Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

poruka: 23
|
čitano: 5.789
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor".
13 godina
neaktivan
offline
Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

Kada već imamo vijest o Firefox-u da iskoristim priliku da pitam u vezi problema sa sinhronizacijom na Firefox-u.

 

Prije par dana sam instalirao novi sistem i primjetio sam da kada sam napravio login na firefox account i pokrenuo proces sinhronizacije da je ista uspjela sam za bookmarks-e, history, add-ons-e ali ne i za passworde. Ima li bilo kakva opcija da se to napravi automatski? Mogu napraviti ekstrakt passworda ali ne vidim načina kako mogu napraviti upload istih na novi Firefox.

 

Kako mi se čini ostalo mi je da ručno, unosim "passworde" ili da možda instalim verziju Firefoxa prije Quantuma i onda da nadogradim na novu verziju............??
Ima li neko rješenje za ovaj problem?

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

Ja neznam što kojiu k če mi sva ta sigurnost, kad browser nemre 3 sata odraditi da se ne sruši.. i povuče još koju aplikaciju za sobom...Korisnik sam više od desetlječa ali nemrem više.. nemrem...

Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite

Ja zbog takvih problema vec duzi niz godina koristim 3party password manager, a za FF preporucam add-on LastPass ili Bitwarden 

7 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
Zver kaže...

Ja neznam što kojiu k če mi sva ta sigurnost, kad browser nemre 3 sata odraditi da se ne sruši.. i povuče još koju aplikaciju za sobom...Korisnik sam više od desetlječa ali nemrem više.. nemrem...

 meni se nije srušio valjda već 3 godine a pogotovo nije povukao još koju aplikaciju za sobom (nisam siguran da je to uopće moguće, osim ukoliko pod aplikacije podrazumjevaš addonse), preporučujem ti da istestiraš memoriju... prije nego što nemreš više

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 16:04 (Louis Pluto).
13 godina
neaktivan
offline
Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

@S4iNt

Hvala na sugestiji. Prije par godina sam koristio 1Password. Pokušaću opet da vidim da li mogu da se "integrišem" u to jato. Mada već žalim što je Firefox iskomplikovao priču s Quantumom jer od tih passworda ništa nije bilo vrijedno pažnje: isključivo forumski logini i passwordi.

 

@Zver

Kod mene je baš suprotno. Koristim Firefox više od 10 godina i zaista se ne sjećam  kada sam imao rušenje. U mom slučaju Firefox je više nego stabilan. Moguće je da imate previše add-ona i da to rezultira  nekompatibilnošću?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 16:58 (1student).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
1student kaže...

@Zver

Kod mene je baš suprotno. Koristim Firefox više od 10 godina i zaista se ne sjećam  kada sam imao rušenje. U mom slučaju Firefox je više nego stabilan. Moguće je da imate previše add-ona i da to rezultira nekom kompatibilnošću.

 Potpis. Samo Firefox koristim, na njega sam naviko i ne znam o kakvom rušenju se tu priča.

6 godina
protjeran
offline
Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

Novinari moraju ovladati jezičnom normom da bi im članci bili na višoj razini. Veća razina ne postoji.

frajerica
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

Koristim i Firefox i Chrome, ovisno o računalu, nisam još doživio nikakvo rušenje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
Firefox najbolji i najstabilniji preglednik.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 9:12 (Chico12).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
Firefox najbolji i najstabilniji preglednik.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 9:12 (Chico12).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
Zver kaže...

Ja neznam što kojiu k če mi sva ta sigurnost, kad browser nemre 3 sata odraditi da se ne sruši.. i povuče još koju aplikaciju za sobom...Korisnik sam više od desetlječa ali nemrem više.. nemrem...

 I ja sam korisnik od samih pocetaka a FF nikada nije bio bolji. Radi savrseno i bez problema, super brz, fluidan i definitivno najbolji. Ponekad imam otvoreno i preko 100 tabova a comp radi 24/7 i po 15-20 dana. Cak i tada sve radi tip top :)

Addonsa ima cca 25.

15 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
john142 kaže...

 I ja sam korisnik od samih pocetaka a FF nikada nije bio bolji. Radi savrseno i bez problema, super brz, fluidan i definitivno najbolji. Ponekad imam otvoreno i preko 100 tabova a comp radi 24/7 i po 15-20 dana. Cak i tada sve radi tip top :)

Addonsa ima cca 25.

 100 tabova otvoreno? Pretjeruješ... 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
boxer kaže...
john142 kaže...

 I ja sam korisnik od samih pocetaka a FF nikada nije bio bolji. Radi savrseno i bez problema, super brz, fluidan i definitivno najbolji. Ponekad imam otvoreno i preko 100 tabova a comp radi 24/7 i po 15-20 dana. Cak i tada sve radi tip top :)

Addonsa ima cca 25.

 100 tabova otvoreno? Pretjeruješ... 

Ja sam imao u Operi 171. Nije se nista rusilo. Sada sam to srezao na 48 (manje ne ide). U tabovima drzim stranice na koje se namjeravam vratiti u slijedecih par dana, a ne zelim ih staviti u bookmark / speed dial. Nazalost kronicni nedostatak vremena rezultira time da stoje po par mjeseci.

6 godina
protjeran
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
kerum kaže...

Ja sam imao u Operi 171. Nije se nista rusilo. Sada sam to srezao na 48 (manje ne ide). U tabovima drzim stranice na koje se namjeravam vratiti u slijedecih par dana, a ne zelim ih staviti u bookmark / speed dial. Nazalost kronicni nedostatak vremena rezultira time da stoje po par mjeseci.

:facepalm:

Onaj otvori 100 tabova, ovaj 170... jbt ja očito pogrešno koristim internet ili ne znam nešto što vi znate...

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
kerum kaže...
boxer kaže...
john142 kaže...

 I ja sam korisnik od samih pocetaka a FF nikada nije bio bolji. Radi savrseno i bez problema, super brz, fluidan i definitivno najbolji. Ponekad imam otvoreno i preko 100 tabova a comp radi 24/7 i po 15-20 dana. Cak i tada sve radi tip top :)

Addonsa ima cca 25.

 100 tabova otvoreno? Pretjeruješ... 

Ja sam imao u Operi 171. Nije se nista rusilo. Sada sam to srezao na 48 (manje ne ide). U tabovima drzim stranice na koje se namjeravam vratiti u slijedecih par dana, a ne zelim ih staviti u bookmark / speed dial. Nazalost kronicni nedostatak vremena rezultira time da stoje po par mjeseci.

 Par mjeseci ti je PC upaljen non stop i otvoreno ti je toliko tabova?

 

Što kaže ovaj prethodno, ovo je next level bullshit u svezi korištenje browsera.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

ovo je (recimo) zanimljivo.. :)

Bit će implementirana zaštita protiv kripto rudarenja, odnosno skripti s internetskih stranica koje bez dopuštenja korisnika iskorištavaju njihove hardverske resurse za rudarenje kriptovaluta.

- tj, prije koju godinu+.. je upravo to bio problem jedne (neimenovane) stranice-portala, bliskoj bugu.. i kritika u tom smjeru je rezultirala kartonom, no nastavit ćemo :))

-postavljanje minera na neku stranicu je:

a) bez obavijesti i pristanka korsnika, zabranjeno, kazneno djelo, malware..

b) uz obavijest, upit, pristanak, legalno-legitimno. Bez pristanka mora biti isključeno ili kako već stranica želi ne mora dalje dopustiti korištenje i sl.. no nikako ne izvoditi.

 

pošto su stranice bile pod a) .. ne vidim zašto se o tome ne piše, zašto bi to npr bug branio.. tj mora kritizirati, dok bi svtko mogao i morao takvu praksu prijaviti. .. a zbog sasvim suprotne reakcije, može se posumnjati da i bug ima sličnih ideja-želja ili barem simpatije. To me podsjeća na aferu o elitnoj prostitciji, sudu-presudama.. tj izostanku ičeg osim posljednjeg izvještaja da navedeni nisu izvor curenja informacija dok ništa drugog i dalje nema.. 8 godina.. par godina i eto nas da FF uvodi (možda, ovisi kako će raditi..) tu opciju-zaštitu...

 

-a to bi po zakonu trebalo biti NEPOTREBNO! .. tj zašto bi 'legalne' stranice imale miner protivno pravilima-uvjetima, a-b, ili-ili. Ako korinsik dozvoli, kao npr SETI, može, u suprotnom kazneno djelo. U takvom slučaju je ovo nepotreban fičer ali realno potreban, jer nitko ne radi svoj posao, ne provodi zakone.. i bug ne piše o takvim temama nego o nekim usa studijama štetnosti pred ekranom ili čemu već.

Zar to nije tema za bug? Zar je ta tema nestala, tabu, prostitucija? ..ok. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
boxer kaže...
kerum kaže...
boxer kaže...
john142 kaže...

 I ja sam korisnik od samih pocetaka a FF nikada nije bio bolji. Radi savrseno i bez problema, super brz, fluidan i definitivno najbolji. Ponekad imam otvoreno i preko 100 tabova a comp radi 24/7 i po 15-20 dana. Cak i tada sve radi tip top :)

Addonsa ima cca 25.

 100 tabova otvoreno? Pretjeruješ... 

Ja sam imao u Operi 171. Nije se nista rusilo. Sada sam to srezao na 48 (manje ne ide). U tabovima drzim stranice na koje se namjeravam vratiti u slijedecih par dana, a ne zelim ih staviti u bookmark / speed dial. Nazalost kronicni nedostatak vremena rezultira time da stoje po par mjeseci.

 Par mjeseci ti je PC upaljen non stop i otvoreno ti je toliko tabova?

 

Što kaže ovaj prethodno, ovo je next level bullshit u svezi korištenje browsera.

 U cemu je problem? Zasto bi ovo bilo preseravanje?! 

100 tabova je nesto nenormalo ili nedostizno? Radi sve super stabilno.

Za sto vi koristite browser? Drustvene mreze, kladionice, igrice, zutu stampu?

12 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
boxer kaže...
kerum kaže...

Ja sam imao u Operi 171. Nije se nista rusilo. Sada sam to srezao na 48 (manje ne ide). U tabovima drzim stranice na koje se namjeravam vratiti u slijedecih par dana, a ne zelim ih staviti u bookmark / speed dial. Nazalost kronicni nedostatak vremena rezultira time da stoje po par mjeseci.

 Par mjeseci ti je PC upaljen non stop i otvoreno ti je toliko tabova?

 

Što kaže ovaj prethodno, ovo je next level bullshit u svezi korištenje browsera.

Koristim macOS i ne gasim ga. Samo ide u hibernaciju dok ne dode slijedeci update OS-a. Nikad problema nisam imao. Na Operi imam ukljucenu postavku "Retain tabs from previous session" tako da nista ne gubim.

6 godina
protjeran
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
john142 kaže...

 U cemu je problem? Zasto bi ovo bilo preseravanje?! 

100 tabova je nesto nenormalo ili nedostizno? Radi sve super stabilno.

Za sto vi koristite browser? Drustvene mreze, kladionice, igrice, zutu stampu?

Čuj ga, nedostižno... kao da je nekima cilj tko će otvoriti više... 

 Možeš li objasniti svrhu otvorenih 100 tabova u isto vrijeme?

Šta konkretno radiš na tim tabovima?

Kakve sajtove imaš otvorene?

Kako uopće navigiraš kroz njih?

Uglavnom, ZAŠTO imaš otvoreno toliko tabova?

Koje gluposti čitam majko mila...

http://dukedantalion.weebly.com/
5 godina
offline
Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

Eh to je kao da ja tebe pitam zasto gologuz svako jutro trcis kroz park :)

Cudjenje na najace zato sto netko ima otvoreno hrpu stanica....

Ako zelim pratiti nekakve aukcije za tren se nabere 20ak tabova, oglasi, trgovina i evo me na 50+ ....zasto da ih stalno otvaram i zatvaram ako mi trebaju kontinuirano?

Sigurno ne visim na f,yt i ostalim glupostima....

Zasto bi navigacija kroz njih bila problem?

Zasto bi to bila glupost? Meni je veca glupost sto se ti toliko cudis....cemu, zasto, zbog cega?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 7:57 (john142).
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
john142 kaže...
Ako zelim pratiti nekakve aukcije za tren se nabere 20ak tabova, oglasi, trgovina i evo me na 50+ ....zasto da ih stalno otvaram i zatvaram ako mi trebaju kontinuirano?

Zasto bi to bila glupost? Meni je veca glupost sto se ti toliko cudis....cemu, zasto, zbog cega?

 Znači u isto vrijeme pratiš 20-ak aukcija i još gledaš 20-30 oglasa i surfaš po još 20-30 trgovina...

Daj majketi prestani lupetat, to je kao da ja kažem da vozim auto, gledam tv, pričam na mobitel, sviram klavir i kuham ručak u isto vrijeme, eto, zato je to glupost.

 

 

 

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 8:09 (zalman1).
5 godina
offline
Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite kor

Da, i u cemu je problem? Evo trenutno je otvoreno 45 tabova a tokom dana ce ih biti mozda i duplo....

Vidim da nema smisla voditi ovu raspravu tako da idem dalje :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 8:39 (john142).
 
3 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Firefox 67 će ponuditi još veću razinu zaštite
john142 kaže...

Da, i u cemu je problem? Evo trenutno je otvoreno 45 tabova a tokom dana ce ih biti mozda i duplo....

Vidim da nema smisla voditi ovu raspravu tako da idem dalje :)

kad pročitaš što te zanima na stranici ne zatvoriš tab?

 

edit: sorry, tek sam sad pročitao odgovor iznad.... ima smisla

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 13:21 (Louis Pluto).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice