Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 202.867
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

 

neki ovdje su do danasnjeg dana prognozirali 400 milijardi mrtvih po sekundi u svedskoj

 

 Ovo je prilično indikativno kad moraš tuđi stav toliko karikirati da bi nekako ispalo da je pogrešan.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Stric_Jura kaže...

. napiješ se prek vikenda, u ponedjeljak ostaneš doma se trijezniti - javiš i nikome ništa...

 u it-u je ovo normalno, barem gdje sam ja radio, i manje vise svugdje gdje sam cuo.. 

za druge sektore ne znam

SimeKZ kaže...

 Gledam krivulju, pa procitam... pa se opet vratim na krivulju. Skuzis da tekst pere jedno, krivulja drugo.

krivulje, brojaci leseva, statistike... zijev

 

da imaju 10000 mrtvih do sada bilo bi sasvim ok s obzirom da je sve otvoreno 

9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
digitall kaže...

 

neki ovdje su do danasnjeg dana prognozirali 400 milijardi mrtvih po sekundi u svedskoj

 

 Ovo je prilično indikativno kad moraš tuđi stav toliko karikirati da bi nekako ispalo da je pogrešan.

 jebiga i dalje se ne događa katastrofa i potpuni kolaps kako si najavljivao

a ni nece

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2173838

 

ovo je zanimljivo;

 

doznao da je zaražen nakon što mu je prošla 14-dnevna samoizolacija koju je odradio pod strogim uvjetima. Tijekom toga razdoblja nije imao niti jedan simptom te su se oni pojavili tek devetnaesti dan od početka samoizolacije, kada mu je i potvrđeno da je pozitivan na koronavirus

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 11:00 (digitall).
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...
Old Iggy kaže...

Niti gripu držimo pod kontrolom niti imamo uvijek cjepivo.

Prvo, gripa je teška bolest, ima je niz vrsta (ovisno o virusu) i svake godine se čeka koja točno dolazi. Nekad i promašimo pa se napravi tona krivog cjepiva.

Drugo, imamo odijelom sobni imunitet (jer čovječanstvo živi s gripom tisućama godina).

 

Što se korona virusa tiče (ne samo Covida), tu smo u banani. Nemamo ništa. Došao je SARS, srećom brzo nestao. MERS još brže (zbog velike smrtnosti). Covid nas je gadno iznenadio.

Zašto je Covid problematičan, objašnjeno je n puta. Treba opet?

Ajmo malo u ne tako daleku prošlost, jer vidim da vi svi skupa ovdje ne razumijete neke osnovne stvari i potpuno vas je potopio ovaj medijski tsunami lažnih vijesti i panike.

 

Što znači ubojiti virus i kako izgleda prava smrtonosna pandemija?

 

Eto npr. 1968. godina je bila godina još jedne od mnogih pandemija koje su nam došle iz Kine. Taj virus tipa A(H3N2) ilitiga Hongkonška gripa ubio je između 1 i 4 milijuna ljudi na Zemlji. U Ameriki je ubio oko 100 tisuća ljudii to većinom 65+ populacije. To eto nije bio neki problem tada, ali zato Korona br.19 je problem eksponecijalnih&galaktičkih proporcija, pa bi čovik pomisli da je to najgori od svih dosad pandemija i vrlooo specijalan virus, zbog kojega svi moramo ostati doma, tj. dok nam se 'dobri' Vili ne smiluje, pa eto sad na blagdane možemo malo i izać na misu i pokoju procesiju.

 

Jel itko od tih 'stručnjaka' napravio 'cost-benefit' analizu?

 

hummer0 kaže...

Kako se šire kapljice nakon laganog kašljanja možete vidjeti na 4:20 .

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=258&v=vBvFkQizTT4&feature=emb_logo

 

 Jašta ovako se samo širi ovaj superspecijalni virus Korona br.19, a ovi ostali ti se šire preporučenom poštom.

 Pa da je 1968 bio internet i zuto novinarstvo isto bi se desilo i tada,nekad je puno bolje zivit u neznanju!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2173849

 

ovo je tragikomicno, kao sto je mrblc vec pisao.. 

 

to teoretski znaci da mogu tuzit drzavu ovi kojima je biznis zatvoren i sl

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Belgija zadnja 24h +496, užas.

Švedi se za sada dobro drže, nadam se da će tako i ostati.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2173849

 

ovo je tragikomicno, kao sto je mrblc vec pisao.. 

 

to teoretski znaci da mogu tuzit drzavu ovi kojima je biznis zatvoren i sl

 

Ne to je uzalud, "država se samo pozove na sinkopu" i nema frke.

 

Dalje se nema kaj komentirat, na kraju če 80% populacije bit zaraženo ovako i onako sa i bez raznih zabrana.Večina ljudi nit ne zna da su zaraženi, a drugi sa slabim ili nikakvim simptomima niti ne prijavljuju ništa, ili ne trče u bolnicu.Iako je ovaj dečko odma prijavio svoju situaciju, večina ljudi to neče napravit i to je realna situacija.Njega su kak tim detektirali, a ispod radara im je vjerojatno u Hrvatsku ušlo minimalno deset ljudi sa ovakvim simptomima=nisu završili u bolnici.

 

 

Na jednog detektiranog zaraženog, pa samo dodajmo minimalno pet neprijavljenih ili nisu detektirani/niti neče bit službeno detektirani i to je to.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 14:12 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...

 Uglavnom se ponavlja ono što smo naveli bezbroj puta:

- daleko su savjesniji u slušanju uputa nego drugi, pa upute imaju isti efekt kao kod nas zabrane

- i prije korone 40% ljudi je radilo od kuće, sada je to daleko veći postotak

- stariji žive uglavnom sami, pa su već izolirani

- mogu samo javiti na posao da su bolesni i nemaju nikakvu penalizaciju 

- tradicionalno su distanciraniji od južnaka

 

Osnovna razlika je da vrtići i osnovne škole rade, što nije toliko kritično ako bake i dede ne žive s njima.

 

Znači njihovo ponašanje bez zabrana je tek nešto manje restriktivno od našeg uz zabrane.

Uz sve i dalje imaju relativno velik broj umrlih u odnosu na broj stanovnika. 86 na milijun u odnosu na naših 5, znači 17 puta više. Po njihovom modelu, kada bismo u svemu bili kao oni (LOL), sada bi bili na 340 umrlih. A uz našu savjesnost, zajednički život tri generacije i ostale razlikovne faktore?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 14:16 (Visak).
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2173849

 

ovo je tragikomicno, kao sto je mrblc vec pisao.. 

 

to teoretski znaci da mogu tuzit drzavu ovi kojima je biznis zatvoren i sl

 

 Sudeci prema Novom Listu, da

 

http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/PREOKRET-Vlada-u-strahu-od-tuzbi-za-odstetu-sada-trazi-da-odluke-Stozera-retroaktivno-potvrdi-Sabor

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
hummer0 kaže...
memulica kaže...
hummer0 kaže...

Kako se šire kapljice nakon laganog kašljanja možete vidjeti na 4:20 .

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=258&v=vBvFkQizTT4&feature=emb_logo

 

 Jašta ovako se samo širi ovaj superspecijalni virus Korona br.19, a ovi ostali ti se šire preporučenom poštom.

 ? spoiler slijedi sivo čita samo memulica seronja di sam ja rekao da se drugi virusi tako ne šire.

Samo nisam znao da se kašljanjem/kihanjem tako daleko po sobi može proširiti.

Jebote jesi pun sebe daj se malo spusti na zemlju i ne se*i.

Nisi znao !!? A meni onda imaš obrazom od džona govorit da sam seronja i pun sebe!? Bogte

 

Ovo je neko opće znanje/kultura, ali j*biga nisam ti ja kriv što nemaš pojma s čime živiš svakodnevno i što te školuje Fakebuk i ostalo medijsko smeće.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...
hummer0 kaže...
memulica kaže...
hummer0 kaže...

Kako se šire kapljice nakon laganog kašljanja možete vidjeti na 4:20 .

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=258&v=vBvFkQizTT4&feature=emb_logo

 

 Jašta ovako se samo širi ovaj superspecijalni virus Korona br.19, a ovi ostali ti se šire preporučenom poštom.

 ? spoiler slijedi sivo čita samo memulica seronja di sam ja rekao da se drugi virusi tako ne šire.

Samo nisam znao da se kašljanjem/kihanjem tako daleko po sobi može proširiti.

Jebote jesi pun sebe daj se malo spusti na zemlju i ne se*i.

Nisi znao !!? A meni onda imaš obrazom od džona govorit da sam seronja i pun sebe!? Bogte

 

Ovo je neko opće znanje/kultura, ali j*biga nisam ti ja kriv što nemaš pojma s čime živiš svakodnevno i što te školuje Fakebuk i ostalo medijsko smeće.

memulica

Kao što sam i rekao pun si sebe i misliš da si jako pametan.

Nadam se da živiš sam jer ako imaš familiju jadni oni sa takvim pametnjakovićem.

Prestani sa visine promatrat i komentirat ljude. 

Nisi najpametniji na svijetu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 16:01 (hummer0).
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
phoenix2003 kaže...

 Uglavnom se ponavlja ono što smo naveli bezbroj puta:

.........

Da. Osim toga, najveća dobit je imunitet ljudi u slučaju da se bolest vradi kao sezonska. U Švedskoj neće imati šanse. O tome ja cijelo vrijeme govorim!

Imam informacije iz prve ruke da uopće neće da na intenzivnu njegu stavljaju ljude koji imaju preko 80 godina i za koje postoji procjena da i onako neće preživjeti sljedećih 12 mjeseci!

14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
hummer0 kaže...

Nadam se da živiš sam jer ako imaš familiju jadni oni sa takvim pametnjakovićem.

Starci ga drze zatvorenog u podrumu. Logicno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ludizao kaže...

Živo me zanima što će biti ako se pokaže da je Švecka bila u pravu, a da su skoro sve druge zemlje zagorčale život svojim građanima? Hoće li možda tu opravdano krenuti neke tužbe i sl. Vidjet će se. Čak i ovlaš prateći statistiku sve sam skloniji vjerovati da profesor Knut zna što priča.

Svejedno se to neće moći dokazati i sam doktor je u intervjuu rekao da je Švedski model teško primjenjiv na druge države i kulture i da rezultati mogu biti potpuno drugačiji.

Ali još je rano, i Englezi do prije 10 dana nisu imali posebnih problema, pa se sad raspadaju, isto je i sa Belgijom, a kad se pogleda Amerika i kod njih se sve desilo u zadnja dva tjedna. Sve ovisi kako se virus kreće. Šveđani su definitivno u prednosti radi životnog stila.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Ma meni ovo ne izgleda dobro uz sve te priče kako Šveđanima ide dobro .

Brojka od 870 umrlih stvarno nije mala ne znam jesu to stariji ili mlađi ljudi , ali čovjek ne može biti ravnodušan na taj broj jebeš ekonomiju kad je toliko mrtvih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 20:17 (hummer0).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2173811&index_tid=6237

 

neki ovdje su do danasnjeg dana prognozirali 400 milijardi mrtvih po sekundi u svedskoj

 

sad ce opet bit cekaj jos koji tjedan

 nažalost, određen broj ljudi će se zaraziti i umrijet, s karantenama ili bez. ogromna većina neće i s određenim periodom će se steći imunitet krda. e sad, da tko će prije steći imunitet, mi koji smo pozatvarani ili šveđani? moje je mišljenje, za mjesec dana najkasnije se gospodarska aktivnost počinje vraćat na staro, nema te zemlje koja ovo gospodarsko mrtvo stanje može izdržat više od nekoliko mjeseci.

 

 

i standardno sami pljujemo po sebi, kao da nijedan šved neće prekršit preporuke, radit korona partije, ne to samo rade na brdovitom balkanu. vani devijantnog ponašanja nema, što dokazuje da vani  zatvori ne postoje, jel tako. kad sami sebe smatramo za govna, samo se idiot može čudit kad nas i drugi tako gledaju.

mi,  koji u većini izbjegavamo izlaske i švedi koji su masnovno vani na "distanci", možeš si mislit kako se virus brže širi kod nas nego kod njih.

8 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Švedska ili Bjelorusija, tko će se prije dozvati pameti?

 

Bjelorusi nisu ni počeli brojati a već imaju 500 novozaraženih na dan, a Šveđani već imaju skoro 6 puta više umrlih negoli Finska i Norveška zajedno..

11 Švedska
1 Bjelorusija
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
hummer0 kaže...

Ma meni ovo ne izgleda dobro uz sve te priče kako Šveđanima ide dobro .

Brojka od 870 umrlih stvarno nije mala ne znam jesu to stariji ili mlađi ljudi , ali čovjek ne može biti ravnodušan na taj broj jebeš ekonomiju kad je toliko mrtvih.

 ukoliko je svima omogućena zdravstve skrb uključivo i respirator, onda takve brojke možemo očekivati i kod nas s vremenom. da li ćemo imati 10 mrtvih tjedano ili 50, nažalost, doći će na isto, tko nije dovoljno zdrav da preboli, neće dočekati cjepivo jer će prije doći u doticaj s koronom. čisto sumnjam da možemo rizičnu populaciju držat izvan dosega virusa minimalno godinu dana prije pronalaska cjepiva.

preliminarno njemačko istraživnje na 500 ljudi je pokazalo da 14% ljudi već ima antitijela. dakle, virus je debelo zagazio među ljude, a kaotična italija će ovim tempom zaraze vjerojatno među prvima steći imunitet krda, uz nažalost veliku žrtvu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
bruno1026 kaže...

preliminarno njemačko istraživnje na 500 ljudi je pokazalo da 14% ljudi već ima antitijela. dakle, virus je debelo zagazio među ljude, a kaotična italija će ovim tempom zaraze vjerojatno među prvima steći imunitet krda, uz nažalost veliku žrtvu.

Istraživanje na 500 ljudi u zemlji od 80 mil. stanovnika i ne govori baš puno.. a pogotovo u Njemačkoj gdje je stvarni broj zaraženih jedan od preciznijih zbog puno odrađenih testova i iovako male smrtnosti.

8 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

zato riječ "preliminarno" govori da ti je post besmislen.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
bruno1026 kaže...

zato riječ "preliminarno" govori da ti je post besmislen.

Zašto onda ti sam iznosiš tvrdnju da je "virus debelo zagazio među ljude" temeljenu na tih "preliminarnih" 14%? 

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
bruno1026 kaže...

 a kaotična italija će ovim tempom zaraze vjerojatno među prvima steći imunitet krda, uz nažalost veliku žrtvu.

 Italija, odnosno samo sjeverna Italija je anomalija (prema trenutnim brojevima u odnosu sa drugima)  koju ce posebno trebati skrutinizrati nakon sto ovo prodje.

Neobicno je da na tako relativno uskom podrucju, toliko odskacu od svih drugih pa cak i u odnosu na njihov  juzni dio . Izgledno je da tamo ima dodatnih faktora koje ce trebati istraziti.

 

Inace, isao sam profesora Knuta pogledati jos 3 puta i nakon sto se malo smiri dojam radi njegovog brutalnog iznosenja stavova, sve vise mi ima smisla sto prica.

 

Nazalost nitko nece biti siguran u ispravnost tvrdnji dok se ne podvuce crta na kraju godine.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

Čak i s tom 'anomalijom' treba im još 7 tisuća mrtvih da dostignu 25 tisuća mrtvih iz sezone 2016/17.

Gleda san i ja profesora i mogu reć da ništa nije slaga. Proće još koji mjesec dok ljudima dođe iz dupeta u glavu, pa kad krenu neredi i lov na vještice. Ne znam kome je trebala ova umjetna kriza, ali ima više kandidata koji će se okoristiti njome.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 23:14 (memulica).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...

Imam informacije iz prve ruke da uopće neće da na intenzivnu njegu stavljaju ljude koji imaju preko 80 godina i za koje postoji procjena da i onako neće preživjeti sljedećih 12 mjeseci!

Evo ti informacija: https://www.aftonbladet.se/nyheter/samhalle/a/lAyePy/dokument-visar-de-prioriteras-bort-fran-intensivvard

 

Google translate prevede dovoljno za razumjeti da se radi o listi po kojoj se određuje prioritet u slučaju da dođe do nedostatka resursa. Znači, nije istina da im se već sad uskraćuje intezivna, već su pripremili protokol ukoliko dođe do situacije do kakve je došlo u Italiji. Definitivno bolje unaprijed definirati prioritete prema saznanjima o šansi za preživljavanje nego donositi takve odluke u hodu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
hummer0 kaže...

Ma meni ovo ne izgleda dobro uz sve te priče kako Šveđanima ide dobro .

Brojka od 870 umrlih stvarno nije mala ne znam jesu to stariji ili mlađi ljudi , ali čovjek ne može biti ravnodušan na taj broj jebeš ekonomiju kad je toliko mrtvih.

 Može link odakle si uzeo sliku?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
hummer0 kaže...

Ma meni ovo ne izgleda dobro uz sve te priče kako Šveđanima ide dobro .

Brojka od 870 umrlih stvarno nije mala ne znam jesu to stariji ili mlađi ljudi , ali čovjek ne može biti ravnodušan na taj broj jebeš ekonomiju kad je toliko mrtvih.

 Može link odakle si uzeo sliku?

 Visak

 

Ma na 24 sata imaš gore u vrhu stranice zemlje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Čak i s tom 'anomalijom' treba im još 7 tisuća mrtvih da dostignu 25 tisuća mrtvih iz sezone 2016/17.

Gleda san i ja profesora i mogu reć da ništa nije slaga. Proće još koji mjesec dok ljudima dođe iz dupeta u glavu, pa kad krenu neredi i lov na vještice. Ne znam kome je trebala ova umjetna kriza, ali ima više kandidata koji će se okoristiti njome.

Zaboravio si tu dodati umrle od gripe u sezoni 2019 - 2020, jer je trenutnih 19.000 bez njih. Sigurno će tu biti nekakvih preklapanja, ali neće previše jer je njima špica sezone gripe obično između siječnja i veljače, a ovih 19.000 je uglavnom iz ožujka i travnja.

 

Baš me zanima tko to ima koristi od ove "umjetne" krize? Konzum? GLS? 

 

Zanimljivo da nitko od "zavjernika" više ne komentira euromomo na kojeg su bili toliko ponosni do nedavno, ali sad kad prikazuje anomalije i osjetna odstupanja više nije relevantan.

 

Možda je ovaj prikaz relevantniji?

http://www.salute.gov.it/portale/caldo/SISMG_sintesi_ULTIMO.pdf

12 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Da se odmaknemo malo od Italije, evo malo podataka za USA i za državu New York.

 

SAD smrtnost od gripe ide od 12.000 do 61.000.

Ova sezona je po pitanju gripe najgora do sada i imaju već 63.000 smrtnih slučajeva.

 

Preminulih od korona virusa trenutno ima 19.000, većina je preminula u zadnjih 15 dana.

Trenutno u SADu od korona virusa umire preko 2.000 osoba, vrlo brzo bi to moglo biti 3.000.

 

Država New York ima prosjek od 4.500 smrtnih slučajeva uzrokovanih gripom po sezoni.

Na prvom mjestu su bolesti srca sa 44.000 preminulih, a zatim rak sa 35.000. Gripa je na šestom mjestu.

 

Preminulih od korona virusa trenutno ima 7.900, što dovodi koronu na treće mjesto po smrtnosti odmah iza bolesti srca i raka, i sve to u 15 dana.

Taj broj je već premašio smrtnost od gripe za 50%, a vrh je još daleko.

Trenutno u državi New York dnevno umire gotovo 1.000 ljudi, u zadnja 24h oko 800.

Dnevno.

 

https://www.cdc.gov/flu/about/burden/index.html

https://www.cdc.gov/nchs/pressroom/sosmap/flu_pneumonia_mortality/flu_pneumonia.htm

https://www.cdc.gov/nchs/pressroom/states/newyork/newyork.htm

https://www.health.ny.gov/diseases/communicable/influenza/surveillance/

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...

Da se odmaknemo malo od Italije, evo malo podataka za USA i za državu New York.

 

SAD smrtnost od gripe ide od 12.000 do 61.000.

Ova sezona je po pitanju gripe najgora do sada i imaju već 63.000 smrtnih slučajeva.

 

Preminulih od korona virusa trenutno ima 19.000, većina je preminula u zadnjih 15 dana.

Trenutno u SADu od korona virusa umire preko 2.000 osoba, vrlo brzo bi to moglo biti 3.000.

 

Država New York ima prosjek od 4.500 smrtnih slučajeva uzrokovanih gripom po sezoni.

Na prvom mjestu su bolesti srca sa 44.000 preminulih, a zatim rak sa 35.000. Gripa je na šestom mjestu.

 

Preminulih od korona virusa trenutno ima 7.900, što dovodi koronu na treće mjesto po smrtnosti odmah iza bolesti srca i raka, i sve to u 15 dana.

Taj broj je već premašio smrtnost od gripe za 50%, a vrh je još daleko.

Trenutno u državi New York dnevno umire gotovo 1.000 ljudi, u zadnja 24h oko 800.

Dnevno.

 

https://www.cdc.gov/flu/about/burden/index.html

https://www.cdc.gov/nchs/pressroom/sosmap/flu_pneumonia_mortality/flu_pneumonia.htm

https://www.cdc.gov/nchs/pressroom/states/newyork/newyork.htm

https://www.health.ny.gov/diseases/communicable/influenza/surveillance/

 Sve te tvoje brojke bi imale smisla kada bi u trenutku ludila i panike koja vlada, u prijašnjim godinama sve koji su umrli testirali na virus gripe te u slučaju pozitivnog rezultata svrstavali u umrle od gripe. Onda bi mogli uspoređivati s koronom. Malo sam i ja gledao brojke i iznenadio se koliko recimo u Lombardiji godišnje umire ljudi, npr prošle godine 99000. To je prosjek 8250 ljudi mjesečno. Kao što kaže kolega povući će se crta na kraju godine. Naravno  puno je tu faktora, zagovornici korone će reći da ko zna što bi bilo da nije bilo karantene... Btw kaže mi frend koji radi za talijansku firmu da su jučer otvorili tvornice opet. Izgleda da i oni shvaćaju da će izginut 100% populacije ako nastave s prevelikim mjerama. Kao i što će se dogoditi kod nas ako nastave s ovim puno duže.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice