Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih podata

poruka: 7
|
čitano: 3.556
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih podata".
13 godina
offline
Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih podata

Aham, već brišu, ovaj, bekapaju.

Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih podata

u prijevodu, drzali su ih jer nikad ne znas kad ce zatrebat... ima logike...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih podata

samo dio problema i ima smisla da krene od vrha tj europola.. ali će se vjerojatno propustiti važniji dio, ostatak-ispod.. nitko nema pravo držati osobne podatke osim kad to pravo ima, tj svi koji u nekom trenu prikupljaju takve podatke, npr shoping centri s nagradnim igrama u kojima traže ime-telefon.. isto pravilo, isti zakon, ista posljedica tj mora se brisati po isteku svrhe prikupljanja no to do sad nitko nije provodio ili provjeravao, pa eto, možda početak.. a 99% da će tu i stati.

 

npr, snimka sandadera u restoranu, koja se čuvala godinama, odbačena kao dokaz jer je protupravna.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 19:45 (ihush).
 
2 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih po
Nitko pravo nema da drzi neki podatak kad mu istekne vremenska korisnost za originalnu limitiranu aplikaciju.
15 godina
offline
Re: Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih po
veliki pero kaže...
Nitko pravo nema da drzi neki podatak kad mu istekne vremenska korisnost za originalnu limitiranu aplikaciju.

 ok, a jesi li ikad načuo da je netko obrisao podatke ili da je neka institucija nadzora to provjeravala i potvrdila? .. postoji u zakonu, postoji u uvjetima koje pravna osoba prije dobijanja dozvole o prikupljanju osobnih podataka mora ispuniti.. no jednostavno nema kontrole, kazne, ničeg.. nešto kao osnovan (već +godinu..) policijski cyber odjel, vidjeti-čuti nešto o njima npr postoje li ili su samo legenda.. ili postoji li jedan predmet-prijava koju su zaprimili, ako da.. jesu li riješili? itd..

 

evo, sad zakon upozorava policiju-eu da ako podatak nije dio istrage-optužbe po zakonu mora biti obrisan, već je morao biti.. hoće li netko dobiti kaznu zato što do sad nisu radili po zakonu? hoće li ikoji novinar ili predstavnik u eu parlamentu pitati-postaviti takvo pitanje? i što će biti odgovor? .. zakon i provođenje, kad predstavnici zakona-vlasti sami ne poštuju zakon i ne provode ga?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih podata

Tko će odgovarat?

To Each His Own.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Europol mora uništiti 4 petabajta privatnih po
lmutak kaže...

Tko će odgovarat?

 za brisanje podataka?

 

Meni je full drago kada ulazim u Zloveniju, Jitaliju, Auštraliju, Šerbiju, Erceg Bosnu ili Hungariju pa me miss Pogranićna Milicajka zamoli da stanem sa strane, pa dodje psetalo, njuska mi jajca, malo anti šmekanja mejne policistice pa pravac Amsterdam! odraditi rundu! :D

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice