Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

poruka: 46
|
čitano: 12.397
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel".
14 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

U Google Pay ne vidiš stanje računa.

15 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Dosta sam cuo price oko ovog tak da sam ai sada podesio na revolut gpay pa cemo vidit.
NFC drzite konstanto upaljen na mobu ili ga palite po potrebi kad zelite nesto platit sa mobitelom?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 23:38 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Koristim RBA uslugu RaiPay, možeš dodati više kartica i birati s kojom ćeš platiti, plaćanja su trenutna, plaćanja vidiš kao normalno plaćanje karticom na računu/on-line/mobilno.

Ne treba PIN osim kad povremeno nasumice provjerava da si to ti.

Ako sam dobro shvatio GooglePay ne nudi ništa više od ovoga?

Osim pohranjivanja lojalty kartica.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Nudi jednu stvar vise.besplatan je

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
AmonZero kaže...
Dosta sam cuo price oko ovog tak da sam ai sada podesio na revolut gpay pa cemo vidit.
NFC drzite konstanto upaljen na mobu ili ga palite po potrebi kad zelite nesto platit sa mobitelom?

 Cim udes u gpay nudi ti opciju da upalis nfc

 da izvrsis placanje. Nakon sto izvrsim placanje

 gasim nfc.

gardist kaže...

Koristim RBA uslugu RaiPay, možeš dodati više kartica i birati s kojom ćeš platiti, plaćanja su trenutna, plaćanja vidiš kao normalno plaćanje karticom na računu/on-line/mobilno.

Ne treba PIN osim kad povremeno nasumice provjerava da si to ti.

Ako sam dobro shvatio GooglePay ne nudi ništa više od ovoga?

Osim pohranjivanja lojalty kartica.

 I sve navedeno ima gpay 😄 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
15 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Kolko sam skuzio ti uopce ne moras ulazit u gpay da bi platio nesto. Samo ti NFC mora bit ukljucen.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
4 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

Koliko sam vidio kolege kazu da, da 

medutim osobno nisam isprobao.

 

Jer ulazim u gpay kad placam nesto

tad palim nfc i cim placanje prode gasim nfc

i zatvaram app. Odnosno stvari poput nfc-a i bluetootha

palim po potrebi.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
15 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

U postavkama NFCa ti se postavlja defaultna app i kontam kad ti skeniras nesto i ovaj prepozna da je to uredjaj za placanje, onda prioritizira Gpay kao aplikaciju (ako ti je ona postavljena kao default).

A NFC mos palit i gasi na statusnoj traci kao i BT ili WIFI, ne moras ic ulazit u app kad ga vec palis i gasis po potrebi. Ustedi par klikova na ekranu 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Jos jedna dobra stvar Gpaya je sto zapravo ne koristi vasu karticu, nego zapravo koristi token povezan sa vasom bankom. Svako placanje je jednokratna kombinacija tokena i passworda, pa se ne moze ponovno iskoristiti itd... info

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
AmonZero kaže...

U postavkama NFCa ti se postavlja defaultna app i kontam kad ti skeniras nesto i ovaj prepozna da je to uredjaj za placanje, onda prioritizira Gpay kao aplikaciju (ako ti je ona postavljena kao default).

A NFC mos palit i gasi na statusnoj traci kao i BT ili WIFI, ne moras ic ulazit u app kad ga vec palis i gasis po potrebi. Ustedi par klikova na ekranu 

 Ne moras ni spustati alatnu dobis pop up unutar gpaya za paljenje nfca

 spustas alatnu eventualno za gasenje nfca 🙃

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

Da, meni je NFC stalno upaljen pa ne moram ulaziti u aplikaciju, samo prislonim telefon uz uređaj.

15 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Dali je otkljucavanje ekrana required da bi platio sa NFC?
Ili mogu komotno sa izvadit mobitel iz dzepa i sam ga naslonit (potencijalno neko ogranicenje dal to mogu napravit il ne ovisno o cijeni racuna)?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
AmonZero kaže...
Dali je otkljucavanje ekrana required da bi platio sa NFC?
Ili mogu komotno sa izvadit mobitel iz dzepa i sam ga naslonit (potencijalno neko ogranicenje dal to mogu napravit il ne ovisno o cijeni racuna)?

 Moraš upaliti ekran. Otključavanje je za veće iznose, ne znam koliko točno, ali za one iznose za koje traže i pin kod plaćanja karticom. Zgodno, ne diraš prljave tipke na POSu.

13 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Šta je sa nama koji smo u Erste banci? Koliko sam pogledao po netu, mislim da mi nemamo ništa omogućeno ni google pay, samsung pay, garmin pay....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

Otvori Revolut i njega dodaj u Google Pay. Radi besprijekorno.

3 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Na forum.hr se više puta spominjalo da su trebali uvesti do kraja prošle godine, pa onda do početka ljeta, pa sam odlučio poslat mail čobanima iz korisničke službe i dobio standardan i očekivan odgovor "konstantno radimo na unapređenju usluga".

Do kraja desetljeća valjda uvedu, a do onda koristim revolut
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 11:39 (foofajter).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice