Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 202.840
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...

Bitno je da su danas statističke brojke malo manje što ulijeva optimizam. Biće da polako stičemo imunitet krda?! Čak se i Švedi dobro drže.

 

Često je lagani pad nedjeljom pa rast ponedjeljkom...

13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...

Bitno je da su danas statističke brojke malo manje što ulijeva optimizam. Biće da polako stičemo imunitet krda?! Čak se i Švedi dobro drže.

 

 Da opet nisi u pravu.

 

Zemlja je dosad zabilježila 6.830 zaraženih, a 401 osoba izgubila je život. U Norveškoj, Finskoj i Danskoj zajedno nije umrlo toliko ljudi kao u Švedskoj

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/zaokret-u-svedskoj-vlada-dobiva-moc-uvodenja-strozih-mjera-1392003

 

 22:30 – Britanski premijer Boris Johnson završio je u bolnici, deset dana nakon što je otkrio da je pozitivan na koronavirus. – I dalje ima simptome koronavirusa, uključujući visoku temperaturu. Ovo je korak predostrožnosti po savjetu njegovog liječnika – rekla je Johnsonova glasnogovornica. – Po savjetu njegovog liječnika, premijer je večeras primljen u bolnicu na daljna testiranja – dodala je.
Ljudi moji nije vrijeme za zajebanciju.

On bi trebao imati najbolju njegu? wtf?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 22:40 (hummer0).
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

To je istina, ali moram im priznati, iako sam i sam skeptičan prema njihovom pristupu, da im prirast nije neki. 

 

Nigde ne mogu tačno naći, koje su tačno restriktivne mere/zabrane uvedene u Hrvatskoj? Ovde (Srbija) je policijski čas radnim danima od 17:00 do 5:00, a ovog vikenda je bio od subote u 13:00 do ponedeljka. Takođe, zabranjena su okupljanja preko 2 osobe. Stariji od 65 imaju još veću restrikciju, oni smeju jednom nedeljno u prodavnicu, od 4 do 7 ujutru. Javni prevoz je ukinut, postoje samo linije za zaposlene sa propusnicom, ujutru i predveče, a ukinut je i međugradski prevoz (mada mislim da se sopstvenim kolima sme).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Nema policijskog sata, zatvorene su skole, fakulteti, parkici za djecu, kafici, restorani, vise manje sve osim trgovina s hranom. Ducani rade od 8 -18h.

Nema okupljanja vise od 2 osobe vani, no moguce je u bilo kojem trenutku izac iz kuce/stana i prosetat se.

Ne moze se izac iz gradova bez propusnica, propusnice uglavnom dobivaju ljudi koji radi posla idu iz jednog mjesta u drugo.

Prica se nesto da ce opet otvoriti trznice.

Javni prijevoz je sveden na minimum.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 22:27 (Tkozna).
 
0 0 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Koliki je prosjek godina umrlih od korone........... tog opasnog, strašnog, smrtonosnog virusa? Mislim na Hrvatsku. Nekih 85 g.?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 22:59 (bananaman1).
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Hm, ako najveći umovi Amerike ovako misle, možda ipak ta korona nije tako opasna

https://twitter.com/i/status/1246146713523453957

Odlično i sada za to treba prilijepiti današnje izjave gdje Trump i ekipa najavljuju apokalipsu, najgori tjedan, gore od 9/11, "biti će jako puno mrtvih" kaže El Presidente. Što je najbolje popularnost mu samo raste. Slično kao i sa Johnsonom koji je večeras hospitaliziran na dodatne pretrage jer se virus ne povlaći i jer mu sad guza radi. Možda je stvarno vrijeme za jedan reboot. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Tkozna kaže...
Nema okupljanja vise od 2 osobe vani, no moguce je u bilo kojem trenutku izac iz kuce/stana i prosetat se.

Ne moze se izac iz gradova bez propusnica, propusnice uglavnom dobivaju ljudi koji radi posla idu iz jednog mjesta u drugo.

Baš sam danas malo protegnuo noge i mogu reći da se velik broj građana ne pridržava ovih zabrana i nitko ih ne kontrolira. Lijepo vrijeme, grad je pun ljudi koji se međusobno druže, ekipa igra basket, parkovi puni mladih, donijela se i cuga, ljudi roštiljaju, nedjelja je obiteljski ručkovi na sve strane... Isto tako izlazak iz gradova se kontrolira samo u određene periode, uglavnom se može proći ili se ide zaobilaznim putevima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
bananaman1 kaže...

Koliki je prosjek godina umrlih od korone........... tog opasnog, strašnog, smrtonosnog virusa? Mislim na Hrvatsku. Nekih 85 g.?

Srećom kod nas za sada nema mlađih koji su preminuli, a i 13 od 15 su bili ozbiljni kronični bolesnici. Ako se ne varam jedino osobe iz Istre i iz Karlovca su navodno bili zdravi, jedan 60 drugi oko 70 godina.

 

Ovo što država trenutno poduzima nije primarno kako bi se zaštitili od smrtonosnog virusa već kako bi zaštitili zdravstveni sektor. Već smo to sto puta napisali i spomenuli, virus je jako zarazan i ne moraju ljudi od njega umrijeti, ali ako ih se puno zarazi određeni broj će završiti u bolnici, a ona ima svoje kapacitete i tada će doći do blokade sistema. Znači ako tebe netko zvizne autom i moraš na intenzivnu nećeš moći. To se desilo talijanima, a sada se dešava amerima.

13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...
Tkozna kaže...
Nema okupljanja vise od 2 osobe vani, no moguce je u bilo kojem trenutku izac iz kuce/stana i prosetat se.

Ne moze se izac iz gradova bez propusnica, propusnice uglavnom dobivaju ljudi koji radi posla idu iz jednog mjesta u drugo.

Baš sam danas malo protegnuo noge i mogu reći da se velik broj građana ne pridržava ovih zabrana i nitko ih ne kontrolira. Lijepo vrijeme, grad je pun ljudi koji se međusobno druže, ekipa igra basket, parkovi puni mladih, donijela se i cuga, ljudi roštiljaju, nedjelja je obiteljski ručkovi na sve strane... Isto tako izlazak iz gradova se kontrolira samo u određene periode, uglavnom se može proći ili se ide zaobilaznim putevima.

 A moraju ljudi malo protegnut noge ili će počet pucat po šavovima.

To je lagano održavanje brojke od 50-60 novih zaraženih.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
hummer0 kaže...

 A moraju ljudi malo protegnut noge ili će počet pucat po šavovima.

To je lagano održavanje brojke od 50-60 novih zaraženih.

Ma naravno da se treba malo protegnuti i izaći iz kuće, ali ne treba to raditi sa 10 prijatelja. 

Dojam je da je ljudima trebalo 7-8 dana dok su se snašli i reorgranizirali i sada im život manje-više ide kao i prije, nekima je i bolje jer ne rade, a plaća ide, vremena na pretek.

Petak navečer promet na cestama kao usred sezone, silni apartmani se sad pretvaraju u kafiće gdje se ekipa skuplja.

Vidjeti ćemo što će od svega ovoga ispasti, ali u našu disciplinu se ne uzdam.

Je da su mjere primitivne, ali očito za sada boljih nemamo.

16 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Ameri se pripremaju za slijedeći tjedan s katastrofičnim scenarijima, a nitko ne priča da će onaj iza biti još gori. Srećom u Evropi brojevi stagniraju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Ameri se pripremaju za slijedeći tjedan s katastrofičnim scenarijima, a nitko ne priča da će onaj iza biti još gori. Srećom u Evropi brojevi stagniraju.

 Ako Bible belt za Uskrs bude ignorirao mjere i odu u crkve onda će se dogoditi prava atomska eksplozija slučajeva na jugu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Ameri se pripremaju za slijedeći tjedan s katastrofičnim scenarijima, a nitko ne priča da će onaj iza biti još gori. Srećom u Evropi brojevi stagniraju.

 

Da, u europi stagniraju sasvim solidno zadnjih dana. Jos uvijek je broj novih oboljelih relativno visok ali broj umrlih u italiji i spanjolskoj zadnjih dana opada i to je ohrabrujuce. Dosta lose (koliko mi se cini) je u francuskoj i UK. U svedskoj ce vjerojatno eksplodirati uskoro. U belgiji isto nije bajno. Ali generalno - ne izgleda vise tako apokalipticno

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...
phoenix2003 kaže...

Bitno je da su danas statističke brojke malo manje što ulijeva optimizam. Biće da polako stičemo imunitet krda?! Čak se i Švedi dobro drže.

 

Često je lagani pad nedjeljom pa rast ponedjeljkom...

 Pa vec nekih 10 tak dana stagniraju ili padaju u italiji, spaniji i njemackoj. Mislim na nove slucajeve....

Ivan(4) kaže...

To je istina, ali moram im priznati, iako sam i sam skeptičan prema njihovom pristupu, da im prirast nije neki. 

 

Nigde ne mogu tačno naći, koje su tačno restriktivne mere/zabrane uvedene u Hrvatskoj? Ovde (Srbija) je policijski čas radnim danima od 17:00 do 5:00, a ovog vikenda je bio od subote u 13:00 do ponedeljka. Takođe, zabranjena su okupljanja preko 2 osobe. Stariji od 65 imaju još veću restrikciju, oni smeju jednom nedeljno u prodavnicu, od 4 do 7 ujutru. Javni prevoz je ukinut, postoje samo linije za zaposlene sa propusnicom, ujutru i predveče, a ukinut je i međugradski prevoz (mada mislim da se sopstvenim kolima sme).

 Ispade da je BiH najbolje odradila mjere. Pogotovo u RS. Federacija kasni nekih dan ili dva... Ali moram reci da sam odusevljen koliko ovdje ljudi sve to ozbiljno shvataju.....

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Posmatrač kaže...

 Ispade da je BiH najbolje odradila mjere. Pogotovo u RS. Federacija kasni nekih dan ili dva... Ali moram reci da sam odusevljen koliko ovdje ljudi sve to ozbiljno shvataju.....

Toliko dobro da su pokušali čak i ukrasti nešto na račun pandemije! https://www.slobodnaevropa.org/a/30532243.html

5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...
Posmatrač kaže...

 Ispade da je BiH najbolje odradila mjere. Pogotovo u RS. Federacija kasni nekih dan ili dva... Ali moram reci da sam odusevljen koliko ovdje ljudi sve to ozbiljno shvataju.....

Toliko dobro da su pokušali čak i ukrasti nešto na račun pandemije! https://www.slobodnaevropa.org/a/30532243.html

 Gdje se u clanku spominje kradja? Problem je oko rasporeda novca u opstinama sa ne muslimanksim stanovnistvom... 

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Posmatrač kaže...

 Gdje se u clanku spominje kradja? Problem je oko rasporeda novca u opstinama sa ne muslimanksim stanovnistvom... 

Ovo je problem kolega! Kupresu 700.000 maraka! Pa iz drugog univerzuma se vidi maslo jedne političke zajednice, da joj ne spominjem ime!

5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...
Posmatrač kaže...

 Gdje se u clanku spominje kradja? Problem je oko rasporeda novca u opstinama sa ne muslimanksim stanovnistvom... 

Ovo je problem kolega! Kupresu 700.000 maraka! Pa iz drugog univerzuma se vidi maslo jedne političke zajednice, da joj ne spominjem ime!

 Ti si mene pogresno shvatio ocigledno ;) Ja ne branim ovo ja cak i ne zivim u FBiH ;) Samo sam mislio da si napisao da je neko ukrao nesto sto u ovom slucaju nije (u mnogim drugima jest ;))

A sta u BiH nije maslo jedne politicke zajednice.... SAmo mi se cini da se u RS to puno bolje hendla.......Na moje iznenadjenje iskreno ;)

Nas ministar zdravlja odusevljava ljude sirom BiH a sama njegova pojava uliva povjerenje da covjek zna sta radi i prica a to puno znaci u ovakvim vremenima.....

16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Ustaljena praksa umiranja samo od korone se nastavlja i u Ameriki, gdje većina novo umrlih će ići pod rubriku korona broj 19. Po svemu sudeći dosta ostalih rubrika (karcinom/sezonske/kronične bolesti) će imati rekordno male brojeve na kraju godine.

 

https://www.cdc.gov/nchs/data/nvss/coronavirus/Alert-2-New-ICD-code-introduced-for-COVID-19-deaths.pdf

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 1:00 (memulica).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 

 Stavio si grafove koji prikazuju stanje do 20.3. Pogledaj što se dogodilo poslije tog datuma.

 Evo baš gledam što se događa na najnovijim grafovima, pa neka vide i ostali:

 

http://inproportion2.talkigy.com/

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 1:16 (memulica).
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Zašto nemamo više ovakvih vijesti, nego se po medijima šire dezinformacije i panika?

 

John Ioannidis, Professor of medicine, epidemiology and population health at Stanford University talks about the uncertainty around the coronavirus, the dangers of the overemphasis of media attention and the situation in Italy. His clear plea: Get the best data to understand this situation.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 1:41 (memulica).
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Ustaljena praksa umiranja samo od korone se nastavlja i u Ameriki, gdje većina novo umrlih će ići pod rubriku korona broj 19. Po svemu sudeći dosta ostalih rubrika (karcinom/sezonske/kronične bolesti) će imati rekordno male brojeve na kraju godine.

 A najbolje bi bilo da onda i kod prometne nesreće sudionika koji imaju karcinom uzrok smrti onda bude karcinom, a ne prometna.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Zašto nemamo više ovakvih vijesti, nego se po medijima šire dezinformacije i panika?

 

John Ioannidis, Professor of medicine, epidemiology and population health at Stanford University talks about the uncertainty around the coronavirus, the dangers of the overemphasis of media attention and the situation in Italy. His clear plea: Get the best data to understand this situation.

 

 Slusam covjeka i kao da citam svoje upise ovdje na Bugu.

 

No nije on jedini.

 

Sad su i novinari poceli pomalo pitati ove zapostavljenje strucnjake koji nissu zaplivali ovom MSM bujicom

 

Odlican interview Hover Instituta

 

 

Uglavnom zajednicki nazivnik je nemamo  dovoljno podataka koji bi mogli opravdati toliku paniku.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Zašto nemamo više ovakvih vijesti, nego se po medijima šire dezinformacije i panika?

 

John Ioannidis, Professor of medicine, epidemiology and population health at Stanford University talks about the uncertainty around the coronavirus, the dangers of the overemphasis of media attention and the situation in Italy. His clear plea: Get the best data to understand this situation.

 

zato jer ljudi cesto prate one medije i vijesti koje podrzavaju njegov osobni narativ, pogotovo casual promatrac.

(ne kazem da je tvoj ili moj ispravan, samo da je sve subjektivno)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 10:28 (nixass).
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Pratim sve izvore informacija, pa čak i Imbex, Bljutarnji, itd. Zaključke donosim na osnovu SVIH dostupnih informacija/kanala, a ne samo ono što se meni sviđa ili ne.

 

Ljudi prate samo što im se servira i pasu to ko ovce u toru. Kritičko razmišljanje skoro više ne postoji, ako ga ima tad se brzo saspe medijsko drvlje&kamenje i priča se o teorijama zavjera/luđačkim košuljama/robiji/itd. Više skoro i nema novinara u ovoj državi, a istraživačke možeš prebrojat na prste live ruke i koji su sad u poluilegali. Pri tom ne mislim na one iz Provjerenog ili ostalih razbibriga za domaćice.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Pratim sve izvore informacija, pa čak i Imbex, Bljutarnji, itd. Zaključke donosim na osnovu SVIH dostupnih informacija/kanala, a ne samo ono što se meni sviđa ili ne.

 

Ljudi prate samo što im se servira i pasu to ko ovce u toru. Kritičko razmišljanje skoro više ne postoji, ako ga ima tad se brzo saspe medijsko drvlje&kamenje i priča se o teorijama zavjera/luđačkim košuljama/robiji/itd. Više skoro i nema novinara u ovoj državi, a istraživačke možeš prebrojat na prste live ruke i koji su sad u poluilegali. Pri tom ne mislim na one iz Provjerenog ili ostalih razbibriga za domaćice.

 

 

Zaključke donosiš na osnovu svog NE znanja, to je problem. Možeš ti pogledati sve dostupne informacije, ali češ na kraju opet zaključak donijeti subjektivno prema krivim kriterijima. Jedino što će te razlikovati je što ćeš biti u manjini, a to je na kraju samo hrana za tvoj ego, osjećaj da nisi "glup" kao većina.

 

Ne vidim prevelike razlike između ekipe koja sve guta kako ti kažeš kao ovce i teoretičara koji prate sve što je suprotno i siluju ostatak pučanstva tim informacijama. Ni jedni i drugi nemaju potrebno znanje da bi bili relevantni, ali kod nas svatko misli da je stručnjak za sve pa to nije ništa čudno.

 

Ovo me podsjeća na prepucavanje između mesojeda i vegana, prvi nisu u stanju vidjeti dalje od svojih navika, a drugi maltretiraju sve koji nisu "pametni" i "napredni" kao oni, na kraju dobiješ isto govno drugo pakovanje.

 

Ovo zadnje se slažem i to je odavno tako, ljudi traže "lako" štivo i na to se najviše klika, prema tome opet je narod formirao ponudu. Istraživačko novinarstvo košta, a nije toliko profitabilno kao kad neka od starleta pokaže bradavicu.

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...

 

 

Zaključke donosiš na osnovu svog NE znanja, to je problem.

 

Oprosti mi sto se mjesam.

 

Ali mozes li pojasniti na kojem znanju se temelji tvoje misljenje?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
mzopg kaže...

 

 

Zaključke donosiš na osnovu svog NE znanja, to je problem.

 

Oprosti mi sto se mjesam.

 

Ali mozes li pojasniti na kojem znanju se temelji tvoje misljenje?

Napisano vrijedi i za mene i za sve nas koji smo pogledati 10 youtube filmića i pročitali 20 članaka i sada mislimo da možemo davati relevantne i bitne savjete ne razmišljajući da li će to nekoga ugroziti ili ne, sve kako bi ispali pametniji od onih kojima je to posao.

 

Ako pogledaš moje postove vidjeti ćeš da nigdje ne sugeriram ljudima nepoštivanje propisanih mjera, izlaženje, druženje, ignoriranje problema i slično. Treba razmišljati i o posljedicama svojih riječi. Neke od kolega pišu svašta i s tim dovode i druge u potencijalnu opasnost i to nije pametno.

 

Moje pisanje je uglavnom prenošenje službenih statistika i uputa koje trenutno provodi preko 90% država na ovoj planeti, nije bitno je li to moje mišljenje jer je ono kako sam već napisao totalno irelevantno.

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...

Napisano vrijedi i za mene i za sve nas koji smo pogledati 10 youtube filmića i pročitali 20 članaka i sada mislimo da možemo davati relevantne i bitne savjete ne razmišljajući da li će to nekoga ugroziti ili ne, sve kako bi ispali pametniji od onih kojima je to posao.

 

 Igzekli, ali to te ne sprjecava da ustvrdis kako drugi donose svoje odluke na neznanju, pardon da se posluzim tvojim naglasavanjem, NE znanju.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
mzopg kaže...

Napisano vrijedi i za mene i za sve nas koji smo pogledati 10 youtube filmića i pročitali 20 članaka i sada mislimo da možemo davati relevantne i bitne savjete ne razmišljajući da li će to nekoga ugroziti ili ne, sve kako bi ispali pametniji od onih kojima je to posao.

 

 Igzekli, ali to te ne sprjecava da ustvrdis kako drugi donose svoje odluke na neznanju, pardon da se posluzim tvojim naglasavanjem, NE znanju.

Točno, to je bilo moje mišljenje bazirano na postovima koje je kolega napisao. Nisam nigdje vidio da je iznio svoje kvalifikacije prema kojima bi njegovo pisanje bilo relevantno, a izlika da prati alternativne medije i da nije ovca kao ostali apsolutno ništa ne znači jer podrazumijeva da je sve što nije mainstream automatski točno i ispravno, a sve što dolazi od "službene" znanosti je laž i glupost.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice