Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku, ok zaključana tema

poruka: 107
|
čitano: 18.611
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku, ok".
12 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

A istina nikad nijr jednostrana...

Da ne bi bilo da sam kolegin advokat, ali, za razliku od nekih, nemam pamćenje zlatne ribice (ne mislim na tebe, kolega).

Znači, te kobne 2016/2017 dok su mediji masovno brujali o američkim zračnom štitu u Poljskoj, objavili su i da SAD i aktivno naoružava ukrajinske separatiste na granicj da nastave svojj borbu za suverenitet od Rusije.

I tko je onda tu pravi krivac?

A kaj se tiče "vrtića" i sličnih jeftinih PR stuntova: ako je u ovom sukobu poginuo ijedan civil, to je isključivo krivica ukrajinske strane i točka.

A vojne snage nek pogibaju, ionakk je jedino za kaj se bore časna smrt (neću komentirat)...

 

 Ukrajinske separatiste? Koji su to i gdje se nalaze?

 

Nek si ti napisao "i točka" pa zvuči vrlo argumentirano a u biti je glupost nad glupostima. Nije Ukrajina napala Rusiju nego obrnuto. Kad raketa koju su ispalili Rusi pogodi civilnu bolnicu u Ukrajini i od nje pogine masu civila kako to može biti ukrajinska krivica? 

7 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Zaporožac kaže...

 1) ovo ti je podatak od "malo prije ruske agresije";

 

Procjene su da je na teritoriju Europe smješteno između 2.000 i 8.000 ruskih taktičkih bojnih glava, naspram 180 američkih. Ako govorimo o ljudstvu, naspram već raspoređenih oko 150.000 ruskih vojnika u blizini rusko-ukrajinske granice, u državama na istoku Europe raspoređeno je tek oko 8.500 američkih vojnika.

 

toliko o američkoj agresivnosti...

 

2) a ovo je PR stunt;

proturaketni američki zračni štit ?

moš si misliti, i što će s njim ?

 

čista provokacija.

da sam ja na mjestu Putina , rekao bih; izvolte bona, hoćete li ući i u Rusiju ?

što vam treba ?

dođite, pa uzmite, jebo vas štit.

 

3)*mislili su napasti Ruse s 8500 vojnika, nemoj me .....?! 

 

4) PR stunt..vidio si slike raketiranih zgrada, sravnjenih gotovo do temelja.. !

ajde, nećemo o dječjim vrtićima,,, a koji su klinac gađali stambene zgrade gdje žive civili ?

 

5) od toga mi je muka jer sam to proživio.

ajde, gađaj po vojnim objektima, gađaj vojsku, koji ti je qrac narod kriv ?

 

6) Ukrajina je je kriva što se nije temeljito naoružala od 2015 godine, a imali su vremena.. (tako smo mi lijepo (pametno i strateški dok se nismo dobro nafilovali oružjem) mirovali do 1995. i onda udri po četnicima, vraćaj svoj teritorij)

zar su stvarno mislili pustiti Krim Rusima ? nisu..pa što su onda čekali... ??

 

7) onaj patuljak Zelenski snima serije i to na ruskom jeziku, da se bolje prodaju i u Rusiji....

 

8) meni je Ukrajina samo kriva što se nije dobro naoružala od aneksije Krima.

kad imaš oružje s kojim si ravnopravan, teško će te netko napasti. svi se boje za svoje guzice i političke položaje.

 1) ove brojke nemaju utjecaja, pa ne ide nitko u direktnu konfrontaciju...

(ali kužim poantu )

2) da, PR stunt i pokazivanje bicepsa,....x-cepsa

3)nisu (ameri nikad nisu nikoga napali, osim država s kojima nikada službeno nisu bili u ratu)

4) isto kao i poslije kolegi bluemaxu, vršili su evakuaciju civila prije obračuna, tko nije otišao očito štiti  svoj grunt, i te ljude treba poslije na sud jer su sebično riskirali živote svoje djece ako su ih tam ostavili, a kad projektil doleti na takvu zgradu morala bi biti prazna, jel rus kriv kaj nije ?

5) i ja sam proživio to.

I izgubio oca.

Ali ni u jednom trenutku nije bilo pitanje preživljavanja debila koji je odlučio ostati i glumiti majmuna, što ovdje očito je ak je tak kak mediji pišu.

6) kužim sarkazam, ali gledaš jednodimenzionalno

7) da, to i meni nije jasno.

Svako obraćanje javnosti mu izgleda kao da snima novu sezonu Zadruge - slučajno ili ne?

Rekao bih ne, ali nisam teoretičar zavjere tak da smatram da i smatram ga retardom.

8) eto vidiš, sarkastičnim postom si sam sve sebi objasnio, samo kaj si jedan narativ usvojio kao ispravan, a nije nijedan.

Ne da mi se polemizirat oko gluposti, ali razlika u ovom ratu i onom našem je kaj ovdje su žrtva i agresor još manje izraženi, i obje strane uživaju jednako u sukobu (doduše i onda su), s tim da sad imaš civilne debile koji sad tamo žrtvuju sebe i djecu za lajkove na instagramu/fejsu/tiktoku/kajveć, i ako to netko ne vidi onda ste svi fakat otišli u tri papirnate...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 15:17 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku, ok

Agresor je ovdje poprilično jasan osim ako si ljubitelj Chomskya onda ti ništa nije jasno.

 
1 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...
Zaporožac kaže...

 1) ovo ti je podatak od "malo prije ruske agresije";

 

Procjene su da je na teritoriju Europe smješteno između 2.000 i 8.000 ruskih taktičkih bojnih glava, naspram 180 američkih. Ako govorimo o ljudstvu, naspram već raspoređenih oko 150.000 ruskih vojnika u blizini rusko-ukrajinske granice, u državama na istoku Europe raspoređeno je tek oko 8.500 američkih vojnika.

 

toliko o američkoj agresivnosti...

 

2) a ovo je PR stunt;

proturaketni američki zračni štit ?

moš si misliti, i što će s njim ?

 

čista provokacija.

da sam ja na mjestu Putina , rekao bih; izvolte bona, hoćete li ući i u Rusiju ?

što vam treba ?

dođite, pa uzmite, jebo vas štit.

 

3)*mislili su napasti Ruse s 8500 vojnika, nemoj me .....?! 

 

4) PR stunt..vidio si slike raketiranih zgrada, sravnjenih gotovo do temelja.. !

ajde, nećemo o dječjim vrtićima,,, a koji su klinac gađali stambene zgrade gdje žive civili ?

 

5) od toga mi je muka jer sam to proživio.

ajde, gađaj po vojnim objektima, gađaj vojsku, koji ti je qrac narod kriv ?

 

6) Ukrajina je je kriva što se nije temeljito naoružala od 2015 godine, a imali su vremena.. (tako smo mi lijepo (pametno i strateški dok se nismo dobro nafilovali oružjem) mirovali do 1995. i onda udri po četnicima, vraćaj svoj teritorij)

zar su stvarno mislili pustiti Krim Rusima ? nisu..pa što su onda čekali... ??

 

7) onaj patuljak Zelenski snima serije i to na ruskom jeziku, da se bolje prodaju i u Rusiji....

 

8) meni je Ukrajina samo kriva što se nije dobro naoružala od aneksije Krima.

kad imaš oružje s kojim si ravnopravan, teško će te netko napasti. svi se boje za svoje guzice i političke položaje.

 1) ove brojke nemaju utjecaja, pa ne ide nitko u direktnu konfrontaciju...

(ali kužim poantu )

2) da, PR stunt i pokazivanje bicepsa,....x-cepsa

3)nisu (ameri nikad nisu nikoga napali, osim država s kojima nikada službeno nisu bili u ratu)

4) isto kao i poslije kolegi bluemaxu, vršili su evakuaciju civila prije obračuna, tko nije otišao očito štiti  svoj grunt, i te ljude treba poslije na sud jer su sebično riskirali živote svoje djece ako su ih tam ostavili, a kad projektil doleti na takvu zgradu morala bi biti prazna, jel rus kriv kaj nije ?

5) i ja sam proživio to.

I izgubio oca.

Ali ni u jednom trenutku nije bilo pitanje preživljavanja debila koji je odlučio ostati i glumiti majmuna, što ovdje očito je ak je tak kak mediji pišu.

6) kužim sarkazam, ali gledaš jednodimenzionalno

7) da, to i meni nije jasno.

Svako obraćanje javnosti mu izgleda kao da snima novu sezonu Zadruge - slučajno ili ne?

Rekao bih ne, ali nisam teoretičar zavjere tak da smatram da i smatram ga retardom.

8) eto vidiš, sarkastičnim postom si sam sve sebi objasnio, samo kaj si jedan narativ usvojio kao ispravan, a nije nijedan.

Ne da mi se polemizirat oko gluposti, ali razlika u ovom ratu i onom našem je kaj ovdje su žrtva i agresor još manje izraženi, i obje strane uživaju jednako u sukobu (doduše i onda su), s tim da sad imaš civilne debile koji sad tamo žrtvuju sebe i djecu za lajkove na instagramu/fejsu/tiktoku/kajveć, i ako to netko ne vidi onda ste svi fakat otišli u tri papirnate...

 

 Po toj logici smo trebali da iselimo Hrvatsku da ne bi uznemirli agresora, jer su Rusi nagrnuli i na Kiev. Mozda si se ti ipak na nekakvom poljoprivrednom stroju povlacio pa te peru neke emocije.

I na kraju pjesme, Ukrajina je nezavisna drzava i ima pravo da brani svoj teritorij, a te whataboutizme sacuvaj za birtiju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 16:16 (veliki pero).
13 godina
offline
Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku, ok

Ja ne znam jesu li ljudi na ovom forumu mutavi pa ne mogu razumijeti povijest Ukrajine i Rusije ili su toliko ne zainteresirani za to, ali uredno vole s*at o stvarima o kojima nema pojma. Što, utihnula korona pa stučnjaci o cjepivima magično postali stručnjaci o ratu?

 

Da li je vama jasno da je Rusija ta koja je započela rat?

Da li je vama jasno da je Ukrajina neovisna i suverena zemlja koja ima pravo birati kojim će putem krenuti?

Da li je vama jasno da jedna Rusija nema pravo diktirati nekome što i kako će napraviti?

Da li je vama jasno da je Putin ratni zločinac i masovni ubojica svojih protivnika?

Da li je vama jasno da su svi mediji u Rusiji pod rukom Putina?

Da li je vama jasno da su svi protivnici Putina ili ubijeni ili zatvoreni i mučeni?

Da li je vama jasno da je Rusija anektirala Krim, teritorij druge neovisne i suverene države?

Da li je vama jasno da je Rusija započela rat u Donbasu?

Da li je vama jasno da je Rusija poslala vlastiti narod, naoružala ih i protjerala ukrajinsko stanovništvo s Donbasa?

Da li je vama jasno da se u 150 dana novog rata u Ukrajini ruska narativa, odnosno, razlozi rata promijenili najmanje deset puta?

Da li je vama jasno da ako u Rusiji spomeneš rat, Ukrajinu ili jednostavno mir da ideš u zatvor zbog diskreditiranja ruske vojske?

Da li je vama jasno da u Rusiji možete završiti u zatvoru ako na ulici držite prazan papir ili kažete da mrzite Putina?

Da li je vama jasno da je situacija u Ukrajini identična onoj na našem području devedesetih?

Da li je vama jasno da je Rusija planirala invaziju na Bjelorusiju u slučaju (nemogućeg) poraza Lukašenka?

Da li je vama jasno da je Rusija otvoreno zaprijetila svim zemljama bivšeg SSSR-a da im slijedi scenarij Ukrajine ukoliko se okrenu zapadu? 

Da li je vama jasno da je Rusija u roku od 18h prekršila sporazum koji je potpisala s Ukrajinom i Turskom?

Da li je vama jasno da je Rusija prekršila više sporazuma o primirju za evakuaciju diljem Ukrajine?

Da li je vama jasno da je Rusija prekršila internacionalne sporazume i Ženevsku konvenciju?

 

Jer eto... nekako mi se čini da vama ništa od toga nije jasno. A u ovih 150 dana, trebalo bi vam biti jasno.

I zapamtite ovo—da Putin naredi ruskoj vojsci da ode kući; imali bi mir. Da Zelenski isto naredi svojoj vojsci, Ukrajina više ne bi postojala. I tu je razlika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 17:21 (Marko :D).
 
8 5 hvala 1
7 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Upravo suprotno, onaj megapopularni IMT s priključcima kojim su srbi na poznatoj snimci bježali i je pripadao mome dedi, ali to je sad offtopic i nebitno, i taman da i jesam srbin koji je haračio rekao bih  jer me boli k za sve.

Samo primjeti da je nikoga ne proglašavam agresorom ni u jednom slučaju i ne pravdam ni ruse ni srbe ni hrvate ni ukrajince (tj. njihove separatiste, jer to s ukrajinom veze nema).

Organizirali su si zabavu i uživaju.

Potpuno je nebitno, ljudi vole telenovele i neka ih.

U svakom slučaju bolje od Ljubav je na selu.

I "ukrajinci" imaju pravo braniti svoj teritorij i to čine, i sve pet.

Ovaj rat je gospodski organiziran i gospodski funkcionira 10/10 (za razliku od nekih khmm khmm khmm koji ni ne napadnu službeno mini jugistočnoazijske države pa im reda radi posiju par stotina tisuća bombi na isto toliko stanovnika samo da sirotinja od čega ima čamce delat).

Zato i kažem, bolje da se klonimo ćorava posla, i čim im prije prsstanete  pridavati pažnju tim prije im bude dosadilo.

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
A kaj se tiče "vrtića" i sličnih jeftinih PR stuntova: ako je u ovom sukobu poginuo ijedan civil, to je isključivo krivica ukrajinske strane i točka.

Da prokleti Ukrajinci sami na svoje gradove i zgrade bacaju termobaričke i hipersonične bombe i projektile.Isto kako smo mi (Hrvati), poravnali Vukovar i za to optužili Srbe, sami smo si krivi.
Kak jedna inteligentna (a mislim da jesi) osoba može napist takvu bedastoću ?
7 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Marko :D kaže...

1) Ja ne znam jesu li ljudi na ovom forumu mutavi pa ne mogu razumijeti povijest Ukrajine i Rusije ili su toliko ne zainteresirani za to, ali uredno vole s*at o stvarima o kojima nema pojma. Što, utihnula korona pa stučnjaci o cjepivima magično postali stručnjaci o ratu?

 

2) Da li je vama jasno da je Rusija ta koja je započela rat?

3) Da li je vama jasno da je Ukrajina neovisna i suverena zemlja koja ima pravo birati kojim će putem krenuti?

4) Da li je vama jasno da jedna Rusija nema pravo diktirati nekome što i kako će napraviti?

5) Da li je vama jasno da je Putin ratni zločinac i masovni ubojica svojih protivnika?

6) Da li je vama jasno da su svi mediji u Rusiji pod rukom Putina?

7) Da li je vama jasno da su svi protivnici Putina ili ubijeni ili zatvoreni i mučeni?

8) Da li je vama jasno da je Rusija anektirala Krim, teritorij druge neovisne i suverene države?

9) Da li je vama jasno da je Rusija započela rat u Donbasu?

10) Da li je vama jasno da je Rusija poslala vlastiti narod, naoružala ih i protjerala ukrajinsko stanovništvo s Donbasa?

11) Da li je vama jasno da se u 150 dana novog rata u Ukrajini ruska narativa, odnosno, razlozi rata promijenili najmanje deset puta?

12) Da li je vama jasno da ako u Rusiji spomeneš rat, Ukrajinu ili jednostavno mir da ideš u zatvor zbog diskreditiranja ruske vojske?

12) Da li je vama jasno da u Rusiji možete završiti u zatvoru ako na ulici držite prazan papir ili kažete da mrzite Putina?

13) Da li je vama jasno da je situacija u Ukrajini identična onoj na našem području devedesetih?

14) Da li je vama jasno da je Rusija planirala invaziju na Bjelorusiju u slučaju (nemogućeg) poraza Lukašenka?

15) Da li je vama jasno da je Rusija otvoreno zaprijetila svim zemljama bivšeg SSSR-a da im slijedi scenarij Ukrajine ukoliko se okrenu zapadu? 

16) Da li je vama jasno da je Rusija u roku od 18h prekršila sporazum koji je potpisala s Ukrajinom i Turskom?

17) Da li je vama jasno da je Rusija prekršila više sporazuma o primirju za evakuaciju diljem Ukrajine?

18) Da li je vama jasno da je Rusija prekršila internacionalne sporazume i Ženevsku konvenciju?

 

19) Jer eto... nekako mi se čini da vama ništa od toga nije jasno. A u ovih 150 dana, trebalo bi vam biti jasno.

20) I zapamtite ovo—da Putin naredi ruskoj vojsci da ode kući; imali bi mir. Da Zelenskiyy isto naredi svojoj vojsci, Ukrajina više ne bi postojala. I tu je razlika.

1) čim čovjek sudjeluje u bilo kakvoj raspravi na forumu taj je mutav (i sam ćeš se prepznati, bar se nadam radi tvog psihićkog zdravlja).

I, molim te, prestani već jednom negirati koronu.

2) to se definira tek nakon rata, i nije na nama da definiramo

3) točno

4) točno, isto vrijedi i za ostale u odnosu naprspam Rusije

5) da, i to dosta niskog levela, ne zna jel bi piškio ili kakio.

Od Franca nema već dugo baš ludog lika, ovaj je malo previše pekmez.

A Franco je bio psihopat, tak da i bolje da nema takvih.

Primjeti da ne pravdam ni jednog, samo ak se mača lačaš, onda treba časno funkcionirat, a ne bit sroljo.

6) nadam se, inače je nesposoban i više nego kaj možemo zamislit

7) ne baš, ali dobro, ako ga tak percipiraš kao superjunaka, neka te

8) da, nitko to ni ne pravda

9) li-la, to će stručnjaci definirati, ne pišemo mi povijest, dobijemo samo "službeni narativ", tak da ne skakat pred rudo.

10) to je zapravo ok, bar normalni ljudi, ovi drugi plaćaju instagram hipstere 

11) da, snalažljivi PR odjel imaju, poznato s naših prostora

12) nadam se, jer nemreš diktator biti polovično

13) da, to i pričam

14) nadam se, nije ga bezveze postavio.

Ali opet, nitko to ne radi indiskretnije od amera...

(ali vidim da ljude ne jebe kad se radi o kozo*ebima i žućama, samo kad se njihovi slaveni međuspbno, onda nije ok, propast adidas trenirki)

15) da

16) da

17) da

18)da

19) pogledati u zrcalo

20)  I zapamtite ovo—da Putin naredi ruskoj vojsci da ode kući; imali bi mir. Da Zelenskiyy isto naredi svojoj vojsci, snimio bi Vlog i stavio na fejs. I tu je razlika

 

BTW, krasan nam neki forum: jedan mrzi srbe, drugi sve koji nisu ameri s tim da Putina smatra za superheroja i daje mu odlike koje nema samo da bi uzdigao "moralnu pobjedu" svoje strane.

Zato i kažem, manimo se ćorava posla, nemojte biti ovce i uzrujavati se oko gluposti.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 17:24 (fer-de-lance).
7 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
mGT kaže...
A kaj se tiče "vrtića" i sličnih jeftinih PR stuntova: ako je u ovom sukobu poginuo ijedan civil, to je isključivo krivica ukrajinske strane i točka.

Da prokleti Ukrajinci sami na svoje gradove i zgrade bacaju termobaričke i hipersonične bombe i projektile.Isto kako smo mi (Hrvati), poravnali Vukovar i za to optužili Srbe, sami smo si krivi.
Kak jedna inteligentna (a mislim da jesi) osoba može napist takvu bedastoću ?

 Da im je imalo stalo do njihova naroda lijepo bi ih sve evakuirali na vrijeme.

U tome i je problem, ne brine njih dobrobit naroda, žrtvuju civile da bi ispali žrtve.A svatko tko dobrovoljno sudjeluje u ratu je kriv (mislim na vojsku), tak da njih tko jebe, ali za civile su se trebali pobrinut.

I to ti je baš ono gdje svi zakažu, evakuiraj civile pa ratuj, a ne ovak...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 17:22 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

prika tebi je mozak ispran.. 

13 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
sendjo kaže...

prika tebi je mozak ispran.. 

Da, nažalost činjenicama. Što mogu kad sam otporan na laži ruskog imperijalzma.

7 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Marko :D kaže...

Da, nažalost činjenicama. Što mogu kad sam otporan na laži ruskog imperijalzma.

Ohhh, gospon Faktograf, oprostite, nisam vas odmah prepoznao 

(NHF, zezam malo)

Inače, ako netko barata "činjenicama" taj ima ili Dunning Krugera ili je hrvat (nama to nacionalni sport).

Mislim da je Ivo Andrić imao jednu pametnu na tu temu (usput i na temu srpske hrabrosti).

 

Mislim, uvrijedi se koliko god želiš, ali "činjenica" je: ameri organizirali death match i sad se ovi rokaju.

Za to i žive, neka ih.

Sve je to sport.

Čak me.malo i začudilo da Pero kao poznati boksač ne vidi tu gospodski meč, ali očito dvostruka mjerila...

A ovi tvoji narativi o zlu iz Rusije, SuperPutinu koji dela nadljudske stvari itd. su glupost.

I tvoje pretpostavke o tome kaj oni misle i kaj oni žele.

Jedno je sigurno, nisu tak glupi da budu išli u napad na negdje gdje vide da ne mogu dobit (opet, ameri su tu numero uno) i da ovo isto ti isti ameri rade nekim državama trećeg svijeta sve bi vas zabolio k kao i svaki put do sad.

Ali ovo je sad in pa budete stavljali na fejs ukrajinsku zastavu za lajkove ili kaj već.

I onda me pitaju zašto sam toliki mizantrop - zato kaj ste svi licemjeri.

Ali dobro, ak jednog dana shvatiš super, a ako ne neka te, ni prvi ni zadnji...

Već te vidim kak buš sa 6 banki šetal škembu u potkošulji pred dućanom, ispijao žuju na eks i bacao političke spike i pričao kak je Francek/Zelenski/Biden (i ostali popularni) bio veliki vođa i borio se za malog čovjeka jer je pružio otpor agresoru i rekao NE, imamo xyz !!!

A na kraju krajeva nitko od nas ništa ne zna, samo seremo ono prvo kaj nam se sprdne i lajkamo onoga koji ima veću podršku na fejsu.

 

Pa neki kažu da prisutnost na socijalnim mrežama nije temelj uspješnog poslovanja...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 17:43 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Ajd ja ću ti reć iskreno. Ovo mi je praktički u dvorištu, hint, dron u Zg stoga me jako briga. Nemam volje, al da, moja guza je u pitanju. Iran i Irak su tamo, Vijetnam su bili sirotinja, a Putin ima tone obogaćenog radioaktivnog materijala. Dobro, karikiram,  al ima puno.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
cvaja997 kaže...

Ajd ja ću ti reć iskreno. Ovo mi je praktički u dvorištu, hint, dron u Zg stoga me jako briga. Nemam volje, al da, moja guza je u pitanju. Iran i Irak su tamo, Vijetnam su bili sirotinja, a Putin ima tone obogaćenog radioaktivnog materijala. Dobro, karikiram,  al ima puno.

 aj razmisli što možeš učiniti ako ekipa započne u "realnim uvjetima" ispitivati učinak atomskog oružja. što možeš učiniti (ili bilo tko od nas) da to spriječiš? ili se eventualno spasiš(mo)? baš ništa. jebga. živciranje/strah/ljutnja nikad nisu riješili i jedan problem. dakle, deri dalje revijski i nadaj se najmanje lošem (jer dobro ne postoji). svi smo mi u istom loncu (ok, neki su komad junetine a neki grincajg, dok su treći začin). čini što te veseli a brige (ponavljam: bespomoćno) prepusti onima koji su za to plaćeni. još kraće: btq. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...
Marko :D kaže...

Da, nažalost činjenicama. Što mogu kad sam otporan na laži ruskog imperijalzma.

Ohhh, gospon Faktograf, oprostite, nisam vas odmah prepoznao 

(NHF, zezam malo)

Inače, ako netko barata "činjenicama" taj ima ili Dunning Krugera ili je hrvat (nama to nacionalni sport).

Mislim da je Ivo Andrić imao jednu pametnu na tu temu (usput i na temu srpske hrabrosti).

 

Mislim, uvrijedi se koliko god želiš, ali "činjenica" je: ameri organizirali death match i sad se ovi rokaju.

Za to i žive, neka ih.

Sve je to sport.

Čak me.malo i začudilo da Pero kao poznati boksač ne vidi tu gospodski meč, ali očito dvostruka mjerila...

A ovi tvoji narativi o zlu iz Rusije, SuperPutinu koji dela nadljudske stvari itd. su glupost.

I tvoje pretpostavke o tome kaj oni misle i kaj oni žele.

Jedno je sigurno, nisu tak glupi da budu išli u napad na negdje gdje vide da ne mogu dobit (opet, ameri su tu numero uno) i da ovo isto ti isti ameri rade nekim državama trećeg svijeta sve bi vas zabolio k kao i svaki put do sad.

Ali ovo je sad in pa budete stavljali na fejs ukrajinsku zastavu za lajkove ili kaj već.

I onda me pitaju zašto sam toliki mizantrop - zato kaj ste svi licemjeri.

Ali dobro, ak jednog dana shvatiš super, a ako ne neka te, ni prvi ni zadnji...

Već te vidim kak buš sa 6 banki šetal škembu u potkošulji pred dućanom, ispijao žuju na eks i bacao političke spike i pričao kak je Francek/Zelenski/Biden (i ostali popularni) bio veliki vođa i borio se za malog čovjeka jer je pružio otpor agresoru i rekao NE, imamo xyz !!!

A na kraju krajeva nitko od nas ništa ne zna, samo seremo ono prvo kaj nam se sprdne i lajkamo onoga koji ima veću podršku na fejsu.

 

Pa neki kažu da prisutnost na socijalnim mrežama nije temelj uspješnog poslovanja...

 

 Kontradiktiraš samoga sebe. Ne znaš ništa ali na kraju znaš da je Amerika kriva.

13 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Ja bih volio znati kako je točno SAD kriv. Znači svi kažu "sve su ameri zakuhali", a nigdje ni d od dokaza. "To mora biti njihovo maslo", "oni vole ratovat" nije apsolutno nikakav dokaz. 

 

Educirajte me forumski proruski separatisti. Dajte mi neke činjenice, a da ne dolaze sa stranica РИА Новости. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 19:32 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Marko , situacija se uvjek sagledava dugoročno, znači što je bilo prije desetak godina, te što će i kako biti za desetak godina, koliko će kome koštati energenti, tko će najviše zaraditi na valu tih događanja, gospodarstva kojih država će ojačati a koja će tonuti, koliko će koštati obnova zemlja i koje sve resurse ( banke, ceste, tk ...) budu morali skoro pa džabe prodati....

Šta je amerika već dosada dobila ovim ratom i što će još dobiti ?

Kako će se to dugoročno odraziti na rusiju, i tko će od toga imati najviše koristi....?

Kaj misliš, kaj Kinu zanima od svega toga ?

Zašto je evropa ispala naivnija i izvući će najdeblji kraj nakon ukrajinaca.... ?

Osobe su nebitne, lobiji, karteli i kapital povlači poteze u ovoj igri a osobe au samo trenutni izvršitelji....
Bunker
7 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
ivanzu kaže...

 Kontradiktiraš samoga sebe. Ne znaš ništa ali na kraju znaš da je Amerika kriva.

 Krive su sve tri strane, ali ameri najviše jer su oni potaknuli sukob naoružavanjem ekstremista i nahuškavanjem na ruse, bez toga bi sve ostalo samo na lajanju.

Marko :D kaže...

Ja bih volio znati kako je točno SAD kriv. Znači svi kažu "sve su ameri zakuhali", a nigdje ni d od dokaza. "To mora biti njihovo maslo", "oni vole ratovat" nije apsolutno nikakav dokaz. 

 

Educirajte me forumski proruski separatisti. Dajte mi neke činjenice, a da ne dolaze sa stranica РИА Новости. 

 Ovo iznad.

Lijepo si prolistaj vijesti iz 2016/2017 po sajtovima, ameri po uhodanoj špranci obavili operaciju i još se hvalili time.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

 Rusi su najviše krivi jer su naoružavali separatiste i ekstremiste te se direktno miješali u rat tako što su slali svoju vojsku, bez toga bi sve ostalo na lajanju. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 20:27 (ivanzu).
7 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Ma, na kraju krajeva se krivica bude pisala na one koji više popuše.

Ali ponavljam, svim stranama paše rat kaj takav, i ne znam kaj se neki uzbuđuju oko toga.

Rusi i ukrajinci jedva čekali da se pokolju, a ameri drže lojtru...

Neka ih, nek se vesele, i poprilično sam siguran da kad rusi pobjede se budu jedbostavno povukli i ostavili sve da bude kak je bilo prije sukoba.

A to kaj se mi brinemo oko goriva (btw, rusija je tu zapravo jako mali igrač u svijetu), plina (dio će se nadoknaditi iz Europskih izvora, a ameri će nam uvalit po ekstra cijenama svoj, slično kak će i maknut embargo na naftu s država koje drže sad kad nas imaju u šaci pa ne budemo imali izbora) i nestašice žitarica jednu sezonu, zapravo je rat i za nas najbolje kaj se dogodilo, jer nam pod američkom čižmom nrbu ništa bolje pa se barem europa bude osamostalila a ne da ovak bude svačija prčija - tzv.  "afrika sa strujom"...

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
ivanzu kaže...

 Rusi su najviše krivi jer su naoružavali separatiste i ekstremiste te se direktno miješali u rat tako što su slali svoju vojsku, bez toga bi sve ostalo na lajanju. 

 Plus mrtvo ladno ukrali komad tuđeg teritorija (krim)..

Sad će me ovi agresorko teroristički proruski retardi napasti i reći da je to svakako rusija, i ne samo to, nego da je to rusija bila još par milijuna godina prije Krista i tamo se rodio prvi mali agresor - rustard, pa eto imaju pravo na to, stoga isto tako pola europe ima pravo uzeti italija jer je to nekad bilo rimsko carstvo... 

Još kad napišu da su glupi ameri krivi.. djeco, ajd na spavanje..

Kad te netko napadne braniš se, ne kažeš boli me kurac, tražiš pomoć na sve načine, ne puštaš agresora da otima što god poželi i na taj način ga ohrabruješ i podržavaš, gdje bi bio kraj, u poljskoj ili britaniji...

 

11 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

 Krive su sve tri strane, ali ameri najviše jer su oni potaknuli sukob naoružavanjem ekstremista i nahuškavanjem na ruse, bez toga bi sve ostalo samo na lajanju.

 zar to nije li-la, ne skakat pred rudo... kako si rekao maloprije

jbga, nemreš drugima sugerirat da će povijest ili stručnjaci 'pokazati' istinu i da ne treba 'skakat pred rudo', a sam se toga ne držiš

 

fer-de-lance kaže...
Marko :D kaže...

9) Da li je vama jasno da je Rusija započela rat u Donbasu?

9) li-la, to će stručnjaci definirati, ne pišemo mi povijest, dobijemo samo "službeni narativ", tak da ne skakat pred rudo.

 

12 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Ja ne mogu vjerovati što sve ljudi mogu izgovoriti. Krivi su ljudi koji se nisu evakuirali a ne oni koji su ispalili rakete.
Još jednom ponavljam pitanje, ko su ti ukrajinski separatisti koje stalno spominješ? Gdje ti žive i od čega se žele separirati?
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku, ok

Cudno kako domaci ne vide sto se tamo desava, a imali smo gotovo identicnu situaciju prije dvadesetak godina. Na Kosovu. Jedina razlika je sto tada specijalnu operaciju nije izvela Albanija nego Nato. Sve ostalo je identicno, potlaceno stanovnistvo na Kosovu ugnjetavano od Srba, zelja za osamostaljenjem, i na kraju vojna intervencija da se sprijeci daljnji teror stanovnistva i proglasi nezavisnost.

 

1999. / 2022.

Srbija == Ukrajina

Kosovo == Donbas

Albanci na Kosovu == Rusi u Donbasu

Nato == Rusija

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 21:32 (SupremeCommander).
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
SupremeCommander kaže...

Cudno kako domaci ne vide sto se tamo desava, a imali smo gotovo identicnu situaciju prije dvadesetak godina. Na Kosovu. Jedina razlika je sto tada specijalnu operaciju nije izvela Albanija nego Nato. Sve ostalo je identicno, potlaceno stanovnisko na Kosovu ugnjetavano od Srba, zelja za osamostaljenjem, i na kraju vojna intervencija da se sprijeci daljnji teror stanovnistva i proglasi nezavisnost.

 

1999. / 2022.

Srbija == Ukrajina

Kosovo == Donbas

Albanci na Kosovu == Rusi u Donbasu

Nato == Rusija

 

 

 pa nije baš identična situacija, donbas nikad nije imao autonomiju i pravo na odvajanje prema ustavu bivše države

za razliku od kosova kojem je srbija samovoljno oduzela tu autonomiju neposredno prije nego su napali sve oko sebe

 

ako ti nije poznato, u jugoslaviji smo imali pet republika i dvije autonomne pokrajine, ne srpske pokrajine, nego jugoslovenske, s punim pravima na odvajanje kao i republike

 

tako da ne, srbija nije tada bila kao ukrajina, srbija je bila agresor, prije prema drugim republikama, kasnije prema kosovu i tad već je svima u svijetu pomalo prekipjelo jer su srbi samo koju godinu prije zorno pokazali za što su sposobni kad napadnu

 

i nato nikako nije = rusija, jer rusija ovu igru igra već stoljećima i stoljećima, a cilj nije kao nato-u u srbiji prekid agresije, nego je cilj imperijalističko uzimanje teritorija, kao što rade već stoljećima, malo otkinu iranu, malo finskoj, malo njemačkoj itd., i eto ti rusije sve veće i deblje

16 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
picajzla0707 kaže...

ako ti nije poznato, u jugoslaviji smo imali pet republika i dvije autonomne pokrajine, ne srpske pokrajine, nego jugoslovenske, s punim pravima na odvajanje kao i republike

 

Ti mora da si ucio neku novu povijest. 

 

SFRJ je imala 6 republika, a Kosovo i Vojvodina u SFRJ su bili u sastavu Srbije (kao autonomne pokrajine).

 

Onih 6 plamena na grbu od SFRJ simbolizira 6 republika. 

 

Ah ta danasnja mladez...

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
11 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Greška u brojanju, a za kosovo si malo pogledaj povijest... još 60-ih je kosovo dobilo veću autonomiju, izdvojeno je iz srbije i dobilo je puni naziv sap kosovo, s tim da ovo u sap nije 'srpska', nego savezna. Izmjenama ustava početkom 70-ih to je i potvrđeno.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 22:00 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...
ivanzu kaže...

 Kontradiktiraš samoga sebe. Ne znaš ništa ali na kraju znaš da je Amerika kriva.

 Krive su sve tri strane, ali ameri najviše jer su oni potaknuli sukob naoružavanjem ekstremista i nahuškavanjem na ruse, bez toga bi sve ostalo samo na lajanju. 

I eto nas opet kod ukrajinskih ekstremista founded by USA. 😁

 

Dobro, da li nam netko ovdje može reći tko su točno ti ekstremisti? Vojska UA? Super, jer u tom slučaju i mi smo ekstremisti budući da i nas naoružava SAD. Ne samo mi nego i čitava Europa je znači jedna ekstremistička tvorevina. Zanimljivo!

fer-de-lance kaže...

Lijepo si prolistaj vijesti iz 2016/2017 po sajtovima, ameri po uhodanoj špranci obavili operaciju i još se hvalili time.

Polako. Još čekamo relevante članke iz pouzdanih izvora koji govore da su to sve započeli ameri, a već si se krenuo s vijestima iz 2016/2017 od kojih nisi linkao i ni jednu.

 

I, ponavljam, molim vas bez РИА Новости, RT, Sputnik, TASS i ostalih ruskih tvorevina. Pored istih News Bar je pravi news portal.

9 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
SupremeCommander kaže...
picajzla0707 kaže...

ako ti nije poznato, u jugoslaviji smo imali pet republika i dvije autonomne pokrajine, ne srpske pokrajine, nego jugoslovenske, s punim pravima na odvajanje kao i republike

 

Ti mora da si ucio neku novu povijest. 

 

SFRJ je imala 6 republika, a Kosovo i Vojvodina u SFRJ su bili u sastavu Srbije (kao autonomne pokrajine).

 

Onih 6 plamena na grbu od SFRJ simbolizira 6 republika. 

 

Ah ta danasnja mladez...

 

 

 Situacija i dalje nije ista. Vidjeli smo koji je bio epilog pirovanja sRbske vojske u Hr i Bosni, 100,000 mrtvih i isto toliko silovanih, preko 300,000 ljudi su morali napustiti svoje domove. Kad ih je Nato malo stisnuo odmah kuknjava. Mira sa agresivnom politikom i ljudima nikad nece biti. Samo ih snaga (oruzje) moze odvratiti. Ne treba mrziti, ali nikad ne zaboraviti.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
NATO operacija u Srbiji 99. nije bila legalna. Kao i većina njihovih akcija.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice