DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

poruka: 179
|
čitano: 49.835
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom".
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Ali signal je pušten u Zagrebu, tako da trgovce ništa ne spriječava da to naprave. Ostali gradovi će to moći napraviti tek nešto kasnije.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
robimarko kaže...
fer-de-lance kaže...

Ali budu i dalje emitirali SD signal, sve do sredine 2020.

 

 

 Da ali paralelno, dakle ovo što je pušteno s Sljemena ide u cijelu RH do sredine 15.11
A onda u svibnju gase stari DVB-T

 To sam i mislio, samo nisam nedvosmisleno definirao rečenicu 

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Do sredine 9 mj su trebali pustit DVB-T2, pustili su ga TJ dana ranije..Za cjelu HR pise do 15.11, ah znači nekih tj dana prije toga bi trebalo biti gotovo za cijelu HR, a nadam se da ce i sad u 10mj..A žure se ugasit ovaj DVB-T do kraja 5 mj zbog EURA2020, ali kakve veze ima to??? Pa na Novoj HD mozemo gledati na DVB-T2 koji ce vec onda preko pola godine vec bit u cjeloj HR čemu žurba sa gašenjem kad im je isto..jedino toškovi emitiranja na dva istovremeno..Ili da ne vidimo  direkt razliku izmedu FHD i ovog 576i kojeg pratimo sa pojavom crt haha

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Filip100able kaže...

Do sredine 9 mj su trebali pustit DVB-T2, pustili su ga TJ dana ranije..Za cjelu HR pise do 15.11, ah znači nekih tj dana prije toga bi trebalo biti gotovo za cijelu HR, a nadam se da ce i sad u 10mj..A žure se ugasit ovaj DVB-T do kraja 5 mj zbog EURA2020, ali kakve veze ima to??? Pa na Novoj HD mozemo gledati na DVB-T2 koji ce vec onda preko pola godine vec bit u cjeloj HR čemu žurba sa gašenjem kad im je isto..jedino toškovi emitiranja na dva istovremeno..Ili da ne vidimo  direkt razliku izmedu FHD i ovog 576i kojeg pratimo sa pojavom crt haha

 Razlog je taj da se skroz maknu s tržišta nekompatibilni televizori prije EURA jer će masa ljudi tada kupovati nove televizore.

nemam za potpis
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Filip100able kaže...

Do sredine 9 mj su trebali pustit DVB-T2, pustili su ga TJ dana ranije..Za cjelu HR pise do 15.11, ah znači nekih tj dana prije toga bi trebalo biti gotovo za cijelu HR, a nadam se da ce i sad u 10mj..A žure se ugasit ovaj DVB-T do kraja 5 mj zbog EURA2020, ali kakve veze ima to??? Pa na Novoj HD mozemo gledati na DVB-T2 koji ce vec onda preko pola godine vec bit u cjeloj HR čemu žurba sa gašenjem kad im je isto..jedino toškovi emitiranja na dva istovremeno..Ili da ne vidimo  direkt razliku izmedu FHD i ovog 576i kojeg pratimo sa pojavom crt haha

 Zato jer ne žele sranje, ti počneš gledati prvenstvo u SD-u i onda ti usred prvenstva ugase kompletan SD signal jer je definirani datum prijelaza točno usred Eura 2020., a ti nemaš opremu za prijem HD signala.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Filip100able kaže...

.A žure se ugasit ovaj DVB-T do kraja 5 mj zbog EURA2020, ali kakve veze ima to???

 Pa ima velike veze. DVB-T zauzima određeni bandwidth. Njegovim gašenjem taj bandwith se dodaje DVB-T2 i trebali bi imati kvalitetniju sliku. Tako su barem svojevremeno ovdje neki obrazlagali zašto je propisana minimalna propusnost za novi standard odašiljanja.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Jura iz druge galaksije kaže...

 Pa ima velike veze. DVB-T zauzima određeni bandwidth. Njegovim gašenjem taj bandwith se dodaje DVB-T2 i trebali bi imati kvalitetniju sliku. Tako su barem svojevremeno ovdje neki obrazlagali zašto je propisana minimalna propusnost za novi standard odašiljanja.

 Gašenjem DVB-T neće se povećati propusnost na DVB-T2. Ne funkcionira to tako. DVB-T(2) muxevi zauzimaju 8MHz pojas i onda ovisno o postavkama QAM modulacije i zaštite pojasa se dobije određeni bandwith. To što se ugasi neki drugi mux ne utječe na propusnost ostalih.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ihush kaže...

 -dobro/loše.. npr neprecizan si. HD signal nema veze s hevc-h.265 .. tj hd može biti i bez 265, nije dokaz, kao i to da je signal s tunera-prijemnika ili iptv ili dvd ili .. kupac bi na l+polici vido tv-sliku, no ne zanči da bi time znao ima li dvbt2-hevc prijemnik ili ne.

...cut..cut...cut

 

 Opet si se zaigrao...

HRT 1,2,3,4 idu 100% u HD HEVCU i nikakav više h264 i ostale điđe miđe, tako da podržavam Markov stav da će teveji na polici sigurno pokazati je li s antene HEVC ili nije odn. ima li TV h265 tuner ili nema.

Neće sigurno gledati Arenu sport HD a IPTV-a već isključivo s antene HRT 1,2,3,4

 

Osim toga s IPTV-a ide eksperimentalni HRT HD 1,2,3,4 ali sa satelita.

Dakle, samo vrijedi s vanjske antene jer na tv-u vidiš odakle signal potječe.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 15:44 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

-ništa ne razumiješ :)) pa ponovo, kaže marko.. za HD, a ja kažem da to što bi na nekom TVu bio prikazan HD ne znači:

a) da je dvbt2-hevc/h-265 jer može biti isti hd i mpeg, h-264-avc itd..

b) da je izvor prikazanog na tvu antenski -tuner/prijemnik tj može biti bilo što, sat/iptv/dvd.. tj morali bi vidjeti info-izvor (što ima svaki uređaj ali to nestane s ekrana nakon par sekundi..).

c) da je to nepotrebno tj da napisano-navedeno u deklaraciji mora odgovoarati stanju-stvarnosti.. tj ako piše da podržava hevc-h-265 tad mora podržavati. (točka) :) -ili kazna. No to nikako ne pomaže u pitanju za postojeće-starije uređaje koji prevladavaju s pitanjem ima li njihov uređaj podršku.. + da vide isti tv na polici ne mora biti isti-identičan, možda je nova serija updateana itd itd..

d) problem lokacije i antenskog signala pa je to moguće samo tamo gdje trgovina ima odgovarajući signal-antenski (zg..) + problemi žičano-fizičke prirode, smetnje itd. što može 'pokvariti' dojam o uređaju koji može biti savršen..

e) HD je oznaka rezolucije, ne načina kodiranja, pa tako ni nije vezano za hevc i sl. ..

 

ok? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 15:53 (ihush).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
marsovac zemaljski kaže...

Ne mogu naci informaciju kada ce u regiji D1 (osjecko-baranjska zupanija) biti DVB-T2 da roditeljima naredim HD dnevnik 

Do 15.11. najkasnije a možda krenu i ranije, tko zna:) Kanal na kojem će ići je K51 a *krajem svibnja sljedeće godine na K44 će ići kanali na multiplexu M2 u D1 regiji.

 

 

* u međuvremenu je OiV od HAKOM-a zatražio pomicanje termina s 30.6 na najkasnije 25.5. za tranziciju M2-M1 i početak emitiranja svih kanala u T2 HEVC.

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Dex.pwn kaže...

Sony Bravia KDL-40R450C(iz 2015/12).

Da li podržava DVB-T2 HEVC?

 

Manual kaže

Da za ima DVB-T2*

 

A * kaže 

"Not all the TV sets have DVB-T2 os DVB-S/S2 technologie or satellite antenna"

 

HEVC se nigdje ne spominje

 

https://www.sony.co.uk/electronics/support/res/manuals/4562/45621001M.pdf

2015. samo modeli s androidom odnosno od W75xC na više

 

http://www.televizniweb.cz/2018/06/prechazite-na-ceske-dvb-t2hevc-zkontrolujte-si-kompatibilitu-sveho-starsiho-televizoru/

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Marko :D kaže...

Ali signal je pušten u Zagrebu, tako da trgovce ništa ne spriječava da to naprave. Ostali gradovi će to moći napraviti tek nešto kasnije.

Apsolutno. U bilo kojem shopu, shopping centru ili nekom prodajnom mjestu gdje su upaljeni tv programi na izložbenim televizorima s programima iz raznih multiplexa to je moguće. Ne postoji nikakav izgovor da ovi u većini tupavi i nezainteresirani prodavači ne bi omogućili scan K40 na području ZG+okolica jer signal s sljemena ubija (koliko sam vidio na nekim forumima ima potvrda da se ovi programi na K40 vide i u BiH, naravno i u puno bližoj SLO)

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Hvala na linku ali ništa ne razumijem.

6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ihush kaže...

 + da vide isti tv na polici ne mora biti isti-identičan, možda je nova serija updateana itd itd..

 

e) HD je oznaka rezolucije, ne načina kodiranja, pa tako ni nije vezano za hevc i sl. ..

 

 HEVc tuner se ne može apdejtati osim ako ne misliš hardverski ?! Hardverski neće jer neće pola 2016 proizvoditi s HEVc tunerom a pola godine bez HEVC tunera. Problematični teveji su 2014 i 2015 (vjerojatno tada skuplji modeli imaju, ne znam) dočim 2016, 2017 na gore više nemaju rizika pri kupovini da neće imati devebetedva tjuner.

e) to zna i moja mater od 83 godine.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Dex.pwn kaže...

Hvala na linku ali ništa ne razumijem.

Navedeni su svi modeli glavnih brandova, od 2013. pa na dalje koji podržavaju T2 HEVC. Televizori za češko tržište su isti kao i za naše a oni imaju već nekoliko godina zemaljsku tv u ovom standardu kao što sada imamo mi.

 

Kao što je već kazano 2014-15 su samo srednja viša i visoka klasa imali podršku za HEVC preko tunera pa će svi oni koji imaju televizore iz tog doba koji nemaju HEVC morati kupit ili novi tv ili neki T2 HEVC receiver. Na sreću danas SVI novi televizori imaju T2 HEVC pa nema problema kod odabira:)

14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

a

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 20:38 (toni2005).
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
dastefan kaže...

Tak je. Već sam ranije napisao, imam Sony KDL-43W755C star 4 godine, nigdje nije navedeno da tuner podržava hevc, na sony stranicama pod starim tv-ima koji će dobiti nadogradnju firmwarea kako bi podržavali hevc, također nije nigdje naveden. Ali evo kad je došao signal, skenirao sam kanale i imam sve kanale sa slikom i zvukom.

Dakle najbolje pričekat da signal dođe u vaše mjesto ako niste u ZG, pa isprobat i vidjet. Netreba žuriti sa kupovinom vanjskog tunera.

 Kod mene je Sony KDL-50W756C (koliko ja znam, razlika u odnosu na 755C je siva boja umjesto crne), 2015 godina, verzija softvera: PKG5.433.0183EUA, android 7.0 i uopće ne pronalazi HD signal. Da li treba nešto uključiti/isključiti u postavkama da bi ga pronašao? Živim u Sesvetama u stambenoj zgradi.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
toni2005 kaže...

.. Živim u Sesvetama u stambenoj zgradi.

 -trebaš antenu, tj kanal-signal, tj netko to mora u antenskom sustavu dodati jednako kao što su već postojeći kanali, bez tog nemaš konkretan signal.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Kod mene LG 55LA790-V (model 2012-2013) s DVB-T2 tunerom, pronasao sve nove HD progame ali reproducira samo audio :(

Dosadasnje sve testne HD programe gledao bez problema, koristim EVO TV preko CI modula ali izgleda da ne podrzava.

Poslao upit u LG korisnicku sluzbu da provjerim tocan model tunera i sto sve podrzava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
toni2005 kaže...
dastefan kaže...

Tak je. Već sam ranije napisao, imam Sony KDL-43W755C star 4 godine, nigdje nije navedeno da tuner podržava hevc, na sony stranicama pod starim tv-ima koji će dobiti nadogradnju firmwarea kako bi podržavali hevc, također nije nigdje naveden. Ali evo kad je došao signal, skenirao sam kanale i imam sve kanale sa slikom i zvukom.

Dakle najbolje pričekat da signal dođe u vaše mjesto ako niste u ZG, pa isprobat i vidjet. Netreba žuriti sa kupovinom vanjskog tunera.

 Kod mene je Sony KDL-50W756C (koliko ja znam, razlika u odnosu na 755C je siva boja umjesto crne), 2015 godina, verzija softvera: PKG5.433.0183EUA, android 7.0 i uopće ne pronalazi HD signal. Da li treba nešto uključiti/isključiti u postavkama da bi ga pronašao? Živim u Sesvetama u stambenoj zgradi.

Imam Sony KDL-50W756C i potvrđujem ti da IMA famozni HEVC! Sve domaće programe mi je našao u FullHD. U zgradi sam priključen na zajedničku antenu. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Nije točno. TV-i koji imaju HDMI priključak kao prijenosnik Audio/video signala ne moraju biti nužno FullHD (mogu biti i HD ready, ili čak rezolucije 1366x768). Narabno uz prijemnik DVB-T može gledati ali neće biti u 1080 rezoluciji.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Schimasan kaže...

Nije točno. TV-i koji imaju HDMI priključak kao prijenosnik Audio/video signala ne moraju biti nužno FullHD (mogu biti i HD ready, ili čak rezolucije 1366x768). Narabno uz prijemnik DVB-T može gledati ali neće biti u 1080 rezoluciji.

Kada odgovaraš na nečiju poruku, a nije zadnja, koristi opciju citiraj. Lakše je pratiti temu.

 

Drugo, da svi televizori koji imaju HDMI priključak mogu samo kupiti prijemnik i gledati TV kanale normalno. Nije potrebno imati televizor u rezoluciji u kojoj su kanali; 1080p Full HD sadržaj se može normalno gledati i na HD ready (1366x768) jer će televizor skalirati sliku na HD ready. Većina ljudi neće primjetiti razliku između HD ready i Full HD osim ako nisu u blizini televizora. Uostalom, ako netko nije zadovoljan kvalitetom slike na trenutnom televizoru, uvijek može kupiti novi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 20:44 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Izišao je novi software za h7000 početkom prosinca. Verzija 2900 nakon skoro 4 godine. Nemam riblju kost pa ako imaš probaj, možda su omogućili hevc i na t2, a ne samo za multimediju.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Schimasan kaže...

Nije točno. TV-i koji imaju HDMI priključak kao prijenosnik Audio/video signala ne moraju biti nužno FullHD (mogu biti i HD ready, ili čak rezolucije 1366x768). Narabno uz prijemnik DVB-T može gledati ali neće biti u 1080 rezoluciji.

 teoretski, može se gledati i na televizoru iz kamenog doba ako ima scart.

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Doktor Rambaudi kaže...

Izišao je novi software za h7000 početkom prosinca. Verzija 2900 nakon skoro 4 godine. Nemam riblju kost pa ako imaš probaj, možda su omogućili hevc i na t2, a ne samo za multimediju.

 Hvala ali svejedno ne hvata na žalost 

don't look at me!
16 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Poštovani forumski stručnjaci, imam neke nedoumice glede LG tv-a starog nekoliko godina koji ima DVB-T2 i DVB-S2 tunere, ali izgleda da je AVC/264 u pitanju.

Model je 32LF510U, gledam ga u sobi preko vanjske antene. Skinuo sam najnoviji službeni firmware iz 2020. g., pokušao mijenjati zemlje pri pretraživanju (Češka, Poljska, Švedska, Španjolska, Danska, Srbija. itd.), ali bez uspjeha.

Dakle da raščistimo, nikakav firmware ne može riješiti ovaj problem jedino kupnja dodatnog govneta s dodatnim daljinskim. Jesam li u pravu?

Ako jesam što kažete na ovu ponudu, ima li tu kakvih sitnih slova?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
frenchkey kaže...

Poštovani forumski stručnjaci, imam neke nedoumice glede LG tv-a starog nekoliko godina koji ima DVB-T2 i DVB-S2 tunere, ali izgleda da je AVC/264 u pitanju.

Model je 32LF510U, gledam ga u sobi preko vanjske antene. Skinuo sam najnoviji službeni firmware iz 2020. g., pokušao mijenjati zemlje pri pretraživanju (Češka, Poljska, Švedska, Španjolska, Danska, Srbija. itd.), ali bez uspjeha.

Dakle da raščistimo, nikakav firmware ne može riješiti ovaj problem jedino kupnja dodatnog govneta s dodatnim daljinskim. Jesam li u pravu?

Ako jesam što kažete na ovu ponudu, ima li tu kakvih sitnih slova?

 gledaš evotv 3 mjeseca besplatno, a nakon toga možeš ili raskinuti uslugu ili nastaviti plaćati.

nemam za potpis
16 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Da kužim to, ali mislio sam da ima spasa za tv i njegov ugrađeni tuner, međutim male su šanse...

Tv je naime uspio pronaći sve nove dvb-t2 kanale, ali na njima nema slike već samo ton. Što je očigledno siguran znak da ima AVC/264

Pa sam kupio ovaj tcom prijemnik, Nwe izgleda loše, daljinski je čajna jeftikaner,a dobro je što za neveliku cijenu ima tih 90 progama te je u kutiji i hdmi kabel

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
tenac kaže...
frenchkey kaže...

Poštovani forumski stručnjaci, imam neke nedoumice glede LG tv-a starog nekoliko godina koji ima DVB-T2 i DVB-S2 tunere, ali izgleda da je AVC/264 u pitanju.

Model je 32LF510U, gledam ga u sobi preko vanjske antene. Skinuo sam najnoviji službeni firmware iz 2020. g., pokušao mijenjati zemlje pri pretraživanju (Češka, Poljska, Švedska, Španjolska, Danska, Srbija. itd.), ali bez uspjeha.

Dakle da raščistimo, nikakav firmware ne može riješiti ovaj problem jedino kupnja dodatnog govneta s dodatnim daljinskim. Jesam li u pravu?

Ako jesam što kažete na ovu ponudu, ima li tu kakvih sitnih slova?

 gledaš evotv 3 mjeseca besplatno, a nakon toga možeš ili raskinuti uslugu ili nastaviti plaćati.

Nema nikakvog raskidanja jer ne radiš ugovor. Prvo, po uključivanju uređaja imaš 30 dana besplatno, a nakon isteka imaš na kutiji aktivacijski kod za još 60 dana besplatno. Prijemnik se aktivira preko EVOtv stranice ili preko SMS-a.

frenchkey kaže...

Da kužim to, ali mislio sam da ima spasa za tv i njegov ugrađeni tuner, međutim male su šanse...

Tv je naime uspio pronaći sve nove dvb-t2 kanale, ali na njima nema slike već samo ton. Što je očigledno siguran znak da ima AVC/264

Pa sam kupio ovaj tcom prijemnik, Nwe izgleda loše, daljinski je čajna jeftikaner,a dobro je što za neveliku cijenu ima tih 90 progama te je u kutiji i hdmi kabel

Ako ažuriranje softvera i promjena države nije pomogla, teško da podržava HEVC.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice