Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu – r

poruka: 9
|
čitano: 7.007
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu – r".
14 godina
offline
Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu – r

Čovječanstvo je upravo na to čekalo - dostava za sat vremena. Pa može na to spržiti još malo energije i resursa. Kad već nema stvarnih problema...

 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu
Kupiš nešo na ebayu za 30$, a dostava košta 30000$.
 
8 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu
hoover kaže...

Čovječanstvo je upravo na to čekalo - dostava za sat vremena. Pa može na to spržiti još malo energije i resursa. Kad već nema stvarnih problema...

 Energija i resursi su neograniceni. Ako treba dostaviti cevap sa druge strane mlijecne staze za sat vremena, zasto da ne.

8 godina
offline
Re: Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu
Glovo.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu
guslac kaže...
Kupiš nešo na ebayu za 30$, a dostava košta 30000$.

 ili ne kupiš ništa a dostava s atomskim bojevim glavama ti doleti očas i relativno neočekivano, bilo kamo i u roku do najviše 30 minuta od lansiranja. možda prilože i besplatnu pizzu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 11:19 (Ajar).
7 godina
offline
Re: Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu
Sto se raketa tice, valja postaviti pitanje cemu?
Zar nije da tezimo ispustanju sto manje ugljicnih emisija i jos nam samo nedostaju rakete jer tko je vidio strpiti se 3-4 dana. Meni bas prosli tjedan stigla posiljka doslovno s kraja na kraj svijeta unutar 4 dana. U bivsoj firmi je Fedex donosio unutar 2 dana za slicnu udaljenost.

A sto se startupa i njihovih brojeva tice, mogu samo reci da ce moj startup koristiti tehnologiju instantne molekularne dezintegracije i ponovne integracije aka teleporter na udaljenostima do 10000km. Mogu li ja, molim lijepo, dobiti 2 milijuna dolara za moju ideju. Eto, skroman sam. Napravim cak i lijepi 3D render.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 13:32 (tokyu).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu – r

trebalo bi težiti tome da se što više toga proizvodi on-site, da proizvodni procesi (i materijali) budu što jednostavniji i pogodniji za lokalnu distribuciju proizvodnje. Mislim da je sve više upitno može li skaliranje i regionalna specijalizacija pokriti trošak zagađenja uzrokovanog transportom tih roba.
Teško mi je zamisliti proizvod koji bi opravdao ovakav oblik transporta, možda u nekim izvanrednim i kriznim situacijama - dostava mini podmornice za spašavanje iz Kurska ili robota za čišćenje unutar NE Fukushima.

Ajar ta dostava koju spominješ (nuklearne glave za 1 sat na drugi kontinent, ali samo jednokratno) postoji već 50+ godina. :-)

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu – r

Startup iz Ukrajine je probao izvesti slicno, dostava rakete u Moskvu za 4 min, pa evo belaja

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dostava unutar sat vremena bilo gdje u svijetu
Ovo je očito razvoj vojne opreme - isporuka atomske bombe.
Ili barem obične bombe - za širenje demokracije - koknut par nepoželjnih vođa

Jer...kome treba isporuka robe baš u sat vremena bilo gdje na svijetu ? - najveći problem je cijena prijevoza
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice