Europol upozorava da kriminalci već uvelike korist

poruka: 8
|
čitano: 16.853
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europol upozorava da kriminalci već uvelike korist".
14 godina
offline
Europol upozorava da kriminalci već uvelike korist

Pa naravno da ce to iskoristiti, to su vec poceli testirati kad i developeri. Kaj je trebao svijet stati jer je izasao nekakav AI, ono ne.

veni vidi didici
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Europol upozorava da kriminalci već uvelike korist

Vidi se razlika, počeli su trenirati algoritam.

Prije su mi dolazili mailovi:

 

Dragi prijatelj!

Ja sam princ Abubakar, sin pokojni kralja Nigeria. Pišem vam s sjajnom prilikom da mi pomogne prebaciti $25 milijuna preko wire iz zemlje. Taj novac ostavio moj otac u tvrtki prije nego što je umro a onda je umro.

Zbog političke stanja u mojoj stanje, ne mogu pristupiti toj novci $$. Trebam osobe od vjerovanja koja mi pomoći presjedanje ovaj novac na strani račun i uložiti ga osim mene. Dobit ćete 30% .....

 

Neki dan je došlo:

Hej rođo, di si šta ima, ja san nigerijski princ, a ime mi je Škugorov Did. Iman još 25 milijona za pribacit za koje ovi ne znaju. De ugasi bugov forum, spusti se doli, dođi u oni kafić Leđero i ostavi konobarici karticu i pin da ti položimo keš for more get ChatGPT Plus.....

 
23 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Europol upozorava da kriminalci već uvelike ko
ante_etna kaže...

Vidi se razlika, počeli su trenirati algoritam.

Prije su mi dolazili mailovi:

 

Dragi prijatelj!

Ja sam princ Abubakar, sin pokojni kralja Nigeria. Pišem vam s sjajnom prilikom da mi pomogne prebaciti $25 milijuna preko wire iz zemlje. Taj novac ostavio moj otac u tvrtki prije nego što je umro a onda je umro.

Zbog političke stanja u mojoj stanje, ne mogu pristupiti toj novci $$. Trebam osobe od vjerovanja koja mi pomoći presjedanje ovaj novac na strani račun i uložiti ga osim mene. Dobit ćete 30% .....

 

Neki dan je došlo:

Hej rođo, di si šta ima, ja san nigerijski princ, a ime mi je Škugorov Did. Iman još 25 milijona za pribacit za koje ovi ne znaju. De ugasi bugov forum, spusti se doli, dođi u oni kafić Leđero i ostavi konobarici karticu i pin da ti položimo keš for more get ChatGPT Plus.....

 Evo lokaliziana verzija:

Ja san princ Abubakar, sin pokojnog kralja Nigerije. Pišen ti sa super prilikom da mi pomogneš prebacit 25 milijunčića preko banke iz zemlje. Taj novac je moj ćaća ostavia u firmi prije nego je krepa, a sada ga ne mogu prebaciti zbog političke situacije u mojoj državi.

Tražin čovika od povjerenja koji će mi pomoć da prebacim pineze na strani račun i uložit ga umisto mene. Ako mi pripomogneš, dobiješ 30% od toga. ...

15 godina
offline
Re: Europol upozorava da kriminalci već uvelike ko

Frend je dobil takav mail od princeze nasukane u Londonu. Tjedan dana me je pilio da mu pomognem jer se bu obogatil. Odustal je jer how yes no ne razumije ni Nigerijac.

Linux, Arch Linux.
15 godina
offline
Europol upozorava da kriminalci već uvelike korist

Da je samo to, počeli su oni koristiti i aute i mobitele. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Europol upozorava da kriminalci već uvelike korist

- europol upozorava, kao što upozorava i naša policija ili banke.. 'čuvajte pin' .. dok famozni cyber odjel postoji ali u tajnosti... (ne za građane, domestikus-vulgaris.. samo za odgovarajuće potrebe institucija ili pr-a).

 

-a što rade? tj jel posao policije (nevažno, naša-eu-razno) upozoravati ili suzbijati, hapsiti, goniti? ok je edukacija, preventiva, no to je samo dio ili nije posao policije upozoravati nego zaštiti, tj provjerimo statute-zakone svih država, policija, službi, vojske.. bilo čega i primjetit ćemo upraov to, što im je primarni posao a tek neki 'stoti' upozoravati, tj neovisno što upozore građane, na npr pojavu lažnih novčanica, i dalje imaju svoj posao kao loviti lažne novčanice.. osim u slučaju cybera? tad stanu na takvim priopćenjima? Što radi policija, eu-države? što rade institucije nadležne za to? .. što radi hakom, telekomi koji su nadležni za telekomunikacije i odgovorni, što radi azop (osobni podatci).. osim izjave koju blentavo daju, dok neki dan u dnevniku gosp.l.carić točno kaže ali uzaludno, 'u vjetar'.. tj i dalje će policija, azop, hakom, institucije, eu i europol davati takve izjave, preporuke, savjete, .. kao da su savjetnici? Što je posao policije? Borba protiv kriminala ili upozoravanje građana? .. ili je oboje, nevažno što je primarno-težište, no kako to da ništa ne rade u onom drugom osim upozoravanja-preporuka?

-odnosno, rade, sporadično, kao štibre koje pogase pirat-iptv kanale-servere, no zašto ne rade to kad je ciljano na građane (jer ovdje postoje oštećene tv kuće koje traže zaštitu-kaznu..).

-što kad običan građanin dobije ransom-mail... a to je kao djelo opisano u kaznenom zakonu, teže kazneno djelo, po službenoj dužnosti.. tj u čemu je razlika pravno u filmu ucjena ili u mailu.. ili kako to tumači zakon, policija kad već upozoravaju i savjetuju.. tj imaju li oni pravnog savjetnika koji im sugerira da bi i to bio njihov posao-obveza po službenoj dužnosti po spoznaji? .. ucjena je teško kazneno djelo, crypt-ransom malware koji je jedini ozbiljan problem posljednjih godina (ono što svi generički nazovu 'virus') .. i što policje-države-eu radi? ... upozorava? Upozorava li azop, hakom? upozoravaju li oni telekome čijom opremom se to izvršava i koji su tad kao pružatelji usluga obvezni-odgovorni pa i na suradnju s policijom za recimo ip-adrese-logove.. ili posotji li bilo koji članak u kojem policija to radi za građane, osim za državne institucije, banke, bolnice, škole, aerodrome.. jesu li ikad upotrijebili resurse policije države ili eruopola za zaštitu građana dok im u statutima upravo to piše.. zaštita građana.

 

-što radi policjia? tj jasno je što radi druga strana, kriminal.. a policija upozorava i dijeli penkale-kravate, kao što to radi azop i hakom.. i sad aktualno o osobnim podatcima utjerivača dugova dok se azop pravi blesav (i više nego što je nužno)..

-kaže carić, točno.. no u vjetar, što se vidi po tonu i izrazu lica, jer čovac zna, dovoljno dugo i zna.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Europol upozorava da kriminalci već uvelike ko
ihush kaže...

- europol upozorava, kao što upozorava i naša policija ili banke.. 'čuvajte pin' .. dok famozni cyber odjel postoji ali u tajnosti... (ne za građane, domestikus-vulgaris.. samo za odgovarajuće potrebe institucija ili pr-a).

 

-a što rade? tj jel posao policije (nevažno, naša-eu-razno) upozoravati ili suzbijati, hapsiti, goniti? ok je edukacija, preventiva, no to je samo dio ili nije posao policije upozoravati nego zaštiti, tj provjerimo statute-zakone svih država, policija, službi, vojske.. bilo čega i primjetit ćemo upraov to, što im je primarni posao a tek neki 'stoti' upozoravati, tj neovisno što upozore građane, na npr pojavu lažnih novčanica, i dalje imaju svoj posao kao loviti lažne novčanice.. osim u slučaju cybera? tad stanu na takvim priopćenjima? Što radi policija, eu-države? što rade institucije nadležne za to? .. što radi hakom, telekomi koji su nadležni za telekomunikacije i odgovorni, što radi azop (osobni podatci).. osim izjave koju blentavo daju, dok neki dan u dnevniku gosp.l.carić točno kaže ali uzaludno, 'u vjetar'.. tj i dalje će policija, azop, hakom, institucije, eu i europol davati takve izjave, preporuke, savjete, .. kao da su savjetnici? Što je posao policije? Borba protiv kriminala ili upozoravanje građana? .. ili je oboje, nevažno što je primarno-težište, no kako to da ništa ne rade u onom drugom osim upozoravanja-preporuka?

-odnosno, rade, sporadično, kao štibre koje pogase pirat-iptv kanale-servere, no zašto ne rade to kad je ciljano na građane (jer ovdje postoje oštećene tv kuće koje traže zaštitu-kaznu..).

-što kad običan građanin dobije ransom-mail... a to je kao djelo opisano u kaznenom zakonu, teže kazneno djelo, po službenoj dužnosti.. tj u čemu je razlika pravno u filmu ucjena ili u mailu.. ili kako to tumači zakon, policija kad već upozoravaju i savjetuju.. tj imaju li oni pravnog savjetnika koji im sugerira da bi i to bio njihov posao-obveza po službenoj dužnosti po spoznaji? .. ucjena je teško kazneno djelo, crypt-ransom malware koji je jedini ozbiljan problem posljednjih godina (ono što svi generički nazovu 'virus') .. i što policje-države-eu radi? ... upozorava? Upozorava li azop, hakom? upozoravaju li oni telekome čijom opremom se to izvršava i koji su tad kao pružatelji usluga obvezni-odgovorni pa i na suradnju s policijom za recimo ip-adrese-logove.. ili posotji li bilo koji članak u kojem policija to radi za građane, osim za državne institucije, banke, bolnice, škole, aerodrome.. jesu li ikad upotrijebili resurse policije države ili eruopola za zaštitu građana dok im u statutima upravo to piše.. zaštita građana.

 

-što radi policjia? tj jasno je što radi druga strana, kriminal.. a policija upozorava i dijeli penkale-kravate, kao što to radi azop i hakom.. i sad aktualno o osobnim podatcima utjerivača dugova dok se azop pravi blesav (i više nego što je nužno)..

-kaže carić, točno.. no u vjetar, što se vidi po tonu i izrazu lica, jer čovac zna, dovoljno dugo i zna.

 

 

 Cyber banditi cesto nisu u jurisdikciji, kako ce uhititi nekog preko interweba? Ali to im ionako nije prioritet. Svrha policije je da zastiti kaptial bogatijih ljudi i kompanija, a gradjanska duznost je reda radi, cisto forma. 

 

To znaci da svatko od nas mora da bude policajac, vojnik, doktor, haker i sto god zatreba da zastitis sebe i obitelj.

15 godina
offline
Re: Europol upozorava da kriminalci već uvelike ko
Bob Boss kaže...
..

 

 

 Cyber banditi cesto nisu u jurisdikciji, kako ce uhititi nekog preko interweba? Ali to im ionako nije prioritet. Svrha policije je da zastiti kaptial bogatijih ljudi i kompanija, a gradjanska duznost je reda radi, cisto forma. 

 

To znaci da svatko od nas mora da bude policajac, vojnik, doktor, haker i sto god zatreba da zastitis sebe i obitelj.

 -plako, redom.. nisu u jurisdikciji? ok, .. kako to znaš-znamo? Tj da bi to znali policija-nadležni prvo moraju podzeti ono što je u njihovoj nadležnosti-ovlastima-jurisdikciji... tek kad 'dođu do zida' može taj odgovor biti prihvatljiv, no opet tad što radi eu prema tom 'zidu' tj tko je zid-država? moldavija? .. kad se nečim pretjera blokirati-isključiti, čitavu državu i tad će biti kooperativni, kao što su svi kad moraju. Jurisdikcija? Prvo činjenice.

-odnosno, daješ alibi pliciji koja prije uviđaja pljačke može napisati 'pljačkaš se udaljio u nepoznatom smjeru' i može nastaviti spavati bez uviđaja-istrage..? smiješno, tj što je policija, što je europol.. agencija za smišljanje savjeta i izgovora? .. ako je izvan jurisdikcije tad je to naprosto činjenica koju će iznjeti NAKON obavljenog posla, istrage-provjere od telekoma nadalje.. ne bez ili prije tog. Da-ne?

 

-ostalo možemo se složiti.. koga i zašto-kad štite, floskule i sl. .. no što im piše u statutu? jesu li oni savjetnici ili zaštita?

-drugačiji-sličan primjer, npr prije ljetovanja, savjeti-preporuke po tv-u, ne ostaviti otključano, netko treba pokupiti poštu, susjedi-familija ili noću paliti svjetlo.. kao moguća preventiva da lopov-provalnik ne provali dok nema nikog.. no što rade u slučaju provale, stanu na savjetima ili traže provalnika i ponekad uhvate? .. zašto isto ne rade s ostalim djelima? cyber odjel postoji, naslov je europol.. resurse imaju, eu je ipak eu i jurisdikcija možda nije problem tj moguće kao i haški nalog o hapšenju putina.. no haški sud je ipak izdao taj nalog.. a policja daje savjete? .. opet, što je barem formalno posao policije?

 

-za svaki napad pa i IT-cyber postoji protokol, postoje ip-adrese, logovi, postoji zakon, posotji obveza operatera da tad po sudskom nalogu da potrebne podatke (dok automatikom rade recimo blokiranje spamera, dovoljno da nekog pošiljatelja prijaviš par puta i ako je spamer to su napravile stotine ljudi i operater ga blokria ili to napravi gmail za gmail.. rutina, lako + zakonska obveza koju operateri čak rade rutinski po prijavi spama..)

-zašto policja ne radi svoj posao, zašto stane prije nego dođe 'do zida'?? -znaju odgovor prije nego ga potraže? tj može biti putin, može biti i ujkosem.. u oba slučaja je često uputno praviti se ćorav.. no ne pišaj mi po vratu kao pada kiša, policija ili radi službeno ili ne, ako imaju odgovor o jurisdikciji tad to znači da su barem započeli istragu i da imaju nalog, neke rezultate, neke ip adese nekih država-operatera.. kad su izašli s takvim podatcima u medije, dok naprotiv uvjek pr služba sugerira čuvanje pina, pražnjenje pošte i ne klikanje mailova.. a posao im je... pisati savjete?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice