Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

poruka: 28
|
čitano: 19.208
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…".
11 godina
neaktivan
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
Dead kaže...

Moj trenutni inkjet Canon Pixma TS6150 učestalo gubi i wifi i wifi direct tako da ovaj Epson nije jedini. Jučer mi je došlo da ga zatučem pa sam ga spojio usb-om i sad to nekako funkcionira. Svejedno ga mislim izbaciti iz kuće. Ima li tko nekakvu preporuku? Uvjet je pouzdan wifi, dvostrani ispis, inkjet i scanner. Koga sam god pitao nitko mi nije pohvalio tri "velika"; HP, Epson i Canon.

 Ja skoro svaki dan želim zatuč HP-a kojeg imamo u firmi... isto stalno pizdarije sa WiFi-em... Mislim da ipak nema do žice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

ma stari laseri (hp 2605 dtn) u bojama su nenadjebšivi. nema vifi ali ima žice. tinta je ionak skuplja od krvi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Nemam ništa utješno za reći, isto koristim HP-ov MFP, crno-bijeli laser, i isto me WiFi konstantno zajebava. Kad hoću nešto printati, moram isključiti i uključiti uređaj te ga ponovo dodati u Windowsima. Srećom, ne printam češće od dvaput mjesečno, tako da živim s time 

 

Jedan prigodni link.

Never put Dolby on snake detectors.
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Ekipa jedan prijedlog. Ako već koristite WIFI za takve uređaje (a nije namjenjen baš da printeri budu spojeni, plus ako ne printate idu u sleep i priner i WIFI kartica u njemau), dajte si prvo složite mrežu i kupite normalne AP-ove i routere koji će raditi, a ne koristiti smeća koja vam ISP-ovi daju.
Za par stotina kuna se kupit dobar Mikrotik i podesi da radi kako spada.

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
gkelekov kaže...

Ekipa jedan prijedlog. Ako već koristite WIFI za takve uređaje (a nije namjenjen baš da printeri budu spojeni, plus ako ne printate idu u sleep i priner i WIFI kartica u njemau), dajte si prvo složite mrežu i kupite normalne AP-ove i routere koji će raditi, a ne koristiti smeća koja vam ISP-ovi daju.
Za par stotina kuna se kupit dobar Mikrotik i podesi da radi kako spada.

 Imam apsolutno sve posloženo kak se spada i opet zajebava... nema toga kaj nisam sve isprobao... i taman kada radi super par dana, neki ga penis zblesira... Problem je većinom što su ovo consumer grade uređaji koji nisu namijenjeni za imalo veće mreže i veći broj korisnika...

 

Ali jope, sve kaj imam prištekano žicom radi super...

7 godina
protjeran
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Samo mrezni kabel i sve radi kako treba. U poslovnom okruzenju wifi printer je glupost.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
gkelekov kaže...

Ekipa jedan prijedlog. Ako već koristite WIFI za takve uređaje (a nije namjenjen baš da printeri budu spojeni, plus ako ne printate idu u sleep i priner i WIFI kartica u njemau), dajte si prvo složite mrežu i kupite normalne AP-ove i routere koji će raditi, a ne koristiti smeća koja vam ISP-ovi daju.
Za par stotina kuna se kupit dobar Mikrotik i podesi da radi kako spada.

 

Imam složen mesh WiFi sustav po cijelom stanu, ISP-ov router je u bridgeu. Nije do toga.

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
Montarinari kaže...

 Imam apsolutno sve posloženo kak se spada i opet zajebava...

Što to znači da imaš sve posloženo kak se spada? Da li imaš i "normalne" uređaje? Standardni consumer grade (neki Asusi, TP linkovi, ZTE-ovi i ini) i IPS uređaji su teže smeće da kada se par mobitela spoji ode sve u bananu, a gdje ne bude onda printer kroz koji mu možda šalješ PDV, fotke i svašta nešto, i to povremeno.

 

Oprema košta i to se ne može zaobić (Ubiquiti, Mikrotik, Linksys neki modeli). Moj zadnji primjer je da morao srediti 3 prostorije dalje arhiver - NAS, mora biti tamo i nema kablova do njega. Mikrotik AP je standalone podešen i na njega je spojen samo i jedino taj NAS. Zadnjih 8 mjeseci nije bilo niti jednog ping requesta koji je failao.

Osim opreme tu je i firmware od uređeja - printera, koji treba možda updejtati (obićno izbace tešku betu s printerom, da bi fixali poslije)

 

Montarinari kaže...

 Ali jope, sve kaj imam prištekano žicom radi super...

Žica je žica i amen. :)

 

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 13:38 (gkelekov).
15 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
Dead kaže...

 Ma razumin to za lasere, ali ne printamo toliko da bi nam trebao. 

 nije štos u količini nego razmacima između. zna stajati spavajući mjesecima a onda deri, miško. nikad se ne zasuši i uvijek je pripravan.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 16:46 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
Ajar kaže...
Dead kaže...

 Ma razumin to za lasere, ali ne printamo toliko da bi nam trebao. 

 nije štos u količini nego razmacima između. zna satajati spavajući mjesecima a onda deri, miško. nikad se ne zasuši i uvijek je pripravan.  

 Jel za dom spreman ?

 

15 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

imam Epson CISS printer, malo stariji model, traje vec godinu i pol sa originalnim punjenjem (vise od 2000 stranica sam insprintao) ... takodjer koristim ga i za printanje preko WiFi-ja, u 95% slučajeva printanje je izvršeno bez problema.

printanje sa mobitela također radi bez problema

 

doma imam mesh wifi

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 13:49 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

i ja sam za žicu svugdje, ali doma, Epson SX435W radi kak Bog zapovijeda maltene od prvog dana (znam da sam nakon par dana ga konačno podesio)... WiFi ne štuca ni najmanje...

 

a promijenio i routera i switcheva i kompova...

 

i printa se s tableta, PCa, laptopa i mobova...

 

Zakon strojčić, još s MicroTeam/PrinTeam zamjenskim tintama nema nikakve frke (osim kad zamijene seriju, sad su crni spremnici, pa moraš sve mijenjati kad se jedan iz paketa prijašnjeg isprazni)..

 

ali kad ih plaćam 4x 22 kn, ja zadovoljan...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Koristim AirPrint za bežično printanje na jeftini HP laser i to radi savršeno.

...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Ja imam 2 HP-a koji isto zezaju redovito prek Wifi-a. Obično restart ili kompa ili printera pomogne da progura te dokumente.

 

Što se tiče samog printera, nedavno sam razgledavao te ink tankove i nađe se HP-a i Canon-a za ispod 1500kn, wifi i điđe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
mGT kaže...

 Jel za dom spreman ?

 

 ma ovo je printer. oznaku koju spominješ ima moja doktorica na živinu tlakomjeru (dodatne oznake: haknkrojcek, wehrmacht i 1943 - ma što to značilo) i veli da nema boljega. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 16:50 (Ajar).
8 godina
neaktivan
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Posjedujem Epson L355 preko 6 godina (ako se ne varam) i isprintao je 50k+ stranica. Brzina mu nije vrlina ali zato cijena za potrošeni materijal je smiješna :D do te mjere da ti je skuplji papir od tinte.

 

Jedino ga treba redovito koristiti da se ne začepi mlaznica inače treba ink flush ili head cleaning pokretati.. sve u svemu odličan printer ako tražiš što manje za što više. I naravno zamjena ink padova (ili kako se već zovu one spužvice gdje se boja odlaže u printeru ili čemu god već služi) koju sam obavljam jer je vrlo jednostavan proces samo ih  kupujem putem eBaya/AliEx.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

 

Čitao sam taj tekstu u print izdanju BUG-a, ali moj osobnih izbor za jefitno printanje je refilane tinte. 

Well, na moje starom Canon Pixma printeru nekoliko godina, rifilam spremnik sa zamjenskom tintom, te tako za jedan originalni spremnik istome produžim radni vijek za nekoliko punjenja. 

Kada se on istroši i više ga printer, odnosno kompjuter ne želi prepoznati, onda jednostavno kupi novi originalni spremnik. Da, treba malo hakiranja, petljanja sa bojama injekcijama, ali eto, 

ne printam više tako puno kao nekada, pa kaj se tiče printera ostajem na starom načinu.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Žena ima EPSON L6160. Cijena je tu negdje s ovim, ali ima neke dodatne funkcije poput touchscreena. Uzela ga je baš zbog cijene ispisa. Dobila je 3 kompleta tinte u kutiji (trajat će vjerojatno koliko i printer) U globalu nakon korištenja Brother Laser L2520DW jako je razočarana. Samom kvalitetom izrade, Wi-Fi šteka, a najgore od svega je da je skener ubitačno spor. Za jeftin ispis ok, sve ostalo je srednja žalost.

Navedeni Brother je strojčina u svakom pogledu za onog kome ne treba ispis u boji. I WI-FI radi bez problema

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Cijena uređaja je debelo ispod 2000kn.

 

WTF?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 20:42 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
Dead kaže...

Moj trenutni inkjet Canon Pixma TS6150 učestalo gubi i wifi i wifi direct tako da ovaj Epson nije jedini. Jučer mi je došlo da ga zatučem pa sam ga spojio usb-om i sad to nekako funkcionira. Svejedno ga mislim izbaciti iz kuće. Ima li tko nekakvu preporuku? Uvjet je pouzdan wifi, dvostrani ispis, inkjet i scanner. Koga sam god pitao nitko mi nije pohvalio tri "velika"; HP, Epson i Canon.

Ne znam koga si pitao ali dok sam radio profesionalno kao DTP operater, a kasnije i Fotograf entuzijast, svatko će ti na svijetu reći Epson i samo Epson. Epson je u svijetu ink jet printanja isto što je i EIZO u svijetu monitora. Tu nemaš nikakve dileme.

 

Ako se ne varama HP i Canon u svijetu ispisa su de facto ista firma. Sjećam se kada je HP kupio patente na korištenje Epsonove piezzo glave pa to je bio event kao prestavljanje sada novog telefona.

 

Možda ti likovi koji ti nisu pohvalili tri velika i ne rade neke specijalizirane radnje. Neka probaju neki od Epsonovih SureColor printera.

 

gkelekov kaže...

Ekipa jedan prijedlog. Ako već koristite WIFI za takve uređaje (a nije namjenjen baš da printeri budu spojeni, plus ako ne printate idu u sleep i priner i WIFI kartica u njemau), dajte si prvo složite mrežu i kupite normalne AP-ove i routere koji će raditi, a ne koristiti smeća koja vam ISP-ovi daju.
Za par stotina kuna se kupit dobar Mikrotik i podesi da radi kako spada.

Nema AP i Router nikave veze sa funkcioniranjem/ne funkcioniranjem uređaja barem na bilo kojem Networking protokolu kojeg ja poznajem a da ga koristim pod uslovom da ti Router radi jednostavno - normalno.

 

Moj prvi ISP koji mi je dao Wi-Fi router bio je ZTE i koliko god mi nazivali ZTE smećem, zapravo nije bio toliko smeće koliko "inžinjeri geografije" štelom zaposleni u telecomu koji su to održavali kao da su IT profesionalci. Poslije toga dobio sam na 10-tke istih ZTE-ovih routera pa sam i Firmware promjenio pa je ispalo da sa jednom serijom istih Routera možeš čuda napraviti kao primjerice MAC-based VLAN.

 

Pa mi je drugi ISP nekako (pred kraj trajanja tinte u Canonu) dao ni manje ni više nego Ciscov Router (sada ti njihovi sitni routeri prodani su Tehnicoloru) a problemi su i dalje ostali isti što se bežičnog ispisa i drugih problema vezanih za Wi-Fi mrežu... puno toga je na "zadnjoj liniji", driverima za lupam HTC uređaj ili šta vam je već u krajnjem cilju što poslužuje Router.

 

Mikrotik i Enterprise tržište - nikada više. Mada čujem od kolega mrežara da su se poprilično popravili.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
Dead kaže...
Envy kaže...

 Onda nema mi druge već potrošit ovo cartridgea što imam za Pixmu pa je prodat preko Njuškala i kupit Epsona.

Printera ima koliko i različitih prevoznih sredstava, lupam, auto, kamion, bager, autobus. Sve sad zavisi koje su tvoje potrebe.

Vidio sam u jednoj štampariji Epsona koji za potrebe vlade kuca neke uplatnice (matrični printer) koji je bio doslovce zašarafljen za ogromni sto. Printer ga doslovce ljulja i pišti kao da je lokomotiva. Ne staje dokle god ima trake. Dakle u gornjem primjeru to je Bager SRS koji skida brda dok ne dođe do uglja.

 

Ti kućni All in One su sad toliko jeftini da je to smiješno, skluplja tinta nego kompletan printer, ali može poslužiti za ispisati neki dokument, CV, i sl, pa i fotografije u zavisnosti od medija. Ali budeš li sa njima ispisivao Fotografije računaj da taj glossy papir doslovce srče tintu kao mačka mlijeko.

 

Imaš sada popularne portable i džepne (da doslovce kao nešto deblji mobitel) printere koji printaju 9x13cm ili 10x15 slike a mislim da ima jedan Polaroid koji je tako malen da je samo za Instagrama, prave četvrtaste fotografije. Imaju svoje baterije tako da možeš na kavi u nekoj bašti isprintati prijateljima slike. Od portabilnih imaju i prave A4 i Epson i Canon tako da pored nekon tankog laptopa komotno može da stane u 15" ili 17" torbu. Stvarno imaju cool faktor da li u torbi ili još bolje na radnom stolu.

 

Što se tiče profesionalnog (ali ne industrijskog) ispisa sad zavisi opet za što će ti printer: Da li je to Proofing (Dokazivanje ono što vidiš očima je isto što i na papiru. To se radi kao probni otisak prije nego se pošalje na osvjetljavanje i na roto press na mašinama od nekoliko miliona eura, čitav lanac mora biti kalibriran: fotoaparat, monitor, printer) ili o profesionalnim fotografijama tipa vjenčanje ili printeri malo većeg formata koji su idalni za arhitekte ili neke manje nacrte.

Ja upravo gledam jedan Epson SureColor ali mi je preskup (675 CHF) 9-to bojni A3+ formata. Onaj za koji Epson tvrdi da uz posebni mediji (papir) neće žutjeti ni za 200 godina - pod vodom (čisto sumnjam, ali u prijašnjoj firmi jedan takav probni otisak potopljen je do pola u jednoj vazi već drugu godinu za redom i za sada mu ništa).

 

Eh sada to je gore neka sitna priča o printerima. (Primjerice tko ne zna: onaj uredski kopirac na kotačima sam Ooperativni Sistem je težak 1,1 GB kompresovanog formata formata, ja instaliram i pitam se šta je tu sve napokavno).

 

Sasvim druga priča je o tintama i samom mediju. Dobar medij može i 72ppi progurat da bude kao poster. Što se tiče tonera za lasere pogotovo za stare tu su kinezi totalno razvalili (i potakli nešto što se danas zove CISS ispis, jer je u jednom trenutku tinta je bila skuplja od srebra - doslovce). Što imaš stariji laser to je bolji. Ja imam HP2100 i već sa (kako mi ga je liik poklonio rekao je da mu je toner pri kraju i dao mi jedan orginalni toner i jedan zamjensk). Zanimljivo ja sam već 12 paketa papira (onih od 500 listova) a još nisam toner promjenio. Noviji imaju čipove tako da je punjenje malo kompleksno. Ali uglavnom knezi imaju sve.. gumice, maske, čipove, kompletne zamjenske tonere/tinte, bubnjeve opne i sl.

 

Mogu do sutra o printerima pričati ali evo od 15-tak dana koliko sam radio u toj firmi napisat ću neka iskustva koja možda bude nekome zanimljiva:

 

- Toner za neke velike laserske kopirce nabalje se u bačvama. Pune se i mali toneri za lasere za kladionice. Cijena napunjenog tonera je oko 10 kuna.

- Ako printer (laser) ne uvlači dobro (problem ko Canona cječiti i HP-a), treba očistiti/zamjeniti gumice samo.

- Printer (laser) crni koji crnu boju ispisuje više kao tamno smeđu treba samo laser očistiti.

- Ako printer smrdi na nešto što još niste osjetili znajte samo jedno: bio je u vladi gdje su naši političari samo pili kave i pušili po 2 kutije cigara dnevno.

- Obični multifunkcionalni Laser A3 formata (kopirac) ima OS od preko 1 GB. Takav printer je isplativije rentati nego ga kupiti.

- Za Canon postoje driveri (duboko ukopani u Suport Canona) koji su ne mogu reći čudni - nego nešto kvazi-isprogramirani.

- SMB ili Server Message Block Protocol (ne znam u kojim verzijama), koji je isključen u Windowsu 10 u većini slučajeva (ne mogu sa 100% sigurnošću tvrditi) nije uzrok što printer ne radi u Windowsima 10, iako ga neki stariji printeri koriste.

- Postojali su Ink-Jet printeri bez crne tinte (crna se dobijala printanjem C, Y i M bojom i nije bila poptpuno crna nego tamno smeđa). U firmi su me napravili ludim za tu izjavu dok im nisam našao konkretan model (mislim da je Canon bio u pitanju).

Eto toliko od mene što se tiče printera.. ako koga zanima konkretno šta i kako. Nek slobodno priupita.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Pozdrav ekipa!

 

Obzirom da već nekoliko mjeseci (od 12/2018) imam identični printer L3151 evo mojih nekih dojmova.

Prvo malo background. Davno sam koristio Epsonove inkjet printere i nisam bio zadovoljan cijenom tinte a povremena čišćenja mlaznica su me ujedala svaki put za srce i novčanik. Onda sam prešao na Laser (Samsung ML1710P) i to je dobro funkcioniralo iako sam se odrekao boje.

Pošto je nakon nekoliko godina Samsung dotrajao išao sam gledati što da si uzmem za moj mali osobni ured/kućnu upotrebu i zaželio sam se prinati u boji - virmani ljepše izgledaju, klincu koji je krenuo u školu dobro će doći... Kupio sam L3151 u svijetu medija i to za nekih 1200 kn. Tako da ova cijena od 2k kn nemam pojma otkud je došla.

 

Početno spajanje printera prošlo ok. WiFi direct je prošao izvrsno i odmah sam s mobitela printao probne stvari i sve šljaka super. Povezivanje na komp (Win10) odradio sam preko usb kabela jer nisam baš kužio princip ali nakon postavljanja - stvar preko WiFia šljaka bez problema. U ova 4 mjeseca nisam imao niti jednom slučaj zatajenja veze. Doduše radi se o 4-članom kućanstvu i ne previše opterećenom mrežom. Sve ide preko bezveznog bnetovog routera/modema/switcha kojeg sam dobio skupa s ISP uslugom.

 

Printanje - odlično pogotovo ako se printa u modu visoke kvalitete. Nemam zamjerki. Kopirka je isto odlična. Jako sam zadovoljan.

Printam jako puno (za kućnog korisnika) jer sam iz usluge počeo printati i za frendove, susjede, školu i sl. Nikada u životu nisam toliko printao :-D

 

2 problema s kojim sam se susreo do sada:

1. Nikako ne mogu dobiti da mi nivo tinte pokazuje u driveru/softveru. Naravno, vidim razinu tinte u spremnicima pa nije deal breaker ali to što softver ne zna količinu ima za posljedicu kada se printaju veće količine odjednom (npr. 40 kopija) onda zna izbaciti na ekranu driver upozorenje da se pazi na nivo tinte da ne padne ispod donje crte kako ne bi se oštetio printer. to ponekad živcira i primijetio sam da ako ne zatvorim/potvrdim taj prozor - onda će printer stati (valjda da sebe sačuva). To je malo frustrirajuće jer ne mogu pustiti 50 stranica da se printa nego moram "dežurati" povremeno... Pokušao sam sve (subnet mas je isti) no izgleda mi kao da ovaj model jednostavno ne šalje razinu tinte... nije veliki problem jer se sve optički vidi na printeru a i uglavnom sam za kompom dok printam pa ni rijetki pop-up prozor nije problem.

 

2. kupio sam original 10x15 epsonov fotopapir za fotke i printer ima teškoća povući taj papir. Već sam ga mislio na servis odnijeti no odlučio sam probati s drugim fotopapirom - i gle čuda - sve šljaka savršeno. Tako da predlažem svima koji imaju sličan problema, samo neka zamijene papir. Inače što se tiče uvlačenja A4 papira - NITI JEDNOM mi se nije dogodilo da nije uvukao papir ili da je uvukao više papira. Printer je nov (4 mjeseca) i ispisao sam puno stranica (1843 sveukupno, 1487 color, 356 crnih) i poskenirao jedno 150 dokumenata. Prvi ispis bio 7.12.2018.

 

jako sam zadovoljan s ispisom fotografija. Mogu reći da sam iznenađen kvalitetom fotki. Meni, kao laiku, za printanje obiteljskih fotki pre pre dobro. Mogu si misliti kako bi bilo da sam uzeo neki baš foto printer koji ima dodatne boje za bolji foto ispis... Meni je i ovo super.

 

Nije brz. pogotovo ako se printa na visokoj kvaliteti ispisa ili fotke. Volio bih da ima i duplex jer dosta printam obostrano, no nije mi problem okrenuti papir i ponovo ubaciti.

 

što se potrošnje tinte tiče, jednu bočicu crne sam već potrošio i sad sam na drugoj koju sam dobio u paketu. što se ostalih boja tiče jedva da su se počele trošiti a relativno dosta printam u boji...

Printanje s mobitela je zakon. šljaka bez problema, čak ima i dosta opcija za podesiti.

 

Jednom sam čistio glave jer se jedna dizna zaštopala nakon što tjedan dana nisam printao a radijator je relativno blizu + grijanje na klimu pa i to vjerojatno je doprinijelo štopanju...

 

za 1200 kn ja sam prezadovoljan. pogotovo zato što se originalne tinte mogu nabaviti za 47 kn. smijurija. Više na papir trošim nego na tintu. Trošim Navigatorov 90 gramski papir a po potrebi i 120 gramski za letke. Počeo sam si printati stvari čisto da ih čitam u rukama a ne s ekrana... Supruga isto preko mobitela printa školarcu svakakve stvari. Jednostavno.

 

softver se redovito ažurira iako ne vidim neke promjene ali drago mi je radi supporta.

 

Kome treba ovakav tip printera i ima slične zahtjeve - toplo preporučam.

 

Za urede i veće količine printanja definitivno bih preporučio istraživanje nove tehnologije u koju je Epson milijune ulupao a to je PrecisionCore tehnologija (za razlicu od ove piezo koja je u mom printeru). Mislim da daje bolje (kvalitetnije i brže ispise) rezultate. Vjerojatno će kroz koju godinu i ta tehnologija stići u consumer razred.

 
4 0 hvala 5
4 godine
neaktivan
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

Ja koristim HP deskjet 3545. Koštao je cca 100 eura. Radio je nekoliko godina bez greške. Wi-FI uvijek radi, printa dvostrano, skenira,.. Boje se često moraju mijenjati i nisu jeftine. To mu je jedina loša strana.

Od nedavno je počeo printati u wordu s greškama i ne mogu to riješiti. Neki redovi su prazni, možda dva tri reda na stranici. Za kućnu upotrebu to može proći, ali za neke namjene nije dovoljno dobro. Trebalo bi napraviti update firmware-a, ali neće. Kaže da je firmware up to date :) Pokušao sam reinstalaciju i staviti neki drugi driver, ali greške su ostale iste. Interestantno je da iz excela printa bez grešaka. 

Uglavnom, počeo sam tražiti novi printer. Mislio sam kupiti neki Epson iz L serije, ecotank, zbog jeftine tinte. Iznenadio sam se da ti printeri ne printaju dvostrano, a skuplji su od HP-a. Dvostrano printa tek printer koji košta 2750 kn (Epson ITS L6190). 

Sada sam u dilemi što kupiti. Imate li neki savjet?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

a opet kupujem uzeo bi isto, epson ecotank sa tintom koja se dopunjava ...  super zadovoljan sa postojecim printerom L386

 

nazalost nema duplex ali nije mi to toliko bitno

3 godine
neaktivan
offline
Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

RAzmisljam da uzmem EPSON Ecotank L3156

jel ima netko iskustva koliko mu treba sa isprinta obicnu crno bijelu stanicu teksta na nekoj jednostavnojoj postavci printa ( ne treba to biti ne znam kakava kvaliteta) ?

DA li je on OK za Office upotrebu,nikakav havy use?

 

HVala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…

pa imas na webu mjerenja i službene podatke pa baci oko:

 

https://www.epson.hr/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3156#specifications

 

 

po meni je ok za office upotrebu ... jedino sa skeniranjem zna zastati na par minuta nakon što odradi 10tak stranica..

 

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
kaze ovo
Brzina ispisa ISO/IEC 24734
10 Stranica/min Monokrom

Brzina ispisa
33 Stranica/min Monokrom (obični papir),

Koliko je realna brzina kada se ispisuje obican text?
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 20:45 (Zumbo).
15 godina
offline
Re: Epson Ecotank L3150 - Traje i traje…
Zumbo kaže...
kaze ovo
Brzina ispisa ISO/IEC 24734
10 Stranica/min Monokrom

Brzina ispisa
33 Stranica/min Monokrom (obični papir),

Koliko je realna brzina kada se ispisuje obican text?

 

 

 

 

evo pogledaj i sam ... ili pošalji nesto da ti isprintam i izmjerim štopericom

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 8:23 (BoTiA).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice