Dune (2021)

poruka: 82
|
čitano: 17.887
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dune (2021)".
6 godina
neaktivan
offline
Re: Dune (2021)
blank_000 kaže...

Osvrt filmskog kritičara koji ne zna riječ scenarij se prestaje čitati kod prve "skripte".

ono kad se skupi ekipa koju nitko ne zove na tulume

 

popij koju pa pitaj pametnije od sebe šta znači interchangeability i je li primjenjiva ovdje

10 godina
offline
Re: Dune (2021)
tokyu kaže...
Ja spadam u tabor koji je citao knjigu, koji voli i Lynchevu adaptaciju i ovaj novi film.

 Svaka čast kolega na baratanju s materijom  Ja sam izbrisao iz memorije Lynchovu verziju. Bio sam impresioniran, više nisam. Moram reći da ta verzija za mene više ne postoji. Sardaukari sa maskama za varenje  kod Lyncha, naspram nove scene upoznavanja sa Sardaukarima je blago rećeno razlike neba i zemlje. Kako je to Vilanova zamislio i prenio u djelo je fantastično. Ima ova verzija stvarno impresivnih detalja i detaljčića. 

مرګ ژوبله
13 godina
offline
Re: Dune (2021)
Najbitnija pouka i svevremenska mantra koju se može izvući iz knjiga je “Strah je ubojica razuma”.
Danas bi situacija bila daleko normalnija da se ljudi toga drže.
A za ovoga koji spominje talibane, treba uzeti u obzir povjesne okolnosti kad je knjiga pisana, hladnoratovsko okruženje, sukob amera i rusa i tlačenje arapa radi nafte.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 14:32 (maximus007).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dune (2021)
Korky kaže...
DarthMarkus kaže...

 Evo ja. Više puta. Koji klinac Marlon Brando ima sa Vladimirom (unikatnim likom) ? Gdje su heart plugovi ? Ajde atmosfera, ok, ali ovom filmu fali duša.

 

Solidan, ne fantastičan...

 

Ona Zendaya kao Chani je krinđ na kubik.  

Nema ti heart plugova u knjizi ;) 

 Nema, al ima kod Lyncha. Ubij me al mislim da su čak prikazani i u igri na PCu. EDIT : jesu.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Dune (2021)

Tko želi prvi put čitati ima dobar DUNE club kod cb19...ono sesije redovno.

 

Meni ova diskusija baca na onu Burton vs Nolan kod Batmana.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 15:13 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Dune (2021)
DarthMarkus kaže...

 

 

 

 

 

ovaj film je posve stravičan.Može ti se svidjeti ili ne, ali indiferentan ne možeš ostati.

 

 

P.S. a primjetite poznatog ćelavca u drugom youtube videu ...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Dune (2021)
maximus007 kaže...
Najbitnija pouka i svevremenska mantra koju se može izvući iz knjiga je “Strah je ubojica razuma”.

Mene uvijek uštopa "Fear is the little-death that brings total obliteration." jer je little death francuski eufemizam za orgazam 

12 godina
offline
Dune (2021)
maximus007 kaže...
Najbitnija pouka i svevremenska mantra koju se može izvući iz knjiga je “Strah je ubojica razuma”.
Danas bi situacija bila daleko normalnija da se ljudi toga drže.
A za ovoga koji spominje talibane, treba uzeti u obzir povjesne okolnosti kad je knjiga pisana, hladnoratovsko okruženje, sukob amera i rusa i tlačenje arapa radi nafte.

 I Bene Gesserit su zapravo Herbertove religiozne ujne koje su ga htjele konvertirat na katoličanstvo. Mislim da ih je imao oko 7 ???

 

Puno tu ima real life poveznica.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 15:20 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Dune (2021)

Meni su dobre i prve dvije ekranizacije,koje povremeno barem jednom godišnje pogledam ,tako će biti i sa ovom trećom.

waaagh ;
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dune (2021)
Handle kaže...

ono kad se skupi ekipa koju nitko ne zove na tulume

 

popij koju pa pitaj pametnije od sebe šta znači interchangeability i je li primjenjiva ovdje

 

Pitaj someone pametnijeg than sebe to help s prijevodom riječi interchangeability i if je applicable ovdje (hint: nije).

14 godina
offline
Dune (2021)

3 puta sam ga pokusao gledati i svaki put zaspem 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dune (2021)
Uvijek je različit doživljaj kod onih koji su čitali knjigu prije filma od onih koji su prvo gledali film. Bez obzira o kojoj ekranizaciji se radi.

Pročitao sam cjelokupnu pisanu građu Dine i to je toliko kompleksna priča da čak i temeljit čitalac na petoj knjizi gubi konce s prvom knjigom. Nešto što mi se prvi put desilo u srednjoj školi sa " Sto godina samoće".

Herbertovo djelo je vanvremenska priča ekološkog, sociološkog i filozofskog karaktera. Dakle nešto što je jako teško ekranizirati u formi filma. Mislim da bi sve puno bolje bilo u formi kakve serije od par sezona. Trebalo bi da gledalac sam ulazi u taj svijet i njegove zakonitosti, onako kako i čitalac sam rasplice tajnovite niti čitajući knjige. No, kako je, tako je. Gledao sam i Lynchevu verziju, i ovu. Nijedna mi nije uspjela donijeti ni blizu ono što su knjige, mada su obje verzije, kao film dobre.

Nova verzija mi je bolja i svakako ću gledati nastavke jer me zanima kako će to sve izgledati dalje.

Estetika filma je vrhunska, i vjerujem da su gledaoci koji nisu čitali knjige, a nisu neki koji od filma očekuju samo brzu radnju i akciju, uživali. Ja jesam (uz uobičajenu zamjerku koja je neizbježna, a tiče se tiče toga da nam u par navrata režiser nudi pojašnjavanje "fizike" svijeta i "prirode" odnosa u ovom svemiru, kao da smo mala djeca. No svjestan sam da bi bez tih infantilnih natuknica prosječan gledalac imao još više upitnika nad glavom.)

morrisoN
 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dune (2021)
Volim igrati Wormse i Red alert. Znači Dune bi mi se trebao svidjeti.
vicious
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dune (2021)
morrisoN kaže...
Uvijek je različit doživljaj kod onih koji su čitali knjigu prije filma od onih koji su prvo gledali film. Bez obzira o kojoj ekranizaciji se radi.

Pročitao sam cjelokupnu pisanu građu Dine i to je toliko kompleksna priča da čak i temeljit čitalac na petoj knjizi gubi konce s prvom knjigom. Nešto što mi se prvi put desilo u srednjoj školi sa " Sto godina samoće".

Herbertovo djelo je vanvremenska priča ekološkog, sociološkog i filozofskog karaktera. Dakle nešto što je jako teško ekranizirati u formi filma. Mislim da bi sve puno bolje bilo u formi kakve serije od par sezona. Trebalo bi da gledalac sam ulazi u taj svijet i njegove zakonitosti, onako kako i čitalac sam rasplice tajnovite niti čitajući knjige. No, kako je, tako je. Gledao sam i Lynchevu verziju, i ovu. Nijedna mi nije uspjela donijeti ni blizu ono što su knjige, mada su obje verzije, kao film dobre.

Nova verzija mi je bolja i svakako ću gledati nastavke jer me zanima kako će to sve izgledati dalje.

Estetika filma je vrhunska, i vjerujem da su gledaoci koji nisu čitali knjige, a nisu neki koji od filma očekuju samo brzu radnju i akciju, uživali. Ja jesam (uz uobičajenu zamjerku koja je neizbježna, a tiče se tiče toga da nam u par navrata režiser nudi pojašnjavanje "fizike" svijeta i "prirode" odnosa u ovom svemiru, kao da smo mala djeca. No svjestan sam da bi bez tih infantilnih natuknica prosječan gledalac imao još više upitnika nad glavom.)

 Jesi čitao poslije Andersona i Briana Herberta ? Nije Frank, ali nije ni loše.

 

Ovo boldano mi nikako nije jasno. B fantasy se ekranizira, a ovo ne ??? Čak su i Sy Fy Djeca Dine odlični iako low buđet.

 

Onaj tko prvi put čita knjigu KO BOGA GA MOLIM da ne čita Hr verziju jer su neke verzije bukvalno kriminalno prevedene.

 

Još imam noćne more od Bilba Torbara.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
6 godina
neaktivan
offline
Re: Dune (2021)
blank_000 kaže...

Pitaj someone pametnijeg than sebe to help s prijevodom riječi interchangeability i if je applicable ovdje (hint: nije).

 

uf što si zapeo za taj screenplay, kužim, zezneš se pa moraš all-in 

Dune review: Denis Villeneuve's massive sci-fi adaptation (avclub.com)

‘Dune’ Review: A Hero in the Making, on Shifting Sands - The New York Times (nytimes.com)

 

Dune movie review & film summary (2021) | Roger Ebert

Review: A “Dune” Sanded to Dullness | The New Yorker

hint: control+f "script"

14 godina
offline
Dune (2021)

meni se jedino ne sviđaju borbe, sablje i pg13 mi ne idu zajedno

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Dune (2021)
Horned Reaer kaže...
Mozda napokon dobijemo i igru u dune svijetu.. a film cu pogledati danas

 Vidiš, mene je i onaj prvi film zainteresirao upravo zbog igara Dune i Dune 2 i više bih volio vidjeti proper remake ovih igara nego film.

Nemam ništa ni protiv novog filma, ali nije mi ovaj nešto posebno - možda nije remake starog ali je recikliranje teme i svemira, što ne mora biti loše ali dojam koji mi ostavlja je sličan Dune 2000 (koji je pak remake Dune 2, igriv, ali ništa posebno).

A ovo razvlačenje u trilogiju je čisto radi profita a to se onda obično odražava u svakom nastavku pa tako i u ovom.

Amenoum
14 godina
offline
Re: Dune (2021)
PaleRider kaže...

A ovo razvlačenje u trilogiju je čisto radi profita a to se onda obično odražava u svakom nastavku pa tako i u ovom.

 bit će dva filma za prvu knjigu, treći bi bio za drugu, ne možeš to sve zgurati u jedan film

9 godina
neaktivan
offline
Dune (2021)

Meni se desila ista star kao i sa Gospodarom prstenova,prvo sam poceo citati knjigu prstenova druzina koju sam dobio za neki 14 rodendan, nisam bas puno skuzio, tko koga, previse likova, da bi mi kada sam pogledao filmove, nekako sve sjelo na svoje mjesto,kasnije nabavio doslovno sve knjige od Tolkiena sto se tice svijeta gospodara prstenova i postavo veliki fan tj sada imam cijelu kolekciju knjiga od algoritma + puno njih na engleskom sa svim mapama koje postoje, koje su pravilu nadopunile film, ista stvar je sa Dinom (Dina je jako,jako kompleksno,filozovsko stivo,koje sjeda nakon par puta citanja), koje sam poceo citati prije koju godinu i stao doslovno na 150 str, tu stvarno ima svega, politike,filozofije, religije, mistike,ekologije,dubokoumnih razmisljanja,psihologije... neznam kak da to drukcije objasnim, Frank je bio ispred svog vremena kao i J.R.R. ...

 

Ugl film sam pogledao i ostao zapanjen kolko je meni odlican(jedan sam od onih kojima je Blade 2049 bolji od orginala) dok je dvojici mojih kolega dosadan, a glazba prelosa,ali oni briju na Star wars i star Trek i stvari gdje glavni junak spasi dan, meni je glazba fascinantna, Pink Floyd i Eclipse ma ono top,kao i ostali soundtrack, radnja je sporija ali to volim kod filmova, Dina se razlikuje od ostalih sranja koja izlaze iz Holywooda, dosta mi  je vise marvel DC star wars i ostalih SF sranja od milijun nastavaka koji traju i nastvljau se u nedogled, treba vise ovakvih  filmova, a ne nastvaki nastavaka, spinoffa,prequela,sequela.

 

Lyncha sam gledao i kao sto je receno pregazilo ga vrijeme nekako,meni njegova verzija nije dobra i gotovo, uostalom i sam je rekao da nije zadovoljan filmom, zao mi je samo sto smo ostali uskraceni za Jodorowsky verziju filma(pogledajte tko moze dokumentarni) koja bi mozda bila ispred svog vremena, a tko zna mozda bi isto tako bila flop pa bi mi sad raspravljali da li je bolja Jodorowsky ili Denisova verzija....

Stvar je da me sad ponovo knjiga vuce tolko jako da ju procitam odpocetka da to nije normalno,moram samo nac vremena, a tko zna kad procitaam,mozda krenem dalje istrazivat i kupim ostale knjige starog Franka i udem u cijeli taj univerzum koji je jako razgranat i kompleksan...

 

Denis je veliki fan Dine i opcenito svih knjiga,a i sam Nolan ga je nahvalio sto se tice njegove ekranizacije Dine, a to valjda nesto znaci...

Sto se tice Jodorowsky-og, komentirao je trailer i to me je jako zanimalo( popljuvao Lynchevu verziju),po prvim kadrovima govoreci da je vrlo dobro ali je sve predvidljivo, koristeci se industrijska kamera, takoder govori da je trailer dobar,ali nista ne otvara tvoj um, i tu su neki povukli paralelu da Odiesejom gdje vidimo tu psihodeliju koju je i sam Jodorowsky htio iskorisiti,uz trajanje svog filma preko 16 sati sto je u tadasnje vrijeme bilo nezamislivo,ali jbg

Zanima me osvrt Jodorwskog na cijeli film koji jos nisam nasao. Molio sam Boga da stari ne umre prije nego vidi novu verziju Dine, uzimajuci u obzir da je star preko 92 godine i cijeli svoj kasniji zivot je posvetio/podredio Dini cak je naravio i strip metalni baruni tako nesto na francuskom neka me netko ispravi....clanci u nastavku....

 

Dina: 8.8/10 od mene,ceka se Part 2

 

https://movieweb.com/dune-christopher-nolan-denis-villeneuve/

 

https://www.denofgeek.com/movies/what-alejandro-jodorowsky-thinks-of-the-new-dune-trailer/

 

https://www.indiewire.com/2020/09/jodorowsky-reviews-villeneuve-dune-trailer-predictable-1234586462/

 

Hrvatski clanci

 

https://net.hr/hot/film/dina-je-velicanstveno-mracno-putovanje-koje-zaustavlja-dah-dok-propituje-kakvim-to-vodama-prepustamo-vlastite-zivote-u-ruke-2560df28-37fc-11ec-b317-def30c266eb0

 

https://slobodnadalmacija.hr/kultura/film-tv/dina-spektakl-iz-snova-za-fanove-sf-a-1137373

 

https://www.vecernji.hr/kultura/villeneuveova-dina-je-uzbudljivi-pametni-film-dostojan-predloska-1532854

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 17:46 (Barracuda727).
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Dune (2021)

 Super64 što tebe stari muči s ovim tdovima ? Lynch ?

 

Jesi svjestan konteksta vremena ? Nemoj mi reć da ti pg13 paše i da ti je nova glumačka postava bolja od stare ?

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 18:15 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dune (2021)

My Desert, My Arrakis, My Dune

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Dune (2021)

Ova scena je vrhunska

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dune (2021)
DarthMarkus kaže...

 Jesi čitao poslije Andersona i Briana Herberta ? Nije Frank, ali nije ni loše.

 

Ovo boldano mi nikako nije jasno. B fantasy se ekranizira, a ovo ne ??? Čak su i Sy Fy Djeca Dine odlični iako low buđet.

 

Onaj tko prvi put čita knjigu KO BOGA GA MOLIM da ne čita Hr verziju jer su neke verzije bukvalno kriminalno prevedene.

 

Još imam noćne more od Bilba Torbara.

 

 

 polarisovo davno izdanje (koje imam doma - čitav serijal - ne posuđujem!) je izvrsno prevela živkovićka. ovo naše je oslobodibože.  usput, kad davno pročitaš čitav serijal (prije nego što je sin "preuzeo"), jasno je kako si imao neke vizualizacije pročitanoga i kako se ni jedna ekranizacija ne poklapa s njima (jednako je i s gospodarom đinđuva). čitanje je istodobno i hendikep i blagoslov. rijetki uspiju potpuno se odmaknuvši od izvornika do neprepoznatljivosti načiniti zbilja nešto posebno - klasik (kao što je ridley scott učinio s romanom p. k. dicka - film koji nije smio imati ikakav nastavak ikad). lynch je pokušao (nije loše), sy fy isto (dobroprikazano s premalim budžetom). villeneuve ni to. što je najgore, izvorno nije ni najeravao snimiti nekoliko filmova (ovakav, jedan je žešći besmislen šrot ali dobar za zajebanciju) i štogod pojasniti (možda karakterizirati i razviti likove, dati radnji neki smisao, a ne samo štancati razglednice pejzaža), nego su sad "oni koji daju lovu", a zbog zarade, zagrizli da se snimi nastavak. hojla, imamo franšizu. "dune wars trek". smo da se abrams ne upetlja ... 

villeneuvea cijenim zbog sicaria i arrival. to su filmčine. blade runner 2043 i ova dina - joj. no čini se kako se u doba korone svačemu gleda kroz papke. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 18:38 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Dune (2021)
Od Stinga je sve bolje.
9 godina
neaktivan
offline
Dune (2021)

Kakav je prijevod Dine od Školske Knjige (prijevod za Gospodara od ŠK je katastrofalan)jer vidim da imaju 4 knjige prevedene, ja imam od Izvora verziju...

 

 

https://shop.skolskaknjiga.hr/catalogsearch/result/?q=Frank+Herbert

 

 

Da li netko ima limitirano izdanje od The Folio Society tj ilustrirano kolekcionarsko izdanje

 

https://www.foliosociety.com/row/dune-limited-edition.html

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 18:43 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dune (2021)
Ajar kaže...
DarthMarkus kaže...

 Jesi čitao poslije Andersona i Briana Herberta ? Nije Frank, ali nije ni loše.

 

Ovo boldano mi nikako nije jasno. B fantasy se ekranizira, a ovo ne ??? Čak su i Sy Fy Djeca Dine odlični iako low buđet.

 

Onaj tko prvi put čita knjigu KO BOGA GA MOLIM da ne čita Hr verziju jer su neke verzije bukvalno kriminalno prevedene.

 

Još imam noćne more od Bilba Torbara.

 

 

 polarisovo davno izdanje (koje imam doma - čitav serijal - ne posuđujem!) je izvrsno prevela živkovićka. ovo naše je oslobodibože.  usput, kad davno pročitaš čitav serijal (prije nego što je sin "preuzeo"), jasno je kako si imao neke vizualizacije pročitanoga i kako se ni jedna ekranizacija ne poklapa s njima (jednako je i s gospodarom đinđuva). čitanje je istodobno i hendikep i blagoslov. rijetki uspiju potpuno se odmaknuvši od izvornika do neprepoznatljivosti načiniti zbilja nešto posebno - klasik (kao što je ridley scott učinio s romanom p. k. dicka - film koji nije smio imati ikakav nastavak ikad). lynch je pokušao (nije loše), sy fy isto (dobroprikazano s premalim budžetom). villeneuve ni to. što je najgore, izvorno nije ni najeravao snimiti nekoliko filmova (ovakav, jedan je žešći besmislen šrot ali dobar za zajebanciju) i štogod pojasniti (možda karakterizirati i razviti likove, dati radnji neki smisao, a ne samo štancati razglednice pejzaža), nego su sad "oni koji daju lovu", a zbog zarade, zagrizli da se snimi nastavak. hojla, imamo franšizu. "dune wars trek". smo da se abrams ne upetlja ... 

villeneuvea cijenim zbog sicaria i arrival. to su filmčine. blade runner 2043 i ova dina - joj. no čini se kako se u doba korone svačemu gleda kroz papke. 

 Lejdi Đesika :-)

 

U zadnjih cca 20 godina za mene samo audio...Počeo sa R.A. Salvatoreom, Star Warsom, Dinom sad samo gutam Warhammer.

 

Odlična verzija.

 

https://www.audible.com/pd/Dune-Audiobook/B002V1OF70

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: Dune (2021)
DarthMarkus kaže...

 Lejdi Đesika :-)

 

U zadnjih cca 20 godina za mene samo audio...Počeo sa R.A. Salvatoreom, Star Warsom, Dinom sad samo gutam Warhammer.

 

Odlična verzija.

 

https://www.audible.com/pd/Dune-Audiobook/B002V1OF70

 a ne znam. baš sam tip za čitanje (i kupujem knjige - pune mi ih kuća; jednoga će dana sve propasti u podrum ispod, od težine, a nedajbože požara). a propos lejdi đesike (i pola), meni ekavica ne smeta (pol knjiga koje imam su otamo - oni prevode k'o manijaci i to zbilja dobro). prednost je i u tome što sam i ja prevoditelj pa posljednih decenija čitam samo izvornike.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
neaktivan
offline
Dune (2021)

U Srbiji se oduvjek prevodilo brzo nove knjige koje su dolazile na strano trziste, ali i jako doslovno sto blize izvornom , dok ovi nasi cast izuzecima, izmisljaju toplu vodu, nove rijeci koje nikako ne pasu i zvuce katastrofalno, ne shvacajuci da s time samo odvracaju ljude od citanja. Kad sam na Interliberu prije par godina uzeo u ruke Hobitta i vidio da pise Bilbo Torbar umjesto Baggins, zlo mi je došlo, dobro mozda nije bas dobar primjer jer bi to i znacilo ustvari to, ali mi je totalno bezveze...

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Dune (2021)
Ajar kaže... 

 polarisovo davno izdanje (koje imam doma - čitav serijal - ne posuđujem!) je izvrsno prevela živkovićka. ovo naše je oslobodibože. 

 

 no čini se kako se u doba korone svačemu gleda kroz papke. 

 Ma 100% je korona kriva za loše prijevode.

مرګ ژوبله
14 godina
offline
Dune (2021)

Procitao  sam sve knjige odavno i meni je film skroz dobar.

Knjige su knjige i to nikakav film ne moze nadomjestiti.

Dok sam gledao film uzivao sam jer bih se prisjetio nekih stvari koje ni nisu u filmu i to moze razumjeti samo onaj koji je procitao knjige.

Sve u svemu uzivao sam

 

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice