Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

poruka: 25
|
čitano: 6.534
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte".
14 godina
offline
Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

hmmm...

 

znam da za manje avione se uvijek preporučuje da se ne vraćaju, tj. da probaju sletjeti nekamo u generalnom smjeru kamo idu pri polijetanju, jer ukoliko radiš skretanje od 360° vrlo lako dođe do sloma uzgona uslijed daljnjih problema...

 

kad skrećeš, efektivna površina krila i generiranog uzgona je manja pa si osjetljiviji na svako dodatno pogoršanje...

 

ali uz sve što je navedeno - teret, pun goriva - uspješno slijetanje ove grdosije zaslužuje: svaka ćas....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
Stric_Jura kaže...

hmmm...

 

znam da za manje avione se uvijek preporučuje da se ne vraćaju, tj. da probaju sletjeti nekamo u generalnom smjeru kamo idu pri polijetanju, jer ukoliko radiš skretanje od 360° vrlo lako dođe do sloma uzgona uslijed daljnjih problema...

 

kad skrećeš, efektivna površina krila i generiranog uzgona je manja pa si osjetljiviji na svako dodatno pogoršanje...

 

ali uz sve što je navedeno - teret, pun goriva - uspješno slijetanje ove grdosije zaslužuje: svaka ćas....

 Mislis 180?

 

 

***edit***

 

U pravu si 360, napravio je puni krug.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 18:49 (syncmaster245b).
14 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno

ma odnosi se na sve kuteve, jer avion skreće naginjanjem na sukladno krilo (i dizanjem suprotnog)...

 

i stoga manji uzgon (gledan na okomicu prema Zemlji) i osjetljivost na bilo što (usis ptice, zastoj dotoka goriva... )

 

 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

ameri snimaju top gun a rusi prakticiraju верхняя пушкa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

ali nisu svi aerodromi opremljeni za tako velike avione, nit imaju tako velike piste.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
Jer je uglavnom jos okrenut u vjetar... Polijetanje i sljetanje ako je moguce ide uvijek u vjetar jer je jaci uzgon,brze ga dobije i na manjoj brzini... al ugl ovisi i o finesi same letjelice, taj se podatak mora znat jer se odmah zna kolko se otprilike moze prec... Kolko metara letjelica prede dok izgubi metar visine.... Po tom odmah vidis opcije... Iako na malim brzinama to sve jako brzo ide i svaka im cast kolku grdosiju su spustili s 300 metara jer joj je finesa uzas sigurno....
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
Jadni mi, život je izgubio smisao 🤡
 
0 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

Nemoguće je da su struju dobivali iz jednog motora. Ako ništa, gdje je APU? Avioni su poznati po redudanciji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

A di će takva mrcina letjet. Ja imam samo 2 metra i 135 kila pa mi ne pada na pamet letat ko budala po zraku. Dajte pogledajte tu trbušinu. Pa to se ne može ni odlijepit sa zemlje. I onda još letjet? Pa za šta se drži u zraku? Ma ruska propaganda i fotošop...

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 1:49 (Ezio).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
Šteta, nije da ih ima gro...

Iako sada postoji Airbus Beluga XL, ali opet puno manje moze ponijeti.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 8:10 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno

 

@Dex.pwn

 

dijelovi turbine su "proletjeli" kroz trup i presjekli mu kralježnicu. Nevjerojatan peh i još nevjerojatnije slijetanje.
Potrošili su cijelu pistu jer nisu mogli aktivirati kočnice, reverzni potisak, niti su imali kontrolu nad flapsovima... Veličanstveni pothvat.

8 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
Okomita komponenta je manja jer je ni ne treba, ima dio vodoravne jer - skreće. Ukupan uzgon težina plus kutno ubrzanje. Ovo zadnje je problem jer Ako nemaš motor (ili brzinu za trgovanje), skretanjem će drastično gubiti na brzini.
Ja rekoh
14 godina
offline
Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

Gledam fotke i mislim što bi bilo da je eksplodirao ovaj krajnji lijevi motor, pošto je postavljen malo unatrag taman bi krhotine turbine raznijele i onaj desno od njega. Pitanje je bi li uspjeli ovako sigurno sletjeti da su oštećana oba na jednom krilu.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

Šteta aviona a posadi svaka čast (ćas, po novobugovskom pravopisu) za uspješno slijetanje u krajnje nepovoljnim uvjetima. Zanima me i bili to uspjelo sa najvećim, sa Mryom teškom preko 150 tona. Jedan forumaš reče kako on sa 2 metra visine i 135 kg težine ne može letjeti, a kamo li grdosija teža od 150 tona.😜.

 

 

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 16:01 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno ošte

Pukla sajla od ručne kočnice?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
xcat kaže...

 

@Dex.pwn

 

dijelovi turbine su "proletjeli" kroz trup i presjekli mu kralježnicu. Nevjerojatan peh i još nevjerojatnije slijetanje.
Potrošili su cijelu pistu jer nisu mogli aktivirati kočnice, reverzni potisak, niti su imali kontrolu nad flapsovima... Veličanstveni pothvat.

 Ovo se trenutno cini kao najvjerojatnije objasnjenje, sto je malo zastrasujuce s obzirom koliko se puta ista stvar dogodila sa DC10

16 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno

 

 

npr čudo na letu UA 232

 

16 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
Stric_Jura kaže...

hmmm...

 

znam da za manje avione se uvijek preporučuje da se ne vraćaju, tj. da probaju sletjeti nekamo u generalnom smjeru kamo idu pri polijetanju, jer ukoliko radiš skretanje od 360° vrlo lako dođe do sloma uzgona uslijed daljnjih problema...

 

kad skrećeš, efektivna površina krila i generiranog uzgona je manja pa si osjetljiviji na svako dodatno pogoršanje...

 

ali uz sve što je navedeno - teret, pun goriva - uspješno slijetanje ove grdosije zaslužuje: svaka ćas....

 

di če sa jednim motorm koji je raspao, drugi davao 70% snage, djelovi motora presjekli su hidraulične vodove, strujne vodove, nisu imali podatka o brzini, nisu mogli komunicirati sa nikim, avijon je bio krcat tereta i goriva. Da bi se podigli - trebali bi izbaciti teret. Kako nisu mogli izvuči zakrilca (ostala su na take-off poziciji, a točkove nisu ni stigli uvuči - na sreču) i nisu znali točnu brzinu, niti su mogli kočiti, ovo sletanje bi trebalo uči u anale i učiti sve pilote što znači iskustvo i tehnika pilotiranja. Što se mene tiče, a u avijiciji sam 40 godina, nisu mogli izvesti bolje. Da su samo imali malkice sreče, možda bi se čak zaustavili na stazi. Ali summa summarum, 99.9% su napravili pravi posao.

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 16:58 (dalibor).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
S jedne strane je polijetanje najgori trenutak za izgubiti motor, a s druge im je dobro došlo da su ostali u poletnoj konfiguraciji kad su izgubili upravljanje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
dalibor kaže...

Što se mene tiče, a u avijiciji sam 40 godina, nisu mogli izvesti bolje. Da su samo imali malkice sreče, možda bi se čak zaustavili na stazi. Ali summa summarum, 99.9% su napravili pravi posao.

 

Laik sam koji se ne kuzi bas previse u avijaciju (igrao sam IL2- Sturmovik, jel to neka referenca? ) ali citajuci clanke o ovoj nezgodi/nesreci, svi pisu samo hvalospjeve pilotima.

 

Stvarno junacki posao su odradili!

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
Par BREMova su odšlepali ovu grdosiju sa aerodroma:

https://twitter.com/200_zoka/status/1332416498200162307?s=19
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
syncmaster245b kaže...
..

Laik sam koji se ne kuzi bas previse u avijaciju (igrao sam IL2- Sturmovik, jel to neka referenca? ) ali citajuci clanke o ovoj nezgodi/nesreci, svi pisu samo hvalospjeve pilotima.

 

Stvarno junacki posao su odradili!

 -ja sam vozio raptor f-22.. i znam dalibora (kao člana eskadrile vojske koja nema eskadrilu.. ili kako je već bilo) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
ihush kaže...
syncmaster245b kaže...
..

Laik sam koji se ne kuzi bas previse u avijaciju (igrao sam IL2- Sturmovik, jel to neka referenca? ) ali citajuci clanke o ovoj nezgodi/nesreci, svi pisu samo hvalospjeve pilotima.

 

Stvarno junacki posao su odradili!

 -ja sam vozio raptor f-22.. i znam dalibora (kao člana eskadrile vojske koja nema eskadrilu.. ili kako je već bilo) :)

 jel se računa ford raptor? može skakat

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno

-ne isključivo zrakomlatni zrakoplovci u brobenoj formaciji ili djelovanju (po zračno-kopnenim neprijateljskim snagama ili označenim ciljevima..), nema tu labavo, to je po pe-esu (uz drhtanje dok se predaje raport nadređenom..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Drugi najveći zrakoplov na svijetu nepovratno
ihush kaže...

-ne isključivo zrakomlatni zrakoplovci u brobenoj formaciji ili djelovanju (po zračno-kopnenim neprijateljskim snagama ili označenim ciljevima..), nema tu labavo, to je po pe-esu (uz drhtanje dok se predaje raport nadređenom..) :)

 ok, nisi naveo da li se računa i djelovanje po civilima ili se baš moramo držati ženevske? ako nije navedeno, onda se valjda broji...

PSN - darklydexter
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice