Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

poruka: 371
|
čitano: 47.300
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,".
4 godine
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

Ufff, posip, posip pepelom... 

 

Smetnuh s uma informatičke dućane. Zadnji puta sam to kupio u nekoj knjižari ili sl. 

 

Hvala puno! Ima da nafrljim te cepeuove do kraja!

16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
PikoTheCombatCat kaže...

Bok!

 

Novi sam na BUGForumu, slažem proteine od nedavno i imam pitanjce. Nekoliko puta je spomenuto da je zgodno ispuhati hladnjak procesora komprimiranim zrakom. E sad, u doba korone i rada od kuće kompresor mi nije dostupan. Zna li netko gdje kupiti (naravno uz dostavu kući, u Zagrebu sam) komprimirani zrak u dozama? Nekada sam to kupovao u trgovinama s uredskim materijalom ali sada? 

 

Tko od radećih dućana s dostavom to nudi? Jel netko probao naručiti?

 

Komp kada se zafolda mi je taman onako na mahove preglasan za ugodan rad. A mislim da bi sa čistim hladnjakom radio na pola jezgri bez suviše buke.

 

Tnx!

 

Ako se zelis rijesiti problema jednom za svagda:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07YN21SYF

 

Ja uzeo i odusevio se. Nesto predobro...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07YN21SYF

Na tom linku su četke, a ne ono što si ti kupio...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 15:07 (CyberDemonVZ).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
CyberDemonVZ kaže...

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07YN21SYF

Na tom linku su četke, a ne ono što si ti kupio...

 

Nevjerojatno, izgleda da ta verzija vise ne postoji i link u order history je neispravan.

Uglavnom onda ovo:

https://www.amazon.co.uk/Dusters-CompuCleaner-Xpert-Electric-Duster/dp/B01G1Z0RF0

 

Freak Show Inc.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

Pa imam nešto slično (četkama, ne bloweru ) ali ovo na čemu sada svijam proteine je jedna stara Z600 HP radna stanica u kojoj je sve nešto custom, bespoke i spešl. Sve poprilično gusto spakirano i ne pretjerano user-servisabilno. Najjednostavnije mi se čini to dobro ispuhati i bok. 

 

Vidjeti ću, možda me i primi želja za prčkanjem po kuleru s četkicama, čačkalicama i sličnim. Nisam valjda još od Durona i CeleronaA. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 15:15 (PikoTheCombatCat).
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Friday kaže...

Zanimljivo, dobio sam WU (14360) koji koristi samo pola procesora. Prvo sam mislio da sam nesto smrdao u postavkama (koje BTW nisam ni mjenjao). Zapravo, da bude cudnije - izgleda da radi u 13 threadova. Uopce ne znam sta bih mislio o tome...

Jesi li siguran da je WU za CPU? Možda CPU (s pola procesora) hrani grafičku? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
phoenix2003 kaže...
Friday kaže...

Zanimljivo, dobio sam WU (14360) koji koristi samo pola procesora. Prvo sam mislio da sam nesto smrdao u postavkama (koje BTW nisam ni mjenjao). Zapravo, da bude cudnije - izgleda da radi u 13 threadova. Uopce ne znam sta bih mislio o tome...

Jesi li siguran da je WU za CPU? Možda CPU (s pola procesora) hrani grafičku? 

 

Da, samo je CPU foldao. Inace kad samo GPU folda procesor mi je na nekih 2-3% zauzeca. Ovo je tocno 13 threadova u task manageru bilo na 100%, ostali idle

Freak Show Inc.
4 godine
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

 Hmmmm. Kako riješiti situaciju kada je WU izračunat, na 100% je i ne uspjeva se poslati nazad? FAHControl kaže da je u statusu Send a da je Waiting On: Send Results, da je pokušao 16 puta i dalje pokušava. Collection server je 0.0.0.0., Work server je 13.82.98.119. 

 

Onaj grafički dio za Work Queue kaže Send = 100% 

 

Niš ne kužim...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Hmmm, WU koji sam dobio mi je previše za proc, već drugi ga je put srušio sad, nestabilan. Svaki put kad se to desi prvo mi degradacija padne na pamet, i zabrine. Inače je stabilno sve  možda ga muči što i grafa i CPU odjednom rade, morat ću istražit. Ako ništa, 100MHz dolje.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
PikoTheCombatCat kaže...

 Hmmmm. Kako riješiti situaciju kada je WU izračunat, na 100% je i ne uspjeva se poslati nazad? FAHControl kaže da je u statusu Send a da je Waiting On: Send Results, da je pokušao 16 puta i dalje pokušava. Collection server je 0.0.0.0., Work server je 13.82.98.119. 

 

Onaj grafički dio za Work Queue kaže Send = 100% 

 

Niš ne kužim...

Serveri su preopterećeni. Foldingu se priključio ogroman broj ljudi, zato je zagušenje.

Apocalypso722 kaže...

Hmmm, WU koji sam dobio mi je previše za proc, već drugi ga je put srušio sad, nestabilan. Svaki put kad se to desi prvo mi degradacija padne na pamet, i zabrine. Inače je stabilno sve  možda ga muči što i grafa i CPU odjednom rade, morat ću istražit. Ako ništa, 100MHz dolje.

Otvori kućište, ili dodaj još koji ventilator na njega. Pogledaj u kakvom je stanju hladnjak procesora i grafičke. Ako ima prašine ispuši hladnjake kompresovanim zrakom.

16 godina
online
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
PikoTheCombatCat kaže...

 Hmmmm. Kako riješiti situaciju kada je WU izračunat, na 100% je i ne uspjeva se poslati nazad? FAHControl kaže da je u statusu Send a da je Waiting On: Send Results, da je pokušao 16 puta i dalje pokušava. Collection server je 0.0.0.0., Work server je 13.82.98.119. 

 

Onaj grafički dio za Work Queue kaže Send = 100% 

 

Niš ne kužim...

 Meni je pomogao restart kompa - čim se pokrenuo, poslao je gotov WU bez problema, prije toga dvadesetak puta bezuspješno. Zašto, blage veze nemam. To mi ne izgleda kao propterećenje servera, nego nekakav problem u klijentu.

***** Maxxy *****
16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Cini se da su GPU WU definitivno presusili... Od jucer popodne ni jedan jedini a bas sam pokusao sve trikove

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Meni jučer najbolji dan do sad, ulovio sam hrpu WUova, očito dobrih. I premašio sam 2M bodova avg zadnjih 7dana. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...

Meni jučer najbolji dan do sad, ulovio sam hrpu WUova, očito dobrih. I premašio sam 2M bodova avg zadnjih 7dana. 

 

Vidio sam jutros na statistici da si presao u elitni rang

Evo uspio sam napokon uloviti jedan WU za grafu

Freak Show Inc.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Maxxy kaže...
PikoTheCombatCat kaže...

 Hmmmm. Kako riješiti situaciju kada je WU izračunat, na 100% je i ne uspjeva se poslati nazad? FAHControl kaže da je u statusu Send a da je Waiting On: Send Results, da je pokušao 16 puta i dalje pokušava. Collection server je 0.0.0.0., Work server je 13.82.98.119. 

 

Onaj grafički dio za Work Queue kaže Send = 100% 

 

Niš ne kužim...

 Meni je pomogao restart kompa - čim se pokrenuo, poslao je gotov WU bez problema, prije toga dvadesetak puta bezuspješno. Zašto, blage veze nemam. To mi ne izgleda kao propterećenje servera, nego nekakav problem u klijentu.

 Meni nije pomogao restart. Ali lijepo je znati da i dalje pokušava. U log-u piše:

 

08:23:15:WU01:FS01:Sending unit results: id:01 state:SEND error:NO_ERROR project:14545 run:0 clone:1663 gen:7 core:0x22 unit:0x0000000b0d5262775e80e223f306bd3a
08:23:15:WU01:FS01:Uploading 26.04MiB to 13.82.98.119
08:23:15:WU01:FS01:Connecting to 13.82.98.119:8080
08:23:21:WU01:FS01:Upload 11.76%
08:23:27:WU01:FS01:Upload 20.88%
08:23:33:WU01:FS01:Upload 30.48%
08:23:39:WU01:FS01:Upload 37.68%
08:23:43:WARNING:WU01:FS01:Exception: Failed to send results to work server: Transfer failed

 

Ovih 26.04MB je izgleda jedan poveliki WU a serveri su vrlo opterećeni. Valjda će ga progurati... 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
PikoTheCombatCat kaže...
 

Ovih 26.04MB je izgleda jedan poveliki WU a serveri su vrlo opterećeni. Valjda će ga progurati... 

 

Ma hoce, bez brige

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Evo nakon 2 rušenja zbog nestabilnosti..

 

WARNING:WU02:FS00:FahCore returned: BAD_WORK_UNIT (114 = 0x72)
14:51:40:WARNING:WU02:FS00:Too many errors, failing
14:51:40:WU02:FS00:Sending unit results: id:02 state:SEND error:FAILED project:16422 run:2419 clone:1 gen:32 core:0xa7 unit:0x0000002396880e6e5e8bdd44cef2d7e6

 

Nadam se da ne postane trend.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Jbt, izgleda da cemo mi i u prvih 300 uci

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Keep distance, pa sam ja svoju grafu odmaknuo, da ne bi došlo do zaraze. Ali očito ovo što piše nije tako u praksi, jel kako vidim po bodovima da umjesto x16 radi na x4. 

Ili možda ima nešto što ne znam da bi ovo funkcioniralo ovako. 

 

Trebalo mi je rama pa sam posudio iz drugog kompa, i bila je muka uopće skinuti vent, jel sam morao prvo skinuti grafu. Pa reko kad već ovo radim, roknem je dolje pa nek stoji tako. Ali očito neće moći. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...

Keep distance, pa sam ja svoju grafu odmaknuo, da ne bi došlo do zaraze. Ali očito ovo što piše nije tako u praksi, jel kako vidim po bodovima da umjesto x16 radi na x4. 

Ili možda ima nešto što ne znam da bi ovo funkcioniralo ovako. 

 

Trebalo mi je rama pa sam posudio iz drugog kompa, i bila je muka uopće skinuti vent, jel sam morao prvo skinuti grafu. Pa reko kad već ovo radim, roknem je dolje pa nek stoji tako. Ali očito neće moći. 

 S 500k PPD  nakon zamjene slota mi se vratilo na 2M+ kako je prije islo. Moram vidjeti što se događa. I jel ima smisla ovo što sam napravio. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...
Franjo15 kaže...

Keep distance, pa sam ja svoju grafu odmaknuo, da ne bi došlo do zaraze. Ali očito ovo što piše nije tako u praksi, jel kako vidim po bodovima da umjesto x16 radi na x4. 

Ili možda ima nešto što ne znam da bi ovo funkcioniralo ovako. 

 

Trebalo mi je rama pa sam posudio iz drugog kompa, i bila je muka uopće skinuti vent, jel sam morao prvo skinuti grafu. Pa reko kad već ovo radim, roknem je dolje pa nek stoji tako. Ali očito neće moći. 

 S 500k PPD  nakon zamjene slota mi se vratilo na 2M+ kako je prije islo. Moram vidjeti što se događa. I jel ima smisla ovo što sam napravio. 

 

PPD jako oscilira od WU do WU. Ali ova razlika koju spominjes je prevelika. Ali opet - nema smisla da broj PCIe stazica utjece tako?

 

BTW - Noctua

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Friday kaže...
Franjo15 kaže...
Franjo15 kaže...

Keep distance, pa sam ja svoju grafu odmaknuo, da ne bi došlo do zaraze. Ali očito ovo što piše nije tako u praksi, jel kako vidim po bodovima da umjesto x16 radi na x4. 

Ili možda ima nešto što ne znam da bi ovo funkcioniralo ovako. 

 

Trebalo mi je rama pa sam posudio iz drugog kompa, i bila je muka uopće skinuti vent, jel sam morao prvo skinuti grafu. Pa reko kad već ovo radim, roknem je dolje pa nek stoji tako. Ali očito neće moći. 

 S 500k PPD  nakon zamjene slota mi se vratilo na 2M+ kako je prije islo. Moram vidjeti što se događa. I jel ima smisla ovo što sam napravio. 

 

PPD jako oscilira od WU do WU. Ali ova razlika koju spominjes je prevelika. Ali opet - nema smisla da broj PCIe stazica utjece tako?

 

BTW - Noctua

 Meni oscilira možda 10% gpu, s PPD al ono je bilo previše. A budem vidio kako se ponaša. Za sada će ostati dolje. 

14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Friday kaže...

 

PPD jako oscilira od WU do WU. Ali ova razlika koju spominjes je prevelika. Ali opet - nema smisla da broj PCIe stazica utjece tako?

 

BTW - Noctua

Ima smisla...i to veoma, veoma mnogo! Odmah nakon FP32 (a ponegdje i FP64) performansi, najznačajnija osobina GPU kod Foldinga i BOINCa je PCIe bandwidth. 

 

https://foldingforum.org/viewtopic.php?nomobile=1&f=38&t=28847

 

https://einsteinathome.org/content/pcie-2-vs-3-same-rig

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 17:58 (phoenix2003).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

Evo ga, ipak je nema razlike. Iz nekog razloga mi je to počeo male PPD davati. Sad sve po starom, očito je i drugi pcie x16, iako sam po netu naletio na hrpu komentara baš na tu moju ploču kako je x4 drugi slot. Ali svega ima po netu. 

14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Izasla je nova verzija aplikacije cim sam je instalirao odmah sve proradilo kako treba cak i graficka a nije mi radila par dana nikako. https://foldingathome.org/start-folding/

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 2:26 (dreadmoore).
Moj PC  
2 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

Sve je dobro radilo do update.

 

Nakon toga prvo nije mogao naci graficke kartice, a sada ih prikazuje ali neispravne.

16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Meni je opet dosao onaj WU koji koristi 13 threadova

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
protilt kaže...

Sve je dobro radilo do update.

 

Nakon toga prvo nije mogao naci graficke kartice, a sada ih prikazuje ali neispravne.

S DDU provo skini drivere pa ih ponovo instaliraj.

Friday kaže...

Meni je opet dosao onaj WU koji koristi 13 threadova

Istraži malo ovo: https://foldingforum.org/viewtopic.php?f=94&t=25583

16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
phoenix2003 kaže...

Friday kaže...

Meni je opet dosao onaj WU koji koristi 13 threadova

Istraži malo ovo: https://foldingforum.org/viewtopic.php?f=94&t=25583

 

Ali nije ni single core u pitanju kad koristi 6 jezgri od 12 mogucih

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
phoenix2003 kaže...
protilt kaže...

Sve je dobro radilo do update.

 

Nakon toga prvo nije mogao naci graficke kartice, a sada ih prikazuje ali neispravne.

S DDU provo skini drivere pa ih ponovo instaliraj.

 To uopce nije dobra opcija. Na linuxu se gnjavit sa gpu driverima je vrlo bolno.

Jedva sam ih poslozio za BLENDER (cak i OPTIX) i ne zelim to unistit!

(samo FAHControl je imao update)

 

Rijeseno. Ako netko ima isti problem:https://foldingforum.org/viewtopic.php?f=106&t=30836

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 18:44 (protilt).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice