Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

poruka: 95
|
čitano: 19.506
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src".
13 godina
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Kam su otišle te cijene........

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Zizo kaže...

Kam su otišle te cijene........

 Tako je to kad dopustis jednoj zemlji da diktira proizvodnju pa na kraju i cijenu cijelom svijetu, žalosno.

15 godina
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Samo čekajte da izađe 3050 i 3050Ti, da onda vidite kakva će ludnica biti.
Ali kao što sam već rekao.. izgleda da u Nvidiji imaju špijuna unutar AMD-a. Kao da znaju svaki korak AMD-a.

Ali uostalom, nitko u raspravi ne spominje i da se rezolucija monitora polako povećava.. Igrajte vi na 1280x1024 pa bih ja vas pitao treba li vam 3080.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Ja sam skroz odustao od PC gaminga, low end graficka kosta preko 1000e, znaci zaboravi... Mogu sebi to priustiti, ali ne zelim. 

Darko
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Promster kaže...

Jedina je razlika kaj su nevidijaši preplatili kad god su kupili 2000 seriju jer nikad nije imala smisla, amd ekipa je preplatila kad su digli cijene (iako nisam upoznat s tim), a prije govna sa dostupnošću 5700XT je bio dobar izbor.

to što s vremenom radeonkama padne cijena, ne mijenja ono u startu 

još i dan danas je amd ekipa sretna kad ih amd guzi, lijepe si sličice od babe su kao da je neki od marvelovih superheroja 

 

14 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka

Zaj koji si to lijepi nije kupio radeonku od stolječa VII.

13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Jedina je razlika kaj su nevidijaši preplatili kad god su kupili 2000 seriju jer nikad nije imala smisla, amd ekipa je preplatila kad su digli cijene (iako nisam upoznat s tim), a prije govna sa dostupnošću 5700XT je bio dobar izbor.

to što s vremenom radeonkama padne cijena, ne mijenja ono u startu 

još i dan danas je amd ekipa sretna kad ih amd guzi, lijepe si sličice od babe su kao da je neki od marvelovih superheroja 

 

Kaj je falilo 5700XT po svojih $400?

 

Jebiga, zajebano je biti ofca misliš da ti je dobro, a zapravo te gule...Ali ima i gorih, samo ne znam kak se ti zovu, oni koji znaju da se ih čerupa no idu dalje...Tipa onaj hrco koji je promjenio sve generacije Ryzena 5, vjerojatno i kartice.

11 godina
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Promster kaže...

Kaj je falilo 5700XT po svojih $400?

 amdu ništa, skoro pa dupla cijena u odnosu na rx580 koja se svojevremeno natjecala sa nevidija xx60 serijom

 

čim su skužili da je rtx 20 flop po perfomansama i da je 5700/xt bliža 2070 nego li 2060, mid range je cjenovno postao high end

zato i kažem da im je taktika guljenja bolja od nevidije, još se ovce čude što nije dobro u tome kad im ukažeš

15 godina
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Festus kaže...

Ja se još dobro zabavljan sa rx 580 i r5 1600, na repertoaru je ostalo još podosta igara do 2015. Za neke 3 godine ću samo ubacit novu grafičku uz neki novi 3k/4k monitor.

 

Ne pada mi na pamet mijenjati postojeći stroj sve dok ne izdahne.

 

Još uvijek se dobro zabavim sa ovime što imam, nije baš da neće vrtit igre na full hd @60Hz.

 

A, tko ima novaca i želi high end stroj, samo naprijed. 

 

Meni osobno em je nepotrebno, em nemam novaca za high end komponente.

 

Pokrijem se koliko sam dugačak, ne pada mi na pamet puniti džepove nvidiji i amd-u za precijenjene grafe.

 

I to, da bih se zabavljao na PC-u. Druga stvar je kad nekome treba za posao, to razumijem.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Kaj je falilo 5700XT po svojih $400?

 amdu ništa, skoro pa dupla cijena u odnosu na rx580 koja se svojevremeno natjecala sa nevidija xx60 serijom

 

čim su skužili da je rtx 20 flop po perfomansama i da je 5700/xt bliža 2070 nego li 2060, mid range je cjenovno postao high end

zato i kažem da im je taktika guljenja bolja od nevidije, još se ovce čude što nije dobro u tome kad im ukažeš

Ne razumijem, pa 5700XT se ne natječe sa xx60, već je jednaka sa 2070 Super, zašto bi koštao kao prastara 580? Te dvije kartice nisu uopće u istom svemiru. Ne kužim zakaj misliš da bi AMD trebao davati svoju '2070 Super' za toliko manje od Nvidije.

 

A i u današnje vrijeme $400 nije cijena za high-end karticu (iako je 5700XT tada bio AMD-ov flagship), jel? Baš tolko nam košta (na papiru) 3060Ti koji nije high-end.

 

AMD-ovo guljenje nikako nemre biti gore od Nvidije, koja ti je nakon 2 godine 'razvoja' dala za iste novce isti proizvod. Pokaži takvu situaciju kod AMD-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 20:24 (Promster).
15 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
I jedni i drugi gule. Amd je sada napravio bolje procesore od intela pa pogledajte cijene. Odmah su postali cjenovno kao intel. Nova generacija grafa je solidna i ponovo su digli cjene. 50 dolara manja msrp cijena od nvidije za grafu koja nema dobar raytracing i dlss je previše i po meni se ne isplati. Na taj način nisu uopće ugrozili nvidiju i trenutno na tržištu grafa nema borbe koja bi dovela do smanjenja cijena. Nvidija i Amd se ponašaju kao dvije sestrinske firme.
Ako dode trenutak da Amd napravi bolju grafu od nvidije bit ce cjenovno gori od njih. Za sve nas bilo bi najbolje da se pojavi treci igrac.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Duopol amd nvidije za laike podsjeca na vip t com situaciju prije tele2... 

A tko ce 3 doc?  Nema nikog ni blizu na vidiku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Promster kaže...

Ne razumijem, pa 5700XT se ne natječe sa xx60, već je jednaka sa 2070 Super, zašto bi koštao kao prastara 580? Te dvije kartice nisu uopće u istom svemiru. Ne kužim zakaj misliš da bi AMD trebao davati svoju '2070 Super' za toliko manje od Nvidije.

 

A i u današnje vrijeme $400 nije cijena za high-end karticu (iako je 5700XT tada bio AMD-ov flagship), jel? Baš tolko nam košta (na papiru) 3060Ti koji nije high-end.

 

AMD-ovo guljenje nikako nemre biti gore od Nvidije, koja ti je nakon 2 godine 'razvoja' dala za iste novce isti proizvod. Pokaži takvu situaciju kod AMD-a.

 

 kako ne razumiješ - sam kažeš da je rtx 20 ispala flop i da rtx 30 nije toliki skok upravo zbog toga

nitko, pa niti amd nakon 9xx i 1xxx serije nije očekivao ništa manje nego 50% više perfomansi, samim time su 5700/xt trebale biti grafe koje se natječu protiv 2060/s, baš kao što su 570/580 bile suparnice 1060 seriji, ne 2070

 

kad su vidjeli da je nevidija flopala, jednostavno su cjenovno prebacili 5700xt u viši cjenovni rang, nebitno jel ga zvao high end ili kako već

 

i kako misliš isti proizvod za iste novce? koliko je 3070 jača od 2070 ili 2070s, 3080 od 2080 - u najmanju ruku koliko će biti rx6700xt jača od 5700xt, pa i malo više, jer je očito da će se 6700/xt natjecati u cjenovnom rangu sa 3060/ti - dakle, vraćamo se na odnos od ranije gdje se amd x700/xt bori protiv nevidija xx60/s/ti

a zašto je tako - zato jer ovaj put nevidija nije podbacila kao sa 20 serijom, pa amd nemere 40cu karticu cjenovno postaviti protiv nevidija xx70

 

da flagship 

eto i ti si nasjeo na marketing pa 40cu karticu proglašavaš flagshipom, a zapravo je činjenica da više od 40cu nisu mogli ubaciti jer su im i za ove mid range trebalo hladnjaci od kile da ih ohlade

 

a što se tiče guljenja, amd je još gori, nevidija je barem imala izliku rt i dlss za dizanje cijena i koliko god to bilo preuranjeno, rt i tensor hardver su ipak u čipu, hardver i razvoj tehnologije treba naplatit, dok amd sa 5700/xt nije ponudio ništa dodatnog što bi opravdalo dizanje cijena, osim što im se posrećilo pa je nevidija imala flop u perfomansama

uostalom, možeš po cpu odjelu vidit kako izgleda guljenje čim imaju priliku, em odmah dižu cijene, em uskraćuju best buy non x seriju da bi prodali što više skupljih i profitabilnijih 5600x, em serendaju sa pločama i biosom, em zaključavaju tehnologije - sramota da ih nevidija mora natjerat da odustanu od ograničenja one sam tehnologije samo na najnovije ploče što je još jedan podmukli potez da pokušaju natjerat vlasnike 4xx ploča na upgrejd

uglavnom, amd je u vrlo malo vremena pokazao kako bi izgledala njihova vladavina da preuzmu dominantnu poziciju, naivan je onaj koji misli drukčije

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 23:19 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
picajzla0707 kaže... 

a što se tiče guljenja, amd je još gori, nevidija je barem imala izliku rt i dlss za dizanje cijena i koliko god to bilo preuranjeno, rt i tensor hardver su ipak u čipu, hardver i razvoj tehnologije treba naplatit, dok amd sa 5700/xt nije ponudio ništa dodatnog što bi opravdalo dizanje cijena, osim što im se posrećilo pa je nevidija imala flop u perfomansama

uostalom, možeš po cpu odjelu vidit kako izgleda guljenje čim imaju priliku, em odmah dižu cijene, em uskraćuju best buy non x seriju da bi prodali što više skupljih i profitabilnijih 5600x, em serendaju sa pločama i biosom, em zaključavaju tehnologije - sramota da ih nevidija mora natjerat da odustanu od ograničenja one sam tehnologije samo na najnovije ploče što je još jedan podmukli potez da pokušaju natjerat vlasnike 4xx ploča na upgrejd

uglavnom, amd je u vrlo malo vremena pokazao kako bi izgledala njihova vladavina da preuzmu dominantnu poziciju, naivan je onaj koji misli drukčije

Slažem se, AMD je isti ako ne i gori od Nvidije. Po meni su to dvije firme koje rade isto. Nitko tu nije ni pozitivan ni negativan. Oni gledaju samo kako da nas ogule, dok mi bi trebali gledati, ako je to ikako moguće, bojkotirati njihove proizvode kada se razbahate. 

Ove cijene grafičkih kojima svjedočimo su jako bezobrazne, no da se prelomit jer se polovne grafe prodaju po jako visokim cijenama. Ja sam prodao svoju grafičku 20xx serije i naručio 30xx uz nadoplatu od 200kn. Znači nova grafa me nije puno izašla. Trenutno je najbolji trenutak za prodaju grafu jer idu za jako visoke novce i to u roku od dan-dva. Na njuškalu su sve 2070 super koje su bile ispod 4000kn prodane. Nema nijedne. A za 3900kn se znala naći Palit 3060ti. Znači moglo se teorestski kupiti Palit 3060ti i prodati 2070 super ili 2080 za 3500-4000 i pokriti trošak nove kartice.

Što se tiče trećeg igrača trebao je biti Intel, ali od toga izgleda neće biti ništa. Bilo bi dobro da neka kineska firma uleti u uturku hardvera kao što je xiaomi uletio medu mobitele i elektroniku.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
neaktivan
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Ako nece kinezi nece nitko. A gulikoze jedni i drugi iako ajmo rec cijene vani tipa u usa su relativno ok kad ih usporedis sa standardom.  Ode je solidna graficka kartica rang luksuza... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

@Denis - Da li si možda imao vremena uzvrtiti V-Ray ili Octane benchmarke, živo me zanima kako se ponaša kod 3D rendanja naspram malo starije generacije, pogotovo sada kada V-Ray podržava RTX.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
picajzla0707 kaže...
samim time su 5700/xt trebale biti grafe koje se natječu protiv 2060/s, baš kao što su 570/580 bile suparnice 1060 seriji, ne 2070

 

kad su vidjeli da je nevidija flopala, jednostavno su cjenovno prebacili 5700xt u viši cjenovni rang, nebitno jel ga zvao high end ili kako već

 

 

i kako misliš isti proizvod za iste novce? koliko je 3070 jača od 2070 ili 2070s, 3080 od 2080

 

da flagship 

eto i ti si nasjeo na marketing pa 40cu karticu proglašavaš flagshipom, a zapravo je činjenica da više od 40cu nisu mogli ubaciti jer su im i za ove mid range trebalo hladnjaci od kile da ih ohlade

 

a što se tiče guljenja, amd je još gori, nevidija je barem imala izliku rt i dlss za dizanje cijena i koliko god to bilo preuranjeno, rt i tensor hardver su ipak u čipu, hardver i razvoj tehnologije treba naplatit, dok amd sa 5700/xt nije ponudio ništa dodatnog što bi opravdalo dizanje cijena, osim što im se posrećilo pa je nevidija imala flop u perfomansama

Pa zašto bi pobogu AMD ili bilo koja firma kojoj ne želi propasti dala svoj ekvivalent nekog proizvoda duplo jeftinije od konkurencije??? A i nakon bump upa u cijeni za koji se tolko držiš i dalje su bili cijelih $100 jeftiniji od Nvidije.

 

Kako mislim isti proizvod za iste novce? Pa evo mislim tako kaj su izdali RTX 2080...Sav taj R&D da zapravo dobiješ 1080Ti, i cijenovno i po performansama.

 

Ček malo kaje flagship? Flagship je najjači/skuplji model u ponude neke firme. To kaj AMD nije bio sposoban proizvesti nešto jače, mene ne zanima iz kojeg razloga...Nemreš tvrditi da to nije bio flagship.

 

Nvidija je imala tu izliku jedino u Jensenovoj glavi, svima nama ostalima bilo je jasno kako stoje stvari. I AMD je ponudio nešto, a to su čiste performanse za razliku od Nvidije...Daj mi objasni kako možeš srati po AMD-u koji nudi $100 jeftiniji proizvod od Nvidije, a ružnu riječ nisi rekao o Nvidiji koja ima $100 skuplji proizvod? Kak njima možeš progledati kroz prste? Samo mi nemoj spominjati RT i DLSS jer ću misliti da me trolaš.

 

Da se razumijemo, ni jedni ni drugi nisu Caritas i rade zato da zarade, niti mi ne možemo znati kakvu bi politiku vodili da su u identičnim situacijama. Ali trenutno, Nvidija, zato što može, izvodi više sranja. Nitko ne kaže da AMD nebi bio isti ili gori, ali trenutno je kako je...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 11:07 (Promster).
15 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Jedina je razlika kaj su nevidijaši preplatili kad god su kupili 2000 seriju jer nikad nije imala smisla, amd ekipa je preplatila kad su digli cijene (iako nisam upoznat s tim), a prije govna sa dostupnošću 5700XT je bio dobar izbor.

to što s vremenom radeonkama padne cijena, ne mijenja ono u startu 

još i dan danas je amd ekipa sretna kad ih amd guzi, lijepe si sličice od babe su kao da je neki od marvelovih superheroja 

 

Moj to mozak također ne može svariti.. Ok razumijem nogometne navijače, razuzmijem i sebe kao korisnika od keopsovih piramida koji je koristio IBM pa poslije novog svjetskog poretka Lenovo da volim tu marku.. ali ove korsinike AMD-a ne mogu kao informatičar da savladam.. a nemam ništa protiv AMD-a. Ludilo!

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka

Šta je bilo sa Intelom, ali su odustali od razvoja gpua?

14 godina
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

@picajzla0707- AMD se na polju procesora ponaša donekle ok tj. korektno prema kupcima starijih ploča. Za razliku od Intela koji su šupci na kvadrat sa svojim 3% povećanjem IPC-a i obaveznom zamjenom socketa za svaku novu generaciju.

I drago mi je da je AMD tu zgazio Intela zbog takve politike koju su imali (stvarno mi se Intel zgadio).

 

 

Nažalost na polju grafičkih kartica AMD nije toliko korektan, jednostavno je preslab i stalno zaostaje za Nvidijom, ubire koliko može svoj dio kolača sa mid serijama grafičkih kartica te nas oboje šišaju kao ovce.

Jednostavno se u ovom trenutnu ništa se ne isplati kupovati, možda na proljeće bude bolje?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 19:01 (evincar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Zizo kaže...

Kam su otišle te cijene........

 

Ja čak pomišljao uzet Vegu jer je neko iz Zadra danas stavio dvije u oglas po 2400kn, pa rekoh mogao bi pogledat u ponedjeljak kad odem na posao...

a ono se prodalo u roku par sati

13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka

Ja dok vidim da se gtx 1080ti još uvijek prodaje čakpo 3 soma kuna....dapače da je kartica jaka,ali za 2,5-3 soma a vani je 30 serija....a još sam se prije tri mjeseca spominal s kolegom kaj dela u jednom IT dućanu da nek počekam 3070 za 500e 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
segregator kaže...
Zizo kaže...

Kam su otišle te cijene........

 

Ja čak pomišljao uzet Vegu jer je neko iz Zadra danas stavio dvije u oglas po 2400kn, pa rekoh mogao bi pogledat u ponedjeljak kad odem na posao...

a ono se prodalo u roku par sati

 Ja dok vidim da se gtx 1080ti još uvijek prodaje za čak po 3 soma kuna....dapače da je kartica jaka,ali za 2,5-3 soma a vani je 30 serija....a još sam se prije tri mjeseca spominal s kolegom kaj dela u jednom IT dućanu da nek počekam 3070 za 500e 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 19:57 (Zizo).
16 godina
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Luka123 kaže...

Sjećam se davne 2008 došao u Linksa pokazao mu konfu i rekao mu treba mi nova grafička i on mi dao Nvidi-u Gigabyte 8600 GT 256MB Silent Pipe 2... Došo doma sve vozi na high... za ~1200kn vrti UT3/Unreal Engine 3 jeli, na Ultra/High bez problema. Trajala mi kartice do 2012-te...
Prije mjesec dana kupio RTX 3080 za 7200kn, stavim na HIGH i sve se muči i jedva ide... hmm

 Ne znam koje igre si igrao osim UT3 od 2008. do 2012. na high na 8600GT, ali pretpostavljam da nije bio Crysis (2007.) i da je bilo u 1280x1024. Pa i sad možeš pikati Fortnite i ostale eSports naslove na jeftinim grafama. '09. sam kupio Radeon 4670, koji je bio skoro pa rebrand starijeg 3870, AMDovog ekvivalenta 8800GT, a to je bila kartica bukvalno 3x jača od 8600GT. U to vreme, 4670 je bio "knap" za FHD na high, a 2011. je, kao prva igra koju sam igrao, a da mi zaštekala, izašao AC Brotherhood. Doduše, koliko je smešno jeftin bio 4670 kada sam ga uzeo, pošteno sam se naigrao na njemu čak i za tako kratko vreme. (Imao sam sreće 2011. da dobijem od jednog sajta, PowerColora i AMDa Radeon 6950 2GB i nju sam posle terao 4 godine).

 

EDIT: Izvinjavam se što sam "uhvatio tangentu", ali mi je ovo baš očit slučaj gledanja (relativno) davne prošlosti kroz ružičaste naočare i zatim poređenja sadašnjosti sa tom idealizovanom (iskrivljenom) percepcijom. Ne sumnjam da se kolega lepo naigrao sa svojom 8600GT, ali UT3@1280x1024 u 2008. = Fortnite@FHD u 2021., a to i sad može da reši sa 200€., bez obzira na više od decenije inflacije između tada i sada.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 22:23 (Ivan(4)).
15 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Intel se restrukturira, vjerovatno će prodati svoje tvornice i kao amd proizvoditi čipove kod vanjskih partnera. To su sve glasine, no trenutno tvrtka nije u dobroj poziciji.
Što se grafe tiče, više se ne spominje i ako izađe neće biti konkuretna. Tako kažu.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Promster kaže...

Pa zašto bi pobogu AMD ili bilo koja firma kojoj ne želi propasti dala svoj ekvivalent nekog proizvoda duplo jeftinije od konkurencije??? A i nakon bump upa u cijeni za koji se tolko držiš i dalje su bili cijelih $100 jeftiniji od Nvidije.

 

Daj mi objasni kako možeš srati po AMD-u koji nudi $100 jeftiniji proizvod od Nvidije, a ružnu riječ nisi rekao o Nvidiji koja ima $100 skuplji proizvod? 

pa jesam rekao da amd-u nije falilo ništa, s njihove strane nvidia rtx20 flop je bila savršena prilika za dodatnu zaradu, problem je samo što je tebi to sasvim prihvatljivo samo zato jer je nevidija po kojoj pluješ digla cijene s izlikom novih tehnologija, dok amd koji je ponudio kurac od ovce i samo mudro pratio dizanje cijena opravdavaš

 

također, nevidia 30 ti je meh jer je 20 bio flop, a istovremeno ti je 5700/xt super grafa, iako je duplo skuplja od prethodnice, a zaboravljaš i da je prethodnica zbog koje je 5700/xt izgledala veliki skok bila veći flop od nevidije 20 sa rebrandingom koji je donio ništa osim naziva nove 570/580 serije i malo serijskog oc-a starih 470/480 čipova

 

malo si se zajebao što se tiče nevidije, po 20 seriji sam srao uzduž i poprijeko i više puta rekao da je serija za preskočit i da prodaju muda pod bubrege, slobodno pretraži moje postove na toj temi

evincar kaže...

@picajzla0707- AMD se na polju procesora ponaša donekle ok tj. korektno prema kupcima starijih ploča...

 jako je korektan, toliko da su htjeli uskratiti podršku za 5xxx seriju procesora na starijim pločama, a kad ih je halabuka natjerali da popuste, onda su odgodili bios updejte za 4xx kako bi prodali što više 5xx ploča, smart tehnologiju koju su htjeli zaključat samo za 5xx ploče zaboravljaš, reci hvala nevidiji 

 

a što se tiče deranja, to je tek posebna priča, čim su pokupili gejming krunu digli su cijene, uz tih nominalnih 50usd računaj da su digli cijene i namjernim uskraćivanjem best buy modela 5600 non x i 5700x, pa su dodatno dali guzice majkrosoftu i soniju sa 80-90% kapaciteta za konzole - što je direktna pljuska svima koji su kupovali njihove procesore i grafičke, čime su cijene procesora dodatno porasle zbog nestašice za koju su obećavali da im se neće dogoditi rugajući se nevidiji, pa je 'korektni' 6core u svemu tome u jednom trenutku došao do 3000 soma kuna

ostala sranja da ne ponavljam, ima ih poprilična hrpa u vrlo kratkom vremenu

 

nema tu dobrih i loših, sve su to američke korporacije koje gledaju kako što više dići lovu

14 godina
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Nvidiu i Intel nitko ni ne brani, jasno je svima da su gramzive kompanije. Problem je što se AMD predstavlja kao neki dobrotvor, i ako je jasno da je to samo marketing sa njihove strane i da će guliti i gule čim dođu u poiliku.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Kad sam gledao za slozit komp amd se prestavljao najboljim izborom.  Izvrsne performanse jeftiniji od intela a bolji.  Sad je vec cijena jednaka performanse jesu izvrsne ali kako je netko kazao vidili da se prodaje ko vruce kifle pa naravno da su odmah digli cijenu.  Sve 4 kompanije su iste amd intel amd graficka sekcija (bivsi ati)  i nvdija...  Imaju duopol i osuden si na njih a nitko od njih nije lud pa da nema dogovora isto ko vip i tcom kad su imali u kunu iste tarife...  Tako da valjda ce doc neki 3 igrac i malo razbucat to jer ovo sad je prenapuhano koja se lova daje za komad tranzistora... I netko kaže r&d a sve sto rade u buducnosti bit ce outsourcano da se smanje troskovi a poveca zarada jer jbg kapitalizam je jebena stvari treba usprkost svemu zaradivat dividendu za dionicare a to sto prodajes nije bitno... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
picajzla0707 kaže...

pa jesam rekao da amd-u nije falilo ništa, s njihove strane nvidia rtx20 flop je bila savršena prilika za dodatnu zaradu, problem je samo što je tebi to sasvim prihvatljivo samo zato jer je nevidija po kojoj pluješ digla cijene s izlikom novih tehnologija, dok amd koji je ponudio kurac od ovce i samo mudro pratio dizanje cijena opravdavaš

 

također, nevidia 30 ti je meh jer je 20 bio flop, a istovremeno ti je 5700/xt super grafa, iako je duplo skuplja od prethodnice, a zaboravljaš i da je prethodnica zbog koje je 5700/xt izgledala veliki skok bila veći flop od nevidije 20 sa rebrandingom koji je donio ništa osim naziva nove 570/580 serije i malo serijskog oc-a starih 470/480 čipova

 

malo si se zajebao što se tiče nevidije, po 20 seriji sam srao uzduž i poprijeko i više puta rekao da je serija za preskočit i da prodaju muda pod bubrege, slobodno pretraži moje postove na toj temi

Aha...Koliko je onda trebala biti cijena 5700XT? Nekih 2300kn po tebi jel? Možda i malo previše u odnosu koliko je bila RX580. E i onda imamo fino 2070 Super za 4800kn i ovu za 2300kn, isti level performansi.

 

Ja mislim da ti mene zajebavaš.

 

Nigdje nisam rekao da je Ampere 'meh', Ampere je odlična linija, cijene jesu tu di jesu zbog par faktora, ali kartice su dobre i DLSS je konačno počeo raditi kako treba, za RT me boli kur...Isto tako nisam rekao da mi je 5700XT odlična kartica, da mi je valjda bi je imao u kanti, ali vidi vraga unutra je Nvidija. 5700XT je prekasno izašla (za mene). Nemoj stavljati riječi u usta.

 

I sad, možda otvaram pandorinu kutiju ali...Zašto je RX500 serija predhonica RX5000 serije? Kaj je s Vegom? Kak se ona uklapa? Vega dio iste serije, razlika je samo 3 mjeseca...RX570-RX580-Vega56-Vega64. I onda usporediš 5700XT i Vegu64 i dobiješ 21% jaču karticu za $100 manje.

 

Ja fakat ne znam zašto si ti uzeo RX580 kao predhodnika...

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 10:05 (Promster).
11 godina
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Promster kaže...

Aha...Koliko je onda trebala biti cijena 5700XT? Nekih 2300kn po tebi jel? Možda i malo previše u odnosu koliko je bila RX580. E i onda imamo fino 2070 Super za 4800kn i ovu za 2300kn, isti level performansi.

 

 

I sad, možda otvaram pandorinu kutiju ali...Zašto je RX500 serija predhonica RX5000 serije? Kaj je s Vegom? Kak se ona uklapa? Vega dio iste serije, razlika je samo 3 mjeseca...RX570-RX580-Vega56-Vega64. I onda usporediš 5700XT i Vegu64 i dobiješ 21% jaču karticu za $100 manje.

 

Ja fakat ne znam zašto si ti uzeo RX580 kao predhodnika...

sam si rekao da je rtx20 bila flop i s tim se slažemo svi - sad ti sam reci kolika je trebala biti cijena 5700/xt da rtx20 nije bila flop i da je jedna 2060 imala rast perfomansi od barem 50% u odnosu na 1060

ti i ja se slažemo u tome da je prilagodba cijena nevidiji sasvim ok iz korporacijskog gledišta, tu nema ništa sporno, samo što mi (valjda) nismo dioničari 

 

prethodnica je zato jer se radi o mid range klasi, grafe koje se postavljaju kao konkurencija nevidiji x60 seriji, samo što je rtx20 bila flop pa je amd to iskoristio i 5700/xt prebacio cjenovno u razred iznad

 

vega i radeon vii su pokušaji high enda koje su izbacivali neovisno o redovnim serijama, jer u redovnim serijama (5xx i 5xxx) nisu mogli izbaciti ništa jače zbog problema s e. efikasnosti

amd 6xxx serija će biti kompletna, tu su konačno postigli e. efikasnost dovoljnu da mogu izbaciti low, mid i high grafe na istoj arhitekturi i u isto vrijeme, zato ćeš nakon duže vremena kod amd-a imat u istoj seriji rx 6500, 6600, 6700, 6800 i 6900 + xt verzije

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice