Elone Mušče, pa dokle više?!

poruka: 86
|
čitano: 26.533
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elone Mušče, pa dokle više?!".
8 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
=XFX=PlayHard kaže...

Poanta je motivirati ljude oko sebe, suradnike, zaposenike i postaviti ciljeve visoko. Pa i ako fulas i promasis, ako ne ide kako si planirao, pa sto onda.... probao si napraviti nesto, radis, boris se. 

Nemam sta da dodam... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 11:54 (NiDJO7Z7).
14 godina
neaktivan
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Ne da mi se komentirati članak niti komentare jer mi smrdi na višednevni posao ali evo barem da se ispričam u ime G. Muska zbog svih razočaranja koje vam je priuštio. 

 
5 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Nema smisla da jedan doktor komentira i kritizira poduzetnika i to još takvog kalibra.

Bolje da nam dotični autor napiše članak zašto još uvijek nemamo lijek za rak iako nam znanstvena zajednica već 20 godina tvrdi da smo na korak do tog otkrića, a la đikić i ekipa.

 

Zna se zašto se to radi, serviraju se senzacije da se izvuku pare za daljnja istraživanja koja nemaju kraja, jer farmaceutima nije baš isplativo da postoje čudotvorni lijekovi za sve.

Zapravo, cijeloj toj liječničkoj branši nije u intersu da su svi zdravi, jer tada njihovo postojanje nema smisla.

 

Ovdje imamo privatnog poduzetnika koji sve financira svojim novcem, tako da ne znam šta se netko ima zamarati s time da li je on nešto lagao, obećao, preuveličao i sl.

Čovjek može šta hoće jer su to njegovi novci i nitko tu nije oštećen.

 

Ono što je dobio od države za tu kompaniju koja se spominje u textu je samo ono što mu zakonski pripada jer zapošljava stručnjake iz tog područja.

 

Tako da, totalno promašen text gdje zaposlenik javne službe kritizira privatnog poduzetnika. 

 

Ovo me podsjeća na text onog nebitnog redatelja matanića koji je prije koji dan napao neku klinku koja se bavi influancanjem.

Brate mili ta klinka nije sigurno od države uzela ni 20 kn tako da mi nije jasno odakle nekom ideja kritizirat tuđi PRIVATNI posao i šta on radi?

 
13 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Tipični (balkanski) kompleks manje vrijednosti. Sve se svodi na priču: "Ja bih to mogao puno bolje, ali mi se neda."
 
5 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Musk nije inovator A kamo li genije...Musk je vizionar koji se obogatio sa pravim ekonomskim potezom u pravo vrijeme...i sad te pare troši za svoje vizionarski ideje koje ne može sam ostvariti ali zato ima pare s kojima može kupiti inovatore i eventualno genija ako se pojavi

Poput Steve Jobs...vizionar koji traži onda one koji znaju da pokušaju tu njegovu viziju ostvariti

Ipak jednu stvar moramo priznati...zahvaljujući njemu...možda za naših života vidimo spuštanje ljudi na Mars...Da je Musk predsjednik A ne Trump vjerojatno bi NASA dobila puno više para:)

U ovom trenutku ljudi poput Muska su ti koji guraju napredak bio on moguć ili ne kad političari nemaju interesa
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Summa summarum, nadam se da ce autor clanka pogledati ovaj video i vidjeti sto jedan Larry Ellison ima za reci o Musku. Meni mozda cak i najdrazi video koji se moze opcenito u zivotu primjeniti na sve koji kritiziraju, a nisu postigli nista u zivotu. "who are you, and what have you done"

 

0:42

 
4 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
bill_jobs kaže...

Nema smisla da jedan doktor komentira i kritizira poduzetnika i to još takvog kalibra.

Bolje da nam dotični autor napiše članak zašto još uvijek nemamo lijek za rak iako nam znanstvena zajednica već 20 godina tvrdi da smo na korak do tog otkrića, a la đikić i ekipa.

 

Zna se zašto se to radi, serviraju se senzacije da se izvuku pare za daljnja istraživanja koja nemaju kraja, jer farmaceutima nije baš isplativo da postoje čudotvorni lijekovi za sve.

Zapravo, cijeloj toj liječničkoj branši nije u intersu da su svi zdravi, jer tada njihovo postojanje nema smisla.

 

Ovdje imamo privatnog poduzetnika koji sve financira svojim novcem, tako da ne znam šta se netko ima zamarati s time da li je on nešto lagao, obećao, preuveličao i sl.

Čovjek može šta hoće jer su to njegovi novci i nitko tu nije oštećen.

 

Ono što je dobio od države za tu kompaniju koja se spominje u textu je samo ono što mu zakonski pripada jer zapošljava stručnjake iz tog područja.

 

Tako da, totalno promašen text gdje zaposlenik javne službe kritizira privatnog poduzetnika. 

 

Ovo me podsjeća na text onog nebitnog redatelja matanića koji je prije koji dan napao neku klinku koja se bavi influancanjem.

Brate mili ta klinka nije sigurno od države uzela ni 20 kn tako da mi nije jasno odakle nekom ideja kritizirat tuđi PRIVATNI posao i šta on radi?

 

Meni je baš bilo OK pročitat kako doktor kritizira Neuralink čip i robotsku ruku za ugradnju tog čipa, jer je to njegovo područje. Valjda doktor zna što se već 20 godina radi u medicini, taj dio je skroz OK odrađen. Ono što me smeta je neobjektivnost u cijeloj priči. Kako je spomenuo da ta cijela tehnologija postoji već nekoliko desetljeće, tako je moga i spomenut da je od prošle godine do danas Neralink napravio ogroman korak u minijaturizaciji cijelog čipa i elektroda. To nije zanemariv ni nebitan podatak.

 

A pljuvanje po SpaceX programu mi je smiješno. Je, NASA je imala rakete za u svemir prije 50+ godina. Je, NASA je sletila na mjesec 69-e. Ali nitko nikad do sada nije imao višekratne rakete. Nitko nije ovoliko snizio cijenu puta u svemir, upravo radi višekratnih raketa. NASA danas nema mogućnost letit na Mjesec, niti može prebacit astronaute na ISS, samo Rusi sa svojim prastarim Sojuzima ili SpaceX s najnovijim Falconima to mogu.

 

I kritiziranje autonomije vožnje... Grozno, nije level 5 autonomija, nego je level 4. Evo idem plakat, to je toliko grozno, uništio nam je snove sa svojim obećanjima.

 

Dobro je kritizirati sve, ali malo ipak objektivnosti kod kritike. Treba i pohvalit ono što je dobro.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
=XFX=PlayHard kaže...

Summa summarum, nadam se da ce autor clanka pogledati ovaj video i vidjeti sto jedan Larry Ellison ima za reci o Musku. Meni mozda cak i najdrazi video koji se moze opcenito u zivotu primjeniti na sve koji kritiziraju, a nisu postigli nista u zivotu. "who are you, and what have you done"

 

0:42

 Upravo to sto prica Ellison, Musk je spustio raketu na drona u oceanu... Nije to Musk isprogramirao, zavario, zalemio, projektirao... Mozda je samo dao ideju sto hoce postignut, zaposlenici SpaceX-a i ostalih kooperanata su to proizveli...

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Batista kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Summa summarum, nadam se da ce autor clanka pogledati ovaj video i vidjeti sto jedan Larry Ellison ima za reci o Musku. Meni mozda cak i najdrazi video koji se moze opcenito u zivotu primjeniti na sve koji kritiziraju, a nisu postigli nista u zivotu. "who are you, and what have you done"

 

0:42

 Upravo to sto prica Ellison, Musk je spustio raketu na drona u oceanu... Nije to Musk isprogramirao, zavario, zalemio, projektirao... Mozda je samo dao ideju sto hoce postignut, zaposlenici SpaceX-a i ostalih kooperanata su to proizveli...

 Da li ti znas koja je uloga Muska u Spacex-u? Musk je CEO/CTO i chief designer SpaceX-a. Elon Musk radi posao inzenjera, dakle on takodjer sudjeluje u svemu sto se dogadja i s inzenjerske strane. I koliko da ne kazem sto moras biti da kazes da je netko samo dao ideju, a eto zaposlenici su cudesno samostalno odradili sve. Pa gdje je jos jedan SpaceX na ovom planetu, tko jos slijece s raketama, ja ih ne vidim... gdje su svi ti inzenjeri kojima netko samo treba naredit da krenu? Ti hoces reci da vodstvo nije bitno i da svatko moze vodit tim? Kako to da je jedan AMD bio na koljenima, na rubu bankrota sve dok nije dosla dr. Lisa Su, zena je iz skoro iz sigurne porpasti izvukla isti taj tim,uz iste te inzenjere napravila toliku revoluciju u dizajniranju cipova da Intel i ekipa gledaju u nevjerici sto ih je snaslo... Hoces reci da je to slucajno? Da li je slucajno da nakon klauna Stevea Ballamera koji je vodio Microsoft u propast na njegovo mjesto dosao Satya Nadella koji je preporodio Microsoft i napravio ga bilijunskom kompanijom koja melje sve ispred sebe, a neces vjerovati imao je iste inzenjere kao i nesposobni Steve Ballamer...  

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 12:34 (=XFX=PlayHard).
14 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
=XFX=PlayHard kaže...
Batista kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Summa summarum, nadam se da ce autor clanka pogledati ovaj video i vidjeti sto jedan Larry Ellison ima za reci o Musku. Meni mozda cak i najdrazi video koji se moze opcenito u zivotu primjeniti na sve koji kritiziraju, a nisu postigli nista u zivotu. "who are you, and what have you done"

 

0:42

 Upravo to sto prica Ellison, Musk je spustio raketu na drona u oceanu... Nije to Musk isprogramirao, zavario, zalemio, projektirao... Mozda je samo dao ideju sto hoce postignut, zaposlenici SpaceX-a i ostalih kooperanata su to proizveli...

 Da li ti znas koja je uloga Muska u Spacex-u? Musk je CEO/CTO i chief designer SpaceX-a. Elon Musk radi posao inzenjera, dakle on takodjer sudjeluje u svemu sto se dogadja i s inzenjerske strane. I koliko da ne kazem sto moras biti da kazes da je netko samo dao ideju, a eto zaposlenici su cudesno samostalno odradili sve. Pa gdje je jos jedan SpaceX na ovom planetu, tko jos slijece s raketama, ja ih ne vidim... gdje su svi ti inzenjeri kojima netko samo treba naredit da krenu? Ti hoces reci da vodstvo nije bitno i da svatko moze vodit tim? Kako to da je jedan AMD bio na koljenima, na rubu bankrota sve dok nije dosla dr. Lisa Su, zena je iz skoro iz nicega preporodila isti taj tim,uz iste te inzenjere napravila toliku revoluciju u dizajniranju cipova da Intel i ekipa gledaju u nevjerici sto ih je snaslo... Hoces reci da je to slucajno? Da li je slucajno da nakon klauna Stevea Ballamera koji je vodio Microsoft u propast na njegovo mjesto dosao Satya Nadella koji je preporodio Microsoft i napravio ga bilijunskom kompanijom koja melje sve ispred sebe, a neces vjerovati imao je iste inzenjere kao i nesposobni Steve Ballamer...  

 

5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Batista kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Summa summarum, nadam se da ce autor clanka pogledati ovaj video i vidjeti sto jedan Larry Ellison ima za reci o Musku. Meni mozda cak i najdrazi video koji se moze opcenito u zivotu primjeniti na sve koji kritiziraju, a nisu postigli nista u zivotu. "who are you, and what have you done"

 

0:42

 Upravo to sto prica Ellison, Musk je spustio raketu na drona u oceanu... Nije to Musk isprogramirao, zavario, zalemio, projektirao... Mozda je samo dao ideju sto hoce postignut, zaposlenici SpaceX-a i ostalih kooperanata su to proizveli...

 Mislim da stvarno malo cjepidlačite. Čovjek je vlasnik nekoliko ogromnih firmi, najbolje da on sjedi za stolom s lemilicom u ruci i lemi komponente. On ima ideju, onda nađe i plati ljude koji razumiju tu njegovu ideju i misle da to mogu napravit i tako započne njihova poslovna suradnja. To je normalno u poslovnom svijetu. Da je Musk budaletina i da se ne razumije u razne sfere svog poslovanja, ne bi se bavio s tim, ne bi se trudio izmislit toplu vodu. Uostalom, mi ne znamo kako izgledaju njihovi sastanci i koliko Musk aktivnu sudjeluje u razrađivanju novih, naprednih ideja, te provođenju tih ideja u djela.

 

Npr., poprilično sam siguran da mu je ideja za Hyperloop pala na pamet dok je napušen nešto petljao po nekom drugom projektu. Ali je njemu pala na pamet, ne njegovom inženjeru. A da li je bilo tako, to on zna najbolje.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!

ali od  ideje sve počinje...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Igor150 kaže...

ali od  ideje sve počinje...

 Jasno, ali eto, pojedinci smatraju da je samo onaj s lemilicom zaslužan za neki projekt... Ništa ti likovi šta smisle ideju. Zgubidani obični.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Zanimljiv članak. Ljepo je to predočiti da drugi ljudi znaju da se ne radi o revolucionarnim stvarima, kao i skoro sve oko nas, sve se gleda zapakirati u novi / bolji celofan koji bi se mogao dobro prodati.

Musk je u svom poslu jako dobar. Iznimno dobro kontrolira investitorima i dionicama, pa respect zbog toga.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Dobar članak. Po meni, ispravno je poentirano na činjenici da genijalnu viziju svakako može imati jedan čovjek sam, i obično je i ima, ali realizacija takvih vizija danas traži velik broj ljudi, vrijeme, suradnju, organizaciju, sav onaj dio posla koji nije toliko blještav koliko vizija, ali je neophodan. Ne tvrdim da neće više biti otkrića i genijalnosti potpuno "iz garaže", ali vremena se mijenjaju: takvih je ipak sve manje.

 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Interesantno je da ovaj napredak u informatici većinom dugujemo ljudima koji su imali NOS za pravi ekonomski potez uz vrlo ograničeno informatičko znanje
Steve Jobs
Bill Gates
Mark Zuckeberg
Google utemeljitelji

Jedino ovi koji su otvarali tvrtke za razvoj igara su bili Talenti za programiranje i informatiku

Danen je u jednom odgovoru napisao da ljudi nisu bitni...kao da nije on bio bi netko drugi..međutim to je potpuno pogrešno...upravo su ljudi bitni...pojedinci(M/Ž)...koji imaju muda da guraju tu svoju viziju pod svaku cijenu do kraja...šta vridi Steve Wozniak što je super talent za elektroniku kad nije imao ono nešto što je imao Jobs...koji "takoreći" nije znao kako izgleda tranzistor
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
markoal kaže...

Zanimljiv članak. Ljepo je to predočiti da drugi ljudi znaju da se ne radi o revolucionarnim stvarima, kao i skoro sve oko nas, sve se gleda zapakirati u novi / bolji celofan koji bi se mogao dobro prodati.

Musk je u svom poslu jako dobar. Iznimno dobro kontrolira investitorima i dionicama, pa respect zbog toga.

 Pa gledaj sad, to "revolucionarno", to samo neuki novinar može napisat, jer i ja koji nisam doktor znam već jako dugo za elektrode koje se ugrađuju ljudima u glavu zbog raznih stanja i bolesti. To sigurno nije nešto novo. Isto tako, na neurokirurgiji se odavno koriste robotske ruke za takve ugradnje i općenito za operacije na mozgu. To je više problem senzacionalističkog načina pisanja vijesti, nego samog Muska i njegovih firmi, odnosno izuma ili proizvoda kojima se bave.

 

Ali na primjer, ponavljam, ni autor članka se nije osvrnuo na minijaturizaciju čipa i elektroda koje je Neuralink napravio u odnosu na prošlu godinu. A to je već pomak vrijedan spomena i za medicinu i za Muska i za njegove kompanije. To je pokazatelj da se radi, da se gura naprijed, da se probijaju nove granice, da se usavršavaju stare tehnike. Treba pratit razvoj stvari, pa znati prepoznat što je to novo i unaprijeđeno.

 

EDIT:

Evo, ovde je puno bolje pokriveno što i zašto se radi taj famozni čip u glavi. I neuroznanstvenik prof. dr. Srećko Gajović s Medicinskog fakulteta u Zagrebu i Hrvatskog instituta za istraživanje mozga govori o koristi ovakvih istraživanja, iako spominje da su te stvari već poznate, tako se u medicini već rade dijagnoze. Ali Musk gura i dalje od toga, ovo je tek verzija uređaja 0.9, ako niste primjetili.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/elon-musk-je-prvo-cipirao-svinju-a-sada-to-nudi-i-ljudima-biste-li-pristali/2209148.aspx

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 13:50 (Filox).
13 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Osim što je komercijalizirao i pojeftinio za red veličine lansiranje u svemir i samim time otvorio mogućnosti za realno ostvariv ( financijski ) put i kolonozaciju marsa i oživio istraživanje svemira uopće, ubrzao elektrifikaciju i autonomiju vozila za desetak godina, ništa posebno ...

 

ovo je prva javna prezentacija neuralinka i ne znamo puno o tome kakva je arhitektura softwarea koji bi trebao početi prikupljati podatke o radu mozga te ga mapirati... obzirom su jaki i u hw i u sw, vjerujem da su već dostigli i prestigli alate koje imaju sveučilišta i bolnice... sačekajmo koju godinu za procjenu.

 

al najjači su ovi koji potcijenjuju muska jer sam ne leži ispod modela Y i radi sa zavarivačem... kaže, on je samo osnovao kompaniju, našao finacije, okupio ekipu, posavio ciljeve i radi pr ... :D kakvi levati.

 
15 2 hvala 5
15 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
grzzi kaže...

..

 

al najjači su ovi koji potcijenjuju muska jer sam ne leži ispod modela Y i radi sa zavarivačem... kaže, on je samo osnovao kompaniju, našao finacije, okupio ekipu, posavio ciljeve i radi pr ... :D kakvi levati.

 -ha? .. npr po čemu je musk poznat? -tesla. Tko je osnovao što? Musk je frontmen, maska, postavljena osoba kao ceo .. ili netko vjeruje da je utjelovljenje staljina&tita, bravar-kuhar, nogometaš, drug.. sve što pomislimo? To je samo ''slika'' ili skin-gui, frontend.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
ihush kaže...
grzzi kaže...

..

 

al najjači su ovi koji potcijenjuju muska jer sam ne leži ispod modela Y i radi sa zavarivačem... kaže, on je samo osnovao kompaniju, našao finacije, okupio ekipu, posavio ciljeve i radi pr ... :D kakvi levati.

 -ha? .. npr po čemu je musk poznat? -tesla. Tko je osnovao što? Musk je frontmen, maska, postavljena osoba kao ceo .. ili netko vjeruje da je utjelovljenje staljina&tita, bravar-kuhar, nogometaš, drug.. sve što pomislimo? To je samo ''slika'' ili skin-gui, frontend.

 da front man ali pravi, a ne maska. musk je najsličniji Jobsu po stilu vođenja tvrtke ... kad iam neku ideju, fiks ideju, vizionarsku, štagod, on je i krene ostvarivati. Ne čeka razno razne odbore i razine u tvrtci da razglabaju o tome. Sve ide daleko brže... kad podređeni imaju problem vrlo brzo mogu doći do gazde i tražiti rješenje nekonvencionalnim putevima.

ne postoji npr tvrtka ( renomirana ) koja bi išla u ostavrivanje cyber trucka sa toliko nekonvencionalnih rješenja i dizajna. - to je čisti musk.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 14:44 (grzzi).
8 godina
online
Elone Mušče, pa dokle više?!

Ne znam zašto ne bi uspio sa Neuralinkom, pa nije to rocket science (kao SpaceX) 

Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Članak je baš super. Autor je izrazio svoju frustraciju jer nije dobio što je očekivao (možda je malo pretjerao, ali ako možemo Musku oprostiti pretjerivanje, zašto ne bi mogli Docu), urednici su zadovoljni jer je izazvao očekivanu(?) reakciju, a i čitaoci su zadovoljni jer se mogu složit ili ne složit sa iznesenim i koliko vidim to zdušno i rade.

 

Savršeno.

 

 

42
 
12 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Ovaj mi je otpočetka mutan, nije me niti malo zaintrigira. Nego, di mu je ta raskošna karizma, bit će da ja slabo vidin?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Drago kaže...
deimos22 kaže...

Slažem se. Musk je sa jako malo resursa počeo graditi rakete od nule, NULE.

 

Nije tema, ali pričate napamet - SpaceX je samo od američke države primio preko 5 milijardi dolara kapitala i subvencija, i još je preko milijardu prikupio na tržištima - ima na Wikipediji i po Forbesima sve fino pobrojano.

Nije počeo od nule jer raketni motori koje koristi svi su već ranije razvijeni (dizajner Tom Mueller, također svi podaci dostupni na Internetu).

Ne znam točno što bi u tom kontekstu trebalo značiti da je "... počeo graditi rakete od nule, NULE" i to s "jako malo resursa"?

Probajte nači konkretne podatke i brojke prije nego počnete davati paušalne ocjene.

Neuralink je, kao što je iz članka jasno, glavna tema teksta, a ostalo su samo primjeri prakse "overpromissed & underdelivered" (u nekim slučajevima, kao Neuralink - izuzetno "underdelivered") sheme po kojoj Musk radi. Ljudi, kolumnisti i svi drugi, itekako imaju pravo usporediti javna obećanja Muska i bilo koga drugoga, s ispunjenjem tih obećanja, za one koji se pitaju kako se netko usudi uopće komentirati Muskova obećanja.

Niti jedan čovjek nije iznad kritike bilo kojeg drugog čovjeka, a posebno javni postupci javnih osoba u javnom prostoru. Dapače - to i jest smisao društva.

 Meni se cini da si ljubomoran, narucio si attack clanak na covjeka koji je uspio u nekim poljima. Kao osoba mi ne pase, ali gura inovativne stvari. "overpromissed & underdelivered" je njegova mantra. Ali bez toga ne bi imao lude rokove, koji opet guraju stvari brze.

5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Festus kaže...

Ovaj mi je otpočetka mutan, nije me niti malo zaintrigira. Nego, di mu je ta raskošna karizma, bit će da ja slabo vidin?

 A bit će da ga nisi puno ni pratio... Ja sam ga gleda kad je bio kod Joe Rogana i kad su se napušili obojica, super je bila emisija.

 

 

Svaka čast na javnom pušenju jointa.

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
MMmarkOO kaže...
markoBT kaže...

Članak je baš super. Autor je izrazio svoju frustraciju jer nije dobio što je očekivao (možda je malo pretjerao, ali ako možemo Musku oprostiti pretjerivanje, zašto ne bi mogli Docu), urednici su zadovoljni jer je izazvao očekivanu(?) reakciju, a i čitaoci su zadovoljni jer se mogu složit ili ne složit sa iznesenim i koliko vidim to zdušno i rade.

 Prevesti neki provokativni članak s weba i onda ga kao fol objaviti kao "osobno mišljenje" i prepustiti čitateljima da se malo natežu oko njega? To nije novinarstvo, niti sam stekao dojam do sada da drugi autori ovdje imaju tako niske standarde pri objavljivanju tekstova.

Novinarstvo je objaviti članak u novinama. Članci, a kao i sve drugo u životu, mogu biti ovakvi ili onakvi, pa su onda i novinari ovakvi ili onakvi. A sad, ako ti imaš pravo kritizirati Doca jer je, eto, "loš" novinar, zašto Doc ne bi imao pravo kritizirati Muska, jer je, eto, "loš" inovator?

 

 

p.s.

 

I oni što igraju nogomet u najnižem rangu su isto nogometaši. Ne moraš biti Messi, da bi imao pravo reći da si nogometaš.

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 15:24 (markoBT).
 
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
O_O_O kaže...

 Meni se cini da si ljubomoran, narucio si attack clanak na covjeka koji je uspio u nekim poljima.

 

Ma lupetaš. Do jutros u 1 ujutro nisam imao ni pojma da je Doc napisao članak. "Naručio" članak od doktora-specijaliste pedijatra subspecijalizacija intenzivno pedijatrijsko liječenje. U 1 ujutro.

 

Kada bi samo znao koliko nemaš pojma o čemu pričaš tražio bi da ti izbrišemo sve postove i profil, promijenio ime i preselio se u amazonsku prašumu gdje nema ni "i" od interneta da živiš od onoga šta uloviš, ako uloviš.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 15:37 (Drago).
12 godina
online
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Drago kaže...

Kada bi samo znao koliko nemaš pojma o čemu pričaš tražio bi da ti izbrišemo sve postove i profil, promijenio ime i preselio se u amazonsku prašumu gdje nema ni "i" od interneta da živiš od onoga šta uloviš, ako uloviš.

 

 

 

Ne veli se badava "Ignorance is bliss." 🤭

16 godina
moderator
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Filox kaže...

 

I kritiziranje autonomije vožnje... Grozno, nije level 5 autonomija, nego je level 4. Evo idem plakat, to je toliko grozno, uništio nam je snove sa svojim obećanjima.

 

Dobro je kritizirati sve, ali malo ipak objektivnosti kod kritike. Treba i pohvalit ono što je dobro.

 

Tesla ima L2 driving autonomy. Komentiraš stvari o kojima nemaš ni minimum znanja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Autopilot#Driving_features

"As of 2019, Autopilot was recommended for use on interstate highways only, although it functioned on some city streets and highways. The features included self-driving functionality classified as level 2 on a scale from 0 to 5.[46]

Autopilot is only designed to be used on limited-access highways.[46]

Tesla requires operators to monitor and remain responsible for the vehicle at all times, including when Autopilot is enabled"


 

https://www.synopsys.com/automotive/autonomous-driving-levels.html

 

"Level 4 (High Driving Automation)

The key difference between Level 3 and Level 4 automation is that Level 4 vehicles can intervene if things go wrong or there is a system failure. In this sense, these cars do not require human interaction in most circumstances. However, a human still has the option to manually override.

Level 4 vehicles can operate in self-driving mode. But until legislation and infrastructure evolves, they can only do so within a limited area (usually an urban environment where top speeds reach an average of 30mph). This is known as geofencing. As such, most Level 4 vehicles in existence are geared toward ridesharing. For example:

  • NAVYA, a French company, is already building and selling Level 4 shuttles and cabs in the U.S. that run fully on electric power and can reach a top speed of 55 mph.
  • Alphabet's Waymo recently unveiled a Level 4 self-driving taxi service in Arizona, where they had been testing driverless cars―without a safety driver in the seat―for more than a year and over 10 million miles.
  • Canadian automotive supplier Magna has developed technology (MAX4) to enable Level 4 capabilities in both urban and highway environments. They are working with Lyft to supply high-tech kits that turn vehicles into self-driving cars.
  • Just a few months ago, Volvo and Baidu announced a strategic partnership to jointly develop Level 4 electric vehicles that will serve the robotaxi market in China."

    Komentiraš stvari o kojima pojma nemaš i ne da ti se potrošiti 10 minuta na Internetu da provjeriš ima li išta što si napisao veze sa stvarnošću.
This space for rent!
15 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Rzumijem frustraciju zbog neuralinka, zbog lika Elona Muščine i sve to. Čovjek prodaje priču i viziju, što se puši u poprilično statičnim industrijama poput automobilske, pa čak i svemirske industrije. Drago je napisao da je dobio 5 milijardi za spacex. Firme s kojima se spacex bori od početka tipa Boeing je samo 2019 godine od države dobila 28.6 milijardi dolara. https://www.forbes.com/sites/greatspeculations/2020/01/02/how-much-of-boeings-revenues-comes-from-the-us-government/#3e3455415144

yo... vaša mišljenja o dotičnom gospodinu nisu bitna, kao ni moje. Doc ima super članaka i navikao nas je na bolje i nadam se da će ih biti još, što ne znači da mu ovaj članak nije trebao ;)

 

There are no stupid questions, just stupid people!
 
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice