotovo sa SFP+ optičkim konekcijama koje su daleko jeftinije, hladnije, i višestruko kvalitetnije od 10Gbps veze sa ethernet kablovima):

 

Idi i radi nešto korisno!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Što se isplativosti tiče, ako uzmemo cijenu od 1kn/kWh, uređaj koji troši 40W mjesečno potroši 30 kn. To je orjentacijski, skalirajte prema potrebi.
Govorimo samo o struji, bez investicije, prostora i vremena potrošenog na postavljanje i održavanje.

To pretplatu za velik broj ljudi čini jeftinijom varijantom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
Bitanga kaže...
...AKO imaš optiku 500/250..

Većina ljudi nema ni blizu tu brzinu, jedva 10x sporije od toga. Ako si vrlo, vrlo, vrlo rijetki sretnik s optikom 500 Mbps, još uvijek si DUPLO sporiji od običnog jeftinog 1Gbps LAN-a tj najjeftinijeg Synology-a.

Da ne pričam o 10Gbps koji je postao cjenovno pristupačan kućnim korisnicima (pogotovo sa SFP+ optičkim konekcijama koje su daleko jeftinije, hladnije, i višestruko kvalitetnije od 10Gbps veze sa ethernet kablovima):

 

 

Jesi, sporiji si nego u LANu, trenutno, za par godina ne. Ma gle, imam Synology doma, ne moraš mi ništa pričati.

 

No to je sve potpuno nebitno za backup fotki i filmića s moba.

 

Jasno ti je da je 99% korisnika Google Photosa potpuno nezainteresirano za bilo kakve Synologye doma.

Ne bi platili niti 2$ mjesečno za Google One, a kamoli za Synology.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Visak kaže...
Što se isplativosti tiče, ako uzmemo cijenu od 1kn/kWh, uređaj koji troši 40W mjesečno potroši 30 kn. To je orjentacijski, skalirajte prema potrebi.
Govorimo samo o struji, bez investicije, prostora i vremena potrošenog na postavljanje i održavanje.

To pretplatu za velik broj ljudi čini jeftinijom varijantom.

Uređaj je napravljen po apple principu jednostavnosti i plug-and-play. Postavljenje se svodi na ubacivanje diskova i paljenje.

Eventualno dvije minute da si kreiraš file share - jednom u tih 10 godina.

Održavanja - nema. Ne zahtijeva ništa, sve radi sam, i updateove i skeniranja, sve živo.

Ako hoćeš više prostora, ubaciš disk.

A je bez otvaranja uređaja, bez ikakvog alata: poput ubacivanje knjige u policu knjiga u prazan slot među knjigama. Neš ti "tehnike". Mobitele je teže "održavati" od synology-a i zahtijevaju tonu više brige.

 

Potrošnja struje za model s 4 diska (12 TB prostora a može i 30 TB ovisi kolike diskove ubaciš) je - vidi specifikaciju:

https://www.synology.com/en-global/products/DS420j#specs

21.71 W (Access)
7.88 W (HDD Hibernation)

Većinu vremena je NAS u hibernaciji, budi se samo kad ga pozoveš preko LAN-a (wake on lan), recimo dvaput dnevno i kad završi opet hibernira. Dakle 9W uvrh glave al nek ti je 10W što nije.

Cijena kWh je ovdje: https://www.hep.hr/elektra/kucanstvo/tarifne-stavke-cijene/1547

0.38kn NT i 0.79VT. Ajmo uzeti najskuplju moguću varijantu 0,79kn po kWh, što nije toliko.

 

Pomnožimo: 10W * 365 dana * 24h = 87600 Wh = 87.6 kWh * 0,79 kn/kWh = 69 kuna godišnje.

Zato ne širi dezinformacije o 30kn mjesečno jer se nisi potrudio niti pogledati kolika je potrošnja a kamoli išta računati.

Idi i radi nešto korisno!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...

Većinu vremena je NAS u hibernaciji, budi se samo kad ga pozoveš preko LAN-a (wake on lan), recimo dvaput dnevno i kad završi opet hibernira. Dakle 9W uvrh glave al nek ti je 10W što nije.

 

Tebi možda treba dva puta dnevno. Nekome tko drži datoteku s lozinkama na njemu, druge dokumente, fotografije, glazbu, filmove, trebat će znatno češće i kroz duže vrijeme. Još i više ako ga koristi više osoba u domaćinstvu.

 

Keso kaže...
Visak kaže...
Što se isplativosti tiče, ako uzmemo cijenu od 1kn/kWh, uređaj koji troši 40W mjesečno potroši 30 kn. To je orjentacijski, skalirajte prema potrebi. 
 

Pomnožimo: 10W * 365 dana * 24h = 87600 Wh = 87.6 kWh * 0,79 kn/kWh = 69 kuna godišnje.

Zato ne širi dezinformacije o 30kn mjesečno jer se nisi potrudio niti pogledati kolika je potrošnja a kamoli išta računati.

 Gdje ja govorim o nekom konkretnom uređaju?

U cijenu struje treba uračunati i cijenu zakupljene snage, ne samo energije.

Napisao sam jednostavnu opću računicu, a onda se lagano skalira za stvarnu potrošnju i cijenu struje.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Nisam jedini 

Pola foruma tu očito nikad nije pogledalo račun za struju i bubaju na pamet (keso i xfx pogotovo).

Izgleda da je PR odradio svoje, doslovno su ih razdvajanjem računa na dvije stavke uvjerili da im je kWh pojeftinio, to nisam ni na indexu viđao od komentatora 

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice