Generativni AI alati mogli bi automatizirati četvr

poruka: 11
|
čitano: 11.218
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Generativni AI alati mogli bi automatizirati četvr".
5 godina
offline
Generativni AI alati mogli bi automatizirati četvr

Sve ovo ne sluti na dobro. Barem ne s postojećim društvenim uređenjem. Nadam se da griješim.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Generativni AI alati mogli bi automatizirati četvr

 

 

Bute se prilagodili. Il' sorry, potraži nov posao.

Iako većina ekipe radi poslove koji eto nisu baš tako lako zamjenjivi. Slabo je Hrvatska razvijena. Prestalo je to kod nas 1990. godine.

 

dzg
Moj PC  
2 5 hvala 0
5 godina
offline
Re: Generativni AI alati mogli bi automatizirati č
PzKpfw kaže...

 

 

Bute se prilagodili. Il' sorry, potraži nov posao.

Iako većina ekipe radi poslove koji eto nisu baš tako lako zamjenjivi. Slabo je Hrvatska razvijena. Prestalo je to kod nas 1990. godine.

 

 A čuj , ja sam 50+ i radim u IT-u, mene to možda (neću tvrditi sigurno) neće dokačiti. Ali ove generacije koje dolaze...biti će im gadno. Ovo nije usporedivo s ničim u povijesti čovječanstva, nemoguće je to uspoređivati sa parnim strojem i sličnim izumima. Biti će to vrlo nagla promjena koja će se odvijati eksponencijalnom brzinom i zahvatiti veliki broj ljudi. AI će možda otvoriti neke nove poslove ali će ih sasvim sigurno zatvoriti puno, puno više. A tvrdnje da će ljudi imati više slobodnog vremena za baviti se pametnijim stvarima je čista utopija. Jedino ako AI osmisli neki pravedniji društveni sustav...

5 godina
offline
Generativni AI alati mogli bi automatizirati četvr

Jedino ako AI osmisli neki pravedniji društveni sustav...

 

sve se slažem. Ali društveni sustav trebaju implementirati ljudi... pitanje je kako će to proći

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Generativni AI alati mogli bi automatizirati četvr

nadam se kako se ova 1/4 ne odnosi na gablec. to ne dam. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Generativni AI alati mogli bi automatizirati č
Ista stvar se odvijala kad su prije 10 god. počeli uvoditi cloud u sve segmente IT-a.
Bilo je rantanja sa strane sistemaša kako će biti obsolete jer neće više biti toliko hendlanja željezom. Ovaj put je samo malo veća pompa sa svih strana.
Učenje, prilagodba i promjena. Tko to ne može podnijeti, nema što tražiti u IT-u generalno
5 godina
offline
Re: Generativni AI alati mogli bi automatizirati č
maximus007 kaže...
Ista stvar se odvijala kad su prije 10 god. počeli uvoditi cloud u sve segmente IT-a.
Bilo je rantanja sa strane sistemaša kako će biti obsolete jer neće više biti toliko hendlanja željezom. Ovaj put je samo malo veća pompa sa svih strana.
Učenje, prilagodba i promjena. Tko to ne može podnijeti, nema što tražiti u IT-u generalno

 Uh, naravno da treba biti objektivan i kritičan u silnom hypeu koji se stvorio oko AI ali mislim da potcjenjuješ to što se sada događa. Cloud je ipak bio puno uži segment od AI, a i sama penetracija clouda u opću upotrebu je bila puno sporija. Razvoj AI koji ćemo sada gledati biti će eksponencijalnom krivuljom.  

 

Ali volio bih da se pokaže da si ti bio u pravu.

9 godina
offline
Re: Generativni AI alati mogli bi automatizirati č
ma sve je to ok, ali mene više brine što će jako puno toga početi ovisiti o nekom "AI" koji je pod kontrolom tri i pol čovjeka, treniran na određen način kako nekom odgovora...

e onda kada se svi pouzdaju u njega, kada se na njega osloni hrpa poslova i procesa, svaka izmjena/update bi mogla značiti katastrofu širih razmjera
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Generativni AI alati mogli bi automatizirati č
Masa argumenata i strahova ide u smjeru skynet scenarija. A tko je zaslužan za sve svinjarije koje se danas događaju nego čovjek?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Generativni AI alati mogli bi automatizirati četvr

o nikakvom brisanju čovječanstva ne pričam, nego o tome da će se moći prilagoditi kako žele ona tri i pol čovjeka, i rulati svijetom kao od šale, od sudova, odvjetnika, vijesti, informacija, prijevoza, ponašanja aplikacija, politike općenito...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Generativni AI alati mogli bi automatizirati č
digitall kaže...

o nikakvom brisanju čovječanstva ne pričam, nego o tome da će se moći prilagoditi kako žele ona tri i pol čovjeka, i rulati svijetom kao od šale, od sudova, odvjetnika, vijesti, informacija, prijevoza, ponašanja aplikacija, politike općenito...

 Nece biti tako, AI ce biti decentraliziran na blockchainu.

 

Nadam se :D

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice