Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

poruka: 30
|
čitano: 6.863
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum".
14 godina
offline
Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

 Bezobrazni su ko psi. 

Moj PC  
9 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
Bilo je lijepo dok je trajalo.

Bit ce to dobar visednevni projekt brisanja, organiziranja i prauzimanja slika sa oblaka...
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

Znaci, za mene kao korisnika Drivea i gmaila koji nije prosao 15 Gb i nikad koristio gphotos, nema promjena?!

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
24v kaže...

Znaci, za mene kao korisnika Drivea i gmaila koji nije prosao 15 Gb i nikad koristio gphotos, nema promjena?!

 nema. jednako kao i za me. gmail ionak rabim a na drive valja povremeno navratiti (tam mi je nekakav malen backup) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
24v kaže...

Znaci, za mene kao korisnika Drivea i gmaila koji nije prosao 15 Gb i nikad koristio gphotos, nema promjena?!

 Zasto ne koristiti gphotos? Ja bih ga platio ako nista drugo zbog organizacije u albume i pretrazivanja po svim mogucim parametrima od lokacije do osoba....

Iako imam 2 TB onedrivea gphotos je daleko prakticniji i ne sluzi samo za storage fotki...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 12:20 (Posmatrač).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
freddie kaže...

 Bezobrazni su ko psi. 

Za sve godine koje smo koristili badave - realno, jako dobre (ili čak vrhunske) usluge - oni su sad bezobrazni? I dali su jako dobar grace period povrh toga.

Ne, nisu bez greške - daleko od toga, ali su samo korporacija koja mora stalno pojačavati prihod.

Platiti 16kn/mj za 100GB ne bi trebao biti problem nikome.

14 godina
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
@naniteboy

Samo sadasnji mob mi ima 128 GB. Za ocekivati je da cu ga napunit do kraja njegovog vijeka. Gmail mi je tezak barem 10 GB. Dosadasnji podaci sa starih mobova barem 70 GB.. A ajmo sad o mojim buducim mobitelima?! Znaci, bez par terabajta clouda nista. Koliko to kosta?!

Pa da nastavim, imam ja i zenu. I dijete. I mozda cu imati jos jedno. Kuzis kamo ciljam? Sto bih trebao samo za google davati 1000 kuna mjesecno, i to pored svih osobnih podataka koje su mi popalili, i svih oni m.f.. reklama koje sam na YT i google morao gledati?!

Da nastavim, to je bio samo google; a gdje mi je tu jos netflix, HRT, racun za 4 mobitela itditd?!?! Ma daaj:/

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 21:13 (freddie).
11 godina
neaktivan
offline
Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

Sto to napuni 128 gb slika i videa? Mozda sam ja malo zastario ali slike i videa s mobitela za napunit 100 giga bi mi trebalo desetljeća..  Uz sve tu su jos memorijske ...

Moj PC  
8 2 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d

Frende, koristim OneDrive od 2013. i svojih 35GB nisam uspio do sada napunit.

Slike i videi se automatski prenose. Glazba i svi projekti su po defaultu na cloudu, a backup radim na PC(dakle, obratno od onog što je normalno).

Ako imaš kuću, vjerojatno imaš šupu/garažu ili nešto slično.

Jel i u nju trpaš hrpu stvari pa malo malo kupuješ parcelu do šupe da bi imao mjesta za "novo smeće"?

 

"Da nastavim, to je bio samo google; a gdje mi je tu jos netflix, HRT, racun za 4 mobitela itditd?!?! Ma daaj:/"

Pišeš kao da te netko sili da imaš sve to.

Nitko te ne sili ni da imaš pretplatu za mob, HRT(wtf???) i ostala čuda. Sve je to tvoj izbor.

 

I ako ti treba toliko mjesta, onda kušip NAS i utrpaš HDD-ova i samo tamo trpaš podatke.

Evo ti jedan primjer za NAS

 

No vjerojatno će ti 160TB bit malo. Idi duplo ;)

 

4 godine
offline
Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

Čije god usluge koristili, taj ima dokument koji se naziva policy.

 

I svi redom mijenjaju i primjenjuju taj dokument.

 

Ako vam je išta od toga što stvarate, objavljujete, šaljete, primate sveto i potrebno, imajte to kod sebe, barem kopiju. Hard diskovi danas zbilja nisu skupi, može ih se lijepo pospremiti u plastične kutije koje kupite, napisati na njih što je u kutiji, staviti na policu ili doma imati NAS i brinuti manje što će netko tamo daleko sutra odlučiti.

 

Sve je ovo očekivano. Googleovi servisi postoje već dugo, puno toga se tamo nakotilo i nemoguće je uopće voditi računa o accountima koje je netko otvorio samo da se prijavi na neki drugi servis, koje je netko napustio jer mu više ne treba, kojemu je zaboravio password, kao i onih koji su nažalost umrli (imam slučaj u familiji). Ovako će pomesti hrpu accounta nakon nekog datuma u budućnosti i riješit će se balasta, a usput će natjerati ljude da ipak koriste njihove servise ako ih žele zadržati.

 

Ljudi se puno previše oslanjaju da takve servise. Da, navlačili su vas sve lijepim riječima, jednostavnim sučeljem, brzim radom, besplatnim prostorom... Sve vam to mogu oduzeti preko noći, a vi možete lajati na Mjesec.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
NaniteBoy kaže...
freddie kaže...

 Bezobrazni su ko psi. 

Za sve godine koje smo koristili badave - realno, jako dobre (ili čak vrhunske) usluge - oni su sad bezobrazni? I dali su jako dobar grace period povrh toga.

Ne, nisu bez greške - daleko od toga, ali su samo korporacija koja mora stalno pojačavati prihod.

Platiti 16kn/mj za 100GB ne bi trebao biti problem nikome.

 O tome smo raspravljali u nekoj drugoj temi ovdje.

 

Preduvjet plaćanja je da imaš prihode. Stalne. A potom u pitanju nije samo JEDNA pretplata, nego NIZ pretplata. Nešto Googleu, nešto Microsoftu, nešto Netflixu, nešto Disneyu, nešto za VPN, nešto Amazonu, nešto za Formulu 1 (direktno), nešto za Eurosport (direktno), nešto za online igre, nešto lokalnom provideru... Na kraju te to mjesečno i godišnje košta više nego sve režije doma. Guglaj "subscription fatigue", što je još jedna nijansa ovog problema. I već se najavljuje kako će Netflix morati dignuti cijene u SAD-u, a sutra u vašem dvorišću (Netflix is raising prices for its standard and premium plans - CNN i Netflix prices are being increased in the US today, standard plan jumps to $14 - The Verge).

 

Dali ste se navuči, plačajte. 

4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
NaniteBoy kaže...

Za sve godine koje smo koristili badave - realno, jako dobre (ili čak vrhunske) usluge - oni su sad bezobrazni? I dali su jako dobar grace period povrh toga.

 

 Zaboravih: ništa nije bilo besplatno. Koristili su sve moguće podatke o korisnicima kako im se svidjelo. EU im pokušava potkresati krila, ali će to ići dosta teško. Ljudi i dalje ne shvaćaju koliko je svaki podatak o njima dragocjen i koliko je loše ako netko kopa po tome.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 0:11 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
freddie kaže...
@naniteboy

Samo sadasnji mob mi ima 128 GB. Za ocekivati je da cu ga napunit do kraja njegovog vijeka. Gmail mi je tezak barem 10 GB. Dosadasnji podaci sa starih mobova barem 70 GB.. A ajmo sad o mojim buducim mobitelima?! Znaci, bez par terabajta clouda nista. Koliko to kosta?!

Pa da nastavim, imam ja i zenu. I dijete. I mozda cu imati jos jedno. Kuzis kamo ciljam? Sto bih trebao samo za google davati 1000 kuna mjesecno, i to pored svih osobnih podataka koje su mi popalili, i svih oni m.f.. reklama koje sam na YT i google morao gledati?!

Da nastavim, to je bio samo google; a gdje mi je tu jos netflix, HRT, racun za 4 mobitela itditd?!?! Ma daaj:/

Što je od svega toga bila fakat važno? Kog jarca imaš u tih 70GB? Gmail od 10GB? Čuvaš mailove od prvog dana? Zašto? U trenutku kada te više ne bude, do tvojih podataka vjerojatno neće moći doći nitko (moš mislit kako će tvoje dijete slat smrtovnicu Googleu zbog starih mailova i fotki, a oni će time obrisat nos). Kome realno trebaju tvoji popisi poziva, tvoji SMS-ovi, Whatsapp objave i drugo iz daleke prošlosti?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

Sad mi nije jasno... da li će brisati i ono što uploadamo do navedenog roka?

Na G Photos piše:

"Your existing photos & videos won’t be affected
Photos & videos backed up in High quality before June 1, 2021 won’t count towards your free 15 GB of Google Account storage."
Ja to shvaćam kao da neće brisati fotke preko kvote koje su uploadane prije 1.6.2021.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

prije 5 minuta krepalo gugl dibidus: gmajl, jubitu, sve osim tražiljic. dakle, mamu im obrišem mokrom krpom, na proplanku, među jaglacima, u smiraj dana. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 13:07 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

Zalutalo im OR 1=1 u DELETE query...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Google objavio kome će, kada i zašto brisati dokum

Eto vam vašeg Googlea. Pa vi držite dalje tamo sve što vam je bitno. 

 

Na pola sata pali svi Googleovi servisi. Nisu radili Gmail, YouTube... - Index.hr

 
0 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
zelenapaprika kaže...

Eto vam vašeg Googlea. Pa vi držite dalje tamo sve što vam je bitno. 

 

Na pola sata pali svi Googleovi servisi. Nisu radili Gmail, YouTube... - Index.hr

 Pola sata, vau. Smak svijeta. 

Ali da, polako postaju kao Microsoft, ali sa losijom podrskom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d

Zašto samo naš, ti ga kao ne koristiš?

4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
Nikola63 kaže...

Zašto samo naš, ti ga kao ne koristiš?

 Samo account koji mi je bio nužan za Android. Na njega ne primam nikakav mail, ne pospremam na njega nikakve dokumente, ne logiram se njime na Youtube... Kao da ga nemam.

 

Da Google sutra prestane postojati, ne bih imao nikakvu štetu.

 

 

13 godina
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
freddie kaže...
@naniteboy

Samo sadasnji mob mi ima 128 GB. Za ocekivati je da cu ga napunit do kraja njegovog vijeka. Gmail mi je tezak barem 10 GB. Dosadasnji podaci sa starih mobova barem 70 GB.. A ajmo sad o mojim buducim mobitelima?! Znaci, bez par terabajta clouda nista. Koliko to kosta?!

Pa da nastavim, imam ja i zenu. I dijete. I mozda cu imati jos jedno. Kuzis kamo ciljam? Sto bih trebao samo za google davati 1000 kuna mjesecno, i to pored svih osobnih podataka koje su mi popalili, i svih oni m.f.. reklama koje sam na YT i google morao gledati?!

Da nastavim, to je bio samo google; a gdje mi je tu jos netflix, HRT, racun za 4 mobitela itditd?!?! Ma daaj:/

Meni nikako nije jasno što držiš u mailu kada ti je Gmail težak 10 GB. Također mi nije jasno što držiš na mobitelima kada imaš 70 GB podataka od tamo. 

 

Ti samo za svoje potrebe moraš dati izgraditi podatkovni centar jer ti uskoro ni jedan neće moći ponuditi uslugu hostinga tvojih datoteka.

zelenapaprika kaže...

Eto vam vašeg Googlea. Pa vi držite dalje tamo sve što vam je bitno. 

 

Na pola sata pali svi Googleovi servisi. Nisu radili Gmail, YouTube... - Index.hr

Ne znam stvarno; pad Googlea me toliko pogodio da sam morao malo odspavati. 

 

Ti si svjestan da se downtime događa apsolutno svima; nebitno bio Google, Microsoft, Facebook ili Amazon u pitanju. Cloudflare koji pogoni ne znam koliki postotak weba često ima kojekakvih problema (pogledaj status stranicu). Amazon je baš krajem prošlog mjeseca imao pad i povukao ogroman broj drugih servisa i usluga sa sobom. Facebook i njegove podružnice, Instagram i WhatsApp padaju doslovno nekoliko puta mjesečno.

 

Sve smo to preživjeli; "pad" poslužitelja je doslovno sastavni dio interneta i teško da ćemo se toga ikada riješiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 17:52 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
Marko :D kaže...

Meni nikako nije jasno što držiš u mailu kada ti je Gmail težak 10 GB. Također mi nije jasno što držiš na mobitelima kada imaš 70 GB podataka od tamo. 

 

Ti samo za svoje potrebe moraš dati izgraditi podatkovni centar jer ti uskoro ni jedan neće moći ponuditi uslugu hostinga tvojih datoteka.

Stvarno ne kužim u čemu je problem da je Gmail 10 GB? Ako ga netko koristi kao poslovni account ne vidim stvarno zašto bi to trebalo biti čudno? Ja sa posao korisim Office 365 i trenutno sam na 20-ak GB jer sam prilikom migracija na O365 napravio čistku, inače se nakupilo i skoro 40. Tu imam mail od cca zadnjih 10 godina, s time da razvrstane mailove starije od par godina arhiviram, a zadnjih 3-4 godine mi zapravo čine 90%

 

 

Cijelu galeriju fotki koje imam zadnjih 15-ak godina sam uploadao na cloud i to mi je cca 120 GB, uz periodički backup na externi disk. Plaćam 2,99 USD mjesečno, no imam sve dostupno u bilo kojem trenutku i za to mi vrijedi svakog centa. Neko vrijeme sam prebacivao fotke na disk, čuvao SD kartice, nekad davno čak i pržio backup na optičke medije no otkako je brzina interneta došla na normalne razine stvarno ne vidim smisla više za time. Koliko sam potrošio nekad vremena na sve to, pa frustracije oko gubitka podataka jer su SD kartice smeće (optičke medije uopće neću ni spominjati), pa kad disk počne ispuštati onaj umirući zvuk... hvala, ali više nikad. Cijena prostora u cloudu je prihvatljiva, a valjda nitko nije mislio da će mu Google ili netko drugi davati besplatno prostor?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
Marko :D kaže...

 

Ti si svjestan da se downtime događa apsolutno svima; nebitno bio Google, Microsoft, Facebook ili Amazon u pitanju. 

Ti si svjestan da postoje ljudi koji imaju više životnog iskustva od tebe (a time su se možebitno nekada i opekli) i znaju zašto biraju pojedina informatička rješenja? Kada su u pitanju dokumenti koji su meni bitni, nikakav Pichai, Nadella, Zuckerberg ni Bezos nemaju mi što reći što ću s njima raditi.

 

 

 

 

4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
southy kaže...
Marko :D kaže...

Meni nikako nije jasno što držiš u mailu kada ti je Gmail težak 10 GB. Također mi nije jasno što držiš na mobitelima kada imaš 70 GB podataka od tamo. 

 

Ti samo za svoje potrebe moraš dati izgraditi podatkovni centar jer ti uskoro ni jedan neće moći ponuditi uslugu hostinga tvojih datoteka.

Stvarno ne kužim u čemu je problem da je Gmail 10 GB? Ako ga netko koristi kao poslovni account ne vidim stvarno zašto bi to trebalo biti čudno? Ja sa posao korisim Office 365 i trenutno sam na 20-ak GB jer sam prilikom migracija na O365 napravio čistku, inače se nakupilo i skoro 40. Tu imam mail od cca zadnjih 10 godina, s time da razvrstane mailove starije od par godina arhiviram, a zadnjih 3-4 godine mi zapravo čine 90%

 

 

Cijelu galeriju fotki koje imam zadnjih 15-ak godina sam uploadao na cloud i to mi je cca 120 GB, uz periodički backup na externi disk. Plaćam 2,99 USD mjesečno, no imam sve dostupno u bilo kojem trenutku i za to mi vrijedi svakog centa. Neko vrijeme sam prebacivao fotke na disk, čuvao SD kartice, nekad davno čak i pržio backup na optičke medije no otkako je brzina interneta došla na normalne razine stvarno ne vidim smisla više za time. Koliko sam potrošio nekad vremena na sve to, pa frustracije oko gubitka podataka jer su SD kartice smeće (optičke medije uopće neću ni spominjati), pa kad disk počne ispuštati onaj umirući zvuk... hvala, ali više nikad. Cijena prostora u cloudu je prihvatljiva, a valjda nitko nije mislio da će mu Google ili netko drugi davati besplatno prostor?

 

Prvo treba razdvojiti privatno i poslovno. Ti opisuješ malo jedno, a malo drugo. A to nije isto.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
zelenapaprika kaže...

Prvo treba razdvojiti privatno i poslovno. Ti opisuješ malo jedno, a malo drugo. A to nije isto.

 

Pa i ne baš, ovo sam naveo zato jer mnogi kao poslovni mail koriste gmail i uopće nije teško napuniti mailbox preko par desetaka GB

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
online
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
24v kaže...

Znaci, za mene kao korisnika Drivea i gmaila koji nije prosao 15 Gb i nikad koristio gphotos, nema promjena?!

 Naravno da ima jer pravila vrijede za sve, uveli su "retention politiku" kao sto je to slucaj kod cloudova, och-a, useneta itd.......   dakle, nema vise "multi accountova" za sto su ga neki koristili/iskoristavali (tesko onima sa 100 - 1000 accountova, koje si mogao i kupiti ako sli lijen otvarati sam nove mail racune.... btw i bez telefonskog broja je i dalje moguce, samo treba znati kako).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 22:12 (lovac82).
13 godina
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

Ti si svjestan da se downtime događa apsolutno svima; nebitno bio Google, Microsoft, Facebook ili Amazon u pitanju. 

Ti si svjestan da postoje ljudi koji imaju više životnog iskustva od tebe (a time su se možebitno nekada i opekli) i znaju zašto biraju pojedina informatička rješenja? Kada su u pitanju dokumenti koji su meni bitni, nikakav Pichai, Nadella, Zuckerberg ni Bezos nemaju mi što reći što ću s njima raditi.

Ti možeš odabrati neku drugu cloud uslugu, ali ponovno, ogromne su šanse da ista koristi AWS, Azure ili pak Google-ovu Cloud uslugu. Na kraju opet tvoji važni podaci zavšavaju kod već navedenih igrača.

 

Uvijek možeš odabrati opciju i offline pohrane. Ali u slučaju nekog neželjenog događaja, isto tako možeš ostati bez tih važnih dokumenata.

4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
southy kaže...
zelenapaprika kaže...

Prvo treba razdvojiti privatno i poslovno. Ti opisuješ malo jedno, a malo drugo. A to nije isto.

 

Pa i ne baš, ovo sam naveo zato jer mnogi kao poslovni mail koriste gmail i uopće nije teško napuniti mailbox preko par desetaka GB

Tijekom više godina sigurno nije teško, barem za posao, ako je nekome posao takav i ako mora non stop slati i primati dokumente.

4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
Marko :D kaže...

Ti možeš odabrati neku drugu cloud uslugu, ali ponovno, ogromne su šanse da ista koristi AWS, Azure ili pak Google-ovu Cloud uslugu. Na kraju opet tvoji važni podaci zavšavaju kod već navedenih igrača.

 

Uvijek možeš odabrati opciju i offline pohrane. Ali u slučaju nekog neželjenog događaja, isto tako možeš ostati bez tih važnih dokumenata.

 Ovo prvo, ne, neće nikada završiti tamo jer tamo neću uploadati ništa što je životno važno. 

 

Za offline se zna kako se stvari čuvaju. Već su mi krepavali HDD-ovi i jedan SSD i znam se nositi s time.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 23:21 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Google objavio kome će, kada i zašto brisati d
zelenapaprika kaže...
EU im pokušava potkresati krila, ali će to ići dosta teško. 

 Europa prijeti da će udariti po američkim tehnološkim tvrtkama ako se ne drže pravila - Index.hr

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice