Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

poruka: 19
|
čitano: 6.163
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka".
9 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

Eto, opet RGB u nazivu. Trebala bi neka služba EU napraviti pritisak na proizvođače da se tipkovnice s višezonskim osvjetljenjem nazivaju "Multizone" a da "RGB" oznaku imaju samo one koje imaju mogućnost kontrole osvjetljenja pojedine tipke (per-key control). U ovom trenutku nema razlike u nazivima i znam da to zbunjuje kupce. Konkretno, ovaj model tipkovnice ima 11 načina rada osvjetljenja.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

Ili još bolje, neka uvedu regulaciju da svi koji proizvode, prodaju i koriste računalnu periferiju s bilo kojom kombinacijom RGB osvjetljenja moraju plaćati mjesečni porez od 50% prihoda i u dupetu imati dildo koji ih svako malo strese sa 24V.

Gledam te!
12 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

Ili još bolje, provjerite prije nego komentirate. Ovo je pravi RGB a ne zonski RGB.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
BlueMax kaže...

Ili još bolje, provjerite prije nego komentirate. Ovo je pravi RGB a ne zonski RGB.

 

Rhod 500 RGB | Genesis (genesis-zone.com)

 

Kaže: In nature, intense colours signify danger, with Rhod 500 RGB  this danger awaits your opponents. 7-zone RGB backlight is a great opportunity to show your character, do not let yourself be dominated. Dominate!

 

Pa ti dominiraj sa 7-zonskim osvjetljenjem.

12 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
Thinker kaže...
BlueMax kaže...

Ili još bolje, provjerite prije nego komentirate. Ovo je pravi RGB a ne zonski RGB.

 

Rhod 500 RGB | Genesis (genesis-zone.com)

 

Kaže: In nature, intense colours signify danger, with Rhod 500 RGB  this danger awaits your opponents. 7-zone RGB backlight is a great opportunity to show your character, do not let yourself be dominated. Dominate!

 

Pa ti dominiraj sa 7-zonskim osvjetljenjem.

 Ali osvjetljenje nije zonsko nego svaka tipka može svijetliti u punom RGB spektru.

Zonsko osvjetljenje je kad tipka ima jednu boju koja se ne može promijeniti. 

16 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

Per-key nije uvjet. Pitanje je može li se zona podesiti u bilo koju boju RGB spektra. Ako može, onda se radi o RGB osvjetljenju. Ako ne, onda je unaprijed definirano.

Per-key je neka druga priča.

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
BlueMax kaže...
Thinker kaže...
BlueMax kaže...

Ili još bolje, provjerite prije nego komentirate. Ovo je pravi RGB a ne zonski RGB.

 

Rhod 500 RGB | Genesis (genesis-zone.com)

 

Kaže: In nature, intense colours signify danger, with Rhod 500 RGB  this danger awaits your opponents. 7-zone RGB backlight is a great opportunity to show your character, do not let yourself be dominated. Dominate!

 

Pa ti dominiraj sa 7-zonskim osvjetljenjem.

 Ali osvjetljenje nije zonsko nego svaka tipka može svijetliti u punom RGB spektru.

Zonsko osvjetljenje je kad tipka ima jednu boju koja se ne može promijeniti. 

 

Oko 8. minute vidiš kontrolu osvjetljenja. Ta kontrala i dalje nije za svaku tipku zasebno nego svijetli kompletna podloga tipki, lijepo se vidi podjela po zonama, to što se može svaka zona kontrolirati u svim nijansama RGB-a ne čini je punokrvnom RGB tipkovnicom na kojoj se može kontrolirati svaka boja pojedine tipke zasebno. Zato i kažem - treba biti naziv multizone.

 

 

Od 5:20 možeš vidjeti što znači kontrola osvjetljenja svake tipke zasebno.

 

 

Danny_HR kaže...

Per-key nije uvjet. Pitanje je može li se zona podesiti u bilo koju boju RGB spektra. Ako može, onda se radi o RGB osvjetljenju. Ako ne, onda je unaprijed definirano.

Per-key je neka druga priča.

 

Niti ne kažem da je uvjet, jedino te molim pročitaj što BlueMax kaže pa mi reci jesam li ja u pravu kada kažem da naziv RGB zbunjuje kupce??? Što je pisac htio reći ovim: 

"Ali osvjetljenje nije zonsko nego svaka tipka može svijetliti u punom RGB spektru. Zonsko osvjetljenje je kad tipka ima jednu boju koja se ne može promijeniti."???

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 11:08 (Thinker).
16 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

Nisi. RGB može biti za kompletnu, za zone i per key. To su tri tipa podešavanja RGB osvjetljenja. Jedini uvjet da se tipkovnica naziva RGB tipkovnicom jest da joj se osvjetljenje može postaviti na bilo koju boju RGB spektra, bez obzira o kojem se tipu podešavanja osvjetljenja radi.

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
Danny_HR kaže...

Nisi. RGB može biti za kompletnu, za zone i per key. To su tri tipa podešavanja RGB osvjetljenja. Jedini uvjet da se tipkovnica naziva RGB tipkovnicom jest da joj se osvjetljenje može postaviti na bilo koju boju RGB spektra, bez obzira o kojem se tipu podešavanja osvjetljenja radi.

Mislim da se ne kužimo, ne opovrgavam da je RGB osvjetljenje u pitanju. Bi li bio sretan da se uvede naziv "multizone RGB"?

16 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

To je točno. Budemo uveli. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

To je RGB tipkovnica. Nema mogućnosti ko neke druge RGB tipkovnice ali svaka tipka je RGB što je uvjet da bi tipkovnica bila RGB.

Nećemo se valjda svađati oko glupe tipkovnice i dječjih efekata na njoj?

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
BlueMax kaže...

To je RGB tipkovnica. Nema mogućnosti ko neke druge RGB tipkovnice ali svaka tipka je RGB što je uvjet da bi tipkovnica bila RGB.

Nećemo se valjda svađati oko glupe tipkovnice i dječjih efekata na njoj?

Opet ponavljam, nije svaka tipka RGB već je svaka zona RGB. Možeš kontrolirati osvjetljenje zona, ne tipki. Kad napišeš da je svaka tipka RGB onda automatski izazoveš nedoumicu je li moguće kontrolirati osvjetljenje svake tipke ponaosob.

12 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
Thinker kaže...
BlueMax kaže...

To je RGB tipkovnica. Nema mogućnosti ko neke druge RGB tipkovnice ali svaka tipka je RGB što je uvjet da bi tipkovnica bila RGB.

Nećemo se valjda svađati oko glupe tipkovnice i dječjih efekata na njoj?

Opet ponavljam, nije svaka tipka RGB već je svaka zona RGB. Možeš kontrolirati osvjetljenje zona, ne tipki. Kad napišeš da je svaka tipka RGB onda automatski izazoveš nedoumicu je li moguće kontrolirati osvjetljenje svake tipke ponaosob.

 Izgleda da ćemo se ipak svađati. Svaka tipka je RGB jer svaka tipka može prikazati bilo koju boju. To što je upravljanje riješeno po zonama je druga stvar. Isto ko što imaš RGB ventilatore koji su u stanju prikazati sve boje ali pojedinačno i one koji istovremeno mogu prikazivati više boja. I jedni i drugi su RGB ventilatori. Zonski RGB je ovo: 

9 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
BlueMax kaže...
Thinker kaže...
BlueMax kaže...

To je RGB tipkovnica. Nema mogućnosti ko neke druge RGB tipkovnice ali svaka tipka je RGB što je uvjet da bi tipkovnica bila RGB.

Nećemo se valjda svađati oko glupe tipkovnice i dječjih efekata na njoj?

Opet ponavljam, nije svaka tipka RGB već je svaka zona RGB. Možeš kontrolirati osvjetljenje zona, ne tipki. Kad napišeš da je svaka tipka RGB onda automatski izazoveš nedoumicu je li moguće kontrolirati osvjetljenje svake tipke ponaosob.

 Izgleda da ćemo se ipak svađati. Svaka tipka je RGB jer svaka tipka može prikazati bilo koju boju. To što je upravljanje riješeno po zonama je druga stvar. Isto ko što imaš RGB ventilatore koji su u stanju prikazati sve boje ali pojedinačno i one koji istovremeno mogu prikazivati više boja. I jedni i drugi su RGB ventilatori. Zonski RGB je ovo: 

 

Gle, nije mi namjera svađi se već upravo pokušavam dokazati da trenutno imenovanje nije dobro. Ovo što si ti linkao, koja je razlika ako su RGB zone okomite ili horizontalne? I opet ti ponavljam, krivo navodiš činjenicu jer ne može svaka tipka prikazati bilo koju boju već više tipki unutar iste RGB zone mogu imati isto RGB osvjetljenje. Zato sam i napisao da bi se trebalo uvesti različito imenovanje tipa multizone (određena boja svake zone uz mogućnost više boja ali određenog broja boja, ne RGB), multizone RGB (svaka zona može biti različita RGB vrijednost, ali ne i svaka tipka ponaosob) i RGB (za per-key ili svaka tipka ponaosob podesive tipkovnice).

12 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
Thinker kaže...

 

Gle, nije mi namjera svađi se već upravo pokušavam dokazati da trenutno imenovanje nije dobro. Ovo što si ti linkao, koja je razlika ako su RGB zone okomite ili horizontalne? I opet ti ponavljam, krivo navodiš činjenicu jer ne može svaka tipka prikazati bilo koju boju već više tipki unutar iste RGB zone mogu imati isto RGB osvjetljenje. Zato sam i napisao da bi se trebalo uvesti različito imenovanje tipa multizone (određena boja svake zone uz mogućnost više boja ali određenog broja boja, ne RGB), multizone RGB (svaka zona može biti različita RGB vrijednost, ali ne i svaka tipka ponaosob) i RGB (za per-key ili svaka tipka ponaosob podesive tipkovnice).

 Koja tipka ne može pokazati koju boju?

5 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

@Thinker Mislim da je jasno sto zelis reci i slazem se. Za kupce bi bilo bolje da se jasnije radi ta distinkcija.

 

Ali mislim da upravo na krivo-navodecoj terminologiji kapitaliziraju proizvodaci low-end modela koji napisu RGB pa ti prvo kupi, onda se mozda zali, a mozda sadrzi tipkovnicu. 

 

Definitivno nije isto mozes li kontrolirati osvjetljenje boju svake tipke individualno ili mora svijetliti kao i njeni kompici, u retku ili WASD skupini.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka
BlueMax kaže...

 Koja tipka ne može pokazati koju boju?

Sve tipke mogu biti u određenoj boji RGB spektra ali ne može svaka tipka zasebno biti u određenoj boji RGB spektra. I sada kao kupac kad dođeš u trgovinu, kako znaš možeš li kontrolirati osvjetljenje svake tipke ponaosob ako na kutiji ne piše "per-key RGB control"? A to rijetko piše čak i na tipkovnicama koje imaju takvu kontrolu. I da trgovac upotrijebi tvoje riječi: "Osvjetljenje nije zonsko nego svaka tipka može svijetliti u punom RGB spektru" ili "Svaka tipka je RGB jer svaka tipka može prikazati bilo koju boju", znaš li radi li se o per-key kontroli ili...??? Kakvu si informaciju dobio iz tih rečenica (koje si ti, kao informatički koliko-toliko potkovan znanjem, sam koristio u opisu tipkovnice)? 

Got the point?

 

encoding kaže...

@Thinker Mislim da je jasno sto zelis reci i slazem se. Za kupce bi bilo bolje da se jasnije radi ta distinkcija.

 

Ali mislim da upravo na krivo-navodecoj terminologiji kapitaliziraju proizvodaci low-end modela koji napisu RGB pa ti prvo kupi, onda se mozda zali, a mozda sadrzi tipkovnicu. 

 

Definitivno nije isto mozes li kontrolirati osvjetljenje boju svake tipke individualno ili mora svijetliti kao i njeni kompici, u retku ili WASD skupini.

 

Upravo to, kupac bi iz naziva trebao vidjeti o kojem se tipu osvjetljenja radi. Nalazio sam RGB u nazivu tipkovnica koje imaju 7 zona određenih boja, čak nemaju niti mogućnost promjene boje određene zone, neću tvrditi da to ide u zonu lažnog oglašavanja jer je svaka nijansa svjetla zapravo nijansa iz RGB spektra, ali to je definitivno zavaravanje kupaca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 8:22 (Thinker).
12 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

Kužim ja što ti želiš reći samo nisam siguran kužiš li ti mene. Postoji toliko različitih vrsta osvjetljenja da bi, kad bi im svima dali ime, to postao totalni nered. Ovako mi je najlogičnija podjela na jednobojne, raznobojne fiksne i promjenljive.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Genesis Rhod 500 RGB - Šarena i meka

LED trake imaju dosta razumljivu konvenciju:

 

ako svaka LEDica moze prikazati citav spektar boja, onda je RGB

 

Ako svakom ledicom mozes pojedinacno upravljati koju da boju prikazuje neovisno o drugima, onda je addressable 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice