General Motors ponudio za nijansu više "super" aut

poruka: 14
|
čitano: 4.889
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "General Motors ponudio za nijansu više "super" aut".
15 godina
offline
General Motors ponudio za nijansu više "super" aut

kupio moj susjed novu toyotu hibrid, poluterenac. govori: sve sama radi, samo pritisneš gumb. i manje troši. ali, meni to ide na jetra. smanjuje mi se pažnja na cesti i gubim osjećaj ikakve kontrole nad autom. (jednom je zadrijemao za volanom i odletio u provaliju) a razlog za kupnju takvog auta: sto somova jeftiniji (a ima čovjek love za deset kadilaka i dvije tesle) od slične škode, citroena i bla. i više opreme. a benzinac, u osnovi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 6:19 (Ajar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
General Motors ponudio za nijansu više "super" aut

Slažem se ... u osnovi ... računala treba zamjenit digitronima :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: General Motors ponudio za nijansu više "super"
lizard_ago kaže...

Slažem se ... u osnovi ... računala treba zamjenit digitronima :)

 pa ... soroban (abakus) je brži od kalkulatora u vještim rukama mandušića vuka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
General Motors ponudio za nijansu više "super" aut

U osnovi razumjem što govoriš Ajar no mislim da duh novina za kojim se zalaže i sami urednici BUG-a, jer mislim da puno novih tehnologija upravo je obrađeno ovdje. I onda tehnologija bi trebala većini olakšat svakodnevnicu, no bit će uvjek znalaca koji neće voljet taj 'val novina', no kao nepopravljiv romantik uvjek možeš zaigrat Fallout serial (odabir je upravo na tebi dali si neepopravljivi romantik i voliš okust starog fallouta ili pak voli dobar FPS).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: General Motors ponudio za nijansu više "super"
lizard_ago kaže...

U osnovi razumjem što govoriš Ajar no mislim da duh novina za kojim se zalaže i sami urednici BUG-a, jer mislim da puno novih tehnologija upravo je obrađeno ovdje. I onda tehnologija bi trebala većini olakšat svakodnevnicu, no bit će uvjek znalaca koji neće voljet taj 'val novina', no kao nepopravljiv romantik uvjek možeš zaigrat Fallout serial (odabir je upravo na tebi dali si neepopravljivi romantik i voliš okust starog fallouta ili pak voli dobar FPS).

 jasno da prednost ima dobar fps. no nije mi to poanta. ono što smatram stvarno korisnim za "omasovljenje" je npr. trenutačno automatsko samostalno krpanje i pumpanje probušene gume (u vožnji, e ne bi li se spriječila nesreća), potpuna blokada auta kad za volan sjedne pijani kreten, signal koji ti ne da zaspati za volanom, navigacija koja automatski koči ako pokušaš nekome oduzeti prednost, permanentna dodatna edukacija vozača o kulturi i poštivanju propisa tijekom vožnje i takve stvari. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: General Motors ponudio za nijansu više "super"
Ja bih osobno volio da taj novi val donese i propis da vozač ako napravi bar opasnih radnji da automobil u takvoj situaciji oduzme kontrolu nad takvim vozačom te mu samo ponudi opciju da na zaslonu odabere lokaciju gdje ga treba dostaviti.
Tehnologija danas može puno toga da ponudi, mislim da su glavne stvari na kojim treba radit je ekološki osvijestiti većinu te poraditi na sigurnosti.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
General Motors ponudio za nijansu više "super" aut

Tako su svi hvalili teslu dok nije poginulo par ljudi, onda se svi poseru

 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: General Motors ponudio za nijansu više "super"
Diablo86 kaže...

Tako su svi hvalili teslu dok nije poginulo par ljudi, onda se svi poseru

Pa naravno da su poginuli kad su lvl2 sustav koristili kao da je lvl4 ili lvl5.

 

Kakve to veze ima s teslom?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 9:33 (F10EXX).
16 godina
neaktivan
offline
Re: General Motors ponudio za nijansu više "super"
Komično je kad novinari optužuju Teslu i Muska da iskaču iz paštete, a onda ih sami nepotrebno spomenu u članku nekoliko puta.

Za Teslu i Muska znam gotovo isključivo preko Buga, nije Musk nikada pokucao na moja vrata ili mi slao mailove. Iz paštete iskače upravo zahvaljujući vama.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: General Motors ponudio za nijansu više "super"

lizard_ago što se mene tiče nikako nije pametno to napraviti. Imaš raznih situacija gdje bi ti računalo u autu smatralo da si napravio opasnu radnju i oduzimanje kontrole tako kako si ti rekao bi tek moglo dovesti u pitanje sigurnost. Što npr ako ti iz suprotnog smjera naleti auto koji pretiče i ti nemaš nikakvog izbora nego preletit preko rubnjaka na obližnje parkiralište ili skrenut u krivi smjer u jednosmjernu ulicu da izbjegneš sudar? Što misliš da ti tada auto kaže, ne, nesmiješ to napraviti?

14 godina
offline
Re: General Motors ponudio za nijansu više "super"

Ljudi isto tako nikada nisu umirali u liftovima, sve dok ih netko nije izmislio.

Znaci, svaki progres rijesi jedan problem, a stvori drugi. Naravno, najbolje je kada novi problem je manje stetan od onog starog, ali to ne znaci da ce automatski biti NULA ljudi mrtvih u prometu.

Danas ima vise nego ikada aviona (putnickih) kao i kolicina ljudi koja leti sa njima, a sa druge strane imamo najmanji broj ljudi koji poginu koristeci avione, medjutim kada padne, a padne, onda je to 100-200 ljudi mrtvo.

Ista logika je i za vlakove, autobuse etc, nista nije NULA poginulih, ali je trend definitivno prema dolje (tj prema nuli).

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 12:50 (Nemon).
General Motors ponudio za nijansu više "super" aut

Ma neeee, u krivu ste skroz. Nesuđeni poslodavac godine Rimac već je najavio da će njegov konceptualni hiperauto imati "level 4" autonomiju. Rimčevih 150 studenata posramiti će 180,000 zaposlenika GMa ...

 

 

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/procurili-detalji-novog-rimcevog-hiperautomobila-uz-pojacanu-bateriju-kapaciteta-120-kwh-bit-ce-prvi-model-na-trzistu-s-autonomijom-cetvrtog-stupnja/7024842/

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: General Motors ponudio za nijansu više "super"
Ajar kaže...
lizard_ago kaže...

U osnovi razumjem što govoriš Ajar no mislim da duh novina za kojim se zalaže i sami urednici BUG-a, jer mislim da puno novih tehnologija upravo je obrađeno ovdje. I onda tehnologija bi trebala većini olakšat svakodnevnicu, no bit će uvjek znalaca koji neće voljet taj 'val novina', no kao nepopravljiv romantik uvjek možeš zaigrat Fallout serial (odabir je upravo na tebi dali si neepopravljivi romantik i voliš okust starog fallouta ili pak voli dobar FPS).

 jasno da prednost ima dobar fps. no nije mi to poanta. ono što smatram stvarno korisnim za "omasovljenje" je npr. trenutačno automatsko samostalno krpanje i pumpanje probušene gume (u vožnji, e ne bi li se spriječila nesreća), potpuna blokada auta kad za volan sjedne pijani kreten, signal koji ti ne da zaspati za volanom, navigacija koja automatski koči ako pokušaš nekome oduzeti prednost, permanentna dodatna edukacija vozača o kulturi i poštivanju propisa tijekom vožnje i takve stvari. 

 Heh dao si mi ideju; da na te sad moderne navigacijske ekrane prije pokretanja auta, slično kao u igri - izvoze par "tips" i podsjete te što znači onaj znak i dali se u ovo doba godine pale svjetla ako odlučiš skoknuti do čateža. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
General Motors ponudio za nijansu više "super" aut

 Da smiješno sad to izgleda da autonomno auto oduzme vlasniku kontrolu (no uz hrpetinu senzora koja ta danas auta imaju, nebi me čudilo da ti stanoviti proizvođači u ponudu u vrste i digitalni senzor koji ide oko ruke koji bilježi otkucaje bilježi krvni tlak). Znam da mnogi to doživljavaju kao atak na odabir mada kad je sigurnost u pitanju kratko i jasno druže ima da se veže ili će da ti pisanju kaznu.

 

Da sve nebi bilo crno trebalo bi pogledat statistiku za 15 - 20 godina pa usporedi koliko nesreća se desilo i ko je najveći uzročnik svih nesreća (iz uzet iz broj treba one nesreće u kojima osoba je htjela okončat svoj život skačući pod automobil), dakle govorimo o broju koje je prouzročio autonomno vozilo u kojima je to bio propust same autonomno navigacije. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice