Facebook i Instagram navode iOS korisnike da omogu

poruka: 10
|
čitano: 3.567
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook i Instagram navode iOS korisnike da omogu".
Facebook i Instagram navode iOS korisnike da omogu

Sramotno za Facebook. Srećom pa ga ne koristim već godinama. 

Svaka čast Apple, nadam se da će i Android dobiti isto uskoro. Ako ne, ovo je dovoljno bitno da mene natjera da se napokon prebacim na iPhone. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook i Instagram navode iOS korisnike da o
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Sramotno za Facebook. Srećom pa ga ne koristim već godinama. 

Svaka čast Apple, nadam se da će i Android dobiti isto uskoro. Ako ne, ovo je dovoljno bitno da mene natjera da se napokon prebacim na iPhone. 

prebacio sam se na mac os i usao u apple-ov ekosistem za vrijeme windows viste.

u svo ovo vrijeme nisam dobio niti jedan razlog da se prebacim na windowse.

dapace, svoju apple kolekciju sam prosirio na laptop, mobitel, sat i slusalice.

jednostavno ne mozes usporediti sa nicim. ima svoje quirkove ali su zanemarivi nasram funkcionalnosti.

i stvar sa privatnosti je samo zacementirala odluku. razmisljao sam o linuxu kao sljedecoj opciji ali nazalost za to nemam vremena pa biram nekakvu sredinu.

 

vozim i uzivam uz glazbu. parkiram, vadim slusalice. nisam drugu stavio u uho glazba je vec prebacena. i

tako i obrnutno, sjednem u auto prikljucim mobitel i 3 sekunde poslje glazba na zvucnicima u autu.

imam slusalice u usima i sa kojeg god uredaja krene audio slusalice se same povezuju na doticni. odmah.

kohezija uredaja je jednostavno mind blowing na kojoj razini(i koliko vec dugo) jednostavno funkcionira. koliko vremena sam samo ustedio sa kopiranjem i pejstanjem sa mobitela na laptop i obrnuto. koliko generiranih kodova za login je uneseno u tocno 0,2 sekunde.

os je user friendly, touchpad, geste(koje jednostavno funkcioniraju)...bez premca godinama.

shortcute pod definitvno naucit treba, touchpad koristim minimalno i to jedva.

 

i da ne pricam kako mi je spotlight(za razliku od sugavog win searcha) ustedio godine zivota sa instant pokretanjem aplikacija i otvaranje dokumenata u zadnjih neznam koliko vec godina. okej kortanica se malo pokrenula ali privatnost. ma  je. vrijedi koje kune vise.

mob idi slobodno na obicnu varijantu ukoliko ti previse ulazi u budzet. pro i max varijante nisu vrijedne razlike u cijeni, obicni je zvijerka sama po sebi. apple ima fenomenalan marketing i nemoj padat na jeftine trikove 

 

cista preporuka, neces pozaliti. nadam se da sam korektno prodao stvar.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 2:20 (leo_91).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook i Instagram navode iOS korisnike da o
leo_91 kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Sramotno za Facebook. Srećom pa ga ne koristim već godinama. 

Svaka čast Apple, nadam se da će i Android dobiti isto uskoro. Ako ne, ovo je dovoljno bitno da mene natjera da se napokon prebacim na iPhone. 

prebacio sam se na mac os i usao u apple-ov ekosistem za vrijeme windows viste.

u svo ovo vrijeme nisam dobio niti jedan razlog da se prebacim na windowse.

dapace, svoju apple kolekciju sam prosirio na laptop, mobitel, sat i slusalice.

jednostavno ne mozes usporediti sa nicim. ima svoje quirkove ali su zanemarivi nasram funkcionalnosti.

i stvar sa privatnosti je samo zacementirala odluku. razmisljao sam o linuxu kao sljedecoj opciji ali nazalost za to nemam vremena pa biram nekakvu sredinu.

 

vozim i uzivam uz glazbu. parkiram, vadim slusalice. nisam drugu stavio u uho glazba je vec prebacena. i

tako i obrnutno, sjednem u auto prikljucim mobitel i 3 sekunde poslje glazba na zvucnicima u autu.

imam slusalice u usima i sa kojeg god uredaja krene audio slusalice se same povezuju na doticni. odmah.

kohezija uredaja je jednostavno mind blowing na kojoj razini(i koliko vec dugo) jednostavno funkcionira. koliko vremena sam samo ustedio sa kopiranjem i pejstanjem sa mobitela na laptop i obrnuto. koliko generiranih kodova za login je uneseno u tocno 0,2 sekunde.

os je user friendly, touchpad, geste(koje jednostavno funkcioniraju)...bez premca godinama.

shortcute pod definitvno naucit treba, touchpad koristim minimalno i to jedva.

 

i da ne pricam kako mi je spotlight(za razliku od sugavog win searcha) ustedio godine zivota sa instant pokretanjem aplikacija i otvaranje dokumenata u zadnjih neznam koliko vec godina. okej kortanica se malo pokrenula ali privatnost. ma  je. vrijedi koje kune vise.

mob idi slobodno na obicnu varijantu ukoliko ti previse ulazi u budzet. pro i max varijante nisu vrijedne razlike u cijeni, obicni je zvijerka sama po sebi. apple ima fenomenalan marketing i nemoj padat na jeftine trikove 

 

cista preporuka, neces pozaliti. nadam se da sam korektno prodao stvar.  

 Sve što si naveo je točno. Ja sam oduvijek lutao iPhone- Samsung i tako u krug. Igrom slučaja nezadovoljan baterijom na S10 odlučio sam se za kupovinu 11 Pro jer tko god ga je imao mi je hvalio bateriju, kupio ga baterija vrh, u isto vrijeme dobijem na poklon iPad (koji ne bi kupio da ga nisam dobio, sad sam i o tome promijenio mišljenje), nakon toga i AirPods slušalice (koje također ne bi kupio da ih nisam dobio) i eto tako nekako ušao u taj njihov sustav, a kako sam oduvijek htio Mac OS da eto probam malo (povremeno sam koristio Hackintosh), a do tad sam koristio ZenBook od Asusa, toliko problema u životu nisam imao, stalno neki kvar i na kraju dobijem odobrenje servisa, u tom trenutku nisam razmišljao o njemu čak i uz odobrenje jer se Intel uvijek pregrijavao kada su u pitanju 13" MacBook modeli, a u isto vrijeme sam rekao da neću više uzet laptop koji ima bateriju trajanje ispod 10 sati normalnog rada i onda se pojavio M1 Macbook i ostalo je povijest. Savršen sustav uređaja u kombinaciji, na kraju prodao 11 Pro i uzeo 12 Pro- priznajem radi dizajna, oduvijek sam bio slab kada je 5s dizajn u pitanju.

16 godina
offline
Facebook i Instagram navode iOS korisnike da omogu

malo na temu facebookove besplatnosti..

 

odnedavno je moguce kupiti oculus quest 2 VR set koji radi bez FB accounta

https://www.pcgamer.com/oculus-will-sell-you-a-quest-2-headset-that-doesnt-need-facebook-for-an-extra-dollar500/

 

fora je u tome da non-FB set kosta $500 od FB verzije, i jos dodatno nakon prve godine krece godisnja pretplata od $180, pa neka si svi lijepo zamislimo kolko love FB okrece na podacima korisnika.

naravno ovih $500+$188 nije cijena kolko im svaki korisnik vrijedi (mada je i to ukalkulirano), nego zestoko odvracanje od kupnje tog VR seta, a opet u isto vrijeme oni mogu reci da prodaju i non-FB verziju.

ukratko, najogavnija firma unazad 10-15 godina i stvarno mi je zao kaj ljudi tolko slabo mare o svoje digitalnom identitetu (ukljucujuci i mene, iako nisam aktivni korisnik, imam profil)

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 9:36 (nixass).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Facebook i Instagram navode iOS korisnike da omogu

Uvijek sam više vjerovao  brandu nego nekim drugima, a obzirom se "ovako" razvija i još neznam/o kako odvija situacija uopće, budem deeebeeelo porazmišljao ostaviti Fejs na mojim gadgetima, bez obzira na odobravanje ili ne! 
Instagram nemam, i ne budem ga imao, jedino velika mi utjeha priznajem imam Vibera, WhatsUpp i to je to! 
U mojem slučaju i suviše! 

Još sada kada se poduplam sa novim iPad Pro 12.9 pa nagodinu iMac, ili ipak možda MBP, dugoročno miran. 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Facebook i Instagram navode iOS korisnike da omogu

koji šljam od firme, a Zuckerberg je valjda najveći hipokrit na licu zemlje u ovom trenutku. 

nek propadnu isto onako kako su druge firme propadale zbog njihovog monopola i ucjenjivanja.

 

pita ga senator jel bi podjelio s njima ime hotela gdje je odsjeo, hoći li nam dati imena ljudi s kojima se čuje - naravno da neće, dok na to istovremeno tjera skoro 2 milijarde ljudi.

 

 

i sad kad je jabuka zatvorila pipu - onda su oni protiv malih ljudi i malih firmi. dao Bog da i Android dođe sa tim okidačem na jesen, iako sumnjam, jer i oni žive od prodaje "metapodataka" - čitaj: vrlo konciznih korisničkih informacija.

 

 

svoj privatni gmail pažljivo čuvam i ima ga možda 30-ak osoba sve skupa, od kojih nijedna pravna osoba, trgovina ili web stranica sa svojim formularima. ipak, svako toliko dolaze reklame za satove, za monitore, malo amazon ubaci svoje popuste. kako je to moguće?

 

odem na have i been pwned i tamo imam 2 breacha i 1 paste. perfekcija od guglove zaštite. 

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Facebook i Instagram navode iOS korisnike da o
ATJLučko kaže...

Uvijek sam više vjerovao  brandu nego nekim drugima, a obzirom se "ovako" razvija i još neznam/o kako odvija situacija uopće, budem deeebeeelo porazmišljao ostaviti Fejs na mojim gadgetima, bez obzira na odobravanje ili ne! 

samo se nadaj :)

 

https://arstechnica.com/gadgets/2021/04/apple-to-boost-ads-business-as-iphone-changes-hurt-facebook/

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
10 godina
neaktivan
offline
Facebook i Instagram navode iOS korisnike da omogu

Borba applea, facebooka, microsofta, googla me podsjeca na borbu aliena i predatora. Nemamo tu za koga navijati. 

Ovo govorim kao dugogodisnji korisnik apple proizvoda, kao i windowsa, facebooka, gmaila i drugih proizvoda.

 

Ima i linux mana, ali je prilicno iznad svih. Nazalost za mobitele nema nekog rjesenja osim android i tko bas zeli google store zamjenit sa fdroidom. Nije najsavrsenije rjesenje, i to ima mana (osobno i dalje koristim google store, ali je trazilica i njihov asistent "zamrznuto").

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Facebook i Instagram navode iOS korisnike da o
nixass kaže...
ATJLučko kaže...

Uvijek sam više vjerovao  brandu nego nekim drugima, a obzirom se "ovako" razvija i još neznam/o kako odvija situacija uopće, budem deeebeeelo porazmišljao ostaviti Fejs na mojim gadgetima, bez obzira na odobravanje ili ne! 

samo se nadaj :)

 

https://arstechnica.com/gadgets/2021/04/apple-to-boost-ads-business-as-iphone-changes-hurt-facebook/

 ako je to u vodu "preporuka" i sl. i istaknutih pozicijama, bez upotrebe i prodaje podataka korisnika, nemam problem s tim.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook i Instagram navode iOS korisnike da o

  Jesi ti opce procito clanak?

"Apple now plans to add a second advertising slot, in the “suggested” apps section in its App Store search page."

Ajme meni sta cemo sad  sve nade izgubljene, ovce u redu za sisanje...

 

"Apple’s forthcoming software update, iOS 14.5, will ban apps and advertisers from collecting data about iPhone users without their explicit consent. Most users are expected to decline to be tracked, dealing a huge blow to how the mobile advertising industry works."

"Mark Zuckerberg, the Facebook chief executive, said, “Apple may say they’re doing this to help people, but the moves clearly track with their competitive interests.”

Eto ti poanta clanka. Marko se uvridia i sada vristi ko curica na sve strane i pokusava normalizirat security breachove. Jel mozes uopce zamislit posljedice normalizaranja takvog kriminala? Bitno da apple sisa ovce...

 

https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/facebook-memo-leak-normalise-breach-b1834592.html

Drugi put bar procitaj sto linkas. Ako bi se trebo maknut iz ekosustava jer su dodali jos jedan ad slot u app store-u onda mogu ravno u doktora nakon po potvrdu da imam smanjene intelektualne sposobnosti.
Zakljucak: majko mila i boze pomozi

 

:) 

 

Edit-zaboravia smjeskic na kraju stavit i, skuzaj, sarkazam je jaci od mene u ovom slucaju

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 9:38 (leo_91).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice