Edifier S2000 Pro - Tako se to radi

poruka: 64
|
čitano: 16.604
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Edifier S2000 Pro - Tako se to radi".
14 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
BlueMax kaže...
U biti sve te bluetooth slušalice i zvučnici zvuče ko gofno. 

 Lol, dobar si u sportu "kako se maksimalno diskreditirat sa sta manje izrecenog" 

14 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
dabar_solta_V2 kaže...
jesi proba senn?

Ma proba je on ku*ac. Vidis da kenja nebuloze. 

5 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
@ BlueMax

I sad će audiofilima, koji ne kupuju brend, logo, ime... nego zvuk (kakav prekenj od izjave), najednom splasnuti... hkhm... "entuzijazam" za ovu renomiranu kanad..., ovaj kinesku tvrtku ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 9:44 (Antiseptik).
12 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Antiseptik kaže...
@ BlueMax

I sad će audiofilima, koji ne kupuju brend, logo, ime... nego zvuk (kakav prekenj od izjave), najednom splasnuti... hkhm... "entuzijazam" za ovu renomiranu kanad..., ovaj kinesku tvrtku ;)

 Dobri su to zvučnici. Moj post je samo bio žaljenje za vremenima kad su se mogli nabaviti (ne taj model nego Edifier općenito) za 3 puta manje novca.

12 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
jesi proba senn?

Ma proba je on ku*ac. Vidis da kenja nebuloze. 

 Isprobao sam apsolutno sve bluetooth slušalice renomiranih proizvođača i na kraju kupio WH1000xm3. Da zvuče bolje od ostalih, jesu. Da dobro zvuče - nisu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
BlueMax kaže...

 Isprobao sam apsolutno sve bluetooth slušalice renomiranih proizvođača i na kraju kupio WH1000xm3. Da zvuče bolje od ostalih, jesu. Da dobro zvuče - nisu.

Aha... Dobro je..

12 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
ansha kaže...
BlueMax kaže...

 Isprobao sam apsolutno sve bluetooth slušalice renomiranih proizvođača i na kraju kupio WH1000xm3. Da zvuče bolje od ostalih, jesu. Da dobro zvuče - nisu.

Aha... Dobro je..

 Da ne znam o čemu govorim, napisao bi "mislim". Ako nešto izričito napišem onda sam dobro upoznat s tim.

Inače nemam običaj jadnicima ništa dokazivati pa na fotografiji zanemari slušalice, obrati pažnju na ono bitno.

14 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
BlueMax kaže...

Koji gengsta! Jesi glavni u svom selu u dalmatinskoj zagori? (mora da si tamo negdje po onome "jesu/nisu";)

12 godina
offline
Edifier S2000 Pro - Tako se to radi

 Moje porijeklo ne mijenja tri činjenice:

- ispao si glup

- isprobao sam skoro sve bluetooth slušalice (ako želiš mogu ti napisati kako sam ih uspio sve isprobati i ponešto o svakom modelu)

- kupio si gofno od slušalica i sad ih hvališ - klasika

 

btw, promašio si stranu planine

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 11:02 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
BlueMax kaže...

 Moje porijeklo ne mijenja tri činjenice:

- ispao si glup

- isprobao sam skoro sve bluetooth slušalice (ako želiš mogu ti napisati kako sam ih uspio sve isprobati i ponešto o svakom modelu)

- kupio si gofno od slušalica i sad ih hvališ - klasika

 

btw, promašio si stranu planine

Sve je krenulo od tvoje izjave da bluetooth slusalice/zvucnici a priori ne valjaju. To te u startu diskreditiralo pa ti sad pjevaj sta hoces.

 

Da sam mislio da su gofno ne bi ih kupio, mozda ti je promaklo u mom postu, mislio sam uzet tvoje Sony sluske al me se u usporedbi sa ovima nisu niti malo dojmile. Dakle PROBAO sam ih i zakljucio da ne vrijede novce. Na njima valja nc, zvuk je na razini ovih jeftinih Senheisera - vrlo solidan..

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 11:24 (ansha).
11 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
BlueMax kaže...

 Isprobao sam apsolutno sve bluetooth slušalice...

15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
BlueMax kaže...
Envy kaže...
ansha kaže...
Envy kaže...

Eh sada zvučnici i slušalice nije baš isto. I meni je na listi Sony onaj 1000MX3 ali i oni su 300€.

Ja se mislio dal uzet 1000MX3, al onda paralelno poslusao njih i jeftine Senheiser hd4.40 bt i reko nema sanse. Hd 4.40 nema noise canceling al to jako dobro cini pasivno, baterija nema kraja...

 

Sony 1000MX3 vrijede svake pare i možda jedine slušalice koje preporučujem. Pročitao sam negdje recenziju da kada ih stavite na glavu "svijet se doslovce počne topiti oko vas" i dok se nisam lično uvjerio.. mamma mia. Jedino me zanima da li bi to trajalo 10+ godina.

 Ovisi što tražiš od slušalica. Ako je to bežićna povezivost i ANC onda vrijede, a ako je to dobar zvuk onda su debelo ispod žičanih slušalica od 70$ a usudio bi se reći i trostruko jeftinijih. Senheiser HD 4.40 i 4.50 su debelo ispod WH1000 po svemu, pa sukladno tome i po cijeni. U biti sve te bluetooth slušalice i zvučnici zvuče ko gofno.

 

Tražim jedne koje su i bežične i imaju ANC a sudeći po recenzijama ove od Sony od 300€  nadmašili su konkurenciju višestruko skuplje. Zapravo po hiljadu i jednoj recenziji to su trenutno najbolje ANC bežične slušalice.

Ehhh sad šta me muči. 1000MX2 sam probao (to je model koji se jednom poklanjao uz Sonyev flagship telefon) dok sam bio u CH a tamo su ljudi (barem moji prijatelji pa i prijatelji mojih prijatelja) navalili na one Marshalove, pa je ovaj jedan laik mislio da su te 1000MX2 onako bezveze došle uz telefon njegovoj mami i dao meni a ja ih zaboravim negdje u stanu i tako posijem slušalice. Ali nisam puno uživao u 1000MX2 jer sam i bio sam (pa sam imao Floorstanding zvučnike) ili ako nisam sam nisam mogao sa društvom nositi ANC slušalice. A kad sam sâm hodao po onim brdima i gledao krave kako pasu u CH, onda mi nije ni bilo do muzike jer sam želio istražiti CH uzduž i poprijeko.

Da šta me muči, kvaliteta zvuka naravno prije svega. Imam jedne Panasonicove (30€ žičane sa 5m kabla [morao sam gasmotati pa selotep trakom svezati]) i jedne AKG (one što su dolazile sa Samsung S9 a u slobodnoj prodaji su bile oko 150€). Panasonic je udobniji milion puta jer su one velike preko uha, dok su AKG u uho. Sad razlika od 25-150€je 6 puta, sad da li je tolika razlika (ako se hipotetički može razlika mjeriti u duplo, ili šesterostruko) 6 puta bolja... ne znam.

Ovo gore žuto što sam ti markirao, zašto misliš da zvuče loše? Baš si me sada zaintegrirao. Mislim u CH jedan cijeli zid od 20 metara visine skoro 2 metra ima slušalica od 20€ do 800€, znači sve možeš probati i sada nisam nešto drastično vidio razliku.

Hint: kožne presvlake ili bilo šta što je od kože a ide na Sennheiser slušalice, prave se u jednom selu u BiH. Lično sam pisao otpreminicu za 2000 komada (kutija kao za 32" današnji TV) koja košta 17.000€ a ulazne sirovine nisu bile ni 1.000€. Eto koga zanima.

12 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...

 Isprobao sam apsolutno sve bluetooth slušalice...

 Ne baš tako. dođeš u dućan i imaš na pultovima svakog proizvođača izloženo nekoliko modela (po više primjeraka) slušalica spojenih na konzolu na kojoj si puštaš glazbu. I onda imaš takav pult od Sonyja, Bosea, JBL-a, AKG-a, Sennheisera, Beyerdynamica, Marleya, Jabra-e.... Pošto izbor glazbe na tom pultu nije ono što najviše slušam, upitam brkatog čiku mogu li određeni model spojiti na svoj mobitel i on sa smješkom kaže da mi stoji na usluzi za što god želim. Pa se tako na svakim koje su mi se imalo svidjele isproba klasika, jazz, rock... Neki modeli nisu izloženi nego su u staklenoj vitrini ( Senn PXC 550 II, Beoplay H9, Beyerdynamic Amiron) ali čiko mi ih bez problema izvadi i ja ih isprobam. I to više puta. U pauzama slušanja odem do odjela na kojem se prodaju caffe aparati i biram iz kojeg će me aparata i kojom kavom počastiti. Pa onda opet natrag do slušalica, do audio showrooma... I tako pet-šest sati u dućanu i sutra opet toliko. Ukupno me taj gušt izašao 1€ podijeljen na dva pišanja.

5 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
@BlueMax

Ne mislim ja da su to loši zvučnici (nisam ih ni čuo i, za razliku od pojačala, o njima ne bih bez slušanja). Moj komentar se odnosio (samo) na audiofile preseratore.
Pis on ju, tu :P
12 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Envy kaže...

WH1000 po svemu, pa sukladno tome i po cijeni. U biti sve te bluetooth slušalice i zvučnici zvuče ko gofno.

 

Tražim jedne koje su i bežične i imaju ANC a sudeći po recenzijama ove od Sony od 300€  nadmašili su konkurenciju višestruko skuplje. Zapravo po hiljadu i jednoj recenziji to su trenutno najbolje ANC bežične slušalice.

Ehhh sad šta me muči. 1000MX2 sam probao (to je model koji se jednom poklanjao uz Sonyev flagship telefon) dok sam bio u CH a tamo su ljudi (barem moji prijatelji pa i prijatelji mojih prijatelja) navalili na one Marshalove, pa je ovaj jedan laik mislio da su te 1000MX2 onako bezveze došle uz telefon njegovoj mami i dao meni a ja ih zaboravim negdje u stanu i tako posijem slušalice. Ali nisam puno uživao u 1000MX2 jer sam i bio sam (pa sam imao Floorstanding zvučnike) ili ako nisam sam nisam mogao sa društvom nositi ANC slušalice. A kad sam sâm hodao po onim brdima i gledao krave kako pasu u CH, onda mi nije ni bilo do muzike jer sam želio istražiti CH uzduž i poprijeko.

Da šta me muči, kvaliteta zvuka naravno prije svega. Imam jedne Panasonicove (30€ žičane sa 5m kabla [morao sam gasmotati pa selotep trakom svezati]) i jedne AKG (one što su dolazile sa Samsung S9 a u slobodnoj prodaji su bile oko 150€). Panasonic je udobniji milion puta jer su one velike preko uha, dok su AKG u uho. Sad razlika od 25-150€je 6 puta, sad da li je tolika razlika (ako se hipotetički može razlika mjeriti u duplo, ili šesterostruko) 6 puta bolja... ne znam.

Ovo gore žuto što sam ti markirao, zašto misliš da zvuče loše? Baš si me sada zaintegrirao. Mislim u CH jedan cijeli zid od 20 metara visine skoro 2 metra ima slušalica od 20€ do 800€, znači sve možeš probati i sada nisam nešto drastično vidio razliku.

Hint: kožne presvlake ili bilo šta što je od kože a ide na Sennheiser slušalice, prave se u jednom selu u BiH. Lično sam pisao otpreminicu za 2000 komada (kutija kao za 32" današnji TV) koja košta 17.000€ a ulazne sirovine nisu bile ni 1.000€. Eto koga zanima.

 Na kraju su WH1000mx3 bile i moj izbor. Nekako su mi najkompletniji proizvod za novac koji koštaju. ALI - ako gledamo isključivo kvalitetu zvuka onda ostajem pri izjavi da se za 30$ mogu kupiti slušalice koje bolje zvuče (s kabelom).

Nažalost nisam imao prliku isprobati sve kineske BT slušalice (isprobao par modela) ali vjerujem da se nekakav best buy tamo treba tražiti. 

15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
tajo1960 kaže...

Je'l tema

 

"Slušalice za glazbu - tema za izbor

 

postoji još? Mislim da postoji.

Da svoje prepiske o slušalicama odselite tamo; bit će korisnije svima na toj temi, pročitat će vas više ljudi kojima su slušalice interesantne... ovdje ste na krivom terenu!

Jest, ta je tema. I nećemo, kao i po običaju, nakon druge ili treće stranice ovog foruma tema ide u sasvim drugom smjeru.

Eh BlueMax možeš li mi dočarati kako to da sluške od 300€ zvuče kao i žičane od 30€. Mislim cijena je 10-torostruko skuplja. U čemu je stvarno problem. Nema oštrine, nema basa.. ima li kakvog zavijanja ili sl. To me stvarno kopka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Envy kaže...
tajo1960 kaže...

Je'l tema

 

"Slušalice za glazbu - tema za izbor

 

postoji još? Mislim da postoji.

Da svoje prepiske o slušalicama odselite tamo; bit će korisnije svima na toj temi, pročitat će vas više ljudi kojima su slušalice interesantne... ovdje ste na krivom terenu!

Jest, ta je tema. I nećemo, kao i po običaju, nakon druge ili treće stranice ovog foruma tema ide u sasvim drugom smjeru.

Eh BlueMax možeš li mi dočarati kako to da sluške od 300€ zvuče kao i žičane od 30€. Mislim cijena je 10-torostruko skuplja. U čemu je stvarno problem. Nema oštrine, nema basa.. ima li kakvog zavijanja ili sl. To me stvarno kopka.

 Dio toga ide na ono kako kinezi za sitnu lovu mogu napraviti dobru stvar. Dio toga je da su te jeftine slušalice samo slušalice a da kod Sonyja (250€) plaćaš ime, marketing, bluetooth modul, ANC, bateriju i sve ostalo od čega su te slušalice sastavljene.

Što se zvuka tiče, najveća greška (u biti nije to greška već rezultat istraživanja tržišta, a očito tržište takve stvari voli) koju proizvođači rade je "prepumpavanje" basa. Sony je pretjerao a Bose i Sennheiser još i više. Najbolje što sam tada čuo bio je Beyerdynamic Amiron (nisu ANC) ali 800€ je debelo previše. Slušalice moraju imati analitičan zvuk i dobar soundstage a kad pretjeraš s basom onda to ne možeš imati. Kod zvučnika možeš malo i pretjerati jer određene vrste glazbe vole takav bas i ti ga osjećaš cijelim tijelom dok kod slušalica takvo nešto samo lupa po mozgu i kvari ukupnu zvučnu sliku.

Vjerujem kako ovakve slušalice mogu zadovoljiti nekoga ko sluša techno ili moderni pop ali za ono što ja slušam nisu dobre. Ni jedne. 

15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
tajo1960 kaže...

  Ne mogu vjerovati da se nakon čitanja Davorove reccenzije i utisaka koje je autor iznio nitko nije odvažio i rekao:

-E, idem kupiti Edifier S2000Pro; čini se da vrijede!

 

Nitko! (Ili ako je - šuti i ne javlja se!).

Svi i dalje imaju svoje dječačke mokre snove na manje, slabije modele, ali, nitko ne poseže za ovim biserom zvuka i tehnike  

 

Čudno, zaista čudno!   U biti, ne znate što propuštate!

 

I ne, ne radim za njih niti sam na ikakakv način povezan s prodajom "Edija", he he. 

Ja lično vjerujem da vrijede jer kada gledam zvučnike prva od stavki za specifikaciju jest težina. Težina mi de facto sve govori. Vidim samostojeće zvučnike ono 17 kg po zvučniku a oni metar visoki - gdje će to biti dobro.

Ovi S2000 Pro su teški čak 8,3kg po zvučniku što nije ni malo lagano za ovakav tip zvučnika, dva na polici već zauzimaju preko 16 kg, a ako mi je ona bučvarica vode od 5L  neka referenca opnda takve 3 itekako mogu da opterete samo jednu policu. Dakle zaključak je da su zvučnici sigurno dobri.

Nije možda (ili jest teško je reći) ni cijena problem, možda je više problem u mentalitetu (daj mi novi mobitel, kakvi zvučnici). Skupi su - što jest - jest. Ali vjerojatno i vrijede.

PS: Čak ida radiš s prodajom Edija to baš i ne utiče ovdje toliko na forumaše.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Envy kaže...

Ja lično vjerujem da vrijede jer kada gledam zvučnike prva od stavki za specifikaciju jest težina. Težina mi de facto sve govori. Vidim samostojeće zvučnike ono 17 kg po zvučniku a oni metar visoki - gdje će to biti dobro.

Ovi S2000 Pro su teški čak 8,3kg po zvučniku što nije ni malo lagano za ovakav tip zvučnika, dva na polici već zauzimaju preko 16 kg, a ako mi je ona bučvarica vode od 5L  neka referenca opnda takve 3 itekako mogu da opterete samo jednu policu. Dakle zaključak je da su zvučnici sigurno dobri.

Nije možda (ili jest teško je reći) ni cijena problem, možda je više problem u mentalitetu (daj mi novi mobitel, kakvi zvučnici). Skupi su - što jest - jest. Ali vjerojatno i vrijede.

PS: Čak ida radiš s prodajom Edija to baš i ne utiče ovdje toliko na forumaše.

Pisu neki po internetima da su zvucnici umjetno otezani. Vidis da to cuda cini u ocima korisnika, a ono oni uvalili plocicu olova :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 12:35 (ansha).
15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
ansha kaže...
Envy kaže...

* * *

Pisu neki po internetima da su zvucnici umjetno otezani. Vidis da to cuda cini u ocima korisnika, a ono oni uvalili plocicu olova :)

Baš šteta, ali ako ima nekog efekta onda zašto ne. A opet izdvojiti toliko novaca nitko neće na osnovu jedne recenzije. Barem će makar negdje u nekom showoomu (iako je takava usporedba neprikladna u odnosu na tipične radne sobe / dnevne boravke / igraće sobe i sl) poslušati iste i ako mu se svidi - zašto ne.

Eh sada OLOVO umjesto nekog nehrđajućeg čelika nije mi baš zdrava logika. Nimalo. Svaki proizvođač koji pravi nešto a da nije ubacio Živu ili Olovo hvali se na sva usta i lijepe one naljepnice sa prekriženim Pb ili Hg.

Baš me zanima hoće li ovaj set stereo zvučnika netko ovdje da kupi. Obavezno neka se javi. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Envy kaže...
ansha kaže...
Envy kaže...

* * *

Pisu neki po internetima da su zvucnici umjetno otezani. Vidis da to cuda cini u ocima korisnika, a ono oni uvalili plocicu olova :)

Baš šteta, ali ako ima nekog efekta onda zašto ne. A opet izdvojiti toliko novaca nitko neće na osnovu jedne recenzije. Barem će makar negdje u nekom showoomu (iako je takava usporedba neprikladna u odnosu na tipične radne sobe / dnevne boravke / igraće sobe i sl) poslušati iste i ako mu se svidi - zašto ne.

Eh sada OLOVO umjesto nekog nehrđajućeg čelika nije mi baš zdrava logika. Nimalo. Svaki proizvođač koji pravi nešto a da nije ubacio Živu ili Olovo hvali se na sva usta i lijepe one naljepnice sa prekriženim Pb ili Hg.

Baš me zanima hoće li ovaj set stereo zvučnika netko ovdje da kupi. Obavezno neka se javi. 

Ma vjerojatno nije istina, ocito pojacalo nosi dobar dio mase, da su pasivci s tolikim driverima, onda bi bilo sumnjivo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 12:59 (ansha).
12 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
tajo1960 kaže...

  Ne mogu vjerovati da se nakon čitanja Davorove reccenzije i utisaka koje je autor iznio nitko nije odvažio i rekao:

-E, idem kupiti Edifier S2000Pro; čini se da vrijede!

 

Nitko! (Ili ako je - šuti i ne javlja se!).

Svi i dalje imaju svoje dječačke mokre snove na manje, slabije modele, ali, nitko ne poseže za ovim biserom zvuka i tehnike  

 

Čudno, zaista čudno!   U biti, ne znate što propuštate!

 

I ne, ne radim za njih niti sam na ikakakv način povezan s prodajom "Edija", he he. 

 Da kupim sve čemu Davor da odličnu ocjenu ne bi od audio opreme mogao uči u kuću, bankrotirao bi i uz sve to imao bi lošiji setup nego što ga sad imam :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
ansha kaže...

* * *

Eh sada OLOVO umjesto nekog nehrđajućeg čelika nije mi baš zdrava logika. Nimalo. Svaki proizvođač koji pravi nešto a da nije ubacio Živu ili Olovo hvali se na sva usta i lijepe one naljepnice sa prekriženim Pb ili Hg.

* * *

Ma vjerojatno nije istina, ocito pojacalo nosi dobar dio mase, da su pasivci s tolikim driverima, onda bi bilo sumnjivo...

Ma i ja mislim da nije istina. Ako imaš kakav link - pošalji ga. Jer ipak mislim olovo - no way! 

15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
BlueMax kaže...
* * *

 Da kupim sve čemu Davor da odličnu ocjenu ne bi od audio opreme mogao uči u kuću, bankrotirao bi i uz sve to imao bi lošiji setup nego što ga sad imam :)

Yeah. To je prava poanta.
Gledam one slušalice Sony Z1R $1,799.99, zatim pojačalo Sonyevo za slušalice TA-ZH1ES: $2,199.99

Ah sjećam se kada je HDMI kablo kao suho zlato koštalo a o 10m ili ne-do-bog-dragi da bi na kraju usporedili najeftiniji kinesko kablo uspredili sa najboljim Bandrige ili Profigold sa 100 puta većom cijenom a ono - do u bit ista MDA Hash funkcija kada se slika zamrznula na tačno određenom frameu. Živjeli blind-testovi.

9 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
tajo1960 kaže...

  Ne mogu vjerovati da se nakon čitanja Davorove reccenzije i utisaka koje je autor iznio nitko nije odvažio i rekao:

-E, idem kupiti Edifier S2000Pro; čini se da vrijede!

 

Nitko! (Ili ako je - šuti i ne javlja se!).

Svi i dalje imaju svoje dječačke mokre snove na manje, slabije modele, ali, nitko ne poseže za ovim biserom zvuka i tehnike  

 

Čudno, zaista čudno!   U biti, ne znate što propuštate!

 

I ne, ne radim za njih niti sam na ikakakv način povezan s prodajom "Edija", he he. 

 Pa mislim da velika većina ljudi ovdje ima neke čist OK zvučnike i da se nikom ne žuri dat 3300kn. Ja sam mislio da je Edifier kineski šrot. Lijepo je pročitati da rade dobre stvari.
Još uvijek čekam da za Tangent Ampster BT II (mislim da je isto Davor radio recenziju) padne cijena barem malo

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
tajo1960 kaže...
..

"Barem će makar negdje u nekom showoomu"

 

Mislim da su kutije bile na sajmu Zg Audio bla bla, te jeseni kad su se pojavile u Hr, dakle - preklane, 2018; izazvale veliki interes posjetitelja i slušatelja do, razumije se, cijene. A onda ljudi rezoniraju, na žalost, u stilu "Pa zar da za kompjuterske zvučnike dam 500 Eura?" i - priča oduševljenja prestaje. A, pritom ne razumiju da se ne radi o "kompjuterskim" zvučnicima, nego zvučnicima svestrane namjene i visoke kvalitete i klase.

da, stvarno. zamisli da su ovi zvucnici reklamirani ko profi monitori, nezavisno o zvuku i kvaliteti istog i korisnosti istih u studijskim uvjetima, samo s obzirom na cijene drugih studijskih monitora puno bi bolje prošli šta se tiće količine prodanih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
hudibitek kaže...
* * * Ja sam mislio da je Edifier kineski šrot. Lijepo je pročitati da rade dobre stvari.

* * *

Inverzni inžinjering čini čuda.

tajo1960 kaže...
* * *

Eh, možda bi, ali ovo se ipak ne može (ni pod razno) svrstavati u "Profi Studio" klasu monitora. Nemojmo se zavaravati nepotrebno. Sviraju oni predivno, da se razumijemo, slušam ih svaki dan, ali...

* * *


Pa daj neka imena i modele Profi Studio Monitora... mene iskreno zanima. Vjerojatno si u tim vodama daleko iskusniji od mene. 

15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
tajo1960 kaže...
* * *

Eh, možda bi, ali ovo se ipak ne može (ni pod razno) svrstavati u "Profi Studio" klasu monitora. Nemojmo se zavaravati nepotrebno. Sviraju oni predivno, da se razumijemo, slušam ih svaki dan, ali...

Danas je pojam "studio" jako rastezljiv, kao i sve oko nas, ali... pravi studio i pravi studijski monitori su IPAK miljama daleko po svemu od ovih Edifier-a ii zvučnika sličnih imena/namjena, a gdje proizvođači opreme vole, malo malo na nešto nalijepiti logo "studio", ili slično. No... to je makreking i ipak se radi o ekeltronici široke potrošnje.

 

Bio sam po nekoj prilici 3-4 puta u pravom glazbenom studiju, produkcijskom studiju (ne govorim o radio stanicama), pa kad sam vidio ispred inženjera, iznad mix pulta neke norveške monitor-zvučnike zvuka kakv nisam mogao ni sanjati (vjernog i odličnog), pa kad sam ga pitao koliko vrijede, pa kad mi je rekao 20-ak tisuća (ondašnjih njemačkh maraka) par... bilo je kao odvjetnik na sudu - Hvala, nemam više pitanja! Gledaj, šuti i uživaj! I nadaj se da ćeš još koji puta doći.

 

I onda marketing i prodaja današnje masprodukcije zvučnika na klasu koju prodaju po 2-3-5 k kn stavljaju markicu "studio", ha ha ha ha. Mislim, možemo mi i na Golfa nalijepiti "Maserati", čak i trozub staviti na masku, ali, to ostaje Golf i dalje. I neće se maknuti od klase Golf! Tako je i ovo. Studio klasa, prava profi studio klasa se zna što je. Ostalo su varijacije (manje ili više uspješne).

Radio sam ja mastering (šta kog to značilo, imao upute i CD pržač) pa je taj mastering išao u Šišmiš studio u ZG, znam da Gibonni snima kod njih ili je snimao. Meni iskreno Una Fivbre najbolji album ex-yu muzie što se tiče produkcije. A i generalno mi je taj Album drag.

 

I sada bilo mi smješno porediti Cecin (srbijanska folk pjevačica). Kod nje neki mikrofoni, slušalice od 100€ u Šišmiš stiudi ništa ispod 1000€. Profi je profi. Možda i zbog toga profi cijen su takve. Kao i borer (burgija) za klime - 400€. Ili bušilica neka tipa Makita, Hilti i sl.

Sad gledao pumpu za izvlačenje freona kod Invert klima - za razliku od profi zvučnika ovo je kao bagatela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
tajo1960 kaže...
Envy kaže...
* * *

Pa daj neka imena i modele Profi Studio Monitora... mene iskreno zanima. Vjerojatno si u tim vodama daleko iskusniji od mene. 

Nisam u masteringu i relativno davno je to bilo :-)))  Goolgle ti može dati odgovore na imena, iskreno i ne sjećam se više marke / firme / imena tih norveških kutija, osim da sam zapamtio da jesu norveški (bile) i da  su bili cijene "suze liju", ali i kvalitete iznimno visoke.

Ja ozbiljno razmišljam da otvorim fimru (obi me više čekanje za Germaniju i rađenje honorarnih poslova) vezano za zvučne kutije od bosanske hrastovine ili bukovine. Jer u serijalu "Vina" ili tako nekako bila je emisija (na HRT-u) da se najbolja vina, čak i ona koja dolaze iz Latinske Amerike pretaču u bačve koje su iz bosasnke hrastovine. Šume gdje god da se okrenem :-D

Ja neka imam 10.000 kuna mjesečno - ja zadovoljan. Dugo mi se ta ideja mota po glavi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
BlueMax kaže...

Kod zvučnika možeš malo i pretjerati jer određene vrste glazbe vole takav bas i ti ga osjećaš cijelim tijelom dok kod slušalica takvo nešto samo lupa po mozgu i kvari ukupnu zvučnu sliku. 

Ajd, ovo je pametan argument za zvučnike vs sluše.

Skroz sam to zaboravio (a išao na ChemBros upravo zbog toga).

 

I da, nepotrebno nabrijavanje basa definitivno iritira.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice