Facebook isključio UI algoritam koji je klasificir zaključana tema

poruka: 12
|
čitano: 3.121
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook isključio UI algoritam koji je klasificir".
15 godina
neaktivan
offline
Facebook isključio UI algoritam koji je klasificir

Da li će morati poglupiti umjetnu inteligenciju da bi je učinili pristojnijom? Ako moraju birati između inteligencije i pristojnosti. Kao "jeste tako, ali to se tako ne kaže." Pri tom mislim na sve probleme koji postoje ili će se pojaviti vezano za zadiranje umjetne inteligencije u čovjekovu pristojnost, samozavaravanje i lažljivost. Nadam se da se to neće pretvoriti u umjetnu pristojnost.

 
1 2 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Facebook isključio UI algoritam koji je klasif

Kakvo "samozavaravanje"? Nije nikakvo "samozavaranje" već rasizam crnce klasificirati kao "primate", što u kolokvijalnom govoru može biti samo istoznačnica za majmune, a bijelce ne. To je čisti rasizam, a ne "samozavaravanje".

 

Samo šta problem nije u umjetnoj inteligenciji nego o korpusu iz kojeg "uči", odnosno, preslikava društvene obrasce.

 

Kada je društvo, kao američko, izuzetno rasističko, premda je od službenog ukidanja ropstva prošlo više od stoljeća i pol, dakle stasalo je čitavih 6-7 generacija, onda problem nije u UI, već ona samo čini očitom društvenu patologiju jer nema nikakvog filtra "pristojnosti".

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Facebook isključio UI algoritam koji je klasif
Mislim da je problem i to sto, od ukidanja ropstva, i sami crnci stalno potenciraju taj rasizam u svakodnevnom zivotu/govoru. Ali njima naravno nitko ne kaze da ga prestanu stalno spominjati gdje nema smisla. Nakon toliko godina jos uvijek se stalno, kao, "šale" na svoj racun, a s druge strane joj ovo-ono...
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Facebook isključio UI algoritam koji je klasificir

Amerika je jako rasisticka u svim sferama, najveci rasisti su (osim ogranicenog dijela juznjaka, kojima je KKK jos uvijek misao vodilja) - tzv. "afroamerikanci". No, to je dio tzv. "pozitivnog" rasizma u kojem je sasvim ok vrijedjati, omalovazavati, napadati "vanillu", no cuvaj se nereda, Antife i BLM-a ako slucajno kazes ovo sto sam ja napisao. Fuj.

 
7 3 hvala 0
15 godina
offline
Facebook isključio UI algoritam koji je klasificir

čitav taj cirkus je posljedica toga što se "tehnologije u pelenama" guraju tamo gdje im nije mjesto (izvan laboratorijskih kontroliranih uvjeta) a sve iz nikad-dosta pohlepe i tipično kapitalinjarske bezobzirnosti. osim ovoga, učiti s "društvenih mreža" je tek nešto malo bolje (ili nije?) od učenja iz mein kampf. umjesto ovoga, programeri ove ui morali su prvo pročitati frankensteina mary shelley pa tek onda, možda ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 15:05 (Ajar).
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Facebook isključio UI algoritam koji je klasif
jacob33 kaže...

Amerika je jako rasisticka u svim sferama, najveci rasisti su (osim ogranicenog dijela juznjaka, kojima je KKK jos uvijek misao vodilja) - tzv. "afroamerikanci".

 

 

Da, zato šta su takvi rasisti manje zarađuju, više su na udaru kriminala, imaju lošije poslove, daleko ih se više zatvara i za iste zločine i prekršaje dobivaju veće kazne nego bijelci itd.

 

Malo "cunterfactuala" od vas koji u poznoj dobi gajite magično razmišljanje kao da vam je 9, jer vam je svjetonazoru diskrepanciji sa stvarnošću, pa tim gore po stvarnost.

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Facebook isključio UI algoritam koji je klasif
jacob33 kaže...

Amerika je jako rasisticka u svim sferama, najveci rasisti su (osim ogranicenog dijela juznjaka, kojima je KKK jos uvijek misao vodilja) - tzv. "afroamerikanci". No, to je dio tzv. "pozitivnog" rasizma u kojem je sasvim ok vrijedjati, omalovazavati, napadati "vanillu", no cuvaj se nereda, Antife i BLM-a ako slucajno kazes ovo sto sam ja napisao. Fuj.

 Navedi neki primjer. Na svaki tvoj ja ću 100 primjera u drugom smjeru.

 

Evo ti jedan iz "nereasističkog" Chicaga. Rođak mi je pričao kako su ko klinci krali po dućanima. Njih trojica, dva bijelca i crnac, ušli bi u dućan. Crnac bi otišao u jedan dio dućana i za njim bi otišao zaštitar a oni bi neometano krali u drugom. Kad su uhvaćeni, njih dvojica bijelaca nisu ni došli do suđenja već su se samo morali javljati socijalnom radniku dok je crnac, kojemu je to bilo prvo krivično djelo završio u maloljetničkom. Osuđen je na temelju videosnimke koja ih je prvo snimila kako se dogovaraju ispred dućana i onda unutra dvojica bijelaca kradu.

15 godina
offline
Facebook isključio UI algoritam koji je klasificir

-može li AI ili algoritam biti rasistički? može ako je tako napisan kriterij.. lako utvrditi, ili su svi ljudi primati ili samo crnci? .. ako su samo crnci, tad je to rasizam + greška/netočno. Ako algoritam isključivo crnce svrsta u primate tad je rasistički, ali vjerojatno da je to samo medijka buka/iskorištavanje za sitne političke koristi zainteresiranih, što će reć moguća zloupotreba crne strane, što je u usa čak opravdano jer jesu rasističko društvo usprkos deklarativnoj jednakosti ..

-istok ili istočnije od zapadnog-zapada je sve 'jednakije' pa tako pariška policija pendreči ženu-bjelkinju što inače usa policija radi crnim amerima ili što oni kažu afroamerikanerima.. (postoji li blentaviji naziv koji umjesto eliminacije diskriminacije istu naglašava, nešto kao silovani hr jezik npr vrtolet i sl.. doskočice..), dok rusi, bjelorusi i sl isključivo pendreče bijelce.. možda bi i crnce, tj po tom kriteriju istok je jednakiji, pendrek ne bira .. ali bi AI morao, ako ništa drugo biti 'pametniji' kad su već svi gađeti dobili prefix smart i diče se nekim AIjem.. tj ista priča se već duže ponavlja, kako je zapadni-zapad indokrtriniran sadržajem, literaturom i sl. iz kojeg se AI 'uči'.. no filozofski ostaje pitanje, jel i tad AI rastista ili je to proizvod temeljen takvim ulaznim podatcima, što će reć, čitanje žita i sl. može postati kvalifikacija za hiću-ubojicu i sl. .. ima li to smisla, ili je to samo slučajnost, zapadni-zapad sa svime što tu ide pa i povijest tj da iste medijske sadržaje dobije recimo kinez, osoba ili AI, bi li jednako postao rasistički? ili bi bio 'normalan', ljudski.. pri čemu je boja kože samo boja kože, ne diskriminacija nego naprosto boja, kao boja očiju, auta, cipela, paradajza.. boja, odnosno kao i ostalo što nas kao osobe razlikuje, visina, težina, kosa, oblik lica, nosa.. itd. .. je li razlika sama po sebi diskriminacija-rasizam ili su to ipak ljudi-kriteriji koji na takvim razlikama stvore diskriminaciju. ... npr kao nekad za sjedenje u busu, zabranjeno za crnce.. tj crnac će i dalje biti iste crne boje, no zakoni i provođenje istih kao i tretman policije treba biti prema svima jednak, tj prema građanima kao građanima, kriminalcu kao kriminalcu.. ne mix toga bez kriterija, odnosno ne kriterij boja, nego djelo. Tad je boja samo boja, nevažna .. osim u usa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Facebook isključio UI algoritam koji je klasif
Mad Ant kaže...
Mislim da je problem i to sto, od ukidanja ropstva, i sami crnci stalno potenciraju taj rasizam u svakodnevnom zivotu/govoru. Ali njima naravno nitko ne kaze da ga prestanu stalno spominjati gdje nema smisla. Nakon toliko godina jos uvijek se stalno, kao, "šale" na svoj racun, a s druge strane joj ovo-ono...

 

Da, imaju svu vlast u rukama pa nameću društvenu agendu.

 

Odnosno, i dalje su crni, umjesto da pobijele. Izazivaju.

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Facebook isključio UI algoritam koji je klasif
Mad Ant kaže...
Mislim da je problem i to sto, od ukidanja ropstva, i sami crnci stalno potenciraju taj rasizam u svakodnevnom zivotu/govoru. Ali njima naravno nitko ne kaze da ga prestanu stalno spominjati gdje nema smisla. Nakon toliko godina jos uvijek se stalno, kao, "šale" na svoj racun, a s druge strane joj ovo-ono...

 Da.

 

Nešto sličnio kako žene potenciraju silovatelje kad nose minice. Kako reče onaj pop, ne treba izazivati pa neće biti silovatelja. Budi kuš ako nećeš push.

 

 

EDIT : 

 

Stvarno nekad mislim da moj nećak od 11 godina ima spektar emotivne inteligencije veći od 2/3 foruma.

Drago kaže...
Mad Ant kaže...
Mislim da je problem i to sto, od ukidanja ropstva, i sami crnci stalno potenciraju taj rasizam u svakodnevnom zivotu/govoru. Ali njima naravno nitko ne kaze da ga prestanu stalno spominjati gdje nema smisla. Nakon toliko godina jos uvijek se stalno, kao, "šale" na svoj racun, a s druge strane joj ovo-ono...

 

Da, imaju svu vlast u rukama pa nameću društvenu agendu.

 

Odnosno, i dalje su crni, umjesto da pobijele. Izazivaju.

 

 Izazivaju. Šta se on ima crnit i pričat o rasizmu.

 

Potencira sam. Treba izravnat kosu, hvalit Hitlera ko ona glupača Candance Owens i bit će sve Ok. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 16:10 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Facebook isključio UI algoritam koji je klasificir

Ahahaha, super ste, a ako malo bolje promotrite filmove/serije/standupove itd. velikom većinom su crnci ti koji spominju (verbalno) rasizam na koji god način, koriste ga kao "šalu", stalno ukazuju na njega sada kao da smo 100 godina u prošlosti kad je još bilo friško itd. I to u razgovorima koji nemaju blage veze sa rasizmom, netko od njih mora ubacit upadicu, nema veze što nije tema niti je itko od prisutnih iole rasist.

 

Ne znam od kuda vam pada napamet to uspoređivati sa ekšuli rasizmom koji se negdje stvarno dešava npr.. Ali konstantno spominjanje gdje nije mjesto ni tema, a s druge strane bi ga se rado riješili/zaboravili/krenuli dalje i sve to. A gdje je još njihov otvoreni rasizam prema drugima, ha? Da nećemo reći da imaju potpuno pravo dijeliti drugima jer su i sami bili žrtve? Da, to će sigurno pridonijeti situaciji, super logika ekipa...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 16:43 (Mad Ant).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Facebook isključio UI algoritam koji je klasificir

Očito se rasprava ne vodi o umjetnoj inteligenciji i algoritmima, već o rasizmu - pa preventivno zaključavam temu da ni bi sve završilo kartonima (da ne kažem koje boje).

...
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice