Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 202.579
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
4 godine
protjeran
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Koja glupost WHO ne može odmagati niti odmaže, bolje pređi na neke druge forume. Ovdje samo smetaš većini ljudi koji imaju mozak s takvim idiotskim teorijama.

 

Countdown: 259/12000

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
To je statistika t-portala a stvarna se nezna, btw ja sam rekao 10 dana da ce se prosiriti po europi WHO onako usput da serem po njima.
4 godine
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
bugovac222 kaže...

Koja glupost WHO ne može odmagati niti odmaže, bolje pređi na neke druge forume. Ovdje samo smetaš većini ljudi koji imaju mozak s takvim idiotskim teorijama.

 

Countdown: 259/12000

 Da ti olaksam brojanje

 

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR37Rf8sonWcb50VDyomgGMaeqkJFn1d1V_kIbi-TTxZLsiIUsXtH9d1s24#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

4 godine
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
bugovac222 kaže...

Koja glupost WHO ne može odmagati niti odmaže, bolje pređi na neke druge forume. Ovdje samo smetaš većini ljudi koji imaju mozak s takvim idiotskim teorijama.

 

Countdown: 259/12000

 Vidio sam ga na Pernarovu Facebooku, zaključili su da je vitamin C sasvim dovoljan protiv koronavirusa.

Have no fear, Vlad is here
4 godine
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
420/20,438
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ima li panike u Zg zbog virsu ovo mediji namjerno pumpaju vijesti
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Go Virus go.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
A šta ako je gore nego uopće mediji mogu znat? To je ono što me brine..
13 godina
online
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ivicask kaže...
A šta ako je gore nego uopće mediji mogu znat? To je ono što me brine..

 Vjerovatno je.

8 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Sad će Trump doć na svoje: "Jesan li vam reko? Aaaaajmo, gradi zid!"

Mother should I build the wall?
Mother should I run for President?
Mother should I trust the government?
Mother will they put me in the firing mine?
Ooh ah,
Is it just a waste of time?

 

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
dreadmoore kaže...
Ima li panike u Zg zbog virsu ovo mediji namjerno pumpaju vijesti

Ne znam koliko se ovo kosi s etičnosti onoga što mi firma i savjest nalaže, ali evo.

Radim u Ericssonu i dijelom je istina što mediji navode, ali da su ljudi bježali glavom bez obzira - nisu.

Da su poduzete mjere opreza - jesu. Do daljnjega radimo od kuće dok nam ne jave suprotno.

 

Momka nisam poznavao niti sam bio u kontaktu s njim.

Nadam se da će sve biti dobro s njim i djevojkom te sa svima koji su bili u direktnom/indirektnom kontaktu s njima.

 

Ono što se zbiva je klasični popularizam medija i napuhivanje. Jer oni od nečega moraju živjeti.

Da ima mjesta za opravdani strah i oprez - ima, ali za paniku i za stvaranje histerije - nema.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 15:44 (sudy_freak).
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

Taj momak je jučer (?) bio "na kavi" u firmi di moja bolja polovica radi. Sad je tamo panika, naravno.

Uskoro će (vjerojatno) raditi od doma (tko može/smije).
Supruga nije pristala na moj humanitarni prijedlog da im se već sutra javi i hrapavim glasom i šmrcajući, nepovezano pita "Moram li doći na posao?"...
A sad ozbiljno: ako mi mislite odgovarati, operite ruke prije/poslije; nikad se ne zna s tim virusi.

 

 

10 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Ma ovo je sve samo posljedica ogromnog novinarskog napumpavanja. Jebote ko da dolazi ebola. Zapravo čak se i kad je bila epidemija ebole manje dramilo po medijima. Sve mi dođe žao što nemamo nekakav zakon u kojem je kažnjivo poticanje na histeriju i koji bi suzbijao medijsko žutilo i šljam. Hrpetina lažnih vijesti, drame, javljanja uživo ispred bolnice ko da se javljaju sa mjesta pada NLO-a...katastrofa. Index i jutarnji se ponašaju ko da su ih bjesne lisice ugrizle, samo senzacije, prijelomne vijesti, katastrofe. I naravno da ljudi koji nisu u stanju misliti pet minuta svojom glavom i odmah rade paniku.

 

Baš čitam ženska se pohvali kako je napravila osnovne zalihe i među njima nabraja galon vode, šibice i tranzistor.  Majke ti mile ko da ćemo imati zamračenja i prekide u opskrbi vodom pa joj treba tranzistor da joj jave u koje atomsko sklonište se treba zavuć.   Pa i u vrijeme rata smo imali vode a bome su i dućani radili manje više non stop. Gledaju stanje u Kini i automatski misle da će isto biti ovdje. Ovi još pumaju dramatičnim natpisima i onda takvih stotinjak kretena izvrši invaziju na dućane, pokrenu lančanu reakciju i normalnih ljudi koji im **bu mater i kupuju jer ove budaletine kupuju ogromne količine i prazne skladišta.

 

 

Baš mi kaže mama njoj ovaj tjedan ne treba ništa jer svega ima pomalo za još par dana, al će svejedno u kupovinu jer su budale razgrabile stvari i sad svoju tjednu kupovinu mora odraditi ranije. Tako se ponaša masa ljudi. Kad vide da nema pola toga onda i oni uzmu za sebe, ne zbog virusa i panike već zbog ljudi koji kupuju ogromne količine. Nema veze što će se sve te police popuniti za par dana kad histeričari popune svoje prazne smočnice, svi će kupiti za svaki slučaj. Čujem danas da se kupuje po 200 kila pseće hrane. 200kg!! I to kupila baba koja ima pekinezericu. Ono sad će nas zatvorit i izaći ćemo na zrak tamo negdje u prosincu pa treba osigurati godišnju dozu hrane. Kad im se to sve užiška i ucrva onda će cendrati.

 

Ja inače radim kupovinu svih namirnica preko interneta i to samo jednom na mjesec između 25.-30. i tad kupujem sve što nam je potrebno za mjesec dana. Muž donese doma tu i tamo koju sitnicu ako zaboravim, ali on radi gotovo stalno noćne tako da se ako nešto zaboravim češće snalazim nego kupim dodatno. Sva sreća da sam, spletom okolnosti (nestalo piva i čokolade  ) ovaj put odlučila napravit košaricu dva dana ranije jer bi sad radi takvih kretena ispušila a nemam dućan u blizini. Stranica danas od jutra pada, pao im je cijeli sistem pa su dostave kasnile i krenule tek 3 sata nakon uobičajenog vremena početka. Pola stvari nije moguće naručiti jer logistika ne stigne puniti količine na stranici iako su kod njih dostupne, nema slobodnih termina za naručivanje.

Ja sam se srećom obskrbila normalnom količinom koju kupujem uvijek, ni grama više nisam kupila, ali naravno zaboravila sam uzeti kvasac. Imam doma jedno veće pakiranje kvasca a pećem kruh skoro svaki dan i baš gledam kvasca nema za kupiti, nema ga ni u dućanima. Mislim zabole me, budem si napravila starter sama doma ili se prošetam do pogona Plive pa nek mi daju malo kvasca ionak ga samo prepakiravaju , ali mi je sve ovo fascinantno. 80% onih koji su danas dovukli doma kvasac ga ziher ne znaju uopće koristiti i nikad nisu pekli kruh, nikad ga ni neće ispeći i na kraju će taj kvasac baciti kad prođe ovo ludilo. A netko kao ja tko kvasac koristi na dnevnoj bazi sad okolo hoda po dućanima, traži kvasac i vjerojatno kupuje 20 komada čim negdje nađe jer su odjednom svi postali pekari. 

 

Zapravo ovime dokazujemo koliko smo glupav narod kojim je lako manipulirati. I što je najžalosnije za vidjeti je to što se tako ponašaju mahom mladi i zdravi ljudi. Još bi shvatila da paničare starci. Ipak su oni od ovog virusa najugroženiji, ali ne, paničari mlado, zdravo, radno sposobno stanovništvo koje se i da sad ovaj tren dođe cjepivo na kraju uopće nebi ni cijepilo. 

A još žalosnije je to što i ovdje na ovom forumu gdje se okupljaju mahom obrazovani ljudi, iza ekrana sjede korisnici koji su se ponašali ovih dana upravo isto kao i ti histeričari i koji su isto napravili zalihe svega, pa tako i kvasca koji im neće nikad u životu trebati. 

 

Zbrojite se ljudi, ne dolazi smrt na konjaniku, dolazi virus koji je sličan gripi. Kojeg i da dobijete bi preboljeli kao što prebolite gripu. Svake godine pljucate po ljudima koji se cijepe protiv gripe i govorite ako dobijem nema veze a sad ovdje drame i kataklizma. Jedina razlika između gripe i korone i ta što za koronu trenutno nema cjepiva i oni ugroženi koji bi se inače cijepili sad nemaju zaštitu. Zbog njih se rade karantene, suzbija zaraza i upozorava. Zbog starih ljudi i kroničnih bolesnika. Ne zbog zdravog muškarca u tridesetima, niti zbog zdrave žene u četrdesetima. Ista drama je bila kad je otkrivena svinjska gripa. Možda u malo manjoj dozi jer su mediji bili normalniji nego danas. Ali identično se dramilo. A danas ta ista svinjska gripa dolazi redovito sa svim ostalim virusima gripe i ne vidim da itko paničari. Oni koji trebaju se cijepe a ostali ni ne razmišljaju o njoj. 

 

Mislim da jedan podatak govori dovoljno o idioitzmu medija i pojedinaca zadnjih dana. Ove sezone samo u SAD-u je od gripe do sad umrlo 14 000 ljudi, od čega 105 djece, pored toga što postoji cjepivo a nitko ne paničari, ne radi zalihe i ne kupuje kile kvasca, ali bitno da se od korone napravila bolest teža od kuge i kolere zajedno.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
19 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ddarknessfairyy kaže...

 

Zapravo ovime dokazujemo koliko smo glupav narod kojim je lako manipulirati. I što je najžalosnije za vidjeti je to što se tako ponašaju mahom mladi i zdravi ljudi. Još bi shvatila da paničare starci. Ipak su oni od ovog virusa najugroženiji, ali ne, paničari mlado, zdravo, radno sposobno stanovništvo koje se i da sad ovaj tren dođe cjepivo na kraju uopće nebi ni cijepilo. 

A još žalosnije je to što i ovdje na ovom forumu gdje se okupljaju mahom obrazovani ljudi, iza ekrana sjede korisnici koji su se ponašali ovih dana upravo isto kao i ti histeričari i koji su isto napravili zalihe svega, pa tako i kvasca koji im neće nikad u životu trebati. 

 

 

 Paničare starci, ali zbog smanjene pokretljivosti ne mogu svoju paniku operacionalizirati, pa pošalju mlade da im dovuku provištu za slučaj karantene. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 7:56 (telefon 2).
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
sudy_freak kaže...
dreadmoore kaže...
Ima li panike u Zg zbog virsu ovo mediji namjerno pumpaju vijesti

Ne znam koliko se ovo kosi s etičnosti onoga što mi firma i savjest nalaže, ali evo.

Radim u Ericssonu i dijelom je istina što mediji navode, ali da su ljudi bježali glavom bez obzira - nisu.

Da su poduzete mjere opreza - jesu. Do daljnjega radimo od kuće dok nam ne jave suprotno.

 

Momka nisam poznavao niti sam bio u kontaktu s njim.


Nadam se da će sve biti dobro s njim i djevojkom te sa svima koji su bili u direktnom/indirektnom kontaktu s njima.

 

Ono što se zbiva je klasični populizam medija i napuhivanje. Jer oni od nečega moraju živjeti.

Da ima mjesta za opravdani strah i oprez - ima, ali za paniku i za stvaranje histerije - nema.

 Ok. Kak da se ja ponasam, lik koji se vozi s nama je bio u doticaju s dobrim prijateljem koji je zarazen na tekmi i radi kod tebe...

 

Dakle. Zarezeni > Prijatelj > kolega s posla > ja

Za kolegu s kojim se vozim sam saznao na putu na posao da je u kucnoj karenteni...

Nemam pojma uopce kak da se ponasam... Nije mi nista, zdrav sam...

 

Reci u firmi nekome, sutjeti ?

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 7:54 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Obzirom na tvoj nick, panicari.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
malium kaže...
Obzirom na tvoj nick, panicari.

 hahaha :)

dakle to je u modi sad ?

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
toxic kaže...

 Ok. Kak da se ja ponasam, lik koji se vozi s nama je bio u doticaju s dobrim prijateljem koji je zarazen na tekmi i radi kod tebe...

 

Dakle. Zarezeni > Prijatelj > kolega s posla > ja

Za kolegu s kojim se vozim sam saznao na putu na posao da je u kucnoj karenteni...

Nemam pojma uopce kak da se ponasam... Nije mi nista, zdrav sam...

 

Reci u firmi nekome, sutjeti ?

Identično kao što bi se ponašao da je u pitanju gripa a ne korona. Bitan je direktan kontakt sa zaraženim a ne preko četvrtog koljena. Prekratak je vremenski period da bi zarazni bili i prijatelj i kolega s posla. Nije ovo "tag you're it" igra pa da sad svatko tko je bio u kontaktu sa zaraženim automatski bude zaražen i može zaraziti sve oko sebe. Postoji vrijeme inkubacije i sve ostalo.

Znači u karantenu idu oni koji su u direktnom kontaktu sa zaraženim a isto tako taj netko tko je bio u kontaktu sa zaraženim ne mora nikada razviti simptome bolesti.

 

 

 

Inače svi koji se boje nek si slože u glavi sliku da je korona zapravo gripa, protiv koje se niste cijepili i postupajte kao da je riječ o gripi. Ista pravila vrijede. Peri ruke 20 sekundi nakon boravka u prostorima sa više ljudi ili direknog kontakta sa drugim ljudima, ne gurajte se na par milimetara dok pričate, držite "skandinavski" razmak među ljudima, kod prvih simptoma(a bili ste u kontaktu sa zaraženim) stavite masku na lice ili bilo kakvu barijeru između vas i ostalih ljudi i javite se telefonski svom liječniku. Znači ne trčati kod doktora jer ćete lako moguće zaraziti ljude oko sebe, druge ljude u bolnici, ambulanti itd. I to je to. Ukratko ponašajte se kao da doma imate malu bebu a krećete se među gripoznim ljudima i radite sve ono što tad radite. 

 

Maske nose bolesni a ne zdravi ljudi!!! Maska će spriječiti da ne pljuckate, kašljuckate, podrigujete i sve ostalo viruse na zdrave ljude. Maska se uvijek nosi da se zaštite drugi(kad štitite sebe to su drugačije maske sa drugim filterima) Zdravima maska ne pomaže puno jer ako je zaraženi direktno ispred vas virusi će ući, ako ne kroz usta i nos, onda sluznicu oka ili preko ruku tako da zdravima ako nose masku trebaju bogme i paketi gumenih rukavica i naočale, tako da tu nema neke logike.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Prodajem maske za lice povoljno 100kn komad
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ddarknessfairyy kaže...
toxic kaže...

 Ok. Kak da se ja ponasam, lik koji se vozi s nama je bio u doticaju s dobrim prijateljem koji je zarazen na tekmi i radi kod tebe...

 

Dakle. Zarezeni > Prijatelj > kolega s posla > ja

Za kolegu s kojim se vozim sam saznao na putu na posao da je u kucnoj karenteni...

Nemam pojma uopce kak da se ponasam... Nije mi nista, zdrav sam...

 

Reci u firmi nekome, sutjeti ?

Identično kao što bi se ponašao da je u pitanju gripa a ne korona. Bitan je direktan kontakt sa zaraženim a ne preko četvrtog koljena. Prekratak je vremenski period da bi zarazni bili i prijatelj i kolega s posla. Nije ovo "tag you're it" igra pa da sad svatko tko je bio u kontaktu sa zaraženim automatski bude zaražen i može zaraziti sve oko sebe. Postoji vrijeme inkubacije i sve ostalo.

Znači u karantenu idu oni koji su u direktnom kontaktu sa zaraženim a isto tako taj netko tko je bio u kontaktu sa zaraženim ne mora nikada razviti simptome bolesti.

 

 

 

Inače svi koji se boje nek si slože u glavi sliku da je korona zapravo gripa, protiv koje se niste cijepili i postupajte kao da je riječ o gripi. Ista pravila vrijede. Peri ruke 20 sekundi nakon boravka u prostorima sa više ljudi ili direknog kontakta sa drugim ljudima, ne gurajte se na par milimetara dok pričate, držite "skandinavski" razmak među ljudima, kod prvih simptoma(a bili ste u kontaktu sa zaraženim) stavite masku na lice ili bilo kakvu barijeru između vas i ostalih ljudi i javite se telefonski svom liječniku. Znači ne trčati kod doktora jer ćete lako moguće zaraziti ljude oko sebe, druge ljude u bolnici, ambulanti itd. I to je to. Ukratko ponašajte se kao da doma imate malu bebu a krećete se među gripoznim ljudima i radite sve ono što tad radite. 

 

Maske nose bolesni a ne zdravi ljudi!!! Maska će spriječiti da ne pljuckate, kašljuckate, podrigujete i sve ostalo viruse na zdrave ljude. Maska se uvijek nosi da se zaštite drugi(kad štitite sebe to su drugačije maske sa drugim filterima) Zdravima maska ne pomaže puno jer ako je zaraženi direktno ispred vas virusi će ući, ako ne kroz usta i nos, onda sluznicu oka ili preko ruku tako da zdravima ako nose masku trebaju bogme i paketi gumenih rukavica i naočale, tako da tu nema neke logike.

 Iskreno nit me je panika nit se bojim.

Fora je da ne znam reci ikome (mislim da je fer) pa nek firma odluci raditi od kuce ili dolaziti na posao, u tom kontekstu ja pricam.

Dakle taj dio je meni upitan bio, ali dobro odradio sam to rekao sam pa sad neka vide sto ce.

Meni je vise manje svejedno.

 

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Samo jedna informacija za sve paničare:

 

Šanse da se zarazite corona virusom u samom Wuhan-u su 0,7% 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ddarknessfairyy kaže...
...

 paničari mlado, zdravo, radno sposobno stanovništvo koje se i da sad ovaj tren dođe cjepivo na kraju uopće nebi ni cijepilo

...

 u boldanome ti je sadržano svo licemjerstvo današnjeg društva, na temama o cijepljenju se opravdano sprda, ismijava antivaxere, da bi nakraju i sami postali takvi.

baš me zanima, da sutra kažu da je cjepivo spremno za upotrebu, koliko bi se od dežurnih internet paničara i ismijavatelja antivaxera stvarno i otišlo cijepiti.

 

 

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Entry Point kaže...

Samo jedna informacija za sve paničare:

 

Šanse da se zarazite corona virusom u samom Wuhan-u su 0,7% 

 Ja se slažem da je to sve jedno veliko medijsko prenapuhvanje no u svakom slucaju treba biti oprezan i ne panicariti...

Koliko vidim mediji to znatno uvelicavaju nego sto zaista jest.

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
bruno1026 kaže...

 u boldanome ti je sadržano svo licemjerstvo današnjeg društva, na temama o cijepljenju se opravdano sprda, ismijava antivaxere, da bi nakraju i sami postali takvi.

baš me zanima, da sutra kažu da je cjepivo spremno za upotrebu, koliko bi se od dežurnih internet paničara i ismijavatelja antivaxera stvarno i otišlo cijepiti.

 

 

 Ma da se naruči doza koliko ima stanovnika potrošilo bi se identičan broj koliko i kod sezonske gripe. Otišli bi starci, bolesni i medicinsko osoblje. Ostali bi glumili fikuse. Jedina razlika je što bi imali cjepivo i taj lažan osjećaj sigurnosti koji sad nemamo. 

Ne znam koliko se sjećaš, kad je bila drama oko svinjske gripe uvezli smo preko milijun doza cjepiva. Na kraju smo skoro 70% donirali drugim zemljama. Toliko o tome.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
9 godina
online
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Dakle moram ovdje kopirati malo statistike koju je naveo Dr. Berecki na svom fejs profilu

 

 

Napomena: tekst koji slijedi nije namijenjen onima s niskom matematičkom inteligencijom, pa molim prvu osobu do njih da im rastumači crtanjem ili znakovnim jezikom.
- - -
(prerađeno prema tekstu kojega je napisao prof.dr. I. Štagljar):

Ako ste stariji od 80, godina, a zaraženi ste coronavirusom, šansa da umrete je 14.8%.
Što implicira da će 85.2% ljudi starijih od 80 godina ozdraviti.

Ako ste stari između 50-60 godina, imate 1.3% šanse umrijeti ako ste, ne daj Bože, zaraženi virusom.

Za mlađe od 40, šansa je 0.2%.
Dakle 99.8% mladih ispod 40 godina koji se zaraze, će ozdraviti.

ALI, ovdje je caka: to je samo AKO se inficirate coronavirusom!
A šansa da se zarazite je, na temelju skoro 3 mjeseca epidemije na samom izvoru zaraze, u Wuhanu, samo 0.7 %.

Dakle sve da živite u središtu izvora infekcije (a ne u Hrvatskoj), šansa da virusa nikada vidjeti nećete iznosila bi 99.3%.
Tek na tih 0,7% idu oni gornji postotci o smrtnosti, pa tako vrijedi sljedeće:

Da danas živite u središtu Wuhana
- ako imate 85 godina, imate 0.7% šanse uopće pokupiti virus, a ako ga pokupite imate još 14.8 % šanse umrijeti od njega, odnosno ukupno imate 0.103% šanse umrijeti od tog virusa. To znači da imate 99.897% šanse NE UMRIJETI od tog virusa.
- za jednog 45-godišnjaka, te dvije šanse pomnožene iznose 0.0028 % da će ih corona virus ubiti. A 99.9972 da neće.
- za jednog 35-godišnjaka vjerojatnost da će umrijeti od ovog virusa je 0.0014%. A da neće umrijeti je 99.9986%.

S time da uopće ne živite u središtu Wuhana, zar ne?

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ništa nije preuveličano, jer ako se otme kontroli bit će milijuni zaraženih i deseci tisuća mrtvih. Stvar se za sada sporo širi upravo zahvaljujući 'panici'.

Problem je što ljudi ne shvaćaju eksponencijalni rast. Kod takvog tipa zaraze imaš mogućnost nešto napraviti samo dok se ne proširi. Nakon što postane masovno možeš samo sjest i plakat. Sada se bolesni nekako zbrinjavaju, ako nastane epidemija bolnice neće imati kapacitete, a ako ti 10% stanovništva oboli, čak i u blagom obliku, imaš i ozbiljne ekonomske posljedice.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Cansee kaže...

Dakle moram ovdje kopirati malo statistike koju je naveo Dr. Berecki na svom fejs profilu

 

 

Napomena: tekst koji slijedi nije namijenjen onima s niskom matematičkom inteligencijom, pa molim prvu osobu do njih da im rastumači crtanjem ili znakovnim jezikom.
- - -
(prerađeno prema tekstu kojega je napisao prof.dr. I. Štagljar):

Ako ste stariji od 80, godina, a zaraženi ste coronavirusom, šansa da umrete je 14.8%.
Što implicira da će 85.2% ljudi starijih od 80 godina ozdraviti.

Ako ste stari između 50-60 godina, imate 1.3% šanse umrijeti ako ste, ne daj Bože, zaraženi virusom.

Za mlađe od 40, šansa je 0.2%.
Dakle 99.8% mladih ispod 40 godina koji se zaraze, će ozdraviti.

ALI, ovdje je caka: to je samo AKO se inficirate coronavirusom!
A šansa da se zarazite je, na temelju skoro 3 mjeseca epidemije na samom izvoru zaraze, u Wuhanu, samo 0.7 %.

Dakle sve da živite u središtu izvora infekcije (a ne u Hrvatskoj), šansa da virusa nikada vidjeti nećete iznosila bi 99.3%.
Tek na tih 0,7% idu oni gornji postotci o smrtnosti, pa tako vrijedi sljedeće:

Da danas živite u središtu Wuhana
- ako imate 85 godina, imate 0.7% šanse uopće pokupiti virus, a ako ga pokupite imate još 14.8 % šanse umrijeti od njega, odnosno ukupno imate 0.103% šanse umrijeti od tog virusa. To znači da imate 99.897% šanse NE UMRIJETI od tog virusa.
- za jednog 45-godišnjaka, te dvije šanse pomnožene iznose 0.0028 % da će ih corona virus ubiti. A 99.9972 da neće.
- za jednog 35-godišnjaka vjerojatnost da će umrijeti od ovog virusa je 0.0014%. A da neće umrijeti je 99.9986%.

S time da uopće ne živite u središtu Wuhana, zar ne?

 

hm.. pa ovo je.. ok.. za rasteretiti ionako kolapsirajuci mirovinski sustav 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

dođem jutros u DM i dobar dan, došel sam vam opustošit dućan. a teta odmah otvara blagajnu da mi da lovu i veli da nas snimaju. a samo sam došel kupit šarene tvrde štapiće za cucka i malo se zajebavat usput. hepiend je imao sretan završetak. teta je nova u dućanu i još ne zna da sam "onaj munjeni sused". ispričala se čak uz obavezno "znate kak je". znam: 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 13:39 (Ajar).
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
toxic kaže...

 Ok. Kak da se ja ponasam, lik koji se vozi s nama je bio u doticaju s dobrim prijateljem koji je zarazen na tekmi i radi kod tebe...

 

Dakle. Zarezeni > Prijatelj > kolega s posla > ja

Za kolegu s kojim se vozim sam saznao na putu na posao da je u kucnoj karenteni...

Nemam pojma uopce kak da se ponasam... Nije mi nista, zdrav sam...

 

Reci u firmi nekome, sutjeti ?

 

Najodgovornije je da ne širiš paniku. Mudro bi bilo povremeno provjeravati (do 10 dana) je li kolega u karanteni razvio simptome. U tom slučaju da, asap obavjestiti okolinu i otići u Fran Mihaljević. Isto i ako ti naglo bukne temperatura i sl.
Kao što je koleginica napisala, šanse za to su relativno male. Problem je samo ako imaš starije ili boležljive osobe u domaćinstvu, u worst case scenariju odležat ćeš 2-5 dana i bit kao nov (plus imun), ali shranje je (kao i sa gripom) ako vas pukne sve skoro pa odjednom.

 

Od realnih opasnosti, postoji opravdana teza da je ovaj virus nešto otporniji/dugovječniji na npr metalnim površinama (koje u pravilu "dezinficiraju" sve slično). Znači, neka slična pakost krepa u max par sati, a ovo navodno može i do par dana preživjeti. Opet, ista stvar: pereš ruke nakon kvaki/gelendera, ne guraš ih u usta/nos (pa ni sebi) i apstiniraš od ličkog rukovanja.

Bazično, riječ je o kapljičnoj infekciji. Ne prenosi se zrakom*, radio valovima  i smsom; ne skače s čovjeka na čovjeka.

*nadam se da ovo ne treba pojašnjavati: relativna vlažnost zraka je cca 40-50%, što znači da nije potrebno da ti netko kihne u lice već samo da provodi rel. duže vrijeme u istoj neprozračenoj prostoriji. Dodatno, više ljudi na malom prostoru "proizvodi" više vlage.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 14:00 (Zechina).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice