Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

poruka: 154
|
čitano: 27.755
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid".
10 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra

Jedva čekam da se pojave kineski store, mail , OS pa da googlu kažem pa-pa (iz dišpeta).

Što ima tramp meni uskraćivati ono što sam platio !

16 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Jura iz druge galaksije kaže...
...Ovo je zasigurno vrlo pomno donijeta odluka.

 

Da, opće je poznato da Trump donosi pomno promišljene odluke. Uz pomoć pomno odabranih savjetnika rođaka.

 

 

16 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Kratkoročno Ameri su malo nahranili ego, ali dugoročno američke kompanije će propasti ili će biti pod sankcijama.

 

Već desetljećima kopaju jamu u koju će sad upasti htjeli/ne htjeli. Pokrenuli su tvz. globalizaciju svijeta i trljali su ruke kad su prvi ekstraprofiti počeli stizati, ali su zapravo otvorili Pandorinu kutiju i smrtnu presudu za američku hegemoniju.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

pošto Huawei razvija svoje servise od 2012. otkad su se pojavili prvi znakovi ovakvog razvoja situacije bilo bi fora da ih aktiviraju, i da se pokažu tako dobrima da ljudi krenu prelaziti na njih (ne samo korisnici Huaweia) pa da Google izgubi recimo >50% korisnika u 2-3 godine i da cijeli Alphabet posrne. Naravno, takav scenario je nemoguć jer će mediji pisati o kineskom špijuniranju i slično, ali ideja kao maštarija je zabavna. :-)

Moj PC  
5 3 hvala 0
14 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Možda sad Huawei iskoristi priliku i napravi svoj OS, odnosno kompletnu vertikalno integriranu platformu, da napokon Apple dobije pravu konkurenciju ... kad već Samy nije imao muda za to napraviti sa Tizenom. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Sve manje trgovinski, a sve vise (hladni) rat.

 

Treba gledati siru sliku. Amerika ima plan da ostane najveca i jedina sila na svijetu. Cilj je rezati krila Kini, ovi detalji su dio te agende i poruka svima koji dovedu poredak u pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 10:47 (Lisica).
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Slobodna trgovina na Američki način kojem se cijeli svijet uvlači u gu*icu.

 
11 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Trump je kao Bandić haha
5 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Lisica kaže...

Sve manje trgovinski, a sve vise (hladni) rat.

 

Treba gledati siru sliku. Amerika ima plan da ostane najveca i jedina sila na svijetu. Cilj je rezati krila Kini, ovi detalji su dio te agende i poruka svima koji dovedu poredak u pitanje.

 Ali amerika i kina nisu u istoj situacijia. Sirovine koje postoje samo u kini ili su njaveci izvoznik tih sirovina, ekonomija koje ne funkcionise na isti nacin. Huawei ce dobiti pomoc od drzave americke kompanije nece, barem ne u toj mjeri, velicina trzista itd itd....

5 godina
protjeran
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Eto nam sranja, htjeli ne htjeli živimo u interesantnim vremenima.

Nego, kako je krenulo možda uskoro zabrane kinezima i (katolički) kalendar koristiti ;)
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Amerika pokazuje moc i ko je zapravo glavni. Nadam se da ce im se ovo obiti od glavu. Kao sto je ovaj potez iznenadjenje (mislim na Google-ovo ukidanje podrske, a ne na Trumpovu zabranu kineske telekomunikacijske oprem - to nije iznenadjenje), ne treba iskljuciti i da Kinezi (Huawei) sada uzvrate nekim ozbljinim potezom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Hrco kaže...

U jebote, baš su ih uzeli na pik... Ovo nisam očekivao.

 - zapravo 'očekivano'.. tj što se radi posljednjih godinu dana, hapšenje itd.. samo što mi kao gledatelji sa strane nismo o tome rzamišljali, trump je..

 

Dex.pwn kaže...
Nek Kina njima lupi zabrane za sve što se proizvodi u Kini.

 - pucanj u nogu.

 

CPU kaže...

Možemo očekivati da će uskoro odluka biti usmjerena protiv Xiaomia, OnePlusa, Viva i ostalih kineskih proizvođača smartphonea koji kvalitetom i cijenom itekako nadmašuju iPhone.

Kinezi će naći rješenje, a Amerika će izvući deblji kraj. Neš ti Androida, napravit će oni još bolji.

 - kinezi će vjerojatno naći rješenje, ameri će izvući (veću, jer i sad imaju) korist, tek tad je rješenje u igri.

 

rjakopec kaže...

Amerika je zapravo priznala da se ne može nositi s Kinezima. Pobijediti će oni s večim domačim tržištem. Kinezi su usvojili manje-više sve tehnologije i više ih nije moguće obuzdati. 

 - možda, tj vidoviti milan?

 

JozoBozo121 kaže...

Ovo neće uzrokovati ništa drugo nego to da kina u nekom srednjem roku razvije svoju pandan tehnologiju i prestane se oslanjati na Android.  A onda će GOogle nadrapati kad para od kineskog tržišta prestane kapati.

 -možda.. npr google, prevelik.. korisnici će koristiti nešto drugo osim google-tražilice, gmaila, .. bilo čega što kontrolira uncle sam? Internet, patenti-licence, sav važan soft&hw .. usa kontrolira sve.

 

**

-npr usa-dollar, svjetska moneta/valuta. Trump može štampati koliko želi, ostali kao kina-japan-cccp.. koji izvoze u $ time gube, odnosno, to već godinama rade s naftom-cijenom. USA je globalni šerif, globalna velesila, reket-porez ili kako god to nazvali. Nekad davno je postojala ulična mafija i plaćanje zaštite-reket, sad nije ulična nego globalna i ne naziva se mafija, no kako se tog osloboditi? .. biti jači, biti neovisan sirovinama, tehnologijom, vosjkom, telekomunikacijama.. kina i rusija su velesile, koje to čak imaju, jedan dio, no realno ne dovoljno da mogu bez glavnog šefa, npr bez dollara, bez bezbrojnih takvih šarafića-karika u globalnom biznisu, ne samo mobiteli, sve na chipu, sve na internetu, sve .. u svemu.

- kako uncle sam vidi rješenje? Tako da mu kina plaća zaštitu-proez, pitanje je samo nazovemo li to kriminal ili demokracija ili slobodno tržište, tko jači - taj je u pravu.

- kako kina ili netko treći npr mi, eu.. vidi riješenje? Tako da usa bude fer, da se dogovore-kompromis, da.. pink-jednorozi ponovo trče livadom...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Ko je na gubitku?

 

Kratkoročno:

-korisnici novih huawei telefona

-huawei

-kineska privreda

 

Dugoročno:

-google

-američka privreda

 

Svakako, glup potez, u stilu trumpinja

morrisoN
 
20 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Posmatrač kaže...
nathan.fake kaže...
ned kaže...
Pitanje je ko će biti na gubitku. Google definitivno. Kina će im zatvoriti tržište od milijardu u Kini i bar 300 mil u Imdiji

 svi 

 

kratkorocno huawei, dugorocno google.

 

na kraju krajeva huawei je 2. proizvodjac mobitela globalno.

 

a citava situacija je svojevrsni wakeup call ostalim proizvodjacima da pocnu "trazit" alternativu Google Play Service-u 

 

 Zasto bi google bio na velikom gubitku? Korisnici Huaweia se nece prabiciti na ios. Ostace korisnici googlea i androida.... 

ako Huawei izgura svoj fork, korisnici se ostat na Androidu (taj dio nije bio sporan, nece prec na iOS), ali nece koristit Google usluge 

 

ako to uspije Huawei-u, isto bi mogo i Samsung napravit... jer i oni vec dugo "mastaju" o Androidu bez Google-a 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Samo da pitam po temi špijuniranja, šta je s Amerikom i Cisco ruterima? - kao fol (nisu godinama) nerade isto i nikom ništa. Isto i ja sad velim da Huawey ima pameti te razvije vlastiti OS za mobitele, a nije da nemogu;bilo bih dobro. S obzirom da su 2gi najveći proizvođač mobitela, ušli u proizvodnju 5g opreme.... Druga stvar me zanima, oćel gospoda iz Gugla ukinut isto tako i reklame na Huawey mobitelima?
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 11:14 (Igor150).
Moj PC  
1 3 hvala 0
8 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

samo kad se sjetim "buga" na pentiumima koji je 15 godina ostavljao pristup upisanoj lozinki i trećoj strani. ah, nestašni bugovi, prokleta kina, krv im se zatrla.

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Interesantni komentari.

Nemate pojma sto je Kina....

SAD je daleko od svetinje, a Kina jos i dalje.
vicious
Moj PC  
9 1 hvala 0
10 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Trenutno na faksu kao sistemski inženjer (učim) radim na Huawei opremi, naravno i Cisco. Huawei=čista kopija Cisca. Koriste iste protokole. 

Dario
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 11:29 (CPU).
Moj PC  
5 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
ned kaže...
Pitanje je ko će biti na gubitku. Google definitivno. Kina će im zatvoriti tržište od milijardu u Kini i bar 300 mil u Imdiji

Ajme koji gubitak će Google imati; pa njihovi proizvodi su ionako blokirani u Kini. 

AF139 kaže...

Jedva čekam da se pojave kineski store, mail , OS pa da googlu kažem pa-pa (iz dišpeta).

Što ima tramp meni uskraćivati ono što sam platio !

I da naprave neki svoj App Store, izgledao bi kao Microsoft Store (par korisnih aplikacija, sve ostalo smeće). Većina aplikacija s Google Playa je vezana Google-ovim API-jem što znači da gubljenjem Google Play Services gube i API, pa će teško prenijeti sve aplikacije na taj svoj App Store. Ako se ovo ne riješi, Huawei će napraviti svoj App Store, ali će bit pun kineskih aplikacija dok na popularne aplikacije, koje sada koristiš, možeš zaboraviti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 11:47 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
morrisoN kaže...

..

 

Svakako, glup potez, u stilu trumpinja

 - hmm (kao pitanje, hipotetsko..) jel AlCapone bio glup?

 

nathan.fake kaže...
..

ako Huawei izgura svoj fork, korisnici se ostat na Androidu (taj dio nije bio sporan, nece prec na iOS), ali nece koristit Google usluge 

 

ako to uspije Huawei-u, isto bi mogo i Samsung napravit... jer i oni vec dugo "mastaju" o Androidu bez Google-a 

-soft? .. upravo Lucijan C. na tvu.. spomenuo, ako huawei ovisi o chipovima intela-qualcomma... tad nema svoj proizvod, samo 'pakiranje'. Soft je nevažan u toj priči, ni google nije soft nego keš-novac.

-kina i koreja/japan/tajwan.., politika.. time su ta dva proizvođača neusporediva, samsung proizvodi chipove, može i on obustaviti isporuku.. huawei? što huavei može obustaviti njima? soft?.. smiješno-neusporedivo + usa mornarica koja patrolira kineskim morem između tih zemalja..

 

Igor150 kaže...
Samo da pitam po temi špijuniranja, ..

 -također Lucijan spomenuo.. svi imaju mogućnost npr prisluškivanja razgovora, centrala, uz sudski nalog ili bez.. to je jedina razlika na pitanje može li se ili postoji li 'rupa', tj nije to greška-bug nego fičer, obvezni backdoor, bandić i svaki mobitel.. itd. Ili konkretno, EU stručnjaci, službe.. nisu našli ništa takvog kao neki konkrtan backdoor huawija, usporedivo s irakom-kem/nuk oružjem i sl.. 'smiješno' ali nije humor nego za istač..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Glavas_ZG kaže...
rjakopec kaže...
Glavas_ZG kaže...

Go America

 Fuck America

 zašto

 Zato što želim birati mobitel, a ne da moram kupiti ono što paše - Amerikancima. 

15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
dzelo kaže...

Amerika pokazuje moc i ko je zapravo glavni. Nadam se da ce im se ovo obiti od glavu. Kao sto je ovaj potez iznenadjenje (mislim na Google-ovo ukidanje podrske, a ne na Trumpovu zabranu kineske telekomunikacijske oprem - to nije iznenadjenje), ne treba iskljuciti i da Kinezi (Huawei) sada uzvrate nekim ozbljinim potezom.

 Amerikanci pokazuju slabost, tj. da se ne mogu nositi s kineskom konkurencijom u tehnološkom području. Oni dugoročno gube jer obje zemlje imaju visoku tehnologiju, ali Kina ima veće domaće tržište. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 11:39 (rjakopec).
4 godine
protjeran
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra

Taj glupi "Trumpi" je doveo preko 5 milijuna radnih mjesta, oborio sve rekorde, smanjio nezaposlenost na najniže grane u zadnjih 50 godina... Misli svojom glavom, a ne levičarskim tikvama.

15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Kokobil50 kaže...

Taj glupi "Trumpi" je doveo preko 5 milijuna radnih mjesta, oborio sve rekorde, smanjio nezaposlenost na najniže grane u zadnjih 50 godina... Misli svojom glavom, a ne levičarskim tikvama.

 Otvorio je radna mjesta, ali dugoročno prestaje biti globlalna sila.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Hmmm...preduboko je ovo za nas...ali jedno je sad jasno ... toliko o androidu kao free open source
 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Jos jedan dokaz koliko je Windows OS bio i ostao bolji - proizvodjaci su se morali

drzati pravila, svi su morali imati jedan OS i Shell, nije bilo dozvoljeno stavljati

spionerski software (osim Microsoftovog), i nije bilo takvih problema.

 

Eto sad uzivajte u softwareu u kojem svatko moze spionirati kog god zeli,

a broj malware naspram desktop Windowsima je nevjerovatno velik,

reklame su posvuda, sve u svemu odlican OS za spioniranje.

Google vidi sve (i svi njihovi partneri).

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra

Pitanje o špijunaži je bilo vezano uz Ameriku i Cisco rutere. Kao isti nisu koristili "pozadinska vrata" s jedne strane. S druge strane šta Trump radi drugome po istom pitanju. 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
7 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
CPU kaže...

Trenutno na faksu kao sistemski inženjer (učim) radim na Huawei opremi, naravno i Cisco. Huawei=čista kopija Cisca. Koriste iste protokole. 

 

to su ti novi  sistemaši na kojima ostaje budućnost 

a koji bi protokol trebali koristiti 

 

jbt jesi ikad čuo/vidio/radio na ičemu drugome osim na powerpoint-u i njegovim prezentacijama ?

Hint: Juniper,AT,HP itd itd..

 

no f comment 

15 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

sve ovo je orwell predvidio još 1945., u životinjskoj farmi. a ako ćemo pravo, kineski ekonomski rast i "čudo" su stvorili ameri samozavaravajući se da ih iskorištavaju. e pa, doktore frankenstein, sad žanjite što ste posijali. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 17:05 (Ajar).
Moj PC  
17 0 hvala 0
16 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Ovjde mi pusimo kako god okrenes.

Kina ce se oporaviti, oni i onako koriste kineske aplikacije i svoje stor-ove, dok ostatak svijeta koristi Google, ali ako kinezi pocmu razvijati app na engleskom, sa dobrim hardwerom, onda bi mozda bila drugacija prica.

Takoder treba gledati i Indiju, jer kinezi izvoze daleko najvise mobitela u Indiju, a uzmi Indiju i Kinu, jbt to je skoro pola svjetske populacije

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice