Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan

poruka: 9
|
čitano: 3.856
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan".
13 godina
offline
Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan

Sve 5, ali velika zamjerka je s moje strane povezivanje sve na isti header matične.
Pumpa, ventilatori, u ovom slučaju 3, ledice - sve preko jednog MBO headera 

Ne znam baš.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan
sudy_freak kaže...

Sve 5, ali velika zamjerka je s moje strane povezivanje sve na isti header matične.
Pumpa, ventilatori, u ovom slučaju 3, ledice - sve preko jednog MBO headera 

Ne znam baš.

 

Ne znam, AC LF II 240 u pogonu 4 mjeseca, 24/7; 2*120 + pumpa, softversko reguliranje RPMova prema tišini. Radi  On the long run, da ce ubiti 4 PIN konektor, cisto sumnjam i slutim da su brojke snage/potrošnje u gabaritima predvidjenima za konektor. Ako si i postavim to pitanje, onda dodjem do toga da si mogu postaviti za bilo koji uredjaj spojen na 4PIN konektor na MB, a svašta sam se naspajao na te MB konektore, pa prestanem brinut brigu  

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
moderator
offline
Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan

Ja sam također bio malo začuđen s tim spajanjem preko jednog konektora, no kad vidiš potrošnju komponenti, onda ti postane jasno da to nije problem. Osim toga, jednak sustav rade i na starijoj generaciji hlađenja. Da se pokazao problematičan, zasigurno ga ne bi više koristili. 

 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan
Denis kaže...

Ja sam također bio malo začuđen s tim spajanjem preko jednog konektora, no kad vidiš potrošnju komponenti, onda ti postane jasno da to nije problem. Osim toga, jednak sustav rade i na starijoj generaciji hlađenja. Da se pokazao problematičan, zasigurno ga ne bi više koristili. 

 Ovo vodeno skupa s 3 fana trosi 9w, inace cpu/pump header podnosi bez problema i oko 20w, obicni fan ulazi nesto manje.

Jovanka na stranici od tvog vodenog pise 2w? tako da ti imas jos manje brige.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 23:43 (mrssmit).
16 godina
moderator
offline
Re: Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan
mrssmit kaže...
Denis kaže...

Ja sam također bio malo začuđen s tim spajanjem preko jednog konektora, no kad vidiš potrošnju komponenti, onda ti postane jasno da to nije problem. Osim toga, jednak sustav rade i na starijoj generaciji hlađenja. Da se pokazao problematičan, zasigurno ga ne bi više koristili. 

 Ovo vodeno skupa s 3 fana trosi 9w, inace cpu/pump header podnosi bez problema i oko 20w, obicni fan ulazi nesto manje.

Jovanka na stranici od tvog vodenog pise 2w? tako da ti imas jos manje brige.

 

 S tim da treba napomenuti da napajanje RGB osvjetljenja ide preko odvojenog kabela. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 0:47 (Denis).
13 godina
offline
Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan

Hvala na savjetima i idejama.

Ne vidim ih dobavljive po našim trgovinama?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan

1600 kn? Lol

 

Radijator 360mm- 120 kn

3 venta  360 mm - 120 kn

cijevcice, sarafici i ostale sitne djidje ajd 70 kn

pumpa sa tankom cca 3 dcl -100 kn

cpu water block za 1151 socket - 150 kn

 

znači 560 kn + 25% pdv = 700 kn + dostava cca 100 kn, znači cca 800 kn sa aliexpressa (skladište Wuhan ) da je i 1000 opet dobro, kakvih 1600 kn. Još je bolje imat tank >3-5 dcl, teže se ugrije voda i bolje hladi nego AIO.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 2:08 (Cryogenic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan
Cryogenic kaže...

1600 kn? Lol

 

Radijator 360mm- 120 kn

3 venta  360 mm - 120 kn

cijevcice, sarafici i ostale sitne djidje ajd 70 kn

pumpa sa tankom cca 3 dcl -100 kn

cpu water block za 1151 socket - 150 kn

 

znači 560 kn + 25% pdv = 700 kn + dostava cca 100 kn, znači cca 800 kn sa aliexpressa (skladište Wuhan ) da je i 1000 opet dobro, kakvih 1600 kn. Još je bolje imat tank >3-5 dcl, teže se ugrije voda i bolje hladi nego AIO.

 

 

Nisam vidio komentar ranije, pa sad tek odgovaram. 

Usporedba cijena ti nema nikakvog smisla. Ovo je gotov proizvod koji traži minimalnu razinu znanja za instalaciju i ne traži održavanje mimo ispuhivanja prašine. 

DIY sustav traži mnogo više znanja, posebno ovakav kineski gdje komponente naručuješ odvojeno jednu od druge i nemaš pojma što paše s čim. Dodatni problem u cijeloj priči je održavanje sklopljenog vodenog hlađenja koje traži pražnjenje, rastavljanje i čišćenje sustava svakih šest mjeseci do godine dana. Ja prvi takvo što ne bi stavio u računalo samo na račun kompleksnog održavanja. 

6 godina
offline
Re: Fractal Celsius+ S36 Prisma - Velik i moćan
Cryogenic kaže...

1600 kn? Lol

 

Radijator 360mm- 120 kn

3 venta  360 mm - 120 kn

cijevcice, sarafici i ostale sitne djidje ajd 70 kn

pumpa sa tankom cca 3 dcl -100 kn

cpu water block za 1151 socket - 150 kn

 

znači 560 kn + 25% pdv = 700 kn + dostava cca 100 kn, znači cca 800 kn sa aliexpressa (skladište Wuhan ) da je i 1000 opet dobro, kakvih 1600 kn. Još je bolje imat tank >3-5 dcl, teže se ugrije voda i bolje hladi nego AIO.

 

 

 ili odes u ducan i kupis ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360 za 800kn, koji pojede i taj iz Kine i ovaj Fractal za dorucak zajedno 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice