Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 202.922
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
4 godine
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Idealno bi bilo da ljudi koji su u izolaciji doista i imaju virus. Tako bi postali imuni i mogli bi slobodno dalje živjeti, a pri tome zbog izolacije ne bi druge zarazili. Ako nisu zaraženi može im se dogoditi da prođu još 5-6 karantena. Bitno je samo da zaraženih s velikim problemima u nekom trenutku nema previše, da mogu dobiti odgovarajuću skrb.

 Ne može se postati imun. Već ima nekoliko osoba koje su se zarazile dvaput.

Have no fear, Vlad is here
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
VladimirLem kaže...

 Ne može se postati imun. Već ima nekoliko osoba koje su se zarazile dvaput.

 Za sada nije jasno jesu li se ponovo zarazili ili samo nisu bili do kraja izliječeni. Čak i da su se ponovo zarazili to ne znači da nitko ne može postati imun, to bi značilo da oni nisu postali imuni. Tek bi trebalo dokazati da to uopće nije moguće. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

To je gotovo nemoguće. To bi značilo da je virus mutirao i nastao novi soj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Što mislite, koliko ljudi će ostati bez posla u Hrvatskoj radi ove krize?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Mozda 1-2% i to je max
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 15:11 (dreadmoore).
4 godine
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
dreadmoore kaže...
Mozda 1-2% i to je max

 Prvo će počet zatvarati vrata firme koje se fokusiraju na izvoz, tu će biti finih otpuštanja... Turistička sezona je gotova prije nego je počela, svi djelovi hrvatske koji se oslanjaju na sezonu su gotovi... To će jako opaliti i mlade ljude koji su redoviti sezonci... To je samo početak, na kraju će posljedice bit višestruko gore... 

5 godina
protjeran
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Turizam je jedino što nas održava na životu, sada će izaći na vidjelo sve slabosti države u 4k rezoluciji, a HDZ-u propast na parlamentarnim izborima. Virus je bio neophodan kako bi se napravila čistka, ja samo pozitivne stvari vidim od ovog virusa....

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 16:32 (Riot).
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Riot kaže...

Turizam je jedino što nas održava na životu, sada će izaći na vidjelo sve slabosti države u 4k rezoluciji, a HDZ-u propast na parlamentarnim izborima. Virus je bio neophodan kako bi se napravila čistka, ja samo pozitivne stvari vidim od ovog virusa....

 Ti si naivan ako misliš da će ovo napraviti čistku... Dapače, od ovoga će banke masno profitirati kad krenu naplaćivati kredite i hipoteke..  

16 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Ugostitelji će sada stvarno imati promet kakav inače prijavljuju, Slavonci će morati obrađivati zemlju umjesto konobariti na moru, liječnici će morati pregledati više od 10 pacijenata dnevno, Dinamo neće biti prvak, bit će manje ciroze, bit će mjesta na plaži, a kumu od načelnika, koji ima koncesiju nitko neće plaćati suncobrane. Uglavnom, grozota.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
NoDe31 kaže...

 Dapače, od ovoga će banke masno profitirati kad krenu naplaćivati kredite i hipoteke..  

 Kako će banke naplaćivati kredite ako su svi bez posla? Tu tek za banke počinju problemi, a sjedanje na hipoteku je zadnje što banci odgovara i radi se samo kod beznadežnih slučajeva. Pogotovo u krizi, kad se nekretnine teško prodaju.

 

Manje slušat Pernara.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Ugostitelji će sada stvarno imati promet kakav inače prijavljuju, Slavonci će morati obrađivati zemlju umjesto konobariti na moru, liječnici će morati pregledati više od 10 pacijenata dnevno, Dinamo neće biti prvak, bit će manje ciroze, bit će mjesta na plaži, a kumu od načelnika, koji ima koncesiju nitko neće plaćati suncobrane. Uglavnom, grozota.

 Ugostitelji neće imati nikakav promet, Slavonci će i dalje bit u istoj banani kao i sad, hrpa ljudi će završit na burzi, doktori će i dalje radit što su radili i do sada, Dinamo će i dalje bit prvak, ciroze će bit sve više jer ljudi imaju tendenciju primit se  alkohola u teškim danima, na plaži će biti mjesta, al malo tko će imat love da dođe do tamo, a kumovima od načelnika će procvast biznis jer takvi nabolje prolaze za vrijeme sranja...  

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 17:26 (NoDe31).
4 godine
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
NoDe31 kaže...

 Dapače, od ovoga će banke masno profitirati kad krenu naplaćivati kredite i hipoteke..  

 Kako će banke naplaćivati kredite ako su svi bez posla? Tu tek za banke počinju problemi, a sjedanje na hipoteku je zadnje što banci odgovara i radi se samo kod beznadežnih slučajeva. Pogotovo u krizi, kad se nekretnine teško prodaju.

 

Manje slušat Pernara.

 Ti si smiješan... Nekretnina uvijek ima svoju vrijednost, i dugoročno gledano, banke će itekako profitirati od istih koje su na takvim finim lokacijama, jednom kad se sve to sa virusom slegne...  Također banka naplati svaki svoj kredit u cjelosti , oni imaju instrument osiguranja, a dug od ljudi kasnije potražuje Hanžeković i ekipa koji iznos tog kredita poduplaju... Koliko znam ti dugovi nemaju zastaru, kamate idu gore i idu u nasljeđe ako originalni dužnik premine, također ide ovrha i financijska smrt ako se radi o iole ozbiljnijem iznosu... Dugoročno,  čisti profit za ekipu koja je u toj branši... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 17:29 (NoDe31).
12 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Nece se bas toliko osjetit jer nije DEFCON ili da su Zombiji vani...Ako cemo realno Italija je najvise pogodena tako da je njihov turizam vec zavrsio.

Za Hr je jos rano bilo sto za pricat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
NoDe31 kaže...

 Ugostitelji neće imati nikakav promet, Slavonci će i dalje bit u istoj banani kao i sad, hrpa ljudi će završit na burzi, doktori će i dalje radit što su radili i do sada, Dinamo će i dalje bit prvak, ciroze će bit sve više jer ljudi imaju tendenciju primit se  alkohola u teškim danima, na plaži će biti mjesta, al malo tko će imat love da dođe do tamo, a kumovima od načelnika će procvast biznis jer takvi nabolje prolaze za vrijeme sranja...  

I da i ne.

Npr. mene je jučer tak bolio želudac da sam se morao ubacit u fetalni položaj i plakat dok nije malo popustilo, i eto sad jedva pijem pivicu (doduše treću danas) a teški dan mi je...

Tak da nije nužno istina da se ljudi prime cuge kad im je teško, ne treba generalizirati.

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Možda ja ne kužim neke stvari (vjerojatno) ali mi je zanimljivo da neke megakompanije uopće nemaju para za preživjeti duže od par mjeseci i već žicaju okolo države sa pomoć. Referiram se na Lufthansu. Razumijem da im je core biznis prijevoz ljudi i robe i da to sad staje i da je ogroman hladni pogon koji treba financirati, i da nema dotoka friške love, al majku mu da se baš u takvu situaciju toliko lako dovedu, to mi je nepojmljivo. Sve se baca na agresivan rast i short term gains, a kad nekaj zapne odmah počnu tuliti.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
fer-de-lance kaže...
NoDe31 kaže...

 Ugostitelji neće imati nikakav promet, Slavonci će i dalje bit u istoj banani kao i sad, hrpa ljudi će završit na burzi, doktori će i dalje radit što su radili i do sada, Dinamo će i dalje bit prvak, ciroze će bit sve više jer ljudi imaju tendenciju primit se  alkohola u teškim danima, na plaži će biti mjesta, al malo tko će imat love da dođe do tamo, a kumovima od načelnika će procvast biznis jer takvi nabolje prolaze za vrijeme sranja...  

I da i ne.

Npr. mene je jučer tak bolio želudac da sam se morao ubacit u fetalni položaj i plakat dok nije malo popustilo, i eto sad jedva pijem pivicu (doduše treću danas) a teški dan mi je...

Tak da nije nužno istina da se ljudi prime cuge kad im je teško, ne treba generalizirati.

 

 Domaća rakija bi ti bolje sjela 😜

 

Čovjek fino objasnilo situaciju...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 18:33 (NoDe31).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
fer-de-lance kaže...

i eto sad jedva pijem pivicu (doduše treću danas)

 Znači Konzum dostava je proradila?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
NoDe31 kaže...

 Ti si smiješan... 

Ti su tužan, odnosno tvoje neznanje.

 

NoDe31 kaže...

Nekretnina uvijek ima svoju vrijednost, i dugoročno gledano, banke će itekako profitirati od istih koje su na takvim finim lokacijama, jednom kad se sve to sa virusom slegne...  Također banka naplati svaki svoj kredit u cjelosti , oni imaju instrument osiguranja, a dug od ljudi kasnije potražuje Hanžeković i ekipa koji iznos tog kredita poduplaju... Koliko znam ti dugovi nemaju zastaru, kamate idu gore i idu u nasljeđe ako originalni dužnik premine, također ide ovrha i financijska smrt ako se radi o iole ozbiljnijem iznosu... Dugoročno,  čisti profit za ekipu koja je u toj branši... 

 Nisu svi krediti za stanove na Jelačić placu. Neki su za štalu ili garažu u Brckovljanima ili 50m2 međe između dva susjeda. Kome ćeš to prodati? Da ne pričam o autima i sličnoj robi.

 

Može se dogoditi da banka proda za 20, 50 ili 130% od vrijednosti kredita i dospjele kamate. Znaš što se događa kad je preko 100%? Ostatak ide bivšem vlasniku. Znači banka ne može nikako uzeti više. Ali ako je kredit bio na 30 godina, a prodaja je išla nakon 10, banka je izgubila kamatu od onih zadnjih 20 godina. 

 

Banke ne zarađuju na ovrhama, ali ovršenima je to velika tragedija, a netko mora biti kriv, pa je to onda vlasnik novaca kojim su nekretninu kupili i obavezali se da će ih vratiti, što nisu napravili.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
NoDe31 kaže...

 Ti si smiješan... 

Ti su tužan, odnosno tvoje neznanje.

 

NoDe31 kaže...

Nekretnina uvijek ima svoju vrijednost, i dugoročno gledano, banke će itekako profitirati od istih koje su na takvim finim lokacijama, jednom kad se sve to sa virusom slegne...  Također banka naplati svaki svoj kredit u cjelosti , oni imaju instrument osiguranja, a dug od ljudi kasnije potražuje Hanžeković i ekipa koji iznos tog kredita poduplaju... Koliko znam ti dugovi nemaju zastaru, kamate idu gore i idu u nasljeđe ako originalni dužnik premine, također ide ovrha i financijska smrt ako se radi o iole ozbiljnijem iznosu... Dugoročno,  čisti profit za ekipu koja je u toj branši... 

 Nisu svi krediti za stanove na Jelačić placu. Neki su za štalu ili garažu u Brckovljanima ili 50m2 međe između dva susjeda. Kome ćeš to prodati? Da ne pričam o autima i sličnoj robi.

 

Može se dogoditi da banka proda za 20, 50 ili 130% od vrijednosti kredita i dospjele kamate. Znaš što se događa kad je preko 100%? Ostatak ide bivšem vlasniku. Znači banka ne može nikako uzeti više. Ali ako je kredit bio na 30 godina, a prodaja je išla nakon 10, banka je izgubila kamatu od onih zadnjih 20 godina. 

 

Banke ne zarađuju na ovrhama, ali ovršenima je to velika tragedija, a netko mora biti kriv, pa je to onda vlasnik novaca kojim su nekretninu kupili i obavezali se da će ih vratiti, što nisu napravili.

 Gospodine pametni, tko je spomenuo garaže? Apartmani na moru su garaže?  Banka sebe naplati, a to sam i napisao... i vidi vraga, ponovio si ono što sam ja napisao, da je ovršeni u banani... Čitaj sa razumijevanjem!... Banke ne profitiraju direktno, profitiraju legalni kamatari poput Hanžekovića sa kojima banke usko surađuju i to je posebni biznis u Hrvatskoj koji najviše zarađuje kad su ljudi u banani...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
NoDe31 kaže...

 Gospodine pametni, tko je spomenuo garaže? Apartmani na moru su garaže?  Banka sebe naplati, 

 Banka ima kredite i za garaže i za apartmane. Kod apartmana će se možda uspjeti naplatiti, kod garaže vjerojatno neće, a tu govorimo samo o povratu uloženog, bez zarade je ostala u oba slučaja, znači ukupno je u gubitku.

 

NoDe31 kaže...

  Banka sebe naplati, a to sam i napisao... 

 Nisi, napisao si da će profitirati:

 Dapače, od ovoga će banke masno profitirati kad krenu naplaćivati kredite i hipoteke..  

 

NoDe31 kaže...

Banke ne profitiraju direktno, profitiraju legalni kamatari poput Hanžekovića sa kojima banke usko surađuju i to je posebni biznis u Hrvatskoj koji najviše zarađuje kad su ljudi u banani...

 Kako profitiraju indirektno, što banka ima od Hanžekovićeve zarade? I kolika je ta zarada u odnosu na kamatu koju bi banka direktno zaradila da je kredit otplaćen?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
U najboljem slučaju će se naplatiti, a u ostalima će dio izgubiti. Profitirati neće.

Također, sve dok nekretnina stoji neprodana, banka gubi - velik dio novca koji je korisnik kredita trebao vratiti nije u vlasništvu banke i ona mora to pokriti svom vjerovniku, te gubi kamatu koju je ona dužna, pa je na gubitku čak i ako čeka stabilizaciju tržišta kako bi uspjela za veći iznos prodati nekretninu.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Što mislite o ovoj mjeri, da se u dućanima može uzeti robe za maksimum dva tjedna prosječne potrošnje i ne više.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
love2ml86 kaže...

Što mislite o ovoj mjeri, da se u dućanima može uzeti robe za maksimum dva tjedna prosječne potrošnje i ne više.

 

Nacelno - dobra stvar. U praksi - neizvedivo. Ja imam troje djece, netko ima petero i zivi kod staraca a netko zivi sam. Teta na blagajni onda to mora nekako utvrditi, ne?

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 Znači Konzum dostava je proradila?

Nije, totalni kolaps sistema imaju.

Ali pivkana uvijek imam doma, ja sam za apokalipsu uvijek spreman 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Friday kaže...
love2ml86 kaže...

Što mislite o ovoj mjeri, da se u dućanima može uzeti robe za maksimum dva tjedna prosječne potrošnje i ne više.

 

Nacelno - dobra stvar. U praksi - neizvedivo. Ja imam troje djece, netko ima petero i zivi kod staraca a netko zivi sam. Teta na blagajni onda to mora nekako utvrditi, ne?

Kako obicno kupujem na tjednoj bazi danas sam bio u obliznjem Sparu i DM-u.

U DM-u ostalo je tek nekoliko pakiranja WC papira i za cuditi se - nema pojedincano pakiranog vlaznog toaletnog papira. Ovo me cudi jer u svojem drustvu sam valjda jedini koji to koristi.

 

No mislim da panicare jako jako jako glupi ljudi.

Naime, osim sto je kupovanje WC papira vec dovoljan dokaz za glupost onih koji ga kupuju, ponestalo je pojedincanih pakiranja vlaznog toaletnog papira koji stoji 8 kuna po komadu - dok je ostala puna polica 3-packa istoga papira koji je 19.90 kuna :D.

 

Takodjer - u Sparu nema pasirane rajcice, jer eto kuhati ce se paradajz juha dva tjedna valjda, i za cudo - nema srednje skupe rize - dok je najjeftinije toliko da ispada sa polica. Ali za divno cudo WC papira - Ima :D.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Friday kaže...
love2ml86 kaže...

Što mislite o ovoj mjeri, da se u dućanima može uzeti robe za maksimum dva tjedna prosječne potrošnje i ne više.

 

Nacelno - dobra stvar. U praksi - neizvedivo. Ja imam troje djece, netko ima petero i zivi kod staraca a netko zivi sam. Teta na blagajni onda to mora nekako utvrditi, ne?

Onda staviš ograničenje za max prosječnu potrošnju četveročlane obitelji. I riješen problem, a ako doma imaš 10-ero djece, malo se stisnete (za veće dobro..)..

16 godina
odjavljen
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Mi smo unaprijed odlucili popuniti kucne zalihe, poznavajuci navike iraca. Prosli tjedan smo kupili dodatne kolicine mesa, djecje hrane (pahuljice i to), trajnog mlijeka (i mlijeka u prahu), brasna, bla bla... Ne mislim da ce robe u trgovinama nestati. Ali ne zelim se zavlaciti nepotrebno u guzvu medju ljude upitnih higijenskih navika. Jutros sam nesto isao obaviti i u povratku nazad sam stao u trgovinu sa auto dijelovima kupiti zarulju za kratko svijetlo koje mi je upravo prestalo raditi. Ispred mene pred pultom lik prica sa prodavacem s sin mu (klinac kojih 3 godine) lezi dolje, valja se i rukama trlja po podu. Njima je to najnormalnije na svijetu. Isto kao ne oprati ruke nakon nuzde (bilo koje), isto kao i gristi nokte dok vuces kosaricu po trgovini pa ti je malo jedna ruka u cvaljama a malo druga. S obzirom na to sve smatram broj zarazenih u irskoj nevjerojatno niskim (117 trenutno ako se ne varam). Najavljeno je zatvaranje pubova, to ce tek biti udarac. Nije tajna da irci vole poprilicno popiti. S obzirom na izuzetan manjak discipline u narodu uopce - zanima me kako ce to sve skupa proci.

Klinke od ponedjeljka jos ne pustam u skolu a ja od cetvrtka radim od kuce. Bliski prijatelji su nas danas pozvali da dodjemo na veceru iduci tjedan. Zahvalio sam se i odbio jer ne zelim ici nigdje gdje ima vise od jedan i pol covjek a pogotovo u neke male i zatvorene prostore.

Ne brinem se nesto osobito zaraze ali ako si ne moram natovariti tu komplikaciju za vrat - zasto bih?

 

EDIT:

Na temu irske discipline. Snimljeno prije par sati u jednom od najpoznatijih dublinskih pubova:

https://twitter.com/Tiananmens/status/1238893141341724673

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 23:03 (Friday).
 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Supruga španjolskog premijera također pozitivna. Cijela Španjolska ide u izolaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Zechina kaže...

 

 

Panika nam je za Ajara. Ajde, ima nas još pljesnivih pa smo sad i po tom kriteriju ugrožena skupina.

Ali Ajar je natuknuo i neke druge pa i respiratorne probleme pa bi molijo maske na lice kad mu se obraćate.
Načuo sam da ga sad i pas drži na distanci i ne rukuje se više s njim, preventivno. Ni po lički.

 

 mene si našo, a? uživam u općoj pustoši po gradu. k'o za praznike samo bez petardi. cucku i meni supač. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice