Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artiljeri

poruka: 4
|
čitano: 746
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artiljeri".
13 godina

Ako im software razvijaju isti developeri kao i za ekvivalent sa AMD strane, onda je to samo super hardver sa usranim softverom, driverima i općenito podrškom. 

0 0 hvala 0
13 godina
Re: Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artil
H4X0R kaže...

Ako im software razvijaju isti developeri kao i za ekvivalent sa AMD strane, onda je to samo super hardver sa usranim softverom, driverima i općenito podrškom. 

Ja imam X570 Mastericu i nemam problema sa driverima. Nikakav softver njihov ne koristim jer mi je to sve bezveze ali osim posteskoca sa update-om BIOS-a nisam sa plocom imao bas nikakvih problema

Freak Show Inc.
13 godina
Re: Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artil
Friday kaže...
H4X0R kaže...

Ja imam X570 Mastericu i nemam problema sa driverima. Nikakav softver njihov ne koristim jer mi je to sve bezveze ali osim posteskoca sa update-om BIOS-a nisam sa plocom imao bas nikakvih problema

Ja imam B550 Aorus Master, 5900X i Trident Z Neo ram. Kada sam instalirao Samsung 980 Pro (znaci PCIe 4.0), poceo se BIOS resetovat sam od sebe, XMP je prestao raditi a peformanse SSD-a nisu ni priblizne onim promovisanim. Reddit i mnogi forumi su prepravljeni problemima sa USB diskonektovanjem i BIOS reset-om, i to vecinom na X570 maticnim. BIOS reset problemi se spominju od 2019 godine, a jos nisu rijesili. Mislim da je srz problema AMD sa svojom AGESA-om, ali od svih proizvodjaca, najvise su Gigabyte maticne pogodjene ovim problemima i najvise njih ljudi spominju, ali ima ih i od Asusa i MSI-a. Imam vec 2 support ticketa na Gigabyte, ali sudeci po onom sto sam vidio u odgovoru na prvi, imaju kao i vecina firmi retardirane indijce u supportu koji ne razumiju engleski niti nastoje da razumiju.

Jos jedan problem koji imam sa BIOS-om je da ne benda ni 1% Smart Fan setup, znaci stavis mu na koliko stepeni koliko procenata brzine fana da drzi, i on to samo blago izignorise. Hladnjak (Noctua NH-D15) mi skace na 1200 rpm svaki pola minute bez ikakvog razloga dok je CPU na idle. I za to ce ici 3 ticket, ne bi li u skorijoj buducnosti debili to ispravili, jer nisam kupio PC da ga mjenjam svake godine.

Problem sa SSD-om sam rijesio prebacivsi ga na PCIe Gen3, a jucer je i AMD objavio da je privremeno rjesenje za USB diskonektovanje da disable-as Gen4.

13 godina

Meni je te probleme sa ventilatorom hladnjaka bas zadnji BIOS otklonio (iako nisam zapravo dugo vremena radio update pa moguce i da su ranije to sredili). Sad mi ventilator na hladnjaku radi bas kako treba

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 19:58 (Friday).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice